Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Приказка за алтернативната "медицина"нови [re: mammita63]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано25.02.15 16:57



"...За мен Господ решава докога да сме на този свят. Смятам, че традиционната и алтернативната медицина трябва да се прилагат заедно. Одобрявам и двете, но всеки сам решава как да се лекува."


Мамитка, много хубаво си го написала, напълно те подкрепям. И аз мисля като теб.



Тема Re: Проценти...нови [re: Viktoria 999]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано25.02.15 17:02



"...Аз карам изцяло на алтернативни терапии..."

Вики, предполагам че с алтернативи поддържаш ремисията си, но след операцията химиотерапия правила ли си?



Тема Re: Приказка за алтернативната "медицина"нови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано25.02.15 18:30



Защо сложих тук тази "Приказка за алтернативната "медицина""?

Защото, има хора, които се отказват от традиционно лечение, наплашени от прочетеното в интернет за химиотерапията, отказват лечение и залагат само на алтернативи, и въпреки че виждат, че не им помагат, те продължават с алтернативи.

Знам за такава жена, млада жена, интелигентна жена, която след операция( РМЖ ) отказа химио, лекува се с алтернативи, получи й се рецидив, пак продължи с алтернативите, пак отказа химио. Калояна ти знаеш за тази жена, разказвала съм ти преди няколко месеца за нея, че се лекува с алтернативи. Тя използва много алтернативи, всички изследвания показваха, че тези алтернативи не работят и рака се разпространява, тя продължи с алтернативите и категорично отказваше химио. Така с алтернативи за една година от 2-ри стадий стигна до в 4-ти стадий, казаха й че рака се е разпространил по цялото тяло, във всички органи. Тогава се съгласи на химио. Направи тест кое химиотерапевтично лекарство ще й подейства. След няколко вливки, за 2-3 месеца, изследванията са показали добри резултати. Дано да успее да се излекува, Дай Боже!

Знам за още две млади жени едната с РМЖ другата с рак на яйчниците, които също се отказаха от химио, пробваха с алтернативи, различни алтернативи, сега са в 4-ти стадий, и те накрая се съгласиха на химио, съжаляват че са се доверили на алтернативите. Дано да успеят да се излекуват, дано, млади жени, умни, хубави.


Това са реални случаи, млади жени 35-40 годишни.Тези жени в момента се борят за живота си и аз настръхвам само при мисълта колко им е трудно. Дано да имат късмет да се излекуват. Господ да им е на помощ!

Малко хора ще се оплачат в един или друг форум, че алтернативите не са им подействали. На такива хора не им се пише, не им се споделя, те просто гледат как да оживеят.



Тема Re: Приказка за алтернативната "медицина"нови [re: TNBC]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано25.02.15 18:48



Да... а Гугъл знае за Стив Джобс. Много умен човек ... но в своята област.



И тук да вметна за ,,интуицията " Като ме окрилихте с положителни коментари - ще ме четете - хак ви е ! Някои от нас може и да притежават слаби ясновидски способности... но те са наистина много слаби. понякога им се доеряваш и бъркаш ,понякога - обратното /пак бъркаш / . тоест изпадаш в положението ,,И в свойта вера сам не верва той !"

За мен интуицията е първият отговор ,който ти хрумне ,без да вкарваш никаква логика . Но аз не бих се доверила на 100 %п и причината съм обяснила по-горе.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 25.02.15 18:57.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 25.02.15 19:00.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 25.02.15 19:02.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 25.02.15 19:06.



Тема Re: Проценти...нови [re: Tia maria]  
Автор No_Go_ (минаващ)
Публикувано25.02.15 18:49



Интересна статия, легитимна, в добро списание. Идеято е, че ниски дози химиотерапия могат да стимулират клетките, обкръжаващи тумора, да симтезират протеини, които стимулират растежа му:

"Treatment-induced damage to the tumor microenvironment promotes prostate cancer therapy resistance through WNT16B"; Yu Sun, Judith Campisi, Celestia Higano, Tomasz M Beer, Peggy Porter, Ilsa Coleman, Lawrence True & Peter S. Nelson; NatureMedicine, Published online 05 August 2012; DOI:10.1038/nm.2890

Наивно разсъждавайки, човек си задава въпроса за дозата... Например прекъсване на химиотерапията (т.е. понижаване на дозата) може би би довело до споменатия ефект.

Според мен генералното предимство на традиционната медицина е, че е контролирана, има изследвания, доказващи нейните ефекти и противоефекти. А алтернативната медицина рядко е обект на научни изследвания, т.е. няма обективна база данни за ефективността, и най-вече - за възможните странични ефекти...

Редактирано от No_Go_ на 25.02.15 18:51.



Тема Re: Приказка за алтернативната "медицина"нови [re: TNBC]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано25.02.15 19:10



Тони, аз споделям от собствен опит. Не си представям 5 години ремисия без химиото. Сега вече пробвам всякакви алтернативи, но си пия и летрозола. Важното е да удължим ремисията, незвисимо коя медицина ползваме. Но аз не рискувах без химио и лъче. Бях готова на всякакво лечение. Всеки си преценява риска. Уважавам всяко едно решение. Поздрави!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Алтернатива на химиотерапиятанови [re: rumikad]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано25.02.15 21:06



Всичко ще бъде наред!
Лека нощ, Руми.



Тема Re: за или против...нови [re: mammita63]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано25.02.15 21:25



да сложа и аз моите "2ст"

в темата
не бих си позволила да давам съвети нито ЗА нито ПРОТИВ химията
навремето издържах да изкарам 4 курса от ХТ, сама се отказах от последващите курсове заради непрекъснатата диария и ужасните болки в червата
психологически беше много трудно да приема това решение- да се откажа от лечение, което традиционната западна медицина предлага ...
дълго търсих инфо, за и против, традиционно или алтернативно, как ще се самоизям, ако ... дилемата беше доста мъчителна
избрах да изкарам останалите си дни без допълнителни мъчения... колкото ми е съдено - толкова!
все още ме измъчват последиците от прекараната химия - постхимиотерапевтичен колит със всичките му прояви
не следвам сляпо алтернативни методи и средства, дори в могъществена сила на билки не вярвам, защото и при билколечение има ограничения, както полза, така може да има и вреда, събирам инфо, обмислям, и най-важното - вслушвам се в моето скъпоценно тяло, храня го с по-качественна и здравословна храна, и се доверявам на собственната си интуиция, подкрепена с подсказки от по-висша сила
на края на този месец ще станат 9г ремисия, е, значи моето решение имаше смисъл




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.