Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЯМР или скенернови  
Авторmimozka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 10:25



Преключих с химеотерапията -6 курса Таксотер с 2 Платина и ми предстуи скенер за контролен преглед на малък таз и бял дроб. Но немога да реша какво изследване точно да си направя ЯМР или скенер в Токуда.До сега съм си правила само скенер но на ЯМР няма ли да се види по точно ако има нещо все пак.

Моля помогнете ми спешно за да си запазя дата и час.

Съвети приемам.



Тема Re: ЯМР или скенернови [re: mimozka]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано21.01.08 10:39



Аз, правих преди няма и седмица ЯМР.
Не знам за скенера, но на ЯМР се виждат много неща и то точно.
Единствено за гръден кош и бял дроб препоръчват скенер. Не го казвам аз, така ми каза лекарката.
Другото, което е при скенера има облъчване, докато при ЯМР има само контрастно в-во...



Тема Re: ЯМР или скенернови [re: mimozka]  
Авторmimozka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 11:48



И аз така разбрах че на бял дроб не се прави ЯМР и неможело повече от едно място да се снима .



Тема Re: ЯМР или скенернови [re: mimozka]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано21.01.08 12:21



Не, не е така. Може. На мен наведнъж ми "снимаха" гръден кош, горна и долна част на корема.
Просто за бял дроб нещата се виждат по-добре със скенер...



Тема Re: ЯМР или скенернови [re: mimozka]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 01:06



По учебник 1. се прави скенер, а после ако недай Боже се види някаква находка за повече информация се прави ЯМР.Само за бял дроб е напълно достатъчен и обикновен X-ray, освен ако няма някакви съмнения !Има органи , за които пък е достатъчен и обикновен ултра саунд-даже дава по-добра информация и от ЯМР, а пък прегледа е и далеч по-приятен!





Тема Re: ЯМР или скенернови [re: yraaa]  
Автор *jull** (())
Публикувано22.01.08 01:48



А не е ли възможно скенерът просто да не улови въпросната находка и така да попречи на навременното диагностициране? Май съм чела тук за такива случаи...





Тема Re: ЯМР или скенернови [re: *jull**]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 06:56



За кои органи е по подходящо изслезването с ехограф?За коремни органи подходящо ли е изследването с ЯМР?



Тема Re: ЯМР или скенернови [re: Taня]  
Автор Marи (минаващ)
Публикувано22.01.08 07:07



Когато ми правиха ЯМР на малък таз не се видя камък в бъбрека, не бил подходящ за това, аз преди това бях правила скенер на цяло тяло и там се видя камък в бъбрек и киста в черен дроб. В Токуда, ако се обадите и питате кое е по-подходящо там ще ви кажат ,нали по щял ден правят това/мисля,че няма да ви излъжат.../ на тел.4034920-много са любезни





Тема Re: ЯМР или скенер [re: mimozka]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 07:38



Jull, попринцип ЯМР, го дават незаменим при образна диагностика на мозък.За другите органи дава просто по-добра и повече информация на хваната находка преди това със скенер или обикновен ренген , или ултра саунд.



Тема Re: ЯМР или скенернови [re: mimozka]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 07:44



Да допълня ЯМР е незаменим в подробностите, но преди това е добре да се знае таргетът, целта!Иначе , като за общ, пръв , цялостен , обстоен,преглед скенера го дават достатъчно добър, даже по-добър!

Само за мозък и глава ЯМР е най-добър!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.