Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: за целияклиятанови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано06.07.14 19:02



да така е накратко за тестените изделия

но също да се внимава и за месни филета, в които също се добавя за пухкава консистенция пшенично нишесте,
също и за лекарствата, в които една от помощни съставки може да е пшенично нишесте и т.н.

някои мислят, че това безглутеново хранене е досадно и скъпо, мога от опит да ви уверя че никак даже не е така!

1. зърнени храни: ориз /див, бял, кафяв, басмати/; елда; бобови - боб, грах, нахут, леща

2. царевично брашно, оризово брашно, брашно от тапиока, шипково брашно, ябълково брашно, брашно смес от лен, сусам, тиквено семе - това слагам в хлебчета и кексове, когато ми се доядат /имам и хлебопекарна, а хлебчета на ръка ги правя със сода набързо/

3. всякакви зеленчуци

имам чувствителни чревца и по тази причина всичко готвя, не ми понася суровоядството

4. чисто /имам предвид без колбаси и други производни/: риба, месо, пилешко, заешко, пуешко

5. плодове - всички според сезона

това е накратко и да ви е сладко





Тема Re: за целияклиятанови [re: LlDlru]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано06.07.14 19:10



да добавя:

от здравословните магазини купувам оризови млека/напитки, готови оризовки и царевичен корн-флейкс, които редувам за закуска

не купувам безглутенови кексчета и хлябове защото: първо съдържат много други вредности - консерванти, и второ са доста скъпи наистина

само когато съм в Италия и мъжлето ми ми угажда

и си позволявам от специален магазин за безглутенови храни да взимам хлябове - уникални са! и са без допълнителни вредности!
за техния стандарт безглутенови хлябове не са скъпи
за сравнение: хубав ръчен хляб около 3 евро за брой, а безглутенов е за 4,5 еврика



Тема Re: за глутеннови [re: LlDlru]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано06.07.14 19:18



имам много събран материал за глутен, но повечето е на руски
а никак не ми се занимава да превеждам и то специфични термини

може би трябва да създам нова тема ГЛУТЕН



Тема Re: за целияклиятанови [re: LlDlru]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано07.07.14 11:57



аз си купувам лимец на зърна и си го мелям на ръка.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.