Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема razmisli za...нови  
Автор flora bg (4len)
Публикувано27.09.07 09:58



Мисля,че трябва да отворим тази тема,защото много постинги не са си на мястото.Ето тук например може свободно да си пишем да политика,религия,начин на живот...Гамба тук може да развиеш мнение ,да изкажеш мнение относно живота ни в България.Луми също.Ето например аз мога сега в тази тема да пиша свободно за стачката на учителите.В нашето училище няма пстачка и всичко си върви нормално.Попитах директора защо не стачкуват,а той ми отговори,че учителите са се примирили с тези заплати и няма никакъв ефект от хстачките.Виж социалните...според пмен трябва да им ги увеличат -всички ние знаем много добре какво е пда гледаш болен човек.Ами лекарите,които са по-важни от учителите?Ако имах власт щях да увелича заплатите на всички лекари и соц.работници...
знаете ли мечтая си в Евросъюза да има такава комисия,която да елеминира дадено некадърно правителство и да поставя европравителство.До тогава докато дадената държава не покаже необходимите качества,за да управлява своята държава.Мисля,че едва тогава бихме се оправили!Тогава ще се върнат децата ни от чужбина,защото колкото и да печелят там от дома по-хубаво няма.От години го изпитвам на гърба си това пусто гурбетлийство...децата ми са навън и аз сама като кукувица...но пък иначе с моите 120лв. закъде...?
Ето такива размисли ми се въртяхя пснощи в леглото и реших да хги споделя.Освен това ми донесоха две книги на вселенска тема...съветите на извънземни за нашето човешко поведение...как сами се самоунищожаваме и как те ни гледат и помагат.Но това е друг размисъл...



Тема стачката на учителите Re: razmisli za...нови [re: flora bg]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано27.09.07 11:31



Благодаря флора за откритата тема.

Но не съм съгласна с мнението ти за учителите още повече, че били по-важни от лекарите. Всеки си тежи на мястото и те са еднакво важни.

Ако си болен - образованието не ти е приоритет; ако си здрав - това е най-големия приоритет.

Напълно подкрепям стачката на учителите и ми е жал за вашите учители, които са до такава степен смачкани, че не смеят да надигнат с достойнство глава.

Поведението на правителството е ужасяващо. След като се демонстрира такова пренебрежение към учителите как искаме нашите деца да ги уважават. Колата на една 19 годишна бизнес-дама бе взривена - как се чувстват нейните учители с 300лв? (а тя им е била доскоро ученичка - значи учат перфектно децата щом могат да забогатеят толкова, че да си купят прескъп джип за една година успешен бизнес).

Трябва да се каже истината - пари има и в никой случай не трябва да се ощетяват други съсловия за да се задоволят учителските искания.

Срам и позор за министър-председател, който се ужасява, че един качествен учител можело да получава по (цели!!!!) 1000лв - толкова колкото един шофьор в градския софийски транспорт (уважавам шофьорите, но повече ценя учителите0 и само с 400лв повече от една чистачка в министерския съвет (за сведение - за 4 часов работен ден чистачка в МС покъчава 600лв; а в Японския хотел - 650лв - сестрата на нашто ДжПи напусна за да отиде с връзки камериерка в Японския...!!!!)



Тема стачката на учителите Re: razmisli za...нови [re: Dimana64]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано27.09.07 12:23



Учителите и аз мисля,че са абсолютно прави в исканията си,защото на запад се усетиха и започнаха да инвестират в образованието ,а тук умишлено се принизява защото по-лесно се лъжат ,крадат и управляват духовно бедни хора и неграмотни.Умишлено и няма средна класа в БГ защото тя е движещата сила на едно общество и умишлено е създадено чувство за несигурност от 17 години насам за да ни се отвлича вниманието от важните неща.В България има пари ,но разпределението на доходите не е правилно.В Босна която беше разрушена от войни се произвежда БНП по-малък от този в БГ на глава от населението,но парадокса: заплатите са два пъти по-големи от тукашните.Извода е че там разпределението на благата става по-справедливо от тука или за да бъда по-конкретен: в БГ се краде от залъка на хората които правят чрез труда си една прослойка все по-богата и по-безкрупулна.Да не говорим за Турция за която казваме,че била " халифат" и им се подиграваме.Социалните им придобивки са по-големи от нашите и живеят по-добре от нас,въпреки че и там има корупция,но все пак техните имат някакви задръжки.Но в крайна сметка всеки народ си заслужава съдбада.В БГ Флора няма да се върнат младите и да се оставят да ги управляват децата на разбойниците



Тема стачката на учителите Re: razmisli za...нови [re: Dimana64]  
Автор flora bg (4len)
Публикувано27.09.07 18:04



Димана,прочети още веднъж постинга ми.Май не псе била в час когато си го чела първия път.Нищо случва псе...Аз съм за лекарите на първо място,те заслужават най-голямата пзаплата.Защото от здравето по-важно няма.Не съм против учителите и те както и ние всички си имаме право..нека си стачкуват дано успеят.Но ако заплатите на лекарите са високи,може би няма да се стига до тези додценяващи достойнството на човека-рушвети.А ти Гамба си прав.Младите няма пда се върнат докато ни управляват тези...Останахме само старци,деца и бедни млади хора.Не броя богатите,които си печелят тук парите а ги харчат и живеят в чужбина.Докато нашите деца обратно,печелят навън а ги харчат тук и ни издържат.



