Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАЗНИ РЕЦЕПТИ - ЗА МЕРАК, ЗА ДАЛАК... № 2  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.10.07 19:44



Ето Ви една изпитана рецепта за синузит.За сетен път я изпитах на носа си тези дни.
Оцет 350 г.вода 150 г.1 или 2 малки диви кестена,ситно настъргани на ренде заедно с кората се варят на тих огън,докато от сместа остане 200 г.Като изстине,се прецежда и се налива в шишенце,което се съхранява в хладилника.За възрастни сутрин и вечер по една капка.По една не повече!Край на хремата и синузита.Днес правих три дози,утре ще ги изпращам за Англия/за приятел на сина със синузит/
Обичам да събирам рецепти за всякакъв вид болка.Имам голям халваджийски тефтер с рецепти от преди много,много години.Преписвала съм от хора излекувани от нещо...
Например имам рецепта за язва на дванадесетопръстника!Свекърва ми се е излекувала от нея като била млада,тя излекува моят баща като се омъжих,той излекува шефа си а аз една моя приятелка.Също свекърва ми,/от пкоято наследих тефтера/ се е излекувала от топлинни възели на шията.И за язвата и за гушата тя буквално е ставала от операционната.Лекарите са се чудели от какво и е минало и язва и гуша.Ако Ви интерисуват рецепти за някои болешки пишете,може би ще ви помогна.Нека и ние да направим нещо ,да помогнем на нашите близки с някоя рецепта.Преди малко дойде племенника ми, който тези дни ще заминава на гости в САЩ.
-Лельо дай ми от твоите капки,без тях не заминавам,ако ме хване синузита да си ги имам.Дадох му!Доволна съм,че му помогнах,а и аз съм доволна за себе си,че за няколко дена се оправих (самооправих се!) - ха, ха, ха...



Редактирано от *jull** на 20.02.09 20:30.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Автор iliana.k (минаващ)
Публикувано21.10.07 22:03



Аз също ще ви кажа изпитана рецепта за синузит.Зная я от "рецептите на Ванга".Всяка вечер се слага прясно краве масло,колкото царевично зърно в едната ноздра.Главата е без възглавница и повдигната така,че маслото да се стича по синусите.Остава се така в продължение на 20 мин.На другата вечер се слага масло в другата ноздра.
Аз съм слагала в продължение на 1 час и в двете ноздри една и съща вечер, но по рецепта е както написах по-горе.
Рецептата наистина действа-изпитана е върху мен,дъщеря ми и мъжа ми.Най-много след два дни синузита пробива.
Флорка,аз мисля,че е по-добре до пишем тук отколкото на лични.Така ще сме полезни за всички.


Ох,защо нямяше изпитана рецепта и за рак!



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: iliana.k]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.10.07 22:40



Илианка незнам защо но аз твърдо вярвам,че има и то не един лек за Рака но политиката ....и докато "двама се пкарат-третия губи-умира"Така е в този наш реален свят.Когато следващия път се преродим ,ще бъде светло и хуманно общество без болести и коварство.Вече се заражда шестата раса.Расата на виолетовите деца...на високо интелигентните души,те идват,раждат се.А ние си отиваме и затова помежду си се борим за малко още дни ,месеци,години.Трябва сами да си помагаме ,никой друг няма да ни помогне,никой!



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Автор iliana.k (минаващ)
Публикувано21.10.07 22:45



Зная Флорка,че е така.Аз работя с млади хора и наистина сред тях има индигови деца,те си личат.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: iliana.k]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 23:36



Ako moze recepta za mastopatij.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: fifi]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.10.07 09:43



Може Фифинка,как да не може.На моята внучка казвам на галено фифи,много го харесвам този прякор.И така ето ти две рецепти за мастопатия,бучки по гърдите и по тялото.
1.Една глава лук се срязва на две.На едната половина се капват 5-6 капки боров катран и се налага местото.Слага се превръзка и така се спи.На другата вечер пак.Около 20 пъти.
2.Сега е сезона на дивите кестени.Набери си хем ще направиш моята рецепта за синузита/защото и на Илианка е хубава но масло има всеки сезон нали/хем ще направиш и тази.Три кестена обелени,счукани на ситно като брашно се разместват с 2 с.л. оцет.Сместа се намазва на памучно парче и се залепва на местото.Пак около 20 дена.Успех!



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Автор MUN4O-slepec (непознат)
Публикувано22.10.07 10:50



здравей flora,tolko sam uplashen,che nqma po nakade!!dai mi receptata za gusha ako obichash!i mi kaji moje li da se polzva prevantivno-veche operaciqta e napravena no da predotvartime novo poqvqvane!
predvaritelno ti blagodarq



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: MUN4O-slepec]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.10.07 12:36



Няма страшно човече!Ти си опериран вече,страшното е минало.Но това е лошото,че понякога пак се появява.Абе същото като ташето раче ама като са казали докторите,че ние сме най-болните...срещу доктор рита ли псе?
И така сега докато си жив ако искаш да не се повтаря гушката ти
И така при топлинен възел:
Рецептата ще я почнеш през май когато набереш зелени орехчета.
40 зелени орехчета големи колкото кукучка от маслина.На гладно ще вземаш сутрин по едно.
После вземаш пак 40 ореха но големи зелени без ядка вътре.Цепваш ги на четери места слагаш ги в трилитров буркан и поръсваш с 300 гр.захар.Престояват 40 дена на тъмно при 3,4 пъти разклащане.После ги заливаш с 300 гр. чист спирт.Престоява още 20 дена на тъмно при почти постоянно разклащане.После прецеждаш и слагаш в шише.ВЗЕМА СЕ ЧИСТ МЕД И ДОКАТО ТЕЧНОСТТА НЕ СВЪРШИ И МЕДЪТ НЕ ТРЯБВА ДА СВЪРШВА.В бурканче от детска храна се слага на половината мед и наполовината от течността.Разбъркваш добре и сутрин ,обед и вечер се взема по една чаена лъжичка.
Другите неща не са за теб защото пси опериран те са ако имаш гуша как да я стопиш плюс тези неща коъито ти писах.
Тази рецепта която написах я използват и за студен възел.Тя е универсална!
Ето и друга рецепта.
Слагай върху шията и особенно върху възелчетата за два часа кехлибар.Казват че след 4 пъти ако имаш възел се стапя и става все по-малък.
Гуша-студен възел
Кипарис-пирамидален-взема се 1 ч.л. листа варят се 10 мин. в 500 мл.вода.Взема се 20 мин.преди ядене по 1 ч.л. три пъти на ден.Спазва се диета без месо,повече червени плодове и зеленчуци.
Дано да са ти от полза.Имам още други варианти,ако искаш?...



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Автор iliana.k (минаващ)
Публикувано22.10.07 15:56



Флорка,някъде беше споменала,че пиеш вода с лъжичка сол за кръвното.Би ли споделила малко повече.На колко вода,колко сол,преди или след хранене и т.н.
Благодаря предварително!





Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: iliana.k]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.10.07 18:41



Илианка това е от книгата "Тялото жадува за вода" от д-р.Ф.Батманжелидж
На един кг. телесно тегло е необходимо да се приемат 30 мл.обикновена чешмяна вода дневно, като напдва л.вода псе слага 3 г.сол.Разделя се на шест дози.Приема се по една доза половин час преди хранене и два часа след.Лекарствата ще си ги пиеш с друга вода не с тази.Само режимът на пиене на водата със сол дава фантастичен резултат.Авторът пише,че поначало след 20 г. възраст,всички хора трябва да спазват този режим за да поддържат тялото си в добро здраве.Авторът пише,че при изследване на ракови клетки в тях е установена неколкократно по-малка концентрация на псол спрямо здравите клетки в организма.Не трябва ли да се замислим по този въпрос?Е аз се замислих и от повече от година си приготвям вечер едно двулитрово шише с вода слагам една кафяна лъжичка сол и на сутринта като стана веднага изпивам пна гладно педната пдоза.След половин час закусвам с мюсли после след пдва часа пия втората доза.на обяд преди ядене пия третата доза,два часа след ядене четвъртата.ПРеди вечеря половин час преди е петата доза и два часа след пвечеря около лягането шестата.Смъкнах десет кгр.кръвното го намалих и сега от кумова срама пия по една таблетка сутрин кордафлекс.Много ме боляха ставите имам артрит.Като ме сванеха коленете не можех да вървя.Сега вече втора година не съм имала болки и онзи ден в поликлиниката правеха измерване на костното вещество на жените по желание.Аз отидох и се оказа че плътността на костите ми е доста завидна-0,25.Аз съм доволна и си пия солена водичка знаеш ли какъв приятен мек вкус има не се усеща хлора.Бях ли изчерпателна или още нещо трябвя дя ти пиша?





Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Автор iliana.k (минаващ)
Публикувано22.10.07 18:49



Флорка,огромно благодаря!От утре любимия е на сол и вода

.
Само още един въпрос-нали при високо кръвно не се препоръчва сол,даже лекарите казват да се ограничи до минимум!



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: iliana.k]  
Автор *jull** (())
Публикувано22.10.07 19:01



Аз питах същото преди време по повод на тази рецепта. Нали уж всички сме употребявали твърде много сол?!
И още нещо - къде да си побера чайчетата, ако реша и тях да пия? Два литра вода, ами другите течности...?





Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.10.07 19:55



Първо започнах с един литър защото аз по принцип не пиех вода.имало е дни въобще не съм пиела,не чуствах нужда.А това е първия сиптом на болно тяло да не пти се пие вода!После постепенно увеличих на два,сега започвам да намалям защото два литра е пза 71 кгр. а аз псъм вече 66 кгр.А когато започнах бях 78 кгр.Автора казва,че е грешна забраната на сол.Е не прекалено но не бива да спираме приемането на сол в малки количества.А 3 гр на два литра вода е нищо но за тялото било балсам.Сега науката си изменяла мнението за забраната на псолта при хипертонията и пдр.заболявания.Когато лежах в частната болница ми вкарваха два пъти на ден по 0.500 мл.натриев хлоридат.Да ми се прочистели вените и пкръвта-така каза доктора.Аз нищо не разбирам пиша това което са ми казали и правили.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: *jull**]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 20:04



Не се безпокойте за солта - кафяна (не чаена) лъжичка на двата литра вода изобщо не се усеща. В книгата е описано защо не пречи на хипертониците.

Имам приятелка, която не знам по каква причина спазва препоръката само за водата, както я е описала Флора - без да слага сол. Каза ми, че въпреки това има значително подобрение на здравето й, и се чувства по-жизнена.

Джул, покрай водата все ще остане вместимост и за сокчета :) Ако прочетеш книгата, ще се убедиш сама колко е прав автора.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 20:58



Флорка,благодаря ти много невероятна си .
От къде мога да си намеря боров катран.А кестените как ги стриваш доста са твърди аз се опитах ама си е трудни4ко.
Всеки път ли трябва да се прави нова лапа.То е логи4но/ама аз да попитам/нали си е доста работа по стъргането,та не можели да мине с една лапа.Като при рициновите компреси.
А за водата и аз по4вам, 4е както ме болят ставите,то прастите то коленета.Бях се от4аяла,ама ти ми вдахна надежда.След колко време по4уства подобрение.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 21:03



Джул и чайчетата мила и тях ще си пиеш с чайчетата ми става около три литра.Свиква се няма страшно.Тялото иска вода,вода,и пак вода.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: fifi]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.10.07 21:18



Фифинка,незнам как ще ти действа повторена лапа.нали знаеш качеството на всичко от втора употреба?Хайде ще се лекуваме аза това няма да има мързел.Строяваш в две редици всички домашни и всеки започва да стърже на рендетата кестените.Трудно е но е за добро.Ефекта от водата и въобще от всичко се усеща винаги след 20 дена до месец.Започнете с по-малко вода ако сте с болни бъбреци следете какво е количеството на урината.Каквото изпиеш трябва да го изкараш.Да не вземе организма да задържа вода тогава намаляш водата и следиш урината.И после постепенно увеличаваш водата и урината ще се увеличи.Абе хора купете си я книгата има я по книжарниците 1струва 10 лв.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: fifi]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.10.07 21:21



Фифи за боровия катран незнам мила сигурно го има по аптеките провери.Но от стари хора знамуче е много полезен и лекувит.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 21:49



Да права си 4е трябва да си купя книгата.Но не сам в България.Като се прибирам все купувам книги,и все нешто съм пропуснала.Този път съм решила да си правя списък.А някъква рецепта за шипове на врата.Сега сам се увила с мед на врата и лапа на гърдата,направо сам 4удна гледка ама траи бабо за здраве.Хиляди благодаря.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано22.10.07 22:14



Не може ли тези кестени да се настържат-нарежат-надробят с тия машинки "чопърите" дето режат всичко?



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: fifi]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.10.07 22:42



Фифи незнаех,че не пси на родна земя.
Рецепти за шипове по врата:
1. Един патладжан се нарязва на равни филийки които се нареждат върху болния шип.Прави се 7,8 дена почива се 1,2 дена и ако има подобрение се прави още веднъж.Ако няма минаваш на следващата рецепта
2.4 глави чесън,3 лъжици свинска мас и 3 лъжици пепел от лозови пръчки.Всичко правиш на мехлем и мажеш болното място.
3.7 броя листа от фикус се нарязват и се слагат в буркан.Заливат се с 250 г.камфоров спирт и 150 г. йодна тинктура.това престоява 10 дни и с него можеш шиповете.
4.100 г. камфоров спирт,40 г. винен оцет 1 пакетче бял тамян.Счукваш тамяна поставяш оцета.След като престои 48 часа добавяш спирта.Мажеш вечер и се увиваш да се затопли врата.
5.В продължение на 30 дена пий по 1 с.лъжица сок от целина 3 пъти на ден на гладно.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: vesela.bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.10.07 22:46



Ами Весенце предполагам че ще може.Всичко,което може да остържи този костелив див кестен е от полза.Аз си знам бабината с рендето а и нямам такива чопърчета в къщи.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 22:48



Флорка,по4вам с патладжана 4е ми е наи лесно.ште докладвам.Ако ме излекуваш ште 4ерпя.



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано22.10.07 22:49



Ти май не си си видяла картинката, дето ти изпратих в кухнята снощи!?
Я бягай да си я видиш, а аз малко ще редактирам заглавието на тази темичка дето си я отворила



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема "Тялото жадува за вода"нови [re: fifi]  
Автор nincka45 (непознат)
Публикувано22.10.07 23:13



Книгата може да се свали от тук:





Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано22.10.07 23:48



Записала съм една супер рецепта за шипове, за която авторката твърди, че спасила неин близък от операция на ошипен гръбнак. Уникалното на тази рецепта е, че се прави ЕДИН-ЕДИНСТВЕН ПЪТ (да не си помислите най-лошото, ей!)

Просто няма нужда от втори, защото шиповете се стопяват!

И така, какво ви е нужно:
по 1 суп. л. домашна свинска мас, морска сол и нафталин.
Бърка се докато се получи гладка еднородна смес. С нея се намазва ошипеното място и отгоре се прави компрес (хартия, плат, найлон, бинт).
С този компрес се преспива само 1 нощ (!) През нея обаче потенето било жестоко, защото именно тая смес топи шиповете. Затова и не бива да се сваля за нищо на света! Стискате зъби, защото в противен случай нищо няма да се случи. На сутринта мястото се измива и завинаги се забравят болките от шипове. Защото тях вече ги няма!

Аз съм си купила вече всичките съставки за рецептата, само чакам някой друг да я направи и да получа информация от първа ръка... Има ли желаещи?




