Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Филма "Тайната" със субтитри  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.12.07 12:06



За всички, които искат да си свалят и гледат филма - Тайната/ The Secret/ - субтитрите са вътре.




Попълвате кода от синьото поле и си изтегляте филма.

Редактирано от Buba67 на 04.05.09 10:19.



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано05.12.07 15:26



Това торент ли е? Нищо не успях да изтегля, с Флаш гет съм





Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано05.12.07 15:34



Филма е прекрасен. На мен ми се отвори и започнах да го тегля, но се оказа много голям - нямам такова място на диска - жалко





Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: little_rabbit]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.12.07 15:54



Не, не е торент! Просто натисни върху посочения линк и филмът веднага ще се изтегли.





Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: lumixx]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.12.07 16:29



Този филм съм го гледала преди година и половина. Сега искам да го гледам пак. Това ми е 4-то сваляне на филма на компа и не и не, субтитри не ми се появяват. Някой ще ми обясни ли на прост език какво да направя за да ми излязат субтитрите?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re:субтитринови [re: vesela.bg]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.12.07 17:32



Момичета с каква програма гледате филми на компютъра си? Пускам го с BSplayer pro, както и с GOM Player и с двете програми тръгва филма, а заедно с него субтитрите. С коя програма го пускате?

Редактирано от Buba67 на 05.12.07 17:51.



Тема Re:Как се тегли голям файл /филм, уроци/нови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.12.07 18:07



Пак ще обясня. За да си изтеглите филма или упражненията на Димана:
1. Щракате върху линка tranz.it. Отваря се друга страница - в бялото правоъгълниче преписвате четирите символа от горното - натискате изтегли. 2. Появява се надпис : "изтеглете файла от този линк" - натискате върху надписа.
3. Отваря се нов прозорец с 3 възможности. Избирате "Save".
4. В следващия прозорец задавате къде в компютъра ви да се запише файла. Пример: My computer/Local Disk:E/Buba/Filmi. Ако ви е по-лесно дайте Desktop /файла ще се запише на екрана/. Давате команда Save /долу в дясно на прозорчето/ и тегленето започва.
Дано съм обяснила ясно. Питайте.



Редактирано от Buba67 на 05.12.07 18:08.



Тема Re:субтитринови [re: Buba67]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано05.12.07 18:08



Весе, първо си изкарай само субтитрите на Десктопа. Отвори си филма и дай с десен бутон "зареди субтитри". Излиза ти едно прозорче "Отваряне" /оф, не знам така ли се казва/. Натисаш стрелката надолу "Търси в: /еди къде си/ и трябва да ти излезе в "име на файл". Готова си. Аз така си изкарах субтитрите.
Оф, не мога много да обяснявам, но се надявам да си ме разбрала...
Приятно гледане и лека вечер!...



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: vesela.bg]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано05.12.07 18:13



Весе, има 2 възможности, всъщност май само една, ако филмът ти тръгва с картина, а само субтитрите ти "липсват" - струва ми се, че не ги "разопаковаш"; те са с екстенжън .zip или .rar и като ги unzip-неш/ unrar-неш, ще тръгнат; за целта трябва да ги лоуднеш във player-а.
При мен филмът не тръгва с Windows Media Player, нито с WinAmp (има само звук); тръгва с GOM Player.
Ако пак не се получи, ще ти го запиша на диск с вградени субтитри.

Надявам се да не ти е китайско обяснението или пък излишно `



* * *


Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: all*you*need]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.12.07 18:33



Китайско ти е обяснението за човек, който не сваля и не гледа филми и музика по интернет, а го използва за инфо и работа....

Имам го и на диск с вградени субтитри.
Имам го и на отделен файл на десктопа. И субтитрите на отделен файл.
Не ще и не ще.
unzip-вам/ unrar-вам, не....

А с това "лоуднеш във player-а" направо ме съсипа.
Бе хора...помолих на прост език да ми кажете.....вие вижте как се изразявате...

Иначе филма тръгва с Windows Media Player има си звук и перфектна картина - само субтитрите не се появяват. От миналата година се боря с този филм....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема виж името на суб файланови [re: vesela.bg]  
Автор vulpes (ambi)
Публикувано05.12.07 18:39



дали е идентично с това на видеофайла. Ако не е - с десен бутон от опцията rename ги направи абсолютно еднакви. Ако имаш разопакован суб файл със същото име като видеото в една папка, медиа плейърът няма как да не го отвори. Появява ли се една зелена стрелка в таскбара? Кликни там, да не би без да искаш да си му казала да не пуска субтитрите. И кажи какъв е форматът на субтитрите? Някои програми не отварят .sub, други .srt. Но повечето отварят и двете.

