Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБ  
Авторtali (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 13:59



Здравейте. Писала съм и преди във връзка със заболяването на майка ми. Преди 7 месеца на майка ми бе поставена диагноза Са ректи и множество чернодробни метастази - бе оперирана по Хартман (сега е с колостома). Премина през 6-месечен курс химиотерапия с FOLFOX 4. Преди седица оперираха черния й дроб - оказа се, че се е наложило да резецират 7 метастази и в двата дяла на черния дроб (вместо очакваните 3, които бяха установени при преглед на скенер). Моля ако знаете повече - пишете ми за рисковете след такава операция, какъв е периодът за възстановяване, възможно ли е изобщо пълно възстановяване (черният й дроб е увреден от химиотерапията, но няма цироза), има ли риск тези метастази да се появят отново (ще й бъде назначена нова химиотерапия). Чела съм, че преживяемостта при болни след такава операция е 5-10 години - вярно ли е? Предварително благодаря.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: tali]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано29.02.08 14:20



Моля те да споделиш къде й правиха операцията и по какъв метод - термоаблация или стандартната коремна операция. Кой я оперира?
Щото и на мен ми предстои такова преживяване.
Наистина, медицинските наблюдения са такива, след успешна операция на метите в черен дроб, преживяемостта нараства в пъти.
Иначе черният дроб /единственият орган в човешкия организъм/ има невероятната способност да се възстановява напълно.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: vesela.bg]  
Авторtali (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 16:20



Здравей! Мога да ти кажа засега само в основни линии как премина операцията - днес изписаха майка ми от болницата. Още няма епикриза, процесът на възстановяване е много дълъг (поне това, което сме чели със сестра ми). Оперираха я във Военна болница Варна - доц. Костов (на когото съм много благодарна). Операцията продължи 3 часа, беше в реанимация 4 дена. За всички тези месеци по болниците за пръв път видяхме наистина човешко отношение от страна на лекари, сестри, дори и санитарки...Доцентът каза, че без тази операция са й оставали най-много 3 месеца... Беше с три дренажа, днес й изкараха последните два. В момента не трябва да яде храни вредни за черния дроб, не е на антибиотици - знам само, че първите два месеца са най-критичните. Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай без да се притесняваш. За термоаблацията много от лекарите се изказват негативно и почти не дават гаранция за нищо - методът бил нов... На майка ми й направиха стандартна кортемна операция.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: tali]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 16:57



Значи имате добра и лоша новина. Добрата е че вероятно са отстранени всички метастази. Ключов въпрос тук е дали е правена интраоперативна ехография, ако да - добре, ако не - има 60% вероятност да са останали някои малки метастази дълбоко разположени в черния дроб. Лошата новина е броят на метастазите - има около 70% риск да се установят нови такива в близките 2 години. Задълвително при вас е активното проследяване със спирален скенер с венозно контрастиране, както и химиотерапията за предпочитане поне режим FOLFOX. Накратко - сега ви трябва добър химиотерапевт.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: tali]  
Авторkиpил (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 17:05



Интересно, че термоаблацията била нов метод - ако нещо което се употребява от повече от десет години е ново какво ли е старото????



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: kиpил]  
Авторtali (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 22:28



При положение, че като влезе в тази болница се оказа, че е била сбъркана дори кръвната й група и то в голяма болница в голям град - що се учудваш, че така са се произнесли лекари за термоаблацията.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: tali]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 08:17



моля ви кажете повече....на баба ми й откриха рак на черния дроб с множество метастази в двата дяла,не се знае обаче дали той е първичния...моля ви кажете методите за откриване на парвичния.тя ходи на скенер ама от там явно не може да се каже.казаха че нямало смисал да търсят първичния защото вече има метастази ,а те не се лекували...чувала сам нещо за ядрено магнитен резунанс,но нямам информация за него, а лекарите нищо не са каза ли за него..просто я отписаха от живота и сега и даваме само АВЕМАР...МОЛЯ ви кажете какво знаете и сащо за тези операции които казвате,дали няма дя стават и за нас...как и каде трябва да се обадим и каде най-добре да се обадим...вие ми давате малко надежда...от Бургас сме..ако няко реши може и да ми пише на пощата maia_girl@abv.bg



