Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Автор EFO75 ()
Публикувано21.11.07 19:06



ЗДРАВЕЙ ,това ''май''-го чувам от много години.JULL е права за всичко което ти писа.
Преди 5-6години,една жена от отделението кадето бяхме заедно, ми каза,-''ДЕТЕ НЯМЯ СМИСЪЛ ДА РЕВЕШ,ЕДИН ДЕН ТЕ ПРЕСЪХВАТ''тогава не обърнах внимание на думите и.Сега вече повярвах,и се сетих че е била права.Имам МИОПАТИЯ и на двете очи,/сухота/слагам си от 2г.искуствени сълзи,и др.
ЗАТОВА СЕ СТЯГАЙ,и''слушай патило а не старило''.аз живея заради семейството си/някяде в клуба сам писала/





Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 14:03



Вече имам първоначална диагноза лимфом. Сега ми назначиха ехограф на коремни органи и пункция, за да определят стадия. По първоначални данни е в начален. Засега всички изследвания и прегледи се случват в Исул. Бихте ли могли да ми кажете дали да остана там или да търся други специалисти? Имате ли информация кои са най-добрите лекари в тази област?
Благодаря



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Авторevergrean (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 22:19



Стой си в Исул!Там шефът на клиниката по детска окохематология е проф.Драган Бобев-някога беше добър приятел на мама и ни беше съсед.А съм чувала и много добри отзиви и за онкохематологията за възрастни!Желая успех и не се плаши!





Тема Re: Лимфомнови [re: evergrean]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 12:37



Благодаря ти. От много места обаче ми казват, че в Исул си губя времето и трябва незабавно да отида в ракова болница. Засега нямам пряк достъп до проф.Бобев. А кой оглавява онкохематологията за възрастни там. Имаш ли име?



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 15:52



Здр. Кали!На мен преди година ми откриха болест на Хочкин,на лимфната система, а съм само на 21г. Преди 3 седмици приключих с лъчетерапията,и след още 1 седмица ще си правя контролни изследвания.Но резултатите ми още преди лъче-то бяха мн добри-нямах никакви увеличени възли.Чувствам се мн добре,трябва да имаш силна воля и кураж,защото лечението е доста дълго,почти година,но с мн добри резултати ,ако е в начален стадий.Трябва да бъдеш търпелива,и да не се отчайваш за нищо на света.



Тема Re: Лимфомнови [re: 4ere6ka]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 16:22



Благодаря ти за окуражителните думи, черешка!
Надявам се да забравим завинаги тази болест.
Аз още не зная какъв лимфом имам - засега информацията е неходжкинов малигнен. Проверяват и стадия.
Ти само лъчетерапия ли направи или и химио? Къде те диагностицираха и лекуваха?



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 16:36



Правих и химиотерапия-6 курса,във Варна,в Университетска болница,а лъчето -в ракова в София.По време на химиотерапията е мн важно да си подсилваш имунната система,не само заради теб самата,ами и заради показателите(левкоците,неотрифили..),които се следят мн стриктно.Аз химиотерапията я понасях мн зле,но това зависи от организма на човек и от това ,каква химиотерапия ти е назначена. Не бива само да се отчайваш,а да бъдеш силна.



Тема Re: Лимфомнови [re: 4ere6ka]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 16:59



А къде ти направиха диагнозата и предписаха лечението?
С какво си подсилвала имунната си система?
Какъв стадий беше твоя лимфом?
Зная, че задавам много въпроси, но се опитвам да събера максимално повече информация, за да се ориентирам. Другото е, че това някак си ми помага психически - правя нещо, докато чакам окончателната диагноза...



Тема Re: Лимфомнови [re: kaли]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 17:17



Разбирам те напълно,именно защото и аз съм била в твоето положение ,и аз съм се страхувала и мислила какви ли неща...и съм искала да събера информация от различни хора с тая диагноза...
Всичко,освен лъче-то ми бе направено във Варна,в Университетската болница.Не съм ходила на друго място,за да потвърдят,защото ми казаха да започвам с лечението възможно най-бързо.Стадият е 2,на границата с 3,но го водеха 2.Относно имунната система са наколко нещата,които правих и продължавам да правя.Това са на 1во място-храната.Мн са важни ядките,но суровите задължително,особено бадемите,но също така и орехи,лешници.Месото-при възможност агнешко,телешко(макар да съм чувала спорна информация, но знам че агнешкото е мн полезно за неотрофилите).Мн често трябва да пиеш сок от моркови и цвекло(мн помагат).И да избягваш от тук на татък консервирани храни,полуфабрикати(заради химиите),хубаво е да се храниш здравословно.И пиех едни витамини(вит.Б6 и фолиева киселина).Аз през цялата химиотерапия имах проблеми с тия показатели (почти след всяка химиотерапия спадаха драстично),но пак казвам това зависи от организма на човек. Ами за друго май сега не се сещам,но ако се сетя ,ще пиша пак.А ти не се притеснявай да питаш каквото и да било,но само ,моля те, не се сравнявай с никого от нас,защото всеки човек е индивидуален,при всеки леченията протичат по различен начин,не се стресирай от прочетеното тук и в други сайтове,просто го приемай информативно,но не и че задължително и при теб ще е така....Това е мн важно





Тема Re: Лимфомнови [re: 4ere6ka]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 17:31



Благодаря ти много за информацията. Пишеш, че химиотерапията си я понесла мн зле. Как стоеше въпроса с лъчетерапията?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.