Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Ваксина на Коули  
Автор sisilvi (непознат )
Публикувано02.12.07 15:39



Здравейте на всички в този клуб! Вече и аз сьм час от проблемите,които обсьждате! Изклучително полезна инфо може да се набави от всички и за всичко!Аз като близка на онкоболен човек,започнах да се сбльсквам с проблемите
,които се причиняват на всички така страдащи и без това и техните близки! Безхаберието и неотговорно отношение на всички управляващи кьм нашите проблеми ме зареждат с още повече сила за борба!Не мога да се примиря с бездействие! Вьв врьзка с това,борбата в момента,която водим с министерството на здравеопазването е за Ваксината на Коули и нейното прилагане в Бьлгария! Който незнае нищо за тази ваксина,моля да прочете в сайта на НЕОГЕНЕЗИС! Та въпросното министерство незнайно защо не иска да одобри и даде разрешение за вноса и! Внесена е жалба с подписка и за сега резултата е нулев! Сьобщавам го в този форум ,защото смятам,че борбата трябва да бьде от всички нас-така нуждаещите се от всеки миг надежда!

Надявамсе да откликните на нашия призив и нека ние бьдем тези,които да определят как,кога и кьде да бьдем лекуване и на колко животоспасяващи лекарства имаме право,а не оставяме сьдбата си в некомпетентните и абсолютно незаинтересовани "НАШИ" управници!

В най-скоро време ще имаме нужда от силна подкрепа! Разчитам на вас,защото спечеленото ще е за нас!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: sisilvi]  
АвторДea (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 15:57



Здравейте, ако мога с нещо да помогна по този проблем, баща ми също е болен от рак и силно се интересувам от ваксината на коули, писах на фондация Неогенезис, но от там ми отговориха, че все още чакат отговор от министъра на здравеопазването пишете на адрес dea1973@abv.bg



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: sisilvi]  
Автор tesoro_bg (непознат )
Публикувано04.12.07 22:42



з съшо се интересувах от ваксината Коули за баща ми.Говорих и с г-жа Банова по телефона, но вече за нас е късно.Сайта на фондацията е anticancer-bg.com.Влизайте там и пращайте документите на болните.Дано успеят да се преборят с въпросната институция, в която за жалост и аз съм работила около 3месеца.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: sisilvi]  
АвторACA (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 18:26



Гледах предаването на Милен Цветков и Ви подкрепям!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: ACA]  
АвторViksSS (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 18:39



Да и аз го гледах предаването на Милен Цветков и също напълно ви подкрепям!!Ако мога да направя нещо с удоволствие бих!!! Успех!!!!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: ViksSS]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 18:57



Подкрепям ви с цялата си душа и сърце! Борете се! Нека всички оздравеят! И Бог да бъде с вас! УСПЕХ!!!!!!!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: sisilvi]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.12.07 22:49



Някой ще даде ли малко повече инфо за тази ваксина. Къде се прилага, при какви диагнози и т.н.?



Нема начин да нема начин

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: vesela.bg]  
Автор djordjitm (непознат)
Публикувано10.12.07 23:21



Ще си позволя да копирам един материал и да го пейстна тук,донякъде в отговор на въпроса на Весела.


През 1890 г. Харвардският възпитаник и по-късно хирург в болницата Слоан-Кетеринг, САЩ (Sloan-Kettering Hospitsl, New York City) д-р Уйлиям Коули (William B. Coley, 1862-1936 г.) прави вълнуващо откритие, което поставя основите на съвременната имунология. Повод за това става наблюдението му върху болен с напреднал сарком, неколкократно опериран безуспешно. След третата операция болният развива кожна инфекция, известна под името еризипел, с причинител микроба Streptococcus pyogenes. Още по време на болничния престой се наблюдава как след всяка температурна треска от еризипелната инфекция туморът прогресивнo намалява до пълното му изчезване. Проследен 7 години по-късно, той е без каквито и да е следи от заболяването. Проучването на болничната документация показва и други подобни случаи. Младият д-р Коули достига до заключението за възможността убитите бактерии Streptococcus pyogenes и Serratia marcescens да стимулират инфекция протичаща с възпаление, треска и температура, което да води до лечебен ефект при туморите. Така се достига до създаването на ваксината на Кулей (Coley's toxins) за лечение на туморни заболявания. За първи път приложена тази ваксина при болен с напреднал сарком обхващащ коремната стена, таза и пикочния мехур води успешно до пълна регресия на тумора. След лечението болният е без тумор 26 години до смъртта си, причинена от миокарден инфаркт.

През 1915 г. д-р Коули става завеждащ на травматологичното отделение на болницата Слоан-Кетеринг, където работи до смъртта си през 1936 г. През тези години натрупаният от него опит от приложението на Coley's toxins за лечение на тумори е представен в над 400 научни публикации. Ваксината се прилага не само в САЩ, но и от лекари в Канада и някои Европейски страни. В исторически план ваксината е използвана активно до 1950 г. В последствие новите методи - лъчетерапия и химиотерапия я изместват от медицинската практика. В последвалите години до 1994 г. бактериалната ваксина на Коули или "Коули токсините" са практически недостъпни за приложение.

Дъщерята на д-р Коули Helen Coley Nauts обаче, до смъртта си през 2001 г., събира и обработва резултатите от труда на баща си, за да ги популяризира сред специалисти и общественост. Подробно са анализирани резултатите от лечението на 896 микроскопски доказани случаи на туморни заболявания. Общата 5 годишна преживяемост за операбилните случаи е 51%, а при неоперабилните 46%. По-ниска е резултатността при метастатичните тумори с петгодишна преживяемост - 28%. Петгодишната преживяемост за лекуваните, неподлежащи на операция карциноми е 34%-73%, а тази на лекуваните неоперабилни саркоми е 13%-79%, като резултатите варират в зависимост от вида на лекувания тумор в двете групи. Противно на преобладаващите в миналото схващания за ефективност на лечението само при саркомите, тези данни демонстрират, че то е ефективно и при карциномите.

Превъзходната мисионерска дейност на Helen Nauts и нейни последователи и съмишленици не остава без последствие. След 1994 г. на вниманието на специалистите отново е поставен въпроса за възможностите на ваксината в контекста на новите модерни методи за лечение на онкологичните заболявания. Започва периода на ренесанс и реабилитация на терапията с Coley's toxins, която получава и ново име Смесена бактериална ваксина (mixed bacterial vaccines - MBVs). През 1996 г. в сп. The Cancer Chronicles излиза редакционна статия на видния американски лекар и публицист Ralph W. Moss, в която се прави обширен преглед и коментар на терапевтичните възможности на ваксината на Коули като един натурален метод за провокиране на имунната система за ликвидиране на туморното заболяване. Подробно са дискутирани възможностите на базата на предшестващия опит и съвременните ни познания за потенциране на ефективността на лечението и някои практически аспекти по приложението му в днешно време. Според Ralph W. Moss причините за „забвението" на откритието на д-р Коули са преди всичко са финансови. Ниската цена на ваксината и невъзможността да се патентова са фактори, които карат фармацефтичните производители да загубят интереса си към нея.

През 1999 г. Richardson и сътр. в един обзор на резултатността от приложението на Coley's toxins, прави сравнителна оценка на 10 годишната преживяемост на 128 пациенти лекувани с Coley's toxins и 1 657 контролни лекувани с модерни конвенционални методи, като използват данните на официалния регистър на Националния раков институт на САЩ. От това проучване става ясно, че въпреки огромните средства, похарчени за развитието на модерното лечение на тумори, при пациентите лекувани с тях, резултатността далеч не е по-добра в сравнение с тази от лечението на д-р Коули преди 100 години.

През 2003 г. в сп. Postgraduate Medical Journal e публикуван обзор под заглавието: „Д-р Уйлиам Коули и туморната регресия: място в историята или в бъдещето". В светлината на съвременните изисквания е направен сериозен анализ на феномена на спонтанната туморна регресия след инфекция с бактерии, микози и вируси. Представени са съвременните разбирания за механизма на туморна супресия в резултат на различни инфекциозни причинители. Резюмирайки, авторите на тази публикация поставят въпроса: „Може ли да е съвпадение, че този метод на имунотерапия е преоткриван многократно през вековете? Очевидно подходът на д-р Коули за лечение на туморите има място в миналото, настоящето и бъдещето. Той предлага рядка възможност за развитие на широко приложимо, относително евтино и ефективно лечение на рака. Дори и в случаите, които са извън възможностите на конвенционалната терапия има надежда!".

Според Американската ракова асоциация в раздела за Комплементарни и алтернативни методи за лечение на рак е отбелязано, че научните данни дават основание Coley's toxins и Мixed bacterial vaccines да имат терапевтична роля при лечението на рака в комбиниран лечебен подход. Понастоящем ваксината се използва широко в практиката на Waisbren Clinic in Milwaukee, Wisconsin в САЩ в комбинация с други методи на имуномодулация при лечението на туморните заболявания. Ваксината се използва и в редица страни като Германия, Швейцария, Ирландия, Мексико, Гватемала, Китай, Израел и Австралия.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: djordjitm]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 23:35



гледах ви при Милен Цветков. не се отказвайте! много сме с вас!!!





Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: изrpeв]  
Авторпaм (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 02:00



Искрено се надявам борбата на родителите на Сиси да се увенчае с успех,защото живота е прекрасен и на всеки трябва да се даде правото да му се радва!Дано успеят да се преборят с безкрайните перипетии.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: пaм]  
Автор tesoro_bg (непознат )
Публикувано11.12.07 21:53



Аз също гледах предаването на Милен Цветков и действително, преди месец и повече,когато прочетох за ваксината в в-к Поглед,звънях в Правна дирекция на МЗ, където съм работила преди около година и една от колежките тогава ми каза, че няма никакваи документи внесени при министъра за това лекарство.Звъня и в агенцията по лекарствата да провери и там и те също казаха, че не са чули за такова нещо.Сами се досещаме как документите са били някъде там,но са били надлежно заключени в някой шкаф.И вината за това не е на някой от служителите там, не зависи от тях, безхаберието идва от по-високо ниво.Затова действайте, давайте гласност на цялата процедура и всички пречки, дето се казва и на арменския поп се оплачете, ако трябва, но да се стигне до разрешаването й.За моят баща е късно,той си замина от този свят,но вие се борете за вашите близки със зъби и нокти и не позволявайте банда височайши безхаберници да отнемата надеждата за живот на тежко болните.Стискам ви палци и следя развитието на въпроса!!!!Успех!!!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: tesoro_bg]  
Автор Aндpeи (непознат)
Публикувано12.12.07 14:12



Току що и аз изгледах предаването на Милен Цветков и меко казано съм потресен от едностранния диалог който чух. Този там "доктор", който беше на телефона е един от хората които трябва да сложат на стената за разстрел. Никакво желание да изслуша, камо ли да вникне в проблема, никакво желание да даде и най-малката надежда на на хората, които имат нужда от нея. Моля ви редовно пишете как се развиват нещата около ваксината и как всички останали които влизаме тук можем да съдействаме. Ако трябва пред институция да идем и да настояваме, всички заедно, но да не оставяме нещата така. Не може шепа безверници и некадърници да решават кой и какво право на живот има.
За тези, които искат да видят този брой нека отворят този линк и да гледат предаването от 10.12.2007 г.