You have options, man.
- Yeah, jail or Canada - and they both suck!


Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: vesela.bg]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано05.12.07 18:48



load subtitles-товa ознaчaвa зареждaне нa субтитрите(тa лоудвaне всъщност е зареждaне) .
при windows media player обикновено не търгвaт субтитри с рaзширение srt или txt.
за тези, които не знaят кaкво е рaзширение, товa сa индикaтори, които се изписвaт след името нa фaйлa(отделени сa с точкa и сa в крaя).
aко случая е тaкъв имaм 2 предложения:
1свaли си BSPlayer-чете субтитри с всички видове рaзширения, освен товa е по-лекa прогрaмa, която не товaри толковa процесорa нa компютърa(тоест ще рaботи по-лесно и по-бързо).
2може дa смениш рaзширението нa фaйлa-товa е мaлко по-сложно.
отвaряш си фaйлa(обикновено е с Notepad) избирaш си от менюто Save as и тaм където се исписвa името нa фaйлa кликaш и го променяш кaто пишеш името нa филмa точкa и след товa sub-в случaя ще се получи The Secret.sub.
нaдявам се обяснението ми дa е горе долу ясно и полезно, aко е било ненужно се извинявам

.
също тaкa кaто си пуснеш Windows Media Player обикновено в долния десен ъгъл нa тaскбaрa(лентaтa с менюто) се появява еднa иконкa-зеленa стрелкичкa, кликни върху нея с десния бутон и ще се появи опция за зареждaне нa субтитрите.

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si

Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: secret_19]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.12.07 19:08



Еврика! Отвори се с BSPlayer.
Благодаря ви!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: secret_19]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано05.12.07 19:11



и на мен с медиа плеъра не ми тръгват субтитрите но като свалих гом плеъра стана но..........субтитрите излизат като маймунки.
Някой има ли идея как се оправят тия маймунки



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: kattt_1]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано05.12.07 19:18



тук вече е по-сложно, струвa ми се , че някой от кодеците(те сa нужни за отвaряне нa субтитрите) липсвa, но с товa не съм толковa нaясно, дaно някой може дa помогне. моя кодек е K-Lite Codec Pack , може дa си го свaлиш отнякъде (с него не съм имaлa проблеми досегa).
тaзи прогрaмa не съм я ползвалa и не и знaм същносттa.

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re:Как се тегли голям файл /филм, уроци/нови [re: Buba67]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано05.12.07 19:32



Без Флаш гет тръгна да се точи. Като го сваля, ще докладвам при мен дали излизат субтитрите.

Благодаря!



Тема Re: За кattt_1нови [re: secret_19]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.12.07 20:21



Кате изтегли кодека и го стартирай на компютъра си. Рестартирай и пробвай дали ще имаш още маймунки. Дано стане.




Редактирано от Buba67 на 05.12.07 20:22.



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: vesela.bg]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано05.12.07 23:18



Приятно гледане!



Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!

Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Автор Neli_S ()
Публикувано06.12.07 15:46



А от тук филма може да се прочете:





Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Neli_S]  
Авторogi (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 17:12



Филма със субтитрите си го изтеглете от www.kolibka.com , а върви без проблем с VLC плеър.Него си го изтеглете от www.videolan.org.Всичко е безплатно





Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: secret_19]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 22:21



и аз има проблем , преди мн време си го бях свалила отнякъде и субтитрите ми са във word формат,така че го пусках с медия плейър , а си четях текста отделно , абе мъка
сега си го изтеглих отново от дадения тук сайт, свaлих си и BSPlayer-free, но първо се ън-рарва сумати време , при това всеки път когато го пускам и се явява с разширение avi, а когато влезна в меню, не реагира на бутон субтитри/настройки и те въбще не се появяват.Някой би ли могъл да помогне, дали пък не е проблем във версията на програмата че е "фри", от къде е най добре да си я сваля?или аз нещо не правя както трябва?





Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Neli_S]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 22:45



Аз го свалих от сайта на Буба и стана чудесно със субтитри



Тема Re: До miaнови [re: Taня]  
Автор Buba67 ()
Публикувано09.12.07 11:02



Свали си BSPlayer pro или GOM player. Опитай дали върви филма. Ако не, дай ми знак ще ти сложа линк откъде да го дръпнеш. Това, че се тегли бавно зависи от компютъра и интернет /какъв е/. Ако имаш въпроси питай. Ако предпочиташ и на лични.





Тема Re: До miaнови [re: Buba67]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано09.12.07 14:19



Момичета, ошашавихте ме с тази компютърна терминология. Малко съм на "вие" с компютъра, но ми се изтегли. Само че като искам да го отворя ми казва, че не може да отвори този файл. Накрая прибегнах до помощта на сина ми, който не знам какво направи, /няма нерви да ми обяснява/ но сега отваря, има субтитри и всичко и сега ще го гледам. Хубав ден!



Тема Re: До N_06нови [re: N_O6O6]  
Автор Buba67 ()
Публикувано09.12.07 14:37



Не се притеснявай скъпа, докато се науча се наложи племенника да ми обяснява бавно и дълго. Какво да ти кажа на 16 години е. Да са живи и здрави децата! Приятно гледане!



Редактирано от Buba67 на 09.12.07 14:41.



Тема Re: До miaнови [re: Buba67]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 12:55



да-ммм , не съм на 16 и нещо не моге да с еоправя, макар че доста работя с компа и посзвам много програми , ама не видео или музика, не се занимавам със сваляне нито на филми , нито на музика.
явно вече е време да се науча.И така би ли била любезна да пишеш откъде да си pro или GOM player,защото там откъдето аз свалям тези две програмки не са Фрий, а платени

, има BSPlayer Free, с която вече писах нещо не ми се получава, освен че иска да се ън-рарва при всеки опит да пусна филма, но и субтитрите ги няма.
Предварително ти блгодаря за съдействието!



Тема Re: До miaнови [re: миa]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано10.12.07 13:13



пробвaй дa пишеш в google прогрaмaтa, която искaш дa свaлиш и след нея free download, тaкa може дa нaмериш прогрaми, които дa свaляш свободно.
пробвaй с товa не знaм дaли ще стaне, дaно помогне.
http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=417

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: До miaнови [re: secret_19]  
Автор Buba67 ()
Публикувано10.12.07 13:22



Направи си регистрация в www.zamunda.net и www.data.bg. Ще намериш много полезни програми. Изтегли си някой плеър /BSPlayer pro, GOM Player/. Ако има кой да ти покаже добре, ако не дай знак - ще помагам дистанционно.



Редактирано от Buba67 на 10.12.07 13:22.



Тема Re: Нов линк за филманови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано10.12.07 13:30



Горният линк е невалиден, затова слагам нов с филма.


Субтитрити има. Приятно гледане!



Тема Re: Нов линк за филманови [re: Buba67]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 13:52



много ви благодаря и на двете, за линковете и бързата реакция,страхотни сте!
довечера ще пробвам с регистрациите и тегленето на програмките , съответно и свалянето отново на филма.Вярвам, че този път ще се получи от раз и повече няма да ви занимавам.Буба, мерси за желанието да ми помагаш и занапред!Извинявам се, на всички, че толкова пъти занимавам клубарите с моите компютърни проблеми.Желая на всички хубав ден и добро настроение





Тема дръпвам темата напреднови [re: Buba67]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 20:17



дръпвам темата напред за ондин



Тема Re: Линк с днешна дата 16.02.2008нови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано16.02.08 21:46



Предишният линк не е активен, затова пускам нов.


Субтитрите са вътре. Приятно гледане.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Buba67 на 16.02.08 21:47.</EM></FONT></P>

Редактирано от Buba67 на 16.02.08 21:48.



Тема Re: Линк с днешна дата 16.02.2008нови [re: Buba67]  
Авторoндин (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 22:09



Мерси :)
Тя мама каза, че имала диск от лекарката с филм някакъв за позитивното мислене, но не знае дали е Тайната. Ние пък чухме за него от една пациентка и ето сега вече тегля :) малко бавно ще стане, но какво пък ...важното е да го изгледа :)))

Мерси за подновяването на линка..полезно е много и за изравянеот на темата от забвение мерси :)



Тема Re: Линк с днешна дата 16.02.2008нови [re: Buba67]  
Авторsecret (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 18:03



И този вече не е активен. Да знаеш някой друг? Предварително благодаря!