Тема Re: "Тялото жадува за вода"нови [re: nincka45]  
Автор *jull** (())
Публикувано22.10.07 23:55



Бъди жива и здрава, че си направила труда да я откриеш! Че иначе кога ли щях да се наканя да отида да я купя... А ето я вече в ръцете ми!





Тема Прочистване на организманови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.10.07 00:38



Извинете, че тук ще я пусна тази рецепта. Снощи с Гамба си говорихме за люти чушки та се сетих за този сок от една книга, да не я цитирам



1 и 1/2 чаши пресен лимонов сок
1/2 чаша кленов сироп или мед /продава ли се кленов сироп на нашия пазар?/
щипка лют червен пипер
Лютият червен пипер осигурява допълнително вит.С. Увеличава топлината и подпомага процеса на очистване.
Това е количество за един ден. Разбърква се и се съхранява в хладилника. Пие се само тази вода и нищо друго не се яде. Това гладуване може да се провежда безпроблемно от 1 до 10 дни.

Гроздов сок

Прави се 1 литър сок от грозде /заедно със семките и малките дръжки/ със сокоизтисквачка. Най-добре тъмното грозде. Този сок се пие толкова,колкото можете и ви харесва. 5 до 10 дневно гладуване с гроздов сок или грозде е изключително благотворно. Гроздето е антиоксидант, има астрингентни сойства, подпомагащи отстраняването на токсините.

Гроздето и лимоните са едни от най-великите природни средства за прочистване на лимфата и унищожаването на тумори.
Гладуването с плодови сокове се съчетава с билкова терапия и суровоядство.

Винаги прекратявайте гладуването като в продължение на 1-2 дни ядете сурови плодове за всеки 3 дни гладуване. Т.е. ако сте гладували 6 дни, то 4 дни след това, трябва да сте на сурови пресни плодове. Чак след това се включват суровите зеленчуци.

Преди да започнете гладуване със сокове, 1 седмица преди това трябва да се ядат сурови храни, а последните два дни - само плодове.
Кога да прекратите гладуването? Щом започнете да гладувате, езикът се облага с налеп, колкото сме по-интоксикирани, толкова повече е налепът. Ако гладуването продължи, докато езикът отново стане розов, то тялото е прочистено чудесно.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 23.10.07 00:41.



Тема Кестенитенови [re: vesela.bg]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 02:28



Обелете с нож кората и я нарежете на малки парченца с ножица (най-лесно), а бялата вътрешност е мека - кестените се стържат на рендето като варен картоф.



Тема Народни лецепти за ракнови [re: vesela.bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.10.07 15:37



Народни рецепти за лекуване на РАК!

Мили хора,преди години когато е нямало хранителни добавки и сегашните рекарства,как са си удължавали живота и може би излекували хората?Ето как:

1. В предзлакачествена форма се постига консервиране на раковите образувания,като шест месеца се приема от 6 с.л. пресни житни трици в едно бурканче с кисело мляко или вода.Консумират се също така много голямо количество зеленчук,предимно червен.
2. Ажте повече магданоз,чесън,лук1зеле2моркови,патладжани,особенно червено цвекло.то може да бъде на салата ,варено пекано.
3. Налагането със змийско мляко намалява лошата миризма на секрециите и ограничава кръвотеченията от външните рани при кожен рак.
4. Ако жените приемат по 1 ч.л.зехтин веднъж на ден,рискът от рак на гърдата се намалява до 30%
5.При рак на дебелото черво в продължение на 1 месец сутрин на гладно се взема по 1 ч.л. гас за горене.
6.За предпазване от рак на белите дробове да се консумира повече прясно зеле.
7. При рак на сдтомаха в начален стадий се счуква индийско орехче и 1 ч.л; се поставя в 150 мл.вода.Изпива се преди обяд.Лечението продължава два месеца.Всеки ден се изяжда по половин глава кромид лук.
8. При белодробен рак се смесват по 100 гр. цвят от бял равнец,корени рани лист,стръкове бял имел и по 50 гр. цвят от невен,лавандула и живовлек.Две с.л.от сместта врат 6 мин.в 500 мл. вода.пие се по 100 мл. 4 пъти дневно преди ядене.Освен това сутрин и вечер се правя 10 мин.инхалации с 10 капки евкалиптово масло в 1 л. вряла вода.Болния може да консумира всяка вечер по 1 ч.чаша кисело мляко с 3 счукани скилидки чесън.Да се смеси 1 буркан от компот мед с пчелен прашец.От него се взема по 1 с.л. след хранене.Взема се още и 3 пъти дневно по 1 хапче пчелно млечице.
9. За да псе предотвратят нови ракови образувания,всяка година 12 дни поред се приема по 1ч.л. дестилирана газ сутрин на гладно.След почивка от шест месеца се повтаря като се следят изследванията на кръв и урина.
10. При рак на матката/неопериран/се правят промивки с нишадърена вода в продължение на шест месеца.

Утре продължавам с още 10 рецепти и така докато препиша цялата книжка.

Редактирано от vesela.bg на 23.10.07 17:58.



Тема Re: Народни лецепти за ракнови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.10.07 19:56



Момичета купете си вестник"Доктор" от вчерашна дата.Ще прочетете много интересни неща за лекуването на рака!



Тема Re: Народни лецепти за ракнови [re: flora bg]  
Авторвoдoлeй (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 20:08



Флора, бихте ли ми изпратили рецептите за лечение на рак от в."Доктор"? Далеч съм от Родината и не мога да си го купя. Пишете ми на адрес:
vodoley3007@yahoo.com
Благодаря Ви предварително!



Тема Re: Народни лецепти за ракнови [re: вoдoлeй]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.10.07 21:27



Водолей/незнам мъжки или женски си/ за теб и другите приятели в чужбина ще постна малко от вестника.
Става въпрос за опитите с антимитотични отрови,които се приемат в много малки дози,но дават някакъв ефект при лечението на рака.Това са:
1.Кониин-алкалоид,който се съдържа в растението копитник
2.Колцихин и колхамин,които се съдържат в луковиците на същото растение
3.Аконитин,алкалоид на растението аконит или борец
Потвърдено е,че всяка отрова от тези растения е в състояние да унищожи раковите клетки.Лечението трябва да започне колкото се може по-рано,независимо от това,колко напреднали са раковите образуванияа.Ако ракът е в твърде напреднал стадий,има опасност да не стигне времето за излекуване.Но страдащият няма да чувства ужасните нетърпими болки..... и така нататък и така нататък....
Ето и рецептата която дават:
Две ч.л.от билката копитник се слага в един литър вода и се вари докато остане наполовина.След това се прецежда и се оставя да изстине,за да се налее в тъмно съклено шише.Започва се с приемането на 1 капка първия ден.Всеки ден в чашата вода се капва по една капка повече и така-докато се стигне до 40 капки.След това всеки ден дозата се намалява с по една капка докато се стигне до една.Процедурата се повтаря няколко пъти до пълното оздравяване на болния.
Само тази рецепта са писали Водолей ако я правиш пиши за резултата.Успех!



Тема Re: Народни лецепти за ракнови [re: flora bg]  
Авторвoдoлeй (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 21:41



Женски род съм. Със здравето за сега съм добре. Събирам рецепти от народната медицина - аз и тукашните ми познати само с нейна помощ се спасяваме при възникнал здравословен проблем. Благодаря ти много за бързия отговор!



Тема Re: Народни лецепти за ракнови [re: flora bg]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано23.10.07 21:52



Флорче, ако дадеш и латинското име на тоз копитник цена няма да имаш....
Иначе, кажи ми как тоя копитник да го търся....на гръцки?


Рецептата искам да пробвам...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от AйeзCeдaй на 23.10.07 21:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от AйeзCeдaй на 23.10.07 21:54.



Тема в. докторнови [re: вoдoлeй]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.10.07 22:06



Можеш да се абонираш за електронния му вариант или твой близък да го направи и да ти го изпраща по имейла като прикачен файл. Аз от година го чета по този начин.





Тема Re: Народни лецепти за ракнови [re: AйeзCeдaй]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.10.07 22:15



Asarum europaeum L.





Тема Re: в. докторнови [re: *jull**]  
Авторвoдoлeй (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 00:16



Благодаря ти за идеята, Jull!



Тема До Джул и Флоранови [re: вoдoлeй]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 02:27



Джул - искам да те попитам - билката копитник, знаеш ли нещо да има хомеопатия с това растение,

Флора, това за пшеничените трици е много полезно, но да ти кажа, че се слагат да престоят малко - 2 часа например и след това се изяждат, най-добре е със кисело мляко и се започва със 1 чаена лъжичка, след известно време 2, но не повече, защото може да стане бърза перисталтика и преплитане на червата



Тема Re: Прочистване на организманови [re: vesela.bg]  
АвторKoлoянa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 03:08



Дълго време се чудех дали да напиша отговор на рецептата със кленовия сироп, но Весела не знае някой неща и греши, А ако някой иска да си направи експеримент, да има впредвид това което пиша
Нямам претенции, че много знам, но това което го знам, го знам Значи, това е част от рецептата и тя не е така Количеството е 4 литра на ден, общото количество на всичко, вода, лимон, сироп и специален лютив пипер, който се продава на прах (не е този, който става за готвене) Лютивия пипер е мексикански, такъв му е произхода, дори има друго име, защото се смята за лечебен, има го и на капсули, Всеки ден се прави тази доза и се пие цял ден вместо вода и храна, не се чувства никакъв глад Пиеш и пикаеш, много бързо спадат и килограмите, направо се топиш Но, има едно голямо НО, това е много опасно за пиене, Особенно за болни хора, да не говорим за хронично болни Ако някой се престраши да го прави, да внимава Тук е много популярно сред българите, но много и пострадахме от това Няма да ви дам точните пропорции, за да ви предпазя от грешки Това е комбинация на един лекар от Техсас, има го и в българските книги преведено, но ви съветвам да не го правите, защото аз правих такова прочистване преди 3 години и припаднах в къщи, и не само това, изпаднала съм в клинична смърт, добре, че болницата е само на 2 минути(в момента който ме е видял съпругът ми, че падам е грабнал телефона и се обадил за бърза помощ, точно след 2 минути тя е била у дома) път до домът ни, и повече - електрошок (повече от 10 пъти прилаган, кислород,, спешна помощ, болница, всички видове ядреномагн резонанс, глава, сърце, дроб, лабораторни изследвания, мислили са, че правя инсулт, инфаркт, всичко, никой не е вярвал на съпруга ми, че това е от едно прочистване по рецепта от лекар (това е лекарска рецепта), дори е занесъл за доказателство рецептата на английски, в оригинал Оказва се следното - висока кръвна захар (кленовия сироп, независимо, че е натурален, е също като меда), а останалите съставки които са извадили Калий(я) от тялото ми за 4 дни (само до там стигнах) и на практика без калий сърцето спира Спасиха ме, държаха ме 3 дни денонощно на системи, едва прескочих трапа, но ми се чудиха лекарите какви са тези инквициции, такова самоубийство (така го вписаха и в болницата, така го тълкуват) Такова прочистване (и не само то) трябва да бъде под лекарски контрол, да се следят всеки ден нивата на кръвта, урината, кръвното Аз се чувствах добре, жизнена, работоспособна, дори не ми е ставало лошо, или нещо да съм имала оплаквания, от раз и падам От този момент ми изпратиха и само нея ползвам здравословната сол от Б ЛоСалт, за която толкова ви пиша, защото в нея се съдържа 66% калий и 33% натрий От тази сол не се вдига кръвното, а се набавя по естествен начин калий, жизнено необходим за мускулите



Тема Re: Народни лецепти за ракнови [re: AйeзCeдaй]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.10.07 08:50



Гръцка Аида ето ти латинското наименование на копитника.
Asarum europaeum l от семейство Копитникови - Aristolochiaceae
Расте из влажни,сенчести,най-често ез буковите гори.Копитникът притежава отхрачващо,диуретично и успокояващо нервната система действие.Дрогата се използва в народната медицина при кашлица,воднянка,нервна възбуда,мигрена.Използват я и като средство против пиянство.
Начин на употреба:Приготвя се запарка от 1 ч.л.дрога и 250 мл.вряща вода.Прецежда се и се пие по една кафяна чашка 3 пъти на ден.За отвикване от пиенето на алкохол към сместа се прибавя и една ч.л.счукани зелени обвивки на орех.
Не каза нищо за моята рецепта за кашлицата на твоята сладурана?



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.10.07 09:02



Кали веднага си преписах допълнението за триците.Права си!Но аз ги преписвам тези рецепти от моя тефтер,който от 50,60 г.че и повече са събирани.От моята свекърва,моята баба от мен,от баща ми...Аз които рецепти съм пробвала или някои от моите близки ще пиша,че са проверени.И така Кали ти според мен знаеш много неща на практика.Ценни съвети даваш,продължавай записала съм си много неща.Дано да не дойде никага времето да ги използвам,но...такъв е живота!Едно голямо НО и АКО и ЗАЩО?Ех Аризона,Аризона-завиждам ви само на хубавото време иначе толкова далече не е за мене.Аз до една пиклива Франция и Англия,където са децата ми -не мога да отида,все ми се вижда далече,а с пътуването,особенно със самолет е трагедия...Но младите трябва да се реализират а тук знаеш как е.Та по този повод виж какво ще направя! И пиши ...



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: flora bg]  
Авторkapa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 15:21



Може ли да ви помоля за мнение как да се справя с нещо, което открих преди седмица.
Не е третирано, не е вземана биопсия, но мъжа ми почина от това - предположение за липом, а всъщност липо-фибро сарком.
От дългите години страдания около него, от погрешния първоначален път, от всичко разбрах, че може в началото да се реагира и по нетрадиционни начини и то доста успешно.
Ще съм ужасно много благодарна ако някой ми припомни рецептите за прекратяване деленето на клетка, спиране образуването на нови кръвоносни съдове.
Още нищо не се знае, но аз трябва да не губя ценно време в самосъжаление, а да действам.
Ще съм благодарна на всеки, който ми даде рационални идеи.



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: kapa]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.10.07 17:58



Щом знаеш какво нещо са саркомите, мисля, че не трябва да подценяваш тези образувания, а да отидеш веднага на преглед. Най-добре е да се оперира, защото при саркома нищо друго не помага. Ако е липома, ще му се търси лесното, но ако не е? Няма ли да загубиш ценно време?





Тема До Флоранови [re: flora bg]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 18:59



Ти си една щастлива майка, радвай се, че имаш деца, които се борят със трудностите и се опитват да се реализират в държави с ред и законност Много е трудно, да знаеш, Дано имат по-лека съдба на имигранти
Аз също имам разни стари рецепти, но те са за друго, не са за рак и тумори, за това ми е неудобно да ги споменавам Прилагала съм ги върху себе си, така с течение на годините, помагат много, но не всеки приема риска на народната медицина
Да, в Аризона сега е чудно времето, все още ходим по къси панталони и блузки с къс ръкав, но сутрин и вечер си трябва сериозна дреха
Да знам какво е в Б, нали по тази причина и аз съм тук, но трябваше на по млади години да го направя, че да имам повече време за адаптация и реализация



Тема Re: До Флоранови [re: kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.10.07 20:14



Кали от сърце те моля пиши тези стари рецепти,искам да си ги имам.Затова е тази тема,който иска ще ги пробва.Моля те пиши ги.Щастлива съм защото децата са добре там в чужбина и нещастна че не са до мен сега когато съм самичка.Но всичко не може да бъде идеално.Мислех да ходя за Коледа но ето децата ще учат и през ваканцията заради стачките и май пак ще се размине отиването ни.Ще остане за пролетта.



Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.10.07 11:12



Ето следващите десет рецепти за рак!