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: MD]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 08:18



моля ви кажете повече....на баба ми й откриха рак на черния дроб с множество метастази в двата дяла,не се знае обаче дали той е първичния...моля ви кажете методите за откриване на парвичния.тя ходи на скенер ама от там явно не може да се каже.казаха че нямало смисал да търсят първичния защото вече има метастази ,а те не се лекували...чувала сам нещо за ядрено магнитен резунанс,но нямам информация за него, а лекарите нищо не са каза ли за него..просто я отписаха от живота и сега и даваме само АВЕМАР...МОЛЯ ви кажете какво знаете и сащо за тези операции които казвате,дали няма дя стават и за нас...как и каде трябва да се обадим и каде най-добре да се обадим...вие ми давате малко надежда...от Бургас сме..ако няко реши може и да ми пише на пощата maia_girl@abv.bg



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.03.08 09:25



Мила, не е нужно да пускаш един и същи постинг в различните теми. Ние четем всичко. Виждам, че си много притеснена, но все пак трябва да почетеш. Тук сме писали много за черния дроб. В линка по-долу са обобщени почти всички теми. Прегледай ги, ще ти се прояснят нещата. И се успокой, с паника нищо не се постига





Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: cтpax]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 09:30



Тичайте в София в ВМА.И там не са всемогъщи ,но ще са по-достоверни.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 17:11



весела благодаря за това което ми даде...НО моля ако някой може да ми отговори как да се установи първичния рак...мисля че само 1 или двама човека са се подлагали на операция при Юлиянов в стара загора...а мнението на този човек е добро за Юлиянов,всякаш ще направи чудото....Много сме объркани,незнаем какво да правим, защото баба НЕ може да се движи едва ходи до тоалетна..какво да правим как да я замакнем до стара загора пък и кадето и да е ,а и дали няма после да сажаляваме повече..?...до колкото разбрах повечето от хората с тази диагноза тук могат да вървят така ли е?????моля ви каже за пункцията за източване на вода от корема.....боли ли.....моля ви да отговорите на въпросите до колкото можете....знам че всички сте измачени...вече знам как е....



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 17:48



Чудеса никой не може да направи за съжаление. Иначе, споменатия доктор го познавам

. Мисля, че сте пообъркали броя на операциите като сте пропуснали двете нули след цифрите.. Ако баба Ви наистина едва се движи значи е противопоказана за каквото и да е агресивно лечение, включително химиотерапия. Стандартните изисквания за съвременните протоколи за противотуморно лечение предполагат пациентите да са поне 50% от времето през деня активни - т.е. да се движат и се обслужват що-годе сами.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: MD]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 09:45



искате да кажете ,че не може да се направи операция...??



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Автор didiss (непознат )
Публикувано12.03.08 12:48



Не съм доктор и незнам със сигурност дали може или неможе да се направи операция. Но мисля,че не може. За да се открие първичен тумор трябва да се направи скенер на цялото тяло. Брат ми почина преди 1,5 г. Беше със същата диагноза. Бяха направили скенер само на черен дроб и жлъчка. Отвориха го....и го затвориха. Тогава разбрахме,че е трябвало да се направи такъв скенер, но никой от докторите не е предполагал, че тръгва от дебелото черво. И така едно безмислено отваряне за операция,за която не са били готови, което отваряне му костваше много.....няма да разказвам през какво преминахме след това. Накрая направи Асцит /събира се вода в корема/ и няколко месеца след това ни напусна. Съжалявам за това,което ти пиша. Знам,че думите са жестоки. Но също така ще ти кажа,че болестта при всеки човек се развива индивидуално. И никой не може със сигурност да ти каже какво е правилно какво не.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 12:50



Искам да кажа, че ако състоянието и е такова, каквото го описвате тя няма да понесе операция



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: MD]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 23:03



незанам какво ще правим...това ми беше последната надежда-операцията.....незнам,незанам......сабирането на вода в корема се нарича асцит така ли..?а пункцията....колко често се прави,боли ли,слага ли се упойка?колко се плаща ако се прави вкъщи от лекарката.?със скенер може ли да се види със сигурност рака на дебелото черво по принцип....