Тема Re: Линк с днешна дата 16.02.2008нови [re: secret]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 16:19



http://kolibka.com/2.html


Ето друг линк към филма



Тема Re:нови [re: Buba67]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.05.08 11:56



Бих искала само да ви предупредя да не приемате за чиста монета всичко казано във филма.
За съжаление в този филм се използват широко разпространени похвати за манипулация на съзнанието.
Няма нищо лошо в позитивното мислене, но във филма тази идея е представена малко ... прекалено подвеждащо.
Този филм споделя възгледите и учението на една от най-опасните секти в световен мащаб - сциентологията.
Моля ви като гледате филма да имате едно наум, че нещата не са точно както са представени и да не се вманичавате прекалено.
Пожелавам на всички успешно излекуване и много здраве и вяра!

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано12.05.08 12:06



Имате ли повече информация за тази секта?
Малко се обезпокоих, тъй като дъщеря ми много хареса филма и го гледа вече 100 пъти. В какво точно се състои опасността?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано12.05.08 22:41



Виливар,

Защо мислиш, че този филм споделя възгледите и учението на една от най-опасните секти в световен мащаб - сциентологията?

Та силата на мисълта е позната на хората още от древността.
Още в Древен Египет, обожествения по-късно Хермес Трисмегист създава Херметичната философия, Първият принцип, на която гласи: Светът е ментален. Още тогава, така наречения Баща на Окултизма е осъзнал силата на Мисълта (на Ума, на Духа), т.е. Каквото мислиш - това става.

Толкова години и епохи от тогава хората са ползвали Силата на Мисълта, в частност и Силата на положителното мислене.

Докато не настъпи ерата на материализма, който не признава нито силата на мисълта, нито Бог, нито Дух. За който съществува само една дума - материя, която много често се свързва с друга дума - пари.
Така постепенно цената на Силата на Мисълта девалвира.

Не се очудвам, че съвременния човек няма понятие какви скрити сили притежава и че може сам да се излекува от всякаква болест, независимо каква е тя. Както Умът може да разболее тялото, същият този Ум може и да го излекува изцяло и окончателно.

Който иска да използва Силата на позитивното мислене, му препоръчвам да практикува някой езотеричен метод на лечение.
Няма грешка.

Остани си със здраве!


Никога не казвай никога!





Тема Re:нови [re: lumixx]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.05.08 23:34



Луми, питай чичко Гугъл, излизат много материали за Сциентологията.

Чааак пък толкоз опасна секта Опасна е за богатите хора, щото те привличат и са насочени именно към хора с пари. Тук трудно би добила голяма популярност щото все още са малко богаташите.
Ако не се лъжа и така известния Паулу Коелю и той е сциентист.
Не виждам нищо лошо, голяма общност хора от цял свят с много пари, разчитат за услуги един на друг, въртят бизнес помежду си, власт.... За тях е въпрос на престиж членството там. Пък и не се приема всеки.
Аз не се притеснявам да използвам някои похвати чрез позитивно мислене да манипулирам собствената си психика дори и да са методика за промиване на мозъци на някоя секта. Ако това ми помогне да преодолея проблемите около болестта си, какво лошо има в това?
Хубавото при мен е, че не изпадам в крайности, затова риска при мен е минимален Да му мислят тия с лабилната психика, лесно поддаващите се на внушения, виж за тях съм съгласна, че трябва да са внимателни.

Луми, а ти седни и поговори с дъщеря ти, разпитай я, какво толкова й харесва в този филм та го върти толкова пъти, какво мисли за това, което гледа, как го приема, мисли ли че е толкова лесно и възможно всичко това, и др. подобни въпроси. Мисля, че ще си изясниш доста неща. Може би има свои скрити мечти и желания. С някои и друг разговор можеш да стигнеш до същината на нещата


Нема начин да нема начин!


Тема Re:нови [re: vesela.bg]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано13.05.08 06:30



Да, ще трябва да започна всичко отначало като най-напред гледам филма отново и изцяло, тъй като не можах да го изгледам целия. Вероятно аз съм по друг начен устроена. Първия пък гледах около 10 минути от филма, стори ми се, че няма нищо лошо в това, което внушава и го дадох на дъщеря ми. След това видях, че го гледа непрекъснато, но не намерих нищо лошо в това.
А вчера веднага пуснах търсачка, но излезе много материал, който погледнах отгоре-отгоре и не можах да разбера защо да е опасно.
Надявах се противниците на филма да ми обяснят кратичко своето виждане, но и аз сама ще се опитам да разбера, защото е важно за мен и моето дете най-вече!





