Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нещо съм се размислила  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.02.08 15:41



Едно изречение от постинга на Джул ме хвърли в луд размисъл.
"ветеринарен препарат за рак при животните"


Е те оттук тръгна всичко, проблемите на моите разклатени основи на познанието. Цяла нощ не спах и мислих, щото снощи сестра ми по телефона ми се накара яко и ме накара да обещая, че ще мина на диета и суровоядство.
Та ето и моите размисли.
Основно две теории за рака се лансират:
Едната причина е психиката.
Втората причина е храненето.

А рака при животните? Нали и те боледуват от тази болест и не само от нея?
Ако приемем теорията за позитивното мислене и колко важна е психиката за заболяване или излекуване от рак, то отговорете ми моля, какво съзнание и подсъзнание има една крава или една овца! Какви мисли и чувства бушуват в главите на добичетата, че и те да заболяват от рак?!
Новата германска медицина обяснява рака на гърдата с "конфликти" с детето или партньорството. Отговорете ми какви проблеми и "конфликти" има една крава с телето си или с бика, дето я опложда?!
Добре де, да оставим психиката на кравите и не само на кравите, ами и на хората.....
Да погледнем към храненето. Диети, суровоядство и билки е това, което се препоръчва при рак.
Ми те кравите и овцете само това ядат. Пасат си на воля и билки и сурови при това. Не ядат мазнини, пържоли и майонеза, не пият вино и ракия, а само чиста водица. Е, откъде тогава им идва до главите и на тях рак?
Единственото, което бих приела е това, че напоследък ги хранят с концентриран фураж и смески, обогатени с витамини и незнам си какво още, т.е. химикали. Тук ще се съглася! И не съвсем, а само донякъде, щото и навремето, преди да са били измислени концентрираните фуражи, животните са се хранели само с паша, ама и тогава са боледували. И тогава са имали рак и възпаления на виметата, т.е. на млечната жлеза
Ако приемем, че химикалите и замърсяването на околната среда е причина за рака, то си задавам въпроса, защо акулите не боледуват от рак /те са единствените живи същества в природата, които не развиват рак, поне така съм чела/. Защото акулите плуват и в замърсени води, ама не се разболяват.
Е те такива размисли ме мъчат от снощи, та и от сутринта, та накрая реших да споделя. Вие какво мислите по въпроса?

Нема начин да нема начин

Тема Re: Нещо съм се размислиланови [re: vesela.bg]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 16:41



Весе хубаво си се размислила ама една патка от много мислене взела та..........Абе ако аз си задам същите въпроси като тебе ще стигна абсолютно до същите отговори и съмнения.Или с една дума до задънена улица.Мисля,мисля,и не мога да ти дам нито един свестен отговор на въпросите ти и дали въобще има отговор на тези въпроси?На моя приятелка и умря котката от рак на млечните пъпки.Тъй,че въпроса ти е логичен защо и те но отговор аз не мога да ти дам.Дано да се намери някой да поясни та да разберем.Интересни въпроси,ще чакаме отговори и тълкования.





Тема Re: Нещо съм се размислиланови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано16.02.08 17:37



Весенце, причините за рака са комплексни. Не е само една или две, множество са. Включително и наследствени, грешки в гените и т.н.

А за акулите - ами те са спрели еволюцията си преди 200 милиона години, защото са достигнали съвършенство. А ние продължаваме да се развиваме. След n брой години и ние ще престанем да боледуваме от рак.



Тема Re: Нещо съм се размислила: Re: little_rabbitнови [re: little_rabbit]  
Автор мaмчe ()
Публикувано16.02.08 18:15



Ами че то и лекарите на това се надяват, да им повярвате!А особенно медикофармацевтичната индустрия,която намери начин да избегне законите за дългогодишно изследване на лекарствата и ги пуска във вид на добавки. А причините са много прости:"Мъни мъни мъниииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии и пак мъни"

Извинявам се за грубостта, но това е грубата истина.Така че,не си хабете енергията да мислите,която е необходима,за да се лекувате.