1.При рак на дебелото черво се приготвя разтвор от 1 ч.л. син камък в три л.вода.Половин ч.чаша от този разтвор се смесва с 2 л.вода-топла.сутрин и вечер се правят клизми с нея.Пет минути след очистване на червата се прави малка клизма с 100 мл.престояла детска урина.Лечението трае 15 дни.
2.При рак на кожата раните се промиват със сок от моркови.
3.При рак на матката 1 ч.л.корени от бяла трънка се заливат с 250 мл.вряща вода.Ври три мин.Изпива се топло.
4.При рак на стомаха и червата в продължение на два месеца се пие пелин,сварен в домашно червено вино.Една шепа пелин ври три мин.в един л.вино и кисне два часа.Прецежда се и се пие по 50 мл.три пъти дневно преди хранене.
5.При рак на белия дроб се смесват по 50 г.жълт кантарион1имел,невен,корени рани лист,черен оман,стръкове хвощ и лавандула.пие се по 75 мл. три пъти преди ядене.След ядене се взема по 1 ч.л.настърган на ситно ренде конски кестен.
6.При рак на черния дроб се смесват 200 мл.прясно изстискан сок от праз и 300 мл.сок откромид лук.Добавя се 600 мл.домашно бяло вино.Сместа се налива в тъмна бутилка и престоява пет дни.Пие се по 1 с.л. три пъти на ден 30 мин.преди ядене.
7.Против болки:Смесват се 20 г дяволска уста и корени валириан и 1 с.л.семе откимион и от копър.1 с.л. от сместа се слага в 1 ч.чаша вряла вода и се поставя на огяна да кипне.След изстиване се прецежда и се пие по 150 мл. три пъти преди ядене подсладено с мед.
ЗАБЕЛЕЖКА:
Всички смеси,в чийто състав влиза валириан се пият 12 месеца като на всеки 10 дни се прави три дни почивка за да не се появат странични ефекти,като учестено сърцебиене,гадене и други.
8.Повишаващи апетита при Болните-смес от 80гр.горчив пелин и 30 гр.бял равнец.1 с.л.се залива с 1 ч.ч. вряла вода.Приемат се по 2 с.л. 20 мин.преди ядене.
9.Смесват се по 50 гр.горчив пелин и водна детелина. 1 с.л. се залива с 1 ч.ч. вряла вода.
10. При рак напреднъл се използува перуанската билка котешки нокът.25гр.се слага в 1,5 л. вряла вода.Ври 15 мин. пие се по 125мл. три пъти дневно.



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: *jull**]  
Авторkara (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 13:32



Не губя време, направих си туморни маркери, записах се за компютърен томограф. Под интервенции имам предвид биопсия, защото само тя е достатъчна да се видоизмени един сарком, самите лекари признават, като поговориш с тях открито, че и биопсията може да задейства един тумор от доброкачествен в злокачествен.



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: kara]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.10.07 22:29



Съвършено вярно! Кога ще имаш окончателни резултати?
Желая ти късмет!





Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.10.07 09:55



Разстройство:

1.Към 1 ч.ч.айрян се прибавя 1 ч.л.счукано ленено семе и се изпива наведнъж.Веднага след това се изпива и 1 ч.ч. чай от босилек.Прави се три пъти в продължение на 10 дни.
2.Изгаря се върба или липа,но така че да остане въглен.Той се счуква на прах и се пресява.1ч.л. от него се смесва със 100 мл.прясно мляко.Пие се три пъти на пден 15 дни.

РАНИ:

1.Равни части пчелен восък,пчелен клей и борова смола се стопяват на тих огън до получаване на гладка смес.С този мехлем мажеш раните.
2.Цветовете от бял равнец псе накисват за 20 дни в зехтин.С този извлек се мажат раните.
3.Настъргва се на ситно ренде един сапун "БЕБЕ".Разбърква се с 3 с.л. зехтин.Мажеш раните-даже трудно заздравяващи и гангрена.



Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 23:55



flora bg. имаш ли рецепта за камъни в жлъчката.Ако имаш и за рак на бъбрека и за нея ми пиши.благодаря ти предварително



Тема ЗА КАМЪНИТЕ В ЖЛЪЧКАТАнови [re: ruse]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.10.07 06:26



Само искам да напомня, че е добре да знаеш каква е големината на камъните. Защото тези, които са почти колкото диаметъра на жлъчния канал (8 мм), при излизането си могат да го запушат, а последствията са известни - вторична жълтеница и операция за отстраняване на жлъчния мехур. Иначе, ако не създават проблеми, камъните мога да си стоят в жлъчката и най-добре да не се атакуват по никакъв начин.
Така че преди да се предприеме каквото и да е лечение, е важно първо да се направи снимка на ехограф.





Тема Re: До Флоранови [re: Koлoянa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.07 07:56



за сваляне на кръвната захар
В половин кофичка кисело мляко, се слага 1 чаена лъжичка сода за хляб (без куп) и се разбърква, шупва и се изпива само половината на това количество, другото се изхвърля Тази смес се пие само 1 път седмично, ако се стабилизира кръвната захар се ползва на 2 седмици един път

За прочистване на злъчните канали, но само ако няма камъни в злъчката, иначе ще стане беля, че ако тръгнат камъчетата, мани,мани, кризата може да има фатален край, не се шегувам За това преди всичко трябва да е направено ехографско изследване или скат-скенер, да се знае, че е само възпалена или прегъната -- сока на един лимон (без кората) и сока на една ряпа (само черна ряпа става за случая) цялото количество не повече от 50-60 грама (ползва се сокоизтисквачка) се разбърква със 1 супена лъжица зехтин Прави се 3 пъти на ден, преди ядене, поне 1 седмица до 10 дни Пие се на бавни глътки, малко е кисело,лютиво, но преминава за около 10 минути Още на първия прием се чувства подобрение,
Сега е сезона на черната ряпа,

Домашен крем за хемороиди
Смесват се равни части домашна свинска мас, без сол, чиста с равни части сяра на прах (за пиене от аптеката се купува) объркват се хубаво, Сместта се прехвърля в някаква кутийка или бурканче Вечер след тоалет се намазват хемороидите (обилно) и си лягаш да спиш Така всяка вечер, но много бързо има ефект



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: *jull**]  
Авторkara (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 13:23



Резултати от томографа ще имам вторник, но едва ли ще са окончателни.
Според някои лекари и томографа не може да даде точна диагноза, защото не е засегнат орган. Препоръчаха ми ехограф. И там ще отида. Няма да губя време. И после пак ще ви пиша.

Благодаря, че ми отговаряте, живея сама и само шепа приятели знаят за проблема ми. А и това, което се случи със съпруга ми ме ужасява. Не смъртта, а мъчението.



Тема Re: До Флоранови [re: Kaлoянa]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 19:30



Благодаря.Ходихме на ехограв за бъбрека и тогава откриха камъните те са с големина 5-6мм .Доктора предложи безкръвна операция но няма да ги бутаме моя мъж за сега няма оплаквания от жлъчката .Достатъчно ходим по доктори а и той не иска повече операций .Как до сега не ги видяха от януари до сега имаме доста ехографи скенери ренгини.едва ли са станали сега.Само си търсят кого да кълцат .Така че ще си пием билките и лекарствата пък дано никога не се обадят.Междо другото още януари преди да махнем бъбрека ходихме на ирисова диагностика лечителя позна че имаме нещо в левия бъбрек и каза и за камъни в жлъчката.даде ни 3 пакета билки а тези за камъните бяха най гадни но моя мъж всичко си изпи и гладува 3 дена но явно не ги е изхвърлил сега не ще и да чуе пак за тях,.Това е довиждане за сега .....



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: flora bg]  
Автор nelidz (ентусиаст)
Публикувано29.10.07 07:06



Флорче,това с маста и пепел от лозови пръчки ми го беше приготвил тате Бог да го прости!Мажех с него краката, по-скоро слагах върху кърпичка и налагах през нощта.загряваше и имаше ефект,м ного ме боляха глезените, малеее неможех да спя и той ми го направи, той като теб събираше рецепти от вестници и списания.да си жива и здрава!



Тема Re: рецепти за мерак за далак...нови [re: nelidz]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.10.07 12:27



Благодаря ти мила за хубавите пожелания към мен.Да ти се връщат стократно!Какво съвпадение тази рецепта аз също я знам от моя баща/лека му пръст/Той си мажеше коленете и беше много доволен.След време се наложи и аз да я пробвам и винаги имаше резултат.Момичета не е нужно да ми пишете на лични за разни рецепти/макар,че много се радвам/нали затова създадох тази тема?След като не е изтрита значи Весето няма нищо против.Не се страхувайте бе хора пишете.Аз няма дя пиша повече рецепти,за да не се натрапвам с тях.Но има ли запитване в птази тема ще отговарям светкавично.А и вие знаете по някоя пишете.Така взаимно ще си помагаме и на нас и на нашите близки.Нали за това сме в клуба на взаимнопощ.Не е само рака,имаме си и други болежки,които ако не ги лекуваме ще подхраним рака.така,че всички болести са навързани.Излекувай една,тя ще излекува друга болест и така верижно накрая ще сме здрави!Приятен ден !



Тема Re: До Флоранови [re: ruse]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 19:16



Русе макар и със закъснение но ти отговарям.чета ,че приятелките ни са ти отговорили но се считам за задължена и аз да ти отговоря.И така ето ти за камъни в жлъчката-преписвам от една много стара книга от един свещенник.Болката от дясната страна на ребрата е един от признаците за болна жлъчка или черен дроб и за поява на пясък в жлъчката.При поява на такава болест всяка сутрин се вземат по 10-12 капки терменте винедишко/скипидар/ и половин чаена лъжица прах от селитра/гивержиле/смесени с една лъжица мед.Сместа се дава 20-30 сутрини и пясъкът се пречиства.Ако се наложи лечението се повтаря.Тази рецепта е и за камъни в жлъчката

За рак на бъбрека:
В 500мл.топла вода се разтваря 1ч.л.счукан нишадър.Пие се през ден в продължение на 2 месеца а може и по дълго.
В продължение на 40 дни се пие по 1ч.чаша зелен и жасминов чай три пъти дневно
Пие се 1ч.л.сок от чесън,смесен с 100 г.кисело мляко 3 пъти дневно.



Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.11.07 20:17



Флора, обясни на български терменте винедишко /скипидар/ !





Тема Re: До Флоранови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.11.07 11:11



Не мога мила,ако можех щях да го пиша.Как да разберем какво значат тези думи.Нали писах рецептите са взети от стара книга .Идея нямам как да разберем тези думи???Иначе има много интересни рецепти ...



Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано02.11.07 11:32



Скипидар на руски било терпентин.

Флори, както си го написала - терменте винедишко/скипидар/ - се разбира, че е едно и също, но терменте може да е нещо друго, което ще опитам днес да разбера.

Попаднах на рецепта :

МЕХЛЕМ ЗА НОВИ И СТАРИ РАНИ
250 г чисто дървено масло, 100 г прясно краве масло, 25 г чист восък, 50 г терменте, 25 г чамов сакъз, 3 г тамян, 15 г бяла дъвка или сладък сакъз се слагат в чист съд и се приготвят на жар, а не на буен огън. Когато се стопят всичките и се получи желаната смес, се прехвърлят в чист съд.
Мехлемът се маже на чисти ленени кърпички и се налага на раните 2 пъти на ден - сутрин и вечер.
Преди всяко налагане раните трябва да се премиват с топло вино или ракия.

* * *



Тема Re: До Флоранови [re: all*you*need]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 18:03



Да мила това е -терпентин!Виж за другата дума но мисля че е едно и също.А колкото до рецептата за раните много е хубава и си я записах.



Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.11.07 20:03



Ето още една ра рани:измиват се пресни,свежи листа от люляк и се налагат върху раните.Щом увехнат се сменят.Ето и за водна екзема:
изпичат се 3 ореха с черупките и се счукват на ситно.Пресява се и прахът се смесва с 1ч.л.рибено масло.със сместа се маже екземата.



Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.11.07 21:28



Аз открих значението на думата "скипидар". Означава ТЕРПЕНТИН!





Тема Re: ...До Флоранови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.11.07 11:25



Да Джул радвам се,че я разшифровахме тази дума.Ама едно време така са се изразявали хората,че сега трябва да им търсим смисъла в речниците.И понеже мен от десетина дена ме боле гърба на приливи и отливи реших да се разровя и да си намеря нещо за лек.Защото доктора каза,че сърцето ми е здраво и не е от него а от ЕГН-то.Е стига де от него ама ха та аз да не съм стара бабичка .Той е стар с 15 год. повече отпмен и ще ми говори за ЕГН-та.Та ето какво открих да ви я напиша.Нищо не се знае може да Ви потрябва-в тези вече студени месеци...
2 с.л.от билката щъркелов клюн/кървав здравец/се варят в 2 л. вода докато остане един литър.Отварата трябва да се изпие за пет дена.
Прави се разтривка на гърба с екстрат от маточина 2 с.л. маточина киснат 12 часа в 300 мл.силна ракия.
Абе аз си лепнах две якии отзат на гърба и сега по-малко ме боли ама ако знаете нещо по-ефикасно кажете,спасявайте ме!



Тема Re: ...До Флоранови [re: flora bg]  
АвторSnejana (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 15:18



Темата е чудесна! Сигурна съм,че много хора са ви благодарни!Моля, продължавайте да споделяте опит!



Тема Re: ...До Флоранови [re: Snejana]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.11.07 11:02



ЦИСТИТ:

1.Сваряват се кочан и коса от царевица.От отварата се пие по 1 л. на ден.При камъни се пие вместо вода липов чай.
2.Една шепа костилки от дива череша се варят в 1 л.вода.Изпива се 3 пъти през деня 30 мин. преди ядене.
3.При хроничен цистит се яде в изобилие грозде.



Тема Re: ...До Флоранови [re: flora bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.02.08 00:23



Що зарязахте хубавата тема?



Нема начин да нема начин

Тема Re: За цирей,и набрани пръстинови [re: ruse]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано12.02.08 09:46



1 жълтък,2 с.л олио,и брашно да не лепи(сместа се прави на топче)
разделя се на половина,едната част се налага на болното място и престоява
5-6 часа.Другата част се държи в чашка с олио,за да се повтори процедурата
ако има нужда .



Тема До всички!нови [re: vesela.bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.02.08 09:53



Ами Весе изглежда всички са оздравяли и не им трябват рецепти!?
И понеже съм много изпълнителна и послушна ето ви една рецепта която в момента вземам защото почнах да кашлям.Внучетата ме накачиха с грип ли е,що ли?Та тази рецепта е много хубава и приятна и не е от моя тефтер а от тефтера на Джул!
Елексир за кашлица а ла Джул!
50 мл.водка
1 с.л. мед
1 с.л.лимонов сок от изстискан лимон!
1 к.л. хлебна сода
Всичко добре го разбъркваш то шупва...дозата била за 12 часа.Значи вземаш си по малко от нея през целия ден до лягането в леглото вечерта.Има ефект снощи спах по спокойно не кашлях толкова.но днес ми е втори ден.Така,че мисля,че дадох една рецепта,която пак казвам не е моя но е актуална за този грипен месец!
И друго да ви попитам момичета:моето джипи ми препоръча да пия като хр.добавкаОКСИБОР форте.Било много добре за мен,нас!Като чета състава не е зле но дали е за нас?Ако някой е пил да каже,че аз каквато съм изпълнителна си купих две шишета за два месеца.но още не съм ги почнала да ги пия.Оксибора съдържа коензим Q10,Селен,Бета каротин,Проантоцианидин,аскорбинова кисилина,цинк,мед,магнезий,манган и а-токоферол.нищо не разбирам и все едно чета на китайски.Я някой да хвърли малко светлина върху тези наименования.Плииз!





