Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: химиотерапиянови [re: yraaa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 05:28



Още един път се показа като неподготвена. Аз ходя и на алтернативна и на стандартна медицина. Зависи от случая. И в двете мидицини има и добри и лоши страни, но се допълват. Тук могат да те обслужат и без иншуранс, има си различни програми, ако това не ти е ясно и това да ти кажа. 46 милиона са без здравен иншуранс в тази държава и всеки в даден момент все пак ползва медицина, та не бири грижа за това, мисли за себе си. Във Канада алтернативната медицина е скъпа и сигурно те притеснява това, защото там няма иншуранс и трябва да си платиш като поп. И бърза помощ ползваме, защо не, и като американци и като канадци, когато се наложи, но ти неможеш да ползваш американска медицина, защото трябва да плащаш, а си свикнала на безплатно медицинско обслужване.
Е, вече съм спокойна, че си много компетентна с твоето медицинско родословно дърво, но реално на кой помогна в този сайт, с нещо доказа ли, че имаш знания.
Край на разправиите, защото хората имат сериозни проблеми и не е мястото тук за лични отношения, грехота е. Помолих те да не ми споменаваш името повече. Сега ще те помоля и да не ми пишеш повече.
Никога нищо не съм искала лично от теб - каквото и да било, ти поиска от мен и аз ти изпратих това което обещах, та стана храни куче да те лае.



Тема Re: химиотерапиянови [re: yraaa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 05:43



Еee, прекали с дупликата! По-спокойно, всички сме нервни, малко или много и говорим глупости отвреме-навреме!



Тема Re: химиотерапиянови [re: Kaлoянa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 05:52



Най-добре е среща на тепиха

, пък да видим коя ще оскубе повече коса. Не стигнахте ли на ниво, на което надявам се, че не сте!!!



Тема завиждам ви!нови [re: cнaxa]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано25.02.08 07:30



Завиждам ви на смелостта!
И ме е страх от начина, по който се опитвате да решите съдбата на свекърва си.
Надявам се, вие самата не сте болна от рак!!! Искрено се надявам и да не сте болна никога!

За последен път повтарям - това, че някой е постигнал "чудеса само с копривена вода" не означава, че и във вашия случай може да се случи... това все пак е ЧУДО! Нали?!?


За мен това чудо е същото, както да ти се падне джакпота от тотото - вероятността е едно на 98725629756297856. Така, че по-добре да получа заплата, отколкото да се надявам на джакпота... ако ме разбираш?!? По-добре да играя на сигурно - да разчитам на изпитаните и доказани медицински методи, отколкото да чакам да се случи чудото, като само паля свещи и пия копривена вода....

Доколкото чета и участвам в този клуб, съм стигнала до извода, че болните, които пишеМ тук, не отказват категорично традиционното лечение, което се прилага, но от друга страна се опитват да си помагат със споделяне на мнения за различни хранителни добавки, билки, храни, хранителни режими...
Така че - категоричното отричане на медицинските методи за лечение (особено на чужд гръб!) за мен е - меко казано - безразсъдно!
А съвсем директно казано е престъпно!

Дано един ден да не ви тежи на съвестта решението да повлияете на свекърва си да се откаже от химиотерапията...

Ако хубавото не дойде при нас, ние ще отидем при него...

Редактирано от ДжoДo на 25.02.08 07:42.



Тема Re: химиотерапиянови [re: yraaa]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 07:30



Yraa, този път не можах да се въздаржа и да отмина без коментар. Тона ти те е изклю4ително остър и много те моля струва ми се 4е показваш ли4но отношение към Калояна, която винаги се стреми да бъде полезна. Това е клуб за взаимопомощ а не за нападки.Не е необходимо да приемаш всяко мнение и препоръка. Нека се постараем да бъдем по такти4ни и лоялни.
Ами да така е в Америка по4ти никой не може да си позволи" лукса" да ходи само на у4илище. Тук се работи здраво и никой не ти дава нищо даром. Аз работя full time и у4а full time. Борбата тук е безмилостно жестока и само силните "оцеляват".
Желая ти здраве и късмет.



