Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 1  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 14:50



Нашата одисея започна края на юли 2007. Животът ни се обърна на повече от 360 градуса,като разбрахме,че дъщеря ми има мозъчен тумор. Последваха 2 операции, лъчетерапия, в момента химио. Дъщеря ми се чувства добре.
Ето какво пием. Лекарите й изписаха Депакин за епилепсията и казаха нищо друго да не пие, но мама не я остави само с това. Заведох я при лекар хомеопат. Той назначи лечение с ИСКАДОР и и даде някакви гранули. Почнах да й бия Искадора след първата операция. Мили мои, искам да ви кажа, че второто хистологично изследване беше малко по-добро от първото, а Искадора го бяхме почнали отпреди 20 дена. Продължавам да й инжектирам Искадор 3 пъти седмично. Лекарят каза да не го спираме и ако се наложи - за цял живот.
Пием и хранителни добавки от серията ''Сибирско здраве''- Новомин (антиоксидант), направи един курс клетъчно и междуклетъчно прочистване с ''Извори на чистота'' (пак на Сибирско здраве) .В момента е на ''Зелена енергия'' и ''Коластра''на Акфа Сорс, защото сега сме на химия с ТЕМОДАЛ (това са хапчета). Преди това пиеше Зелени водорасли. Новомина казаха да го пие 6 месеца - по време на химия и лъче вземаше по 8 таблетки сутрин, а когато почива - по 4.
След лъчетерапията й давах пчелен прополис за възтановяване. Забравих да кажа,че всеки ден от първата операция приема сок от плодчета на бъз, спазва хранителна диета и след втората операция се възстанови по-бързо. Още на следващия ден тръгна да върви. Всички в болницата ни се чудеха и ни поздравяваха.
Живот и здрав,е февруари ще правим контролна снимка. Моля се на ГОСПОД всичко да е наред!
Искам да попитам за сестра Христина от манастира ''Свети Пантелеймон'' дали е помогнала на някого,защото чувам добри и лоши отзиви за нея.

Редактирано от *jull** на 05.06.09 23:41.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 15:10



Ей,че хубава новина Лоли!Дано дъщеричката ти да е все така добре и в ремисия!На колко години е не пишеш и къде са й правили операцията?много теща пишеш които ще са от полза за клуба.Защо не се регистрираш и да станеш член на клуба!диагнозата на дъщеря ти е рядка и всяко лечение е от полза за клуба.Сигурна съм,че и други ще пишат и ще искат да се информират.Още веднъж желая на дъщеричката ти късмет и висок дух.Вяра в лечението и в Бога!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: flora bg]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 15:19



Тя е на 20 години.
Операцийте бяха в София ''Свети Иван Рилски''-професорите Бусарски и Романски-светилата в неврохирургията



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 15:32



О чувала съм за тях от една моя позната която се е лекувала при д-р.Бусарски.Е вярвам тогава ,че опастноста е минала и сега трябва едно хубаво възстановяване на тази млада кукличка.Преда й Лола моя поздрав и целувки и й кажи,че бъдещето е пред нея и че голямо препятствие е преминала в живота си геройски и с успех.така трябва да е борбена и за в бъдеще.





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: flora bg]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 15:52



Тя е голям герой



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.01.08 20:34



Мила Лоли, чудесно е, че в Клуба влиза още един толкова борбен човек!
Предполагам, че си изчела темата за този вид тумор в Справочника. Знаеш ли рецептата на П. Димков?
Стискам палци!





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: *jull**]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 21:38



Да Jull,изчела сам всичко по тая тема.Четох и за П.Димков,но не намерих точно за мозачни тумори.Ще ти бъда благодарна,ако ми кажеш рецептата.
Да те питам дали знаеш за сестра Христина(монахиня).В google съм изчела всичко за нея.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.01.08 22:27



За сестра Христина аз също съм чувала противоречиви мнения, затова не смея да взимам отношение. Лични впечатления нямам.
За рецептата на Петър Димков можеш да прочетеш тук:







Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
АвторДИДИ (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 11:06



Здравей Лоли,моляте пиши нещо повече за хомеопатичното "Искадор".Аз имам момиченце на 4 год.,също с мозъчен тумор(но друг вид),и тя е оперирана 2 пъти в св.Иван Рилски.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: ДИДИ]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 21:11



Здравей Диди,искадор е производство на фирма Веледа,мисля че беше швейцарско.Специално за глава е с индекс Р(има за различни видове тумори)и различна концентрация-серия 0,1 и 2.Ние ползваме серия 0.Бием го 3 пъти седмично подкожно в корема.Купуваме го от Германия,при нас не е патентовано.Искадор е извлек от бял имел.
Давам ти e-mail dialog@weleda.de(взех го от листовката на искадор).
Но ако решиш според мене по добре е да се обърнеш към лекар хомеопат,той да назначи лечение.Мога да ти дам кординати за София и Варна
Желая ви отвсесърце успех,и твоето малко момиченце да се оправи



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 22:02



Благодаря за бързия отговор,моля те изпрати ми координатите на тази лекарка-хомеопет,при която сте били вие.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: диди]  
Авторinger (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 12:55



Искам и аз да се вклю4а в темата с молба към ЛОЛИ за координати на този хомеопат, защото при този който ходим ние , мисля не се справя и татко легна на легло за по- малко от 2 седмици...Той е против запо4ването на Дексаметазон, и ние го слушахме, но просто нещтата излязоха от контрол. По какъв на4ин може да се поръ4а Искадор-а? В тази наша мила държава ..., ох не ми се говори просто за безхаберието и за това как се грижи за хората в беда...
Стискам палци и кураж!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: inger]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано07.01.08 14:14



кажете при кой хомеопат ходите вие inger.Да знаем



Редактирано от kattt_1 на 07.01.08 14:15.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: kattt_1]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 21:06



Ние ходим при др.Костадинов-Варна-клиника Младост,служ.тел-052\555641.Чува ла съм,че др.Костадинов преглежда и в София,но не знам къде и кога.Давам ви кординати на др.Пачова от София-център Едикта-ул.А.Константинов10
edikta-bg.com,edikta@abv.bg.Тя също е много добър хомеопат.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: inger]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 21:52



Мила inger,нашия лекар също беше против дексаметазона,но каза да го намалим от две на една ампула дневно и да вземаме по 1 таблетка преднизон F(дексаметазон на таблетки),когато бяхме на лъче.
Искадора ни го носят от Германия,но нашият лекар каза,ако не можем да се снабдим той може да го поръча по интернет от фирмата производител,но щяло да ни излезе по скъпо.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Авторinger (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 08:03



Нашият лекар хомеопат се казва Димитър Пенев
София, 0887 651 367



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: inger]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано08.01.08 11:18



ние също ходим при димитър пенев
моя имейл е kattteto@gmail.com пиши ми или си дай твоя имейл да си поговорим



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: kattt_1]  
Авторinger (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 18:44



Добра ве4ер, приятели!
Отново се появи проблем...Ве4е 3 дни татко взима дексаметазон и има резултати но какви - беше на легло от около 20-тина дни и инжекциите го вдигнаха на крака , но се появи главоболие, стана раздразнителен,злобен и не търпи никой около себе си. Така се държеше когато се откри заболяването и се стигна до операция. Неврохирурга каза-метастази и препоръ4а да увели4им дексаметазона. И пак звъннахме на нашря хомеопат, на който много раз4итаме, дано този път сме на прав път с лекарствата. Разбрах 4е при хомеопатията е най- трудно да се намери вярното лекарство.
Знете ли в Пловдив да има лекар който познава добре Искадор-а или Лектинол-а. И кой от двата препарата е за предпо4итане.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: inger]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 21:57



Мили мои,знам само,че лечението с хомеопатия става бавно,но със голям ефект.Давам пример с мен-5 години си лекувах нервите с хомеопатия и мога да кажа,че овладявам положението,въпреки преживяното покрай дъщеря си... .Да не чува дявола за сега моите нерви са нарет



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 22:27



Лоли, здравей!Мисля, че точно експериментите с дихлорацетат в Едмънтън са за ващичт случай-и чета дават много добри резултати-става въприс за глиобластом!Може да се обадите до министерството на здрав. и да питате как може да участвате в тези клинични изпитания?!Тук чета , че за тях приемат хора от цял свят -лечението е безплатно, защото е още на база изпитания, плащаш само път и престой!За престоят ще измислим нещо, остава само пътят!Поинтересувайте се!Успехове!





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: yraaa]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 22:44



Здравей,yraaa!Kъде мога да прочета за този експеримент,но ако не е на Български не мога да се оправя.Незнам чужди езици.Но и на това се намира лесното,ще намеря някой.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 03:38



Едмънтън е град в Канада, провиция Албърта.
Лично аз имам много добро впечатление от канадските лекари!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: aaa!]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 04:47



Най-добре е да се обадиш първо на нашето министерство на здравеопазването , защото именно то трябва да ви изпрати , с епикризи, стадий на заболяване и др. по-спесифични неща....Иначе информацията се взима директно от Университетът в Алберта-имам предвид уеб страницата му, отттам може да се вземе и телефон за връзка, но съм абсолютно сигурна, че първо се минава през нашето министерство на здравето-това е първата крачка да се контактне с него!





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 09:45



Здравей Лоли,
първо честита нова година ,пожелавам на теб и дъщеричката ти много здраве и успехи .
Искам да те попитам ,как открихте мозъчния тумор?Какви симптоми имаше дъщеря ти?
Предварително се извинявам за въпросите.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Пeтя]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано09.01.08 11:34



Мила майчице,Лоли,аз немога да ти помогна с информация но мога само да кажа ,на дъщеричката ти ,а и на теб много ,много СИЛА,БОРБЕНОСТ,ХЪС,до
100%ВЪСТАНОВЯВАНЕ!
БЪДЕТЕ СИЛНИ,И СЕ БОРЕТЕ!!!
НАПРЕД И САМО НАПРЕД!!!





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Пeтя]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 21:09



Здравей Петя,няма проблем,ще ти кажа.
Първоначално е получавала леко гадене със слюноотделяне,но за 2-3 месеца този временен дискомфорт зачестявал и тя вече решила да ми каже.Казах да отиде на лекар.Изпратили я на гениколог,заради гаденето със съмнения за бременост.Открили и голяма киста на яйчниците.Три месеца пи Дияне(хормони) за тази киста.Тези симптоми на гаденето започнаха да намаляват едва на 3-тия месец.Според мене тези хормони са и раздразнили тумораПосле почна главоболие,почна да забравя,забелязах,че има много леки нарушения в говора.И пак на лекар,кистите бяха изчезнали,но пак имахме причина за безпокойство.Изпратиха ни на невролог,пак лекарства от които и се спеше и тя ги спря.Пак силно главоболие и една вечер посетихме спешен кабинет.Там се учудиха,че са и изписали успокоителни(боже господи та тя е млад човек...)Попитаха ни дали са и правили скенер и ние естествено казахме че не са и правили,и тази мила жена-господ здраве да и дава с големи букви написа на направлението за невроложката,че трябва да се направи скенер на главата.И от там разбрахме за тази мръсна гадина(тумора).
Дано съм ти била полезна



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 08:36



Здравей Поли,
много ти благодаря за изчерпателния отговор.Искрено се надявам да сте победили коварната болест и всичко лошо да е вече зад гърба ви.
Аз съм майка и напълно те разбирам,
Питах те по повод ,че съм с много силно главоболие и проблем с очите.
За главоболието от няколко месеца пия Седалгин Нео.Имам мигрена от поне 15 години ,но последните месеци пристъпите доста зачестиха.
Аз за сега го отдавам на недоспиване и се страхувам да посетя скенера.