Тема Re: До всички!нови [re: flora bg]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 19:35



виждам,че темата ще иде в забвение и от там и моят постинг със запитването ми.затова пак повтарям някой да е пил Оксибор форте и да знае добър ли е за нас?



Тема Re: За укрепване на сърцетонови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 09:13



Пие се сироп,направен от 1 кг. изсушен бодил,варен 1 час в 10 литра вода.
Отварата действа и подмладяващо на организма.



Тема Re: За БОЛКИ В УШИТЕнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 09:17



Кисела ябълка се настъргвана на ситно ренде и се изстисква в марля.
От пресния сок в ухото се капват по 10 капки 3 пъти дневно.



Тема Re: ЗаКАМЪНИ В БЪБРИЦИТЕ И ЖЛЪЧКАТАнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 09:19



Половин килограм лешници се счукват и варят в литър вода,докато остане наполовина.Пиесе три пъти на ден.



Тема R При БОЛНА ЖЛЪЧКАнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 09:27



Консумацията на сурови продукти се препоръчва при болна жлъчка.Много помага и билката глухарче.Полезни са корени ,листа, и стъбла от растението.



Тема Re: R ОТВАРА ОТ КАРАМФИЛ ПРИ БОЛКИ В СТОМАХАнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 09:34



Карамфила се използва стрит,цял, или под формата на чай,при стомашни проблеми накиснете в продължение на 10-20 минути една чаена лъжичка
стрит карамфил в чаша вряла вода.



Тема Re: ЗаКАМЪНИ В БЪБРИЦИТЕ И ЖЛЪЧКАТАнови [re: Юлия 48]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 09:35



Юле, лешниците със черупките ли трябва да се варят (ядка и черупка)



Тема ЗА ДЖИНДЖИФИЛАнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 09:50



Джинджифилът помага при стомашни разстройства,киселини,коремни спазми,
и при прилошаване от пътуване.
Контролира нивото на холестерола.Подпомага храносмилането.

Ако имате зъбобол,сдъвчете джинджифил,и болката ще отшуми.

Топлата отвара от подправката е ефикасна, при настинка ,и грип,отпушва носа,и стимулира черния дроб да отстранява токсините от кръвообращението.

Сокът от джинджифил се прави с чаена лъжичка прясно изцеден сок от разтението и от зелен лимон с лъжичка мед в гореща вода.



Тема Re: ЗаКАМЪНИ В БЪБРИЦИТЕ И ЖЛЪЧКАТАнови [re: Kaлoянa]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 09:52



Да !





Тема Re: ЗА ДЖИНДЖИФИЛАнови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано13.02.08 09:55



По време на химиотерапията аз го вземах настърган в чаша зелен чай. Наистина действа добре, предотвратява и повръщането, успокоява стомаха.
Корените джинджифил /предварително обелени и почистени/ се държат в камерата на хладилника замръзнали.
Така по-лесно се настъргват. Може да се слага и в салати



Нема начин да нема начин

Редактирано от vesela.bg на 13.02.08 09:55.



Тема Болки в ставите с оток без оток!нови [re: Юлия 48]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 10:04



Приготвя се смес от 400 гр.свинска мас и 40 гр.синапово семе,счукано на ситно.С нея вечер се разтриват болните места.след разтриването болните места се налагат с кърпа,потопена във вряла вода.това е сигурно средство!



Тема ИНДИЙСКО ОРЕХЧЕнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 10:04



От индийското орехче се използват семената и кората.Подпомага храносмилането и облекчава гаденето,повръщането,диария,газове.
Семената,настъргани и смесени с мед,могат да се вземат при диария - по една чаена лъжичка два три пъти дневно.
ВНИМАНИЕ: В ГОЛЕМИ ДОЗИ Е ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ПОЛУЧИ ПОМЯТАНЕ ПРИ БРЕМЕННИ ЖЕНИ.



Тема ПЪРХОТнови [re: Юлия 48]  
АвторФлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 10:10



Прави се разтвор от 6 ч.л.пепел от лозови пръчки и 100 гр.силен спирт.Всяка вечер с него се мокри цялата глава.Всяка седмица косата трябва да се мие с бистра пепеляна вода.Тя се вари докато лугата се избистри.



Тема Re: РЕВМАТИЗЪМнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 10:16



Смесват се по 50г корени от бял оман,репей,листа от мечо грозде,стръкове от овчарска торбичка и от бял равнец, по 100г корени от дилянка,и от гръмотрън.Две супени лъжици от сместа ври в 500мл вода 8 -10 минути.Пие се по една винена чаша преди ядене 3 пъти дневно.



Тема Re: РЕГУЛИРАНЕ НА ОБМЯНАТАнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 10:52



В 200мл кипяща вода се сипват по една чаена лъжичка шипкови люспи и глухарче.Кисне 20минути и се прецежда.Към запарката се прибавя 1-2 чаени лъжички лимонов сок.Подслажда се с мед.
Може да се прилага целогодишно за профилактика и лечение - пие се по 1 чаша сутрин и вечер.



Тема Re: КИМИОНнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.02.08 11:07



Кимионът помага за колики и газове.Може да бъде приеман след обилно или тежко хранене.
В 1 литър вода се сваряват чаена лъжичка семена от кимион.Водата трябва да се консумира в рамките на същия ден.Тази подправка има благотворно действие върху сърцето и матката.
Семената съдържат белтъчини,мазнини,въглехидрати,влакнини,калций,желязо,и фосфор.



Тема дайте реzепти zа zабременяваненови [re: Юлия 48]  
Автормoли (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 19:42



zнам zа 4аи от цветето турта пие се 40 дни



Тема Re: дайте реzепти zа zабременяваненови [re: мoли]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано13.02.08 19:55



Защо не попиташ за такава рецепта в сайта бг-мама? Все пак този форум е с по-друга насоченост



Нема начин да нема начин

Тема Re: дайте реzепти zа zабременяваненови [re: vesela.bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано13.02.08 22:56



Искам да попитам,дали знете нещо за билката ''Змийско мляко''. Препоръчаха ми я за спазмолитично и болкоуспокояващо.Благодаря ви предварително.



Тема Re: дайте реzепти zа zабременяваненови [re: мoли]  
Авторфлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 08:55



Обади ми се на имейла ще ти дам ефикасна рецепта изпитана от мен!





Тема Re: дайте реzепти zа zабременяваненови [re: флopa бr]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано14.02.08 09:29



Флолче,моляте напиши рецептата тук.Нали затова е тази нема

!



Тема Re: ПОДПРАВКИТЕ КАТО ХРАНА И ЛЕКАРСТВО - БОСИЛЕКнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано14.02.08 10:12



Индусите познават Босилека от дълбока древност и го ценят високо.Римляните го смятали за символ на ненавист,можеби защото с него лекували депресии и меланхолии.Други смятали,че този който го употребява,
става особено красив и привлекателен.
У нас Босилекът - МИРИЗЛИВ е широко използвана лечебна билка,особено от лекарствениците от 18 и19 век.
В българската традиционна медицина БОСИЛЕКЪТ се употребява като ДИОРЕТИЧНО СРЕДСТВО,при СПАСТИЧЕН КОЛИТ,за ГАРГАРА ПРИ ЗАБОЛЯВАНЕ НА ВЕНЦИТЕ,и ХРЕМА .
Приема се вътрешно -
2 чаени лъжички изсушен и ситно стрит Босилек се залива с 600г кипяща вода,
кисне 2 часа ,прецежда се и се разделя на 3 равни части,които се пият преди хранене сутрин, обед и вечер.
ЗА ТРУДНО ЗАЗДРАВЯВАЩИ РАНИ -
Зелената маса и етеричното масло се прилагат външно във вид на ЛАПИ и МАЗИ(5:15)

П П . Освен Миризливия босилек се отглежда и ЕВГЕНОЛЕН БОСИЛЕК,съдържащ около 0,30 -0,80% етерично масло,чиято главна съставка е ЕВГЕНОЛ(70%).Този Босилек се използва за получаване на етерично масло,служещо като заместител на Карамфиловото етерично масло.



Тема Re: дайте реzепти zа zабременяваненови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано14.02.08 10:17



Моля ви, все пак да се съобразяваме с тематиката на клуба.
Рецепти за забременяване разменяйте на лични!



Нема начин да нема начин

Тема Re: ДЕВЕСИЛнови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано14.02.08 11:06



Според едно поверие,приет вътрешно,ДЕВЕСИЛЪТ дава на човека девет сили.
Девесилът предизвиква отделянето на секреции главно от стомашно - чревния
тракт и белите дробове,тонизира организма,действа на сърдечно съдовата система,нервната система,и има ясно изразен спазмолитичен ефект върху гладката мускулатура.

За лечебни цели се използва коренището на девесила - при липса на апетит,
колики в стомаха и червата,като отхрачващо,жлъчегонно,и регулиращо менстурацията средство.Подпомага сърдечната дейност.

ПРИЕМА СЕ ВЪТРЕШНО -
1 чаена лъжичка ситно стрити коренища се заливат с 500г кипяща вода кисне 3 часа, прецежда се и се разделя на 3 равни части, които се приемат 3 пъти на ден преди хранене.



Тема Re: КИМнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано14.02.08 11:37



Успокоява коликите в стомаха и червата,подпомага храносмилането,като дезинфекционно средство при бъбречни и жлъчни заболявания, както и за заболявания на черния дроб.Маслото се прилага още и като лечебно средство против астма.
МАСЛОТО СЕ ПРИЕМА ВЪТРЕШНО по 2 -3 капки върху захар 3 пъти на ден преди хранене.
Може да се приготви и извлек от 2 чаени лъжички ситно стрити плодове,които се поставят в чаша с вода за 2 часа,разбърква се и се пие наведнъж сутрин и вечер.При стомашни болки във връзка с неправилно храносмилане се препоръчва сдъвкването на 5 - 6 плода 3 пъти на ден преди хранене.



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 00:12



Хора , дайте някаква рецепта за болно гърло+течащ нос-3 дена ме тресе някакъв гаден грип, имах и температура(а аз уж рядко дигам!)И сега много ме боли гърлото лато преглъщам, лошото е, че от носа ми тече ...абе направо си е гной-жълто-зелено на цвят....

Помагайте!Мен носоглътката си ми е слабо място!



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: yraaa]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано15.02.08 00:45



За хремата,два тампона в ноздрите,напоени с одеколон(неприятно е но има ефект, от личен опит),сидиш си с тях докато издържиш. Вендузи на гърба,много чай с мед и лимони,краката в вряла вода с една шепа сол,след което ги обуваш с дебели чорапи,лягаш.В леглото пиеш 200г червено домашно вино,подправeно с черен пипер(топло).Лично ,всичко това съм го пробвала върху себеси,има голям ефект!



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: Юлия 48]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 00:53



Благодаря, Юле!Хубаво е , когато някой от другият край на света ти помага, па макар и виртуално!





Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: yraaa]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано15.02.08 00:56







Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: Юлия 48]  
Автор Buba67 ()
Публикувано15.02.08 10:29



Уraa към рецептите на Юлето добави и памучета в ушите напоени в ракия и изстискани и компрес на гърлото от ракия. Като ми протече носа и ме заболи гърлото, след всички процедури описани от Юлето слагам памуци в носа и ушите /изстискани/ с ракия и компреси и се увивам в леглото. Ако нямаш силна ракия може да сложиш спирт или силен одеколон.
Забъркай си равни части мед, ракия и олио и взимай по супена лъжица когато се сетиш /през час или два/ - облекчава гърлобола и омекотява трахеята.





Тема БЕЗСЪНИЕ!нови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.02.08 12:18



При безсъние всяка вечер преди лягане изяждайте по една лъжица мед и една глава червен лук.Лукът трябва да бъде счукан и смесен с меда.Не пийте кафе вечер!Чаят също дразни нервната система на човека.
Друг лек срещу безсънието е смес от счукан пелин и кисел квас.С нея се налагат вечер слепите очи на човека.Полезно е и къпането с топла вода преди лягане.Най-доброто лекарство е физическия труд и леката храна вечер.Дневния сън е противопоказен за страдащите от безсъние!



Тема Re: КИШНИШ (КОРИАНДЪР)нови [re: flora bg]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано16.02.08 08:39



Плодовете и етеричното му масло,стимулират отделянето на секреции в стомаха,червата и белите дробове и жлъчната секреция.Те влияят благотворно на кръвоносните съдове и имат противомикробно действие.
В медицината кишнишовите плодове се прилагат като газогонно и отхрачващо средство,и против болки в стомаха и червата.
Прилагат се под формата на извлек,като 1 препълнена чаена лъжичка добре стрити плодове се заливат с 250г. кипяща вода,кисне 4 часа, прецежда се и се приема наведнъж преди хранене.
Етеричното масло може да се приема 3 пъти на ден преди хранене по 5-10 капки.



Тема Re: КОМУНИГАнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано16.02.08 09:00



Използват се връхните части на растението.В цветовете се съдържат,кумарин, мелилотин,алантоин,алантонова киселина,дъбилни вещества.При сушене се получава особено приятен аромат на прясно окосено сено.
Изсушената Комунигапречи за съсирването на кръвта,има спазмолетичен ефект,и понижава температурата.Тя действа и слабо успокояващо,подобрява мозъчното и периферно кръвообращение.
ВНИМАНИЕ:
Трябва да се употребява в умерени дози,при повишени дози, може да предизвика кръвоизливи и главоболие. НЯМА ДА ИМА РЕЦЕПТА ЗА ВЪТРЕШНО ПРИЕМАНЕ.

В народната медицина се употребява надземната част на Комунигата главно под формата на лапи,за разнасяне на подкожни кръвоизливи.



Тема Re КОПЪР - градинскинови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано17.02.08 06:29



В народната медицина, на копъра се използват зелените части,също така плодовете, и етеричното масло като апетито възбуждащо средство, при заболявания на бъбреците,жлъчния мехур,при газове в стомаха и червата.
1 супена лъжица изсушен прах,ИЛИ 3 супени лъжици пресни листа се приемат с кисело мляко 3 пъти на ден 15 -20 минути преди хранене.

Редактирано от Юлия 48 на 17.02.08 06:31.



Тема Re: БЕЗСЪНИЕ!нови [re: flora bg]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 09:21



Флорче,как мога да се сдобия с кисел квас-Нещо се повредих напоследък и почти не мога да спя.Ставам и започвам да се занимавам с по тихи домакински дейности,тъй като е безполезно излежаването в леглото-съня така и няма да дойде.През деня естествено не мога да си позволя да спя,но дори и да съм в къщи -пак не мога да заспя.Естествено вечерта заспивам много рано някъде към 21 часа,ако съм в къщи,и се сабуждам към 24 часа,мъча се някъде до към 02-03 часа да заспя и след това ставам .Приспивателни не ми помагат-дори ксанакс- Сега при операцията ни дадоха дормикум,и жената в стаята заспа мигновено,но аз не..



