Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 17:11



весела благодаря за това което ми даде...НО моля ако някой може да ми отговори как да се установи първичния рак...мисля че само 1 или двама човека са се подлагали на операция при Юлиянов в стара загора...а мнението на този човек е добро за Юлиянов,всякаш ще направи чудото....Много сме объркани,незнаем какво да правим, защото баба НЕ може да се движи едва ходи до тоалетна..какво да правим как да я замакнем до стара загора пък и кадето и да е ,а и дали няма после да сажаляваме повече..?...до колкото разбрах повечето от хората с тази диагноза тук могат да вървят така ли е?????моля ви каже за пункцията за източване на вода от корема.....боли ли.....моля ви да отговорите на въпросите до колкото можете....знам че всички сте измачени...вече знам как е....



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 17:48



Чудеса никой не може да направи за съжаление. Иначе, споменатия доктор го познавам

. Мисля, че сте пообъркали броя на операциите като сте пропуснали двете нули след цифрите.. Ако баба Ви наистина едва се движи значи е противопоказана за каквото и да е агресивно лечение, включително химиотерапия. Стандартните изисквания за съвременните протоколи за противотуморно лечение предполагат пациентите да са поне 50% от времето през деня активни - т.е. да се движат и се обслужват що-годе сами.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: MD]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 09:45



искате да кажете ,че не може да се направи операция...??



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Автор didiss (непознат )
Публикувано12.03.08 12:48



Не съм доктор и незнам със сигурност дали може или неможе да се направи операция. Но мисля,че не може. За да се открие първичен тумор трябва да се направи скенер на цялото тяло. Брат ми почина преди 1,5 г. Беше със същата диагноза. Бяха направили скенер само на черен дроб и жлъчка. Отвориха го....и го затвориха. Тогава разбрахме,че е трябвало да се направи такъв скенер, но никой от докторите не е предполагал, че тръгва от дебелото черво. И така едно безмислено отваряне за операция,за която не са били готови, което отваряне му костваше много.....няма да разказвам през какво преминахме след това. Накрая направи Асцит /събира се вода в корема/ и няколко месеца след това ни напусна. Съжалявам за това,което ти пиша. Знам,че думите са жестоки. Но също така ще ти кажа,че болестта при всеки човек се развива индивидуално. И никой не може със сигурност да ти каже какво е правилно какво не.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 12:50



Искам да кажа, че ако състоянието и е такова, каквото го описвате тя няма да понесе операция



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: MD]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 23:03



незанам какво ще правим...това ми беше последната надежда-операцията.....незнам,незанам......сабирането на вода в корема се нарича асцит така ли..?а пункцията....колко често се прави,боли ли,слага ли се упойка?колко се плаща ако се прави вкъщи от лекарката.?със скенер може ли да се види със сигурност рака на дебелото черво по принцип....



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: cтpax]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 00:51



Виж това





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 21:30



Сега - опитай да се поуспокоиш малко поне. Ако не можем да помогнем, поне да не вредим. Асцитът се пунктира, т.е. източва само когато е в голямо количество и сериозно уврежда качеството на живот - затруднява дишането, движенията и т.н. Проблем е, че после доста бързо пак се събира. За да се контролира това се предписват и диуретици, ако няма противопоказания за това. Пунктирането е просто - представлява убождане с игла през коремната стена и малко местна упойка е достатъчна. Силно се съмнявам, обаче някой лекар да се съгласи да го направи у Вас. Аз поне бих отказал, тъй като има риск от някои усложнения, които лесно се контролират в болнични условия, но е невъзможно да се контролират в домашни. Скенерът не е добър метод за откриване на дебелочревни проблеми. От друга страна това не би променило нищо в случая. Дори сега да знаете точната локализация и брой на туморите едва ли бихте могли да направите нещо полезно за баба си с тази информация. Усилията си бих насочил към облекчаване на неприятните и усещания и оптимизиране на храненето. Сигурно хапва колкото коте.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано14.03.08 22:14



Първо се опитай да се поуспокоиш.
Лекарите са ви го казали. При толкова метастази какво значение има каде е парвичният тумор. Туморните маркери могат да ви насочат, но както описваш състоянието и, не я измъчвайте, не и причинявайте излишни болки. Предполагам, че почти не се храни и не приема течности. Ако е така, не правете грешка, да настоявате. Нека яде и пие колкото може и каквото иска. Бъдете търпеливи.
За асцита нека пие фурантрил или каквото е предписал лекуващият лекар. Има и билкови отвари, но едва ли ще иска и може да изпива по 200 мл отвара, 3 пъти на ден. А за пункция не те съветвам. Мисля също, че не бива да рискувате с химиотерапия...

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: tajno_cvetence]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 18:17



искам да поясня че незнам какво е асцит и лекарката никога не го е споменавала.тя каза че ще дойде при баба ми и ще види дали корема й е мното надут и ще носи игла да й прави пункция ако трябвало....след това което вие казахте се паникьосвам.....искате да кажете че при пункцията се пробива само корема,а не както съм чувала че влиза иглата първо през гръбначния стълб и достига до корема..така ли?!!!!възможно ли е с хапчета да се изчиства водата при нейната диагноза???лекарката не е споменавала хапчета...тя нее виждала баба ми още....моля ви кажете не искам да направим някаква грешка....знам че на много лекари не им пука ако влошат ситуацията..защо не е споменавала за лекарства за водата....?????!!!!!!!!!!
найстина баба я боли корема и неможе да се движи, наистина не може да поеме дълбоко въздух защото много я заболява корема(вероятно черния дроб).....ама не е казала че неможе да диша и че й е затруднено дишане,само когато поеме по-дълбоко въздух или ако се разсмее силно я заболява....баба в действителност каза,че като чели корема й е малко по-надут и че й се е образувала нова гънка над корема....т.е иска да каже че се е надуло малко над корема,ама малко ,мисля.....много ме е страх лекарката да не каже -"е надуто е трябва пункция да се прави ,аз нося..." и понеже я носи да каже -"е ми то от лекарства нищо не се оправя..."и понеже ни е страх лекарката да не серазсърди да се сагласим и жестоко да съжаляваме.....моля ви кажете......

баба найстина се храни оскъдно,защото всичко й горчи и казва че трудно се сдържа да не го повръща още като види ядене...казва че се мъчи за да не би да й се виело свят като става до тоалетната...и ние и казваме да яде....много не я насилваме ама все пак настояваме малко..може би все още се държи защото пие АВЕМАР....вода горе-долу пие...с авемар пие пълна чаша и пие още малко когато и се пие..горе долу може да се каже че пие течност...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.