Редактирано от vesela.bg на 12.12.07 22:31.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Aндpeи]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано13.12.07 00:27



Изцяло ви подкрепям и може да допълните към исканията си узаконяването и на други алтернативни методи на лечение,като БЕК(биоелектроканцерна терапия),узаконена и в Русия. Лечение с "Апарат на Райф"или "Запер" .Тези методи са доказали своята ефективност в борбата с онкозаболяванията в международен мащаб...Би могло да се събират подписи пред МЗ за оставка на министъра и негови поименно посочени подчинени(д-р Христов?...)за отказ правото на "животоспасяващо лечение"...Искам да попитам "министъра",този "д-р" в колко Погребални агенции има дялово участие?Ако няма,какъв е процентът от печалбата за погребението на онкоболен??????????ДрУУУУгарЮЮЮЮЮ Гайдарски,ако не можете да се справите с "ММММММММафията"в бели престилки,подайте си ООООООООООООООстаФФФФката!!!!!!!!!...
Върл не АнтикУмУнист,а ХУМАНИСТ...като версията в онова стихотворение,"Балада за КУмУниста..."

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: daoford]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 03:27







д-р Христо Дамянов, който има Клиника за интегративна медицина в София и работи със ваксината на Куоли, първи и единствен българин, лекар, получил диплома за лечение със инсулин-потенцирана терапия(ваксината на Куоли) В сайта има адрес за контакти, отзиви от болни хора и лекари, Който иска да се възползва от метода му, Дано съм била полезна със информацията или може би вие знаете повече, ако някой е бил там и се е лекувал нека сподели впечатлнията си

Редактирано от *jull** на 22.05.11 21:41.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Авторпaм (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 18:51



Здравейте,на всички от клуба,относно питането на Калояна за центъра на д-р Дамянов миналата седмица бяхме в този център и разговаряхме за състоянието на сестра ми ,която е с рак на гърдата 4-та степен с метастази в лимфните възли,а сега и по кожата.От разговора с него разбрах,че лекува с инсулин потенцирана терапия,озониране,витамини,квч и лазер,но не спомена ,че прилага ваксината на Коули.Там се запознах със Сиси Димитрова момичето участничка в предаването на Милен Цветков от нейното сем.разбрах,че не е удобрена тази ваксина отМЗ да се прилага в България не зависимо ,че от дълги години тя има приложение в 15 страни.Остава ни да се надяваме ,че след това предаване ще има положителен резултат.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: пaм]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 05:06



Пам, отвори уебсайда на д-р Христо Дамянов и прочети където пише лечебни методи, там с очите си виждам лечение с ваксината на Коули



значи в кабинета му се прилага, след като я пише в неговата лечебна дейност, освен ако не лъже
В щатите се прилага, но само чрез лекари които прилагат алтернативно лечение и то не навсякъде, а само определени щати и много, много малко лекари Стандартната медицина не одобрява такива методи и не ги прилага, това трябва да го знаете,При това тя не се прилага масово, Дори и да имаш здравен иншуранс той не признава този метод на лечие и не дава пари, Всеки сам си плаща, И тук е борба, не си мислете, че тук някой ще остави да се прилага нещо което помага на хората, тук медицината е голям бизнес, фармацията голяма индустрия, Бог да ни е на помощ Аз също гледах и слушах предаването, дори два пъти и на запис (повторението), права е Сиси, много силна и смела жена, аз и се възхищавах, много искам да успее, но тук е абсурд да се изправи някой по ТВ и да говори така, да иска обяснение, да иска ваксината да е безплатна, знам, че нуждата и болката правят хората агресивни и емоционални, но пак казвам, тук всеки сам си плаща за нея, който има възможности разбира се Тук няма безплатен обяд Много хора нямат възможност, въпреки, че искат да се лекуват, страшна работа е, но тук е див капитализъм - или си жив или си умрял Щатите не са социална държава и такова нещо е дори невъзможно да си помислиш

Редактирано от *jull** на 22.05.11 21:42.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор Neli_S ()
Публикувано14.12.07 12:40



Калояна, посещаваме центъра на Д-р Дамянов от 9 месеца, аз лично му отнесох материал за тази ваксина още през м. юни с идеята да се снабдя по някакъв начин с нея и да разбера дали той ще се наеме да я прилага на майка. Той се заинтригува и направи контакт с канадците, в резултат на което стана ясно, че те могат да ни я предоставят безплатно с благотворителна цел. И д-р Дамянов почна да търси възможности за нейната регистрация в Бг, но тъй като и до момента няма разрешение, явно се налага да направим един широк обществен дебат, че дано онези "от горе" склонят.
Нямам представа защо е качил на сайта си и този лечебен метод, но с абсолютна сигурност заявявам, че не го прилага по простата причина, че НЯМА ВАКСИНА.



Тема Neli_Sнови [re: Neli_S]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 14:00



Нели,какви методи прилагате при д-р Дамянов за лечението на майка ти.Доколкото си спомням тя беше в напреднала форма на болестта.Сподели моля те как върви лечението.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Neli_S]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 17:31



Нели, канадците ли имат патент върху лекарството, защо от Канада могат да ви я доставят безплатно Защо има пречки, какъв е проблема, има толкова много хранителни добавки в България внесени ( и от Канада и от цял свят) без да се иска разрешение Аз не съм запозната със канадския здравен иншуранс специално за това лекарство, но мисля, че официалната медицина не го използва, а само алтернативната Там също всичко минава през лекарите натуропати и също се плаща, тъй като във иншуранса не влиза безплатното ползване на алтернативни методи Ако някой може да отговори от Канада, би било добра информация Аз просто немога да повярвам, че в Канада ще е платено, а ще направят безплатна доставка за България, звучи ми абсурдно



Тема Re: Neli_Sнови [re: lili]  
Авторпaм (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 22:08



Нели,аз също бих желала да споделиш как се чувства майчето ти и искрено се надявам тя да е в добро състояние.Сега ние тръгваме по вашите стъпки днес разговарях с д-р Дамянов кога можем да започнем лечението ,но той настоява да направим първо кръвопреливане ,защото хемоглобина на сестра ми е 82 и след това може да пристъпи към неговото лечение ,което за нас е последен шанс.Успех в лечението на всички!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Авторпaм (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 22:44



Здравей,Калояна,доколкото разбирам ти живееш в страната на неограничините възможности-мечтата на милиони хора по света ,но от това което споделяш с нас е ясно ,че не е така дори няма свобода на словото независимо дали ще се дискотира здравен проблем.Колко жалко!Благодаря ти за отзива и за желанието ти да бъдеш полезна на нас твоите сънародници с информацията ,която имаш!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: пaм]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 23:26



Аз живея в държава която има ограничени възможности за изказване Както искаш така го разбирай Тук имаш само задължения, за права не съм разбрала в реалния живот, освен в учебниците на хартия Възхищавам се на сънародниците си, че могат и имат право на свободно изказване, на стачки, на митинги, да се карат, да се разправят, да вдигат шум около себе си, на много демонстративни методи, това е демокрация, но пък казаното незначи изпълнено, направено, създадено, приложено, остават си само думите и огъня който се разпалва за кратко време,после всичко заспива и се забравя И пак стигаме до извода - много шум за нищо Тук са си съкратили тези емоции и карат на принципа кой както може да се оправя, от много години, поколения наред, за съжаление, те си знаят, че срещу ръжен не се рита, ама ние сме още млади в опита на демократичното разбиране на нещата, та ще се научим, но много вода трябва да изтече,
Пам, ти пишеш по- горе, че при срещата си със д-р Дамянов ти е казал, че лекува със инсулин потенцирана терапия, това е ваксината Коули, казано в прав текст Защо ми казваш, че не лекува с тази ваксина, това е едно и също нещо Знам, че се плаща, то е ясно, но когато става въпрос за човешки живот няма избор Навсякъде по света медицината е много скъпа и се плаща, малко държави правят жест към поданиците си във труден момент и им помагат с безплатно лечение и лекарства, обикновено държави със социална политика



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Авторпaм (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 02:26



за ваксината на Коули знам следното:това е бактерия която се вкарва в човешкия организъм с цел да предизвика хипотермия и по този начин да бъдат унищожени раковите клетки.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: пaм]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 03:17



Не съм запозната със лечението и немога да твърдя, но ще се опитам да разбера, ако мога,



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор kalu6ka (непознат)
Публикувано15.12.07 06:33



Това което разбрах е, че през 1890 г. Коули, при лечение на момче с остеогенен сарком, то се разболява от еризипел-заболяването е инфекция на кожата, може би ви е позната като червен вятър. В следствие на тази инфекция обаче това води до обратното развитие на саркома. Затова на този принцип ваксината съдържа тези б-рии-пиогенни стрептококи и още един вид бактерии-серация. Идеята е, че се активира имунната система и най-вече клетъчния имунитет, който е основен в унищожаването на раковите клетки.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: kalu6ka]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 05:09




има повече информация за подготовката и лечението

Редактирано от vesela.bg на 16.12.07 11:41.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 21:00



Здравеите. До колкото знам в Канада Здравеопазването е безплатно.Така че биха могли да ви изпратят лекарството само като си заплатите за доставката. Искренно ви желая ви успех.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: lubo]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 02:07



Любо, не искам да те обиждам, но не си разбрал добре В Канада също се плаща за иншуранс, макар и по-ниска такса,(от щатите) все пак е социална държава, не плащат само тези, които лежат на социална помощ, или нямат казано доходи А алтернативната медицина не влиза в иншуранса, тя се плаща навсякъде отделно, Всички ваксини се правят в клиники под лекарско наблюдение, така, че за поръчката за която говориш е невъзможно Алтернативното лечение и в Канада и във щатите е много скъпо, много по-скъпо от стандартната медицина и малко хора могат да се възползват от него Ти от къде имаш информация, че могат да ми изпратят лекарството безплатно, по някаква програма ли, или нещо друго