Много ти благодаря .
Найстина от все сърце ви желая Успех!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Пeтя]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 19:34



Мила Петя,не се страхувай посети скенера,ще дъде за твое успокоение.
Какво дя те посъветвам,иди на очен лекар и се храни здравословно.Аз също имах почти постоянно главоболие,но покрай дъщеря си и аз почнах да се хряня здравословно и не ме боли глава така често.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 20:31



Благодаря ти мила Лоли,
найстина ви желая успех и най-голямото щастие на света!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Пeтя]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 22:13



Благодаря за пожеланията и се надявам когато си направиш снимката всичко да е наред!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Авторinger (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 16:30



Здравейте отново! Надявам се да ви намирам в по-добро здраве!!!
Пиша пак с молба за съвет!
Баща ми е с глиобластом 4 ст. След лъ4етерапията 06.2007 г. е с главоболие, което се усилваше. Пиеше Аулин, Аналгин и Трамадол - ве4е не действат. По4нахме дексаметазон. Последния скенер показа 4е няма рецидив, но неврохирурга не може да разбере откъде идва болката. Препоръ4а ни Оксикортин, но онксложката изриса Тилидол. Знаете ли кой от тях е по добър и водят ли до пристрастяване? Могат ли да се взимат само при нужда?
4акаме и Темодал-а. Как влияе той и каво да о4аквам пс време на ле4ението с него? Как се 4увства болния?
Мн. благодаря и късмет!!!!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: inger]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 19:28



За главоболието не мога да ти кажа!
За ТЕМОДАЛ-а дъщеря ми сега е на втори курс ,след първия си загуби апетита.Очакват я още 4 курса.За сега се чуства добре.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 19:33



Забравих да кажа,и че много и се спи



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Авторinger (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 19:21



Лоли благодаря ти!
Преди седмица пуснах документи за темодал ,4акаме, Межувременно главоболието не стихва, Онколожката изписа Тилидин - опиатен аналгетик, Лошото е 4е и от него не минава- даваме и друго лекарство като Спазмалгон например и 4ак тогава болката стихва, Обездвижи се отново, а скенера показа 4е мозъка е 4ист но има високо налягане, Неврохирурга вдигна Дексаметазона- 3 по 2 ампули, Направихме 5 системи Манитол. Не знам през какъв период от време да се вливат при постоянен прием на Дексаметазон? Междувременно запо4на и да уринира затруднено. :Много отслабна. Ве4е тежи около 50 кг
Нямам думи.....
Дано при вас е спокойно



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: inger]  
Авторinger (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 19:28



Лоли, понеже нямам постояненен достъп до Нета, моля те прати ми ако желаеш тел на zhristoskova@abv.bg
Понякога се нуждаем от спешен съвет, а не винаги имам достъп...
Благодаря!



Тема Re: Имплантнови [re: inger]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 19:55



Някой чувал ли е за имплант в мозъка,който се резорбира с течение на времето като изпуска доза лекарство директно в тумора.Дават много добри прогнози.Този имплант има следното наименование-BCNU-polumer wafers.BCNU още включва медикамента Carmustine.Това лечение го прилагали в Канада,САЩ,Англия.
Моля който знае да помага.



Тема Re: Имплантнови [re: Лoли]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 21:36



Tук съм чела за подобно нещо, но малко по-различно-слагат нещо, като ампула в мозъка, която излъчва радиация, в малки но постоянни дози....ще проверя за подробности и ще пиша!





Тема Re: Имплантнови [re: yraaa]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано17.02.08 14:49



В puls.bg зададох този въпрос на др.Габровски и той ми отговори,че било неуместно да се слага такъв вид имплант,при положение,че сме претарпяли 2 мозъчни операцй,и било много скъпо.Това било химиотерапия.



Тема Борба с глиобластомнови [re: Лoли]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано17.02.08 18:42



Вече нямаме тумор!!!!!!!!


Не можахме да повярваме с дъщеря ми и се шегувахме-''Това нашата снимка ли е или на някой друг''? За нашето лечение съм писала в началото на темата.
Това беше най коварния тумор и най бързо растящ!
Когато професора видя резултата направо не можа да повярва!!!!!!! Дори изряза част от новата и част от първата снимка да показва на студентите и може би на свои колеги и само каза ''Добре свършена работа.Браво''Каза да продължаваме с Темодала,защото глиобластома имал пипала,които може да не се виждат на снимката.Депакина също го продължаваме още 6 месеца.Общо става година.
Сега малко ми е хаос в главата.Искам само да ви кажа да имате
вяра в БОГА иДА СЕ МОЛИТЕ ОТ СЪРЦЕ!Аз така правих,казват,че майчината молитва е най силна!!!!!!!!
Ако имате някакви въпроси питайте,стига да мога да отговоря ще го направя с голямо удоволствие!



Тема Re: Борба с глиобластомнови [re: Лoли]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 18:57



браво Лоли,браво!На-хубавата НОВИНА!Вярвам,че ще има хубаво бъдеще твоята дъщеричка.Бог е с нея,отгоре й помагат,също и твоите молитви.Майчените молитви се чуват защото пса най-искрени!Радвайте се,радвайте се,от днес нататък повече усмивки,радост,веселие!





Тема Re: Борба с глиобластомнови [re: flora bg]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано17.02.08 19:07



Ако може да се възтанови и да продължи следването си ще се радвам още повече!!!!!!!Сега много забравя и се притеснява дали ще може да си взима изпитите!Преди тази мръсна гадинка

да почне да расте в нея нямаше проблем с тях.Имаше само 5 и 6 на изпити,а към края(преди да разберем за тумора) едвам вързваше 3.
Лекаря каза,че това е от Депакина.Когато дойде времето да го спре всичко ще се нареди както е било преди,ще помогне с ''Зелени водорасли''.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 10:46



Браво Лоли,много се радвам.Дано да продължава все така.Аз съм сигура,че чудеса стават,само трябва да се молиш и да вярваш много силно.Развълнувахте ме с тази новина.



Тема Re: Борба с глиобластомнови [re: Лoли]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 13:29



Лоли, браво на вас!!!
Стискам палци да продължите вече по-лесното!
Аз също слагам Искадор (след рак на яйчниците 3-ти стадий) - може би сте чели в темите. Затова само да ви кажа да не го прекъсвате - при мен след всичко лошо отстранено, лекарят от Лукас Клиник каза това да бъде поне 3 години!
Поздрави, искрени пожелания за щастие!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Диди]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 14:10



Страхотна новина, Лоли! Супер! Радвам се за теб и за твойто момиче!
Важното е да е жива и здрава, пък изпитите няма как да не ги вземе


Всичко най-добро и на двете!
Галя



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: gali4]  
Авторinger (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 18:24



Здравейте, и поздрави!
Лоли, много се радвам и съм истински щастлива за теб и малката разбойничка!!!
Кураж и смело напред!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: inger]  
Автор jdikers (непознат )
Публикувано22.02.08 19:05



Лоли, явно твойте молитви са били чути, но не се отпускайте никога бъдете такива каквито сте сега - добри и състрадателни особено твоето дете. Радвайте се на всичко иникога не се огъвайте пред злото на нашия свят.
Чисто информативно ти казвам, че не съм някакъв сектант ако звуча по пподобен начин, но смятам че това е пътя към здравето и по добрия живот.



Тема Re: Борба с глиобластомнови [re: Лoли]  
АвторMari (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 16:10



Много се радвам за вашата дъщеря, Лоли.
На моят съпруг (39 г.) му предстои операция - има рецидив на мозъчен тумор 3 години след първата операция.
Моля ви, ако можете, свържете се с мен - имейла ми е svetlyo2003@abv.bg
Бих искала да ми споделите по-подробно какви лекарства сте приемали и при какви лекари сте били.
Ще ви бъда изключително благодарна.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: jdikers]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано19.04.08 18:28



Вижте какво открих.Може да е полезно на някой.





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 07:28






Редактирано от *jull** на 04.06.09 23:31.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Диди]  
Автор vermouth (непознат )
Публикувано21.04.08 14:42



Здравейте на всички,

За съжаление и аз от скоро време почнах да се интересувам от тематиката и много често прибягвам да информацията и съветите в форума. Баща ми беше диагностициран с анапластичен астроцитом/глиобластом 3 степен. Минахме операция на 26.03 и от 06.04 вече си вкъщи. Исках да изчакам определен специалист онколог за да почнем химиите с темодал, и днес разбирам, че цялата схема е доста сложна и забатачена. Отново трябва да пращам блокчетата в УБ за хистологичен анализ, където дават становище дали може да се отпусне темодал, после протокол от варненския онколог и оттам МЗ. Засега не мога дори да открия въпросния доктор Кълев, който трябва да направи анализа. В Александровка май цари хаос с комуникациите и базата данни.
Ще се радвам на някоя идея колко време се чака за одобрение и отпускане на темодала, че дотогава май ще караме на дексаметазон.
Предварително благодаря и кураж на всички заобиколени от проблемите на рака.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vermouth]  
Авторд-p Kълeв (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 16:00



Д-р Кълев работи в невропатологичната лаборатория в Св Иван Рилски, която МЗ е определела като референтна.Намира се до инфекциозна болница.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: д-p Kълeв]  
Автор vermouth (непознат )
Публикувано21.04.08 16:20



На мен ми е посочено, че доктор Кълев работи в УБ Александровска с контакт за там. В крайна сметка не мога да разбера "Иван Рилски" ли трябва да се изисква поредно становище, или от доктор Кълев, който по информация работи в УБ.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vermouth]  
Автор vermouth (непознат )
Публикувано21.04.08 18:32



Говорих с МЗ. Потвърдиха информацията която имам: д-р Кълев и УБ. За съжаление, цял ден не мога да направя никаква връзка. А времето минава ... борбата също



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vermouth]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано21.04.08 18:36



Разрешението за Темодал се бави 20 дена.
Хистологичното изследване трябва да е от Александровска болница.
Др.Кълев работи там.
Информацията ми за др.Кълев е от септември 2007г.
Аз лично тогава се срещнах с него там.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано21.04.08 18:39



Не пишеш къде е опериран баща ти



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор vermouth (непознат )
Публикувано21.04.08 20:01



Здравей Лоли,
Мерси за инфото. Явно ще се ходи по мъките докато отпусната темодала. Чувствам се безсилен пред бюрократичната система и имам усещането че всички лекарски звена се държат напълно "предметно" към толкова важни ситуации. Баща ми бе опериран в Окръжна Болница при доц. Кючуков.
Притеснява ме факта, че не мога да го открия въпросния др Кълев под дърво и камък ... времето минава ... не сме от софия и бавенето става двойно ... а главоболията засега лекуваме с дексаметазон.



Тема До vermouthнови [re: vermouth]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано21.04.08 23:02



Здравейте,
Писала съм ви на лични .



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vermouth]  
Авторkълeв (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 07:42



Д-р Кълев работи в УМБАЛ св. Иван Рилски която е част от МУ т.е явява се и УБ. Вероятно на това се дължи разминаването.Преди лабораторията се намираше на територията на Александровска болница но след пожара миналата година се премести. Успех



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 19:32



Искам да разкажа на всички за моята история.Откриха ма МАМА тумор (тя работеше в Гърция 6 години ),извикаха ме по спешност и аз заминах без да знам какво ще ми кажат ,поставиха диагноза и направиха там операцията). Хистологията показа глиобластм с клетки 3 и 4 степен.Изписаха я сравнително добро състояние на 1 януари .Прибрахме се в България и веднага отидохме в Онкологията в София за препоръчаната ни лъчетерапия.Да,ама ни дадоха час 4ак за след 3 месеца(през които тя беше добре).И така,доиде редът ни и отидохме за да направят измервянията,после ни върнаха да чакаме още 2 седмици,докато наи-накрая постъпим за т.наречената животоудължаваща терапия.И точно в този период тя започна да се чувства зле ,скенерът показа отток на мозъка и значително нарастване на тумурната маса.И хайде отново на операция.
Ами да,това е защото чакахме толкова дълго,а ако си бяхме платили нямаше да ни бавят.
Презжижях кошмар знаете ли какво е да ти отворят мозъка....!!!Недай си Боже на никоЙ!!!
Много тръдно се реших къде точно да направим операцията.Предпочетох София"Иван Рилски",но ТАМ СИ ИМА ЦЕНОРАЗПИС............3000 бонан за избор на екип и още кой знае колко за джоба на докторите!!!
Разбирам,че Романски и Брусарски са наи-добрите,но защо хора се бутате там,кудето се отчаях като видях хора за спешни операции да стоят в коридора и да чакат да ги разкарват сами по кабинетите да си правят изследвания и да чакат с дни за да им дойде редът--и то с направление,където всичко би трябвало да е безплатно......?Ами да като си платиш и минаваш,добре ама не всеки има да извади 5 бона за операция.Какви са тия работи бе хора скенер с контраст 170 лв,ами нали си имаш направление,какво става в тая дуржава,превърнаха болниците в машина за пари......
Върнахме се в Плевен(откъдето сме)и я направихме тук.
Искам да ви кажа,че в Плевен са най-добрите неврохирурзи,докато лежахме разбрах колко хора идват от ралични краища на България за да се оперират тук.Препоръчвам!!!Плюс това няма такава лудница,както в София и се обръща огромно внимание на пациента.На 6ят ден ни изписаха в добро състояние, бяха премахнали тумора доколкото могат,но е ВАЖНО да не се бави останалата терапия,сега отново сме насрочени за лъчетерапия,но не в СОФИЯ...и после темодал....
Хистологията обаче е лоша за съжаление,прогнозите са лоши,но ние ще се борим с тоя гаден тумор,с тая черна чума.Съчувствам изкренно на всички семейства,в които има подобен проблем.Това е живият кошмар за моите 22 години и за моята единственна майка,която даже и не знае какво я чака и какво всъщност и има!!!ако мога да помогна на някого със съвет или подкрепа ще се радвам.Минах през ада и продължавам,защото нямам дръги родители и няма да позволя на един тумор да отнеме Щастието в живота ми!!!
Адски много ме е страх какво ще ни поднесе УТРЕТО,животът ми се разби в наи-хубавите години,но нямам избор освен да се боря.
Имам няколко въпроса към преминали през лъчетерапия и темодал,кажете ми как се понася това при положение,че се облъчва мозък и повече за темодала.Благодаря ви ПРЕДВАРИТЕЛНО



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: мapия]  
АвторlP (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 08:26



http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Temodal/274198bg1.pdf
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Temodal/H-229-PI-bg.pdf



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: lP]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано05.06.08 21:42



Свършихме 6 курс Темодал.Онколога искаше да направим скенер,за да види как са нещата,дали да продължаваме с химиотерапията.Вчера направихме снимката.Ренгеноложката ни обясни,че имала съмнения за наличие на малка остатъчна туморна тъкан

или може би било от постоперативната киста .Обясних и ,че февруари правихме ЯМР,който показа,че тумора е изчезнал.Отговорът и беше,че ''ЯМР и скенера са два различни апарата и,че цепили на филийки по различен начин мозъка''.Нямало причина за безпокойство.
За това продължаваме с Темодала.Предполагам още 2 курса.
Август пак ще правим ЯМР.До тогава ще съм на тръни.Дано тази мръсна гадинка да не почне да расте



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 11:46



здравей Лоли,дано всичко при вас да е наред.Искам да те питам,продължаватели да давате 'Искадор".



