Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 19:50



Ще ги издържиш, спокойно .След една седмица ще се разхождаш и ще мислиш по друг начин.Малко по малко почни да ядеш и ще ти се върнат силите,а за следващия път се зареди със Зофран и го взимай по програмата на Весето. Не е лесно ,но не е и непосилно.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: pln_4O]  
Авторtrendafil (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 20:03



Привет на мен ми предстои химия можеш лши да ми разкажеш как се прави по колко пъти на седмица на месец колко продължава една вливка какви видоде химия има знаеш ли при кой капе косата .Моля пиши ми много ме е страх чета тука всичко и още повече настръхвам . Н о няма как трябва да се оцелява имам двама сина. Ти сега как си какво ти беше от какво си оперирана.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано23.11.07 20:57



Пий повече течности. Важно е.
Нормално е да си скапана. И това ще мине, споко.
Ще ги издържиш, няма как.

Взе ли си болнични?

Сега, когато си на химио, много, много не се затваряй с хора в непроветливи помещения. Избягвай и градския транспорт. Контакти с деца. Има много вируси и грипове по това време на годината. Хубаво е да не се разболяваш..
Прави си всеки ден и по една чаша пресен сок от портикал. Сок от моркови...

Разбра ли, какво вливаш?



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: trendafil]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.11.07 21:57



Трендафил, по-лесно и по-кратко ще бъде да кажеш какво ще ти вливат. Тогава ще ти кажем как протича. Трябва да знаеш, че в зависимост от диагнозата и от вида на химиотерапията схемите са различни, времетраенето също, усещанията и т.н. Та айде за по-лесно кажи какво ще ти вливат, щото така както си попитала ще се наложи учебник да пишем за да ти обясним.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.11.07 22:03



Само не разбрах защо ябълката е била настъргана?


Изтощена си от повръщането. Ще се стабилизираш и след два дни и за секс ще мислиш, успокой се.
А останалите ще ги издържиш и още как, само че това да ти е за урок и за другия път да се подготвиш.
Аз всъщност не знам какво е да повръщаш от химиотерапия. Пиех Зофран при всички вливки и не съм повърнала нито веднаж. Сега с тази химиотерапия отново пия Зофран и пак не повръщам.
Ти си нагледен пример на моите думи, които повтарям непрекъснато, т.е. че паниката е лош съветник. Толкова беше уплашена и нещастна, че ще ти падне косата, че не се подготви. А тук сме писали толкова много за този Зофран и за повръщането.... Но всяко зло за добро! Следващият път всичко ще е наред. Хайде сега горе главата!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: vesela.bg]  
Авторbinhi (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 14:58



Здравейте,днес станах от кревата успях да се изкъпя,отслабнала съм с 3 кг.Сега ще пия сокче от моркови и ябълки.Понесах всичко толкова тежко защото бях и много настинала.Дробовете ми се ръзкасаха от кашлицата която имам.Следващия път мога ли да си взема инжекции Зофран.Разбрах че ми вливат ФЕК какво значи това.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано24.11.07 15:34



Браво, днес вече си на крака! :)
Леко, полеко всичко ще отмине. Ти си герой!
Поздрави и целувки!



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.11.07 16:43



ФЕК-а е червената химиотерапия, съкратено от първите букви на трите лекарства. Успокой се, следващото ще протече нормално, ако вземаш Зофран. Ако искаш може и на инжекции. Аз си пия Зофрана, номера е да се започне с таблетка от 8 мг. един час преди вливането. Следваща таблетка вземаш когато усетиш гадене, но не да чакаш много, че ще я изхвърлиш. Но ако предпочиташ инжекции, няма проблем.
Всичко отшумява за 3-4 дни.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: vesela.bg]  
АвторON4O_BON4O (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 17:42



На маика ми също и предписаха такава ФЕК химиотерапия.Моля даите ми повече информация за съставките.Също така моля да ми кажете дали е много тежка тази терапия.Казха ми че се прави с превантивна цел.Ще съм много благодарен на всякаква информация.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: ON4O_BON4O]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.11.07 20:08



FEC - съставки - 5Флуорацил, Ендоксан, Циклофосфамид.
На цвят - червена течност, затова я наричаме червената химиотерапия.
Вливането е около час и половина. Най-гадното е гаденето и повръщането.
А то се преодолява с лекарства против повръщане /писано е в темата за тях/. ПРи вземане на достатъчно лекарства, много течности и сокове, повръщането се избягва съвсем. Косата пада в много голям процент от жените, но има случаи, когато и не пада съвсем.
Като човек, който е правил три химиотерапии и сега продължавам с четвърта, мога да кажа, че червената химия е доста поносима и не е от най-тежките. Неприятните усещания отшумяват за 3-4 дни.
Всички химиотерапии са с превантивна цел, да унищожат останали туморни клетки след операция или при рецидив.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.