Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯ ПРИ РМЖнови [re: nelly_83]  
Автор MamaD (новак)
Публикувано23.04.09 11:14



Nelly_83, 15 постинга по- нагоре Thea е описала какво е взимала с Taxol и се е чувствала добре.В началото на темата, пак тя е дала подробно обяснение за препарата. Прочети ги.Ще ти помогнат.Изглежда лекарствата които тя е взимала не винаги са практика и трябва да се настоява пред лекарите за тях.Нали се сещаш - все гледат да си спестят нещо.Не знам дали се полагат безплатно, трябва да говорите с химиотерапевта си, но дори и да не са безплатни и ако лекарят се съгласи с подобна схема, вземете и ги, много е важно майка ти да се чувства добре въпреки химиотерапията.Успех в лечението мила!



Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯ ПРИ РМЖнови [re: MamaD]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано23.04.09 12:56



Предложената от мен схема за добавки към Таксола е по рецепта на самия Онкодиспансер, само че аз си купувах лекарствата и търсех кой да ми слага инжекциите.

Отново изразявам убеждението си, че борбата трябва да бъде масирана, без никакво изчакване и с най-ефективното лекарство към момента.
Освен това едновременно да се помага на организма с добавки, за да може и имунната система да унищожава останали туморни клетки.

Успех!!



Тема Re: Консултация по химеотерапиянови [re: vesela.bg]  
Авторabvgdo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.10 18:48



Здравейте.
Днес бях на четварта червена химиотерапия,но сега ми вливаха една банка повече.Попитах какво е и ми казаха,че е :Трансметил.На мен това нищо не ми говори,а никой не ти обяснява.Моля,ако някой знае нещо по вапроса да пише.Много сам обаркана.



Тема Re: Консултация по химеотерапиянови [re: abvgdo]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано04.05.10 19:11



Здравей! Трансметил се влива, когато някой от чернодробните показатели е извън нормата, т.е. той ги нормализира и способства за нормалната функция на черния дроб. Явно отклонението ти е малко, защото в противен случай няма да ти направят ХТ. Не се безпокой, няма странични ефекти, на мен ми го вливаха ежедневно и продължително. Следващия път си разгледай кръвните изследвания и пак питай.





Тема Re: Консултация по химеотерапиянови [re: nadia_O6O6]  
Авторabvgdo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.10 19:32



Наде,благодаря ти ,че се отзова на вапроса ми толково барзо!





Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯ ПРИ РМЖнови [re: Thea]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано04.05.10 21:39



Постингът на Thea е много точен, освен дексаметазон е необходимо и преднизолон, а също и нещо противоалергично. Казвам го от личен опит, защото първият път аз направих алергична криза , въпреки дексаметазона и преднизолона. Но сестрите и лекарите се справиха с мен без проблем и на всички следващи вливания започвахме с голяма доза противовоалергични. Но всички тези медикаменти за премедикация на мен ми ги изписа лекарката и ми обясни как точно да ги пия. А преди самото вливане на таксола ми вливаха противоалергични и нещо за сърце, които си бяха от диспансера, не съм ги купувала. А колкото до болките - при всички е различно. Аз пиех течен аналгин и аулин, но без особен резултат. Но имаше жени заедно с мен, които намаха силни болки. Попитайте химиотерапевта за обезболяващи и не се плашете- и най силните болки са два - три дни. Освен това от таксола не ти се гади и не се повръща. Лично аз го "харесвах" повече от червената химия

,ако изобщо можем да говорим за харесвана химиотерапия



Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯ ПРИ РМЖнови [re: svety7]  
Автор naneta1 (новак)
Публикувано12.05.10 22:54



Ако има някой, който прави химиотерапия в момента в Онкологията, Дървеница нека даде знак - да си обменим информация и да пием кафе! naneta@abv.bg



Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯ ПРИ РМЖнови [re: naneta1]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано12.05.10 23:08



naneta1 здравей мила, мама правеше ХТ в Онкологията но това преди повече от половин година, сега на всеки 20 дни в болницата за Херцептин. Ако мога да съм ти полезна с някаква информация ще се радвам да помогна. Ако искаш пиши ми на лични или на е-мейл.

А в неделя на срещата ще се видим и на живо



Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯ ПРИ РМЖнови [re: nelly_83]  
Автор naneta1 (новак)
Публикувано14.05.10 19:51



Нели, майка ти се казва Вили и е от Сл.?! Ако е същата симпатична жена - изпреварихме те - днес и надувах главата няколко часа...Ще ми е интесесно да се убедя за сетен път, че светът е малък и няма нищо случайно! До неделя!



Тема Re: Консултация по химеотерапиянови [re: vesela.bg]  
Авторabvgdo (Нерегистриран)
Публикувано20.05.10 13:53



Здравейте.
Искам да попитам колко лимфни вазела се махат при операция с премахване на цялата гарда?На мен са ми махнати 9 с метастази в 4.Казаха ми ,че всичко са изчистили,а тук прачетох,че има махнати по 11 лимфа и започнах да си мислч дали пак нещо при мен не е направено както трябва.При мен рака е ІІстадий,ХЕР е негативен(1+).Имах 3 червени химии,25лачетерапии и още 3 химии.На 4.05ми беше четвартата и започна пак да ми пада косата.


Успех на всички в тази гадна борба




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.