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: диди]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано06.06.08 17:04



Да,продължаваме с Искадора.Хомеопата каза да не го спираме.Не правим почивки и не сменяме серийте.На серия 0 сме от самото начало.
Говорих с една позната,която е работила като мед.сестра в радиология в Германия.Там също са лекували е Искадор по време на лъчетерапия.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано19.08.08 11:24



Дойде ред пак да пиша в темата,и пак добри новини.
Правихме ЯМР-контрола след 6 месеца.НЯМА НИЩО.Постоперативната киста е пораснала.Професор Бусарски каза,че това е добре в смисъл такъв,че около кистата е имало мозъчно възпаление ,което се е оправило.Нещата вървят добре.
Депакина го спираме есента,защото в горещините било опасно.След 2 месеца пак ни вика за да ни каже как да го спрем.
Онколога каза,че няма смисъл да пием Темодал при тези хубави резултати .Направи 7 курса.Ще ходим при него на 3 месеца на прегледи.
Продължаваме с Искадора по същата схема.Ще вземем да пие АФА да оправим мисловната дейност.
Сега отиваме на Сливен и Родопите на почивка.Да видим красотите на нашата прирпода.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано19.08.08 11:45



Чудесни новини, Лоли!


Продължавайте само така! Приятна почивка!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.08.08 11:45



Браво Лоли, чудесни новини! Хубаво да си починете



Нема начин да нема начин!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано19.08.08 12:42



Каква хубава новина!Браво Лоли!



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано21.09.08 23:20



Поздравления, Лоли и гол-я-я-я-ямо БРАВО!



Пожелавам ви хубавичко да си починете, но и да правите снимки, особено в Родопите!
Скоро и аз смятам да прескоча нататък, та после заедно да засипем Клуба с красоти!
Много прегръдки и целувки на смелото момиче и на още по-юнашката му майка!





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: *jull**]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано22.09.08 05:27



Все такива новини ми се ще да чувам и от вас мила, а ако може и от другите, би било чудесно! Късмет на всички!!!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: aaa!]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано08.10.08 16:22



Дойде есента и както каза лекаря трябва да спираме Депакин Хроно.Това ще стане постепанно за 6 месеца.Започна да го взема след първата операция по 2 таблетки дневно-август 2007 г.Ето и схемата както я написа професора:
-3 месеца по 1 таблетка вечер
-1 месец по 1 таблетка през 2 дни
-1 месец по 1 таблетка през 3 дни
-1 месец по 1 таблетка веднъж седмично.
На въпроса защо по някога забравя отделни думички(как се казва например химикал) професора обясни,че е засегнат центъра на паметта но и Депакина също помага за това забравяне и така да се надяваме,че като го спре ще се оправят нещата.
Нали сега пак е студентка и трябва да си взема изпитите.
Февруари пак ще правим контролен ЯМР.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор dianavk (непознат)
Публикувано09.10.08 09:53



Браво Лоли, чудесна новина. Ти и твоята дъщеричка ми давате надежда да се борим и ние. Всичко може да се оправи кагато човек не се предава и вярва. Успех на младата студентка, нека бъде здрава и щастлива.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано09.10.08 10:33



Каква хубава новина!Браво на студентката,и на мама Лоли!



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.08 23:20



Лоли, тя не пие ли гинко билоба? Ако не, не е лошо да започнете, помага доста за паметта.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.10.08 06:57



Нека да похапва и орехи!





Тема Гинко билобанови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано11.10.08 18:34



Дали действа тази гинко билоба?
Помогнала ли е на някой?



Тема Re: Гинко билобанови [re: Лoли]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.10.08 19:52



Аз си пия гинко билобата почти непрекъснато от 3 години насам. Когато я прекъсвам усещам разликата



Нема начин да нема начин!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор derina11 (непознат)
Публикувано13.11.08 21:13



Здравей Лоли бих искала да попитам дали ви е предписвано друго лекарство за мозъчния отток освен dextametazon



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: derina11]  
АвторAлekcaндpa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.08 15:33



Лоли, за този вид тумор темодалът е подходящото лекарство. Точно за глиобластоми, защото проблемът на другите лекарства, които се използват като ЦЦНЮ и БЕЦЕНЮ е, че трудно минават кръвно мозъчната бариера. Не се притеснявай от това, че забравя отделни думички. Съвсем нормално е, с течение на времето това ще намалее. Пък и с тази диагноза, това е най - малкия проблем. Важното е да няма рецидиви, пък забравянето полека - лека се оправя.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Aлekcaндpa]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано20.11.08 10:23



Александра,да не би и вие да сте се сблъсквали и тази гадина? Пиши моля те!
Ние не сме добре. От 3 седници .Почнаха болки в кръста.Направихме веднага скенер на кръста.Нямаше нищо.Казаха от настинка.Било дископатия.Успокоихме се.
След седмица пак почнаха болките.Джипито и би някакви мускулни инжекции.Кръста и мина,но и изтръпнаха краката.Първо си мислих,че е засегнат някой нерв.После ми казаха,че от дископатията изтръпвали краката.Забравих да кажа,че левия крак мина , само десния е изтръпнал.От 1 седмица е на Дексаметазон.Кръста и нима,но тя всеки ден линее

,не се храни,често е в един такъв унес.Най накрая се сдобихме със ''заветното'' направление за ЯМР на глава.Днес от 13.30 ни е часа за снимка.Ще правим и на кръста да видим там как е.
Стискайте палци всичко да е наред.Ще се побъркам



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 10:34



Стискам палци,всичко да е наред.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Диди]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано20.11.08 10:39



Диди,благодаря ти за подкрепата!!!
А какъв тумор има твоето детенце?Разбтах,че е мозъчен .Как е то?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор sara123 (непознат )
Публикувано20.11.08 10:48



Здравей, Лоли
аз съм с дискова херния и проблемите наистина започват от краката. В началото нощно време не можех да стъпвам на петите си от болка, после започнаха да изтръпват и краката. Стигала съм и да не мога да се движа с дни. Пожелавам ти дъщеричката ти да се оправи и всичко да остане като един лош спомен. Успех!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: sara123]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано20.11.08 10:50



Сара,имаше ли апетит тогава?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор sara123 (непознат )
Публикувано20.11.08 11:49



Не съм сигурна. Болката е толкова силна, че мислиш само за това. Не си спомням дали съм имала апетит, защото не съм обръщала внимание на това.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: sara123]  
АвторAлekcaндpa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 13:16



Да, лоли, за съжаление. Стискам палци резоннсът за е чист. Ще говорим после.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 14:05



Лоли,на мен ми е много трудно да говоря на тази тема,за това и рядко се включвам.Диагнозата и е :АНАПЛАСТИЧЕН ЕПЕНДИМОМ IIIgr. Засега се справяме някак си,тя визуално е добре,но онова чудовище все още седи.Но аз вярвам,че тя някой ден ще се оправи.Вярвайте и Вие.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Диди]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано20.11.08 18:04



Благодаряти за отговора Диди.Напълно те разбирам



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор njia (непознат)
Публикувано20.11.08 18:13



Лоли, как са нещата при вас?



Тема Рецидивинови [re: Диди]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано20.11.08 18:16



Седя и гледам празното поле за писане и не мога да си събера мислите


Страшно е
РЕЦИДИВИ -4 на гръбнака и 1 в главата на моето момиченце
Ренгенолога каза,че този на главата може да се оперира,а тези на грабнака са много рискувани.
В понеделник ще ходя в София при проф.Бусарски и ще пиша.
Мисля си за ГАМА НОЖ дали ще помогне



Тема Re: Рецидивинови [re: Лoли]  
Автор njia (непознат)
Публикувано20.11.08 18:19



Съжалявам, мила, стягаш се и продължаваш борбата, толкова съжалявам...





Тема Re: Рецидивинови [re: Лoли]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано20.11.08 18:43



Боже, Лоли

,защо,защо боже?Просто незная какво да ти кажа?Страшно е наистина,но моляте като майка минала по този път на рецидива,никакво чакане и бавене.
Както бях писала преди,обличаш си бойните доспехи,и напред!
Стискам палци и горещо се моля нещата при вас да се овладеят.
Прегръщам те силно!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Рецидивинови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 18:50



Лоли... нямам думи...Не е честно наистина, точно когато уж се уталожиха нещата и пак такъв шамар

Сега вече трябва да успеете окончателно да прогоните гадината и дъщеричката ти вече да е добре! Стискам палци, миличка! Пиши как е минало в понеделник и какво са казали! Всичко трябва да се нареди!
Галя



Тема Re: Рецидивинови [re: Юлия 48]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 19:06



Лоли, ако можеш да си събереш мислите и да четеш внимателно послушай ме. Аз съм най-страничният наблюдател от поне 4 години в този клуб и от всичко, което се е случило с хората в него изводът е един: конвенционалната медицина не помага достатъчно!!! Не подлагай това хубаво дете на всичките тези мъки, а се обърни към алтернативната медицина! И от всичко което съм чела за нея стигам до извода, че газта е най-добрият вариант! Тук в клуба има Деа, която е била отписана от живота, но за наша радост си е жива и здрава вече поне 18 години, Буба също е избрала правилният път! Хубаво мисли, колкото и да ти е трудно! И не се бави!



Тема Re: Рецидивинови [re: aaa!]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано20.11.08 21:10



Благодаря на всички за съпричасноста!!!
Чела съм тук за газта но ''между редовете''.Ще трябва да го прочета по обстойно.
Но като си мисля за Юлчето,тя май и на нейния Януш му даваше газ,но май при тях не се получиха нещата.
Срещнах една жена случайно ,която ми каза,че детето ми ще се излекува но не по стандартния начин,и че аз ще намеря сама пътя за нейното излекуване.От тогава мина година и половина и това нещо не ми излиза от главата........кой ли ще е този начин?





Тема Re: Рецидивинови [re: Лoли]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.11.08 21:50



Лоли, мила, наистина е добре да прочетеш темата за газта.
Колкото до Юлето, тя почти не можа да я дава на мъжа си, защото не му понасяше.
Моят съвет е да започнете и лечение по Димков - специално лапите с корени от бъз и кестени.
Има цяла схема, която може да прочетеш в книжката му.

И още, ако не се лъжа, ти се интересуваше по едно време за ПЕТ-скенер.
Отказа ли се от идеята да търсите начин да направите това изследване?

Стискам палци!





Тема Re: Рецидивинови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано20.11.08 22:07



Изчетох всичко за газта но не видях някой като нашия проблем.Ще задам въпросът си там
А за ПЕТ -апарата не беше за мен.Браво че ме подсети за него имам добри новини за този апарат,но ще пиша в посходящата тема,че Весето бог да я прости щеше да ни смъмри



Тема Re: Рецидивинови [re: Лoли]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.11.08 22:14



Лоли, не търси някого точно с вашия проблем.
Газта не е за определен тип тумор, тя е с универсално действие.





Тема Re: Рецидивинови [re: Лoли]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 22:15



Лоли съжалявам за лошите резултати,но ти трябва да бъдеш силна и да вярваш.До колкото за Гама ножа,ние ходихме април месец в Турция,Истанбул.Там и направиха Гама нож,и ни струваше 7000евро(доста скъпо),като се има напредвид,че самата процедура е за половин ден със изследванията заедно.Но все пак ние бяхме в най-голямата частна клиника(апарата им е последна дума на техниката).За съжаление в нашия случай,ни казаха ,че не могат да премахнат тумора,а само да го забавят да расте.Ако нещо друго те интересува питай.Късмет.