Тема Re: Neli_Sнови [re: lili]  
Автор Neli_S ()
Публикувано18.12.07 13:55



При майка, уви, положението се променя в неблагоприятна посока. От последните изследвания се вижда, че туморния маркер СА 72-4 от 14,29 се е повишил на 35,81, отслабнала е още 2-3 кг, почти не минава ден без да повръща. Вчера бяхме на ИПТ и д-р Дамянов изрази опасение, че може би лекарствата вече изчерпват потенциала си на действие. Освен инсулин терапията прави КВЧ и лазер. По принцип тя не живее при мен в Сф, а на вилата, сама. Продължава да се занимава със стопанството си - 4 кози, 15 кокошки, куче, котки... Не иска да се откаже от своя си начин на живот, смята че такава промяна би я убила. А това е село в подножието на планина, тежък е живота през зимата. Предполагам, че не си обръща достатъчно внимание, готви колкото да не е без хич, физически се преуморява. Преди 1 м. я водих на консултация при водещ хирург, който и каза, че се налага операция, в противен случай в скоро време няма да може изобщо да приема храна и вода, записа я за приемане на другия ден, на следващата сутрин майка отказа да тръгне към болницата. Изпитва неописуем ужас от това, че ще и отстранят стомаха.
Вече незнам какво повече да направя. Тя се чувства обречена и е убедена, че никой и нищо не е в състояние да подобри здравето и. Толкова книги закупих, давам и примери, опитвам се да я накарам да прочита по нещичко за силата на положителното мислене, и д-р Дамянов акцентира върху този феномен, но ... тя си повтаря - Невена Коканова, Павароти и т.н. колко по-големе възможности са имали от нас, а ето че не са се преборили с рака.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор Neli_S ()
Публикувано18.12.07 14:34



Здравей Калояна, в Канада лекарството все още няма патент. Предоставят ни го безплатно, но не и безотплатно, т.е. от наша страна трябва да се водят протоколи и статистика, да подаваме обратна информация относно състоянието на лекуваните пациенти. Това е условието, ваксината по принцип не я продават. Вярно, че е алтернативна терапия, но това не са БАТ примерно, а един тежък за прилагане протокол и никой не би допуснал да се компроментира като терапия. Доколкото знам, при инжектирането на препарата температурата на пациента се повишава до 40 градуса за около 2 часа, след което се сваля медикаментозно, следват 6-8 часа наблюдение в клинични условия. Прилага се 2-3 пъти седмично в продължение на 3 месеца. В домашни условия е абсурдно да се прави, необходим е квалифициран екип - онколог, микробиолог, освен това има противопоказания като високо кравно, сърдечна недостатъчност и т.н. И при това пациентите са в напреднал стадии, изтощени... С други думи канадците ще предоставят ноу-хауто само на екип, който преценят, че може да се справи с безопасно приложение на терапията. Сама разбираш, че при това положение ваксината на Коули трябва да бъде регистрирана в БГ, няма друг път. Ето например инсулин-потенцираната терапия - използват се все регистрирани лекарства, само количеството е много по-ниско и се прилага от професионалисти.
За узаконяване на ваксината се е заела Елена Банова, фондация "Неогенезис", от тук може да ползвате информация





Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Neli_S]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 19:55



Благодаря Нели, както предполагах, така и отговора е близък до разсъжденията ми В същност ваксината е в експериментален период и търсят доброволци на които да бъде приложена, проследена и отчетена Но има ли доказани качества, че помага, че лекува, че има излекувани, Дано се разреши вноса в България, много хора се надяват да помогне В щатите нямам идея къде се прилага и колкото струва при всички тези манипулации, като се има впредвид, че се плаща яко за алтернативна медицина



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Авторпaм (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 23:20



Здравей,Нели, жалко,че майчето ти не се чувства добре.Това ми е последната надежда за сестра ми ,а именно терапията при д-р Дамянов бях толкова обнадеждена от това ,което беше споделила в Алтернативна медицина за хода на лечението и подобряващото се състояние на майчето ти.Сега съм отново,като в тунел без светлина,но по Коледа казват стават ЧУДЕСА дано всички ,които се надяват на това да им се случи!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: пaм]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 23:31



Още един пъти ти благодаря за информацията, днес цял ден четох и прелиствах. Повечето неща напълно познати, дори прилагани от мен.Ти във Ванкувър ли живееш. Разбирам от форума, че имаш болна майчица. Ти неможеш ли да я вземеш при себе си и да приложите методите за които става въпрос, при това медицината е безплатна за хора без доходи. Тя има ли Заптера на Хулда Кларк, просто питам, правила ли е прочистване от паразити програмата, пие ли Трансфер Фактор плюс, селфут, моля те сподели.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Neli_S]  
Автортити (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 08:15



Neli_S,съжалявам за майка ти.Сещам се за съвсем просто ,но ефективно нещо-да пие непреварено козе мляко.Ензимите в това мляко вършат чудеса.А щом отглежда и козичка ,за нея ще е лесно.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: пaм]  
Автор Neli_S ()
Публикувано19.12.07 11:20



Пам, не се отчайвай! Ако сте взели решение за Дамянов, не се колебайте и го направете. Знаеш ли, ако не беше той, майка отдавна да не е между нас, а ето, изкара едно хубаво лято, успя да я закрепи... до кога... само Бог може да каже. Ако все пак отидете при него, обади ми се да си поговорим преди да съставите протокола за лечение. Има някой неща, които се повтарят почти при всички и бих искала да ви помогна да се ориентирате. Ще ти предложа и друг вариант - хомеопатично лечение. Знам, че за някой ще звучи като да ближеш захар през стъкло, ама... не е съвсем така. Когато майка беше най-зле, с ужасни болки и нищо не помагаше, отидох при хомеопат и успоредно с ИПТ почнахме т.н. плюсинг терапия. Не мога да твърдя със сигурност кое обърна процеса, но знам, че хомеопатичния препарат е бил приеман от една жена в ІV стадии, на която са давали месеци живот, да удължи живота си с 4 добре изживени години. Майка, като разбра как се приготвя разтвора и спря да го пие, за нея си беше чиста водица. Желая ви много коледни чудеса!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Neli_S]  
Авторпaм (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 16:43



Нели ,благодаря за укоражаващите думи!Твърдо сме решили да започнем терапиите при него ,но в момента ни бавят изследванията на кръвта тъй,като в Ст.Загора няма необходимата апаратура за всички показатели ,които иска той.Утре ще прави скенер с контрастно вещество и след ,като всички иследвания са готови ни вика в София за да обсъдим по нататашното лечение.Адресът на ел.поща ми е : pam_atanasova@abv.bg,ако е удобно можеш да ми оставиш тел.на който мога да ти се обадя и да ми обясниш по подробно това което е неизвестно за мен.Много,много ти благодаря за съпричастието!Късмет във всичко ,което не зависи от вас!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: тити]  
Авторanta (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 22:36



здравейте
Моля хората които имат опит с лечението на д-р.Дамянов да споделят това . Освен Нели аз не прочетох ,за друг който в действителност е опитал това лечение. След всичко опитано от традиционната медицина ни остава само това като възможност , но се притеснявам да не срине съвсем и така лабилната имунна система и да има обратен ефект. Става въпрос за сестра ми която е на 27 години и е с напреднал стадий на карцином на щитовидната жлеза. ПРосто незнам как да постъпя и се страхувам точно от обратен ефект .Моля пишете за вашите наблюдения. Благодаря



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: anta]  
Авторпaм (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 13:11



Anta,аз също се боря за живота на сестра ми и мой съвет е ,ако финансово ви е възможно да пробвате и последната надежда,която има при д-р Дамянов.От разговора с него разбрах,че той първо укрепва състоянието на пациентите и след това прилага неговата терапия,а дано и в най-скоро време бъде удобрена ваксината на Коули ,която е надежда за много като нас на които не им остава нищо друго освен надеждата за подобряване състоянието на нашите близки!Много,много жалко ,че сестричката ти е толкова млада и е поставена на такова сесриозно изпитание.Желая на всички от сърце Коледни ЧУДЕСА!!!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Neli_S]  
Авторanta (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 17:51



ПАМ а знаеш ли каква е цената на курс лечение



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: anta]  
Авторпaм (Нерегистриран)
Публикувано25.12.07 12:06



Няколко дена почивах и не съм видяла твоето питане.Всяка една манипулация струва 160лв тоест възстановителна,а самото лечение е1800 лв.Броя на възстановителните манипулации определя д-р Дамянов според състоянието на пациента.Успех в лечението и много ,много кураж на твоята сестричка!Честита Коледа не смея да пожелавам да е весела ,тъй като от опит знам у нас колко е весело,но дано ни предстои една по добра година от тази!!!



Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: sisilvi]  
Авторchasat_na_m_cv (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 09:51



Здравейте, обръщам се към всички, които са решени да се борят за правото си да живеят. Казвам се Мария. Бях в предаването на Милен Цветков. Ако искате да се вkлючите в борбата за ваксината на Коули, моля изпращайте молби до мин. Гайдарски за незабавна среща и отговор защо една безплатна надежда ни се отнема по толкова абсурден начин. Молбите си можете да изпращате по факс 02/9873904. Ето и други телефони на Министерство на здравеопазването: 02/9301107-връзки с обществеността, 02/9301101-секретарка на министъра и 02/9301174-началник отдел. Бъдете достатъчно настоятелни и силни!
Ние имаме право да живеем!
Пишете и до Президента. Неговият факс е 02/9804484. Не се страхувайте да настоявате за незабавната намеса на г-н Първанов, който да потърси отговорност за гаврата на Гайдарски с нас!
Хора, става въпрос за ваксина, която се отпуска напълно безплатно.Ние не искаме и една стотинка от милярда излишък в държавата. Ние искаме правото да избираме сами.
Мога да отоговоря в събота. Пишете ми! Ще чакам! Ако ние не си помогнем и Бог няма да ни помогне!
Мария



Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: chasat_na_m_cv]  
Авторanta (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 10:03



здравей Мария . Ще подкрепя призивът ви . Понеже споделяме вашата съдба бих искала ако е възможно да ми дадете телефон -да се чуем. Моят мейл е toni_ianeva77@abv.bg



Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: anta]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 17:43



От това което проучих и прочетох разбрах, че самата ваксина се прави само в болнично място, изисква подготовка, лечение и след това известно време наблюдение, пак там , Нe e толкова елементарна работата, колкото изглежда на пръв поглед, При това не се прилага и при всеки, има подбор, Самият персонал който я прилага трябва да бъде много добре подготвен, лекарите също, за да не стане така, че после да се учат върху всеки , да екстериментират и отчитат резултатите, Дори и безплатна доставката, самата процедура и лечение си имат своите разноски и висококвалифицирани лекари, за да е безопасна за хората Мислите ли, че в България има такава готовност - екип, база, апаратура, специалисти, финансии, Един лекар неможе да се научи за месец, че дори и за 3, трябва дълго време практика, Следва и логичния въпрос - на кои разноски ще специализира,кой ще поеме специализацията им, обучението, м-р Гайдарски ли, кой, кой, кой, или частните клиники ще поемат лечението(с участието на наш човек разбира се), Замисляли ли сте се, или просто искате, Кой ще поеме отговорност за експеримента, на коя глава ще паднат отговорностите,Аз гледах предаването по Нова ТВ, че и повторението, подкрепям идеята, но за реализацията й трябва да се мисли комплексно, Според мен трябва да се изисква всичко на куп, за да има смисъл от лечението, някой да носи отговорност за прилагането й, (да не се съдите после, че някой е направил грешка в това, или онова, тук или там или да съжалявате, че сте се доверили така наивно) Трябва да се мисли Иначе ваксината ще пристигне в крайна сметка, може и под натиск, може и доброволно, може и по друг начин, но какво от това,,,Канадците ще я изпратят,(и ще поискат статистически отчет за прилагането й, за да си свършат работата по проучването) но няма да ви дадат специалисти, апаратура, болници и всичко необходимо, това е грижа на държавата, Дай боже да успеете да се преборите, но не е проста работата,,,така мисля аз, Успех!



Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: anta]  
Автор sisilvi (непознат )
Публикувано04.01.08 22:13



Честита Нова Година на всички!Здраве и късмет!Нели съжалявам,че майка ти се е влошила за в момента,но вярвам ,че тя ще успее да се вдигне отново на крака,защото е силен и борбен човек!Не спирай да я подкрепяшНие също се лекуваме при д-р Дамянов и преди да вземем това решения бях чела едно твое много оптимистично писмо ,което допълнително ме зареди със сили!Кураж от мен!



Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: Kaлoянa]  
Авторchasat_na_m_cv (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 19:24



Уважаема Калояна, виждам че задаваш много въпроси, които издават по-скоро незнание отколкото съмнение! За приложението на ваксината първо имаме клиника,която има изключителните права на Канадския институт, производител на ваксината на Коули;второ, протоколите за приложение на самата ваксина са изпратени на клиниката и съответно са проучени в детайли. За да получи някой изключителните права за приложение на ваксината, трябва да е поел ангажимента и отговорността да приложи нещо наистина ново за България и носи, разбира се, отговорността за това. Самата ваксина или по-скоро тази първа пратка са абсолютно безплатни. Естествено че за приложението й са необходими средства. На този етап имаме най-важното- надежда за спасение, каквато е ваксината, второ- клиниката, определена да прилага ваксината и не на последно място фондация Неогенезис, също определна от Канадския институт да получи и предостави ваксината от 48 до 72 часа след получаване на подпис от м-р Гайдарски. Пределно ясно е на всички, че "някой" не иска шансът за оцеляване на хора, отречени от традиционната медицина, да стане реалност. Нека всеки от нас прецени риска за себе си и носи отговорността за това, но никой няма правото да решава вместо нас.



Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: chasat_na_m_cv]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 04:23



Благодаря, но не само аз не знам тази информация, така е и с хората с които кореспондирам Те също не знаят, хубаво е, че се даде гласност Остава да видим как ще се разреши проблема, Ако този метод наистина лекува рака това ще бъде и Нобеловата награда по медицина в някой от следващите години



Тема Re: Ваксина на Коули (уточнение)нови [re: Kaлoянa]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 13:44



На вниманието на всички, интересуващи се от ваксината на Коули. Искам да направя едно много важно уточнение: че тази ваксина не се прилага в клиниката на доктор Дамянов. Там се прави инсулин-потенцирана терапия, което е нещо коренно различно. Не се бъркайте, защото потърпевши сме само ние онкоболните от всичките тези недоумения и неизяснени факти. Успех на всички, борещи се за живота си, както и на техните близки!!!



Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: chasat_na_m_cv]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.02.08 23:36



Хора, хайде да залеем факса на Президента с писма! Да се намеси.
Прочетох отговора на Министерството до една пациентка, писала с молба за разрешение на ваксината. Отказът започва с думите:
"Министерството на здравеопазването е загрижено за безопасността и здравето на гражданите."
КОЙ ЩЕ МИ КАЗВА С КАКВО ДА СЕ ЛЕКУВАМ? Питам аз. Аз сама избирам с какво да се лекувам, дали да се лекувам или да не се лекувам.
Като Министерството е толкова загрижено, защо не отиде да арестува Флора например, която е отказала химиотерапията си?


Та хора давайте, пишете и пращайте на факса на Президента или в сайта на Президенството, колкото повече, толкова по-добре.
Добър адрес е и Народното събрание, до "Здравната комисия".
Пари не искаме, искаме само да разрешат прилагането на ваксината.

Нема начин да нема начин

Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.02.08 23:42



И да попитам за още инфо.
В информацията за ваксината на Коули пусната по-горе пише:
"Ваксината се използва и в редица страни като Германия, Швейцария, Ирландия, Мексико, Гватемала, Китай, Израел и Австралия".
Някой може ли да изрови по-точни координати къде се прилага тази ваксина?

Нема начин да нема начин

Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 00:04



Веселуш, дай ми точеб спелинг на латиница на ваксината и ще ти я изрова, обещавам!





Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: yraaa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.02.08 00:12



Coley toxin

Нема начин да нема начин

Тема Re: Ваксина на Коули (призив)нови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 00:22



Mmmmmmmmm, така-има цяла клиника на Бахамите, където провеждат , терапия с тази ваксина - дават прекрасни резултати точно с нея за рак на гърдата, още в Аделаида , Австралия-също частна клиника - тук също дават прекрасни резултати с ваксината за рак на гърдата!Ха, Китай-това звучи интересно, а-ха-, но това е в бившата англ. колония-Хон Конг- нещо за добрата, стара Европа не мога да намеря!Пак ше ровя, като се върна , отивам да се попострижа!





Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: sisilvi]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 00:29



Ето линк-накрая дават и клиника за контакти в Германия-

- дадени са най-долу нклиниките за контакти след-Treatment....... ПО дяволите не се научих да активирам линкове!Научете ме, беееееееееее! Моля ви!

Редактирано от *jull** на 22.05.11 21:46.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: yraaa]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 01:28



Тази ваксина я очакваме с нетърпение. ПОдкрепям Ви в борбата с министерството.
има иnфо в

www.anticancer.bg



Тема Re: Гайдарски отказанови [re: sisilvi]  
Автор Buba67 ()
Публикувано18.02.08 11:27



Това открих докато ровех. Гайдарски не разреши Ваксината на Коули. Ето пълния текст с петъчна дата 15.02.2008г..





Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: sisilvi]  
Авторmegy_75 (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 19:23



здравеите аз съм дъщеря на една пациентка на д-р Дамянов.Искам да споделя какво научих за ваксината на Коули която се използва в редица страни включително и в Европа а нашето всезнаешто правителство я определя като разтвор които не се използва никаде по света.Определено подхода на Коули дава рядката възможност на онези случаи ,които са извън възможностите на конвенционалната терапия да повярват отново в чудото наречено живот.Ще ви запозная с част от материалите изпратени от д-р Стиван Хопшън Кен от института в Канада ,които ще предостави ваксината на нашата страна ако ПРАВИТЕЛСТВОТО ОДОБРИ ТОВА разбира се.Ето и самите примери за успешното деиствие на ваксината:Една българска пациентка с метастази и рак на гърдата,която е подложена на терапията с Коули Флуид за по-малко от седмица в Мексико през пролетта на 2007 год.-тя реагира много добре на терапията ,като вдига температура над 104 градуса по Фаренхаит-при завръщането си в България неината дъщеря продължава лечението и с тази ваксина сама .Сегашното и положение-към05.02.2008 год.-няма дани за рак на гърдата.Скенера на цялото тяло не показва никакви метастази,скенера на костите е нормален.Тя е лекувана само с интратуморни инжекции.Друга пациентка с ляв лобуларен карцином с възпаления и удебеляване на кожата ,хлътване на зърната на гърдите и образувание с размер 2.5-2.5-3.0 см. и с увеличени леви възли.Тя започва лечение на 10.01.2008 год.и реагира добре на приложението на Коули Флуид .Сегашно състояние-към 05.02.2008-гърдата вече се ексфолира,образуваики фистули и гнои.Възпалителният компонент е намален с 60%.Тя е лекувана само с интратуморни инжекции.За уточнение на всички които не са запознати с начина на приложение на ваксината на Коули тя може да се прилага венозно , вътрешномусколни инжекции или направо върху самият тумор.Това са само два от многото случаи ,но за съжаление дори да изброя всичките за които има данни те няма да бъдат достатъчни слепците от министерството да прогледнат.Може би ако на министър Гаидарси му кажат че ништо повече немогат да направят за негов близък чрез нормалната медицина тогава наи -накрая тои ще реши да се запознае със всички изпратени му материали и да обърне внимание на фактите и на това ,че дори и в съседна Австрия този метод е намерил своето законно одобрение.

Моля всички които искат да помогнат за одобрението за приложение на ваксината в България да откликнат на призива да продъним телефоните на Министерството на здравеопазването.Може пък накрая и слепите да прогледнат и глухите да чуят.
Късмет на всички.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: megy_75]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 09:09



Меги, имаш ли представа къде във Мексико има болница или институт където се прилага този метод А можеш ли да разбереш колко струва лечението (знам, че не е скъпо във Мексико, дори по-евтино е от България), нещо ако има сайт да напишеш



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор innamaus (непознат)
Публикувано21.02.08 10:47



здравеите
открих няколко телефонни номера на клиники в германия които прилагат тази ваксина или така наречения топлиннен метод не знам дали мога да запиша номерата моля за отговор



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: innamaus]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.02.08 11:35



Хора,не можем ли да съдим Министерството за отказа на доставянето на ваксината на Коули?Ако Теодора се захване с това и даде някаква банкова сметка-аз първа ще внеса пари за общото дело.Да съберем пари и да съдим виновните!Ще ни бъдат благодарни,защото никой не е застрахован!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: innamaus]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.02.08 12:50



Да, можеш. Давай ги. Но ако дадеш и координати на клиниките, ще е чудесно. Благодаря ти.

Нема начин да нема начин

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: flora bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.02.08 12:53



Ще питам адвоката на Теодора, който е и мой адвокат по въпроса и ако се наеме да заведе колективен иск, ще ви уведомя.

