Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Народни лецепти за ракнови [re: AйeзCeдaй]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.10.07 08:50



Гръцка Аида ето ти латинското наименование на копитника.
Asarum europaeum l от семейство Копитникови - Aristolochiaceae
Расте из влажни,сенчести,най-често ез буковите гори.Копитникът притежава отхрачващо,диуретично и успокояващо нервната система действие.Дрогата се използва в народната медицина при кашлица,воднянка,нервна възбуда,мигрена.Използват я и като средство против пиянство.
Начин на употреба:Приготвя се запарка от 1 ч.л.дрога и 250 мл.вряща вода.Прецежда се и се пие по една кафяна чашка 3 пъти на ден.За отвикване от пиенето на алкохол към сместа се прибавя и една ч.л.счукани зелени обвивки на орех.
Не каза нищо за моята рецепта за кашлицата на твоята сладурана?



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.10.07 09:02



Кали веднага си преписах допълнението за триците.Права си!Но аз ги преписвам тези рецепти от моя тефтер,който от 50,60 г.че и повече са събирани.От моята свекърва,моята баба от мен,от баща ми...Аз които рецепти съм пробвала или някои от моите близки ще пиша,че са проверени.И така Кали ти според мен знаеш много неща на практика.Ценни съвети даваш,продължавай записала съм си много неща.Дано да не дойде никага времето да ги използвам,но...такъв е живота!Едно голямо НО и АКО и ЗАЩО?Ех Аризона,Аризона-завиждам ви само на хубавото време иначе толкова далече не е за мене.Аз до една пиклива Франция и Англия,където са децата ми -не мога да отида,все ми се вижда далече,а с пътуването,особенно със самолет е трагедия...Но младите трябва да се реализират а тук знаеш как е.Та по този повод виж какво ще направя! И пиши ...



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: flora bg]  
Авторkapa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 15:21



Може ли да ви помоля за мнение как да се справя с нещо, което открих преди седмица.
Не е третирано, не е вземана биопсия, но мъжа ми почина от това - предположение за липом, а всъщност липо-фибро сарком.
От дългите години страдания около него, от погрешния първоначален път, от всичко разбрах, че може в началото да се реагира и по нетрадиционни начини и то доста успешно.
Ще съм ужасно много благодарна ако някой ми припомни рецептите за прекратяване деленето на клетка, спиране образуването на нови кръвоносни съдове.
Още нищо не се знае, но аз трябва да не губя ценно време в самосъжаление, а да действам.
Ще съм благодарна на всеки, който ми даде рационални идеи.



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: kapa]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.10.07 17:58



Щом знаеш какво нещо са саркомите, мисля, че не трябва да подценяваш тези образувания, а да отидеш веднага на преглед. Най-добре е да се оперира, защото при саркома нищо друго не помага. Ако е липома, ще му се търси лесното, но ако не е? Няма ли да загубиш ценно време?





Тема До Флоранови [re: flora bg]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 18:59



Ти си една щастлива майка, радвай се, че имаш деца, които се борят със трудностите и се опитват да се реализират в държави с ред и законност Много е трудно, да знаеш, Дано имат по-лека съдба на имигранти
Аз също имам разни стари рецепти, но те са за друго, не са за рак и тумори, за това ми е неудобно да ги споменавам Прилагала съм ги върху себе си, така с течение на годините, помагат много, но не всеки приема риска на народната медицина
Да, в Аризона сега е чудно времето, все още ходим по къси панталони и блузки с къс ръкав, но сутрин и вечер си трябва сериозна дреха
Да знам какво е в Б, нали по тази причина и аз съм тук, но трябваше на по млади години да го направя, че да имам повече време за адаптация и реализация



Тема Re: До Флоранови [re: kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.10.07 20:14



Кали от сърце те моля пиши тези стари рецепти,искам да си ги имам.Затова е тази тема,който иска ще ги пробва.Моля те пиши ги.Щастлива съм защото децата са добре там в чужбина и нещастна че не са до мен сега когато съм самичка.Но всичко не може да бъде идеално.Мислех да ходя за Коледа но ето децата ще учат и през ваканцията заради стачките и май пак ще се размине отиването ни.Ще остане за пролетта.



Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.10.07 11:12



Ето следващите десет рецепти за рак!

1.При рак на дебелото черво се приготвя разтвор от 1 ч.л. син камък в три л.вода.Половин ч.чаша от този разтвор се смесва с 2 л.вода-топла.сутрин и вечер се правят клизми с нея.Пет минути след очистване на червата се прави малка клизма с 100 мл.престояла детска урина.Лечението трае 15 дни.
2.При рак на кожата раните се промиват със сок от моркови.
3.При рак на матката 1 ч.л.корени от бяла трънка се заливат с 250 мл.вряща вода.Ври три мин.Изпива се топло.
4.При рак на стомаха и червата в продължение на два месеца се пие пелин,сварен в домашно червено вино.Една шепа пелин ври три мин.в един л.вино и кисне два часа.Прецежда се и се пие по 50 мл.три пъти дневно преди хранене.
5.При рак на белия дроб се смесват по 50 г.жълт кантарион1имел,невен,корени рани лист,черен оман,стръкове хвощ и лавандула.пие се по 75 мл. три пъти преди ядене.След ядене се взема по 1 ч.л.настърган на ситно ренде конски кестен.
6.При рак на черния дроб се смесват 200 мл.прясно изстискан сок от праз и 300 мл.сок откромид лук.Добавя се 600 мл.домашно бяло вино.Сместа се налива в тъмна бутилка и престоява пет дни.Пие се по 1 с.л. три пъти на ден 30 мин.преди ядене.
7.Против болки:Смесват се 20 г дяволска уста и корени валириан и 1 с.л.семе откимион и от копър.1 с.л. от сместа се слага в 1 ч.чаша вряла вода и се поставя на огяна да кипне.След изстиване се прецежда и се пие по 150 мл. три пъти преди ядене подсладено с мед.
ЗАБЕЛЕЖКА:
Всички смеси,в чийто състав влиза валириан се пият 12 месеца като на всеки 10 дни се прави три дни почивка за да не се появат странични ефекти,като учестено сърцебиене,гадене и други.
8.Повишаващи апетита при Болните-смес от 80гр.горчив пелин и 30 гр.бял равнец.1 с.л.се залива с 1 ч.ч. вряла вода.Приемат се по 2 с.л. 20 мин.преди ядене.
9.Смесват се по 50 гр.горчив пелин и водна детелина. 1 с.л. се залива с 1 ч.ч. вряла вода.
10. При рак напреднъл се използува перуанската билка котешки нокът.25гр.се слага в 1,5 л. вряла вода.Ври 15 мин. пие се по 125мл. три пъти дневно.



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: *jull**]  
Авторkara (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 13:32



Не губя време, направих си туморни маркери, записах се за компютърен томограф. Под интервенции имам предвид биопсия, защото само тя е достатъчна да се видоизмени един сарком, самите лекари признават, като поговориш с тях открито, че и биопсията може да задейства един тумор от доброкачествен в злокачествен.



Тема Re: До Джул и Флоранови [re: kara]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.10.07 22:29



Съвършено вярно! Кога ще имаш окончателни резултати?
Желая ти късмет!





Тема Re: До Флоранови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.10.07 09:55



Разстройство:

1.Към 1 ч.ч.айрян се прибавя 1 ч.л.счукано ленено семе и се изпива наведнъж.Веднага след това се изпива и 1 ч.ч. чай от босилек.Прави се три пъти в продължение на 10 дни.
2.Изгаря се върба или липа,но така че да остане въглен.Той се счуква на прах и се пресява.1ч.л. от него се смесва със 100 мл.прясно мляко.Пие се три пъти на пден 15 дни.

РАНИ:

1.Равни части пчелен восък,пчелен клей и борова смола се стопяват на тих огън до получаване на гладка смес.С този мехлем мажеш раните.
2.Цветовете от бял равнец псе накисват за 20 дни в зехтин.С този извлек се мажат раните.
3.Настъргва се на ситно ренде един сапун "БЕБЕ".Разбърква се с 3 с.л. зехтин.Мажеш раните-даже трудно заздравяващи и гангрена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.