Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема РАК НА БЕЛИЯ ДРОБнови  
АвторPetio (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 19:24



Mnogo molq nqkoi da mi dade nqkakav savet;
Bashta mi e sas RAK NA BELIQ DROB-4 stadii
Minal e 6 ximioterapii i 25 la4etarepii
Ako nqkoi moje da mi dade savet za nqkakvo le4enie,ili savet za podobrqvane na satoqnieto my-neka da go napravi na stranistite na saita ili na e-mail;
p_ivanov_bg@abv.bg
Shte bada mnogo blagodaren na vseki koito mi pomogne sas nqkakva savet

Редактирано от Buba67 на 11.03.09 16:16.



Тема Re: RAK NA BELIQ DROB [re: Petio]  
Автор *jull** (())
Публикувано30.12.07 19:45



Здравей! Съжалявам, че сте в такова положение. Тук ще се намерят доста хора, които да помогнат със съвети, но в тези празнични дни влизаме доста по-рядко. Съветвам те през това време да прочетеш в Справочника (постоянна тема в списъка с темите на Клуба), всичко, свързано с рака на белия дроб. Информацията е доста обширна и полезна.
Напиши и малко повече подробности за състоянието на баща ти - има ли метастази (и къде), как е черният му дроб, има ли болки, храни ли се (и с какво), движи ли се, какво е самочувствието му (има ли дух) и т. н. Всичко това е важно за тези, които ще ти пишат
И ако не те затруднява, моля те, пиши на кирилица!





Тема РАК НА БЕЛИЯ ДРОБнови [re: Petio]  
Авторpetio (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 19:37



Здравеи jull и всички членове на клуба
Ще напиша повече подробности за състоянието на баща ми-дано някои да ми помогне сас някакъв съвет
Значи-заболяването му е от около 1 година,през тази една година му бяха направени 8 химиотерапии,/8-не 6/, 25 химиотерапии,като последните 2 химиотерапии бяха с Таксотер
Забравих да кажа 4е когато му беше открито заболяването ходехме в София,но категорично му беше отказана операция защото дишането му е силно отслабнало и тумора е близо до аортата и имало голяма опасност да остане на операциоонната
Сега в момента-баща ми има голям тумор в левия дроб и разсеики в десния дроб,движи се,но няма никакво самочуствие
Относно храната-храни се сас плодове,супи,риба,но без месо
Това е което мога да кажа,ако някои може да даде савет,нека да го направи на страниците на клуба,или да ми пише ма е-маила;

p_ivanov_bg@abv.bg

Ще бъда много благодарен на всеки които ми даде савет,въпреки че сам много отчаян



Тема Re: РАК НА БЕЛИЯ ДРОБнови [re: petio]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.01.08 22:07



Според мен, на този етап ви трябва лечение от типа "когато всички други възможности са изчерпани..." Поне аз така разбрах положението, което описваш. Един от тези методи например е на Шевченко, но той се комбинира и със специална диета, гимнастика и дихателни упражнения. Има цяла програма, която се изпълнява по часове. Баща ти ще иска ли да я прави? Защото има болни, които не искат. Болестта понякога променя характера им.





Тема Re: RAK NA BELIQ DROBнови [re: Petio]  
Автор snejito_78 (непознат)
Публикувано12.01.08 02:19



Здравей Петьо незнам доколко ще ти бъда полезна с моите съвети но нека опитам.Когато аз бях най много отчаяна и незнаех какво да правя случайно попаднах на този клуб и открих много позитивни хора на първо място jull която винаги ми е давала много ценни съвети.Не съм спирала да чета тук в справочника рецепти и какво ли не .сСъветвам те и ти го направиш и все ще откриеш нещо което да бъде полезно в вашия случай например клиниката на д-р Дамянов или пък някоя ваксина.Успех дано всичко при вас да потръгне на добре



Тема Re: RAK NA BELIQ DROBнови [re: snejito_78]  
АвторNeti (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 18:09