Тема Re: Рецидивинови [re: Диди]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано20.11.08 22:29



Моя позната води баща си там през лятото,но незнам дали в същата болница,ще намеря адреза и ще го копирам,за да ми кажеш дали е същата.А за цената ми каза,че струвало 5000 лв.
Ти казваш,че струва 7000евро.Разбирам,че в цената влизат изследванията и облъчването.Ние имаме 5 рецидива по 7000евро(или може би ще направят отстъпка).
Но нека да изчакам до понеделник какво ще каже неврохирурга дали Гама нож ще помогне



Тема Re: Рецидивинови [re: Лoли]  
Авторalone_1 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 22:30



Здравей, Лоли. В края на септември имаше репортажи за извършени операции с помощта на уникален апарат в болница "Токуда". На сайта на болницата има посочен тел. номер на д-р Кондов - шеф на отделението по неврохирургия.



Тема Re: Рецидивинови [re: alone_1]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано20.11.08 23:00



Да наистина,благодаря че ме подсети и аз го гледах



Тема Re: Рецидивинови [re: Лoли]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 06:56



Мила Лоли,
съжалявам за лошите новини.Борете се .
Кураж и смело на пред!
Пожелавам с цялото си сърце скорошна ремисия и никога по-вече да не се сблъсквате с тази коварна болест.



Тема Re: Рецидивинови [re: Лoли]  
Автор sara123 (непознат )
Публикувано21.11.08 09:35



Лоли мила, изтръпнах, като прочетох. Нали скенера на гръбнака показа, че няма нищо. Успех и дано бог да е с вас.



Тема Re: Рецидивинови [re: sara123]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано21.11.08 10:44



Скъпа Лоли, като прочетох за милото ти момиченце и аз онемях. Стоя пред празния лист като теб и нямам думи. Плаках от радост когато писа че детето е добре, а това беше скоро. Защо, защо, защо и аз си задавам този въпрос? Не е чесно. Съпруга ми е също с мозъчен тумор. Ти си моята искрица в ноща. Вярвах че тази гадина найстина може да се победи. Лоли с теб сме всички. Ще се моля за теб и дъщеричката ти. Не прябва да губим надежда, НЕ! Господ ще помогне на това дете!!!!!Вярвам в това!



Тема Re: Рецидивинови [re: ana8]  
АвторAлekcaндpa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 14:19



Лоли, тук, не зная защо пиша много трудно. Системата непрекъснато ме отхвърля.
Моля те, дай мейл или ми пиши ти.
kipling@abv.bg



Тема до Александранови [re: Aлekcaндpa]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано21.11.08 17:19



lily68@abv.bg



Тема гама ножнови [re: Лoли]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано22.11.08 08:58



MARMARA UNIV.TIP FAKULTESI NOROSIRURJI ANABILIM DALI
TOPHANELIOGLU CAD.13/15 ALTUNIZADE/ISTANBUL
TEL.02163264559 FAKS.02163275249

PHONE:+90/216/327 10 10/482(GAMMA KNIFE).
Това е адреза ,която моята позната води баща си там
Диди,това същия адрез лие? Втази болница ли бяхте?



Тема Re: гама ножнови [re: Лoли]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано22.11.08 09:26



не,не тази,ние бяхме в ACIBADEN,но ако тук е по евтино ,е по-добрия вариант.Ние тогава уплашени от поредното ЯМР,се втурнахме в първата която намерихме.Но със сигурност знам,че там апарата е последна дума на техниката,много прецизен.



Тема Re: до Александранови [re: Лoли]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано22.11.08 12:53



Лоли, знам колко боли шамара рецидив, но окончателните решенията взима само ЕДИН и аз се надявам той да е милостив към вас.
Успех, борбена Лоли!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема До Лолинови [re: nelgina]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано22.11.08 19:23



Много рядко влизам тук. Макар че се изкушавам да го правя - сигурно е някакъв вид мазохизъм. Знаех, че твоето мило моимиченце е добре. Радвах се за него и плаках с глас, защото в началото на 2006 нямаше лекарството, което поддържаше твоето дете, нямаше нищо, което да промогне на моя Васко - със същата диагноза, поне да удължи живота му! Радвах се за момиченцето ти и плачех заради Васко - едновременно!
Останах поразена от вестта, че въпреки лекарствата, лекарите са констатирали наличие на рецидиви.
Мила Лоли, не знам какво да ти кажа. Много, много боли, знам! Това е детето ти, най-милото, на-свидното нещо на света за една майка! В такава млада възраст - толкова страшна съдба. От тази гадина спасение няма. Ужасно е, че ти го казвам, но е така.
Моля се на Бог да е милостив към нея и към теб! Кураж, Лоли! Кураж, мила!



Тема Re: Рецидивинови [re: Лoли]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано23.11.08 12:24



Здравей, Лоли! Разбирам отчаянието ти, но не се предавай. На следващия адрес има рецепта за настройка от змийско мляко (на руски чистотел) и водка. Прочети материала, консултирай се с лекар и ако той те подкрепи - пробвай. Ние правихме и лапите на Димков с хлебен квасец и лапи със зелеви листа и листа от бъзак.





Тема Re: Рецидивинови [re: alone_1]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано23.11.08 17:49



Няма смисъл, няма да помогне тази настойка с водка. Разберете, хора, че глиобластомът е нелечим (поне засега, поне в нашата страна, при това окаяно състояние на "здравеопазването").
Ако надеждата и битката, и упорството да не се предадеш можеха да помогнат някому, аз първа трябваше да съм обявила победата над диагнозата.
Но, уви, никаква храна, никакви хранителни добавки, никакви лекарства - нищо не може да победи глиобластома.
Ако не знаете, потърсете, прочетете какво пишат за тази диагноза светилата на световната медицина. Не искам да цитирам тук, от уважение към мъката на тази майка и страданието на детето и... И аз съм майка и вдовица на отишъл си от глиобластом и прекрасно знам как се чувства тази клета жена.
Вчера, като прочетох за рецидивите на дъщеричката ти, Лоли, плаках с глас. Много, много ми е мъчно за теб и за нея, за малкото ти момиченце, Моля се Бог да е милостив към нея!
Бог е милостив, Той решава! Дръж се, кураж, мила!



Тема Re: Рецидивинови [re: ivaceda]  
Автор Mpaвka (непознат)
Публикувано23.11.08 18:06



ivaceda, моля да не ръсиш тук черни прокоби. Този Клуб е най-неподходящото място за тях. Хората трябва да опитат всички възможни средства. Освен това, става дума за младо момиче, чиято имунна система по принцип трябва да е по-силна от тази на по-възрастни хора. Лоли, непременно опитайте с газ. Истинската битка тепърва започва и аз от сърце ви пожелавам успешен изход!



Тема Re: до ivacedaнови [re: ivaceda]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано23.11.08 18:39



Съжалявам за загубата ти. Но освен статистика, прогнози, лечение и т.н. за най-агресивния мозъчен тумор съм чела и истории на хора, които са победили болестта и живеят 4, 5 и дори 15 години. Поклон пред майките, които въпреки прогнозите, продължават да се борят за живота на децата си. Благословени да са - те и техните деца!



Тема Re: до ivacedaнови [re: alone_1]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.08 19:56



Лоли, не се отчайвай, има надежда, виж сайта на Елена Банова, опитай да се свържиш с нея, ако нямаш телефононите й , ще ти пусна на лични координати за връзка с нея Мисля, че тя има с какво да ти помогне, ако побързаш, не бива да губиш ценно време Освен това, помисли малко, Елизабет Тейлър е оперирана от същата диагноза, а е жива и здрава, мисля, че минаха повече от 10 години вече, дори мисли отново да се омъжва, виж и Тeд Кенеди, опериран преди време, сега държи реч в сената и се чувства добре, винаги има надежда и обрат, тя е много млада, всички заедно ще се преборите, бъди оптимист



Тема Re: до ivacedaнови [re: Kaлoянa]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано24.11.08 10:39



Лоли, Калояна е права, винаги има надежда. Когато силно вярваш и го искаш, стават чудеса. Много хора се молят за дъщеричката ти. Всички сме с теб!!! успех!!!



Тема Re: до Лолинови [re: ana8]  
Автор Dobi-5O (непознат)
Публикувано24.11.08 11:27



Лоли,мислено съм с теб и дъщеря ти,прегръщам ви и изпращам цялата си положителна енергия.Всеки ден се моля Бог да е с вас!



Тема Re: Имплантнови [re: Лoли]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано24.11.08 15:55



Този имплант се прилага сравнително от скоро, нарича се Gliadel,за съжаление резултатите от използуването му са противоречиви най вече поради факта че Carmustine- BCNU е доказано неефективен при глиобластом.Б итрябвало да прецизирате наистина има ли метастази тъй като при този вид тумор това е изключително рядко срщано. Рецидивната формация трябва да се отстрани доколкото е възможно оперативно след което да се обсъди лъчелечение , ако е възможно и нов курс лечение с Темодал,тъй като той е ефективен при рецидив



Тема Re: Имплантнови [re: doc]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано24.11.08 22:29



Лоли, не спирайте да се борите

Редактирано от tigananka на 24.11.08 22:55.



Тема Re: до Лолинови [re: Dobi-5O]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано24.11.08 23:04



Ето сайта на Елена Банова





Тема глиобластоманови [re: sv3]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано25.11.08 09:28



Професор Бусарски каза,че може да се махнат туморите на гръбнака


Не знае дали е рецидив или друг вид тумор.Глиобластома рядко давал рецидиви на грабнака.В неговата практика е имало само 2 такива случая.
Така,че днес вечерта пътуваме за София за 2 опетации.
Стискайте палци



Тема Re: глиобластоманови [re: Лoли]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано25.11.08 09:38



Скъпа Лоли,майчице свята,чета и плача.Искам да ти напиша много неща но засега нямам сили.
Само ще ти кажа,бъди силна,и много упорита,не допускай емоциите да надделяват над здравия разум.Никога не допускай дъщеряти да почувства,че си слаба,или отчаяна,и не на последно място,усмивката,и ведрия ти поглед никога да не слизат от лицето ти дори и да ти се плаче,и къса сърцето .
Прегръщам те силно!УСПЕХ,СИЛА,И МНОГО,МНОГО ВЯРА ТИ ЖЕЛАЯ!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: глиобластома-За Лолинови [re: Юлия 48]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано25.11.08 09:51



Мила Лоли,нека господ бъде с Вас!От все сърце ти желая много сила,а на сладката ти дъщеря-успешни операции..



Тема Re: глиобластоманови [re: Юлия 48]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано25.11.08 09:56



Скъпа Лоли, мислено ще бъда с вас в София, стискам палци и успех!!! Ти си силна, ще се справиш. Д-р Брусарски е страхотен специалист, всичко ще бъде наред.



Тема Re: глиобластома-За Лолинови [re: Taня]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано25.11.08 09:57



Лоли,ще се моля за детето ти!Вярвай,че всичко ще мине успешно!Моля те,пиши при първа възможност как сте.Прегръдки!



Тема Re: глиобластоманови [re: Лoли]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано25.11.08 12:16



Успех,дано всичко бъде наред.



Тема Re: глиобластома-За Лолинови [re: iliana.k]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано25.11.08 12:58



Лоли, стискам ви палци нещата бързо да се овладеят! Успех!



Тема Re: глиобластоманови [re: Диди]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано25.11.08 13:29



Благодаря на всички за милите пожелания,и както казва Юлчето-''Обличам дрехите на войната'' и смело напред ИМАМЕ ШАНС


А за новини ще стане когато се върнем от София,а кога ще е то само господ знае!



Тема Re: глиобластоманови [re: Лoли]  
Автор sara123 (непознат )
Публикувано25.11.08 15:54



Успех, мила. Дъщеричката ти ще се оправи, трябва да бъдеш сигурна. Пожелавам й успешна операция и много, много здраве.



Тема Re: глиобластоманови [re: Лoли]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано25.11.08 15:55



Лоли, всичко ще е наред - стискам палци и за двете операции! Поздрави дъщеричката ти!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: derina11]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано01.12.08 21:18



Сестра ми е на дексаметазон 4 мг на ден. Интересувам се, при вас какви са страничните ефекти от лекарството. И къде можем да намерим таблетки (въобще произвждат ли се или е само на инжекции)?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: alone_1]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 15:09



dexamethasone,може да се приема и през устата.Проблемът е че силно дразни стомашната лигавица,затова се предпочита парентералният път на приложение.Страничните ефекти са същите независимо от начина на приемане



Тема най после у доманови [re: gali4]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано12.12.08 22:59



Операцията мина.Хистологията доказа рецидивите

.Тази гадина така е проникнала в костния мозък,че лекарите не са можали да я изчистят нацяло.Краката и имат много малко чувствителност.Надяваме се да се оправят с течение на времето.
Защо сме такива големи каръци........глиобластома рядко давал рецидиви в гръбнака,а най-често в главата
Предстоят ни още 2 операции-на врата и на главата
Щом лекарите се наемат да ги направят значи имаме шанс,но за жалост ще си чакаме 30 дни,защото НАШАТА'' РОДНА'' ЗДРАВНА КАСА не отпускала в рамките на 30 дни 2 клинични пътеки
Имама малка искрица надежда...днес четох във вестника,че това нещо отпаднало,но докато се обнародва....



