Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Тибетски капки за рак!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.01.09 09:14



Информацията е преместена в темата ПОЛЕЗЕН САЙТ № 2

Редактирано от *jull** на 05.01.09 10:16.



Тема Re: ИШИАСнови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.01.09 09:28



Тук помествам рецепти и от други момичета в Клуба:

Юлия 48:
1) Вземат се 1 шише йод и 2 ампули течен аналгин. Смесват се и се маже върху болните места. Противопоказно при алергично болни!

2) Намазва се болното място с газ, след това с мас и се увива с найлон. Върху него се слага вестник и се завързва добре за през нощта. Прави се без прекъсва не 20 дни.

Dimana64:
Предлагам ти няколко прости неща:

1. Масаж/натиск за около 15 мин върху акупресурната точка Дзу-Сан-Ли - намира се на дължината на един показалец надолу, започващо от външната длъбнатинка на коляното.

2. Помолете се - ако имате молитвеник вътре има молитви против болка. Може да звучи невероятно, но у нас онзиден имахме проблем със зъбобол - някой се сети за молитвеника и де на полушега прочетохме молитвата - след няколко часа се усетихме, че няма болка. Естествено утре сме на зъболекар...

3. В САЩ в такива случаи прилагат движение, а не обездвижаване. Едно 90% от болката идва от атрофия на мускулите на гърба и натоварване на нервите като резултата. Аз не вярвах в тази теория, но съм я изпитала на гърба си (ужасна болка, продължаваща от кръста и надолу по крака) и от тогава - заболи ли ме кръста - почвам по-усилено упражненията. Инак гледам да ги правя ежедневно и проблемите ми отшумяха. У нас като правило се предписва обездвижаване - и това съм прилагала преди и съм била до 2 седмици на легло без особен ефект (освен волтарени и други подобни противовъзпалителни, мазила и прочие).

flora bg:

Купете от аптеката синапови пластири и ги залепете на мястото където да болките. Като я запари много и не може да ги понася ги отлепете и намажете мястото с мас или масло. Може да вземете и от дългосрочните пластири, които се залепват и си падат сами след седмица. Аз ползвам и двете неща, когато ме хване. Но съм най-доволна от космодиска. Заболи ли ме, слагам целия комплект и не го свалям и през нощта. До един ден ми минава болката.

Mpaвka:
Аз имам над 25-годишна дископатия и ползвам някои от горните начини. Сега ми се "обажда" рядко, но си имам за всеки случай и дълготрайни пластири, и смес от газ, олио и люти чушки - с нея се разтривам преди сън. Денем задължително разтягам гръбначния си стълб с подходящи упражнения.

Kaлoянa:
Аз също ползвам космодиск и съм доволна. Когато имам много болки, се мажа направо с йод от шишенцето (с памук) и втривам добре сутрин. Вечер се мажа с Волтарен (крем) и ме отпуска.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ИШИАСнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.01.09 08:59



Ето и една моя рецепта,сега е сезона и може да се направи!Действа и за дископатия.

Начуква се до омекване лист от прясна зелка,намазва се с 1 с.л.несолена свинска мас,поръсва се със захар и се налага на болезненото място.Превързва се с вълнен шал.

А тази рецепта е стара,стара от майката на свекървата я знам.Тя е доста разпространена!За шипове,ишиас,артрити,дископатии,болки в кръст и др.

Приготвяте мехлем от 4 с.л.морска сол,3 с.л.настърган домашен сапун,3 с.л.мед и 1 с.л. свинска мас.Болното място се намазва и превързва.Превръзката се сваля след 2 дена.Почива се 2 дена и лечението продължава по същия начин до отшумяване на болката.


Ленен или памучен плат се намазва с мед и се поръсва обилно със силен тютюн.Залепва се плата на болното място,превързва се и се преспива с превръзката.Лечението се прави 10 дена без прекъсване.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: flora bg]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 19:05



За Флора:
Рецептата за синузит с кестен и оцет ми свърши много добра работа.
Сега обаче синузита нещо се промъква надолу и си изгубих гласа. Ако има в тевтера с рецептите нещо за възвръщане на гласа, много ще ми помогнеш.
Благогаря предварително.



