Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re:хляб без маянови [re: миa]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 17:54



Миа, моля те, каква ти реклама, кажи асреса на магазина.



Тема Re:хляб без маянови [re: cнaxa]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 23:34



извинявам се за закъснелия отговор, но както вече писах в друга тема, не бях тук по празниците, а после много ангажименти ...
та по същество : намира се на една пресечка на витошка, като се тръгне от патриарха към св. неделя в дясно, ама не помня точно коя беше уличката, на един ъгъкл, това е магазин на братя Класанови, но този хляб го доставят само един ден в седмицата.Аз обаче открих , че се продава и в друг новооткрит магазин за биологични продукти(органик храни), който се намира зад пазар Кр. село, при базар Елит, в един мн.висок блок, до него има сладкарница със собствено производство на торти( междудругото мн евтини и страхотни, огр. разнообразие, красиви), извинявам се за офтопика.Хлябът е с квас( т.е.пак има ферментация, а нали целта е уж това да се избегне, ама пък е с великолепен вкус, аз лично си го препичам, считам че не е от боядисаните хлябове, а си е наистина пълнозърнест.Магазинът на Кр. село е малък и няма все още мн избор на стоки, но определено има според мен полезни храни и го намирам за по-добро място за пазаруване специално на биопродукти, купих си био-нахут( фантастичен, е и ценичката е фантастична, но си струва за биопродукт, също си взех и тъмни спагети, пълнозърнести( не пускат боя като се варят...

.Тези неща са внос от гърция, разбрах че собственичката е биолог завършила там.
е, в гърция(айез седай да каже) може и да са по-евтини ама едва ли, все пак става въпрос за биопродукти, а навсякъде в европа стоките в тези така наречени реформхаус магазини са си пара



Тема други места- Re:хляб без маянови [re: миa]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано10.01.08 07:50



Хляб без мая (български) може да се купи от повечето магазини за диетични храни в Лозенец и центъра. Наистина го докарват веднъж седмично, но той е по продължителна трайност и може да се купуват повечко наведнъж. Цената варира за 300гр - 80ст-1.20.Продават го пакетиран и след като се отвори е добре бързо да се консумира защото наистина не съдържа консерванти и мухлясва. Добре е дори пакетиран да се държи в хладилник. В Пикадили продават и различни пълнозърнести хлчбове без мая, с мюсли, ленено семе и др., но тъй като са с дълъг срок на годност очевидно имат консерванти.



Тема Re:адрес-хляб без маянови [re: cнaxa]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 22:11



открих в план на София, че се намира на ул. Хр.Белчев, срещу училище, на ъгъл, споних си, че магазинът се казва Слънце/Луна
все пак май най-добре си остава варианта приготвяне в къщи по рецепта без мая

, така човек знае какво си слага вътре, не изискава почти никакво време, става бързо понеже не се чака да втасва тесто



Тема Re:адрес-хляб без маянови [re: миa]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 06:27



А може ли да се прави с бакпулвер или трябва да се използва само сода!Дайте идея за съставките-сигурно пълнозърнесто брашно,но какво друго!



Тема Re:адрес-хляб без маянови [re: Taня]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 12:07



семената цели ли се слагат или се смилат...



Тема Re:хляб без маянови [re: Taня]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 18:28



виж рецептата на джул на 1 стр. на тази тема, със сода е , макар че според книгата "Антираково хранене" под редакция на д-р В Василев,онкопатолог в Нац.онкоцентър(една изкл. полезна книжка за начин на хранене, диетите при онкозаболявания, както и множество рецепти) тряба да се избягва дори и содата

,един вид дасе консумират само еврейски тип хляб-тънка питка,, без квас, без мая, без сода, абе една ужасно твърда кора,( чупи зъби),само брашно-пълнозърнесто, вода, сол, добре омесени и мазнина на дъното на тавата



Тема Re:хляб без маянови [re: миa]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.01.08 22:53



Тази "кора" е мекичка и нелоша на вкус до половин ден след приготвянето й. Предполагам, че ако се завие във фолио или нещо подобно, може да се съхрани и за по-дълго време. По принцип кората се прави тъничка и когато изсъхне, става хрупкава. На мен лично ми харесва.





Тема Re:хляб без маянови [re: *jull**]  
Автор вaлeнтинa (непознат)
Публикувано18.11.10 15:43



Аз си правя хляб с квас по рецепта от сайта на фирма Слънце и луна.Става много вкусен и здравословен. Ето и рецептата:1 кг. пълнозърнесто брашно / смесвала съм всякакви брашна, как вито има на пазара/,600 милилитра вода, 200 гр. квас /в сайта е описано подробно как се прави/, 1 с.л.сол. Омесеното тесто се оставя да почива 30 мин., отново се размесва и така 3 пъти. След последното размесване почива 15 мин. и тогава се слага във формата за печене и оставям да втаса. После го изпичам при 180-200 градуса и се оставя хляба да изстине напълно във фурната.
Смлях си пшеница за пълнозърнесто брашно и изненада-купешкото няма нищо общо с домашно смляното! На 1 кг. брашно да са сложили най-много 1 ч.ч. пълнозърнесто брашно! А ни го продават толкова скъпо.
Успех на всички решили да си направят домашен хляб с квас и добър апетит!



Тема Re:хляб без маянови [re: вaлeнтинa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано18.11.10 18:28



А аз си правя хляб в домашна хлебопекарна с черно типово брашно,пълнозърнесто,ръжено/купени брашна от магазините/ с пакетче суха мая. И наистина нямат нищо общо с купешките такива хлябове.С една филийка се засищаш,все едно си изял три,четири от купешкия. Незнам колко е чисто брашното, което продават , но все пак ако ти си го приготвяш няма да има тези консерванти, които слагат допълнително. но сега ще се опитам да таправя хляб в хлебопекарната с квас от сайта да видим.

Животът е сцена,а ние сме артисти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.