Нема начин да нема начин

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: vesela.bg]  
Автор innamaus (непознат)
Публикувано21.02.08 13:09



сажалявам но аз само номерата им записах
0049:0612848770
0049:08970954768
0049:09146311
тук се води като топлинна терапия
дано да са от помощ



Тема Молбата на г-жа Банованови [re: vesela.bg]  
Автор Neli_S ()
Публикувано21.02.08 16:43



Включвам се в темата по молба на г-жа Елена Банова, ето какво ми е изпратила на личната поща, копирам го тук :

А сега моята молба: ако е възможно,препратете това мое писмо до съответния
сайт в dir.bg По някакви неизвестни за мен причини,там се е
развихрил хаотичен волунтаризъм около ваксината на Коули и моето
намерение да докарам в България всички възможности за алтернативни
терапии, които са ми по-скоро вредни ,отколкото полезни.Те са ми и дълбоко
чужди като поведение.
Никой от пишещите там не може да участва в съдебен спор между
исканията на фондация"Неогенезис" и МЗ или ИАЛ. Министърът отказа от
парламентарната трибуна да даде съгласие за хуманитарна доставка-това е
негово право.Мое право е да го питам докрай,като в същото време съм
приготвила и всички необходими суми за транспортирането на ваксината,за
пристигането на куриер от Канада в рамките на 72 часа,след като се
обадя,че има всички условия налице,за заплащането на всички такси в
Канада и България..Това е мое лично дело,осъществявано с мои лични
средства и аз съм приела и този възможен вариант.Вече е друг въпрос,че
с тези хиляди евро бих могла да купя лекарства,да платя консултации....
Имам основателен отказ от директорът на ИАЛ-той не касае нито фондация
"Неогенезис,нито моя милост като неин председател. Засяга
незаконосъобразното възлагане на приложението на ваксината на д-р Христо
Дамянов и неговия център по интергативна медицина.За съжаление и
канадския производител, и аз,сме пропуснали важни законови
съответствия-ваксината/разтворът/ в България се прилага от имунолози и
онколози. Д-р Дамянов не е нито едното,нито другото.Освен това още на 3
август 2007 година д-р Дамянов е уведомен от Главен секретар на МЗ
доц.Красимир Гигов,че специалностите в центъра му не отговарят на
законовите изисквания за онкологично лечение.
Записаните в упълномощаването му елементи,цитирам дословно отговора
"...наподобяват елементи от клинични изпитвания на лекарствени
продукти.Клиничните изпитвания на лекарствени продукти могат да се
провеждат след получаване на разрешение по реда на глава ІV от закона за
лекарствените продукти в хуманната медицина".Нито моята фондация,нито
д-р Дамянов възнамеряват да искат клинични изпитания...Това е дейност за
много,много милиони,които аз нямам.
Ще поискам от Канада друг вариант на упълномощаване и ще отправя ново
ИСКАНЕ до ИАЛ.Не бива да има никакво законово неспазване в случай,когато
става дума единствено и само за състрадателно лечение на онкоболни в
последен стадий рак,на които вече е прекратено лечението от страна на
конвенционалната медицина..
Благодаря на всички,които са приели присърце част от дейността на
фондацията ми.
С уважение-Елена Банова



Тема Re: Молбата на г-жа Банованови [re: Neli_S]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.02.08 17:02



А сега моята молба: ако е възможно,препратете това мое писмо до съответния
сайт в dir.bg По някакви неизвестни за мен причини,там се е
развихрил хаотичен волунтаризъм около ваксината на Коули и моето
намерение да докарам в България всички възможности за алтернативни
терапии, които са ми по-скоро вредни ,отколкото полезни.Те са ми и дълбоко
чужди като поведение.


Не мога да си обясня преобръщането на позициите на г-жа Банова. Тя самата поиска помощ и тук и чрез нейния сайт. Сега се дърпа.
Така е, когато някой моли за помощ, без да знае каква помощ иска и въобще какво иска.
Д-р Дамянов е онколог, противно на това, което твърди г-жа Банова.
Явно отново става въпрос за пари и оттам дрязгите. Що ли не се учудвам?

Спирам да коментирам ваксината на Коули!
Ако някой има координати на клиники в чужбина, които прилагат тази ваксина, да ги дава тук, пък който има средства да ходи и да се лекува.

Но ви моля да спрем да коментираме "за" и "против" ваксината, министерството, д-р Дамянов или г-жа Банова.



Нема начин да нема начин

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: innamaus]  
Автор innamaus (непознат)
Публикувано21.02.08 17:09



PRIVATPRAXIS FÜR ALLGEMEINMEDIZIN

+ ANTHROPOSOPHISCHE MEDIZIN

+ NATURHEILVERFAHREN

DR. MED. JOHANNES ENGESSER



DAMMWEG 2A, D-69123 HEIDELBERG

TELEFON +49(0)6221-8306 56, TELEFAX: ..58

E-MAIL JOHANNES@ENGESSER-HOFMEISTER.DE

INTERNET WWW.ENGESSER-HOFMEISTER.DE
ТОВА Е ОРИГИНАЛНИЯ НОМЕР НА ЛЕКАР РАБОТЕШТ С COLEY TOXIN



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: innamaus]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 17:38



Меги, моля те дай сайд за ваксината във Мексико и ако имаш малко повече информация - колко дни е пестоя, долу-горе цената



Тема Re: Молбата на г-жа Банованови [re: vesela.bg]  
Автор Neli_S ()
Публикувано22.02.08 09:35



Нека не заблуждаваме хората поне в това отношение, д-р Дамянов е уролог!



Тема Re: Молбата на г-жа Банованови [re: Neli_S]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано22.02.08 15:03



Знам, че е уролог, но и ти знаеш че е бил години в Онкологията, нали?

Нема начин да нема начин

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 05:45



Ето статия за бълг отношение и продължение за излекувана пациентка-





Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Dimana]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 10:25



Стига с този мошеник Дамянов! Ето тук се вижда липсата на държава, ако я имаше отдавна да е в затвора! Човек, който беше изгонен от един куп болници със скандал, без специалност имунология или онкология и без необхадимата квалификация... нямам думи за наглостта му! Всички ни се иска да вярваме, но се надявам никой повече да не се подвежда от евтини мошеничества, защото после ни излизат скъпо...



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: lvan]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.02.08 10:32



Всичко зависи от гледната точка и на кой какви яйца му се пекат на задника.
За тези, на които яйцата не са се нагорещили - е мошенник.
За тези, на които яйцата вече изгарят - е последна надежда.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: vesela.bg]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 11:10



Права си с едно малко уточнение:
Когато яйцата ти не са се нагорищили не ти пука за него
Когато изгарят е последна надежда, а когато ти вземе всички пари (колкото за година личение в Израел) и понеже няма никакво подобрение, а напровит, нещата се влошават и ти каже, че вече няма надежда, е точно тогава става мошеник!!! Не преди това!!!
Важно е тогава да попаднеш където трябва и да не се ядосваш, че не си го знаел преди това...
Късмет на всички!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: lvan]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.02.08 11:25



Нека бъдем разумни. Не съм адвокат на д-р Дамянов и не го защитавам.
Доколкото знам, не дава гаранции за "излекуване". Такива гаранции не дава никой. Когато отиваш в частна клиника, съвсем си наясно, че ще плащаш.
И когато няма резултат, наричаме лекаря мошенник. Ако някой си мисли, че като дава много пари ще се "излекува" от рака си е негов проблем.
В конвенционалната медицина също те лекуват, лекуват и в един момент ти казват "Ние сме до тук". Тогава наричаме ли ги мошенници?
Кой ми е виновен на мен, че съм станала резистентна към химиотерапия - лекувам се нормално в болница? Същото можеше да ми се случи и при д-р Дамянов! Но понеже д-р Дамянов взема пари, него ще го нарека мошенник, а традиционната медицина - не. Няма логика, нали?
Ние хората сме устроени така, когато загубим дадена битка, да търсим вината извън себе си. А тук не става въпрос за вина, а за нереална преценка. Затова винаги казвам, опознай врага. Щото, който познава същността на рака не търси излекуване на всяка цена, не търси вина и не обвинява никого, просто е наясно, че рака понякога си прави каквото си иска, въпреки лечението, въпреки лекарите, въпреки нашата воля



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: vesela.bg]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 12:17



Не става въпрос за парите, просто за същите пари Славин свърши работа наистина на нуждаещия се човек и понеже видях професора лично и работата му също разбрах кой крив, кой прав. Важно е едно да се разбере: Високотехнологичната медицина навсякъде изисква много пари, наистина много. Лошото е, че хора като Дамянов взимат такива пари, за да вършат работа, за която просто нямат техника и квалифицирани специалисти. Един човек да предпазя не съм писал напразно!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: lvan]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.02.08 12:35



Абсолютно си прав. Би ли споделил за каква диагноза става въпрос и кой стадии. Какво сте правили при д-р Дамянов и какво при Славин /предполагам това е израелския доктор/. Наистина ще помогнеш, ако споделиш



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: vesela.bg]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 00:12



Съжалявам, че не мога да дам много информация, но лекарят, който ме насочи при израелския професор, с когото са лични познати ми постави условие да не разгласявам подробности и имена. Повечето диагнози, споменати тук не са в тази област- дебело черво.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: lvan]  
Автор Neli_S ()
Публикувано27.02.08 10:01



Иване, като чета написаното от теб, ми става ясно, че сме вървяли по един и същи път и сме стигнали да един и същи извод. Безсмислено е да продължим коментарите тук, защото общественото мнение е прекалено манипулирано, разбирам ги хората - нямат достатъчно информация, вярват безусловно на това, което се говори в медиите и т.н. Знаем, че до голяма степен, на даден етап истината излиза наяве, надявам се и в този случай да е така. За себе си вече съм наясно. Бих искала да поговорим лично, още повече, че аз също съм се свързала с една група лекари, и като чета написаното от теб, май за един и същи екип става дума. Пощата ми е: nelistef@mail.bg.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Neli_S]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 11:05



Тъй като вече информацията е излязла в интернет ето и мнението на председателя на програмния консултатитвен съвет по биологична терапия на рака и еднствен лекар в България с призната специалност имунология на туморите. Прочетете може да бъда полезно, особено за хора с тумори на храносмилателния тракт, защото сега работят най-усилено в тази област. Причината е, че един от най-влиятелните лекари в тази инициатива работи в тази област и явно е убедил останалите в полза на неговата специалност. Ето и линка:



Редактирано от *jull** на 22.05.11 21:48.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: lvan]  
Авторlv (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 11:06







Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: lv]  
АвторPenev (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 11:09



