Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Стаята на Весела №3нови  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.08.07 12:54



Ето и поредната стая от моя апартамент


Тук ще правя дневник на поредната си химиотерапия с Таксотер.
Няма да повтарям историята си /има я във Визитника/, пиша по въпроса непрекъснато и се знае.
Ще повторя само началото. Поради открити две мети в черен дроб започнах поредната химиотерапия.

15 август 2007 - първа вливка

Чувствам се доста добре. Единственото е болка в главата и черепа. Гърло и език като изгорени. Помага гаргара с чисто и качествено уиски
Вчера ми беше по-голям дискомфорта, днес съм сравнително добре. Само малка тежест в главата.
Нали съм по експериментите, за тази химиотерапия с ваша помощ реших да не приемам бирена мая и фолиева киселина /само в краен случай за 2-3 дни/, нито Натанал, но това не е окончателно решение, мисля че ще го започна. Миналата година се чувствах добре от него.

В момента вземам сутрин стафиди, накиснати от вечерта в гореща вода Направих си рецептата вино, мед, карамфил и канела за левкоцитите и хемоглобина. Ще правя клизмите отвреме навреме. Джинджифил в чая.
Герисан 3 х 1 капсула.
Всички други хранителни добавки съм спряла - вит.С, селен, вит.Е, Вета каротин, лапачо, гъби и т.н.
Калция с вит.Д и магнезии мисля да си го продължа.
Сок от червено цвекло и моркови - ох, как ме мързи да го правяяя....
Това е засега.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от *jull** на 21.03.09 16:48.



Тема Re: Стаята на Весела №3нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано18.08.07 13:57



Няма да навреди, ако към сока от червено цвекло и моркови прибавиш картоф. Черният ти дроб ще се зарадва.





Тема Re: Стаята на Весела №3нови [re: *jull**]  
Автор breastcansersurvivor (USA)
Публикувано18.08.07 14:12



здравей Веси, аз минах 6 химиотерапии с таксотер, заедно с адриомаицин( червената химия). Както бях писала аз се лекувам в САЩ и тук тази терапия ми се приложи след поставянето на диагнозата-нямам мети. Заради таксотера тук ми обясниха, че трябва да ми се слага и декадрон в системата, което е стероид. И аз имах чувството на изгорени език и уста, но минавя за седмица две, жабуренето със зехтин помага. Иначе често се срещат обриви по тялото, почерняване и опадване на нокти и болки в костити. За ноктите знам че е хубаво да се мажат е масло от чаено дърво. Аз лично не съм имала такива проблеми, само преди края ми се появи херпес зоостер- от намалената ми имунна система- много е болезнено, но минава.... Желая ти успех и сила, вярвам, че ще се справиш





Тема Re: Стаята на Весела №3нови [re: breastcansersurvivor]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.08.07 17:00



Тук пък се прилага Дексаметазон. Инжекция вечерта и инжекция сутринта преди вливане. Страничните ефекти са различни при всички, затова пиша тук, да допълня списъка с моите странични ефекти

Болките в костите /не силни/ се появиха сега следобяд. Но всичко е поносимощом още не съм посегнала към обезболяващите

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Стаята на Весела №3нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.08.07 17:02



Сега пък и картоф, а толкова ме мързи да приготвям тези сокове, пък и да ги пия после....Ако беше за някой друг щях да се изтрепя, ама нали е за мен...
Ще купя картофи и ще започна да прибавям към цвеклото, благодаря ти, че ме светна



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Стаята на Весела №3нови [re: *jull**]  
Авторeднa жeнa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 18:07



сокът от суров картоф не е ли вреден?



Тема Re: Стаята на Весела №3нови [re: eднa жeнa]  
Автор *jull** (())
Публикувано18.08.07 18:39



Напротив, полезен е! Ако, разбира се, картофът не е прорасъл. Но пък с прорасли картофи има една чудничка рецепта против рак (от категорията лечебни природни отрови).



Редактирано от *jull** на 18.08.07 18:40.



Тема Тежконови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.08.07 19:09



Хора, слон ми е седнал на гърдите от два часа и не ще да стане....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: Тежконови [re: vesela.bg]  
Автор Buba67 ()
Публикувано18.08.07 21:11



Кажи на слона да се маха да не идваме с пушките!



Тема Re: Тежконови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано18.08.07 21:22



Пробвай докато пийнеш едно уиски.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.