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: cтpax]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 00:51



Виж това





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 21:30



Сега - опитай да се поуспокоиш малко поне. Ако не можем да помогнем, поне да не вредим. Асцитът се пунктира, т.е. източва само когато е в голямо количество и сериозно уврежда качеството на живот - затруднява дишането, движенията и т.н. Проблем е, че после доста бързо пак се събира. За да се контролира това се предписват и диуретици, ако няма противопоказания за това. Пунктирането е просто - представлява убождане с игла през коремната стена и малко местна упойка е достатъчна. Силно се съмнявам, обаче някой лекар да се съгласи да го направи у Вас. Аз поне бих отказал, тъй като има риск от някои усложнения, които лесно се контролират в болнични условия, но е невъзможно да се контролират в домашни. Скенерът не е добър метод за откриване на дебелочревни проблеми. От друга страна това не би променило нищо в случая. Дори сега да знаете точната локализация и брой на туморите едва ли бихте могли да направите нещо полезно за баба си с тази информация. Усилията си бих насочил към облекчаване на неприятните и усещания и оптимизиране на храненето. Сигурно хапва колкото коте.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано14.03.08 22:14



Първо се опитай да се поуспокоиш.
Лекарите са ви го казали. При толкова метастази какво значение има каде е парвичният тумор. Туморните маркери могат да ви насочат, но както описваш състоянието и, не я измъчвайте, не и причинявайте излишни болки. Предполагам, че почти не се храни и не приема течности. Ако е така, не правете грешка, да настоявате. Нека яде и пие колкото може и каквото иска. Бъдете търпеливи.
За асцита нека пие фурантрил или каквото е предписал лекуващият лекар. Има и билкови отвари, но едва ли ще иска и може да изпива по 200 мл отвара, 3 пъти на ден. А за пункция не те съветвам. Мисля също, че не бива да рискувате с химиотерапия...

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: tajno_cvetence]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 18:17



искам да поясня че незнам какво е асцит и лекарката никога не го е споменавала.тя каза че ще дойде при баба ми и ще види дали корема й е мното надут и ще носи игла да й прави пункция ако трябвало....след това което вие казахте се паникьосвам.....искате да кажете че при пункцията се пробива само корема,а не както съм чувала че влиза иглата първо през гръбначния стълб и достига до корема..така ли?!!!!възможно ли е с хапчета да се изчиства водата при нейната диагноза???лекарката не е споменавала хапчета...тя нее виждала баба ми още....моля ви кажете не искам да направим някаква грешка....знам че на много лекари не им пука ако влошат ситуацията..защо не е споменавала за лекарства за водата....?????!!!!!!!!!!
найстина баба я боли корема и неможе да се движи, наистина не може да поеме дълбоко въздух защото много я заболява корема(вероятно черния дроб).....ама не е казала че неможе да диша и че й е затруднено дишане,само когато поеме по-дълбоко въздух или ако се разсмее силно я заболява....баба в действителност каза,че като чели корема й е малко по-надут и че й се е образувала нова гънка над корема....т.е иска да каже че се е надуло малко над корема,ама малко ,мисля.....много ме е страх лекарката да не каже -"е надуто е трябва пункция да се прави ,аз нося..." и понеже я носи да каже -"е ми то от лекарства нищо не се оправя..."и понеже ни е страх лекарката да не серазсърди да се сагласим и жестоко да съжаляваме.....моля ви кажете......

баба найстина се храни оскъдно,защото всичко й горчи и казва че трудно се сдържа да не го повръща още като види ядене...казва че се мъчи за да не би да й се виело свят като става до тоалетната...и ние и казваме да яде....много не я насилваме ама все пак настояваме малко..може би все още се държи защото пие АВЕМАР....вода горе-долу пие...с авемар пие пълна чаша и пие още малко когато и се пие..горе долу може да се каже че пие течност...



