Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема РАК НА МАТОЧНАТА ШИЙКА  
Автор жeлязнaтa лeйди (непознат )
Публикувано04.02.08 16:48



Здравейте, момичета! За съжаление се присъединявам към този клуб,но такъв е живота.....Става въпрос за моята майка, която безкрайно много обичам.Тя е моя майка, приятелка изобщо най-голямата ми опора. На 68г. е. Жизнена, здрава, до момента, в който поставиха диагнозата - инвазивен плоскоклетъчен карцином на шийката. Последва радикална хистеректомия с отстраняване на лимф. възли. Хистологията показа карцином, засегнал 2/3 от шийката, без да е засегнал други участъци. Лимф.възли са без метастази. Лекарят ни (ще съм му благодарна винаги!) , ни даде надежда,че нещата са много добри, т.е. процеса е хванат навреме. Сега ходим на лъчетерапия,която включва 25 процедури. За след това не знам... След 9 процедура й паднаха левкоцитите на 2.7, биха и инжекции три поредни дни и днес са в норма. Не знам дали не ви отегчавам с дългото си писане, но имам нужда да говоря с някой за всичко това, защото ще се пръсна! Гледам да съм спокойна, весела да й вдъхвам надежда. За сега успешно се справям. В къщи също трябва да съм спокойна, да не товаря децата и в общи линии, това е. Ще съм ви благодарна за всяко ваше мнение, съвет или каквото било



Редактирано от *jull** на 30.10.11 21:01.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 17:31



И аз съм в същото положение. Майка ми е оперирана, но 2 год. след операцията получи рецидив и сега има и на пикучен мехур.Лошо, защото не могат да я оперират, тъканите и са унищожени от терапиите и кървят.Поне така се изказаха лекарите. Сега е само с обезболяващи и надеждата, че ще стане чудо и някоя от билките или добавките ще и помогнат.Много ме боли, защото искам, а няма как да помогна.Превърнала съм се в наивница, която се хваща и за наи-дребното,което би могло да и помогне, а всъщност знам,че няма вариант. Освен чудо.
Още по- лошо е че обвинява открито баща ми за болеста си, което е възможно, но не 100%.И всичко това е кошмар за цялото ни семейство. Трудно е за всички в семейства, където диагнозата рак се е появила.Трябва да сме силни и ще се преборим.
Дано имам сили, защото и аз като теб имам деца, които имат изпити и проблеми други. Тях успокоявам, пред мама пазя поведениеи се шегувам,за да не се предава,проявявам разбиране и към съпруга си и в един момент усещам,че щадя всички освен себе си. Тогава влизам тук и виждам,че хора с моите проблеми си дават кураж и така ми дават сили и на мен да продължа.Освен тук и в anticancer.bg има полезна информация.
Желая ви успех в борбата



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.02.08 18:05



Мило дете,не се притеснявай за майчето.След лъчетерапията започвате усилено и неприкъснато да й давате хр.добавки,които сменяйте на три месеца.Можете де си изберете от темите в справочника.Здравословен режим на хранене и него го има в справочника.И това е!Спокойствие,жизненост и настроение за всичко.да не мисли за болестта си.Тя е в много по-надежден и добър вариант на болестта от мен.Аз имах и засегнати лимф.възли и малко в матката.Преминах през лъче от химко се отказах по-собсвено желание.Аз съм с няколко години по-малка от майка ти.Карам трета година в ремисия,чуствам се добре засега.Господ само знае до кога ще сме добре но няма място за отчаяние а се стягайте за битки.Ако искаш подробности пиши ми на имейла който е във визитника.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Автор eva23 (мама на Ники)
Публикувано04.02.08 23:53



Майка ми днес постъпи в болница поради същата диагноза. Ужасно ме е страх, ужасно се притеснявам не толко от операцията, а от изследванията след това за разсейки. Опитвам се да я окуражавам, но не се получава лъжа колко е елементарно всичко, но тя не е тъпа. Днес тотално се беше предала, бала на платно в един момент дори и казах - Я се стегни ще се оправиш стига черни мисли. Баща ми още по паникьосан, кой по напред да успокоя и как най- вече? Страх ме е ужасно ме е страх....Защо ги има тези гадости




Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: flora bg]  
Автор жeлязнaтa лeйди (непознат )
Публикувано05.02.08 09:47



Благодаря ви ужасно много за подкрепата!