Тема Re: най после у доманови [re: Лoли]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.12.08 23:15



Здравей, мила! Добре е, че лекарите са готови да се заемат с момиченцето ти! Вярвам, че всичко ще бъде наред!
Фатално ли е, ако се чака 30 дни? Ако е така, защо не не говориш с Евгения Адърска, председател на
Асоциацията на пациентите с онкологични заболявания? Може да се издейства ускоряване на процедурата,
предвид спешния случай.
Че докато човек чака чиновниците да се намъдруват....



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: най после у доманови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано12.12.08 23:33



Така си е Джул
Незнам дали ще опитаме да остискаме 30 дни.От вчера на сам се оплаква,че има изтръпване на лявата ръка.Симптомите са същите като на краката преди време.Да не стане така да загуби чувствителноста и на ръцете си
Ще опитам с Евгения Адърска.Нейните кординати мога ли да ги намеря в гугала?



Тема Re: най после у доманови [re: Лoли]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.12.08 07:34



Изпратих ти телефоните на Лични!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: най после у доманови [re: Лoли]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано13.12.08 09:21



Здравей Лоли,добре сте си дошли у дома,че то в къщи и стените помагат.Тръпки ме побиха от това,че трябва да се чака,но същевременно защо ли се чудя.Та от две години тая здравна система не е помръднара напред и милиметър.


Лоли, шанс винаги има,затова сега се мобилизирай,че ви предстоят още две операции.Всичко ще е наред,всичко ще бъде наред убедена съм! МНОГО ЗДРАВЕ,,СИЛИ ,и ХЪС ЗА БОРБАТА КОЯТО ВИ ПРЕДСТОИ !
ПЪТЯТ КОЙТО ВЪРВИМ,И ТРЯБВА ДА ИЗВЪРВИМ Е ТРУДЕН,НО НЕ И НЕВЪЗМОЖЕН!
Прегръщам те силно!ТИ СИ СИЛНА,И ОТ ТВОЯТА СИЛА ЩЕ ДАДЕШ НА ДЕТЕТО СИ,
И ТАКА ЩЕ СЕ СПРАВИТЕ!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: най после у доманови [re: Юлия 48]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 10:19



Добре дошли у дома.Ще се справите и с тези трудности,идва Коледа,казват ,че на Коледа стават чудеса.Пожелавам Ви ги от сърце.



Тема Мила Лоли,нови [re: Диди]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано13.12.08 11:49



Сигурна съм, че лекарите ще направят всичко възможно, още повече, че става дума за младо момиче. И дай, Боже, да успеят!

Но , ако позволиш да споделя :
НЕ ТРЯБВА ДА ЧАКАТЕ ЦЕЛИ 30 ДНИ! НЕ БИВА, ЛОЛИ!

Сигурно ви е много, много трудно с парите. Знам, какви пари се харчат в отчаяната борба да спасиш живота на блиЗък, обичан, най-свиден човек .

НО ОПИТАЙ, ПОТЪРСИ НАЗАЕМ, ПЛАТИ ЗА ОПЕРАЦИЯТА, ако спещно, за 2-3 дни не намерите друг начин!
Не бива, да чакате, не бива!

30 дни е страшно дълъг срок, когато са се появили тези рецидиви. Те нарастват ужасяващо бързо. След 30 дни може да се окаже фатално късно! Послушай, ако можеш, съвета на човек, който го е преживял и знае какво се случва за 30 дни!
Бог да ви помага! Ще се моля за твоето дете, като за свое! И аз съм майка, дъщеря ми връстничка на твоята, мисля, че знам по-добре от много други как се чувстваш, какво преживяваш. Бог да е с вас!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ivaceda на 13.12.08 11:51.</EM></FONT></P>

Редактирано от ivaceda на 13.12.08 11:56.



Тема Re: Мила Лоли,нови [re: ivaceda]  
Автор svety7 (непознат )
Публикувано13.12.08 12:17



Кураж,майче! И аз бих те посъветвала същото " намери парите" ,не знам каква е сумата , но по добре да не се чака.
Опитай да се свържеш и с Теодора Захариева( нямам нейни телефони),доколкото знам тя работи съвмвстно с адвокати по въпроси на онкоболните и най малко би могла да ти даде съвет дали има шанс да получите разрешение за операция преди 30 дневния срок.Може би в АПОЗ да имат нейни координати.Стискам палци всичко да се нареди!!!!



Тема Re: Мила Лоли,нови [re: svety7]  
Автор lululu12 (LYUSI)
Публикувано17.01.09 14:09



здравей Лоли?ако имаш възможност моля те драсни ни няколко реда?надявам се че сте добре!моята майчица неможа да се пребори с това чудовище и аз искренно се надявам и вярвам че ти и твоето слънчице ще успеете!стискам палци и Ви подкрепям изцяло в тази борба!



Тема Re: Мила Лоли,нови [re: lululu12]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано20.01.09 01:15



Здравейте.от много време се лутам между темите и не се наемах да пиша ,но мисля ,че точно това е моята тема.Следях през цялото време това което става с Лоли и дъщеричката й.Тяхната борба ме кара да вярвам че има начин да се победи тумора.Дори и сега мислено съм с тях и ги подкрепям.Повода по който се включвам е че и моят съпруг е с глиобластом4ст.Минахме през целия ад на операции,химиотерапия,лъчетерапия.За съжаление тумора не беше премахнат и само се моля поне да не расте.От една година е на дексаметазон.За мое учудване докторите все ме увещаваха да го спрем.Спирахме го три пъти,но на 7 ден той се влошаваше,и пак го започвахме.Последния път когато го спря беше много зле,впоследствие откриха хидроцефалия и поставихме клапа.Вместо подобрение преди 2 седмици той получи страшен гърч.Докторите мислеха,че ще изпадне в кома но за тяхна изненада след прием на дексаметазон той отново е на крака.Ако някой може да ме посъветва колко време може да се приема дексам. и защо трябва да се спира,след като му действа много добре.



Тема Re: Мила Лоли,нови [re: mogo_p]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано20.01.09 10:47



Не знам колко време се взема,знам че може да е продължително,но трябва да се спира постепенно,получава се зависимост.



Тема Re: до mogo_pнови [re: suni1234]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано20.01.09 12:02



Съпруга ми е също с мозъчен тумор. Нямам представа колко дълго може да се взима дексаметазон. Ние го бихме около 3 месеца, до ноември, когато беше на лъче. Спряхме го по схема постепенно. Въпреки че мина време от тогава, химиотерапевката смята че той е раздразнил много стомаха и ни изписа ранитадин, защото много тежко понася ХТ с темодала. При условие че вие използвате дексаметазон толкова дълго време нямате ли проблем със стомаха? Не съм лекар, но след като съпруга ти се чувства по-добре с дексаметазон, защо трябва да се спира? Освен ако няма някакви странични реакции, както при нас, или пък както казва suni се получава зависимост.



Тема Re: до mogo_pнови [re: ana8]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано20.01.09 14:52



Здравейте отново.Докато приемаше дексаметазона нямахме никакви проблеми,нито със стомаха,нито главоболие,единствено напълня.Аз успях да се снабдявам със хапчета,може затова да не е имал проблем.Близо от година пиеше по 4мг. на ден,а когато ни казваха да спрем също го спирахме по схема.Но както казах след пълното спиране той се влошаваше.Сега му останаха последните 3 инжекции и аз не знам дали пак да продължа с хапчетата.Трудно ми е да взема решение,а искам той да продължи да се чувства добре.



Тема Re: до mogo_pнови [re: mogo_p]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.01.09 17:40



Кой е лекуващият лекар? Правили ли сте и други консултации?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: до mogo_pнови [re: mogo_p]  
Авторlululu12 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.09 18:17



когато привихме консултации на мама лекаря ни каза ако е нужно може да взема дексаметазон до края на живота си, така че невиждам защо като действа добре на съпруга ти трябва да го спирате.потърси и друго мнение.



Тема Re: до mogo_pнови [re: ana8]  
Авторlululu12 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.09 18:19



най-вероятно стомаха е раздразнен от темодала, а не от дексаметазона, освен ако не е на таблетки.ако е на инжекции не може да дразни стомаха защото не минава през него.



Тема Re: до mogo_pнови [re: lululu12]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано20.01.09 18:55



Съпруга ми също надебеля много, когато взимаше дексаметазон. При него бяха инжекции от 4мг. Аз също мисля че корема му е раздразнен от темодала, защото след като спре химията проблемите постепенно отшумяват. Но като ти го каже лекар си мислиш, че той е прав. Просто той много тежко понася ХТ и със всяка следваща става по-трудно.



Тема Re: до mogo_pнови [re: ana8]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано20.01.09 20:08



В момента не мога да кажа ,че имаме лекуващ лекар.Операцията ни беше в София(ние сме от бургас),там ни казаха че няма смисъл от лечение.След моето проучване,поисках да приложим химио и лъчетерапии.Насочиха ни към онкодиспансера,къдета ни водят на отчет.Там след приключване на темодала,ни казаха че повече не могат да направят.Затова трябваше пак сами да си търсим специалисти.Клапата на главата ни я сложиха в Токуда и затова смятам пак да го заведа.Само че исках първо да го стабилизираме.А колко време време пихте темодала,защото при нас беше за 6 месеца.



Тема Re: до mogo_pнови [re: mogo_p]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано21.01.09 06:33



Ако става дума за рецидив отново може да се започне лечение с темодал и трябва да се обсъди лъчелечение ако състоянието на пациента позволява



Тема Re: до mogo_pнови [re: doc]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано21.01.09 09:36



Благодаря ви за съвета,досега никой не ни е предлагал повторно лечение с темодал.Още утре ще направим ЯМР ,за да сме сигурни какво става.



Тема Re: до mogo_pнови [re: mogo_p]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано21.01.09 12:59



Би трябвало темодала до го взимаме 6 месеца /ако от МЗ го огпуснат/. За сега сме минали само 3 курса, по схемата както знаеш - 5 дни пие 23 почива. На колко време трябва да правите ЯМР? При нас лекуващия каза на 6 месеца, а лекара от онкологията - на 3. Така че аз съм решила нещо по средата.



Тема Re: до mogo_pнови [re: ana8]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано21.01.09 15:35



ЯМР правихме 3 месеца след лъчетерапията,защото нея я проведохме в Турция(поради затваряне на клиниката в софия),а само тяхните доктори поискаха да видят резултата.От тук никой не е искал да правим,нямало смисъл.Затова ние сами си правехме изследванията .Дори след темодала поисках да направим скенер и онкотерапевтите се чудеха за какво ми е.Най-интересното е че последния ЯМР показа намаляне на тумора,от 40мм бе станал 30мм.Какво голямо щастие беше,докато не спряхме дексаметазона.А сега ще правим нов,пак аз наша сметка,защото е лежал скоро болница и не можели да дадат направление.



Тема Re: до mogo_pнови [re: mogo_p]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано22.01.09 10:00



Това което знам е ,че един месец след кото сте изписани от болницата можете да направите ЯМР с направление. Поне на нас това ни го каза лекар. Не знам при вас колко време е минало. Така че прицени и попитай. Само контраста се плаща. Направи си консултация с неврохирург. Аз лично съм много доволна от лъчетерапавта в София - д-р Геогиев. Той е много внимателен и винаги ти обръща внимание. Отиди при Бресарски. Сигурно си изчела за него - казват че е "светило" и до колкото знам е също много внимателен. Ние ходим в Пирогов, защото там сме оперирани. Аз също съм озадачена защо никой не следи болните. Сега сме на ТХ с темодала, но просто отиваш дават ти рецептата и това е. Желая много здраве на съпруга ти. Това което пишеш за намаляване на тумора е страхотно. Винаги има надежда.



Тема Re : Лоли, къде си?нови [re: ana8]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.09 21:55



Лоли, вече 40 дни не си писала. Мълчанието ти е обезпокояващо. Дано да няма тревожни неща около твоето момиченце и теб !?



Тема Re: Re : Лоли, къде си?нови [re: Ивa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.01.09 22:43



Вероятно е в София за двете операции на дъщеричката си и може да няма достъп до Интернет.
Дано всичко да е наред! Стискам палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Re : Лоли, къде си?нови [re: *jull**]  
Автор lululu12 (LYUSI)
Публикувано23.01.09 22:50



искрено се надявам всичко да е наред! чакам с нетърпение да се появят в клуба с добри новини!



