Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Лъчетерапия - странични ефекти  
Авторastor (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 14:05



Искам да попитам и се извинявам предварително, ако е дискутирано, но не го намерих. Каква е разликата между апаратите, с които се прави лъчетерапия в онколкогията в софия. Чух, че този в мазето е бил по-съвременен и по-малко вреден. Има ли значене кой от двата се ползва при условие че става дума за HER2 +++?

Редактирано от Buba67 на 16.07.14 16:07.



Тема Re: Лъчетерапия - онколкогия Софиянови [re: astor]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.11.07 22:03



Лъчетерапията и ХЕР2 нямат нищо общо.
Лъчетерапията действа локално на мястото на операцията за третиране на остатъчни ракови клетки след оперативната интервенция.
ХЕР2 е от значение за химиотерапията, не за лъчетерапията. Ето тук прочети повече.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Лъчетерапия - онколкогия Софиянови [re: vesela.bg]  
Авторastor (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 09:27



Много благодаря за бързия отговор. Аз прочетох каквото можах, но идея ми беше, че на майка ми, която е оперирана от рак на гърдата в края на май са и написали в картона, че трябва да ходи на лъчетерапия в Раковата на уреда, които е мазето на сградата и за които се чака да те запишат, а сега изведнъж се оказва, че някои е подменил това в движение. Имам чуството, че някои там си върти далаветите, а това не ми харесва. За мен е важно да се провежда правилното лечение. Очевидно става дума за пари и явно някои е дал някаде за да се случи това нещо. Много е гадно да го разбереш и затова реших да попитам каква е разликата и защо така се случва. С какво е по-добър апарата в мазето на болницата? В момента няма достъп до картона, в които пише името на апарата, на които трябва да се провежда лъчетерапията.



Тема Re: Лъчетерапия - онколкогия Софиянови [re: astor]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.11.07 09:34



Апаратът "долу" се нарича линеен ускорител.
Другият апарат е "горе"/на горния етаж/ и се нарича Мьолер, много стар апарат. Аз съм правила лъче на него. Допотопна техника, но все още я използват за съжаление. Използват я защото капацитета на линейния ускорител не е достатъчен да поеме всички пациенти.
Аз не съм чула, че се плаща за да се "уредиш" за линейния ускорител. Но настоявайте за него. Макар че на мен ми се струва, че много закъснявате с тази лъчетерапия. От май месец е била операцията и още не сте започнали с лъчето, защо?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: Лъчетерапия - онколкогия Софиянови [re: vesela.bg]  
Авторastor (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 09:58



Ами преди един месец свърши 4-тото вливане на черения коктейл, както тук го наричат и чакахме за апарата в мазето един месец, но се оказа, че няма да е той, а го пише в картона. Иначе много се притеснявам, тъй като майка ми е с ХЕР2 3+ и не знам дали това, което се прави е достатъчно. За херцептина четох, но нямам идея дали въобще в българия се практикува подобно лечение. Противопоказанята му, които прочетох са доста страшни. Нямам идея как седята нещата на практика, а и тук не намерих инфо за хора с ХЕР2 3+++ и как са се лекували и какво са успели да постигнат срещу тази зловеща болест.



Тема Re: Лъчетерапия - онколкогия Софиянови [re: astor]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.11.07 10:11



Тя е за химиотерапия с Херцептин. Разбира се, че се прилага и в България. Защо не питаш лекуващия лекар? Страничните ефекти на всички химиотерапии са "страшни"

, т.е. има ги, но ефектите на нелекуван рак за мен са много по-страшни от тези на химиотерапиите.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Лъчетерапия - онколкогия Софиянови [re: vesela.bg]  
Авторastor (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 10:27



И аз така предполагам и съм 100% съгласен с теб, че е за химиотерапия с херцептин. Лошото е, че от тези лекарите е много трудно да изкопчиш инфо. Досата са забързани и леко неучтиви. Хората изпитват лек страх и стрес да ги питат разни неща дори. Това е мое мнение , което не е казано, че е правилно. Сега дали е късно да се почне такава терапия. След всичко, което се е случило до тук.



Тема Re: Лъчетерапия - онколкогия Софиянови [re: astor]  
Авторastor (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 12:06



Сега се чух с майка ми и тя ми обясни следното. Тя е с този висок ХЕР, но няма разсеики. Това явно е причината да не и вливат херцептин. Очевидно се чака да се влошиш и след това ще те лекуват. От здравната каса забранили да им пишат протоколи за изискване на лекарството за да не ги безпокояли понеже нямало пари. Тъжно.



Тема Re: Лъчетерапия - онколкогия Софиянови [re: astor]  
Автор ogi_jonov (непознат)
Публикувано02.11.07 18:14



Здравейте astor.Всичко което пишете е вярно- да докторите са забързани, но бъдете настоятелни и питайте!Иначе няма да ви обърнат персонално внимание.За лъчетерапията доц. Първанова отдавна работи там и макар че както Весето ти е писала този линеен ускорител SIEMENS PRIMUS да е най-модерния в България (в БГ има още един в Пловдив) се поврежда често и се чака.За химиотерапията доц. Тимчева също според мен е капацитет.Мисля че приема всеки ден от 12,30 в кабинет 8 на първия етаж, но и да я хванете пред кабинета й на 2-я няма да сбъркате..успех!



Тема Re: Лъчетерапия - онколкогия Софиянови [re: astor]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.11.07 22:19



Не, не е късно. След приключване на лъчетерапията да се започне с Херцептин. Но не знам как ще се преборите....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.