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: Kaлoянa]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 18:42



моля те кажи ползвала ли си го?има ли го в БГ



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 18:43



Виж сега... паниката само пречи и замъглява здравия разум. Ако си много стресиран/а вземи за седмица - две Deanxit по една таблетка сутрин и следобед. Асцитът представлява натрупване на теяност в коремната кухина и се "източва" по най-краткия път - убожда се през корема с игла, докато се стигне до течността и после тя си изтича през тръбичка свързана с иглата. После се издърпва иглата и това е. А за храненето опитай с Fresubin - ентерална течна храна е, високоенергийна, има я и с различни вкусове - ванилия, шоколад и т.н. Може пък да и допадне на баба ти.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: MD]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.03.08 19:03



Откъде всъщност идва тази вода /асцит/? MD, моля за медицинското обяснение на това състояние



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: cтpax]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.03.08 21:08



При асцит народната медицина препоръчва билката РЕШЕТКА (ДИВА ЗЕЛКА, БУТРАК, ТРЪНОВА ГУЛИЯ). Използва се по следния начин: 1 с. л. от билката се слагат в 500 мл. вода. Ври 10 минути. Пие се по 1 винена чаша преди ядене, 4 пъти дневно.
Ето как изглежда растението:



Има и други рецепти, ако те интересува, ще ти ги напиша.





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: MD]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано16.03.08 07:34



Тези енергийни храни са приятни на вкус, но са много сладки. И на нас ни ги предписаха, но болният не можеше да ги пие.

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: vesela.bg]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 16:27



Сега - коремните органи са покрити с ципа наречена перитонеум. Перитонеумът секретира и всмуква обратно около 20л течност за 24ч. От друга страна цялата кръв от коремните органи се събира в една вена, която вкарва тази кръв в черния дроб. Така, че причините за набиране на течност в корема в онкологията са основно две групи - 1.При повишена секреция и намалено обратно всмукване от перитонеума (което се случва когато има множество разсейки по него); или 2. При засягане на черния дроб, при което той не може да поеме своевременно нормалния дебит на кръвта, която преминава през него, така че част от нея се филтрира през капилярите на котемните органи и се набира като течност в корема. Често двата механизма се комбинират. Има и други механизми, но тези са основните.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: tajno_cvetence]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 22:28



неможах да разбера отговорите на част от въпросите си,ако знаете моля да казвате....защо например Тъжно цвете не препоръчва пункция?защо лекарката не е споменавала нищо за хапчета,а директно за пункция,дори преди да е видяла баба?в случай на такава диагноза възможно ли е водата да се изчиства с хапчета?долре ли е наистина да се дава енергийна храна в нейната ситуация,не е ли по добре да е по спокойна(до колкото изобщо е възможно).колко се плаща за домашна пункция и защо нашата лекарка смята да я прави след като има такава голяма опастност за проблеми?????!!!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.03.08 22:57



Страх, толкова те е страх, че не четеш какво ти пишат. Отваряй темата на пълен преглед за да не пропускаш отговори.
MD е лекар и можеш да му вярваш, а той ти отговори толкова ясно.
Първо те посъветва да се успокоиш, даже ти предписа и успокоително, което да вземаш. Дори и аз като те чета смятам, че имаш нужда от него.
Той като лекар ясно ти каза, че пункцията не е болезнена, но се прави в болнични условия, а не у дома. Каза ти също, че може и с диуретици, по преценка на лекуващия лекар. Опасността не е тоооолкова голяма, просто трябва да се прави в болница, под наблюдение, а не вкъщи.
Хайде стягай се



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: *jull**]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 23:16



има ли ефект.....може ли да помогне да не се прави пункция?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: cтpax]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.03.08 10:13



На този въпрос никой не може да ти отговори. Всичко е индивидуално, но все пак това са рецепти, проверени с векове в народната практика, така че нищо не пречи да се опитат. По принцип изискват малко повече време, но пък има някои, които дават подобрение доста скоро, след като започне лечението с тях. Тук ти пиша още няколко, използвайте всичко много стриктно:

1) Нарязват се на ситно 8 листа праз, счукват се в дървено хаванче, прибавя се настърган тоалетен сапун и пресен кокоши белтък – прави се гладка смес. Изсипва се между два пласта сгъната марля (колкото да покрие целия корем) и се слага върху кожата, после – парче найлон и леко се превързва; върху найлона – вълнен плат, за да се затопли. Цяла нощ се лежи по гръб. Сутринта марлята се изхвърля, а вечерта се повтаря. Коремът постепенно спада.