Тема Re: БЕЗСЪНИЕ!нови [re: Taня]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 09:53



Таня незнам точно какво иска да каже автора на книжката с това "кисел квас" но в пдруга книга намерих същата рецепта но там автора казва втасало тесто-да се обърква.тъй,че направи си малко втасало тесто-предполагам знаеш/вземаш мая разтваряш я в топла водичкаи напъсваш с малко брашно.Оставяш на топло докато маята втаса ,докато щупне и се надигне в двоен,троен размер.тогава я изсипваш върху брашното и си омесваш малка мека питка с пелиновите листа.Вечер си я слагаш на слепоочията държиш докато усетиш,че ти се приспива.
Вечер си напръскай възглавицата с лавандулова есенция.И си сложи до възглавницата 2 пакетчета дафинови листа и шишарки от хмел.
Направи си 60 гр.мента залей с 200 мл.ракия.Слагаш на огъня докато кипне.Пиеш по 20мл.преди лягане.
Като легнеш с ръката си натисни четири пръста под пъпа,натискай с цяла ръка известно време.Също подръпваъ леко и веждите си.
Преди да легнеш капни върху бучка захар 4 капки лавандулово масло/от аптеката/ и гопогълни с 50 мл.вода.
Дано да ти помогна,избрала съм по-леко достъпните рецепти.направи ги всичките в комле!Успех!



Тема Re: БЕЗСЪНИЕ!нови [re: Taня]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.02.08 11:02



Обикновено за този проблем има три основни причини:
1) сезонна - ранното заспиване вечер и после събуждането "по никое време" е свързано със зимните месеци, когато нощта настъпва по-рано и съответно в организма по-рано се отделя "мелатонин" (хормонът, отговорен за нашето заспиване).
Именно той синхронизира работата на различните ни органи и системи с редуването на светлината и тъмнината. 70% от него се изработва през тъмните часове на денонощието, като започва към 20.00 ч., достига максимална концентрация около 03.00 ч. (призори) и след това започва да се понижава;

2) възрастова - с възрастта нивото на хормона започва да намалява и при 80-годишните той е само 10% от нивото на 20-годишните;

3) емоционална - този спектър е най-широк, защото зависи от психическото състояние на индивида и склонноста му (или не) да изпада в депресивна тревожност. Това пък от своя страна е свързано с ниските нива на серотонин в мозъка (въпрос, разискван в друга тема). Тук, обаче, искам само да добавя, че освен със серотонина, депресията е свързана и с нивото на мелатонина - неслучайно тревожните състояния и натрапчивите мисли се засилват през нощта и през зимните месеци (когато слънчевата светлина е по-малко).

В тази връзка искам да информирам онези, които не знаят, че тези нива могат да се регулират чрез таблетки "Мелатонин" (има на различни фирми), които не струват скъпо, дават отлични резултати и към тях не се привиква.

А сега няколко лични съвета: добре е, при възможност, страдащите от ранно заспиване (и наспиване) вечер, да си подремват след обяда (да си направят една малка "сиеста"!), но не повече от 30-40 мин. Преди лягане за нощен сън може да помогне чаша топло мляко с лъжичка мед и един банан. Е, и ако е нужно - и таблетка мелатонин!



А сега още малко за мелатонина, което, надявам се, ще заинтересува и сови, и чучулиги!

1) подмладяваща роля
Известно е, че мелатонина е отговорен за младостта и стареенето, защото регулира основните функции в организма.
Нещо повече, доказано е, че той е и най-силният антиоксидант - по време на сън, организмът се "чисти" най-активно от отровите си (неслучайно сънят е толкова важен за оздравяването на човека).
А за хормона на растежа, който се активизира именно по време на сън, няма да говоря, защото е известен и на нашите баби. Не случайно битува изразът: "Спи, за да пораснеш" (!)

2) имуностимулираща и антиракова роля
Едно изследване, направено в САЩ през 1995 г. е доказало, че мелатонинът повлиява силно върху имунната система, включително при болни от рак. Затова са особено обнадеждаващи резултатите при онкопациенти, лекувани с цитостатици.
В клиниката "Сан Джерардо" в Монца (Италия) прилагането на мелатонин е удължило средната продължителност на живота на болни от метастазиращ рак на белия дроб. След комбинирано лечение с мелатонин и имуностимулираща терапия, 2 % от пациентите напълно се излекували, при 18 % е постигнат частичен ефект, а на 38 % състоянието се е стабилизирало.

Мисля, че всичко това е достатъчно основание да се позаинтересуваме от мелатонина - за да бъдем вечно млади, здрави и... заспали!



Тема Re: ЛАТИНКАнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано18.02.08 09:54



Използват се листата,стъблата и зелените плодове.Главната съставка на латинковото етерично масло е бензилизотиоцианатът (76 -90%) който спира развитието на стрептококи,стафилококи,и салмонели.
Пресните листа на латинката съдържат големи количества витавин С от
200-460мг.% .
Като антисептично средство се препоръчва сок 20 -30 г.
При бъбречни заболявания се използват 35-40 г. надземни части от латинка,два пъти на ден.
ВАЖНО:
За предпочитане е да се използват готови лечебни препарати с дозирано съдържание на латинка,тъй като тя дразни лигавицата на стомаха и червата.



Тема помогнете - упорит запек!!!нови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 14:33



Момичета, помагайте!
От 4-5 дни мама има упорит запек - нищо дето пробвах не памага - давах й парафин, хапчета лаксена, свещички бизакодил - нула резултатл не мога да дам примерно сутрин на гладно хладка вода с мед или нещо подобно, щото майка е на специална диета - без никакви сладки и млечни продукти.
Помагайте, ако знаете някакви билки да решим проблема, че вече много й тежи гадното запичане


Галя



Тема Re: помогнете - упорит запек!!!нови [re: gali4]  
Автор *jull** (())
Публикувано18.02.08 14:51



Не може ли на първо време да й направите клизма?





Тема Re: помогнете - упорит запек!!!нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.02.08 15:12



Или клизма или студен извлек от билката "сена".

В 250 млг. студена вода се накисва 1 суп.лъж. сена от вечерта.
На сутринта се прецежда и пие.
Студеният извлек е с по-меко действие и няма тази бурна болка в корема при изхождане след запек.
Прави го два-три дни всяка сутрин за да се изчисти.
Имай предвид, че сената е един вид "бърза помощ", не е за дълготрайна употреба, защото червата стават лениви.

Нема начин да нема начин

Тема Re: помогнете - упорит запек!!!нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.02.08 15:15



Приемането на чаша топла вода сутрин също регулира дебелото черво.
Чиста топла вода, не гореща. Нищо друго. След 2-3 седмици стомаха става редовен като по часовник. Тази рецепта я прочетох преди години във
в. Лечител. Изпробвала съм я лично и работи. Гарантирам.

Нема начин да нема начин

Тема Re: помогнете - упорит запек!!!нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано18.02.08 15:31



В аптеките продават билката Майчин лист(на пакетчета),пие се вечер,има и указание на опаковката,и не е скъпа.



Тема Re: помогнете - упорит запек!!!нови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 16:05



Веси, благодаря - вече пробвахме сената - и запарка от листата и под формата на хапчетата Лаксена - в тях има листа от сена и още две билки, обаче не става и не става.
Питах вече лекуващата лекарка на мама за клизма - тя каза, че не е подходящо да се прави, заради ктази анастомоза, дето са я сложили - трябвало по-меко да се действа
Ще опитам с обикновена топла вода сутрин на гладно - дано пък най-лесното за изпълнение да помогне - благодаря ти!
Галя



Тема Re: помогнете - упорит запек!!!нови [re: gali4]  
Автор *jull** (())
Публикувано18.02.08 16:19



По мое време даваха на децата рициново олио - голяма гадост, но вършеше работа! След това си оправяш вкуса с нещо подходящо...





Тема до Флоранови [re: *jull**]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 16:25



Флора, а това рициново масло на гладно ли трябва да се дава или с яденето?
благодаря ти



Тема Поправка - до Джул!!!нови [re: *jull**]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 16:27



Имах предвид до Джул


Извинявай, Джул, но преди малко четях едно мнение на Флора и сбърках посланията



Тема ОЧИСТИТЕЛНИ СРЕДСТВАнови [re: gali4]  
Автор *jull** (())
Публикувано18.02.08 19:54



Да, по принцип всяко очистително се дава на гладно и след него също трябва да се въздържа от храна.
Има различни очистителни средства и обикновено липсата на очакван резултат идва от неправилно избрания метод.
Ето защо тук ще напиша за каква цел - какво очистително средство би помогнало.

Очистване на:

1) ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО - с растителни и синтетични препарати.
Растителните препарати се употребяват главно при хроничен запек (равен, листа и шушулки на александрийската акация, майчин лист, кора от зърнестец, цветове от роза, ленено семе).

Готови растителни препарати са тисасен (сух екстракт от майчин лист), франсен (свещички, съдържащи сух екстракт от кора на зърнестец и майчин лист), антралакс (съдържащ ленено семе и кора от зърнестец).

От синтетичните препарати най-често се прилагат бизалакс, изафен (приемат се предимно вечер през устата) и пургатив, който има продължителен ефект;

2) ТЪНКИТЕ ЧЕРВА
Най-голямо приложение има рициновото масло, което се получава от семената на рициновия храст. Действието му започва от дванадесетопръстника, тъй като там се превръща в емулсия и се отделя активният фактор - рицинолова киселина.
Приема се по 1-2 супени лъжици на гладно.

3) ЦЕЛИЯТ ХРАНОСМИЛАТЕЛЕН ТРАКТ
Прилаганите в този случай средства действуват слабително и обезводняващо. Използват се магнезиев сулфат (английска сол) и натриев сулфат (глауберова сол). Купумат се от аптеката и се спазват посочените указания.

УСПЕХ!





Тема Re: помогнете - упорит запек!!!нови [re: gali4]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.02.08 09:29



Гали късно ти отговарям но по-хубаво късно отколкото никога нали?Аз мога да ти препоръчам много рецепти но чета ,че майка ти не може всичко да приема.Иначе сладко от рози ще й подейства но ....Опитай с 1 с.л.ленено семе в затоплена чаша с сливов компот.На гладно!накиснати сливи от вечерта да ги изяжда сутринта на гладно.Сутрин преди ставане от леглото палецът на дясната ръка се поставя в пъпа,леко се натиска и завърта надясно.Престоява се така докато се изброи до 300.А дано помогнем с нещо!





Тема По ръцете се познава за ...нови [re: flora bg]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 08:46



По ръцете може да отгатнете болестите:

1.Студени ръце-смущение в кръвообращението
2.Прекалено горещи ръце-вероятно липсва магнезий и селен в организма
3.Често изтръпващи ръце-спазмофилия
4.Червени длани-прекалено нервни сте
5.Восъчнобели длани-анемия
6.Изпъкнали вени по ръцете-възможно е вредните вещества да не се изхвърлят напълно
7.Суха кожа на ръцете-непълноценно хранене
8.Надлъжно набраздени нокти-липса на някои минерални соли и магнезий
9.Ако ноктите са изпъкнали-това говори за сърдечно-съдиви смущения.
Рецепти:
Обилно потене на дланите:
1 ч.л.амоняк се разтваря в 1 л. студена вода.Мийте често ръцете с този разтвор и след това разтривайте дланите с одеколон разреден с вода 1:1

Набрал пръст:
Налага се със счукан чесън,тамян и сол по равни количества.Престоява три дни.



Тема Отървахме се от запека!!!!!!нови [re: flora bg]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 12:11



Момичета, решихме с мама проблема със запека - 2 сутрини й давах на гладно водата от преварени ръжени ядки и на няколко пъти й дадох по 1 лъжица зехтин - отпушихме яко


Благодаря ви за съветите!



Тема Re: Отървахме се от запека!!!!!!нови [re: gali4]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 12:54



Е те тия постинги най-ми харесват!Да се отървеш от някоя гадна болест или неразположение!Много се радвам,че успяхме да ти помогнем.Сега гледай да не се повтори,че ще е пак много гадно...





Тема Радикулит!нови [re: flora bg]  
Авторфлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 10:10



С дървено чукче се начукват вътрешни листа от бяло зеле.Поставят псе на болното място.Отгоре се слага вълнен плат и се превързва за през нощта.На сутринта превръзката се сваля.лечението продължава до пълно оздравяване.
За да спре болката,върху леглото се поставя голям триъгълен шал и твърда възглавничка.Болния ляга и краищата на шала се връзват на корема.



Тема Re: Радикулит!нови [re: флopa бr]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.02.08 12:47



Аз знам рецептата, като предварително мястото се намазва с мед и върху него се слага зелевото листо. На сутринта меда е попил и кожата е като на бебе, а зелевия лист е като спарен!
Казват, че е за всякакви болки - в кръста, в колената от шипове, врата, стъпалата...

Нема начин да нема начин

Тема Псориазис!нови [re: vesela.bg]  
Авторoвдиь фж (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 10:14



1.Три пъти на ден се пие черен грузински чай,смесен с 1 с.л.коняк или ром.Заедно с чая се взема два пъти по 1 аспирин и 1 аналгин хинин.Вечер преди лягане се прави 15 мин.баня на краката в гореща вода с шепа морска сол.
2.Счукват се 7 скилидки чесън и се смесват с 1ч.ч.топло сварено прясно мляко.Слага псе на огъня отново да кипне и като изстине се пие бавно на глътки-4 чаени чаши на ден.
3.В 1 литър вода врат 15 мин. 7 борови връхчета.Пие се веднъж на ден по 1 ч.ч.топло подсладено с мед.



Тема Много ниско кръвно!!!нови [re: oвдиь фж]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 13:57



Момичета, помагайте - мама от 3-4 дни прави ужасно ниско кръвно - стигала е и до 60/40 - даже викахме Бърза помощ, но лекарката каза, че било от болестта, от това, че е много анемична и отслабнала и от морфина. Каза, че не знае какво да изпише, защото разните лекарства, дето качвали кръвното, в същото време силно ускорявали и пулса, пък той при мама и без това е доста учестен.
Мислих за вдигане с кафе, но то пък й е строго забранено, а и тя вече не го обича никак - преди беше върла кафеманка, но откакто се разболя, направо й призлява от него. Давам й по мъничко обезгазирана кока-кола и успявам да кача кръвното, но само за няколко часа и после пак пада.
Кажете, ако знаете някаква билка или чайче - да пробвам, а?!
Благодаря ви предварително и хубав ден на всички!
Галя



Тема Re: Много ниско кръвно!!!нови [re: gali4]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 14:48



При хипотония мила се взема 1 ч.л.нарязан на ситно пелин,който се залива с 300 мл.вряла вода.Престоява един час.Прецежда се.Пие се от запарката три пъти на ден по 100 мл.лечението продължава три месеца.

Добре е при ниско налягане да се вдишва аромат от конски босилек и розмарин.

В 1 л.вода се варят 6 листа от индрише докато водата остане на половина.Пие се по 50 мл.3 пъти дневно преди ядене в продължение на 30 дена.

В 1 л- бяло вино се накисват за 10 дена 80 гр.градински чай.Прецежда се и се пие по 2 с.л. 3 пъти дневно.

1 препълнена с.л.ориз се вари 15 мин.в 600 мл.водаКисне 10 мин.прецежда се и получената течност се разделя на 3 равни части.Изпива се 3 пъти през деня преди ядене.

1 с.л. овчарска торбичка се вари 5 мин.в 400 мл.вода.Пие се 3 пъти дневно по 130 мл.20 мин.преди ядене.

А дано нещо помогне на майчето мила?!



Тема Re: Много ниско кръвно!!!нови [re: flora bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано07.03.08 15:13



За ниско кръвно - разтриване на ушите с палец и показалец (палецът да е зад ухото). Помага за кръвоснабдяването в тялото и оросяването на мозъка, както и за различни болести. Подобно на дланите и ходилата, тук се намират акупунктурните точки на всички органи в тялото.



Редактирано от *jull** на 07.03.08 15:15.