Тема Re: razmisli za...нови [re: flora bg]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано08.10.07 05:10



Пореден позор за България!!!!!





Тема Re: razmisli za...нови [re: Dimana64]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.10.07 07:56



Наистина позор!Все имах надежда,че ще се стигне до спорозумение,но явно...Димана аз мисля,че синдиката трябва да ги съди.Със стачки нищо не се получава,по-строга мярка трябва!Така поне аз мисля.



Тема Re: razmisli za...нови [re: Dimana64]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано08.10.07 08:01



ПРОСТО НЯМАМ ДУМИ! КОМЕНТАРА Е НАПРАВО ИЗЛИШЕН!!!

Живота е война, която ще водим до край!!!


Тема Re: razmisli za...нови [re: sacrovi6te]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.10.07 19:02



Приятели пиша в тази тема защото аз искам да размишлявам върху живота си .А в темата на Джул,която е много актуална е за промяна в живота на човек.Има разлика нали?И така аз може би като най-възрастна нямам какво да променям в живота си.Остават ми много по -малко години от всички вас,поради естествената причина ,че съм най-голямата.АЗ съм такъв характер/немски/,че трябва да знам всичко предварително,при мен всичко е планирано и уточнено.Незнам каква съм била в предишния си живот,но точността,акуратността и истината право куме в очите винаги са съпътсвали моя живот.С изключение на любовта почти всичко в моя живот съм го планирвала.Кога с кръчмар,кога без кръчмар,но никога не съм псе оставяла на течението.Винаги съм искала аз пда държа кормилото и го държа все още.
Не мога да се оплача от живота си,който премина през много тежки бури,тайфуни и торпеда.Оцелях сега плувам в спокойни води,но цената е болестта ми.Е и какво от това,че съм болна!Да легна и да мра ли?Казаха,че имам рак-добре.Приех го съвсем естествено,все едно че ще ми вадят зъб.Легнах на операционната,пожелах успешна работа на докторите и БОГ да бди над нас и заспах.После почнаха лъчета и тем подобни...на петия месец след операцията аз реших,че колкото ми е останало трябва да се използва пълноценно.Започнах да пътувам из страната в чужбина.Нося си новите дрехи,ходя по почивки.Помагам на децата с каквото мога,гледам внучета и съм толкова заета,че не ми остава време да мисля за нещо негативно.А и никога не съм си и мислела.Аз съм родена оптимискаи такава ще си ида от този свят.Не унивайте и наистина ако има неща да преобмислите направете го докато не е късно.Вие сте млади и живота е пред Вас.И преди съм писала девиза ми е "Който не вярва в бъдещето,понастоящем е мъртъв"Знаете ли аз вярвам в отвъдния пживот и тази ми вяра ми дава спокойствието ,с което понасям всичкоэ на тази земя.Защото истинския живот не е тук а там-горе.Аз съм пси набелязала целия план пна живота си още преди да се родя и защо сега да негодувам?Моля се само БОГ да ме подкрепя и да ми дава сили успешно и с достойнство да изтърпя всичко,което съм пси пожелала за този живот.Моля го да имам псили да не абдикирам.Дерзайте младоци!



Тема Re: razmisli za...нови [re: flora bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.10.07 19:23



Флора, мила, възхищавам ти се! Ако знаеш с каква положителна енергия зареждаш всички с това, което си написала!
Прегръщам те!





Тема Re: razmisli za...нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.10.07 20:52



Знаеш ли Джул много искам да ми се възхищавате ...знаеш ли кога?когато ме приемат в Пълна Промяна/в момента го гледам/ и ме направят приказно щкрасива стара баба.тогава като излезна на стълбите и Гала ще обяви,че идва най-красивата баба на света...малко зъбите,малко тлъстините,малко очите..айде стига ,че се замечтах.Гладна кокошка просо сънува.За моята възраст пълната промяна е във външния вид а иначе всичко си го изживяхме.Сега помъдряхме и учим младите.А ти не ни ли зареждаш с положителна инергия като пускаш такава чуствена музика,че и я обесняваш.Два пъти прочетох тълкованието ти за парчето над което Луми се е мъчила да разбере и накрая знаейки за какво се говори започнах визуално да го усещам и разбирам.Те това е да си имаш музикален капацитет в клуба!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.