Ето по-ранна статия- отзвук от публикувана в официален международен медицински журнал статия на същия човек. Добре е да се получат възможностите да се лекуват повече хора по тази методика и в България. Възможно е дори да излезе по-евтино от сегашните оферти за Германия и Израел



Някъде четох, че има сайт на български специализиран за това, но не мога да го намеря.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Penev]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 12:52



Оперирали са момичето от часа на Милен Цветков
Пише, че е на нова терапия, но се е наложило да и махнат целия крак





Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Ивaн]  
Автор Neli_S ()
Публикувано29.02.08 15:09



Мислех да изведа тази статия в отделна тема, защото това е такава огромна трагедия, целият път, който извървяха тези хора е къде лош късмет, къде лекарска небрежност. Обърнете внимание - заразена с хепатит В! На фона на онкологичното заболяване, сега трябва да се борят и за черния дроб. И това защото "частен медицински център" преливал кръв! Добре, че в последния момент се включиха професионалисти и успяха да стабилизират Сиси до състояние позволяващо операция. Иначе от същия този "частен медицински център" т.н. онколог и даваше дни живот. Надявам се по-скоро Мария да се съвземе и да им потърси отговорност по съдебен ред!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Neli_S]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 15:34



Да, така е, за съжаление Аз също помогнах преди 2 месеца, знам, че родителите са плакали, благодарни са ми, колкото и нескромно да звучи, така е, Нямаше да го напиша, ако не се говореше за това Трябва да бъдем състрадателни и реално да помагаме в тежки моменти, разбира се ако имаме финансова възможност Това момиче трябва да оцелее и да се възстанови Знам, че има и други добри хора които ще й помогнат от сърце



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Neli_S]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 15:49



Следя с интерес въпроса и затова искам да попитам нещо.
Нали преди 2 месеца и половина този д-р Дамянов, който прилага инсулиновата терапия беше казал, че момичето ще живее не повече от няколко дни!?!?!?!?
Кой я лекува сега? Къде са я оперирали?
Дори един ден да са извоювали за детето тези хора е невероятно!
Кой я е оперирал?
А къде са я заразили с хепатит В, това не прави ли цироза на черния дроб?
Моля ако някой има информация да отговори!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Penev]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.02.08 15:52



Потърсих и изчетох каквото намерих за доц д-р В. Манев и разбрах, че работи във Военна болница. Някой знае ли дали това е така или е съвпадение на имена и професия? Не ми се вярва... Но ако е той, би могъл да бъде много полезен!





Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Neli_S]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано29.02.08 15:59



За кой медицински център става въпрос?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано29.02.08 16:02



Джул, преди време тук се споменаваше за него, че работи в Онкологията и работи върху някаква ваксина.
Май вкъщи му имам и записан телефона. Ще погледна довечера и ще го напиша.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.02.08 16:59



Не, не става въпрос за същия. Този, за когото ти говориш, е доц. Милчо Минчев от Клиниката към онкологията в Дървеница.





Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: *jull**]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 13:14



Това същата статия ли е?





Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Пeтя]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.05.11 22:05



Макар и в експериментална форма, ваксината вече е тук!




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: *jull**]  
Автор ^luckyluchano^ (непознат )
Публикувано23.05.11 00:27



д-р Дамянов, лекарят от центърът по Интегративна медицина ли е?Знаете ли при какви заболявания се прилага тази ваксина, локализация на туморите имам предвид?Някой има ли координатите на доктора?



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: ^luckyluchano^]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано23.05.11 01:10





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.05.11 10:50



Това е центъра на д-р Дамянов.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Buba67]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано24.05.11 04:17



Незнам Бубе, не споря, но много ми прилича лечението на ваксината с този метод,

и в тази болница. Някой знае ли повече за този вид лечение, нещо да сподели с нас

Къде се намира тази клиника Свети Георги, частна ли е, държавна ли е, в кой град е



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 24.05.11 04:19.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано24.05.11 11:00



Калояна, лечениета с хипертермия няма нищо общо с ваксината на Коули. Ваксината на Коули е иницииране на собствените сили на тялото посредством заразяване на организма. В случая не достигаме до 41.6 градуса температура. Ваксината на Коули е началото на имунотерапията. В много държави се прилага имунотерапия заедно с химиотерапия. В момента в Белгия са започнали експериментално /ще проверя по-подробно за какво става въпрос/ да прилагат персонална имунотерапия. Т.е. взимат кръвна проба и след това правят някакви семпли от нея и т.н. Научих го скоро и не съм имала време да отида до болницата, която го прави.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Редактирано от megolina75 на 24.05.11 11:01.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.05.11 11:06



Предполагам, че става въпрос за клиниката в Пловдив.
Ако някой знае нещо повече, моля да пише.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано24.05.11 18:20





















[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Coley's_Toxins[/url]

[url]http://www.orthopaedia.com/display/Meetings/Coley's+toxins+and+its+creator+-++William+Bradley+Coley[/url]











Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано25.05.11 06:02



На последния сайт от дългия списък който съм изпратила, има 12 малки филмчета на хора пострадали от тумор и рак, с метастази, всички са ползвали тази ваксина и показват документи, че са се излекували

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор besraboten (новак)
Публикувано29.08.11 13:06



Изпратиха ми писмо за някаква кампания за разрешаване на този метод. Според мен, това надали е по-лошо от така наречената хипертермия, където човек го "варят" жив. Тука може би високата температура от треската върши същата работа. Който е фен да гласува. Аз съм за такова чудо, което да е и против коките, и против раците





И освен това, незнам какъв е механизма, но при възпаление може би се активират и стволови клетки и поемат щафетата от раковите, тук някой друг трябва да обясни , ако иска

500 евро !!!




Дамянов ремисия да излекуване не засега без Коули



El Chofer <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от besraboten на 29.08.11 13:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от besraboten на 29.08.11 13:23.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: besraboten]  
Авторнageжga (Нерегистриран)
Публикувано29.08.11 17:22



Не знам защо ,но все си мисля ,че хипертермията до която достигна детето ми е част от спасението и дългата ремисия след като прогнозите никак не бяха оптимистични.Да поясня-в хода на лечението развихме много тежка септична инфекция серация марценцес и вдигнахме температура над 40,3.Доколкото знам в състава на ваксината на Коули е именно този вид бактерия.Затова подписвам с две ръце петицията.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: нageжga]  
Автор besraboten (новак)
Публикувано29.08.11 18:18



Надежда, при 42-43 градуса раковите клетки умират. Сигурно белтъците им се пресичат. Но за вътрешни тумори не става, а при детето ти сигурно заради малката телесна маса и голямата площ се е получило. Това като вместо да вариш яйце, да го пържиш на 100 градуса, става по-бързо заради площта.

Но, след като е ясно, че раковите клетки са по-слаби ВИНАГИ от здравите и могат да се изявят само при слаб организъм, тогава толкова ли е трудно да се избере един аспект, при който да не се пречи на здравите и там да се "вари" 1 2 месеца човек и да му се вкарат 1000 кила от нещо и това да не го мъчи, защото мъчи ли го веднага се прекратява с "лечението" и най-много ремисия. Аз съм си избрал един такъв аспект. Освен това, при такива тактики, по силата на естествения отбор, ако има рецидив, той ще е от вече по-издръжливи ракови клетки

El Chofer


Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: besraboten]  
Авторнageжga (Нерегистриран)
Публикувано29.08.11 20:54



Ние не сме с тумор,а с левкемия.Затова е по-лесно при нас.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: нageжga]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано30.08.11 14:02



Здравейте,
Прочетете това за да разберете каква борба се води за тази ваксина.




Аз от името на майка ми заедно със Д-р Дамянов и още 5 човека сме единствените за сега които се борим за тази ваксина.
Центъра Неогенезис-лично г-жа Банова, отдавна се отказа от тази борба и води кампания против нея.

Редактирано от Buba67 на 30.08.11 14:16.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано30.08.11 23:12



Стига сте натрапвали д-р Дамянов, той е търговец на здраве и нищо повече, бизнесмен на здраве казано ясно и точно, безкруполен във всяко отношение щом става въпрос за здраве, хваща хората в пълно отчаяние и безнадежност като в капан съсипани от проблеми , взима им и последните пари и след това - до тук, отпращани със - оправяйте се сами, аз бях до тук и сега ,,, в къщи Не му правете бизнеса, в нова клопка сте, наивна и оплетена в нова мрежа с цел - да използва болестта на майка ви, за да прокара собствените си цели Седнете и помислете, мислете разумно - лесна мишена сте в тази ситуация От форума много хора минаха през него и загубиха битката, ама им даваше надежди, въпреки, че е наясно, че подобрението ще е само временно, другото каквото е решил Бог На друго място е истината и правилното лечение - в истинска болница и подготвен медицински персонал, добро отношение, хигиена, битови условия на високо ниво, грижовност и постоянно наблюдение, тестове ежедневно, апаратура, ето нещо интересно

Знам, че и той чете и пише във форума под различни имена (д-р Дамянов) Моя съвет е - вложете всички сили и средства в лечение на майка си в Германия и не се занимавайте с търсене на права - такова чудо няма - има само задължения и отговорности, губене на ценно време и енергия, което не работи в полза на болния, успех

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано31.08.11 03:32



Здравейте Калояна,
Всеки има право на мнение.Уважавам и вашето мнение.
Не мисля че сте запозната със лечението което се извършва във Интегративна Медицина.Не се познавам лично със Д-р Дамянов и неговия екип.Живея Във САЩ.До тази клиника стигнах благодарение на информацията във интернет.Този вид лечение се прилага във САЩ също ,във скъпо струващи частни клиники.
За разлика от България-тук във Сащ клиниките са включени във здравните застраховки.
За съжаление колкото и да е развита медицината днес-при някои ракови заболявания тя е все още безсилна.Стандартната химиотерапия е много убийствена и при специфични белодробни ракови клетки-направо безсилна.
Колкото до Д-р Дамянов-считам че това което прави не отстъпва по нищо на клиниката във Чикаго и затова майка ми се лекува при него.
Съжалявам че трябва да го кажа ,но глупаво е да се мисли че при тежки стадий на раково заболяване,може да се постигне пълно излекуване на този етап на медицината.Инсулин-Потенцираната Химиотерапия е един шанс които стандартната химиотерапия не може да даде.Говора главно за белодробните ракови метастази.Не съм лекар и не давам рецепти и съвети-професията ми е Рентгенов лаборант.Всеки може сам да проучи възможностите за лечение-както и последиците.
Относно статията която сте прикачили за Запрян-мога да кажа че лично съм разговаряла със негова приятелка-и относно лечението му във момента във Германия.Прочетете повече тук ако наистина се интересувате какво правят във Германия със вакскината Коули.За съжаление мошенници има и във Германия.
Протокола за прилагането на ваксината Коули е във блога които съм публикувала по долу.Има и адреса на производителя и телехова на притежателя на компанията на които отговаря лично той.


https://danidd68.wordpress.com

За съжаление във България всеки които прави пари значи е мошенник.
Лично Аз и това е само мое мнение-приветствам работата на този медицински център и се радвам че ги има,защото моята майка може би вече нямаше да я има.
Зад всичко това което правят там се крият ,предполагам много безсънни нощи над учебниците.Д-р Дамянов е PhD-тази титла не се постига със семки пред телевизора.
Лечението наистина е скъпо но те виновнили са че здравната каса отказва да ги включи.За това нещо кои е виновен?Дали са те или корумпираната ни държава?
Не смятам че съм във клопка при положение че съм съгласна със неговото становище.
За болницата която пишете звучи добре ,но къде ли се намира тя?
И ще кажа още веднъж-не съм си и помисляла че майка ми ще се излекува напълно във интегративна медицина или където и да е,временна ремисия е повече от което и за което мога да мечтая.Рак във четвърти стадий-вие как мислите.
Боря се за Ваксината коули.Ще го правя докато спечеля.Това за нея е единственото спасение за съжаление.Но е надежда от която не бих се отказала.
Всеки има право на мнение и да отстоява това във което вярва.

