Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:42 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Зофраннови  
Авторнaчинaeщ (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 22:15



При химиотерапия изписват ли зофран или всеки сам си го търси?



Тема Re: Зофраннови [re: нaчинaeщ]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано08.10.07 22:29



Знам, че по принцип ни се полагат, но обикновено няма в наличност. Скоро моя приятелка, чиято майка беше на химиотерапия, ме помоли за съвет за средство против повръщане. Беше понесла много зле първия курс. Аз й препоръчах зофран, но не знаех колко мл и й казах да пита сестрите, които вливат - те знаят. Не знам как е поставила въпроса, но те й бяха казали: " Госпожо, не е необходимо да го купувате, ние й го поставяме в системата". Приятелката ми остана с впечатление, че ако не беше попитала, така и нямаше да й го поставят. Като време това е през лятото в онкодиспансера за София област - до V-та градска



Тема Re: Зофраннови [re: N_O6O6]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.10.07 22:38



В системата не слагат Зофран, а Деган или Реглан, което е доста по-слабо.

По принцип, трябва да изписват по 2 табл. от 8 мг. Не зная дали го правят.
На мен ми е изписвано, но в началото сестрите не ми го даваха. След като разбрах и направих скандал после най-чинно си ми го даваха.
Иначе една таблетка Зофран струва 11 лева. Скъпо е, но си струва. Миналата година не съм повърнала нито веднаж от химията.

По лекарско указание - един час преди вливане се гълта 1 таблетка.
Втората таблетка се изпива на другата сутрин половин час преди ставане от леглото и това е.

Но това не е достатъчно. Аз си купувах и пиех Зофрана по моя си схема

Вечерта след вливането пиех втората таблетка. Сутринта трета и това от 8 мг. След това още 2-3- дни по половин таблетка сутрин и вечер.

Не се ли спази тази схема - един час преди вливане, вечерта и на другата сутрин, после и да пиеш Зофран, резултат няма.
Защото съм чувала, че със Зофран или без, все повръщали някои - не зная.
При мен действаше.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 08.10.07 22:39.



Тема Re: Зофраннови [re: vesela.bg]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано08.10.07 23:16



Сега разбирам, че има зофран на таблетки - не знаех това. Когато правех химиотерапия мои приятели ми бяха доставили зофран на ампули / не знам колко мл/ сестрата ми го сипваше в системата и ефекта при мен беше много добър.



Тема Re: Зофраннови [re: N_O6O6]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано09.10.07 11:35



На мен преди вливане на самото лекарство (с едно изключение) ми слагаха ампула Kytril и ми даваха една таблетка за в къщи. Тези неща се изписват и дават заедно с химиотерапевтичните лекарства! Следете да ги дадат!

Аз допълнително си купувах таблетки Зофран за следващите два дни - тогава минаваше силата. Ползвах и свещички.

Много е важно да не се повръща и да се пият течности, за да се запазят бъбреците!



Тема Re: Зофраннови [re: Thea]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано09.10.07 12:36



За съжаление наистина сестрите злоупотребяват, като се възползват от объркването или незнанието на хората. Така че най-добре, НАЧИНАЕЩ, в прав текст попитай в химиотерапията какво се изписва против повръщане. Ако ти отговорят - деган или нещо подобно, не разчитай че ще ти помогне и навреме си набави сама зофрана или друго по-надеждно средство. И преди да подписваш чети документите и питай. Персонала се вбесява от това, но от друга страна ще имат впредвид, че не си "кон с капаци".



Тема Re: Зофраннови [re: N_O6O6]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.07 13:09



Да де, права си че трябва да се пита. Ама някой, който за първи път му се случва, от къде ще знае какви са лекарствата, какво и как трябва и не трябва.
Знаем ние, дето сме патили и интересували и щото си говорим тук



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Зофраннови [re: vesela.bg]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 23:38



Зофрана продава ли се таблетки и къде в София има?



Тема Re: Зофраннови [re: aни]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.10.07 00:02



Продава се навсякъде.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: Зофран [re: vesela.bg]  
Авторusa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 13:42



sujelqvam i se izvinqvam 4e ne pi6a na kirilica, no problema mi e 4e nqmam. Na men zofrana izob6to ne mi deistva6e, su6to i Kytril-a. Nai dobroto protiv gadene i povru6tane e Emend, no e mnogo skupo. Za 3 hap4eta, koito se piqt v denq predi, po vreme i na drugiq den 400$. No e nai-dobroto, na men samo tova mi pomaga6e----nikakvi strani4ni efekti sled himioto-adriomacin i taxotere.
uspeh




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.