Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема полипи в стомаханови  
Авторsadness (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 11:10



Здравейте....преди малко се върнах от фиброгастроскопия и в момента нямам сили за нищо....отидох уж на преглед за диафрагмална херния но докато доктора ми гледаше стомаха с гастроскопа ме пита дали ми е правена друг път...защото виждал някакви полипи в стомаха....и ми каза, че трябва да направим втора и да вземе проба -биопсия....значи ли това...че развивам рак...искам да знам независимо дали отговорът ще ми хареса или не!...Направо ще полудея.....в такъв момент всичко около мен изгуби смисъл....отчаях се тотално



Тема Re: полипи в стомаханови [re: sadness]  
Автор iliana.k (новак)
Публикувано11.10.07 11:24



Полип не винаги означава рак!Но не трябва да се подценява в никакъв случай.



Тема Re: полипи в стомаханови [re: sadness]  
Автормarи (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 11:25



Не бързай с отчаянието, не знаеш още какво е положението..! Всичко по реда си.Спокойно изчакай резултата и какъвто и да е той, не може да се губи смисъл на всичко, както пишеш. Има борба, има надежда!Ние тук не сме умряли, нали виждаш....
Надявам се всичко да е наред!



Тема Re: полипи в стомаханови [re: sadness]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано11.10.07 11:47



Не си поставяй веднага диагноза де. Полипите в повечето случаи, поне аз мисля така, са доброкачествени. Самата дума - биопсия - е стресираща, а на практика значи само, че ще вземат малко късче от полипа за да го изследват.
И не бързай с отчаянието. Имал/а си невероятния шанс да видят и изследват полипите навреме, което си е голям късмет.
Изчакай резултатите спокойно и си мисли само как, каквото и да се случи, ще преодолееш с воля и желание. Така като правим всички в този клуб!





Тема Re: полипи в стомаханови [re: lumixx]  
Авторsadness (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 12:46



Благодаря за това, че откликнахте...толкова бързо...преди малко ми казаха, че е необходимо да ми дадат от онсодиспансера-някаква зелена карта или документ и да го занеса на личния си лекар...за да ми даде направление за хоспитализация в онкодиспансера....започна се ....нали.....не е на добре всичко това.....моя позната и тя така тръгна и на 36 год....като тръгна и не се върна никога повече....май съм тръгнал и аз по нейните стъпки....и аз тъкмо съм на 35год....таман........:(лллпоне синът ми който е на 7 год да е жив и здрав



Тема Re: полипи в стомаханови [re: sadness]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано11.10.07 13:22



Здравей Sadnes! Успокой се и не се поддавай на паниката. Ако си чел доста в нашия клуб, ще ти стане ясно, че при всеки случай нещата са индивидуални и не бързай да си правиш някакви заключения, още повече че нямаш и уточнена диагноза. Обикновено хората като чуят думата онкология или химиотерапия смятат, че човека вече е отписан. Но това не е така и доказателство за това сме всички ние тук, които години водим борба, НО СМЕ ЖИВИ! В името на сина си и семейството си се стегни. За себе си смея да твърдя, че децата ми ме спасиха. Стисках зъби да не показвам сериозността на диагнозата ми пред тях и това ми помогна да преодолея изпитанията. Желая ти кураж!!!



Тема Re: полипи в стомаханови [re: sadness]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано11.10.07 13:28



Ехо, къде хукна в онкологията?
Първо: полипи се премахват и по неоперативен начин при гастроскопия.
Второ: в онкодиспансера се ходи да се регистриаш чак след като е изследван материала и е доказано, че става въпрос за онкологично заболяване.
Трето: Не слушай хора, които и хал хабер си нямат за какво иде реч. Личния лекар може да ти даде направление каквото и когато той си пожелае без абсолютно никакви карти, бележки и тем подобни.

Вземи се в ръце, чочвече.
Ако си ми под ръка, такъв пердах бих ти хвърлила, че чак небето ще потрепери.
Хубаво де, шашнат си. Разбираемо е, ама къде тръгна на 35 години да мреш?
Първо си направи хистологията, след това имаш варианти за оперативно лечение, химиотерапия, алтернативни методи на лечение.
И ЗАПОМНИ!!!
ВСИЧКО ТОВА Е ЧАК СЛЕД ПОСТАВЯНЕ НА ДИАГНОЗА!
Айде сега, сипи си една ракия и партенките ще спрат да ти треперят.
И без пораженчески мисли! Ясно?!!



Тема Re: полипи в стомаханови [re: ket1234]  
Авторsadness (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 14:15



мерси за куража и подкрепата....не съм се отписал съвсем ...ама имам едно наум...:))) но в крайна сметка никой от тея доктори тук във Варна не се опита даже да ми обясни какви са тези полипи....от каде са се получили...изобщо пълно затъмнение...и да искам да не се шашкам...кадо не е наяасно човек.....



Тема Re: полипи в стомаханови [re: sadness]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано11.10.07 14:24



Да се надяваме, че четат членове на клуба от Варна, които да се включат и ти препоръчат добър специалист.



Тема Re: полипи в стомаханови [re: sadness]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.10.07 14:28



Ей, ако те хвана, такъв бой ще ти хвърля!!!!!!
Полипите за доброкачествени образувания. Махат се с гастроскопия /с една примка ги хващат и се вадят/. И задължително, каквото и да се извади от човешкото тяло се изследва. това ще ти направят и на теб.
Къде тръгна да мреш бе човек!?!?!?
На 100% съм сигурна, че всичко ще е наред и затова съм ядосана толкова време! Ти си поредния *******, който само като си помисли за "рак" вече си приготвя дрехите, с които ще го изпратят.
НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ БЕ ХОРАААААА! *****************************

Тая ярост ми е породена от 2-3- дни, когато пак моя приятелка - 36 год. ми разказа, как майка й е оперирана от рак на гърдата, направи химиотерапия, направи лъчетерапия, сега си пие Аримидекс... Та тая същата приятелка ме пита, има ли опастност за децата й, като ходят при баба си, а бабата си мие ръцете и ги трие в хавлиената кърпа - да не зарази с нещо децата.... И свекървата също, ходи след нея и събира хавлиените кърпи..... И това става във Варна. Ама всички хора във Варна ли са толкова ***** ......
Бе всички в България ли са толкова ***********************?????

И това да става в 21-ви век??????

ДУМИ НЯМАМ! *****************************************************

Няма да се извинявам за думите си, няма да успокоявам никого!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 11.10.07 20:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.