Тема Re: Re : Лоли, къде си?нови [re: lululu12]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.01.09 17:53



Имам хубави новини!



Току-що говорих с Лоли по телефона. Намират се в София, защото в понеделник (преди 5 дни) на дъщеричката й е извършена успешна операция по отстраняване на рецидива в мозъка. Рецидивът е притискал центъра на говора, но сега момичето вече е добре, започнало е да говори. Така че дотук всичко е наред!

Другата добра новина е, че са получили разрешение за втора операция (на врата) преди изтичането на 30-дневния задължителен срок. Тези дни предстои разговор с хирурга. Дай Боже и там нещата да се подредят!

След като мине и тази операция, вероятно ще направят лъчетерапия на гръбнака, където е останало неизчистено образувание, недостъпно за хирурзите. То е причината за изтръпване на крайниците, което Лоли описа по-горе. Другата седмица тя ще разговаря с лъчетерапевт от Онкологията, за да уточнят и този въпрос. Лекарите имат надежда, че лъчетерапията може да помогне.

С Лоли се уговорихме да се чуем отново, когато нещата станат по-ясни.
Дотогава - СТИСКАЙТЕ ПАЛЦИ, мили хора и СЕ МОЛЕТЕ ЗА ЗДРАВЕТО НА МОМИЧЕТО!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Re : Лоли, къде си?нови [re: *jull**]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано24.01.09 18:12



Джул, благодаря за прекрасната новина! Стискам палци всичко да се нареди. Когато се чуете, предай поздрави на смелите девойки!





Тема Re: Re : Лоли, къде си?нови [re: *jull**]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано24.01.09 18:21



Това са наистина обнадеждаващи новини! Непременно ще стискаме палци за здравето на дъщеричката на Лоли. Дано всички процедури минат успешно!



Тема Re: Re : Лоли, къде си?нови [re: Mpaвka]  
Автор lululu12 (LYUSI)
Публикувано24.01.09 20:38



благодаря за чудесната новина!радвам се че всичко е наред.стискам палци и искренно вярвам че тези две смели жени ще излезнат победителки в тази тежка и неравна битка!



Тема Re: Re : Лоли, къде си?нови [re: lululu12]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано24.01.09 21:40



Моля се за детето на Лоли!Нека Бог помогне за оздравяването и!



Тема борим сенови [re: iliana.k]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано28.01.09 12:04



Здравейте!
Както каза Джул имаме разрешение от НЗОКда не чакаме 30-дневния срок за операцийте.Така,че последната операция на врата ще е може би на 02.02.09г. Днес ще правим ЯМР на врата( в болницата).
Метастазите са на много лошо място.Тези които бяха на кръста и обездвижиха краката.
Ръцете и започнаха и те да се обездвижват,заради тези метастази на врата.Операцията ще е много рискована.Дано хирурзите и спасят ръцете.


Имаме шанс за лъчетерапия.
Това е за сега.Като имам възможност пак ще пиша



Тема Re: борим сенови [re: Лoли]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 13:36



Стискам ви палци!!!



Тема Re: борим сенови [re: aaa!]  
Авторlululu12 (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 19:24



не се предавайте и се борете смели И СИлНИ момичета!ЖЕлАЯ ВИ ПОбЕДА В ТЕЖКА бОрбА! вярвам че всичко ще е наред! горе главите и само НАПрЕД!



Тема Re: борим сенови [re: lululu12]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 19:59



И аз ще стискам палци,дано всичко мине добре.



Тема Re: борим сенови [re: Диди]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 20:30



Бог да ви помага, Лоли! Дано Той да се смили над бедното дете, несправедливо е да страда едно младо момиче, неизживяло още живота си! Стискам палци и пожелавам кураж и късмет - на дъщеричката ти и на теб!



Тема Re: борим сенови [re: Лoли]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано29.01.09 08:45



Лоли стискам палци,и се моля нещата при вас да тръгнат към подобрение след операцията.



Тема Re: борим сенови [re: Юлия 48]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано30.01.09 12:35



Лоли, когато оперираха съпруга ми една позната ми каза, че колкото повече хора се молят за него това ще му помага. Знай че много хора се молят за дащеричката ти. Стискам палци и вярвам,че всичко ще е наред. Успех!



Тема Re: борим сенови [re: ana8]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано03.02.09 09:13



Благодаря ви мили хора,че се молите за нас!!!!
За жалост нещата са от зле по зле


От 5-6 дена поддържа висока температура стига до 40 градуса.Лекарите казват,че това е от болеста.Докато не се стабилизира няма да има операция
Тази МРЪСНА ГАДИНА и отне и ръцете.Вече и тях не може да движи
КАКВО ТИ Е НАПРАВИЛО ТОВА ДЕТЕ ГОСПОДИ,ЧЕ ГО НАКАЗВАШ ТАКА



Тема Re: борим сенови [re: Лoли]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 11:50



Лоли, миличка, вярвам, че лошотиите ще спрат и нещата ще тръгнат към по-добро! Ще свалите гадната температура и ще направите операцията! Стискам палци, миличка! Поздрави дъщеричката!



Тема Re: борим сенови [re: gali4]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 13:22



Много се надявам да се оправят нещата,ще се моля за вас.



Тема Re: борим сенови [re: Диди]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано03.02.09 14:01



Лоли, ще се моля за дъщеречката ти. Успех! Винаги има надежда.



Тема Re: борим сенови [re: ana8]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано03.02.09 14:17



Лоли,не се предавай,моли се много,защото майчината молитва е най -силна.Стискам палци да се оправите.



Тема ДА СЕ МОЛИМ ЗА ДЪЩЕРИЧКАТА НА ЛОЛИ!нови [re: mogo_p]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.02.09 14:33



Мили хора, нека се молим всички заедно за момичето на Лоли! Сутрин и вечер точно в 9 часа!
Тези, които са в Клуба от повече време, си спомнят, че и друг път сме го правили. Колективната молитва има много по-силен заряд. Който може, нека пали свещичка за здравето на момичето! Аз ще паля всяка вечер в 21 ч. у дома и ще изпращам с мисълта си светлина и молба за изцеление!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ДА СЕ МОЛИМ ЗА ДЪЩЕРИЧКАТА НА ЛОЛИ!нови [re: *jull**]  
АвторAlexandra (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 16:53



Винаги има надежда. Стават и чудеса. Вярвам, че точно това ще се случи с Лоли и детето. Моля се за това.



Тема Re: ДА СЕ МОЛИМ ЗА ДЪЩЕРИЧКАТА НА ЛОЛИ!нови [re: Alexandra]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано04.02.09 16:31



Лоли, мислим и се молим за вас!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: ДА СЕ МОЛИМ ЗА ДЪЩЕРИЧКАТА НА ЛОЛИ!нови [re: nelgina]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано04.02.09 16:43



Моля се всичко да се оправи, бъдете силни!!!



Тема Re: борим сенови [re: Лoли]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано04.02.09 16:58



Лоли,разбирам те като майка,моля се,и ще продължавам да се моля,за детето ти и теб!
Бъди силна!



Тема ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ !нови [re: Юлия 48]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано08.02.09 09:24



Това е адреса, на който са публикувани изследвания на Руския научно-изследователски институт по неврохирургия "Проф. А.Л. Поленов" в Санкт Петербург:



Публикацията разглежда успешната терапия на болни с глиобластом и постигнатите забележителни резултати на удължаване на живота на такива пациенти - посочва се случай на удължаване на живота с 52 месеца, което е повече от 4 години!

А това е адреса на сайта на този научно-изследователски институт.
Посочени са адрес и телефони. Има даже форма за онлайн-консултации:



В момента не превеждам, защото смятам, че повечето българи, ако не говорят, поне разбират руския текст.
Ако има нужда от превод, ще се отзова с готовност.

Редактирано от *jull** на 08.02.09 12:35.



Тема Re: ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ !нови [re: ivaceda]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.02.09 12:41



Ivaceda,
Много благодаря за информацията! Ще си позволя да внеса малко разяснение към нея, цитирайки част от писмото ти до мен:
"... в Санкт Петербург има една клиника, в която от първичния тумор, взет от конкретния пациент, изготвят ваксина, която поставят на самия пациент, от който е материала. Изследванията им са публикувани в Интернет - всичките им пациенти са живи."

Това е за предварителна информация на интересуващите се!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ !нови [re: *jull**]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано08.02.09 13:56



Да, така е Джул.Благодаря ти.
Тази тема е и ще остане болезнена за мен, както и за всички, които са се сблъскали с този тумор.

Там, в тази клиника в Санкт Петербург се борят успешно с глиобластома. Пациентите им живеят с много продължителна ремисия - измерваща се с години.

В сайта на клиниката има форма за онлайн консултации, а лекарите обещават
нито един въпрос на интересуващ се да не остане без отговор.

Редактирано от ivaceda на 08.02.09 14:03.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор roossy (непознат )
Публикувано17.02.09 11:52



Лоли, къде си? Какво става с вас??
Не си писала от много време.Моля те, драсни няколко реда да ни кажеш как е твоята малка принцеса.Надявам се нещата да се развиват в положителна посока.
Много прегръдки





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: roossy]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано19.02.09 15:33



Не съм включвала компютъра одавна,защото моето момиченце си отиде от мен


Написах това в изповедалнята,но незнам поради каква причина постинга ми остана посредата а не в края на темата.
Неможахме да дочакаме последната операция ,която трябваше да е на врата
Засегнат беше центъра на дишането
На много лошо място беше тази последна метастаза



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано19.02.09 20:06



Лоли, мила, знам колко е раздираща болката ти.

Знам, че жестоката болест на детенцето ти и загубата са открили в сърцето ти страшна рана и че тази рана ще кърви до последния ти дъх.

Знам, че каквото и да ти кажем сега, мъката ти ще е неутешима.

Мила Лоли, плача заедно с теб, тъгувам заедно с теб за този погубен млад живот, за чедото ти, което болестта отне преждевременно от теб, злощастна, скърбяща майчице!

Едно е сигурно - тази диагноза сама по себе си е присъда. Не тази метастаза е погубила чедото ти, а болестта, която се развива неумолимо и нашите лекари са абсолютно неспособни да спрат този процес. Дори и да бяха извършили последната операция - щеше да има нови метастази, после нови... тази болест е такава - жестоко е, Лоли, неумолимо жестоко е всичко това.

Светла да е паметта на чедото ти!
Знай, че то сега е на по-добро място -там няма болка, болести, страдания... Мила Лоли, детенцето ти винаги ще бъде с теб!

Скръбта ти те задушава сега, знам, раздира те!
Бог да ти даде сили да понесеш този товар!

Прегръщам те силно, Лоли! Кураж и сили, неутешима майчице!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: ivaceda]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано20.02.09 13:24



ivaceda,дано ме разбереш правилно и да не ми се обидиш,казвам го с най- приятелски чувства-Моля те не бъди толкова категорична в изказването си,колкото и да си права.Сигурно, за съжаление в бъдеще ще влизат и други хора с такава диагноза и не би им останал и капка кураж за борба.
Нали всички знаем,че става и чудеса.Защо да не се случи чудо и при глиобластом?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: iliana.k]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано20.02.09 15:37



Наистина, много съжалявам, iliana.k , че е плашещ моят категоричен начин на изказване.

За съжаление, чудеса с тази диагноза не стават. И колкото повече хора проумеят това, толкова по-голям е шансът някой наистина да остане жив - след поставянето на тази диагноза.

Твърде лично приемам историята на всеки заболял с тази страшна диагноза и наистина ме боли за тези болни.

Предполагам, знаеш, че моето семейство също бе засегнато от нея! И ако ти знаеш, колко вярвах аз, и как се надявах на чудо!

Няма смисъл хората да се заблуждават!
Това няма да им помогне. Чудеса не стават с глиобластома, разберете това най-после
Точно затова постнах координатите на клиниката в Санкт Петербург, не да се самозалъгват (като мен, например), а да търсят единствено това, които може наистина да ги спаси!

Ако не си чела, отвори постинга "важна информация", малко по-нагоре в темата) и изчети писаното в посочените сайтове.
А също и в други на тема "глиобластом". И ще разбереш, че колкото и да жестоко в своята категоричност моето изказване, то, уви! е вярно.

Точно затова напоследък се повече се замислям за фондация "БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ".
Защото, ако искаме някой наистина ДА ОЦЕЛЕЕ след поставянето на ТАЗИ ДИАГНОЗА, ТРЯБВА ДА СЕ ДЕЙСТВА, А НЕ ДА СЕ САМОЗАЛЪГВАМЕ.

Простете ми, вие, четящите, ако ви оскърбява моята "категоричност" - тя е от любов и желание някой НАИСТИНА ДА ОЦЕЛЕЕ, не от желание да обезкуражавам хората.