Надеждата умира последна, за да ни се изсмее в лицето

Тема Re: Нещо съм се размислиланови [re: vesela.bg]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 18:16



Освен акулите, от рак не боледуват и пощенските гълъби. Прочетох в една статия следното:

"....Холандският лекар Моерман правел опити с животни, предизвиквайки в тях рак чрез инжектиране на ракови клетки. Установил, че пощенските гълъби не се разболяват. Обяснява това с храненето им: зърнени храни преди жътвата, плодове и пясък, който съдържа ценни микроелементи. Ако тази храна предпазва птиците от рака,то същото важи и за нас. Съставил една противоракова хранителна програма, която включва всички вещества, с които се хранят гълъбите - витамини А, С, Е; цитрусова киселина; йод, сяра, желязо и др.Отдавал голямо значение на просото. То е единствената зърнена храна, която предизвиква алкална, а не кисела реакция подобно на плодовете и зеленчуците /всяка храна преобразувайки се в организма дава или алкални, или киселинни остатъци; прекомерното им увеличение води до заболяване/.
Учудващо е, че още преди 2500 г Питагор е открил хранителната стойност на просото и го е препоръчвал като най-добрата храна..."



Тема Re: Нещо съм се размислиланови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.02.08 18:53



Доказано е с лабораторни опити (и не само), че животните развиват рак вследствие на силен стрес. Една от причините, поради които не се препоръчва яденето на месо, е отделяне на "хормоните на стреса", които се отделят при убиването на животните и които силно интоксикират техния организъм. Да не говорим за антибиотиците и хормоните, с които ги тъпчат и които се натрупват предимно в техния мозък, вътрешни органи и костите. Ветеринарите съветват да не се хранят домашните любимци с друго, освен бяло месо, където има най-малко натрупване (което не означава "никак"!)... Не знам дали и от какъв точно рак са боледували животните преди, когато са отглеждани от номадите, но това, което пасат, включително и на открито, е заразено от въздуха и водата. Още през 1986 г, след случката с Чернобил, стана ясно, че почвата е фатално заразена и периодът на разпад на съответните химически елементи, е много дълъг. Прогнозираше се рязко увеличаване на онкозаболяванията и пик след около 15-20 г... Ами, времето дойде.
Да си призная, теорията за психологическите причини, които са свързани конкретно с причината за определен вид тумор, винаги са ми изглеждали неубедителни и леко смехотворни (пардон!). Затова и не съм им обръщала особено внимание, освен като любопитно четиво... Вероятно има някаква връзка с програмите, които задава мозъкът към различните органи и системи, но не приемам твърде опростения начин, по който се обясняват. Затова и не ми звучат убедително. Самата аз не откривам нито една от посочените в подобна литература причини за случаите в нашето семейство. Във всички случаи имало силно негативни и стресови ситуации, но то пък кой ги няма?!

А колкото до душата на животните... не знам. Дано не ви прозвуча налудничаво, но аз лично не отхвърлям съществуването й. Може би не във формата, която ние познаваме, което не означава, че тя не съществува. Самата Ванга общуваше с духовете и на хора, и на животни. Спомням си, как говореше на един селски човечец, че кравата му плачела за теленцето си..., а думите й бяха: "Божке, за първи път виждам крава да плаче като човек!"...
Оставям това без коментар.
.........................................
Искам да кажа, че темата е интересна и важна, затова мисля, че трябва да се развие. Лично аз сигурно ще взема отношение отново, когато имам време да поразмисля по-задълбочено над въпроса.
А и за това ще ми помогнат разсъжденията на всички, които ще се включат.





