Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема % на здравите клеткиRe: химиотерапиянови [re: Aдмиpaл Tpoekypoв]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 05:47



80-90% е напълно верен. Само, че се иска едно уточнение - това е процентът на бързорастящите здрави клетки. За това окапва косата, стават чупливи ноктите, не расте кожата (забелязах го при къпането по време на химиото) и т.н.
Химиото е насочено към бързорастящите клетки, каквито са раковите, но в класическия си вариант, какъвто все още масово се прилага не прави разлика между здрави и ракови.

А колкото до избора - основното е да се прави информиранизбор. В повечето случаи имаш време да направиш избор. И задачата на лекаря, който е пръв до теб в този момент е поне да ти намекне, че опции има, а не да те заплашва със смърт ако не направиш химио. Но това е непостижимо изискване за класическите лекари, които не признават никаква алтернатива. Има единици сред тях, които го правят и те са охулвани като слуги на шарлатаните.

Изборът е несъмнено труден защото изисква в един много тежък за теб момент, на всичко отгоре да се опълчиш против една силна система.

Не мога да давам много акъл, защото и аз се поддадох и направих химио, но тогава бях напълно сама, изолирана и без никакво инфо (не се оправдавам). Не съм съгурна, че щях да застана срещу системата, но бих искала поне да съм разгледала всички опции. Имам дълбокото усещане, че при мен химиото си беше едно излишно преживяване. Повечето ми проблеми дойдоха от химиото.

И - наистина е вярна статистиката,че химиото е полезно само в 15-20% от случаите (има го по всички медицински списания), но се прави на всеки, защото не може да се определи предварително кои точно са тези случаи. В останалите, то или не помага или не е било нужно.



Тема % на здравите клеткиRe: химиотерапиянови [re: Dimana]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.02.08 10:33



Напълно си права Диманче!Да кажа за себе си.Писала съм го няколко пъти.След операцията ми изписаха лъче.Дотогава нищо не знаех за рака-нищо.И понеже съм много изпълнителна и дисциплинирана се съгласих на лъче и го проведох.Сравнително леко мина но оплакванията които имах през лъчето през целия си живот не съм ги изпитвала.както и да е всичко мина.И на поредния проф.преглед /минали са 7 месеца от операцията/изведнъж решават,че само лъче ми е малко и за са се застраховат решават да ми правят химко четири дена неприкъснато вливане-незнам какво не ги разбирам.И аз пак като изпълнителна отидох.Върнаха ме защото нямало места.Отидох на следващия ден приеха ме и на обяд щяха да ми правят първата вливка.На обяд идват и ми казват иди си и ела в понеделник.За теб ще правим нова комисия.Разбрах че са раздвоени да или не за химкото.Отидох си и като се размислих вътрешния ми глас каза,че няма да правя химко.Щом има някакви препятствия значи ме предупреждават отгоре ...В понеделник отидох,подписах се и се отказах от химко.Доктора позеленя и ми каза,че след няколко месеца пак ще ида при него но вече с голям тумор като детска глава.От тогава досега изминаха не няколко месеца а цели две години.А той ми писал в досието,че ми са правели две вливки и тогава съм се отказала.И написал лекарствата които уж ми били вливани.Е питам се аз а и вие кое е право?!Чуствам се напълно здрава даже по.добре от преди операцията защото не съм водила такъв здравословен живот преди.А сега съм по-слаба,по жизнена,по-мъдра.Съжалявам,че тогава след операцията незнаех за лекуването и за рака толкова колкото сега.Щях да се откажа и от лъчето!Моята приятелка кара шеста година от операция на гърдата,без лъче и без химко на 70 години е.Не спазва никакви режими на хранене и хр.добавки.Просто се е впуснала в живота и си го живее.Даже не ходи и на проф.прегледи.Всичко е до нагласата на ума.За какво мислиш и какво искаш!



Тема % на здравите клеткиRe: химиотерапиянови [re: flora bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.02.08 13:27



Флорче, донякъде си права. Но е грешно да се слагат всички под един знаменател. Едни са в по-начален стадии, други не. На едни рака е един вид, на други - друг. Всеки вид рак си има по няколко разновидности и стадии.
И това не значи, че някой ако си живее без химко и лъче, както казваш няколко години, това ще се отнася и за другите.
Трябва да бъдем много внимателни, когато препоръчваме нещо.
Дай Боже да са повече тези като теб, които нямат проблеми, но не за всички е валидно това правило.
А човек, незапознат и за първи път четящ тук, паниран от диагнозата си, като нищо ще вземе грешно решение, което ще е фатално.



Нема начин да нема начин!


Тема % на здравите клеткиRe: химиотерапиянови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 15:18



Дават ли си сметка тези, които отричат химиотерапията, каква отговорност поемат пред хора, които не могат добре да се ориентират в информацията, много пъти представяна манипулативно!!

Давате ли си сметка какво значат научни изследвания, клинични изследвания, при които години се следят промени на клетъчно ниво при сходни стадии и т.н. и при които се създават лекарства за по-добро приемане от организма - казвам това до известна степен като специалист.

Давате ли си сметка, че щом различните организми понасят химиотерапията по различен начин, това не означава да отречем изобщо тези лекарства!

Добавките са въпрос на избор, могат да бъдат допълнение, а не алтернатива на другото лечение.



Тема % на здравите клеткиRe: химиотерапиянови [re: vesela.bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.02.08 15:21



Да Весе права си.Всеки сам трябва да си прецени.Аз си разказах случая но не съм препоръчала да не правят.Просто всеки като чете и "за" и за "не"-сам да си прецени.Може би ако бях млада като повечето от Вас-от страх щях да си направя химко.Но на тази възраст не ме е страх от смъртта ,когато човек остарее все от нещо трябва да умре нали?Но Вие младите се борете за живота си ,с химко,без химко-важното е да се живее.Да изживеете младостта си-най прекрасната възраст на човека.Тъй че борете се а аз колкото господ ми е отпуснал толкова-берекят версин казват турците.





Тема Re: химиотерапиянови [re: NELl]  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 16:26



химиотерапията е ужасна!!!не се съгласявайте!!!пробвайте макар че са мн. скъпи други лекарства/може и тези които казва Neli/След всяка терапия-умирам!!!



Тема Re: химиотерапиянови [re: pepi]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 17:09



Болестта е ужасна и коварна, брутална дори, бих казал. Съответно и лечението и не е леко. За съжаление няма неусетна терапия на онкологичните заболявания. Така, че изберете по-малкото зло. Success is never final, but failure can be!



Тема Re: химиотерапиянови [re: MD]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 18:00



А вие какво предлагате, според вас кое е по-малкото зло, каква терапия, нещо конкретно



Тема Re: химиотерапиянови [re: Kaлoянa]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано19.02.15 16:10





Мисля, че тук е мястото за тази информация. Може да продължим дискусията.

Редактирано от *jull** на 19.02.15 20:54.



Тема Re: химиотерапиянови [re: Tia maria]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано19.02.15 18:40



относно това какво прави ХТ мога да се съглася, но не приемам извода, че тя не трябва да се прилага. Просто на този етап не е измислено, нищо което да намира причините и да лекува рака.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.