Тема Re:Сциентология и филма "Тайната"нови [re: lumixx]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано13.05.08 17:02



Бих искала всеки, който твърди, че филмът Тайната зарибява за сектата Сциентология да представи нещо повече от голи твърдения.

Вярно е, че и двете използват идеята за силата на позитивното мислене. До тук приликата свършва.

Направете един елементарен Google search s "The Secret relates to Scientology" или друга комбинация свързваща двете и ще видите, че се свързват в един единствен сайт, който публикува читателски въпрос, точно като разглеждания тук - има ли връзка между двете? Отговорът, който се дава е - не, няма:



Аз лично предпочитам "What The Bleep Do We Know" пред Тайната, единствено защото в Тайната прекалено голяма тежест се дава на предизвикване на материално благополучие с помощта на позитивни твърдения. Имам особено мнение по въпроса.



Тема Re:нови [re: lumixx]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.05.08 02:25



Сциентологията e система от религиозни вярвания и философски идеи, основана от писателят Лафайет Роналд Хъбард (1911-1986) през 1952 година. Той е автор на много книги в областта на научната фантастика, повечето от които са писани през 30-те и 40-те години. През 1949 г. на конференция на автори на научно-фантастични книги, проведена в Ню Джърси, той заявява: "Да пишеш за едно пени на дума е смешно. Ако човек наистина иска да натрупа милиони, най-добрият начин е да създаде своя собствена религия."

Сциентолоичната църква е основана през 1953 година. Сциентологията се занимава с въпроси, отнасящи се до морал, етика, образование и бизнес.


Накратко това е религия, измислена от един човек, с цел да натрупа пари, както той самият нееднократно е заявявал.
Някои от ученията и проповядваните идеи са опасни.
В Интернет има доста информация по въпроса.
Ето още малко:

Сциентологията е изучаване на най-основното знание за човека и живота, което е жизненоважно за вceки, който иска да е щастлив и да извърши нещата, към които се стреми... Приложението на принципите на Сциентологията повишава увереността, интелигентността, способностите и уменията на личността... Сциентологията извежда личността от проблемите и привидните ограничения на всекидневието и я прави способна да стигне до по-високо ниво на духовна свобода.

Книгата на Рон Хъбард (1911 - 1986) "Дианетиката - модерната науката за умствено здраве" е публикувана за пръв път през 1950 г. Тази книга, която още е бестселър, описва основната философия, стояща зад техниките на "дианетична терапия", по време на която един "слушател", който понякога си служи с електрометър, се смята, че помага на хората да изтрият "енграми", записани в определена част от ума им в миналото, които са пречка за оптималното действие на ума и тялото им. "Ясен" е "оптималният индивид, който обаче не е под властта на никакви енграми. Сциентологичната “църква” е основана през 1954 г. Въпреки че на сградата във Великобритания е отказана регистрация като "молитвен дом", Върховният съд в Австралия постанови (във връзка с данъчното облагане), че движението е “религия”, защото: основното в сциентологията е вярата в прераждането и грижа за преминаването на "тетана" на човешкия дух или душа през осем "динамики" и крайното освобождаване на "тетана" от робството на тялото. Сектата има агресивна позиция по много въпроси: организира кампании против употребата на определени наркотици, електрошоковата терапия и психохирургията и обвинява ЦРУ в множество непозволени дейности. Част от многобройните организации, свързани с тази секта са: Author Services Incorporated; AOSH UK (Advanced Organization Saint Hill); Bridge Publications (Los Angeles); Concerned Businessmen's Association of the UK; Narconon; New Era Publications (Copenhagen); Saint Hill Foundation; Sea Org; Way to Happiness Campaign. Някои от периодичните издания са: Advance; Auditor; Crusader; Freedom. През 1968 г. правителството наложи ограничения за достъпа във Великобритания на чужденци, влизащи в страната да изучават или да работят за Сциентологията. След доклада на Фостър те бяха премахнати през 1980. В момента “църквата” обжалва обезщетението от 30 млн. долара, което трябва да изплати на бивш член за "предубедено и немарливо нанасяне на емоционални щети". Най-често има оплаквания във връзка с таксата, която сциентолозите плащат, за да участват в курсовете, предлагани от ръководителите на тази “църква” . Някои от тях задлъжняват с хиляди лири. Отправят се и обвинения в промиване на мозъци и принуда.

