Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: химиотерапиянови [re: yraaa]  
АвторNELl (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 17:50



От ГЪРЦИЯ купихме ваксината proleukin.Симптомите бяха като на грип-температута,болки в ставите,треска.След 3 месец на скенера се оказа,че старите петна не са се увеличили,но има нови макар и малки.И бяхме дотук-психически....



Тема световната конспирациянови [re: cнaxa]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано24.02.08 20:02



Не знам дали си чела ти самата това, което ни предлагаш.

Всъщност аз избягвам да си пълня главата с конспирации и световни заговори, а този се опитва да ме накара да повярвам именно в това.

Много би било хубаво да няма рак!
Много би било хубаво всички да можеха да се лекуват от рак, защото все пак той съществува!
Много би било хубаво това лечение да е с хапчета или сиропчета и да не води до никакви странични ефекти, както химио и лъчетерапията!
Много би било хубаво... но няма как да стане... поне засега!
Никой все още не е открил панацеята... за жалост!



Освен това - както вече става ясно - лечението и резултатите от него са толкова много индивидуални, че никой предварително не може да даде 100%-ва гаранция за крайния резултат...

Мислиш ли, че в момента, в който ти кажат, че имаш рак, можеш да си запозната с всички възможни (описани в тази статия!) начини за лечение, та да можеш да си избереш най-подходящото за теб?!?
Мислиш ли, че изобщо можеш да знаеш кое е най-подходящото за твоя конкретен случай?!?
Кой може да ти гарантира, че резултатът ще е задължително пълно и безвъзвратно оздравяване?!

И какво ти остава?!?
Да повярваш на тези, които (предполага се!!!) могат да лекуват рака на настоящия етап - лекарите онколози...
Твой избор е, ако решиш да повярваш на "онези" (не искам тук да ги наричам, така, както аз ги наричам!), които се опитват да ти измъкнат парите за лекарства, които са помогнали случайно на някого, което не значи, че ще помогнат на теб...

А мисълта, че световната фармацевтична мафия ни върти на малкия си пръст, не може да ни помогне особено много в борбата с рака...

Аз - това е моето дълбоко убеждение - не вярвам в чудеса!
Вярвам в здравия разум и в човешките способности да се бори с рака - със знания, с желание за победа, с упоритост, с надежда...



Ако хубавото не дойде при нас, ние ще отидем при него...


Тема Re: химиотерапиянови [re: yraaa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 20:35



Здравейте,а какво ще кажете за разсейки в черен дроб,вече минаха 2курса не са повече,вливат ДЕКАРБАЗИН.



Тема Re: световната конспирациянови [re: ДжoДo]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 00:07



Разбира се, че съм чела тази статия и то няколко пъти. И съм я пращала на близки, пратих я и на лекарката, за която споменавам. От нея знам за големия натиск, който лекарите изпитват от страна на фармацевтичните компании. Знам как лекарите отличници, които предписват най-много лекарства на съответната фирма получават поощрения и т.н. много неща знам от кухнята на тази грозна търговия с патентованите лекарства.... На път съм да повлияя на свекърва ми да се откаже от по-нататъшна химиотерапия с таксол, това й предстои по план....

Знам за случай, когато раково болната е била само на билки и т.н., т.е похарчила е нищожно количество пари за самолечението си и наистина са станали чудеса... Първите 40 дно ит как е минала операцията й е била намо на копривена води и нищо друго.... Т.е. но никой лекар или клинична пътека и т.н. не са спечелили от нейната болест....Жената е жива и след повече от 15 г.

Не съветвам никого от непознатите на мен хора тук нищо, просто искам да са информирани, не е нужно да не вярваме сляпо на лекарите само защото имат дипломи, а да знаем, че официално признатите методи носят основно печалби на фармацевтичната мафия и лекарите...

Това, че някой болен е оживял след химиотерапията, означава ли за вас, че точно тя го е спасила или означава, че въпреки нея е оживял.... Никой не може да каже със сигурност...

Затова алтернативните методи не намират с години място у нас.... а и на запад не само у нас трудно намират място...

Какво ще кажете за лекарите, който не обичат пациентите да са информирани и не желаят да коментират с пациента, това което той е узнал от други източници за заболяването си.. Мен са ме отрязвали често с израза :Ами много четете, тогава защо идвате при мен..... Лекувайте се сама.....

Знаете ли , че в онкологията в Дървеница виси официална заповед от директора на болницата, че на лекарите СЕ ЗАБРАНЯВА ДА ПРЕПОРЪЧВАТ ХРАНИТЕЛНИ ДОБВКИ И ИМУНОСТИМУЛАТОРИ на онкологично болните.

Какво говори това?