След кратка почивка лечението продължава с мехлеми:

І вид - в 4 тъмни бутилки с капачки с винтове /пълнят се с цветове до гърлото, без да се тъпчат/: І бут. се пълни с цвят от жълт кантарион и се допълва със зехтин; ІІ – с цвят от риган и се допълва с ракия; ІІІ – с цвят от бял равнец и ракия, ІV – със смес от цветовете на бял равнец, и риган, допълва се със зехтин. Бутилките се затварят е се оставят на слънце около 1 месец (ако няма слънце – на топло, напр. близо до котлона, докато готвите). След този срок се прецеждат, изсипват се отново в бутилките и се завинтват с капачките. Коремът се маже по следния начин: изсипва се масло или екстракт в малка кутийка (капачка) и от него се взима с памук и се маже корема отгоре надолу и обратно (без натиск).
ІІ ІІ вид – невенов мехлем: цвят от пресен или сух невен (от аптеката) се пържи в свинска мас, още по-добре в мазнина от патешки фенер; изважда се маста, изсипва се в тиган и като се изпържи, се прибавя цветът, който се пържи до зачервяване. Престоява до сутринта, после се затопля и прецежда. Маже се както по-горе и описано.

Храненето на болния – с много плодове и зеленчуци, особено червено салатно цвекло – сутрин на гладно по 1 резен; без месо; соковете от плодове и зеленчуци също могат да се използват за мазане.

УСПЕХ!





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: vesela.bg]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 21:00



съжалявам искренно че се повтарям но на конкретните въпроси не съм получила отговори,весела...така че ако може да ми отговорите бих била радостна....въпросите са ми: защо например Тъжно цвете не препоръчва пункция?защо лекарката не е споменавала нищо за хапчета,а директно за пункция,дори преди да е видяла баба?в случай на такава диагноза ВЪЗМОЖНО ли е водата да се изчиства с ХАПЧЕТА?добре ли е наистина да се дава енергийна храна в нейната ситуация,не е ли по добре да е по спокойна(до колкото изобщо е възможно).колко се плаща за домашна пункция...



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано18.03.08 15:30



Страх, миличка, писах ти на е-mail.

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: tajno_cvetence]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 21:28



благодаря ви много...за щастие пункция не се налага все още...MD от кой град си..моля те да ми пишеш на е-мейла,ако имаш възможност.благодаря....



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 21:49



моля да кажете,за хората които са с тази диагноза, пие ли се болко успокойтелни за да можете да се движите(защото май всички с тази диагноза можете да се движите) или просто вас не ви боли толкова и не взимате??



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: cтpax]  
Автор *jull** (())
Публикувано19.03.08 21:55



Миличка, защо не се регистрираш? Ще можем да ти пишем на Лични, а също да си оставиш там имейла. А така трябва да търсим из постингите ти къде си посочила координати.





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: *jull**]  
Автор strah (непознат )
Публикувано20.03.08 16:23



вече съм регистрирана.MD ако ти е по-лесно ми пиши на лични.ако имаш време естествено....



