Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема семиномнови  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 09:37



каква е прогнозата при семином



Тема Re: семиномнови [re: @@]  
Автор chudik (непознат )
Публикувано01.07.05 21:03



Преди 8 години имах семином на единия тестис и ми го оперираха (отстраниха). Операцията не е тежка. Ако фазата не е много напреднала има надежда за успех. При един тестис половият живот е абсолютно нормален.



Тема Re: семиномнови [re: chudik]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 06:50



при мене беше доста напреднал стадий имаше метастази в регионалните лимфни възли минах лъчелечение и 2 курса химиотерапия



Тема Re: семиномнови [re: @@]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 14:48



Като цяло е добра - над 90 % за стадии I (засегнат тестис, без други органи), IIа и IIб, (засегнат тестис + лимфни възли в коремната област), които представляват над 70 % от всички случаи на класически семином. Дори за повечето по-напреднали стадии е 70 - 80 %. Има много литература в Internet на английски език. Търсете с ключова дума Seminoma или Germ Cell Cancer. Важно е лекуващите лекари и болницата да имат опит в лечението на тази болест.



Тема Re: семиномнови [re: @@]  
Автор Oцeлял (непознат)
Публикувано08.07.05 09:22



Имах семином на левия тестис и метастази в малкия таз,бъбреците,зад хранопровода ,под мишниците и отляво на врата.Две операции,шест химиотерапии със страшни натоварвания и сега съм жив.Вяра и воля-нищо друго!Изгони оплаквачите и само напред.Успех!



Тема Re: семиномнови [re: Oцeлял]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 17:11



преди колко време те оперираха



Тема Re: семиномнови [re: chudik]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 21:12



Преди 5г. съпруга ми имаше семином на единия тестис,в резултат на което засегнатия тестис беше отстранен. Проведоха му 1 курс лъчетерапия и сега е жив и здрав. Притеснява ме обаче , че не ходи на никакви контролни прегледи. Когато се опитвам да говоря с него по въпроса , забелязвам че не му е приятно ,отклонява темата. От както е приключил с лъчетерапията не е преглеждан и изследван. Страх ме е, че щом не се следи състоянието му може отново да се появи нещо. Бях чула, че щом първата година мине без проблеми опасността е отминала.
Искам да попитам вие ходите ли на тези профилактични прегледи? Колко време след операцията е необходимо да се правят?
Желая здраве и успех на всички!



Тема Re: семиномнови [re: M.]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано19.07.05 12:59



Семиномите имат лошия навик да рецидивират късно (а не в първата година). Особено ако са минали лъчетерапия. Лъчетерапията елиминира ранните рецидиви в лимфните възли на корема. Аз моите ги следя 7 години ( с рентгенова графия на бял дроб, клиничен преглед и БЧХГ). Друг е въпроса, че шанса е много малък, особено след като 5 години са вече зад гърба ви.



Тема Re: семиномнови [re: PRN]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 13:51



химиотерапия правил ли си



Тема Re: семиномнови [re: @@]  
Автордapия (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 14:19



Разкажете ми нещо повече за семинома.Приятеля ми го оперираха - отстраниха му единя тестис.Сега е 5 дена на химиотерапия и след това 10 дена на лъчетерапия.Казали сам му, че ги притеснявали оголемени лимфни възли.Притеснявам се , че той е усещал това нещо от 3-4 години.Никой не му казва нищо, в кой стадий е и какво следва от тук нататък.Знаем, че след лъчетерапията ще му правят рентгенова снимка.Днес е третия ден от химиотерапията и е добре,само е леко отпаднал, не е повръщал.Наистина ли ще му окапе косата?Желая успех на всички




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.