Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Vuprosнови  
АвторAnon (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 19:30



V4era ba6ta mi polu4i diagnoza-pak na stomaha, skenera pokazva razseiki. Ne znam kakvo da 4eta, kak da sum ot polza. Lekarite kazaha, 4e sled nova godina 6te mislim , no operazia ne e nujna, t.e. ...Kakvi hrani da mu davam , bilki ili drugo da go oblek4a? Nikoi ni6to ne kazva, vseki klati glava. Molia naso4ete me , az ne moga da go ostavia, triabva da sum informirana , da sum podgotvena.
Kakvo da 4eta?



Тема Re: Vupros [re: Anon]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 20:07



Влез мила в темата Справочник на темите.Виж всички теми и все нещо ще избереш за хранене .А хората ще ти пишат имай търпение.Събирай сили и му давай кураж



Тема Re: Vuprosнови [re: Anon]  
Автор snejito_78 (непознат)
Публикувано22.12.07 20:23



тТова с клатенето на главата от страна на докторите ми е до болка познато но още недейте да се отчайвате опитайте някоя ваксина с която да овладеете положението и едновременно пробвайте хранителни добавки.Вече има толкова нови лекарства за поддържане просто трябва много да почетете.Аз лично много неща научих от справочника и наистина благодарение на този клуб открих хора и информация която много ми помогна.Тук всички са просто страхотни.Желая ти успех и не се предавайте винаги има какво да се прави



Тема Re: Vuprosнови [re: flora bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано22.12.07 20:25



Най-добре е да се регистрираш. Така ще получаваш съвети и на Лични бележки или на имейла си. Доста е писано по темата, има и хора, които ще ти отговорят.
И много моля да пишеш на кирилица, ако не ти е проблем.
Не пишеш къде са разсейките. Защото при препоръчване на различни алтернативни методи, има значение дали черният дроб е здрав или разсейките са именно там.
Пиши повече подробности, така ще улесниш всички, които могат да ти помогнат със съвети!





Тема Re: Vuprosнови [re: snejito_78]  
Авторнoнa (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 08:48



Благодаршя ви много ,ще прочета нещата и пак ще пиша.



Тема за нонанови [re: нoнa]  
Авторgigantka (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 10:13



Здравей.При нас проблема е абсолютно същият.И моят татко е така.Ако искаш свържи се с мен на кюто.Номерът ми е410746817/SHIROKIA/ или на скайпа miro_9511.Ще се радвам ако мога нещо да помогна.Не губи вяра и надежда.



Тема Re: за gigantkaнови [re: gigantka]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.12.07 15:36



Моля те, ако има нещо, свързано с лечението, което не е коментирано тук, да го споделяш и в Клуба, за да бъде полезно на повече хора. Така се обогатява архива.
Пожелавам спокойни и радостни празници!





Тема Re: за нонанови [re: gigantka]  
АвторHoнa (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 16:15



Ще те потъся.
Не губя надежда аз сега почвам да се боря. Информация ми липсва обаче.
Сега са празници, никой не иска да се занимава да ми обясни какви са точно разсейкте, имало онко съвет януари , там щяли да видят, но операция не се налага, т.е. няма да има полза. На него и без това хемоглобина му е 80 . Въпросът е първо: Мога ли и трябва ли да искам още мнения? Ние сме в МВР болница. Или на всякъде ще трябва да го подлагам на гастро-скопия и т.н. защото предполагам болницата няма да си даде изследванията, скенер снимки и прочее. Възможно ли е да има грешка, преувеличение или нещо друго?Те казват , че химиотерапията ще ограничи развитието на рака, нужно ли е при положение, че за операция е късно? Преди да се обърна към алтернативни методи, има ли някой по-надежден специалист в областта?
С какво да го храня, за да не подхранвам гадния рак?
още много въпроси имам, но ще пробвам да проявя търпение и да чета във форума.



Тема Re: за нонанови [re: Hoнa]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.12.07 17:08



Напротив, може да си пискате изследванията и да направите копия. Ако ви отказват, измислете нещо - че трябва да ги занесете на доктора или нещо от сорта. Моят съвет е да поискате второ мнение в Международния онкологичен консултативен център, където има добри диагностици. Там се дава възможност и за консултация със специалисти от чужбина. Има установени тарифи, които не са непосилни. Преди дни на една пациентка тук (чиято дъщеря пише) генерално й промениха диагнозата. И слава Богу, надявам се, в по-благоприятна!...
Химиотерапията може да ограничи тумора и да стане възможна операцията. Така че не се отказвайте.
За храненето има писано в темата "С какво храним болните от рак" (в Справочника).
Алтернативните методи (ако решите да ги използвате) могат и трябва да вървят успоредно с консервативните. Във всички случаи няма да навредят.
Как се чувства баща ти? Важно е да поддържате духа му, да му създавате положителна нагласа. Това укрепва имунитета. Внимавайте по празниците да не прекалява с остри подправки, мазни или пържени храни, тежки меса или сладки неща. Храната му да не е гореща или студена, а лека и витаминозна. Да пие домашно изцедени сокове и зелен чай, да яде плодове и пресни салати, а също и тиква (сурова, варена, печена) за прочистване на черния дроб. Да пие по възможност дестилирана вода (по схема) - описана е в Справочника. Още много неща ще прочетете, които ще ви бъдат от полза. А и тук винаги ще намерите хора, които да помагат!
Желая ви спокойни празници!





Тема Re: за нонанови [re: Hoнa]  
Автор kalu6ka (непознат)
Публикувано23.12.07 17:20



Надявам се да пишеш когато имаш повече информация. Трябва да ви дадат епикриза, в което да е описано вида на рака, локализация на разсейките и с тези епикризи съответно да потърсиш и друго мнение. Моят приятел го оперираха за рак на стомаха с разсейки в 13 лимфни възела. Отстраниха целият стомах и засегнатите лимфни възли. Първият онкокомитет след операцията отхвърли химиотерапия с мотив, че това ще му скъси живота. Отидох и подадох документите на втори онкокомитет в онкодиспансера където дадоха мнение за тройна комбинация, но тъй като медикаментите не съответстваха на това което бяхме прочели, че се прави в по-развитите страни поискахме и трето мнение ...нова тройна комбинация, която проведе 6 месеца. Дай Боже всичко да свърши с това. Мисълта ми е да не се оставяте само с едно мнение. Ако искаш нещо повече да ме питаш, пиши ми на мейла- nyancheva@gmail.com

Редактирано от kalu6ka на 23.12.07 17:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.