Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано19.11.07 16:16



Ей, ще ти дърпаш ушите, да знаеш...



Стига с тая коса, бе жена....
Ще порастне. И по-гъста и по-здрава. Без майтап. И къдрава. И аз така цял живот си мечтаех за къдрава коса. Е Господ ме послуша...
Сега, след химиото съм като след перманант...

Сега. Психиката е много мощно оръжие. Втриса те, щото си се панирала от всякъде. Недей. Послушай ме. И аз съм минала по този път. Точно преди една година (31/10/2006) ми беше първото вливане.
Мисли си само хубави неща. Е, верно, има малко гадни последствия, но какво от това. Ще мине и за замине. Мисли си как след една година ще идеш на море, на екскурзия.. Ще се съберем за винце и мезе клубарите.

Прочете в спавочника за имунната система. Храни се здравословно. Води нормален живот. Ходи си по разходки. Повтаряй си, че химиото трепе всяка ракова клетка, която може да се намира някъде из организма ти...
Че ти помага да бъдеш по-здрава...

Целувам те. С тебе сме всички тук...



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: AйeзCeдaй]  
Автор sv3 (новак)
Публикувано19.11.07 18:19



Ако продължаваш така,ще повръщаш от страх а не от химията.Аз минах две вливания без повръщане,само страшно гадене,но се овладява с лекарства.На мен големия страх ми бяха вените,понеже вените са ми лоши,а съм оперирана и на двете гърди и не знам коя ръка да пазя ,но засега нямам проблеми.Така , че се стегни, след няколко дни ще видиш ,че сме прави



Тема Re: Таксолнови [re: sv3]  
Авторslu4aen (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 18:29



Здравейте момичета,пожелавам ви да победите проклетата болест.Всеки си има своите страхове,а сега аз ще ви разсмея с мойте проблеми.Имам сестра на която и предстои химиотерапия с Таксол.Тя е журналистка и някой и е казал, че от Таксола се дебелее.В момента в къщи е истерия,търсят се връзки за смяна на лекарството и никой от домашните не може да овладее положението.Не знам дали да се смея или да се ядосвам,но времето тече,аз не мога да накарам сестра си да отиде на вливане.Дайте съвет.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.11.07 19:12



Миличка, косата расте още по-хубава след това, вервай ми!

А това не ми харесва, че се разболяваш. Премери тази вечер и утре сутрин температура. Изпий един Фервекс и утре непременно, ако пак е така, да кажеш на лекарите. В такива ситуации не се прави химиотерапия.
Ама си мисля дали не соматизираш? От страх от химиотерапията?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано19.11.07 20:48



Момиче,просто не се паникьосвай ,удари по масата и си кажи ,че ще се справиш и приеми всичко като едно изпитание за волята ти и след година когато всичко отмине ще бъдеш горда със себе си.Косата не е по-важна от цялото ти АЗ и това са съвсем дребни детайли които не трябва да те притесняват,какво като ти окапе ,който те обича и разбира ще продължи да го прави без значение дали имаш коса или не,ако е обратното ,ти за такова нещо ли мечтаеш?
Измери си температурата утре и ако имаш кажи на докторите .Пожелавам ти успех и искрено се моля Господ да е с теб,ще успееш бъди сигурна ,повярвай си !



Тема Re: Таксолнови [re: slu4aen]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 21:04



Олеееееееее случаен, това възможно ли е??? Не мога да повярвам, още повече ,че се отнася за интелигентен човек като сестра ти... Нима не разбира ,че не всичко в този живот е суета на суетите!!! Не бива да иска смяна на лекарството, това е най-висока генерация....Какво значат килограмите ако си болен!!! Опитайте се да й обясните! Като приключи с лечението пак ще влезе във форма... но дори и а не е като преди, има други по-важни неща!!! А на теб миличка УСПЕХ утре!!!



Тема Re: Таксолнови [re: блara]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано19.11.07 21:17



Абе хора, как може да сте толкова суетни! Какво е това косата, килата...
Стегнете се и премерете нещата. Кое е по-важно? Фигурата и косата се възстановяват, а другото...
Преди да ме оперира хирургът ми каза /колкото и грубо да звучи/ избирай - саката или мъртва? Познайте какво избрах.
Много е прав Гамба, който ви цени ще ви приеме каквито сте и тези временни недостатъци няма да са от значение, а ако някой се отдръпне от вас - просто той не ви е заслужавал.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: Гaмбa]  
Авторbinhi (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 22:47



Боже ако знаете какъв стимул ми вдъхнахте,колко много съм ви благодарна,все още съм притиснена но не чак толкова.Току що гледах филм казва се тайната(The sekret)Филм за позитивното мислене,научно доказателство как човек предизвиква всичко сам.Знаете ли колко пъти преди да се случи това със мене съм си викала какво ли е да си болен от рак,как ли се справят хората с тази болест,аз не бих могла.Смятам че аз съм си докарала това състояние,мъкар че един доцент каза че специално всички родени след 80-та с такива заболявания за тяхното сястояние е виновен Чернобил.Дано всичко е наред,дано съм добре,дано не се доразболея повече до утре защото искам да свършва по бързо,не искъм да ме връщат.Прегръщам ви всички



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: binhi]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано20.11.07 05:53



Дано вливката да мине възможно най-леко. С теб сме! Успех!



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: lumixx]  
Автор cлeпeц (непознат )
Публикувано20.11.07 09:55



BINHIII, да пишеш как си!!!
Прегръщам те!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.