Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: tali]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано24.03.08 23:19



Tali,
Какво става при вас? Не си писала отдавна. Как е майчето ти?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: anysto]  
Автор strah (непознат )
Публикувано03.04.08 21:31



вероятен първичен рак на черния дроб с метастази...много трудно измъквам нещата от лекаря



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: strah]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.04.08 21:52



"... много трудно измъквам нещата от лекаря"

Миличка, нали знаеш, че имаш право да поискаш епикризата, да направиш копие на документите и ако пожелаеш, да ги покажеш и на други специалисти.
Ето тук може да прочетеш правата си като здравноосигурена:





Редактирано от *jull** на 03.04.08 21:54.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: *jull**]  
Автор giiia (непознат )
Публикувано01.04.13 17:50



Здравейте на всички. Пиша не толкова, защото имам въпроси, въпреки, че те са безкрайни. Всичко с тази болест е толкова объркано. Тъкмо човек придобива малко кураж и тя удря на ново, още по силно от преди!
Преди година и месец и половина оперираха свекърва ми, от рак на дебелото черво, стомираха я и започнахме първо лъчетерапия и докато я правихме се установи, че има три лимфни възли на една линия, които са увеличени... Така и след една година не мога да си обясня, кога и как може да стане ясно дали увеличен лимфен възел е метастазирал. Когато това се разбра и прекъснаха лъчелечението и започнахме химио Края на 2012 приключихме с всички процедури и с огромна надежда се молихме да започим Новата година с подобрения и ремисия... За съжаление последния скенер показа наличие на увеличени лимфни възли отново.. В България ни отказаха пет скенер, ходихме до Турция там казаха, че има 6 лимфни възли с ракови клетки, които обаче са с много ниска активност, за тях бяхме почти в ремисия, препоръчаха таргетна терапия и още четири химио. От три седмиците нещата са зле

, пътувахме по спешност в петък. От три седмици започна да не иска да яде, да пие, пожълтя цялата, за три седмици направо се състари.... Оказа се, че нещо притиска жлъчните канали и е започнала да се трови, отделно се оказа че е започнала да събира течност в коремната кухина, слава Богу казаха, че е много малко. Сега и правят разни системи, за да я по очистят малко от натравянето. Ужасно е слаба и немощна, милата на нищо не иска да яде и пие. Показателите и доста високи и не може да прави химио. Билиорбини (нз дали е правилно написано) при постъпването в спешното бяха 220. Сега нещата са малко по-добре. Всичко е толкова объркано. Първо тя се влошава за три седмици правят и ехограф, казват, че няма разсейки, ама при условие че на 3 скенер уточняват, че има увеличени лимфни възли, но казват че не могат да кажат от какво са увеличени, значи може и да са метастазирали? После в спешното казват, че лимфни възли с метастази подпират жлъчните пътища, но тумормаркерите и са в норма, но събира течност в корема?!?!? Ужас какво се случва с нея никой не може да ни обясни? Едни ни казват, че нещата са доста зле и да приемем най-лошото, други казват че може да им камъни или автоимунно заболяване. Ако някой може да каже нещо да пише, ще съм Ви благодарна. А тя си гасне всеки изминал ден, и сека като я изписхат и ние нямаме решение за тези канали на жлъчката тя ще започне пак да се трови.... Ох много е тежко



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: giiia]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.04.13 20:13



Писах ти на Лични.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: *jull**]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано02.04.13 17:23



Не знам дали е по темата, но има анатомични и патологични изменения и това са две различни неща. При нас има един труп, на който ректома му е огромен от някакво заболяване и е притиснал нагоре всичко. Диафрагмата е притиснала белите драбове. Тоь човек накрая сигурно не е могъл да диша.
Тоест искам да кажа, че приживе само скенер може да каже точно какво става, но винаги нещо се обърква, което е уникално за всики случай. Дори не е проблема със съпътстващите неща, а с това, че рака не се изчиства напълно.
Все си мисля, че човек е толкова уникален, че само нещо универсално би проработило.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: *jull**]  
Автор giiia (непознат )
Публикувано02.04.13 21:30



Много ти благодаря Jull за отговора, моля те да оставиш координатите на лични, въпреки, че при нас, нещата не се развиват много добре...

Утре ще правим скенер, но билиорбините (нз така ли се пише) отново започнаха да се покачват, въпреки системите и и антибиотиците, които и вливат. Мъжът ми ми казва, че вече не може да ходи сама, защото и се вие свят и няма сила... Незнам дали би издържала някакво пътуване или оперативна помощ, едва ли....
Много съм шокирана как всичко при нас се разви стремглаво, като до преди два месеца бяхме постигнали почти ремисия и всичко се срина буквално за три седмици. Милата вехне от ден на ден. Най-мъчно ми е, че се чустваме безсилни и не знаем и едва ли можем да помогнем. Все пак надеждата умира последна, надявам се някак да я стабилизираме и ако сме готови ако има начин да направим всичко възможно да й помогнем!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: giiia]  
Автор giiia (непознат )
Публикувано03.04.13 14:16



Здравейте всички. Преди един час ни казаха резултатите от скенера. Няма разсейки и увеличени лимфни възли никъде?!?

Има наличие на течност в бял дроб, коремна кухина и увеличен панкреас, казват че се е стигнало до това заради Виктибикса. Била получила алергична реакция от него? Искам да попитам възможно ли е това???????? Не им ли правят изследвания? От онкото съответно твърдят че това е невъзможно. Ако не е това какво е? Възможно ли е на скенер да не видят разсейки, а същност да има? Какъв е този кошмар? Незнам да се радвам ли или не? Ако някой може да каже нещо да пише!!!!!!!!!!!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: giiia]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.04.13 18:14



Задай въпроса си и в темата на лекарите.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: *jull**]  
Автор giiia (непознат )
Публикувано03.04.13 21:06



jull,благодаря,че ме насочваш и че отговаряш. Разгледах в справочника с темите, но не мога да разбера къде точно да пиша за мнение на лекар. Моля те да пуснеш линк към темата, ако не те затруднявам! БЛАГОДАРЯ ТИ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.