Редактирано от ivaceda на 20.02.09 15:39.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: iliana.k]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано20.02.09 15:43



Това е страшна болест!!!!! Дано на никой не се наложи да се бори с нея. Съгласна съм с Илиана, самата дума "присъда" звучи страшно, направо тръпки ме побиват! Може би наистина борбата е безмислена, но надеждата умира последна! Трябва всеки да се бори до последно, като Лоли. Лоли прекланям се пред твоята борбеност, много бих искала да имам твоята смелост!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: ana8]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано20.02.09 16:04



В България така гледат в болниците на тези болни - като на осъдени.

Лоли се бори до последно за своето слънчице и аз се прекланям пред тази майчица - пред нейните усилия, борбеност и пред скръбта и!

Но трябва да се потърси начин да им се помогне ефективно, на тези заболели, не само да се борим (с вятърни мелници...), мили хора.

Мисля да търся контакти с тази клиника, да питам, колко струва една операция и лечение там, търся начин да се натрупа фонд за помощ на заболелите...
Другото е само красиви думи и празни надежди.

Лоли, мила, прегръщам те, прости ми, ако четеш и писаното те наранява - пиша от любов към пострадалите от тази диагноза и техните близки, не за да наранявам или обезкуражавам.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: ivaceda]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано26.02.09 19:56



Здравейте на всички! Никога не съм писала тук, но мога със точност да ви кажа датата, от която започнах да чета и да се информирам за всичко слуващо се в този форум. Това е 04.04.2008 г., датата, на която поставиха тази диагноза на моята майка. Оперираха я в София, самия проф. Бусарски и още тогава той почти ни попари с малкото надежда, която ни даде. Моето майче вече го няма, почина на 30.08.2008, като до последно се бори, като истински боец и не се даде нито за секунда. Дори, когато и спряха лъчетерапията, защото не и понесе /тумора вече беше тръгнал наново/ или когато нямаше сили да стане от леглото, до последно духа и беше на велик човек. Опитахме какво ли не, като се започне от японските гъби, за които давахме луди пари, и стигнеш до причудливи хранителни добавки, които трябваше да я подсилят по време на химиото с темодал.
Написах всичко това, защото искам да подкрепя идеята за фондация "БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ", защото все някой дявол да го вземе трябва да успее да пребори тази диагноза. До последно четях информацията на Лоли и искренно се надявах този млад организъм да се пребори. Когато ние бяхме в София за операцията по същото време там бяха още двама дущи със същата диагноза. по една или друга причина, ние техните близки продължихме да поддържаме контакт и трябва дави кажа, че вече всички си отидоха. Не може в страна като Израел да дават шанас на такива болни, а тук да им казват, че са на самолечение, защото проф. Бусарски така каза на моята майка. Т. е. за нея вече ще се борим само ние. Много хора са миналия по нашия път, аз и моята сестра все още не можем дасе примирим със загубената битка, затова искам да помогна дори и с малкото, което мога да направя. Искренно желая успех на всички в неравната битка. Ivaceda имаш нашата подкрепа в неравната битка, коята си повела. Ако мога да помогна с нещо did75@mail.bg.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Дaни]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано01.03.09 15:28



Мила Дани, едва сега влязох в клуба и веднага потърсих моята "болна" тема. Прочетох писаното от теб, както и една бележка, дошла на лични от един посетител на клуба.

Мили хора, като начало искам да ви кажа :

Отворих блог на тема "борба с глиобластом".
Adресът му е :

borbasglioblastom.blog.bg

Моля всички, които са засегнати по един или друг начин от тази диагноза
и решат да влязат там, да изказват активно своята позиция: проблемите около лечението на тези болни (или по скоро, за липсата на адекватното им лечение в България); да публикуват материали за страни, в които наистина се вземат мерки да им се помогне, да сочат адреси на клиники, начини за контакт, ВСИЧКО!!!
В момента аз превеждам едни статии за резултати от лечението на такива болни от руски източници, които ще постна там.
За съжаление в момента делим един компютър заедно с дъщеря ми, която учеше за изпити и нямах голяма възможност да влизам нито в клуба, нито да оставам пред компютъра за дълго. Но ще продължа подхванатото, уверявам ви!
А за фондацията : наистина искам да направим това сдружение за помощ на болните!
Можете да ми пишете в блога, както и нa e-majl-а

Мила Дани, като начало те моля да се регистрираш в клуба.


Поздрави : ivaceda



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: ivaceda]  
Автор дaни 75 (непознат )
Публикувано05.03.09 20:21



най - сетне намерих време и успях да се регистрирам, Посетих и блога, но там засега сме само на фаза мнение. Това обаче все пак е начало, което надявам се е началото на нещо добро, което може би един ден ще помогне на много хора. Поздрави на всички: Даниела



Тема темодалнови [re: дaни 75]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано09.04.09 10:55



До колкото разбрах на запад темодал се дава дори и до две години като поддържаща терапия. Макар че много ми е чудно, та нали това е все пак ХТ, може ли тя да продължи толкова дълго време. Има ли някой, на който ЗМ е отпуснало повече от осем курса? Ние минахме комбинирана терапия с лъчение и темодал, а сега само монотерапия.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Дaни]  
Авторchocolate (Нерегистриран)
Публикувано27.05.09 15:20



Здравейте!Много съм чела по темата и чак сега реших да пиша.Баща ми е с диагноза мултиформен глиобластом.Да,прогнозите на д-рите са лоши.В момента е на Темодал и му предстои лъчетерапия,която се страхувам,че може да го влоши.
Първоначално си мислех да опитаме ваксината на проф. Хаджиев ,но с течение на времето се паникьосвам,че ако тя не помогне изходът е лош.Сериозно се замислям за лечение в чужбина,но не знам къде точно могат да помогнат.Чух за една клиника в Турция,където успешно лекуват рак.Някой знае ли къде имаме шанс за спасение?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: chocolate]  
АвтордИДИ (Нерегистриран)
Публикувано27.05.09 17:22



може би ГАММА НОЖ ,мисля че е добър за мозъчните тумори



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: chocolate]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано27.05.09 23:51



Прочети тук за гама нож в Санкт Петербург


а в темата нова апаратура в Турция прочети за новия кибер нож
Не се притеснявай от лъчето, няма много странични реакции, от Темодала са повече. Къде ще правите лъчетерапията?
Моята дъщеря също е с мозъчен тумор и в момента е на лъче- остават й още 6 дни, паралелно с лъчето пие и Темодал.
Аз също съм решила да направя консултация за евентуално лечение с гама или кибер нож, но това може да стане след
40 дни когато направим контролен ЯМР.
Ще трябва да продължим борбата!Не се отчайвай, трябва да си силна и да му вдъхваш надежда,т е се нуждаят от това! Стискам палци!

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Редактирано от *jull** на 28.05.09 03:32.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано28.05.09 12:45



Защо не опитате с тази клиника в Русия,за която по горе в темата е описала Ivaseda.Тя пише,че хора глиобластом са били в дълга ремисия.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Авторchocolate (Нерегистриран)
Публикувано30.05.09 13:14



В коя клиника в Турция имат кибер-нож?Аз вече писах на клиника ACIBADEM в Турция,но там не знам дали го има кибер-ножа.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: chocolate]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано30.05.09 17:47



Според мен сте се насочили към правилната клиника.Те нямат кибернож,но разполагат с гаманож,а след консултация с техен доктор ми казаха,че за мозъчните тумори е по-подходящ гаманожа.За съжаление и за двата апарата има условие тумора да е с размер под 30мм.Пожелавам ви успех!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: chocolate]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано30.05.09 22:35





От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Редактирано от *jull** на 31.05.09 00:25.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
АвторDoc (Нерегистриран)
Публикувано01.06.09 06:51



Стереотактичната радиохирургия представлявя метод на лъчелечение при който се реализира много висока доза в малък обем .В р зависимост от използуваната апаратура се нарича Кибер или гама найф. За по големи обеми рискът от усложнения е толкова голям че този метод не се използува. За съжаление при глиобластома мултиформе поради склонността му към инфилтративен растеж и невъзможността в повечето случаи да бъде премахнат оперативно напълно , обемът в който трябва да се реализира дозата е доста голям ,което прави методът рядко приложим.По подходящо е на такова лечение да се подлагат пациенти със солитарни мозъчни метастази или с малки тумори без инфилтративен растеж.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: mogo_p]  
Авторchocolate (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 13:51



Писах и на ANADOLU и на ACIBADEM.Пратих епикризата на английски и на бг език.
За нещастие на баща ми тумора преди 1 месец беше 4 см.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Doc]  
Автор vipkali (непознат )
Публикувано02.06.09 21:40



Здравейте!Радвам се,че тук ще мога да споделям преживяното в борбата,която семейството ми започва да води с глиобластома.
Прочетох положителното влияние на препарата IKSADOR .Някой знае ли как мога да си го доставя?Благодаря Ви предварително!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.06.09 21:52



Разгледай подробно темата за искадора. Вътре ще намериш много отговори.




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано03.06.09 07:26



Пиши на Лоли, тя е ползвала Искадор, за същия проблем като твоя.
Независимо от трагедията която я е сполетяла отговаря на всички и помага с много информация.БЛАГОДАРЯ ТИ ЛОЛИ!

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано03.06.09 19:48



Недейте да правите самолечение с Искадор.Трябва лекар да определи схемата.
Искадора се поръчва по интернрт или може да си го закупите от Германия(излиза по евтино)



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Авторvipkali (Нерегистриран)
Публикувано03.06.09 23:27



Благодаря Ви много за отговорите!
Лоли,разбира се,че няма да пристъпваме към самолечение.Интересувах се към какъв тип специалист бих могла да се обърна,за да се изпише рецептата и как става поръчката по интернет?
А чувала ли си за терапията на проф.Спартак Хаджиев?
Нали знаеш-удавник за сламка се хваща...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.06.09 23:47



За терапията на Сп. Хаджиев, както и за много други методи, можеш да прочетеш в темата
"Алтернативи за лечение на рак" на първата страница на Клуба.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано04.06.09 07:30



Лекарите хомеопати могат да ти изпишат рецепта.При някои от тях дори можеш да си закупиш Искадор.
Но по добре е да намериш някой,който се връща от Германия,той да ти донесе.Излиза най-евтино.Няма да плащаш за доставка или надценката на лекаря.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор vipkali (непознат )
Публикувано04.06.09 15:51



Благодаря ти,Лоли!На теб и всички съпричастни към проблема!
Днес започнахме лъчетерапията.Дано всичко мине гладко и без проблеми!
Изчакваме и протокол за Темодала,макар да не е известно дали въобще ще го отпуснат(по мнение на неврохирурга

...затова започнах да търся и алтернативни методи на лечение.
Стискайте палци нещата да се понаредят и видя малко светлина в тунела!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано04.06.09 19:11



- това е сайта, от който ще разбереш всичко, но имай пред вид, че ваксината може да почне да се прави чак след лъче и химиотерапия. Аз съм ходила в кабинета им, работят понеделник, вторник и сряда от 14 до 16ч. без записване и не се чака много . около 20-30мин. Много са внимателни. Става въпрос за кабинета в София. Имаше доста хора, които правят тази ваксина отдавна и казват, че се чувстват доста добре. Ние също ще пробваме, но трябва да свършим химиото, а то ще се проточи сигурно още 6-7 месеца.

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Редактирано от *jull** на 04.06.09 23:28.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Авторvipkali (Нерегистриран)
Публикувано04.06.09 22:16



Рени,благодаря за информацията!Добре,ще го имам в предвид.
Ние сме от Пловдив,но разбрах,че тук също има кабинет.
Утре ще се посъветвам с радиотерапевтката дали да взимаме нещо за повишаване на имунитета успоредно с лъчетерапията.Засега използваме само чай от бъзак.От много скоро се сблъсквам с този проблем и мислите ми са хаотични

,за което моля да ме извините!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.06.09 23:41



Тук също сме събрали информация за преодоляване на страничните действия при лъчетерапия и засилване на организма. Темата е "ЛЪЧЕТЕРАПИЯ" от "СПРАВОЧНИК НА ТЕМИТЕ В КЛУБА" на първа страница. Разгледай го, може да намериш полезни неща в него. Ето линк конкретно към темата за лъчетерапията:



УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано05.06.09 07:46



Здравей vipkali, ако вече си отворила сайта на проф. Хаджиев и си видяла, че имат кабинет и в Пловдив. Независимо, че в момента правите лъчетерапия, можеш да отидеш за консултация сама, само с епикризата от болницата.
По отношение на лъчетерапията, моята дъщеря мина успешно 30 курса лъчение, но успоредно с лъчето вървеше и Темодала (казаха, че така ефекта от Темодала бил по-добър).
Не се притеснявай - лъчето минава сравнително леко, по-кофти е Темодала, поне при нас беше така. Още от първата капсула започна да повръща, но намерихме една ампула Алокси, която се прави венозно и е с продължително действие.С нея тя изкара без проблем целия курс /40 дни/химиотерапия.
Успех!