Тема Re: Много ниско кръвно!!!нови [re: flora bg]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 15:14



Благодаря ти много, Флора!
Ще опитам първо с отварата от ориз и с индришето, щото тях мога да ги направя веднага.
Ще докладвам как сме се справили!
Весело празнуване утре!
Галя



Тема Re: Много ниско кръвно!!!нови [re: *jull**]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 15:19



Благодаря, Джул!
Ще пробвам и с разтривки - ние и без това редовно разтриваме краката, заради подуването, така че ще включиме и ушите в програмата


Желая ти весел и слънчев утрешен празничен ден!
Галя



Тема Re: КИШНИШ (КОРИАНДЪР)нови [re: Юлия 48]  
Авторmari (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 15:24



Napishete mi receptata za iazva!Molq!



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
Авторmari (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 15:29



Мила Флора,напишете ми рецептата за язва,не съм се регистрирала,сега бързам да лекувам сина ми-на 12-пръстника е...,не знам дали тива писмо ще отиде до вас,но се надявам.Бъдете здрава! e-mail: shuart@abv.bg



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: mari]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 16:47



След час ще ти я напиша на имейла мила няма проблем.действайте ще се излекува вярвай!



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 16:51



Флорче, напиши я тук, че и при нас има хора със този проблем, моля те, нека всички да четат и да си записват



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: mari]  
Авторфлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 08:27



Мари получи ли рецептата по емейла?Ако е да то моля те постни я тука ,че нямам време .Ето майсторите дойдоха и пак "Дай вар"дай тухли"...знаете как е като си пуснеш майстори в къщи!Кали ако Мари не я пусне аз все ще гледам да ти я пратя на емайла.





Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
Авторттт (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 15:28



Скъпа Flora,дали в твоя "халваджийски тефтер "няма да се намери нештичко и за остеопороза(на 36 съм и вече се сдобих с т.нар."тих крадец) и за бързо пречистване на организма.Моля те пиши ми ако знаеш нещо:)



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: ттт]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.03.08 09:35



Ето миличка рецепти бол за прочистване на организма:

1.За прочистване на организма и обогатяването му с йод се прави салата от листа на глухарче,червено цвекло и магданоз.
2.Парче тиква се сварява на малки парчета с млящко.Подслажда се с мед,наръсва се с овесени ядки и се закусва с нея.Един месец през ден.Защото разхлабва.Ако не се получи леко разстройство може и всеки ден.
3.В 800 мл.вода врат 1.с.л.зелени листа здравец,2 с.л. кора от бук,1 с.л. кора от бреза,1 с.л.корени магданоз и 1 гъба пачи крак.пие се 200 мл. 3 пъти на ден в продължение на три дни.
4.В 1 л.вода се слага 1 шепа натрошени шипки/без семките8Врат 20 мин,после се прецеждат.Отварата се прибавя към водата за баня,обливане на тялото.Подобрява кислородната обмяна на организма.
5.1 кг.тахан халва се смесва с 3 с.л. мас несолена.Маже се сутрин на хляб.Особенно полезна за деца.Ако искат да си отворят устата,защото моите внуци трябва да им разчекнеш устата за да хапнат такова нещо.А аз и моите деца сме почти закърмени с тази вкусотийка.
6.В продължение на 7 дни всяка сутрин с 200 мл.вряща вода се запалва 1 с.л. цвят от черен бъз.Изпива се за един ден.Това е прекрасно средство за прочистване на организма.


За остеопорозата:

1.Хубаво би било първата година да се прави всеки три месеца.Пет гр.дафинови листа се варят пет минути в 300 мл.вода.Настойката престоява четири часа и на малки глътки се пие цял ден.Поглъщането й на един път може да доведе до кръвоизлив.Затова по-малко.една две глътки ,след час пак и така...Три дни повтаряме процедуратаи след една седмица отново.Скърцащите ви стави,лакти,кости ще са като нови,ще забравите за болките.Правих го пхреди пет години защото имам артрит,остео,коксо и т.п.Пих го и вече пет години не съм се оплакала от болки в костите.Тази зима паднах и си натъртих много сериозно опашката,мислих,че ще възбудя старите болежки.Но не нищо не ме заболя освен болката от натъртеното.
2.Смесват се равни количества корени от коприва и глухарче.Две с.л.- от така приготвената псмес се варят 15 мин. в 500 мл.вода.След престой от 20 мин.се прецежда,отварата се разделя на три равни части и се изпиват сутрин,обед и вечер преди хранене.

За мазане ако има някъде болка по костите,ставите:

1.Свеж лист от репей се поръсва с морска сол и със сода бикарбонат и се налага на болното място.Прави се всеки ден в продължение на 10 дена.
2.Настъргват се ситно нарязане картофи и с тази каша се налага местото.Много добре действат и каша от сварени картофи която да налагате а водата в която са вряли картофите я изпивате на малки глътки през деня.

Това е!Дано да съм ви помогнала!





Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
АвторTTT (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 16:10



Много ти Благодаря Флорче!!!!!!!!!!!:)



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: TTT]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано14.03.08 16:58



днес установиха на мама синусова тахикардия.Ако имате някаква подходяща рецепта



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: kattt_1]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 09:02



Катинка виж първия постинг на тази тема там е рецептата за синузит!Много е ефикасна!Успех!





Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано16.03.08 11:24



ЛЕЧЕНИЕ С ДЪРВЕСНА ПЕПЕЛ!

нАЙ-ДОБРА ЗА ЛЕЧЕНИЕ Е ПЕПЕЛТА ОТ ЛИПОВО ДЪРВО,НО ДОБРА Е И ОТ ВЪРБА,ДЪБ,БОР И ЛОЗОВИ ПРЪЧКИ.дЪРВЕСНАТА ПЕПЕЛ СЕ ПРИЕМА НАЙ-ЛЕСНО С ПРЯСНО МЛЯКО И МАЛКО ЗАХАР.

1РЕВМАТИЗЪМ И АРТРИТ.

Дървесна пепел се разтваря в гореща вода.В получената луга се киснат болните места.

2.ЗАХАРЕН ДИАБЕТ

Гореща пепел от бор се угасява с вода.След утаяването й се отделят 60 гр. и се прибавят към 60 гр.настъргана лой и 60 гр.силна ракия.Всичко се разбива много добре.Приема се по 1 ч.л. след хранене.

3.УВЕЛИЧЕН ДАЛАК

Пресява се 100 гр. пепел от изгорени лозови пръчки и се залива с 1 л.вода.След утаяването се пие по 1 ракиена чашка сутрин на гладно.

4.ПЪРХОТ

Взема се 6 с.л. пепел от лозови пръчки и се залива с 100 гр.спирт или силна ракия.Със сместа се маже главата до почистване на пърхота.

5.ГНОЙНИ МИРИШЕЩИ РАНИ

Липови или върбови въглени се счукват на прах и се пресяват.Прахът С праха се посипва раната,тя почиства и отстранява тежката миризма.Същия прах разтворен във вода спира повръщането.



Тема Лечение с бял тамян!нови [re: flora bg]  
Авторфлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 09:28



1.ШИПОВЕ:

а/ 1 равна с.л.сварен боб се разбърква добре с 7 зърна бял тамян.Болните места се мажат вечер,завиват се с вълнена кърпа и така се преспива.
б/В 2 л.ябълков оцет се добавят 2 пакетчета сода бикарбонат и 10 пакетчета смлян бял тамян.В продължение на 30 дена всяка вечер се прави компрес на болното място.Лечението е ефикасно и при плексит.

2.АСТМАТИЧЕН БРОНХИТ

Издълбават се 3 ябълки.Във всяка се слага по 1 бучка бял тамян,захлупва се с отрязаното парче и се пече във фурната.Сутрин,обяд и вечер се изяжда по 1 ябълка 30 мин.преди хранене.Лечението трае 5 дена без прекъсване.Да се пазят зъбите.почерняват от тамяна!

3.ВЪЗПАЛЕНИ БЪБРЕЦИ

а/1 пакетче бял тамян и 1 пакетче медицинска дъвка се смилат на прах.21 смокини се разцепват и поръсват с праха.Лечението трае 20 дена-всеки ден 20 мин. преди хранене 3 пъти дневно болния трябва да изяжда по една смокиня.

б/Разтопяват се без да завират 25 гр.бял тамян,25 гр.пчелен восък,40 гр.медицинска дъфка и 100мл.зехтин.След изстиване на сместа се правят ситни като царевични зърна топчета.3 пъти дневно 20 мин. преди хранене се изяжда по 1 топче.



Тема Лечение със зехтин!нови [re: флopa бr]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 09:13



1.Болки в далака.

а/Смесват се 30 гр.зехтин,150 г.вино,1 ч.л.нишадър и 2 ч.л.захар.Изпива се сутрин 1 час преди закуска.Дозата е за 1 прием.пие се 2 месеца без прекъсване.

б/смесват се 200 г.зехтин,10 г.нишадър и 800 г.вино.Три пъти дневно се пие по 100 г.от течността 1 час преди хранене.

2.Възпаление на жлъчката.

Всяка сутрин на гладно да се взема по 1 с.л. зехтин с 1/2 чаена чаша топло мляко или вода.веднага след това-прясно изцеден сок на 1 лимон

3.За засилване на сърцето.

Изчистват се 200 г.тиквени семки,безда се пекат.до златисто се изпича 200 г.ориз.Двете съставки се смесват с 200 г.зехтин и 200 г.мед.От добре разбърканата смес се взема 3 пъти дневно по 1 ч.л.30 мин.преди ядене.



Тема кожни заболявания!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.03.08 08:46



1.ЛИШЕИ

На водна баня се затопля 100 г.восък.Прибавят се 40 г.брезови пъпки или същото количество невен.Бърка се неприкъснато,докато заври и се оставя да изстине.разрежда се с 50 г.зехтин.С мехлема се мажат засегнатите места чрез втриване в кожата.

2.БРАДАВИЦИ И МАЗОЛИ

На водна баня се възваряват 50 г.восък и 30 г.прополис.След разтопяването им се добавя сокът на 1 лимон.В горещата смес се потапя парченце памучен плат и леко охладено се слага върху брадавицата или мазола.След 3,4 дена кракът се накисва в гореща вода и мазолът се изтъргва.

3.НАПУКАНИ РЪЦЕ И ПЕТИ

На водна баня се разтопяват до завиране равни количества восък,зехтин и дъвка/медицинска/С получения мехлем се мажат засегнатите места.



Тема Лечение с хума!нови [re: flora bg]  
Авторфлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 09:24



1.Миома на матката

Държана на слънце 3 дена хума се разтваря на гъста каша с вода.Слага се в марля и се налага върху корема ниско долу.Държи се 3 часа,след което се изхвърля.В същото време хума се приема и вътрешно-1 ч.л.се разтваря в 1/2 ч.чаша вода.Лечението трае 10 дни.Същото важи и за тумори.

2.Навяхване,оток

Объркват се равни части хума,кисело мляко и олио.Сместа се слага върху болното място.След 5 часа лапата се снема.Процедурата се прави 5-6 пъти.

3.Шипове

От хума,оцет и няколко скилидки чесън се забърква гъста каша,която се нанася на болното място.Държи се 2 часа.Лапата не се ползва втори път.



Тема Чернодробни заболявания!нови [re: флopa бr]  
Авторфлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 09:33



1.Зелени орехчета с големина на лешник се поставят в съд и се разполагат на пласт,върху тях-пласт мед,отново орехи.най-горния пласт трябва да бъде от мед.След като орехчетата пуснат сока си,лекът може да се употребява-3 пъти дневно се приема по 2 с.л. 30 мин.преди хранене.Има добър лечебен ефект и при атеросклероза.

2.Да се направи смес от 500 г.мед,250 г.зехтин и 250г прясно изцеден сок от лимони.Приема се 3 пъти дневно 2 часа слуд хранене по 1 с.л.

3.Жълтеница--- Сутрин и вечер да се пие 1 с.л. мед,разтворен в 1 чаена чаша ябълков сок.



Тема ШВЕДСКА ГОРЧИВКА!нови [re: флopa бr]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.03.08 09:44



1.Малка шведска горчивка:в състава й влизат билките алое,мира,шафран,майчин лист,камфор,корени от ревен,куркума,мента,териак венециан,корени от стеблена решетка,корени от ангелика.
2.Голяма шведска горчивка:освен тези от малката съдържа още:корен от тинтява,корен от планински очеболец,миризлива секреция от бобър,гъба от лиственица,цветове от мускат,корен от аир,и зърна и костилки от индийско мускатово орехче.
При злокачествени заболявания-по 1 с.л. 3 пъти дневно,разделена на два приема,30 мин.преди и 30 мин.след хранене,също разредена в билков чай.
За профилактика се приемат 2-3 ч.л.дневно 30 мин.преди хранене,винаги разтворени в 1 чаена чаша билков чай.



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: TTT]  
АвторTTT (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 15:59



Флорче здравей, аз съм със остеопорозата:)Реших да пия пчелен прашец само че, незнам как точно се пие.Моля те да ми кажеш как се пие за остеопороза(защото разбрах,че може да се лекува чрез пчелен прашец)
Благодаря ти предварително!!!!



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: TTT]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 18:09



Пчелния прашец е съставен от мъжки полови клетки на цъфтящи растения,обогатен от пчелите със секрет от слюнчените им жлези.

Ето как ще го пиеш мила:

30 г.пчелен прашец сутрин и вечер преди хранене.Съхранява се на тъмно и хладно място.Можеш да го смесиш с мед в съотношение 2 към 1.
Тогава ще вземаш по 2 ч.л. сутрин и вечер.

Усилена доза е 30 г.прашец
Средна доза-20 г прашец
поддържаща доза-10 г.



Тема Лечебната сила на дърветата!нови [re: flora bg]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 11:47



1.ДЪБ

Дъбът придава нова жизнена енергия.Когато го доближите,трябва да се обърнете с лице към него.той е олицетворение на пламенен духовен натюрел,който бързо съживява жизнената енергия и активизира кръвообращението.При слабост,след голямо напрежение или тежка болест,всеки ден се облягайте за 10 минути на стъблото на някой дъб.най-късно след седмица ще се почуствате бодри и съживени.От дъбови кори можете да си сварите отвара,която действа при нечиста кожа,екземи и отоци.При болки в гърба,кръста,раменете ги измийте с отвара от дъбови жълъди.
Дъбова отвара за усилване на организма.
100 г.прясно обелени дъбови кори се парят 30 мин.на тих огън в 1 л.кипяща вода.След изстиване отварата се прецежда и се пие по 100 г 3 пъти дневно преди хранене.



Тема Re: Лечебната сила на дърветата!нови [re: flora bg]  
Авторфлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 10:26



2.БЕЛИЯТ БЪЗ

Белият бъз подсилва имунната система.Чаят от бэзов цвят има силно потогонно действие,чудесно при грип.Плодовете му подсилват имунната система,активните вещества в обелената му кора помагат срещу събиране на вода в тялото.При досег с дървото то ви освежава и прогонва тежките мисли.получавате смелост и положителна енергия.
За пречистване на кръвта:
7 бъзови листа се режат ситно и се сваряват в 300 г.вода на тих огън.варят се 10 минути.След изстиване отварата се прецежда.пие се 1 път дневно-сутрин на гладно по 1, .чаена чаша.



Тема Re: Лечебната сила на дърветата!нови [re: флopa бr]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.03.08 08:21



3.БОРЪТ

Когато сте настинали идете в борова гора!Смолата на бора,а и извлекът от боровите иглички и клонки стимулират оросяването с кръв,успокояват пристъпите на кашлицата.Ако се опрете до боровото дърво,духът ви ще се успокоии ще сте в хармония.В магнитното поле на бора ще намерите вътрешното си равновесие и ще се успокоите.

Боров сироп при астма,кашлица и засилване на организма.

