Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано02.11.07 11:32



Скипидар на руски било терпентин.

Флори, както си го написала - терменте винедишко/скипидар/ - се разбира, че е едно и също, но терменте може да е нещо друго, което ще опитам днес да разбера.

Попаднах на рецепта :

МЕХЛЕМ ЗА НОВИ И СТАРИ РАНИ
250 г чисто дървено масло, 100 г прясно краве масло, 25 г чист восък, 50 г терменте, 25 г чамов сакъз, 3 г тамян, 15 г бяла дъвка или сладък сакъз се слагат в чист съд и се приготвят на жар, а не на буен огън. Когато се стопят всичките и се получи желаната смес, се прехвърлят в чист съд.
Мехлемът се маже на чисти ленени кърпички и се налага на раните 2 пъти на ден - сутрин и вечер.
Преди всяко налагане раните трябва да се премиват с топло вино или ракия.

* * *



Тема Re: До Флоранови [re: all*you*need]  
Авторflora bg (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 18:03



Да мила това е -терпентин!Виж за другата дума но мисля че е едно и също.А колкото до рецептата за раните много е хубава и си я записах.



Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.11.07 20:03



Ето още една ра рани:измиват се пресни,свежи листа от люляк и се налагат върху раните.Щом увехнат се сменят.Ето и за водна екзема:
изпичат се 3 ореха с черупките и се счукват на ситно.Пресява се и прахът се смесва с 1ч.л.рибено масло.със сместа се маже екземата.



Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.11.07 21:28



Аз открих значението на думата "скипидар". Означава ТЕРПЕНТИН!





Тема Re: ...До Флоранови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.11.07 11:25



Да Джул радвам се,че я разшифровахме тази дума.Ама едно време така са се изразявали хората,че сега трябва да им търсим смисъла в речниците.И понеже мен от десетина дена ме боле гърба на приливи и отливи реших да се разровя и да си намеря нещо за лек.Защото доктора каза,че сърцето ми е здраво и не е от него а от ЕГН-то.Е стига де от него ама ха та аз да не съм стара бабичка .Той е стар с 15 год. повече отпмен и ще ми говори за ЕГН-та.Та ето какво открих да ви я напиша.Нищо не се знае може да Ви потрябва-в тези вече студени месеци...
2 с.л.от билката щъркелов клюн/кървав здравец/се варят в 2 л. вода докато остане един литър.Отварата трябва да се изпие за пет дена.
Прави се разтривка на гърба с екстрат от маточина 2 с.л. маточина киснат 12 часа в 300 мл.силна ракия.
Абе аз си лепнах две якии отзат на гърба и сега по-малко ме боли ама ако знаете нещо по-ефикасно кажете,спасявайте ме!



Тема Re: ...До Флоранови [re: flora bg]  
АвторSnejana (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 15:18



Темата е чудесна! Сигурна съм,че много хора са ви благодарни!Моля, продължавайте да споделяте опит!



Тема Re: ...До Флоранови [re: Snejana]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.11.07 11:02



ЦИСТИТ:

1.Сваряват се кочан и коса от царевица.От отварата се пие по 1 л. на ден.При камъни се пие вместо вода липов чай.
2.Една шепа костилки от дива череша се варят в 1 л.вода.Изпива се 3 пъти през деня 30 мин. преди ядене.
3.При хроничен цистит се яде в изобилие грозде.



Тема Re: ...До Флоранови [re: flora bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.02.08 00:23



Що зарязахте хубавата тема?



Нема начин да нема начин

Тема Re: За цирей,и набрани пръстинови [re: ruse]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано12.02.08 09:46



1 жълтък,2 с.л олио,и брашно да не лепи(сместа се прави на топче)
разделя се на половина,едната част се налага на болното място и престоява
5-6 часа.Другата част се държи в чашка с олио,за да се повтори процедурата
ако има нужда .



Тема До всички!нови [re: vesela.bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.02.08 09:53



Ами Весе изглежда всички са оздравяли и не им трябват рецепти!?
И понеже съм много изпълнителна и послушна ето ви една рецепта която в момента вземам защото почнах да кашлям.Внучетата ме накачиха с грип ли е,що ли?Та тази рецепта е много хубава и приятна и не е от моя тефтер а от тефтера на Джул!
Елексир за кашлица а ла Джул!
50 мл.водка
1 с.л. мед
1 с.л.лимонов сок от изстискан лимон!
1 к.л. хлебна сода
Всичко добре го разбъркваш то шупва...дозата била за 12 часа.Значи вземаш си по малко от нея през целия ден до лягането в леглото вечерта.Има ефект снощи спах по спокойно не кашлях толкова.но днес ми е втори ден.Така,че мисля,че дадох една рецепта,която пак казвам не е моя но е актуална за този грипен месец!
И друго да ви попитам момичета:моето джипи ми препоръча да пия като хр.добавкаОКСИБОР форте.Било много добре за мен,нас!Като чета състава не е зле но дали е за нас?Ако някой е пил да каже,че аз каквато съм изпълнителна си купих две шишета за два месеца.но още не съм ги почнала да ги пия.Оксибора съдържа коензим Q10,Селен,Бета каротин,Проантоцианидин,аскорбинова кисилина,цинк,мед,магнезий,манган и а-токоферол.нищо не разбирам и все едно чета на китайски.Я някой да хвърли малко светлина върху тези наименования.Плииз!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.