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Редактирано от *jull** на 05.06.09 15:30.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано05.06.09 10:38



При лъчение препоръчват Герисан. Макар че ние не сме го ползвали и въпреки всичко лъчето мина добре. Пиехме само сок от червено цвекло и моркови. Както казва Рени, темодала е по неприятен. Не се притеснявай всичко щи мине добре. Нормално е в началото да ти е каша в главата. Затова питай, във форума има много хора който ще се отзоват. Пожелавам ви успех!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.06.09 15:44



Моля те, напиши нещо повече за тази ампула Алокси - кой ви я предписа, откъде я намерихте,
колко струва и колко продължително е действието й. Има ли противопоказания?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано05.06.09 19:40



Би трябвало,когато изписват Темодала да дават и лекарства против повръщане.На моята дъщеря винаги даваха Зофран или Кетрил.Вземаше по 1 хапче против повръщане веднъж дневно,когато приемаше Темодал.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: *jull**]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано05.06.09 23:17



Здравейте, както казва Лоли би трябвало да ти кажат или предпишат нещо , но за съжаление в онкологията изглежда са скарани с обясненията.След като изпи капсулата Темодал и започна да повръща през 1 час, дори когато пийваше само една глътка вода, аз се обадих на една позната минала по този път и за мой късмет тя имаше една ампула Зофран, направихме я и така изкара нощта.На другия ден в онкото едно момиченце на възрастта на дъщеря ми ни каза за ампулата Алокси, тя си е правила и беше изкарала първия курс 40 дни без проблем.
Наш приятел фармацевт ни я намери от фирма C&C, ампулата е ирландско производство и е в аптечната мрежа от 2007г, няма противопоказания,в листовката й пише, че действието й е около7-10 дни но когато се прави комбинирано с кортикостероид /дексаметазона е такъв препарат/ действието й се удължава.При нас имаше ефект през целите 40 дни докато пиеше Темодал.Цената е 170лв.
Ние се подсигурихме с още една ампула, която може би няма да ни потрябва , защото монотерапията с Темодал сега ще бъде през 28 дни за по пет дена и надали ще е целесъобразно да се прави тази ампула.Ако някой се нуждае мога да я продам на дестрибуторска цена 150лв, но е удачна за продължителна, ежедневна химиотерапия, иначе не си заслужава за вливания през голям период да се дават толкова пари, може би Зофрана тогава е по-подходящ.

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.06.09 23:27



Благодаря, мила, много ценна информация!
Желая ви УСПЕХ!



П.П. Лоли, моля те да отвориш продължение на темата: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 05.06.09 23:48.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано09.06.09 15:24



Може би си права Лоли, но на нас никой не ни е изписвал зофрана. Просто си го купуваме. Дори от онкологията не ни предупредиха, че може да се повръща от темодал. За зофрана разбрах от форума и познати минали по този път. Когато мъжа ми взимаше по едно хапче от темодала, нямаше проблеми с повръщането. Но сега когато сме на монотерапия само с темодал и пие по 4-ри хапчета на ден му става лошо. Особенно в началните курсове. Сега като че ли свикна и по-лесно понася темодала. Но въпреки, че пие всеки ден по едно хапче зофран от 4 мг., като му стане лошо нищо ни помага.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: ana8]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано09.06.09 15:41



За пореден път съм възмутена от отношението на лекарите спрямо пациентите.
При нас за целия курс лечение с Темодал се наложи 2 пъти да си закупим Зофран,понеже го нямаше в безплатната аптека.На моята дъщеря онколога и изписваше от 8 мг.Зофран.Никога не е повръщала,само и се гадеше и не и се ядеше.Веднъж лекаря ни изписа Кетрил(смятам,че правилно съм го написала) от него тя се чувстваше по добре.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор vipkali (непознат )
Публикувано25.06.09 00:00



Привет на всички!
Отдавна не съм писала,но нямах много време.....
При нас нещата след много ходене по мъките се канализираха.Почти в края на лъчетерапията сме.От началото на другата седмица се надяваме да започваме и Темодала.
Стискайте палци всичко да върви гладко и без усложнения!
Поздрави!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано25.06.09 07:27



Стискам палци нещата да вървят добре,vipkali


Всички тук ще чакаме добри резултати
Кураж и успех



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано25.06.09 11:42



Здравей аз също стискам палци нещата да вървят добре,ако имаш някакви въпроси за Темодала, по-точно за пътя на изписване,доста хора сме минали по него,успели сме да разбием желязната завеса на онкологията

затова питай, ще ти помогнем да не се луташ от инстанция на инстанция.С питане до Цариград се стига та камо ли до една тъпа онкологияУспех!

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: Лoли]  
Автор vipkali (непознат )
Публикувано29.06.09 14:40



Здравейте,приятели!
От днес започваме и Темодал-а,успоредно с последните облъчвания.
Радиоложката ми препоръча 30 мин преди приема на химиотерапевтика да се взима Деган,но аз ровейки се във виртуалното пространство открих някакви хомеотапични свещички-Вомутусхил,които според мен също биха имали ефект при повръщане.Някой от вас ползвал ли ги е по този повод?
Освен това смятам да направя сместа от алое,вино и мед-за подсилване на имунитета...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано29.06.09 18:00



Здравей vipkali,къде провеждате лъчетерапията?Защо Темодала го започвате толкова късно, при нас отложиха датата на лъчето докато дойде протоколо за Темодал.Казаха, че се правят двете терапии паралелно.
Не съм ползвала такива свещички, но имай предвид, че още от първата капсула Темодал се повръща доста.Затова по-добре си намери таблетки Зофран или ампулиЗофран, които са показани точно при повръщане от химиотерапия.На моята дъщеря направихме една ампула Алокси, която е доста скъпа/ 170лв/но през цялото време докато пиеше Темодал -40 дни не е имала никакъв проблем.

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор vipkali (непознат )
Публикувано29.06.09 18:55



Рени,започнахме лъчетерапията,защото според неврохирурга не трябваше да се губи време.А знаеш,че за разрешение от МЗ за темодал се чака доста,отне ни близо месец


Освен това и онколожката не искаше да провеждаме съчетана терапия-едновременно лъче и химио,за да не се наслагват негативните ефекти на двата вида терапии.
Днес ми казаха,че първия курс с Темодал ще е 20 дни.Може ди ще е добре да потърся ампулата,за която споменаваш,защото няколко часа след първия прием повръщанията и дискомфорта започнаха.Дали ще е така до края на курса?
Могат ли да ми изпишат ампулата от Онкологията?
Иначе лъчетерапията провеждаме в Пловдив



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано29.06.09 19:12



Аз отделно от хапчетата Зофран си слагах много от тези свещички. Предимството е, че могат да се слагат паралелно с хапчетата и то по-често, като няма риск да се повърнат.
Не зная как е при лъчетерапията, но при химиотерапията задължително преди вливане с Цисплатина (от него се повръща), трябваше да сложат лекарство против повръщане. (Друг е въпросът дали го правеха).

Проверете как е при вас.

Изобщо, моят съвет е да не се чака да стане зле, а по-добре да се помага по-навреме.
И много течности!
Стискам палци!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано29.06.09 22:51



Ампулата Алокси не я изписват от онкологията,по принцип за тези които си провеждаме химиотерапията в къщи с капсули никой нищо не изписва да не кажа че и никой нищо не казва.Не чакайте давай нещо против повръщане, защото моята дъщеря след първата капсула повръща цял ден и не можеше да приема през устата абсолютно нищо,страшно е мъчително.Тогава й направеха венозно една ампула Деган, на другия ден една ампула Зофран и на третия ден намерихме Алокси от една фирма "C&C",тя е вносител на това лекарство, направихме я венозно и дотук бяха проблемите.Нейния първи курс с Темодал беше 40 дни и всичко мина без проблем.
Ако намериш такива свещички и ги ползвате пиши какъв е ефекта от тях.
Успех!

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: гама нож в Санкт Петербургнови [re: Диди]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.06.09 07:53



Медицински център ТРАНСМЕД консултира и насочва за радиохирургично лечение в Русия всички пациенти с тумори на главния мозък, съдови малформации и функционални заболявания.

Медицински център ТРАНМЕД е изключителен представител за България на Pадиохирургичния център МИБС в Санкт Петербург и може да оказва съдействие за финансиране на лечението от Министерство на Здравеопазването.





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор vipkali (непознат )
Публикувано30.06.09 09:13



Да,намерих такива свещички и изкарахме нощта спокойно.Никак не са скъпи,хомеопатични са и могат да се прилагат до 8 пъти дневно т.е.през 3 часа ако се налага.Направих и Деган(за да се застраховам).Ще видя как ще е днес и ще пиша.Вчера повръщането започна 3 часа след приема на химиотерапевтика.
Дано днес всичко е нормално!
Приятен ден на всички!





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано30.06.09 11:23



Здравей миличка, много се радвам, че сте намерили разрешение на проблема,при следващия курс с Темодал и ние ще пробваме с тези свещички, дано най-накрая се намери нещо което да е евтино и в същото време ефикасно.Приятен ден и успешно лечение!



От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор vipkali (непознат )
Публикувано30.06.09 17:17



Засега свещичките вършат работа.Днес нямаше и позиви за повръщане,само малко гадене.Смятам,че има ефект!
По принцип търсих такава форма за приемане на лекарство,защото тези,които пием през устата за вече много.
Три пъти дневно правя и сок от моркови и червено цвекло и всичко,което трябва да се яде го пасирам,за да не се дразни допълнително стомашната лигавица!
Засега е това





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано30.06.09 19:21



Давай повече течности и да яде по-леки храни без мазнини,пържено подправки.Аз давам на моята дъщеря много плодове и зеленчуци,давам й също стафиди защото хемоглобина не й е много висок - 118.Започна да яде пълнозърнест хляб и се ограничава от сладки и тестени неща.Можеш да й вариш чай от коприва и да го пие вместо вода.
Най-добре отвори алтернативни методи на лечение, там има доста неща които хората от клуба използват, прегледай ги и прецени кое най-много ти допада,каквото и да дадеш за повишаване на имунната система няма да сбъркаш.Желая ти успех!



От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано01.07.09 15:16



Кали, какво количество сок от чер. цвекло даваш на ден сумарно. Аз правя такъв сок само веднъж дневно около 200 мл., като отношението чвекло: моркови е 1:3. Мисля си че това количество е недостатъчно, а в същото време не искам и да прекалявам.
Относно темодала - полувин час преди приема взема зофран от 4мг., но когато му стане лошо, просто повръща. Макар че пие и ампули деган. Ще пробвам следващия път с тези свещички. Затова ни дръж в течение. Заблавих да кажа, че той взима по 4 хапчета наведнъж от 100мг. темодал, а това никак не е малко. Освен това при нас вече има май и доста натрупване, той е на темодал от месеци.
За диетата Рени е права. Когато е на ХТ мъжа ми сам иска нещо по-леко, и без пържено. През останалото време, като повечето мъже предпочита свинско. Като му се яде, как да го лишаваш.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: ana8]  
Автор vipkali (непознат )
Публикувано01.07.09 16:23



Привет на всички!
Ани,Темодала го взимаме веднъж дневно,от 100 мг е.В първия 20 дневен курс ще е така,за след това не знам(никой не е благоволил да ми каже).Може би затова,че дозата не е висока успявам да "спасявам"положението с хомеопатичните свещички.Днес дори не се наложи да използвам Деган.
А за диетата сте прави всички.По принцип си мисля,че когато си на химиотерапия апетита ти е променен и засега проблем с диетата нямаме.
Рецептата за сока е следната-300 мл сок от моркови,сок целина-100 мл и сок червено цвекло-100 мл.Съотношение 3:1:1 .Приема се три пъти дневно,прясно изцеден,до 3 мин след приготвянето му,30-60 мин преди ядене или 90 мин след това.
Подучих и за една рецепта с лимони,мед и пчелно млечице,но незнам съотношението.Била добра за подсилване на имунитета.ако някой я знае,нека я напише.
До скоро,приятели!





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано02.07.09 07:30



ЗДравей, най-отгоре в полето за търсене напиши мед,лимони пчелно млечице и ще ти излязат всички мнения по този въпрос.Забравих да ти кажа че е полезно да приема всякакви плодове с тъмно оцветявяне по-точно тъмно синьо-боровинки,къпини,сини сливи,също така й давай много домати-те съдържат ликопен,той има противотуморно действие.
Когато имаш време влизай в нета и чети,има доста неща за хранителни добавки,антиоксиданти,билки и т.н.Не чакай някой доктор да ти каже нещо, те не си падат по алтернативните методи.Успех!

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: reni56]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.07.09 07:50



Налага се да отворим продължение на темата. Може да я откриете





"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.