Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Авторevergrean (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 18:48



Определени добавки точно за този вид рак незнам, но може да почнеш да засилваш имунитета-натанал, герисан, селен, вит.ц, ....листо от маслина(говоря за капсули), а вчера четох и за масло от чаено дърво взима се сутри в 50мл.мляко по една капка , за 2 седмици, после почивка, после пак и това около 3 месеца!Пий зелен чай в неограничени количества.....Разрови се във форумът има идеи за добавки!Успех!

А интересно тук по време на химиотерапия не разрешават нищо да се взима -смятат, че това намалява ефектът от нея!?Дори зелен чай , казват че не може!



Тема Re: Лимфомнови [re: evergrean]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 19:56



Препоръчаха ми Вижън. Малко се притеснявам обаче дали няма да си навредя с тях. Четох някъде, че имуностимулантите стимулирали и рака. Някой има ли отзиви или препоръки от лекар?



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Авторevergrean (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 22:28



Кали, мисля,че трябва да засилваш имунната система, защото една от теориите за ракът(аз я подкрепям!)е , че е резултат от срив на имунитетът!Особено хематологочните ракове, както е при теб!Даже незнам дали знаеш, но едно от усложненията на Спинът е лимфом!А Спинът е пълен срив на имунната система!Така, че споко добавките засилващи имунитетът няма да ти навредят!





Тема Re: Лимфомнови [re: evergrean]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 22:39



Мерси много, че ме успокои. Аз почти не съм боледувала досега, но пък първият път ми е за световно

.Затова съм малко втрещена от шепата хапчета - било то и добавки. Ще ги пия и ще редувам. Купих си Натанал, но се притеснявам, че в работата ще мириша на чесън.... Мирише ли наистина?



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Авторevergrean (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 22:49



Аз съм пила натанал само за краткото време като бях в България, ми не си спомням, ама май не мирише, бе.....Ако те притеснява миризмата вземи си чесън на капсули, аз пия тук такъв ...., но пък натаналът е по-добър, като спиртен извлек.....абе я да не ти пука важно е здравето ти все пак!Освен това няма да си говорите много задушевно с колегите и така....Може след , като го изпиеш да сдъвчеш едно- две зърна кафе за обезмирисител, да знаеш действа!





Тема Re: Лимфомнови [re: evergrean]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 18:17



Днес ми е бойното кръщене с първата вливка. Лекарствата ми са ендоксан и 6 хапчета флудара. Три дни ще ги приемам и след един месец ще ходя пак на следваща ХТ. Диагнозата ми се оказа сериозна - лимфоцитен лимфом B-клетъчен индолентен 4-ти стадий. Доколкото разбирам, третира се по-различно от агресивните лимфоми. Ще съм благодарна да получа информация от хора с това заболяване, дали си помагат с добавки и определени храни. Чета много противоречиви неща. Например в американски сайтове препоръчват силно калорична храна, вкл.масло, тлъсто месо и сладки работи. Но на мене някак си не ми се вярва, че точно тази храна е добрата...



Тема Re: Лимфомнови [re: kaли]  
Авторmaria (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 13:08



Кали,здравей.Искам да те питам нещо,защото много се тревожа.Преди нова година ми се появи лимфен възел на врата и ми се подуха сливиците.Правиха ми 3 пъти кръвни изследвания в рамките на месец и всичко беше ок.Хематологът ми каза,че няма нищо страшно и щели да минат от само себе си.Сливиците ми са вече ок,но този на врата си стои и май напипвам и един на шията от ляво.Не знам вече какво да си мисля.Ти имаше ли някакви отклонения в кръвната картина?



Тема Re: Лимфомнови [re: maria]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 23:32



Мария и аз съм в същото положение.Днес пак бях на хематолог пак всичко ми било наред.Незнам вече къде да отивам.Повторих няколко пъти че искам биопсия ма те ме гледат все едно излизам от психодиспансера.Даже докторката накрая се ядоса и взе да разправя колко стаж има и ако се съмняваше в нещо щяла веднага да предприеме нещо.



Тема Re: Лимфомнови [re: lili]  
Авторmaria (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 10:08



Лили,и мен ме гледаха доста странно.Предполагам,че не е нещо страшно,но в последно време чета какви ли не неща и се побърквам.Ако бяха минали за 2-3 седмици,вероятно щях да го отдам на настинка,но този на врата стои вече повече от месец и се появи нов,макар и много мъничък.Имам проблеми мъдреците долу.Чудя се дали пък те не са причината.Другата седмица има час при д-р Факих.Ако трябва ще ги вадя.Ти имаш ли други оплаквания,освен подутите лимфи?



Тема Re: Лимфомнови [re: maria]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 23:26



Единият ми лимфен възел зад ухото ми е от 2 години.И аз от същата страна имам проблемен мъдрец който ме боли страшно много лятото.Сега обаче ми се появи и друг възел зад другото ухо.Леко ме наболяват все едно стрелички преминават оттам.Иначе последната ми кръвна картина е наред сега ще направя нова за всеки случай.Миналата година ми махнаха сливиците защото имах болки по ставите,целите били гнойни и операцията е продължила 3 часа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.