Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: desi_2008]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.01.11 17:39



Ако си решила да търсиш алтернативи, виж книгата на Генадий Малахов
"Рак и тумори" - има я в по-големите книжарници, вероятно и в интернет.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: desi_2008]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано30.01.11 20:59



Деси, лечението със Сутент, или Нексавар ще се назначи от онколозите които се занимават със случая на майка ти. Това са утвърдени форми на лечение и не е нужно да си в програма. И двата препарата са под формата на таблетки и подтискат дейноста на няколко растежни фактора, основната им цел е спиране на образуването на кръвоносни съдове, които да хранят туморите. Туморите на бъбрек са много силно кръвоснабдени. Това не е химиотерапия, а прицелна терапия. Е, мен, ако ме питаш, пак е химия, но, така му казват докторите.
Та, значи, сега трябва да се настоява започване на лечение със Сутент, или с Нексавар. Тези лекарства са от скъпоструващите и ще трябва да се оформят дикументи по отпускането им. Преди започване на лечение обезателно трябва да се направи скенер с венозен контраст за да може после да се направи оценка на отговора от лечението.
Колкото до алтернативи, ами има готварски подправки - розмарин, мащерка, риган, босилек, джоджен - богати са на есенциални мастни киселини от сем. на терпените (затова имат такъв силен аромат). Та тези терпени подпомагат апоптозата на раковите клетки. Магданозът и целината пък съдържат апигенин и той също подпомага клетъчната смърт. Това е само съвет, не е насока за алтернативно лечение.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: MamaD]  
Автор desi_2008 (непознат )
Публикувано31.01.11 11:17



Все още не знам ,как да боравя с отговорите,така че извинявайте,ако не спазвам точно правилата.Днес мама трябва да е при онколожката,но се говори само за химеотерапия ,а, не за Сутент,а аз доколкото четох химеото не действа на този вид рак.Книгата на Малахов ще се опитам да я намеря,мецдувременно си купих една друга,която много ме впечетли и вярвам ,че може да помогне с насоки на всички търсещи алтернатива чрез някакви билки или храни.Книгата сега е при мама,но като я питам,как се казва непременно ще пиша,може да е от полза и на други хора.А за лечението с газ някой може ли да ми каже,дали е удачно при изваден бъбрек.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: desi_2008]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.01.11 12:33



За газта мисля, че няма кой да ти отговори, защото алтернативните методи споделят само хора с личен опит, а не помня аналогичен на вашия случай да е коментиран тук. Затова ти посочих книгата на Малахов - там има лечение с газ и може би ще намериш отговор на въпроса си. Ако намериш информация, ще те моля да я споделиш.

П.П. Между другото, опитах се да ти пиша на Лични, но не ми прие съобщението.
Ако искаш, пиши ми ти - да видим дали ще мога да се "закача" с отговора си!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: *jull**]  
Автор desi_2008 (непознат )
Публикувано01.02.11 12:22



Здравейте,

пак съм аз и се надявам да са повече хора на линия.Днес се опитах да намеря инфо за ваксината TroVax,даже писах мейл на някаква Био Медикал в Лондон,но се съмнявам,че ще отговорят.Накой знае ли ,дали изпитанията са свършили и дали тази ваксина се продава.В тази тема преди доста време е писано,че я има някъде в Румъния.Съпругът ми има там роднини румънци и мога да ги помоля за помощ в превода,но трябва да знам координати на клиниката или там ,където се продава.Ако някой може да помогне ,да ми пише.И ако може ,кажете ми,как може да пусна този въпрос и в други теми на клуба,за да го видят повече хора.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: desi_2008]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.11.11 15:57



Здравейте Деси,
ако може да ми напишете как се развива случая с майка ви, с каква терапия я лекувате и има ли подобрения. Става въпрос за баща ми със същата диагноза само че стадий 4, т3н2м1 и съм доста притеснен относно лечението....предварително благодаря и успех и кураж на всички борещи се с рака!



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: yraaa]  
Автормuлa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.12 06:55



моля помогнетеееее.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: мuлa]  
Авторmila (Нерегистриран)
Публикувано22.01.12 07:05



stava vuptos za svekurva mi...mnogo e zle jenichkata, mnogo q obicham...sega sum i poruchala MMS ot usa i 6te vsema i gas...trqbva da se deistva burzo...tq trqbva da jivee, shtebpisha na kirilica sledva6tiq put OBESHTAVAM



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: mila]  
Авторmila (Нерегистриран)
Публикувано22.01.12 07:11



забравих да спомена, тя е оперирана и е махнат десният бабрек,преди 3 месеца) а сега се появиха разсеиките, моля за сьвет, моля ви добри хора....трябва да я спасим, моля вииии





Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: mila]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано22.01.12 08:01



Майка ми е както и твоята свекърва-премахнат десен бърек и мета във белия дроб.
Единственото нещо което ни помага засега е лечението във интегративна медицина със Инсулин Потенцирана Терапия,озон терапия,термотерапия,витамин C.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.