С уважение
Йорданка Димитрова



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано31.08.11 05:53



danidd, пуснах ти съобщение на лични

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано31.08.11 14:18



Здравей Калояна,
Съжалявам че си останала с впечатлението че ваксината Коули е разрешена в САЩ.Инсулин-Потенцирана Химиотерапия се прилага в САЩ.
Канада въпреки че е производител не е разрешила употребата на коули.Законодателството им забранява експериментални лекарства.
Във Америка не е разрешена също ,но е допускана няколко пъти по лично запитване до FDA.Във блога които ти изпратих има писмо което е до Янков -ИАЛ ,във което има и приложение на три разрешителни от САЩ,Англия и Швейцария.Не съм прикачила тези разрешителни по технически причини но съвсем скоро ще го направя.
Във Щата Wisconsin има клиника която казва че прилага ваксината Коули.След запитване което направих до президента на MBVax в Канада ,се разбра че те не са упълномощени от тях за използването на тази ваксина и това което правят е тяхна разработка която не носи патента на Коули.
Също така За твоя съвет относно Германия-лично предупредих приятелката на Запрян че,ваксината не се прилага по протокол.Тя няма стойност ако се прилага веднъж седмично.Сигнала за това нарушение е подаден и към Канада.За това нарушение се разбра, когато преди две седмици майка ми се запознава със жена която се е върнара във интегративна медицина и започва наново терапиите ,защото след два месеца лечение във Германия състоянието и е по-тежко отколкото преди да замине.Майка ми беше много разочарована и беше взела телефона и за да и се обадя .
Ваксината Коули не е лекарство за лекуване,тя е за милосърдно приложение при метастатични тумори в напреднал стадий.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано31.08.11 16:17



Danidd, ваксината на Коули се прилага за лечение. Доказателство за това има на сайта на канадската фирма. Пълна ремисия не е "милосърдно приложение". В кои клиники в Англия и Швейцария се прилага ваксината на Коули по стандарт?

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: megolina75]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано01.09.11 02:45



Здравей,
Ето какво пише във сайта на MBVax;

MBVax Coley Fluid is an experimental drug that has not been approved by health regulators in any country. In Canada and some other countries, the use of Coley Fluid is prohibited, even on a compassionate use basis. However, Coley Fluid may be available in countries that allow late-stage cancer patients no longer responsive to existing therapies access to experimental drugs, in countries with “Therapy Freedom” laws where physicians have the right to prescribe experimental drugs, in countries that authorize certain clinics to treat cancer patients with experimental drugs, and health regulators in some countries have granted physicians permission to import and administer MBVax Coley Fluid.

MBVax Bioscience administers a compassionate use program under which Coley Fluid is supplied to physicians who have read and understand the clinical protocol and are legally able to import and administer Coley Fluid under the laws and regulations of their country.

това което пишете ми се иска да е вярно,повече отколкото на вас.
Ваксината е експериментална, но със явни показатели за ремисия или пълно разграждане на раковите клетки.
Напишете писмо до компанията във Канада за да разберете къде наистина се използва ваксината и на кого са дали правомощия.
Ако тя можеще да се използва във Щатите-майка ми отдавна щеше да е при мен и ваксината да е приложена.
Тя не е гражданка на тази страна и аз не мога да я изискам за нея.
Президента на компанията MBVax е много любезен човек които би ви отговорил на всички въпроси които ви интересуват.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано01.09.11 15:14



Г-жо Калояна ,
с голяво уважение към Вас искам да ви помоля да продължим дискусията си тук във форума открито а не на лични бележки.
Все пак всички сме тук с една единствена цел-да споделим това което знаем и да чуем мнението на другите.
Не се страхувам да кажа това което мисля и зная-приемам спокойно и с уважение мнението на другите.Не се крия от никого .
Приемам също че моите решения и мисли понякога може да са грешни,но нали загова си пишем тук -за да се поправяме когато има нужда-не да се нападаме.
Всеки трябва да уважава мнението на другите.
На личните си бележки пишете много уклончиво-има болница,има екип ,зная го, но никой не говори за това и т.н....
Много ви моля след като знаете всичко това ,защо не го напишете?
Тук сме за да си казваме истината.

с уважение
Йорданка Димитрова



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.11 19:59



Здравейте, живея в Канада, абсолутно сте права.за това което пишете...следях тая дискусия ...ееееееееее, трябва да ви кажа , че тук за съжаление ,честичко се говори с мъгляви...факти, без конкретика, аз и за това поспрях да пиша ..та никъде , тая ваксина в Канада не е разрешена за използване, но има хора , дето инатливо твърдят , че е ...

И наистина с тия дискусии на лични...и аз не ги обичам..точно . това е форум, където нещата ,трябва да се казват направо..за да са полезни...както и да е...Желая успех!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: yraaa]  
Автор Alexia_81 ()
Публикувано21.09.11 23:20



Здравейте,мили хора,ще се включа и аз в темата за ваксината,знаете,че Запрян беше в Германия на лечение,приложи му се ваксината,но не постигнахе успех,защото беше късно вече.Аз също бях там,видях клиниката,запознах се с доктора,който прилага ваксината.Да,истината е,че той,както и много други,които използват ваксината за лечение на напреднали ракови заболявания,не я прилагат по протокол.Искам и да поясня защо.По протокол ваксината се слага всеки ден,но повярвайте ми,няма организъм,който да издържи това натоварване,защото страничните ефекти са тежки.Преди да се насочим към тази клиника се свързахме с още няколко и навсякъде я прилагат по различен начин.Някъде два пъти в седмицата,другаде три пъти и дозите също са различни.Ние също говорихме директно с института в Канада и оттам ни препоръчаха няколко клиники.Едната беше тази,другата беше в Парагвай,мисля,че единствено там я прилагат по протокол.В клиниката,в която беше Запрян ваксината се слага един път в седмицата,вдига се много висока температура-40-41 градуса-треската продължава през целия ден,през това време пациента е под постоянно наблюдение.
Въпреки че на Запрян не му помогна,аз вярвам,че ваксината помага,в клиниката имаше бивши болни,които идваха периодично.
Единственият виновник за мен е държавата,която с абсурдните си доводи отказва на хората лечение,което ще им позволи да живеят.
Не е нужно да ви казвам,че едно такова лечение в чужбина е свързано със страшно много средства,за които трябва време,за да се набавят.Ако държавата беше позволила ваксината тук нямаше да загубим това ценно време,а и тук ваксината щеше да е безплатна.Така че аз няма да се спра,докато тази ваксина не се позволи в България.Това беше и желанието на Запрян.Въпреки че беше с такава диагноза той до последно не се отказваше и до последния момент преди да замине на лечението ходеше по инстанции,пишеше писма и искаше да направи всичко възожно да се разреши ваксината тук.И не го правеше само за себе си,правеше го и за всички болни,които трябва да имат шанс да живеят.Все пак,ако един спечели,ще спечелят всички.
Ако ви интересува нещо,което съм забравила да спомена питайте,ще отговоря.Знам какво преживява всеки от вас,както и близките ви в борбата с тази болест.Но въпреки че загубих любим човек аз знам,че болестта е победима.
Поздрави на всички.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Alexia_81]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано08.10.11 10:37



Здравей Alexia_81,

Бих искала да дадеш координати на клиниката в Германия и да кажеш приблизителни цени, колко време продължава и каквото може като детайли да споделиш. Поклон пред паметта на Запрян!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: ggs]  
Автор Alexia_81 ()
Публикувано10.10.11 09:36



Здравей,ggs.Първо искам да изясня,че лечението много зависи от състоянието на организма.Най-добре е да се започне,когато болният е в ремисия.Колкото по-силен е организма,толкова по-големи шансове има за оздравяване.Първата седмица е подготовка,прави се пасивна хипертермия.Болният се вкарва в една сауна,където му повишават температурата.През тази седмица също се вливат витамини и минерали за засилване на имунната система.След това започва същинската част с ваксината.Доктора ще прецени как ще слага инжекцията-мускулно,венозно или директно в тумора.Колкото по-висока температура се вдигне и се задържи,толкова по-добре.Пациента е под постоянно наблюдение докато трае процедурата.След това започват да се слагат и инжекции за детоксикация.Доктора е невероятен човек и на всички пациенти отделя време,колкото е необходимо.Постоянно следи за състоянието и за това как се чувства пациента.След четвъртата инжекция се правят пълни изследвания,за да се види как действа ваксината и дали ще даде очаквания резултат.Довечера ще напиша и координатите на клиниката.Можете да изпратите всички последни изследвания по имейл,като задължително споменете какво е състоянието на болния в момента,това е много важно.Доктора ще ви отговори и ще каже какво му е мнението за леченеието в конкретния случай,както и ще ви изпрати като цяло какво ще ви струва.
За това се сещам в момента,но ако нещо съм пропуснала,питай.
Каква е вашата диагноза?
Пожелавам ви успех и стискам палци всичко да се оправи.
Прегръдки.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Alexia_81]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано10.10.11 22:50