30 борови връхчета се заливат с 6-- г.вода.Варят се на тих огън,докато водата остане 500 г.добавя се 200 г.мед,а при силна кашлица и 50 г.нишадър.Пие се 2 с.л. 3 пъти дневно.

Камъни в бъбреците

3 с.л.борова смола се сварява в 4 л.вода докато остане 3 литра.Да се пие 30 дена 3 пъти дневно по 1/2 чаена чаша преди хранене.Камъкът се разрушава и изхвърля.



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
АвторTTT (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 17:47



Здрасти Фло,извинявай, че отново те занимавам,но първо с теб разговарях за пчелния прашец та да ти кажа,че аз започнах да пия пч.праш. 3 пъти по 1ч.л 1 час преди ядене,дали съм в нормите за усилена доза(нали ще лекувам остеопороза) понеже така и така започнах по този начин дали да продължа,а иначе после смятам да си го направя с меда. Мисля си,че ще ми помогне този пчел.прашец,но пък не съм сигурна дали е истински(взех го от диетичния щанд от ЦБА)
Благодаря ти,че ми помагаш!!!!!



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: TTT]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.03.08 19:15



продължавай в същия дух мила,ще ти помогне.А за чистотата на прашеца не мога да ти помогна.пускай връзки с пчеларите и гледай да се снабдиш с истински прашец и мед.дерзай и докладвай след време!





Тема Дървото-върба!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.03.08 08:46



Върбата дава щастие!То грее направо в душата ви.Върбовото дърво стимулира и духовния растеж на децата.чаят от върбови клонки понижава температурата при треска и помага при артрит и невралгииЧаят се приготвя от 1 ч.л.ситно нарязана върбова кора ,залята с 2 ч.чаши вряща вода.вари се 5 мин.,прецежда се и се пие 3 пъти дневно по 1 кафяна чашка.



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
АвторTTT (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 13:26



Благодаря ти пак ще ти пиша,ако има нещо!!!!Всичко добро!!!!!!



Тема Смокинята!нови [re: TTT]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.03.08 18:45



Смокинята ще облекчи дишането ви.лечебната си сила смокинята излъчва най-силно в обедните часове и при топло време.Тя ще подобри дишането ви дори при тежка астма.Енергийното й поле лекува гръдна жаба и отпуска гърдите след прекарани тежък бронхит.
Сварете смокинови листа и дишайте дълбоко над кипяща отвара.

Зрелите смокини ще оправят ленивите ви черва.наложени върху гнойник ще го почистят,сладкото от тях ще облекчи болните ви бъбреци.



Тема Болни стави и схванат кръстнови [re: flora bg]  
Авторфлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 10:26



40 листа от хрян се нарязват ситно и се заливат с 500 г.силна ракия.след 10 дена извлекът се прецежда.мазането с него облекчава болките при шипове,ставни заболявания и ревматизъм.

30 цвята от глухарче се накисват в 500 г.силна ракия.държат се 10 дена на слънце.С прецедената настойка се мажат с втриване и масажиране болните места.



Тема Re: Болни стави и схванат кръстнови [re: флopa бr]  
Автор ceceto (отнесена)
Публикувано31.03.08 10:30



Малее, Флорче, що ракия ще бастисаме!!


тая рецепта няма да се прави - мъжът ми ще ми отреже главата до кръста!


Гледай напред, не се обръщай назад !

Тема ИШИАСнови [re: ceceto]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.01.09 09:09



1) 1 глава черна ряпа с настъргва на дребно и кашицата се загрява в емайлирана купичка или чаша. Слага се върху ленена материя и се прави лапа (компрес), но не на дебел слой за около 1,5 – 2 часа, докато загряването е търпимо, но кожата да не се зачервява много. След 1 ден може да се повтори. Понякога са достатъчни 2-3 процедури;

2) 2) дебела филия черен хляб се накисва в ябълков оцет, налага се на болното място и се завива с плат, хартия и вълнен шал. Превързва се и стои поне 3 часа. След като се свали, мястото остава завито с вълнен шал;

3) 5 пакетчета хлебна сода се заливат със силна домашна ракия и се бърка до каша. Разстила се върху вълнен плат и се прави компрес. Покрива се с хартия и се завива с вълнен шал. Преспива се. На сутринта се изтрива с топла влажна кърпа, намазва се с мед и пак се превързва. Прави се 10 вечери без прекъсване;

4) 5 суп. л. морска сол (препълнени) се разбъркват с 2 лъжици свинска мас, 4 суп. л. пчелен мед и 4 равни лъжици настърган сапун. Прави се на мехлем и се маже зебло по дължината на седалищния нерв. Превързва се и компресът стои 3 дни. После се сваля, почива се 2 дни и се повтаря;

5) Настъргва се домашен сапун и се стопява на тих огън. Прибавя се същото количество хлебна сода и 1 лъжичка смлян черен. Слага се върху памучен плат по протежение на нерва. Завива се с вълнен шал и се преспива. На сутринта се почиства с влажна топла кърпа и се завива с шала. Прави се 5-6 дни, но болките минават още на 2-ия ден.

"Совите не са това, което са..."


Тема Тибетски капки за рак!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.01.09 09:14



Информацията е преместена в темата ПОЛЕЗЕН САЙТ № 2

Редактирано от *jull** на 05.01.09 10:16.



Тема Re: ИШИАСнови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.01.09 09:28



Тук помествам рецепти и от други момичета в Клуба:

Юлия 48:
1) Вземат се 1 шише йод и 2 ампули течен аналгин. Смесват се и се маже върху болните места. Противопоказно при алергично болни!

2) Намазва се болното място с газ, след това с мас и се увива с найлон. Върху него се слага вестник и се завързва добре за през нощта. Прави се без прекъсва не 20 дни.

Dimana64:
Предлагам ти няколко прости неща:

1. Масаж/натиск за около 15 мин върху акупресурната точка Дзу-Сан-Ли - намира се на дължината на един показалец надолу, започващо от външната длъбнатинка на коляното.

2. Помолете се - ако имате молитвеник вътре има молитви против болка. Може да звучи невероятно, но у нас онзиден имахме проблем със зъбобол - някой се сети за молитвеника и де на полушега прочетохме молитвата - след няколко часа се усетихме, че няма болка. Естествено утре сме на зъболекар...

3. В САЩ в такива случаи прилагат движение, а не обездвижаване. Едно 90% от болката идва от атрофия на мускулите на гърба и натоварване на нервите като резултата. Аз не вярвах в тази теория, но съм я изпитала на гърба си (ужасна болка, продължаваща от кръста и надолу по крака) и от тогава - заболи ли ме кръста - почвам по-усилено упражненията. Инак гледам да ги правя ежедневно и проблемите ми отшумяха. У нас като правило се предписва обездвижаване - и това съм прилагала преди и съм била до 2 седмици на легло без особен ефект (освен волтарени и други подобни противовъзпалителни, мазила и прочие).

flora bg:

Купете от аптеката синапови пластири и ги залепете на мястото където да болките. Като я запари много и не може да ги понася ги отлепете и намажете мястото с мас или масло. Може да вземете и от дългосрочните пластири, които се залепват и си падат сами след седмица. Аз ползвам и двете неща, когато ме хване. Но съм най-доволна от космодиска. Заболи ли ме, слагам целия комплект и не го свалям и през нощта. До един ден ми минава болката.

Mpaвka:
Аз имам над 25-годишна дископатия и ползвам някои от горните начини. Сега ми се "обажда" рядко, но си имам за всеки случай и дълготрайни пластири, и смес от газ, олио и люти чушки - с нея се разтривам преди сън. Денем задължително разтягам гръбначния си стълб с подходящи упражнения.

Kaлoянa:
Аз също ползвам космодиск и съм доволна. Когато имам много болки, се мажа направо с йод от шишенцето (с памук) и втривам добре сутрин. Вечер се мажа с Волтарен (крем) и ме отпуска.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ИШИАСнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.01.09 08:59



Ето и една моя рецепта,сега е сезона и може да се направи!Действа и за дископатия.

Начуква се до омекване лист от прясна зелка,намазва се с 1 с.л.несолена свинска мас,поръсва се със захар и се налага на болезненото място.Превързва се с вълнен шал.

А тази рецепта е стара,стара от майката на свекървата я знам.Тя е доста разпространена!За шипове,ишиас,артрити,дископатии,болки в кръст и др.

Приготвяте мехлем от 4 с.л.морска сол,3 с.л.настърган домашен сапун,3 с.л.мед и 1 с.л. свинска мас.Болното място се намазва и превързва.Превръзката се сваля след 2 дена.Почива се 2 дена и лечението продължава по същия начин до отшумяване на болката.


Ленен или памучен плат се намазва с мед и се поръсва обилно със силен тютюн.Залепва се плата на болното място,превързва се и се преспива с превръзката.Лечението се прави 10 дена без прекъсване.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 19:05



За Флора:
Рецептата за синузит с кестен и оцет ми свърши много добра работа.
Сега обаче синузита нещо се промъква надолу и си изгубих гласа. Ако има в тевтера с рецептите нещо за възвръщане на гласа, много ще ми помогнеш.
Благогаря предварително.



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: инep]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.01.09 20:58



Инер ще ти помогна,тази вечер ще прелистя халваджийския си тефтер и мисля,че ще открия нещичко.Чакай!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема ИЗГУБЕН ГЛАСнови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.01.09 21:51



1) 1 ч.л.листа от лопен се заливат със 100 гр. вряща вода. Отварата ври 2 минути на тих огън и се прецежда, преди напълно да изстине. Дозата е за един прием. Пие псе по 100 гр. сутрин и вечер.
2) 1 лимон се изцежда в 1 ч. чаша гореща вода и с течността се прави гаргара.
3) възваряват се 300 гр. старо вино и 100 гр.мед. Течността се изпива на 3-4 пъти през деня. Процедурата се прави, докато се оправи гласа.
4) 1.к.чаша семена от анасон се варят на тих огън 15 мин. и 500 г вода. Отварата се прецежда и в нея се разтваря 1/4 ч. чаша мед. Прибавя се 1 ч.л. коняк и на всеки 30 мин. се изпива по 1 с.л. от сместа.
Еми, това намерих засега. Дано ти помогнат. Пиши, ако има подобрение! Успех!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Редактирано от *jull** на 08.01.09 23:08.



Тема Re: ИЗГУБЕН ГЛАСнови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.01.09 23:17



Да добавя и аз:

Сварява се ленено семе, добавят с 4 ябълки (нарязани на кубчета). Прецежда се и се приемат няколко лъжици преди ядене.
Помага за болно гърло, пресипнал и дори изгубен глас.

Много добър резултат дават таблетките Хомеовокс, не са скъпи.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: климакснови [re: *jull**]  
Автор LlDl_ru ()
Публикувано08.01.09 23:50



А за следоперативния климакс какво може да се препоръча за горещи вълни, инцидентно високо кръвно 180/100 падащо за 1 час до ниско 90/60 и главоболие, почти постоянно със стрелкащи болки ? Надявам се , че тези симптоми са от климакса... Предварително благодаря за съвети и рецепти!

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Редактирано от LlDl_ru на 08.01.09 23:52.



Тема Re: климакснови [re: LlDl_ru]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.01.09 08:54



1.За нощното изпотяване!

а/настъргай индийско орехче колкото бобено зърно.Залей го с 200 мл.вряла вода и го остави да кисне 1 час.Пиеш по 1 кафяна чашка от прецедената течност 3 пъти на ден преди ядене.
б/Прави ако имаш вана 15 дни баня с орехова шума.много помага!
в/Преди ядене изпивай по 1 ч.чаша топла вода,в която е разтворена половин ч.л.нишадър.
г/Чай от градински чай,хвощ,дилянка.

2.За главоболието!
а/На едро ренде настъргай три сурови картофа и ги поръси със ситно смляно кафе.Сместа леко се изцежда,слага се в памучна кърпа и се превързва на челото.Вместо с кафе може картофите да се поръсят с оцет.
б/пет средно големи глави червен лук се счукват и се разбъркват с 1 с.л.морска сол и половин ч.чаша зехтин.Сместа се изстисква и се разполага върху по-голяма памучна кърпа така,че да може да обхване слепоочията и челото.Вничавай да не ти влезе от течността в очите.Успех!
На мен и досега си ми останаха вълните,кръвното ми се нормализира с хапчета/но поне не скача като лудо/ а главоболие нямам и не съм имала никога.Моята гинеколожка каза,че вълните се влияят от нервната система.След операцията ми значително намаляха вълните ми защото хочнах да вземам хр.добавки,а те влияят на нервната система и изпотяванията се сведоха до един,два пъти през деня .Неприятно е много но така ще си я караме до края.лекарката каза,че повечето жени въобще не ги оставят вълните до края на живота им.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: До Флорчетонови [re: flora bg]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано09.01.09 09:01



,Аз те търся в Раздумката а ти....... тук



Тема Re: ИЗГУБЕН ГЛАСнови [re: flora bg]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 11:14



Благодаря ви много , момичета, безценни сте.
Почвам с рецептите, за които имам материал и ще пиша за ефекта.



Тема Бронхот и бронхопневмония!нови [re: iner]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.01.09 20:53



1.1 пакетче канела,1 пакетче смлян или счукан карамфил,35 дребни зелени орехчета и 500 гр мед се слагат в шише и се заливат с 1 л.домашна ракия.шишето се заравя в земята.След 2 месеца се изважда,ракията се прецежда и се пие по 1 с.л. 4 пъти дневно преди ядене.
2.1 пакетче канела,1 пакетче препечен и смлян карамфил,3 смляни месести лимона 250 гр.мед и 250 гр.краве масло-се разбиват много добре.Приема се по 1 с.л. 4 пъти дневно след хранене.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема При болки в гърлото и за лек сън!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.01.09 12:02



В 400 гр.врящо вино се запарва 1 чаена лъжичка плод от анасон.кисне 1 час и се прецежда.Пие се по 1 кафяна чашка 4 пъти дневно 20 мин.преди хранене!тази рецепта има успех и при хълцане!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: ИЗГУБЕН ГЛАСнови [re: flora bg]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 13:49



Пробвах за гласа тези двете рецепти. Има много добър резултат ,вече говоря нормално.

2) 1 лимон се изцежда в 1 ч. чаша гореща вода и с течността се прави гаргара.
3) възваряват се 300 гр. старо вино и 100 гр.мед. Течността се изпива на 3-4 пъти през деня. Процедурата се прави, докато се оправи гласа.

Благодаря много, да сте живи и здрави и да помагате :)



Тема Re: ИЗГУБЕН ГЛАСнови [re: iner]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.01.09 08:42



Моля ви рецептите ми за възпаление на венци ми са малко.Джабуркам се със смрадлика но нищо.А да сте чували за нещо друго от народната?



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: ИЗГУБЕН ГЛАСнови [re: flora bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.09 09:00



Опитай, сутрин на гладно да се жабуркаш с олио....Но най-важното е да откриеш защо ти кървят венците....понякога това показва (кървенето), проблем в зелият организъм, вътрешна болест, срив на имунитета, а може и да е просто локален проблем, неудобна протеза, лошо поставена пломба или коронка....

Успехове!!!



Тема Re: ИЗГУБЕН ГЛАСнови [re: yraaa]  
Автор jane_to (онази...същата )
Публикувано23.01.09 12:19



Обтривай ги със сода (бикарбонат) и мед. Ужасно болезнено е, но има ефект.



Не винаги ще е така...