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: strah]  
АвторOндин (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 19:44



аз доколкото виждам Страх, всички са отговорили много точно на въпросите ти.
МД ти казва какво да направиш и обеснява всичко по-горе в постовете, той е лекар плюс това, ти обаче продължаваш да питаш същото.
Излез от паниката си и прочети внимателно, информацията е достъпна и ще я разбереш стига да се успокоиш и да видиш.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: Oндин]  
Авторstrah (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 21:32



благодарна съм за всички отговори ,както писак по-горе исках да говоря с MD за нещо определено и да говоря с него за развитието по случая ни..за това казах ако има време.не съм искала и мисля че не съм засегнала никого.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: strah]  
Автор strah (непознат )
Публикувано23.03.08 22:37



съжалявам ,че отново се повтарям но понеже малко изместихме темата и няма как пак трябва да се повторя,извинете ме ..моля да кажете,за хората които са с тази диагноза, пие ли се болко успокойтелни за да можете да се движите(защото май всички с тази диагноза можете да се движите) или просто вас не ви боли толкова и не взимате??добре ли е да се взима Нимезил за постоянните болки или той изобщо не е подходящ?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: strah]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано24.03.08 23:11



Страх,
Извини ме за въпроса, но каква всъщност е диагнозата на твоята баба? Пишеш в тема: „РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБ” ... Искам само да ти кажа, че ако баба ти има тумор на дебелото черво който не е опериран, когато тумора надвиши определени размери става адски болезнен. Освен това в определен момент запушва изцяло червото. Въпреки че всичко е строго индивидуално, при някои хора болки няма, при други са много силни, в някои случаи болките се появяват в по-късен етап от развитие на тумора. Не съм наясно какво могат да предизвикат метастазите в черния дроб, но предполагам че те също могат да са адски болезнени ако са много и в късен стадий на развитие и при самото увреждане на черния дроб което метастазите предизвикват да боли самият черен дроб ...
Знам че това което пиша не те успокоява, но се опитай да облекчиш страданията на баба си, все има някакъв начин това да бъде направено, изискайте от лекарите да направят нещо!!!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: tali]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано24.03.08 23:19



Tali,
Какво става при вас? Не си писала отдавна. Как е майчето ти?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: anysto]  
Автор strah (непознат )
Публикувано03.04.08 21:31



вероятен първичен рак на черния дроб с метастази...много трудно измъквам нещата от лекаря



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: strah]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.04.08 21:52



"... много трудно измъквам нещата от лекаря"

Миличка, нали знаеш, че имаш право да поискаш епикризата, да направиш копие на документите и ако пожелаеш, да ги покажеш и на други специалисти.
Ето тук може да прочетеш правата си като здравноосигурена:





Редактирано от *jull** на 03.04.08 21:54.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: *jull**]  
Автор giiia (непознат )
Публикувано01.04.13 17:50



Здравейте на всички. Пиша не толкова, защото имам въпроси, въпреки, че те са безкрайни. Всичко с тази болест е толкова объркано. Тъкмо човек придобива малко кураж и тя удря на ново, още по силно от преди!
Преди година и месец и половина оперираха свекърва ми, от рак на дебелото черво, стомираха я и започнахме първо лъчетерапия и докато я правихме се установи, че има три лимфни възли на една линия, които са увеличени... Така и след една година не мога да си обясня, кога и как може да стане ясно дали увеличен лимфен възел е метастазирал. Когато това се разбра и прекъснаха лъчелечението и започнахме химио Края на 2012 приключихме с всички процедури и с огромна надежда се молихме да започим Новата година с подобрения и ремисия... За съжаление последния скенер показа наличие на увеличени лимфни възли отново.. В България ни отказаха пет скенер, ходихме до Турция там казаха, че има 6 лимфни възли с ракови клетки, които обаче са с много ниска активност, за тях бяхме почти в ремисия, препоръчаха таргетна терапия и още четири химио. От три седмиците нещата са зле

