Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:49 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Стаята на Весела № 4нови  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.10.07 22:32



Заключих предишната тема, защото стана много голяма и трудна за прелистване.


Моля, не ми честите новата стая, както предишния път. Колкото по-малко стаи, толкова по-добре. Отварянето на нова стая означава пореден проблем, което искам да приключи!


Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от *jull** на 21.03.09 16:53.



Тема Четвърто вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.10.07 22:47



17 октомври 2007 - четвърто вливане на Таксотер.
Левкоцити - 9,9, хемоглобин - 154. Цял следобяд се разхождах на хубавото време. Засега се чувствам добре.

Утре вливане на Цисплатина. Две мнения чух за Цисплатината.
Едното беше, че е гадно с повръщане и трае 10-ина дни.
Второто, че 4 дни неразположение. Смята, че се дължи на пиенето на чая "Flor Essеnce". Днес си го купих от аптека "Ремедиям" на Граф Игнатиев зад Нотариата. Аз все оттам май си пазарувам. Продават почти всичко, което коментираме тук. Струва 24,70 лв. Скъпичък е защото според дозировката стига за 5 дни. Шишето е 500 мл. купих течното щото ме мързи да варя.
Иначе има и на пакетчета, но не попитах каква му е цената.
От едно пакетче се вари 1 литър чай.
Иначе съм се заредила и със Зофран. Ще докладвам, разбира се.
Установявам, че аз съм все на "пенджо ек" на другите

Ако някой изкарва тежко дадена химия, аз обратно - изкарвам я леко. Ако другите изкарват леко, аз ще съм с болки.
Ако на някой Таксотера чисти всичко - при мен тцъ, не работи.
За сетен път се убеждавам колко сме различни хората, макар че като организъм сме еднакви. А реагираме различно на различните медикаменти, да не говорим за билки и други алтернативи

И така - има ли някой, който ще сподели своя опит с Цисплатина?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Четвърто вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.10.07 23:11



Весенце,

аз бях на коктейл

от таксол и цисплатин. Против повръщане си взимах Анцимет. Не съм повръщала. Неразполжението ми варираше всеки път различно и така и не разбрах от какво точно зависи. Мисля си, че когато пиех повече вода по-бързо минаваше неразположението. А то се изразяваше най-вече в невероятен секлет, гадене и липса на апетит. Минаваше ми след от 3 до 7-8 дни. След вливане имах нужда от дълги разходки. Но то зависи и от дозите май. Имах чувството, че не всеки път еднакво се дозира. Но кой ще ти каже...



Тема Re: Четвърто вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 08:27



Най-важното при цисплатината е пиенето на течности,ама много течности - поне три литра на ден ,а най-добре 4-5 литра.При вливането се поставя и инжекция флурантрил,за да може да се изхвърля тази течност.Гаденето е част от пейзажа,наред с обща слабост и безапетитие от 3 до 7 дни.Въпреки това се храни и пий течности - МНОГО!





Тема Re: Четвърто вливаненови [re: 4O4O]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.10.07 18:14



Благодаря ви за инфото!

Днес влях Цисплатината. Засега се чувствам добре, отново се разхождах цял следобяд. Наливам се с течности, ще опитам да ги увелича още... Имам и Зофран



Да допълня информацията за чая "Flor essence". Както писах по-горе аз си купих течния, който е 24,70 лева за 500 мл.
Сухият чай е 36,00 лева за 3 пакетчета, но от едно пакетче се прави 1 литър чай. Кипва се, оставя се да стои 10-12 часа, после пак се кипва, налива се горещ в бутилки и се обръща обратно за да вакуумира. Така издържа 90 дни в хладилник. Та ми се струва, че това е по-евтиния вариант - от 36 лева 3 литра чай. Докато 500 мл. течен готов е 24,70 лева.
Съдържа:
корен от репей /Arctium lappa/
стрък козя брада /Rumex acetosella/
кора от бряст /Ulmus rubra/
стрък поточарка /Nasturtium officinale/
корен от турски равен /Rheum palmatum/
келп /Laminaria digitata/
стрък пресечка /Cnicus benedictus/
цвят от червена детелина /Trifolium pratense/

Предназначение: Подкрепя организма, съдейства за изхвърлянето на отпадните продукти от метаболитните процеси. Благоприятно повлиява функциите на храносмилателната и отделителната системи. Намалява риска от неприятните последици по време на химио- и лъчетерапия
Не съдържа кофеин, консерванти и оцветители.
Сертифицирано отглеждане с методите на органичното земеделие.
Производител: ФЛОРА - Канада

Ще пробвам тези дни и ще докладвам.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Четвърто вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 18:37



Още един бърз съвет : когато сте на цисплатина пийте задължително Герисан,защото с негова помощ показателите на левкоцити и хемоглобин се задържат в нормални граници (при татко беше така).


Успех!Стискам палци!



Тема Re: Четвърто вливаненови [re: 4O4O]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.10.07 23:52



Пих Герисан миналата година, когато правих челвената химия. Сега го започнах отново още за първото вливане на Таксотерето. Продължавам да го пия и сега в момента 3 пъти х 2 капсули.

Днес влях Цисплатината. Наляха ме за 3 часа, други ги наливат и по 10 часа

За момента съм добре, пия Зофран, усещам леко гадене, но не е силно. Утре ще видя как ще съм До момента успях да се налея с около 3 литра сок и вода. Бе няма повече място бе хора! Къде да налея 5 литра течности?!?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Четвърто вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 08:27



За да се намали гаденето,нетрябва да оставаш гладен,т.е. веднага си вземи нещо сухо за ядене - солети,сухар,препечена филийка и т.н.



Тема Re: Четвърто вливаненови [re: Ekna]  
АвторStefi (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 12:47



Здравейте,
от къде мога да си купя Натанал,от аптеката в Дървеница ми казаха че нямат.
А в други аптеки въобще не са чували.
Благодаря



Тема Re: Четвърто вливаненови [re: Stefi]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.10.07 13:10



Провери във фирмата:

НАТАНАЛ - / Natanal herbal /
- извлек на лечебните съставки на чесъна
За контакти : - гр.София “НВ Хербал”
02/8595020, 0899/607756
Цена на една опаковка – 8 лв.
Виж : - www.nvherbal.com

И ако имаш други въпроси за Натанала, моля те да пишеш в темата за Натанал, ще я намериш в Справочника!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.