Тема Re: Нещо съм се размислиланови [re: Juli7]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 19:20



Цитирам от книга:
1.въпрос:
важна причина за улесняване нараковото образуване не е ли промяната на средата в посока киселинност?
Отговор"ДА!
2.въпрос:А процесите на раково израждане на клетката на ниво хромозомииднк ли са?
Отговор:ДА!
3.въпросНа ниво клетъчен имунитет "Т" лимфоцитите играят най-важна роля за защита от рак.Така ли е?
Отговор:
Самата хромозомна връзка-там е разковничето.там се къса нишката,която довежда до промяна."Т" лимфоцити се приема но не е достатъчно.
4.въпрос:
Значи в борбата с рака е постоянната грижа да не се допуска подкисляване на организма?
Отговор: Като цяло да!Много е важна системата на хранене.А ако се съсдаде система,много лесно може да се открива чрез компютърна програма наличието на хромозомна,алкална и кисела среда.Оттук нататък много лесно ще бъде да се защити човекът и той да не страда и да се сложи край на този бич.
5.въпрос:
Много се говори напоследък за участието на свободнорадикалните увреждания в канцерогенезата и като причина за много други заболявания.Въпросът е дали те могат да бъдат съществена причина за рака?
Отговор:
Атакуват клетката ,но те оказват влияние на самата костна система най-вече на гръбначния стълб,от където преминава гръбначния мозък.Ако там се получи увреда спасение няма,а свободните радикали атакуват именно там.Там търсете начина да овладейте и изключите.От болния вземете и направете ваксина.Тази ваксина се имплантира в дравия организъм и така се задвижва обратно колелото,за да може тялото да се активира и само да заработи в негова полза.
И така нататък и така нататък.
Учителите от АКАША ни казват много повече от нашите доктори и учени.Дават много препоръки които спазвам до една.Пък каквото сабя покаже!



Тема Re: Нещо съм се размислиланови [re: *jull**]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 19:39



В отговор но Джул:

ВЪПРОС:
Можем ли да считаме,че една от основните причини за рака са невроендокринният стрес?
ОТГОВОР:
А Вие задавате ли си въпроса откъде идва стресът и как се провокира-туй е хипофизата.хипофизата владее цялата ендокринна система,а след като владее,тя поражда по-засилена вътрешна киселинност-отделяне,което довежда до бързото развитие на рака.Туй е разликата между човека и животното-самата мозъчна сглобка,самата мисловна функция,която е устроена по много по-префинен начин,но толкова фино,четрудно би могло да се овладее именно туй заболяване.



Тема Re: Нещо съм се размислиланови [re: flora bg]  
Авторdorad (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 19:42



А не ви ли минава през ума че животните също преживяват стрес - например когато вземат телето от кравата и го заколят - т.е повече никога не й го връщат-нима мислите че тя като майка го забравя на секундата и повече не го търси или когато хищник внезапно нападне стадото - нима животните не преживяват шок.Майчиния инстинкт и инстинкта за самосъхранение са заложени у всички живи същества и действат по един и същ начин-поинтересувайте се и ще видите че е така.





Тема Re: Нещо съм се размислиланови [re: *jull**]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 19:57



Тези дни и мен ме мъчеха подобни мисли за храненето и стреса. И то по простата причина,че не пия каквото трябва и не ям каквото трябва. То много добавки,много нещо и в един момент блокирам и нищо..А храненето взе да ме притеснява,едно и също ям, а и няма качествена храна, която да не ни трови.
За мен има значение храната и стреса, но причината- все още нейзвестна!
Лично за мен е хронично възпаление-нелекувано както трябва,породено от вируси,грипове,приемани хормони и от там израждане на клетката. Поне при мен сматам че от там дойде рака.Левкоплакия преди 10г,лекувана и следена и пила хормони и ето последва рак.Имам усещане, че това е причината. Но, ако толко лесно всеки определя причината си ,та ние ще открием и панацеята....
Аз не знам за спина има ли значение хранене и стрес,и ако спазваш има ли излекуване..Май се обърках тотално...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.