Тема Възпалени венци!нови [re: jane_to]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.01.09 16:04



Благодаря момичета така и ще направя!И с олио и със сода и мед и с тетра...трябва да спадне отока.Зъболекарката ми препоръча една английска паста и някаква вода.взех ги и сега венците се поуспокоиха малко.но важното е че излезна от какво е.Една пломба малка -зъба си работел под прикритие и сега ще ми вадят нерва.От там било всичкото възпаление.Вършел си мръсната работа тоя ми ти зъб а отгоре нито болка нищо.Подмолна работа.Когато го отвориха зъба,чак тогава почуствах болка.Не ми се беше случвало досега!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Възпалени венци!нови [re: flora bg]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано24.01.09 10:07



Сандрин от аптеката помага много бързо за венците- прави се жабуркате 3 пъти дневно с 15 капки в 100 мл вода. Ако е за конкретно място като джоб по венеца-може да се направи памучно тампонче и да се мушне в джоба, след 2 часа болката минава. Успех.



Тема Re: Възпалени венци!нови [re: iner]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.01.09 09:36



Да вече съм добре,успокоиха се тези пусти венци.Но продължавам с джабуркането и мазането така като сте ми писали.А сега да ви кажа ,че днес ще си правя мехлем за мазане на всички видове рани.вие го знаете този с мас и невен.но аз го правя по-малко по различен начин.Стопявам 200 гр.мас и в нея запържвам невен,лайка и смрадлика.Като се запържи и леко поизстине слагам две лъжици мед/ама чист хубав/Оставам 24 часа да престои.После нагрявам маста,прецеждам я няколко пъти.Ароматизирам я с някакъв парфюм,пълня си бурканчето и го слагам в хладилника.като свърши пак си правя!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема ПАРКИНСОНнови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.01.09 21:13



Помествам тук малко информация за алтернативно лечение на Паркинсон по молба на една жена:

1) В този форум има полезна информация:



2) Интерес представлява и т. нар. Хилдегардова медицина, която е много стара и надеждна.
Ето каква рецепта за тремор предлага тя:

А накрая и това:




"Совите не са това, което са..."

Тема Бучка по тялото /доброкачествен/нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.02.09 18:30



Смилат се 3-4 кестена.Смесват се с 2 с.л.оцет.Сместа се разтила на марля и се налага на болното място.Прикрепя се с лейкопласт.Прави се 20 вечери без прекъсване.

Разбъркват се 1 с.л. ленено брашно и , ч.чаша прясно мляко.Сваряват се на каша и кашата се разтила върху памучен плат.като лапа се налага върху бучката.Прави се всяка вечер докато бучката се разнесе.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Бучка по тялото /доброкачествен/нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.02.09 00:21



Блрагодаря, Флорче! А в тези рецепти не пише ли дали са за липоми, кисти или някакви други...?



"Совите не са това, което са..."

Тема Лимфаденит!Универсални рецепти!/нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.02.09 15:55



Не пише изрично за доброкачествени бучки по тялото.но нищо не коства да се проБват и за липоми и за други образования.мисля,че няма да навредят!

1.Накълцват се листа от прясна зелка и се сваряват в прясно мляко.Смесват се с трици до получаването на гъста каша и с нея се прави лапа на болните лимфни възли.
2.Счукват се сухи кори от орехи,1 ч.л. се сварява на тих отън в 300 гр.вода с 1/2 с.л.захар.Изпива се сутрин след прецеждане.лечението продължава 2 месеца.
3.В 1 л.вряща вода се пускат 100 гр.дъбови кори и се варят 30 мин.на слаб огън.Отварата се прецежда и в нея се топят памучни парчета плат,отцеждат се и се налагат като компреси на болезнените възли.
4.Една шепа невен се залива със 100 грвода.Оставя се да заври и се сваля от огъня.Кисне 30 мин.и се прецежда.лимфните възли неприкъснато се мокрят с памуче,потопено в отварата а от нея се изпиват по няколко глътки няколко пъти на ден.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Ускорена утайка!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.02.09 15:59



Набират се млади връхчета от коприва и се слагат в тава за няколко минути във фурната,колкото да станат трошливи.После се стриват с ръце и се пресяват през сито.Три пъти на ден ,30 мин.преди ядене,се прави смес от 1 с.л. копривено брашно и толкоз мед и се изяжда.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Ускорена утайка!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.02.09 16:29



Флорче, за ускорена утайка на кръвта ли става въпрос? Защото по принцип тя показва, че някъде в организма има възпалителен процес... Като всеки лабораторен резултат, и това изследване трябва да обърне вимание върху причината. А кой може да каже каква е тя при една ускорена утайка? Може дори да е болен зъб. Тогава не виждам как ще помогне тази рецепта...

Нещо повече не пише ли в източника, от който си взела рецептата?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Ускорена утайка!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.02.09 08:02



За кръвта става въпрос Джул!Защо нали знаеш,че копривата прочиства кръвта?!Ето и за прочистване на кръвта още:
1. 6 гр.лимонтозу и 6 гр.стипца се разтварят в 200 гр.вода.От течността се пие по , ч.л. 3 пъти дневно преди хранене. Това е и за квъвохрачене.
2.Всекидневно да се изпива до 1р500 л.чай от коприва.
3.настъргва се на ренде 1 корен от хрян,дълъг 10 см.Смесва се с 1 с.л. мед,4 обелени и счукани ябълки и 100 гр.чисто домашно вино.Получената каша се маже върху хляб и се яде.Това е дозата за два дни.после се прави отново.
Рецептите ги вземам от книгата"Лекуване без лекарства"

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Ускорена утайка!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.02.09 08:12



Разбира се, че знам какво прави копривата! Въпросът ми беше не за нея, а за ускорената утайка като знак за възпалителен процес в организма. Утайката е само следствие, а не причина. И ако, да речем, тя идва от проблем със зъб, не виждам как копривата ще го реши (всъщност на този въпрос може да ми отговори май само авторът!)...


Иначе копривата е полезна за кръвта, никой не го оспорва!




"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 09.02.09 08:16.



Тема Re: Ускорена утайка!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.02.09 08:24



Както винаги си права!Логично погледнато е така!Но от много глава не боли а и с нищо не ще ни навреди!А авторката на книгата е Поля Димитрова.Има и двата тома на книгата и почти от нея се лекувам когато стане нещо.Авторката с екип са събирали и групирали рецептите от билкари,знахари,стари хора,болни,които са ги прилагали...много интересна книга в два тома.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано09.02.09 17:27



Може ли Флора да си погледне във вълшебното тевтерче дали има рецепта за отекла ръка -от втората операция почна да отича и да не спада, Пробвах почти година хапчета и кремове от аптеката, ама нищо не става., доста по-голяма е от другата и от най-обикновена работа се подува още. Или ако някой е открил нещо ,което върши работа ,mоля да пише.



Тема ОТОК НА РЪКАТАнови [re: инep]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.02.09 18:25



Сигурно Флорчето ще изрови нещо, но ето и от мен:

ОТОК НА РЪКАТА

За отшумяване на отоците, ползвайте чай от БЛАТЕН ТЪЖНИК: 2 с. л. в 1 л вода, ври 10 мин., прецедено се пие по 1 к. ч. 3 пъти дневно след ядене. С тази отвара може да се направи компрес върху отока.

Прекрасно въздейства болкоуспокояващо на отоци ИЗСИПЛИВЧЕ: 1 с. л. в 400 мл вода, запарка, кисне 1 час, пие се по 1 к. ч. 3 пъти дневно преди ядене.

От дългата практика и народната медицина изпитано средство против отоци е КОРЕН ОТ ГРЪМОТРЪН: 1 с. л. корен гръмотрън в 500 мл вряла вода, ври 5 мин., прецеден се пие по 1 к. ч. 3 пъти дневно (противопоказно е при тромбофлебит).

Друго "вълшебно" средство е билката САПУНИЧЕ: 1 ч. л. в 500 мл вода, ври 5 мин., прецедено се пие по 1 к. ч. 3 пъти дневно преди ядене.
Можем да комбинираме с противораково и противовъзпалително средство билката МОКРЕШ: 1 с. л. в 400 мл вряла вода, кисне 1 час, пие се по 1 к. ч. 3 пъти дневно.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 09.02.09 18:37.



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: *jull**]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано09.02.09 18:38



Много ти благодаря, Джул, справочника ти е супер.
Сапуниче с мокреша ли има комбинация или само той има комбинирано действие за оток и рак?



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: инep]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.02.09 19:17



Не пречи да използваш сапуничето самостоятелно, а мокреша е препоръчан заради противораковото му действие. Затова съм употребила израза "можем да комбинираме"...



"Совите не са това, което са..."

Тема ОТОЦИ!нови [re: инep]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.02.09 09:12



1.Оток по ръцете,оток на коленете-от ревматизъм!
Вземат се 6 пчели от кошер,слагатпсе на болното място,за да го ужилят и след около седмица отокът спада.
Ако нямате достъп до пчели,вземете 500 гр.силен спирт и 25 гр.камфор.След като ги смесите намокрете памук със сместа и го налагайте върху отеклото място преди лягане в продължение на 7,8 вечери.

ОТОК в слабините!
Този оток се появява обикновено от възпаление или нечиста кръв.Вземат се ленено или гръстено семе,което се счуква на дребро и се сварява във вода или прясно мляко.Налага се върху отока в продължение на 7,8 вечери.

Правят се домашни бани с пепеляна вода/луга/вари се 6 кг.пепел в 100 кг.вода.Прави се по една баня на ден през топлите месеци.Отокът се покрива с компрес,приготвен от намокрена със силна ракия или оцет и посипана със счукан чер пипер непрана серева вълна.компресът стои 7,8 часа.Налага се 10 вечери преди лягане.

Отоци по цялото тяло.

300 гр.корени от сапарила/намирало се в аптеките/счукани на ситно.1.ч.л.от тези корени се смесва с 3 л.пепел от лозови пръчки,1 л.счукани корени от бъзак,1л.счукани корени от коприва и всичко това се вари в 1200 г.водадокато течността стане 800 г.Прецежда се и се пие сутрин като прибавяте към нея 50 г.захар на вкус.това се приготвя през три дни в продължение на 50 дни.

Оток в ставите!

Приготвя се смес от 400 г.дървено масло или свинска мас,40 г.синапово семе,счукано на ситно.С този мехлем вечер се разтриват болните стави.

Отоци по ръце и крака.

Веднъж дневно се правят студени компреси с воден разтвор-100г.вода и 2,3 г.мумийо.Може да се приема и вътрешно по 2 г.във воден разтвор.

В 100 г.разтопен на водна баня мед се слага 5 г.мумийо.със сместа се мажат ръцете.
Смесват се равни части непочистен восък,взет от медена пита,стрит на прах сух пелин и домашна ракия-първак.Сместа се слага върху отока.
Восъкът се разтопява на водна баня и се излива в плосък съд.Още топъл се отделя от съда,оформя се на питка и се слага върху болното място.покрива се с мушама или найлон и се превързва с върнен шал.държи се 25 мин.

Изгарят се лозови пръчки.Две с.л. пресята пепел се вари в 500 г.вода на тих огън 20 минути.След изстиване се пие по 1 ракиена чашка 4 пъти на ден.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: инep]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано10.02.09 14:53



Инер,на мен ми препоръчваше хирурга да правя компреси на отеклата ръка. Компресът се състои от напръскан със спирт и риванол памук,с който се увива цялата ръка. Отгоре се слага найлон,вълнен плат и така се спи през нощта. Това се прави в продължение на две седмици.
Правих това веднъж,но не издържах две седмици. Всеки път той ми препоръчва това. Аз правя гимнастика и леки масажи на ръката за стимулация на лимфната система. И държа ръката вдигната нагоре всеки момент, в който се сетя. Въпреки това тя е по-дебела от другата с три сантиметра.



Тема Re: ОТОЦИ!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.02.09 17:59



Флорче, а какво значи "гръстено семе"?
И още - "непрана серева (?) вълна"?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ОТОЦИ!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.02.09 21:54



1.Непрана серева вълна е най-вътрешната вълна до самата кожа при стригането на овцете.тя е най-лековита.Намира се по селата където се стрижат овцете или по рланините където има овце.Серевата вълна е много лековита и се употребява за много болести.Особено ако си с нещо натъртено,премазано като се завие със серна вълна и всичко отшумява.А за гръстено семе и аз незнам какво значи.Това са стари народни думи и може би старите хора ги знаят.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: ОТОЦИ!нови [re: flora bg]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано11.02.09 11:16



Благодаря ви,момичета , ще пробвам което мога да набавя.
Рецептата за синузита,с която почва тази тема даде прекрасен резултат - моя синузит затихна, а на едно познато момиче ,което цяла година обикаля по лекари със запушен нос и заглъхнали уши - още с първото накапване имаше облекчение, направо не можеше да повярва. Още веднаж- сърдечни благодарности :)



Тема Re: ОТОЦИ!нови [re: flora bg]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано11.02.09 15:43



И понеже тук има и стари хора - да кажат : гръсти е другото име на конопа. Това е растението, което като се ореже се кисне дълго време във вода, после се изчуква и се тъче.



Тема Re: ОТОЦИ!нови [re: diana1OO]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.02.09 12:17



Благодаря диана него знаех това наименование.Но съм чувала за конопеното семе,че е лекувито.Друго си е когато има допълнения от други източници.Човек сам не е енциклопедия но заедно -да!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
Автор dani_pulova (непознат )
Публикувано15.02.09 14:41



а имате ли билки против рак на дебело черво- вече съм и без пикочен мехур а ми предстои и лъчетерапия!!!



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: dani_pulova]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.02.09 14:43



Погледни последния постинг в темата РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 1



"Совите не са това, което са..."

Тема Нарушена функция на пикочния мехур!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.02.09 13:04



Правят се компреси от лайка върху пикочния мехур.Пие се чай от полски хвощ,златица,лечебен камшик,дребноцветна върбовка.Също и смесен чай от равни части остролист живовлек и мащерка.това са рецепти на Мария Требен.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема За имунната система!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано18.02.09 08:20



След химиотерапия или лъчетерапия.
2 г.мумийо се разтваря в 10 с.л.топла преварена вода.пие се на гладно 10 дена.Следващите 10 дена разтвореното мумийо се пие по същия начин,но още 2 г. се разтварят в 6 ч.л. мед и сместа се приема 3-4 часа след вечеря.Прекъсва се 10 дена и след тях следва приемане на вода и меден разтвор.След пауза от нови 10 дена лечението се повтаря.За да се получи траен и пълен ефект са необходими 4 пълни курса.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Разширени вени!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.02.09 10:07



Приготвя се мехлем от дъбова кора,орехови листа,риган и зехтин.Билките се редят в тенджера и се заливат със зехтина.Вари се на водна баня на слаб огън 2 часа.След изстиване се прецежда.течността се хвърля,а сгъстената маса се втрива леко в разширените вени.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Разширени вени!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.02.09 15:29



Няма ли никакви дози и съотношения на съставките в тази рецепта?
Или да я караме "на око" (като майстор-готвачи") ?!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Разширени вени!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.02.09 16:52



Не скъпа няма,караме я на око.така я направи моята етърва и е доволна.Все пак това е мехлем не е за пиене.Ето още две рецепти.
1.Накисват се лозови листа в ябълков оцет.След 2 часа се изваждат и се налагат върху разширените вени.Привързват се.така се нощува.
2.сутрин и вечер се натриват,леко около пет минути с памуче,потопено в ябълков оцет.Успоредно с това да се изпиват 2 ч.л. ябълков оцет,разтворен в половин ч.чаша вода.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Редактирано от *jull** на 20.02.09 17:39.



Тема Re: Разширени вени!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.02.09 18:04



Темата продължава под № 3:





"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.