С една дума - секта в най-чист вид.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: paparosko]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.05.08 02:27



Да, подобна мисъл е позната отдавна.
Начинът на представяне във филма е подвеждащ и заблуждаващ.
А за пряката връзка между този филм и сциентологията прочетох в няколко статии на английски език наскоро.
Там беше обяснено подробно с примери и съм склонна да вярвам.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:сайтове за връзка между филма и сциентологиятанови [re: Bиливap]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано15.05.08 07:29



Виливар, много те моля, постни сайтовете. Тук има доста хора (аз включително), които свободно владеят английски и биха искали да прочетат за какво точно става дума.



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 09:54



mnogo interesen film



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Авторpost (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 11:23



sest



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: post]  
Автор stodi (непознат )
Публикувано25.12.08 23:45



Нещо не са ми много читави познанията по компа ако може обяснете ми по-така като на първолаче как да си го сваля.





Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: stodi]  
Автор Buba67 ()
Публикувано26.12.08 01:18



Стоди, ще пробвам да го пусна пак. Като кача филма с линк да се тегли от тук, има срок, който не помня дали беше 72 или 24 часа. Сега ще подготвя филма и утре сутрин /почти обяд/, докато пия кафето ще го пусна.





Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано26.12.08 14:25



По-добре късно, но съм тук. Та така, ето линк към един сайт с научно популярни филми.


Има опция търсене /с бинокъл/. Написвате в прозорецът Тайната и давате търси. Отваря се страница с филми, някъде 4 или 5ия надолу е филма.
Натискате върху подчертаното име The Secret и записвате на компютъра си. Вдясно на същия ред пак има The Secret, изтеглете и него. Това са субтитрите.
Пробвайте, ако не става ще го кача тук.




Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Автор stodi (непознат )
Публикувано26.12.08 16:24



много мерси за вниманието , но ми дава че няма връзка със сървара, е по-късно ще се пробвам пак





Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: stodi]  
Автор Buba67 ()
Публикувано26.12.08 17:14



Видях, че няма връзка със сървъра, затова ето друг линк:



Изписваш в прозорчето кода и теглиш. Това е само филма.
Напиши ми мейл да ти изпратя субтитрите.



Тема до stodiнови [re: stodi]  
Автор svety7 (непознат)
Публикувано26.12.08 18:48



Аз имам филма ,но на компютъра - не мога да си спомня откъде съм го теглила. Мисля,че мога да ти го изпратя по скайпа



Тема Книгата Тайната на рускинови [re: svety7]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано29.12.08 12:23



Който чете на руски, може оттук да си изтегли книгата на Берн, Ронта- Тайнаta, авторката е сценаристката на филма.





Тема Re: Филма Тайната нови [re: iner]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.05.09 10:34



Линк към филма, ще бъде активен 120 часа:






Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 04.05.09 10:35.



Тема Re: Филма Тайнатанови [re: Buba67]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано04.05.09 14:23



На мен този формат .srt не ми се отваря. Виждам, че е архивен файл, но не знам с коя програма да го отворя.



Тема Re: Филма Тайнатанови [re: Dimana64]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.05.09 16:43



trg-secret.srt - това са субтитрите към филма. Тях трябва да ги пуснеш от програмата, с която гледаш филми. Не се отварят като обикновен файл.
Като ги изтеглиш и двата файла ги записваш в една папка /създваш я/ на компютъра. Пускаш програмата за филми и той тръгва. Върху филма даваш десен бутон - опън - субтитри - и ти отваря прозорец. Намираш си папката с филма и маркираш trg-secret.srt /да стане сиво/ и даваш опън. Така тръгват и субтитрите.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Филма Тайнатанови [re: Dimana64]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано04.05.09 16:45



Ако е архивен файл, кликваш върху него с левия бутон на мишката, излиза падащо меню, кликваш върху Extract Here и файла се дезархивира на същото място.

Успех!




Никога не казвай никога!