Здравей Alexia_81
Днес четох повече за васината, сега съм в период на чудене на къде да хвана... Оперирана съм от рак на гърдата и сега съм с метастази в костите, имах и в кожата мъничка... Последните месеци малкера ми се качва, ПЕТ скенера не показва сериозни нови промени, но маркера е притеснителен. Иначе се чуствам добре, чукам на дърво...ако не ходя на изследвания няма и да си помисля, че нещо ми има. Разбрах, че вие сте ходили и при Дамянов в клиниката... и за там се замислям. Но за ваксината четох, че има излекувани - това ми трябва!!! В темата по-напред, а и в блога за ваксината четох, че в Германия не действали по схемата на производителя и от една година не са пращали протоколи на производителя /имат уговорка да получават ваксината безплатно, но трябва да изпращат протоколи и резултати от пациентите си/. Те всъщност клиниките там са две... Ти дай координатите, все пак наистина идея нямам колко би струвало... Мисля си и дали няма накъде проучвания с ваксината, които са безплатни... Никой ли от България не я е пробвал до сега? От толкова време? .... Сърдечно ти благодаря, че намираш сили да влизаш тук и да пишеш!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: ggs]  
Автор Alexia_81 ()
Публикувано11.10.11 09:21



Здравей,мила,да,права си,че там не я правят по протокол,но ще ти кажа защо.Самото лечение не е леко.Като всяко друго и то има странични ефекти.След тази температура,която се достига на следващия ден си утрепан.А представи си всеки ден да си с такава температура,просто е много изтощително за организма,дори и здрав човек не би го издържал.Преди да се насочим в тази клиника ние проучихме доста нещата,обаждахме се няколко пъти до Канада,оттам ни препоръчаха д-р Енгесер,въпреки че не им праща статистиката си.Клиниката,която най-много препоръчват е в Парагвай,но там цените са безбожни.Аз се свързах с една жена,която беше с мъжа си пак в Германия,но в друга клиника.Там пък слагаха ваксината два пъти в седмицата.Просто всеки един от лекарите преценява как е най добре за болния.Един ден д-р Енгесер ни обясни,че в началото е започнал по протокол,но пациентите просто не са издържали на това натоварване.А знаеш.че за това заболяване трябва да имаш колкото се може повече сили.
Аз се радвам,че целта ти е пълно излекуване,а не просто да стигнеш до ремисия.Продължавай в същия дух.Ще успееш.
Терапията на Дамянов също помага,но тя не лекува напълно.По-скоро е поддържаща,но все пак успява да се стигне до ремисия.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Alexia_81]  
Автор Alexia_81 ()
Публикувано11.10.11 19:45



Адресът на клиниката в Германия е:
Dr. Med. Johannes Engesser
Dammweg 2A
D-69123 Heidelberg
tel:0049 6221-8306 56
0049 6221-8306 58
e-mail:Praxis@Dr-Med-Engesser.De
www.Dr-Med_engesser.De



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Alexia_81]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано11.10.11 23:56



Много ти благодаря Алекса! Ще се опитам до края на седмицата да им пиша.
При нужда ще те питам. Прегръдки!



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: ggs]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано20.10.11 02:44





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано22.10.11 05:36





Редактирано от *jull** на 22.10.11 09:50.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано25.10.11 15:44



Това изявление е голяма сензация.
На всеки интелитентен човек ще му стане ясно че г-жа Банова няма никакво понятие от Инсулин потенцирана терапия.
Относно изявлението че еди кои си професор бил наясно със ваксината коули.........от канадската фирма нямат и понятие за какво става въпрос.
Колко жалко!
Би ли могла г-жа Банова да подкрепи това твърдение?
Какви доказателства има г-жа Банова за неефективността на ИПТ?
Относно ефекта от ИПТ-това е много индувидуално.Зависи от това какво лечение е било приложено преди това.
Майка ми,която е със мета в белия дроб -по перикарда на сърцето и т.н. в момента има ремисия само след 3 месеца лечение във Интегративна медицина.Доказано на рентген има свиване на мета и промяна на състава и т.н.Клиничните резултати са Фантастични.
Само преди 3 месеца и казаха че нищо не може да се направи и че медицината е безсилна.
Всеки един ден за нея е подарен именно от екипа на Интегративна Медицина.
Всеки които желае може да се убеди сам и да види с очите си резултатите.
Изследванията не са правени във Интегративна медицина.
Няма да откажа достъп до резултатите на никого.Само пожелайте.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано25.10.11 19:08





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор Alexia_81 ()
Публикувано25.10.11 19:26



Здравейте,приятели.Искам задължително да подчертая,че в статията,която Калояна публикува заглавието не е вярно.Това не съм го казвала в никакъв случай и не разбирам защо журналистите преиначават думите ми.Аз продължавам да твърдя,че ваксината помага и лекува,но е много важно в какъв момент от заболяването ще се приложи.Както пише под заглавието,ако беше позволена ваксината тук и беше започнато лечението навреме със сигурност резултатите щяха да са други.В никакъв случай не мога да кажа,че ваксината не го спаси,това никой не може да го каже,защото не се приложи в подходящия момент.А този момент го изпуснахме не само поради финансова причина,а и поради спънките на нашата " мила "държава.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Kaлoянa]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано29.10.11 17:07



Все още не мога да разбера защо се противопоставяте на лечение което е последната надежда за някои болни.
Вие която сте преминала през този ад и сте имала късмет да се спасите,би трябвало да сте последната която да се противопостави на желанието на някои хора да живеят.
Само защото не харесвате някого не може да отричате неговото лечение.
Също така на лични ми пишете че не живеете в България,и се питам, откъде имате мнение за клиники и доктори ,за пациенти които имали неуспешно лечение и т.н.Прекалено много познания за човек които твърди че не живее във България.
Непрекъснато предлагате съвети което е много хубаво но мислите ли че това е основното лечение?
Мислите ли че всички трябва да се лекуват по един и същи начин?
Непрекъснато използвате чуждите публикации за да подкрепяте своето мнение.
Във моя блог казаха че сте уважаван член на този клуб-/мнение от анонимно лице което не участва във клуба /.Като такава защо сте в непрекъсната опозиция?
Във този клуб хората се борят за собствения си живот или за живота на близките си.Всеки отчаяно търси начин да се спаси или да получи надежда.Всеки споделя и не натрапва мнението си и не критикува.
Извинявам се ако думите ми ще обидят някого,нямам подобно намерение но,не доумявам вашето поведение.
Между другото преди няколко месеца се срещнахме със вас.

С най-добри пожелания



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
АвторPenKiller (Нерегистриран)
Публикувано29.10.11 20:14



Danidd,
Понеже ме цитирате като „анонимното лице”, нарекло г-жа Калояна „уважаван член на този клуб”, смятам, че съм длъжна да Ви отговоря.
Калояна е уважаван член на този клуб (а това е не само мое мнение), както заради ценната информация, която е публикувала ТУК, така и поради факта, че никога не е пестяла информация и за „другата гледна точка”, нещо особено ценно при взимане на такова тежко решение каквото е изборът на лечение. А когато става въпрос за ИНФОРМИРАН избор, решението е по-адекватно!
Защо наричате тази обективна позиция „противопоставяте” – това пък аз недоумявам!

Недоумявам и защо смятате, че само „някои хора имат желание да живеят”! Ами в ТОЗИ клуб жаждата за живот блика от всеки постинг! Не сте ли забелязала???

Недоумявам, също, защо в ерата на ИНТЕРНЕТ на някого му прави впечатление, че има хора, които въпреки, че са на хиляди километри от България ЧЕТАТ и се ИНФОРМИРАТ за ставащото у нас!

Недоумявам и защо твърдите, че не критикувате, а подлагате на анализ поведението на другите!

Искрено се радвам на ремисията на майка Ви и най-чистосърдечно Ви пожелавам следващият път отново да се похвалите с много добри резултати! Ще се радвам да споделите и друга информация относно хода на терапията. Това ще помогне на много хора да направят своя информиран избор.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: PenKiller]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано03.11.11 14:16



Уважаема PenKiller
Подлагам на анализ поведението на Калояна която първа дръзна да критикува./относно стари публикаций и изказвания/
Уважавам мнението на всеки когато не е придружено със грозни твърдения и обвинения.
Всичко това може да се каже по по-уважителен начин.
Не разбирам ,защо вие отговаряте от името на някой друг?
Вместо да се изявявате като адвокат на други-отговорете на въпросите които ви бях задала във моя блог.

С уважение



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано05.11.11 16:47



Danidd, не мисля че тук сме се събрали за да подлагаме на анализ поведението на когото и да било. Живеем в свободно общество и всеки има право да каже собственото си мнение /надявам се, че няма да го отречете/. Също така е факт и че голяма част от публикациите са преиначени, но не виждам нищо лошо в това, че Калояна е споделила въпросната статия. Така и Алехия можа да каже, че това не са съвсем нейните думи, което според мен е повече от прекрасно. И въобще за какво става въпрос тук? Това е клуб за подкрепа, не сме се събрали да съдим някой! Все едно няма по-важни неща! Пожелавам Ви повечко мир в душата и обич в сърцата



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: megolina75]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано05.11.11 19:53



megolina75
Съгласна съм с това което казвате.
Както казах,съмнения ,несъгласие и пр.могат да се изразяват по по-интелигентен начин.Без грубости и явни нападки.
Не си спомням да съм осъждала някого тук,освен ако съм счела ,че е нужно да се защитя.



Желая късмет на всички



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано12.11.11 15:43



“Вън от рая” с Лили Маринкова

Тема на предаването: Защо в София се закрива единственото лечебно заведение за интегративна медицина? Защо здравната администрация не съдейства за въвеждане на нови антитумурни методи? С участието на: проф. Лъчезар Аврамов и д-р Христо Дамянов.



Редактирано от *jull** на 12.11.11 16:06.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано05.01.12 14:58



Започна клинично изпитание на ваксината в германия

http://www.cancer.gov/clinicaltrials/search/results?protocolsearchid=8996292



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
АвторTarse6t (Нерегистриран)
Публикувано08.01.12 22:11



От къде в България може да се закупи ваксината и каква е цената?



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Tarse6t]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано25.02.12 02:59





Редактирано от Buba67 на 25.02.12 10:08.



Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: danidd]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.02.17 11:01



Вдигам стара тема,защото има нова информация.
Първо да си припомним за какво става дума от този линк:



И сега новото - решение на съда, относно прилагането на лекарства, които са обект на клинично изследване, но не са регистрирани за употреба.



ДАНИ, Благодаря от сърце, за споделената информация!


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Ваксина на Коулинови [re: Buba67]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано30.07.17 16:15




МЗ БЕШЕ ОСЪДЕНО ЗА ЛИПСАТА НА РЕГЛАМЕНТ ЗА СЪСТРАДАТЕЛНО ЛЕЧЕНИЕ


Редактирано от *jull** на 30.07.17 17:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.