Тема Re: химиотерапиянови [re: aaa!]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.02.08 09:56



Наистина, не е тук мястото да се правим "кой по-по-най".
Моля без повече размяна на такива реплики нито между вас, нито коменатари от клуба по повод среднощния ви дуел.
Нито дума повече, моля! Следва забрана за писане в клуба!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: химиотерапиянови [re: vesela.bg]  
АвторNELl (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 17:51



Здравейте!!!За съжаление от петък съпруга ми е с 37.5-37.7,а да не говорим ,че се съсипа да кашля-и ден и нощ-изкара в седнало положение-съсипа се!!!!Немисля,че трябва да чакаме.След мн.четене,консултации и разбира се и вашите мнения /и ако изтеглим заема/-ще купуваме ресан,тарцева nexvar и т. н-незнам!!!!!!!Не мога повече да гледам мъките му-пък и той за сега вярва само на тези лекарства-знае,че няма да се излекува,но умира от страх от вливките.А Е САМО НА 40Г.Ще полудея!!!!Извинете ме,ако с нещо съм сглупила,но не съм на себе си,а и сме на работа!



Тема Re: химиотерапиянови [re: NELl]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 18:33



Не мога да разбера от къде дойде категоричното, че при химиотерапия се унищожават 90% от здравите клетки". Това е пълна глупост!
Именно за химиотерапевтичните лекарства се правят строги клинични (и скъпи за производителите) изследвания.

А при алтернативните методи и добавките - хвалбите много, а контрол?!
Не натрапвайте полуграмотни тълкувания!

Затова всеки преценява сам и поема отговорността сам.
Така и Вие, разберете точно диагнозата, вижте какви са съвременните методи за лечение и ги съчетайте с подходящи добавки, за да се щади организмът и да укрепва имунната система!



Тема Re: химиотерапиянови [re: NELl]  
Автор suni1 (непознат )
Публикувано25.02.08 21:38



Здравейте, отдавна не съм влизала тук и сега ми е трудно да прочета всичко.Преди година търсех помощ за майка ми.Искам само да ви кажа,че на моята майка много помогна ХТ с таксол и карбоплатина(в началото започнахме с гемзар и платина,но те не помогнаха).Ние също обмисляхме да се откажем от ХТ и много се радвам,че не го направихме.Защо да не се излекува?И има ли излекуване при онкоболни?Винаги има надежда.



Тема Re: химиотерапиянови [re: Kaлoянa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 22:07



Весела, мисля, че ако се опитаме да бъдем честни и обективни по хронологичен ред първа с нападките към мен започна Калояна.Не съм коментирала в мой постинг, кой колко знае , а само съм се опитвала да бъда полезна и то за неща, които наистина със сигурност знам!Ракът е сериозна диагноза и да давам мъгляви мнения или за всичко да пробутвам билки пак повтарям мое мнение е ми звучи най-малкото НЕСЕРИОЗНО!Знаеш, че специално ракът на бъбрекът е диагноза засегнала ме пряко и просто се опитах да бъда полезна-рак на бъбрекът е рядка диагноза и доста хора не знаят основни неща, а аз съм изчела доста сайтове, коментирала съм с доста лекари ...и имам някаква достоверна информация . Пред никой не съм искала да се правя на по-по-най, просто някои хора се дразнят от мнението ми и ги вбесявам (незнам защо)с това, че защитавам собствените си виждания !Ние хората наистина трябва да се учим да бъдем по-толерантни!Също така не виждам защо бъркам в окото на някои хора с това че уча!?Учете и вие като искате, никой не ви спира!Намере те си богати мъже , които да ви издържат и напред към науките, моят мъж например това прави.И така извинявам се публично на някой , ако съм била рязка, НО НАПАДКИТЕ СРЕЩУ МЕН БЯХА ЗАПОЧНАТИ ОТ ДРУГИ ХОРА!Най -голямата ми радост си остава ако съм била поне малко полезна на някой от вас!

Това е , желая на всички и на себе си ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.