Тема Re: Филма Тайнатанови [re: paparosko]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано05.05.09 11:52



Може да се гледа онлайн оттук





Тема Re: Филма Тайнатанови [re: mogo_p]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.05.09 12:43



Браво за находката! Може да се гледа и филма "Великата тайна на водата" и много други директно от сайта. Благодаря.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: mia]  
Авторpatso (Нерегистриран)
Публикувано22.07.09 23:08



dobqr film



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: mia]  
Авторpatso (Нерегистриран)
Публикувано22.07.09 23:09



imam nujda ot toia film,mislai 4e pomaga mnogo



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: patso]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.07.09 23:16



КИРИЛИЦАТА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА!
При необходимост ползвайте функцията КREDOR (горе вдясно до прозореца за писане)!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Авторdjeri (Нерегистриран)
Публикувано12.08.09 21:16



kak da si uzteglq tozi film





Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: djeri]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.08.09 22:45



Може навсякъде в нета да се намери, но след 10-на минутки ще ти дам един линк. Сега го качвам в абв-то.

Ще подържа там файла седмица-две така че, който иска да тегли дотогава.

До скоро.



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: djeri]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.08.09 22:45



Готово. Пускам линк за теглене.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.08.09 23:00



Бубето ме изпревари



Ама така или иначе и аз го качих та хайде и от мен един линк:







Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.08.09 09:34



Опитвали ли сте да прочетете само субтитрите, без да гледате филма? Аз го направих още в началото, когато в Клуба се заговори за този филм. Причината беше, че нямах време да го изгледам, а исках да разбера за какво става въпрос... Резултатът за мен беше повече от любопитен и ми даде отговор на въпросите, които после тръгнаха като дискусия.

Ако обичате да "нищите" нещата и да "разглобявате" елементите в едно изкуство, ще видите какъв процент от въздействието
се пада на текста, на картинката, на музиката... При истински стойностните произведения, всеки от елементите трябва да въздейства силно и поотделно, и като част от цялото.

Екна, защо ми се струва, че на теб ще ти е интересно?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Авторonq (Нерегистриран)
Публикувано05.09.09 19:04



Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 05.09.09 19:26.



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Авторmadurko (Нерегистриран)
Публикувано05.09.09 19:23



Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 05.09.09 19:26.



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Авторlido (Нерегистриран)
Публикувано21.12.09 17:32



xybav ffilm



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: lido]  
Автор мaмчe ()
Публикувано23.12.09 13:29



Продължение на филма "Тайната". Филма е със субтитри на български. Казва се "Отвъд тайната"
Приятно гледане и весели празници.



"Здраве заслужава този, който умее да се бори за него."/Л.Ковачева/


Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: мaмчe]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.12.09 13:37



Ооооооооооо браво ама, че хубав Коледен подарък Мамче!Веднага си го тегля..



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: flora bg]  
Автор мaмчe ()
Публикувано23.12.09 14:21



От този сайт не е необходимо да се теглят филмите. Директно си ги гледаш.
Има голямо разнообразие.




"Здраве заслужава този, който умее да се бори за него."/Л.Ковачева/


Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Авторdoche (Нерегистриран)
Публикувано30.01.10 21:58







Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Авторmelpomena (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 21:19



Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 26.02.10 22:09.



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: melpomena]  
Автор MamaD (член)
Публикувано27.02.10 03:47



Това е като резюме

иначе аз не знам как да активирам торента на филма, но може да се гледа онлайн, аз тук съм го гледала А това е едно много зареждащо "добро утро"



Тема Благодаря МамаД-Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: MamaD]  
АвторDimana64 (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 11:30



А това е едно много зареждащо "добро утро":



Благодаря ти мамаД - страхотно е

Редактирано от *jull** на 27.02.10 12:09.



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: little_rabbit]  
Авторkera (Нерегистриран)
Публикувано22.05.10 00:15



ne razbiram kakvo mnenie

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 22.05.10 09:20.



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Авторadi (Нерегистриран)
Публикувано02.06.10 19:01







Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Ekna]  
Авторadi (Нерегистриран)
Публикувано02.06.10 19:04







Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: kera]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано22.08.10 00:46



super



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Авторtemiko (Нерегистриран)
Публикувано31.10.10 19:43



super e



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: Buba67]  
Автормyцyлинa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.10 00:56



страшен филм



Тема Re: Филма "Тайната" със субтитринови [re: мyцyлинa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.04.11 20:00





Животът е сцена,а ние сме артисти!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.