Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Продължителност на ХТ - Въпрос към Jull i Buba 67нови [re: mim.i]  
Автор ati74 (непознат )
Публикувано15.05.09 22:15



Мили Jull и Buba67,

Много Ви благодаря за подкрепата и куража, който ми вдъхвате!!
Jull, благодаря ти за топлите думи!!! Неволята учи миличка....колко сайтове и форуми изчетох, но най много и най-ценна информация получавам от НАШИЯ ФОРУМ!!! За период от малко повече от месец (оперираха майка ми на 08.04.2009) животът ми се преобърна на 180 градуса! Но много се радвам, че Ви открих - всички Вие тук сте чудесни хора!!! Някъде из форума прочетох, че "тази коварна болест поразява само добрите хора" - знаете ли? Започнах да си мисля, че наистина е така!!! Ноооо....станалото станало - важното е да не се предаваме, да вървим напред и накрая всеки един от нас да се поздрави с УСПЕХ в борбата срещу тази чума!!!
А сега относно днешната ХТ - трябва да ви кажа, че днес вече съм много по-спокоен от вчера по това време. Засга майка ми се чувства много добре- няма никакво гадене, казва че никъде няма болки, храни се почти нормално-изключително с плодове и зеленчуци и пие много течности. Мисля че това се дължи на Катрила, който са й влели в онко диспансера, а преди около 2 часа пи и един зофран от тези, които й бях приготвил. Има и още нещо-майка ми е изключително силна и позитивна натура и мисля, че състоянието й в момента се дължи и на този факт!!!
Мили момичета, още веднъж Ви благодаря за всичко!!! Винаги ще помагам с каквото мога на всички Ви!!!
А сега ще послушам съвета на Buba67 и ще си отворя една DAB (Dortmunder Actien Brauerei)- за мен една от най-добрите немски бири

. НАЗДРАВЕ!!! :)



Тема Re: Продължителност на ХТ - Въпрос към Jull i Buba 67нови [re: naperville]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано16.05.09 09:07



На мен ми вливаха левковорин и флу5,без оксиплатина.Косата ми оредя,но не опадна.Сега,две години след ХТ ми се възстанови както преди.По време на вливките се чувствах добре,не ми се гадеше,но на 5 ден чувствах нервност.Това ставаше за около 1-2 часа и всичко си идваше на място.Освен това ми се доспиваше и ми беше необходима почивка за около половин час.За да ми се направи ХТ трябваше да пътувам на 40 км.Ходех с автобус сама, така, че не е толкова страшно.Но все пак си зависи и от човека,де.Аз съм си "пън" по природа

.



Тема Re: Продължителност на ХТ - Въпрос към Jull i Buba 67нови [re: iliana.k]  
Автор mimimira (непознат )
Публикувано18.05.09 16:51



ati74, радвам се, че майка ти е добре! Пожелавам й всички вливки да минават така гладко!
Днес беше първата ХТ на майка ми, правиха й ФЕК, сложили са й и зофран. Лекарката препоръча Деган за вкъщи. Засега няма никакви оплаквания, но са минали около 3 часа само. Пие течности и хапна. Утре сутринта я викат за кръвни изледвания и ехокардиография, че днес не я направиха.
Надявам се, всичко да мине възможно най-леко.

Усмихнат ден на всички!



Тема Re: Продължителност на ХТ - Въпрос към Jull i Buba 67нови [re: mimimira]  
Автор nelly_83 (непознат )
Публикувано18.05.09 17:02



mimimira, моя съвет е да не даваш на майка си Деган. И на моята майка и го бяха изписали първия път за вкъщи и понесе химията много по- тежко. Следващите пъти аз и копувах Китрил за вливането и зофран за вкъщи и всичко минаваше много леко. И с други жени сме говорили - Деган и Реглан не действат срещу такава агресивна химия каквато е ФЕК.
Стискам палци всичко да е ОК при вас.





Тема Re: Продължителност на ХТ - Въпрос към Jull i Bubaнови [re: nelly_83]  
Автор ati74 (непознат )
Публикувано18.05.09 17:27



Здравейте момичета,
Благодаря на nelly_83 за цялата методическа помощ, която ми оказа, а на mimimira за хубавите думи и пожелания!!!
Ето че вече мина 3-ти ден от първата ХТ на майка ми и тя се чувства съвсем нормално. Засега не е имала никакви повръщания (само леко гадене на втория ден) и болки!! Но както бях писал по-рано, в Онкодиспансера и сложиха Китрил, а аз бях купил Зофран, който тя пи вкъщи. За тези 3 дни е изпила общо 5 таблетки Зофран и мисля, че повече засега няма да се наложи да пие.
mimimira, как е днес майка ти? Надявам се всичко да е ОК!!! Моят съвет (доколкото бих могъл да давам такива) е същият като на nelly_83 - Зофрана е доста по-ефикасен от Дегана!
Силно се надявам и при следващите ХТ нещата при всички ни да са отново наред и с колкото се може по-малко (дори без никакви) странични ефекти!!!
Желая ви много кураж и успех!!!



Тема Re: Продължителност на ХТ - Въпрос към Jull i Bubaнови [re: ati74]  
Автор mimimira (непознат)
Публикувано18.05.09 22:23



Нели, Ати, благодаря и на двама ви!
Дегана няма ефект явно - майчето пи 3 таблетки и повърна вече два пъти. Не ме послуша за Зофрана, но за следващия път просто няма да й давам право на мнение. Надявам се утре да й дадат пак Зофран или нещо друго в болницата, не й свалиха абоката, за да влеели нещо, ако е необходимо. Но в случай, че откажат, ще търся ампула Зофран. Ще съм благодарна, ако някой от Пловдив ме посъветва откъде мога да го набавя?

Лека и спокойна нощ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.