Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Лимфомнови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 01:06



Тодор, Кали е точно от тия два вида лимфома, но само си представи около 10 вливки-една проста аритметика прави около 35000-колко хора в Бг. може да си го позволят, а?Цинично е.





Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
АвторToдop (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 18:06



здравей Кали,
не разбрах защо се е наложило да си купуваш сама лекарството - не си ли с показания за които може да се заплати от министерството?



Тема Re: Лимфомнови [re: Toдop]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 23:44



Благодаря на yraa, че ме защити, но за протокола аз не съм от тези 2 вида лимфоми, за които Мабтера се предписва в България. Това обаче не променя факта, че лекарството се дава в чужбина за всички CD 20 позитивни лимфоми - какъвто е и моя случай. Консултирах се и с канадски лекар, който каза, че е кощунствено при 4-ти стадий и възраст под 35 години Мабтера да не е в схемата. Златният стандарт в чужбина включва химиотерапия и Мабтера ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - не съм срещала нито един чужденец с моето заболяване, чиято схема на лечение да я изключва. Даже има пациенти, които са само на Мабтера на определен етап. Много хора вече приемат и по-нови лекарства, за които споменах и които в България никой от лекарите не предлага.Тук просто ми казаха, че химиотерапията е "класика в жанра" и е одобреното лечение в нашата държава-едва ли не аз трябва да вярвам на нашето здравеопазване вместо на американското, френското, английското и т.н. Мабтерата трябвало да оставя като 2-ра линия на лечение, каквото и да значи това... Заболяването ми не се лекува-хроничо е, което изключително много увеличава значението на периода на ремисия - ако мога да си осигуря 5 години относително нормален живот с Мабтера вместо стандратните 2 години с химиотерапия, Вие кое бихте избрали?



Тема Re: НЕХОДЖКИНОВ ЛИМФОМнови [re: Toдop]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 17:41



Тодор,
Коментарът ти дава отговор какво може да направи сдружението:
1. По всякакъв възможен начин - медии и съд - държавата ни да бъде притисната по въпроса защо Мабтера не се дава ВЪВ ВСИЧКИ СЛУЧАИ, дори и за одобрените 2 вида лимфоми? Кой решава кой пациент ще живее и кой не?
2. Да набира средства, с които да подпомага хората, болни от лимфом за осигуряване на най-новите лекарства, когато държавата не е насреща. Тези хора изобщо не са малко, но не са и много. Аз, например, ако премина трапа с удоволствие бих станала дарител, за да помогна на други хора в моето сегашно положение.
3. Да притиска държавата в осигуряването на нови методи на лечение, а не динозавърски от преди 20 години.
Всичко останало - питане до "незнам си кой си", пресконференции един път на пет години в деня на болните от лимфом е бошлаф работа.
Това е скромното ми мнение по въпроса и може би доста идеалистично за нашите условия...



Тема Re: ЛИМФОМнови [re: maria]  
АвторBAЛИ (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 11:34



ЗДРАВЕЙТЕ!АЗ ИМАМ ПЪРВИЧЕН МЕДИАСТИНАЛЕН В ЕДРОККЛЕТЪЧЕН ЛИМФОМ ОТКРИХА МИ ГО СЕПТЕМВРИ 2007.ВЕЧЕ ИМАМ 11 ХИМИОТЕРАПИИ ОСТАВА ОЩЕ 1 И СЛЕД ТОВА МЕ ПРАЩАТ НА ЛЪЧЕТЕРАПИЯ.ЛЕКУВАМ СЕ В ХЕМАТОЛОГИЯТА В СОФИЯ ИНАЧЕ СЪМ ОТ ИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ!АКО ИМА НЯКОЙ С ТАКЪВ ЛИМФОМ ДА ДА ПИШЕ.БЕШЕ ГОЛЯМ10-10см закрепен за аортата.СЕГА Е 4-5см като повечето е ФИБРОЗА НО СЛЕД БИОПСИЯ СЕГА СЕ УСТАНОВИ ЧЕ ИМА ОЩЕ МАЛКО ЛИМФОМНИ КЛЕТКИ.ИНАЧЕ МИ СЛАГАТ И МАБТЕРА!ПРИТЕСНЯВА МЕ ТОВА ЧЕ ОНКОЛОГЪТ ОТ МОЯ ГРАД СМЯТА ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОПЕРИРА ТОВА А ДОЦ.ПЕЙЧЕВ ОТСОФИЯ Е КАТЕГОРИЧЕН ЧЕ ЛИМФОМА НЕ СЕ ОПЕРИРА А СЕ ЛЕКУВА.ДА НО ТОВА НЕЩО НЯМА ДА СЕ СТОПИ НАПЪЛНО И ВИНАГИ ЩЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ОСВЕН ТОВА КАТО СЕ НАТОВАРЯ НЕЩО ИМЕ БОЛИ!



Тема Re: ЛИМФОМнови [re: BAЛИ]  
Автор *jull** (())
Публикувано13.07.08 14:26



В такива случаи се търси поне още едно мнение и за да си сигурна (понеже въпросът е принципен - дали лимфомът
се лекува или оперира), най-добре е да се проучи световната практика по този въпрос. Това можеш да направиш чрез Международния онкологичен консултативен център в София.

УСПЕХ!





Тема Re: НЕХОДЖКИНОВ ЛИМФОМнови [re: Kaли]  
Авторcalo (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 01:53



Кали, пиша ти, защото един много близък мой приятел е болен от лимфом 3-та степен. Много скоро започва първата си лъчетерапия. Моля и другите, които разполагат с информация за новите видове лечение, помогнете на тези, които сега тръгват по вашия път. Просто моля за повече информация. Без значение колко е скъпо, за това са приятелите.



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Авторsa6ito (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 12:57



zdraveite na vsi4ki,na 18 godini sam mnogo sam pritesnena,ot 3 meseca sa mi poduti limfnite vazli ot ednata strana na 6iqta,po princip mnogo 4esto mi se naduvat,oba4e imam i pod mi6nicata,kato mi se poqviha tam me bolqha.otidoh pri li4nata lekarka i tq mi napravi kravni izsledvaniq,bqha normalni.oba4e me prati pri endokrinolog i toi mi kaza,4e imam kista namira se na jlezata,no spored nego e dobra kista,ne bila ot lo6ite,4udq se vazmojno li e da sa mi poduti limfnite vazli ot taq kista



Тема Re: Лимфомнови [re: sa6ito]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано31.08.08 13:13



Моля те да пишеш на кирилица. Благодаря ти



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Лимфомнови [re: sa6ito]  
Автор4epe6ka (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 09:12



Отиди при специалист хематолог...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.