Вай това ми трябваше да чуя-мили думи,изпълнени с надежда.Възхищавам се на куража,с който се борите!Силно се надявам да имаме шанса и късмета да се преборим с болестта.Трябва да видя сайта за хр.добавки.В момента пие само бирена мая,жен-шен и сок от червено цвекло.Казаха ни да яде много орехи през време на лъчетерапията,но получи разстройство и са и казали да не прекалява с ядките.Незнам дали и пускат да изследва туморния маркер,но толкова малко обясняват в Онкото.Вярно,че е пълно с пациенти,но с такова бездушие не мога да свикна.Явно трябва да съм нахална,за да накарам лекуващата и лекарка да ми каже какви изследвания и пускат и резултатите от тях.Иначе в момента майка е много добре.Минаха почти 3 месеца от операцията,възвърна килограмите си дори и отгоре качи малко.Даже иска и да работи/от пенсионирането си,тя не е почивала нито ден,гледахме заедно близнаците ми,а след това започна почасова работа/.Не я пускаме естествен,но ме радва че има живец



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.02.08 10:09



Успокой се мила, наистина така както описваш всичко, процеса е хванат навреме. Просто страха е много голям. А както аз често казвам, ракът не е присъда, а само една диагноза.
Имам приятелка с тази диагноза, оперирана преди 20 години. И до днес няма проблеми в това отношение, а не е правила нито лъче нито химио.
Остави майка ти да си работи, това я тонизира и връща към нормалното ежедневие, така не се чувства болна, което е много важно.
Прегледай в Справочника темите за хран.добавки, алтернативите, писали сме много за тях. Също и темите за психиката и положителното мислене, което е много важно за преодоляване на страха от диагнозата.
Животът продължава и от нас зависи как ще го живеем - в страх или с радост ще гребеш с пълни шепи.



Нема начин да нема начин

Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано05.02.08 10:49



Благодари на Бога и се радвайте, че всичко е хванато навреме. От това по-хубаво здраве му кажи. Щом лимфните възли са чисти прогнозите са много добри.
С две думи горе главата.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: AйeзCeдaй]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 13:17



Здравей!
На 37 години съм и съм със същата диагноза. Същата операция преди 1,6 год. Не съм правила никаква терапия, което ме притеснява. Вчера бях на контролен преглед и засега всичко е наред. Знам как се чувстваш, защото съм на тази писта от 2 години. Пия хранителни добавки и се надявам всичко да е наред. Опитвам се да не мисля за това. Ти си тази, която трябва да дава кураж в тази ситуация. Моята сестра ми е голяма упора и когато изпадна в дупка тя е тази която на секундата ме изважда. Бъди силна и давай кураж. Всичко ще е наред.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: KOKO]  
Авторжeлязнaтa лeйди (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 16:26



Здравейте,момичета!Благодаря ви отново за милите думи и куража


Но сега като чета мненията ви ме мъчи следният въпрос-защо след като е 1А група и няма метастази и назначиха 25 дневен курс лъчетерапия?Треперя от страх да не се получат усложнения след това облъчване.За сега всичко върви добре,като изключим падането на левкоцитите.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Автормarи (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 16:32



Защото е на мат.шийка и те се застраховат да не се получат разсейки.Аз имам на матката и съм 1б и ми назначиха само 8 вагинални, а не от другата лъчетерапия,която са ви назначили на вас.Но, те лекарите преценяват най-добре.Аз бих искала от тази по силната,но не ме питаха!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.