, пътувахме по спешност в петък. От три седмици започна да не иска да яде, да пие, пожълтя цялата, за три седмици направо се състари.... Оказа се, че нещо притиска жлъчните канали и е започнала да се трови, отделно се оказа че е започнала да събира течност в коремната кухина, слава Богу казаха, че е много малко. Сега и правят разни системи, за да я по очистят малко от натравянето. Ужасно е слаба и немощна, милата на нищо не иска да яде и пие. Показателите и доста високи и не може да прави химио. Билиорбини (нз дали е правилно написано) при постъпването в спешното бяха 220. Сега нещата са малко по-добре. Всичко е толкова объркано. Първо тя се влошава за три седмици правят и ехограф, казват, че няма разсейки, ама при условие че на 3 скенер уточняват, че има увеличени лимфни възли, но казват че не могат да кажат от какво са увеличени, значи може и да са метастазирали? После в спешното казват, че лимфни възли с метастази подпират жлъчните пътища, но тумормаркерите и са в норма, но събира течност в корема?!?!? Ужас какво се случва с нея никой не може да ни обясни? Едни ни казват, че нещата са доста зле и да приемем най-лошото, други казват че може да им камъни или автоимунно заболяване. Ако някой може да каже нещо да пише, ще съм Ви благодарна. А тя си гасне всеки изминал ден, и сека като я изписхат и ние нямаме решение за тези канали на жлъчката тя ще започне пак да се трови.... Ох много е тежко



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: giiia]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.04.13 20:13



Писах ти на Лични.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: *jull**]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано02.04.13 17:23



Не знам дали е по темата, но има анатомични и патологични изменения и това са две различни неща. При нас има един труп, на който ректома му е огромен от някакво заболяване и е притиснал нагоре всичко. Диафрагмата е притиснала белите драбове. Тоь човек накрая сигурно не е могъл да диша.
Тоест искам да кажа, че приживе само скенер може да каже точно какво става, но винаги нещо се обърква, което е уникално за всики случай. Дори не е проблема със съпътстващите неща, а с това, че рака не се изчиства напълно.
Все си мисля, че човек е толкова уникален, че само нещо универсално би проработило.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: *jull**]  
Автор giiia (непознат )
Публикувано02.04.13 21:30



Много ти благодаря Jull за отговора, моля те да оставиш координатите на лични, въпреки, че при нас, нещата не се развиват много добре...

Утре ще правим скенер, но билиорбините (нз така ли се пише) отново започнаха да се покачват, въпреки системите и и антибиотиците, които и вливат. Мъжът ми ми казва, че вече не може да ходи сама, защото и се вие свят и няма сила... Незнам дали би издържала някакво пътуване или оперативна помощ, едва ли....
Много съм шокирана как всичко при нас се разви стремглаво, като до преди два месеца бяхме постигнали почти ремисия и всичко се срина буквално за три седмици. Милата вехне от ден на ден. Най-мъчно ми е, че се чустваме безсилни и не знаем и едва ли можем да помогнем. Все пак надеждата умира последна, надявам се някак да я стабилизираме и ако сме готови ако има начин да направим всичко възможно да й помогнем!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: giiia]  
Автор giiia (непознат )
Публикувано03.04.13 14:16



Здравейте всички. Преди един час ни казаха резултатите от скенера. Няма разсейки и увеличени лимфни възли никъде?!?

Има наличие на течност в бял дроб, коремна кухина и увеличен панкреас, казват че се е стигнало до това заради Виктибикса. Била получила алергична реакция от него? Искам да попитам възможно ли е това???????? Не им ли правят изследвания? От онкото съответно твърдят че това е невъзможно. Ако не е това какво е? Възможно ли е на скенер да не видят разсейки, а същност да има? Какъв е този кошмар? Незнам да се радвам ли или не? Ако някой може да каже нещо да пише!!!!!!!!!!!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: giiia]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.04.13 18:14



Задай въпроса си и в темата на лекарите.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: *jull**]  
Автор giiia (непознат )
Публикувано03.04.13 21:06



jull,благодаря,че ме насочваш и че отговаряш. Разгледах в справочника с темите, но не мога да разбера къде точно да пиша за мнение на лекар. Моля те да пуснеш линк към темата, ако не те затруднявам! БЛАГОДАРЯ ТИ!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: giiia]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.04.13 08:41



Миличка, това е първата тема горе на главната ни страница. Тя е постоянна и винаги е там.

Нарича се "Въпроси към лекарите".
Прочети увода й - той указва точно каква информация е необходима на специалистите, за да ти отговорят изчерпателно.

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.