Здравей Петьо, от мен - два съвета: непременно се консултирайте с въпросния д-р Дамянов. Ние отидохме много МНОГО късно, когато състоянието на баба беше безнадеждно. Когато той ни попита: как е лекувана досега, беше ужасно, защото трябваше да отговорим, че НЕ Е ЛЕКУВАНА НИКАК, ЗАЩОТО НИКОЙ НЕ БЕШЕ ПОЖЕЛАЛ ДА СЕ ХАБИ ДА ЛЕКУВА ЕДНА ВЪЗРАСТНА ЖЕНА В НАПРЕДНАЛ БЕЛОДРОБЕН РАК (е, бяхме купили всички добавки, гъби и други странни неща, ама полза - никаква)... Докторът веднага описа необходимите и възможни стъпки на лечение, но ние не можахме да приложим нищо от тях, заради състоянието й, и заради това, че господ си я взе след броени дни...

Второто е, че лекарите неслучайно не се занимават много ентусиазирано с лечение при такава диагноза - рядко е успешно... Но, като вариант има и едно доста скъпо лечение, TARCEVA, което д-р Дамянов също прилага...само дето струва (с всички възможни намаления) 2500 лв месечно.. И месеците са неопределен брой. Можете да питате и за това, в случай, че имате тази финансова възможност. От всичко, което прочетох, това е най-доброто и ефективното изобретено до момента.

Желая ви от сърце късмет, и здраве и стискам палци за оздравяване - болестта не е добра, но човек трябва винаги да пази НАДЕЖДАТА жива - тя прави дори чудеса!



Тема Белодробен Ракнови [re: Petio]  
Авторpetio (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 20:44



Здравеи jull и всички членове на клуба
Относно метода на Шевченко-не съм запознат с този метод,но честно казано-баща ми вече е съгласен и на него само и само да живее/въпреки 4е самия тои е загубил вече всякаква надежда 4е ще живее/
Искам да питам-какво точно представлява този метод,има ли болни които са почуствали подобрение при този метод,крие ли метода някакъв риск/дори минимален за болния/
Надявам се че ще ми дадете савет какво точно да се прилага и как,и се надявам ако някои може да ми даде допалнителни съвети ще се радвам да го направи
Благодаря ви предварително и до скоро



Тема Re: Белодробен Ракнови [re: petio]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.01.08 21:33



Изтрих ти дублирания постинг за да не се раздробява темата и инфото да се събира на едно място. Тук всичко ще е на едно място!

Нема начин да нема начин

Тема Re: Белодробен Ракнови [re: vesela.bg]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано21.01.08 23:37



Здравей.Мама почина от белодробен рак.Изкара 1 година точно.Мисалта ми е,че не точно рака я превзе,защото левия и дроб остана чист докрая.Май и разсейки нямаше.Почина от сърце-то не издържа.Незнам дали знаеш,но при тях след като не им достига въздух и е затруднена работата на белия дроб,се товари сърцето.Затова съвет номер 1:Грижете се и за сърцето.По малко натоварвания и ако е нужно консултация с кардиолог за някакви лекарства.Той отслабнал ли е,защото мама от 90кг.стана 25кг.Има ли болки и къде?Ние бяхме само на легло,никакво ставане.Много я болеше.Исках и купих копитник да пием,но не успяхме..

Мерете кръвното и пулса и ми напиши резултатите.



Тема Re: RAK NA BELIQ DROBнови [re: Petio]  
Авторpetio (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 22:56



здр тони
много ти благодаря за отговора,сега ще ти напиша повече за състоянието на баща ми;
1-подобно ма твоята майка,баща ми също доста отслабна,беше кам 70 кг,а сега е 48-50
2-в момента има болки само в областа на гръдниа кош и лявото рамо
3-баща ми може да става,но слд 10-15 метра се задъхжа и сяда да почива
4-кръвното му е ниско,движи се в границите;90/60
пулса му е ъскорен-над 80,обикновенно-84,86,а понякога и кам 90
надявям се да ми отговориш и дадеш савет за по нататъшно ле4ение
благодаря ти предварително
до скоро




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.