Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Утре първа химиотерапия  
Автор binhi (непознат )
Публикувано19.11.07 15:07



Здравейте,утре ми е първото вливане,боже колко ме е страх не мога да спя от няколко дни,смазана съм,СТРЕХ МЕ,по принцип не се чуствам добре,страх ме че ще стана още по зле след това,все още се чудя взех ли правилното решение,казаха че понеже съм млада на 26 год. искат да направят 4 курса за да са на 100% сигурни 4е всичко ще е наред за в бъдеще,защото химиото няма да ме лекува,защото всичко е хванато в началото Стадии 1,комисията реши така,ако беше 1 човек но го решиха 10 в Онкологията,казаха да си купя перука,много ме е страх полудявам,мисля че не мога да се справя.ПОМОГНЕТЕ МИ



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор cлeпeц (непознат )
Публикувано19.11.07 15:13



Момиче, стегни се! Горе главата и само позитвини мисли.. Какви са тези страхове..?? Щом е хванато в началото шансът да се опровиш напълно е ОГРОМЕН! Химиотерапията не боли, но се подготви с някакви хапчета за гадена.. Ако имаш възможност си вземи Зофран от 4 мг..
А за косата - няма какво да се страхуваш - и да падне, после пак ще поникне.. Днес с моята майка ходихме до Амоена и мерихме сумати перуки.. По едно време даже ни хареса


Сега ускам да се успокоиш и да си мислиш само едно - как химиотерапията ти помага.. За да може тя наистина да ти помогне.. Не се подавай на лоши мисли, защото така само си вредиш..
Аз съм с тебе и можеш да докладваш веднага след химиото как си!
Прегръщам те много и наистина, моля те, УСПОКОЙ ТОПКАТА!



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано19.11.07 15:21



Ще ми позволиш с мойте 10 години в повече да ти се накарам.
Няма от какво да се страхуваш. Стегни се.
От полудяване файда няма.
Отиваш с нагласата, че всичко това е една терапия, която трябва да направиш. И това е.

Всичко, което е за твое добро, и за здравето ти е правилно...

ЪЪЪЪ, не разбрах кое ще стане по-зле. Химиото ли? Кое?

Разбира се, че ще справиш.
Какво ще ти вливат? Казаха ли ти?

Косата започва да пада малко преди второто вливане. Така че имаш още време да си избереш перука.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано19.11.07 15:28



Утре ще бъда в диспансера в Младост за сцинтиграфия. Ако вливаш там можем да се видим и да поговорим. Не се страхувай, няма веднага да започне да ти се гади, набави си зофран или нещо друго против повръщане и няма да имаш проблем.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: cлeпeц]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано19.11.07 15:37



Моляте да се успокоиш, всичко е вътре в главата ти ,мисли си само хубави неща,когато с дъщеря ми бяхме по- болниците ,тя също много се страхуваше от химиото,но там се запознахме с жени които са минали по този път ,и те самите казваха че няма нищо страшно, и че всичко е до нагласа ,даже някой от тях са ставали и са ходели и на работа след това.
А имаше една жена от Смолян, която разказваше,че толкова била уплашена от всичко което била чувала за химиото, и за гаденето,че като започнала вливката и тая викала......... сестра от тази вливка много ми се драйфа ........
пък сестрата и казала ,че как ще ти се .......... като аз още несъм ти включила системата.
Станала за смях и умряла от срам,и тогава разбрала,че всичко е до вътрешна нагласа.
Горе главата,ти си силна ,ще се справиш,ПОМНИ НИЩО И НИКОЙ НЕМОЖЕ ДА ЗАСТАНЕ НА ПЪТЯ ТИ ,ТИ ЩЕ СЕ СПРАВИШ. ВЯРВАЙ В СЕБЕСИ, И ЩЕ ПОБЕДИШ!!!



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано19.11.07 15:46



Трябва да си по-спокойна, защото стахът е лош съветник. Мисли позитивно и вярвай, че си взела правилното решение. Аз съм сигурна, че е така и, че всичко ще мине добре.
Стискам ти палци и вярвам заедно с теб!
Прегръщам те и утре чрез мислите си ще бъда с теб.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: lumixx]  
Автор *jull** (())
Публикувано19.11.07 15:53



Спокойно, миличка! При всеки случай е различно. На съпруга ми от химията не му падна НИТО ЕДИН КОСЪМ! Не се самопрограмирай предварително в тази посока. Напротив - задай си положителна нагласа!
Я, виж колко хора тук ще ти стискат палци! Така, де, няма да се излагаме!


Когато се страхувах като малка (а тогава страховете са големи!) си представях, че съм героиня от приказка или филм. И така се вживявах в ролята си, че вършех чудеса от храброст (например прекосявах сама тъмния коридор или не гъквах на зъболекар!)

Така че се преобрази в една смела валкюра - и напред! До пълно унищожение на врага!

Прегръщам те!





Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: lumixx]  
Авторbinhi (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 15:55



Милички за пореден път,ми помагате и за което ви благодаря от цялото си сърчице.Незнам какво ще ми се влива.Имах впредвид че по принцип сам с слаба имунна система ето и сега мах се разболявам боли ме гарлото и ме втриса,страх ме е след курсовете хими да не ми се унищожи повече имунната система.Незнам все си мисля че косата ми няма да порасне както е в момета,никога повече заради стрес а имам в момента разкошна коса.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор *jull** (())
Публикувано19.11.07 16:04



Много е вероятно да те втриса (и всичко останало) от нерви! А ако състоянието ти не позволява, може и да не ти правят химия. Остави на лекарите да преценят тези неща. А за подсилване на имунната система има много начини. Спокойно!





Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано19.11.07 16:05



Небой се ще ти порасне, и ще бъде още по-хубава и по- разкошна от сега.

.А сега се успокой,поеми дълбоко въздух,ще видиш всичко ще е наред!
Прегръщам те силно,утре ще мисля за теб,като за своя собствена дъщеря,и ще ти изпратя своята положителна енергия,и така ще се справиш по лесно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.