Тема Re: Разни рецепти - за мерак, за далак...нови [re: инep]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.01.09 20:58



Инер ще ти помогна,тази вечер ще прелистя халваджийския си тефтер и мисля,че ще открия нещичко.Чакай!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема ИЗГУБЕН ГЛАСнови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.01.09 21:51



1) 1 ч.л.листа от лопен се заливат със 100 гр. вряща вода. Отварата ври 2 минути на тих огън и се прецежда, преди напълно да изстине. Дозата е за един прием. Пие псе по 100 гр. сутрин и вечер.
2) 1 лимон се изцежда в 1 ч. чаша гореща вода и с течността се прави гаргара.
3) възваряват се 300 гр. старо вино и 100 гр.мед. Течността се изпива на 3-4 пъти през деня. Процедурата се прави, докато се оправи гласа.
4) 1.к.чаша семена от анасон се варят на тих огън 15 мин. и 500 г вода. Отварата се прецежда и в нея се разтваря 1/4 ч. чаша мед. Прибавя се 1 ч.л. коняк и на всеки 30 мин. се изпива по 1 с.л. от сместа.
Еми, това намерих засега. Дано ти помогнат. Пиши, ако има подобрение! Успех!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Редактирано от *jull** на 08.01.09 23:08.



Тема Re: ИЗГУБЕН ГЛАСнови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.01.09 23:17



Да добавя и аз:

Сварява се ленено семе, добавят с 4 ябълки (нарязани на кубчета). Прецежда се и се приемат няколко лъжици преди ядене.
Помага за болно гърло, пресипнал и дори изгубен глас.

Много добър резултат дават таблетките Хомеовокс, не са скъпи.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: климакснови [re: *jull**]  
Автор LlDl_ru ()
Публикувано08.01.09 23:50



А за следоперативния климакс какво може да се препоръча за горещи вълни, инцидентно високо кръвно 180/100 падащо за 1 час до ниско 90/60 и главоболие, почти постоянно със стрелкащи болки ? Надявам се , че тези симптоми са от климакса... Предварително благодаря за съвети и рецепти!

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Редактирано от LlDl_ru на 08.01.09 23:52.



Тема Re: климакснови [re: LlDl_ru]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.01.09 08:54



1.За нощното изпотяване!

а/настъргай индийско орехче колкото бобено зърно.Залей го с 200 мл.вряла вода и го остави да кисне 1 час.Пиеш по 1 кафяна чашка от прецедената течност 3 пъти на ден преди ядене.
б/Прави ако имаш вана 15 дни баня с орехова шума.много помага!
в/Преди ядене изпивай по 1 ч.чаша топла вода,в която е разтворена половин ч.л.нишадър.
г/Чай от градински чай,хвощ,дилянка.

2.За главоболието!
а/На едро ренде настъргай три сурови картофа и ги поръси със ситно смляно кафе.Сместа леко се изцежда,слага се в памучна кърпа и се превързва на челото.Вместо с кафе може картофите да се поръсят с оцет.
б/пет средно големи глави червен лук се счукват и се разбъркват с 1 с.л.морска сол и половин ч.чаша зехтин.Сместа се изстисква и се разполага върху по-голяма памучна кърпа така,че да може да обхване слепоочията и челото.Вничавай да не ти влезе от течността в очите.Успех!
На мен и досега си ми останаха вълните,кръвното ми се нормализира с хапчета/но поне не скача като лудо/ а главоболие нямам и не съм имала никога.Моята гинеколожка каза,че вълните се влияят от нервната система.След операцията ми значително намаляха вълните ми защото хочнах да вземам хр.добавки,а те влияят на нервната система и изпотяванията се сведоха до един,два пъти през деня .Неприятно е много но така ще си я караме до края.лекарката каза,че повечето жени въобще не ги оставят вълните до края на живота им.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: До Флорчетонови [re: flora bg]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано09.01.09 09:01



,Аз те търся в Раздумката а ти....... тук




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.