Тема Re: химиотерапиянови [re: NELl]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.02.08 00:20



С този постинг ще отговоря на няколко ваши от темата.
Нели, пишеш рак на белия дроб /бъбречен карцином/. Кое е първичното? Ако е бъбрека, значи в белия дроб има метастази. Така ли да те разбирам?
Въпрос на избор е дали да правите химиотерапия или не. Много труден избор. След това винаги ще си задавате въпроса "Дали не сгрешихме".
Напълно те разбирам, и аз в момента се чудя какво да правя, но моето е малко по-друго естество. Влез в Справочника и прегледай темите, има много писано за белия дроб, дано нашите мнения тук да ти помогнат да вземете решение. Много е трудно, но сами трябва да решите.
Кой ви препоръча proleukin? Погледни в темата Имуномодулаторите, пуснах там един линк за интерфероните. И аз не знаех, но се оказва че са много разновидности като препарати с различно действие и съответно се препоръчват при различни заболявания. Та мисълта ми е, може пък да не е бил подходящия интерферон за вас.
Моят опит с химиотерапията:
И до днес си задавам въпроса, дали ако през 1999 г. бях направила червената химиотерапия и ми бяха предписали хормонотерапия, дали днес щях да бъда на това дередже? Аз лично не вярвам, че метастазирал рак може да се спре с алтернативни методи, билки и гъби. Те помагат много, но не мога да твърдя, че лекуват. И моля да се прави разлика между лекарства и хранителни добавки. В постинга по-горе са цитирани алтернативни терапии с хранителни добавки. Трябва да се прави разлика.
Друг е въпроса какви са пораженията, които оставя след себе си една химиотерапия.
От личен опит мога да кажа, че една химиотерапия се понася сравнително добре и организма се възстановява напълно след нея. Но вече втора и трета химиотерапия, много трудно се издържа, а пораженията в някои случаи са необратими. Затова добрата преценка на реалността е много важна за вземане на правилно решение. Това всеки го прави сам, но след като предварително е събрал достатъчно информация за степента на развитие на определена диагноза. Щото при нашата диагноза грешките не само, че са непоправими, но и фатални.
Единственото, което мога да те посъветвам е да почетеш малко повече, тук е писано много, така по-лесно ще стигнеш до решението. Ще получиш доста мнения по въпроса, но никога не забравяй, че това са мнения на други хора, от тяхна гледна точка и техни си разбирания, които са различни от твоята същност. Чети, събирай мнения и решавай. Успех!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: химиотерапиянови [re: вяpa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 00:25



Вяра,аз мисля, че един път ти казах, но ти не обърна внимание-меланом , тук се лекува само с ИМУНОТЕРАПИЯ.Общо взето бъбречен карцином и меланом се борят при метастази с ИНТЕРФЕРОН и ИНТЕРЛЕВКИН!НО за съжаление и тази терапия работи само при10% от болните.И нещо друго този ИНТЕРФЕРОН за коъто говоря НЯМА НИЩО ОБЩО С БИЛКОВИТЕ ЕКСТРАКТИ, които препоръчва КАЛОЯНА!





Тема Re: химиотерапиянови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 00:38



И още нещо , Нели-темите за рак на белият дроб НЕ МИСЛЯ< ЧЕ ЩЕ ТИ БЪДАТ ОТ ПОЛЗА-вашето е ПЪРВИЧЕ БЪБРЕЧЕН КАРЦИНОМ< който няма нищо общо, като поведение с белодробният такъв!Така че моето мнение е влез в темата за рак на бъбрекът.....ще ти бъде от полза!





Тема Re: химиотерапиянови [re: yraaa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 04:20



Ти един път не си показала сайт на хората от клуба за лекарство или хранителна добавка, защото не знаеш какво да покажеш. Само коментираш това, което четеш по учебниците, или го преписваш, ама то е много сухо. Би ли показала повече знания, извън това което учиш за медицинска сестра. Билковите екстрати ги препоръчват алтернативните лекари, а не аз, а аз само показвам това което знам. Ти като знаеш повече, защо не изпишеш сайтовете от където всеки може да прочете информацията и да си направи сам избора. Доказателства трябва на това което предлагаш или коментираш. Опитай се да го покажеш, да убедиш хората, че е вярно, да им помогнеш с нещо все пак, реална помощ им дай. Опитай се за в бъдеще да не ми споменаваш името когато пишеш. Клуба е за взаимопомощ, а не да коментираш кой какво препоръчва.



Тема Re: химиотерапиянови [re: NELl]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 04:31



Калоянке, оооооооооп каква е тази агресия и злоба в теб?Оставям без коментар изказването ти, но просто си многа смешна на моменти С КОМПЕТЕНТНИТЕ СИ съвети, дано хората са интелигентни и видят някои неща сами!А сайт специално на теб НЯМА ТА ТИ ДАМ!Сама си отговори защо!





Тема Re: химиотерапиянови [re: Kaлoянa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 04:38



И още нещо аз съм отраснала с лекари , майка ми беше лекар , леля ми , 3-ма братовчеди....все си мисля, че това ми е дало доста обща култура по някои въпроси!За това , когато твърдя нещо съм сигурна в него, а не си го измислям или предполагам!И за да бъда докрай гадна - ти ходиш по алтернативни лекари , защото просто не можеш да ходиш по други-нали се сещаш , че в твойта страна без здравна застраховка си ГОСПОДИН НИКОЙ!

Никой няма да те погледне без нея!Та дори и в бързата помощ!Иначе плащаш и ушите ти пукат!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.