Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: mamma]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 19:22



Да ви кажа чесно нищо не разбирам от диагнози даже за нашия нищо не знам .Докторите имат навика да не казват нищо.Не мога да ви дам никаква поезна информация но вижте за това лекарство сутен знам че е много скъпо интересувайте се дали и тук не го пускат .Успех и пишете за всичко което разберете.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: mamma]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 10:16



Здравей, мамма!
yra е писала доста по този въпрос по-горе. Жалко, че напоследък се изгуби и не пише. За това лекарство нищо не съм чувала. Но смятам до месец да ходя на профилактичен преглед и да попитам лекарите. Ако науча нещо, обезателно ще пиша. Съжалявам за баща ти. Къде го оперираха?Доколкото знам хипернефромата е най-разпространения тумор на бъбрека. Трябва да питате лекаря дали тази ваксина е подходяща за него. Сега трябва да се пази другия бъбрек.
Желая ви успех!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 11:20



Аби, Русе-чета ви почти всеки ден..........Как сте?Днес нещо не мога да заспя и реших да напиша 2-3 реда!Незнам защо . но в последните няколко дена заспивам в 3-4 часът!Иначе как е настроението при вас, вярвам всичко е наред!Прегръщам ви!Пишете по-често!!!!!!!!!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 13:05



Аааа, четеш, а не пишеш...ама, че си дявол!

Даже малко се притесних за теб! Изчезна и толкоз...
На мен ми е коронния номер това. Вечер заспивам бързо. После се будя към 3-4 часа и ме хващат черните мисли... Много е гадно. Понякога отива до 6 часа докато съня ме надвие. Чакам с нетърпение да се зазори, сякаш тогава страшното ще отмине...Когато почна да мисля логично, си казвам- страшно няма. Но когато емоциите вземат връх...ела ме виж. И ми стана кофти като спря да пишеш. Все поглеждам, а те няма. Кажи ти как си? Разкажи как е при вас след операцията- прегледи, изследвания, профилактика. Какви препоръки ти дадоха? Сигурна съм, че там е по-напред медицината. Всичко ще ни е от полза. Аз тук останах с впечатлението, че излезеш ли от болницата, оставаш сам. В смисъл- личния вече си му извън компетенциите, диспансеризиран си по местоживеене, но само толкова, този, който те е оперирал пък си е свършил работата и толкова- до там, ходиш където искаш за изследвания, но кой ще ти ги разтълкува...не е ясно. Поне така е при мен. На практика няма един лекар, който да следи всичко по твоето заболяване и който да е заинтересован. За мен това не е добра организация, ако изобщо може да се нарече организация. По-скоро е хаос- всеки за себе си. Затова ще е от полза да кажеш как е при вас и евентуално да извлечем полза за по-пълноценно лечение и профилактика.
Радвам се, че се появи!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 22:16



Здравейте, пак от Калгари!Значи тук след като ме оперираха , хирургът прецени, че нвмам нужда от допълнителна терапия-на базата на хистологията-и определи в рамките на 2 години на всеки 6 месеца пълни кръвни изследвания, и то основно да се види функция1та на другият бъбрек, знаеш за нашият случай няма тум. маркери., рентген на бял дроб и това е-на 5тата година скенер и после край!Хирургът прати тези препоръки по компют. на мойто GP и той е длъжен да ги следи!Но тук това, което ме дразни, че много някакси преекспонират тази диагноза-пролетта, мойта лекарка ме разнищи от ненужни изследвания-дори колоноскопия, анализ на фекалия, мамография и т. н Значи може да ви се струва, че говоря глупости, но квот ние писано това става- мобе да разчекнеш от изследвания-нищо да не открият и след1-2 месеца рецидивче.....или метичка...Аз все повече се осланям на Господ(мога да бъда анатемосана за това, но пък така го чувствам!!!!!!!!)Скоро четох за президентът на Словения-той(не му помня името)е бил опериран от бъбречен рак може би 5-6 години назад има разсейки в бял дроб и черен дроб , не ходи по лекари и купища изследвания, тотално променя начинът си на живот(Може би точно това е разковничето!)-живее в селска къща, сам си пече хлябът,,,и т.н. Казва че се стреми да забрави изобщо, че някога е имал такова нещо в организма си.....Моге да прочетете за него в интернет-той сие все още действуващ президент на Словения, т.е. и работи, и се среща с хора, и пътува...Подобна съдба има и колоездачът Луис Армстронг-имал е рак на тестисите със разсейки по белият дроб и мозъкът, бил е на 28години-прави тотална промяна в начинът си на живот, та дори май преди 2години спечели тур дю Франсе.....И така за мен всичко е въпрос на избор да уцелееш, промяна-и външна и вътрешна, и огроооооооооооомна доза КЪСМЕТ!!!!!!!Целувам ви!Пишете!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.10.07 22:24



Абсолютно си права! Ти вече започна ли да променяш начина си на живот? Разкажи, ако искаш... Мисля, че това е интересна тема и може да мотивира повече хора да започнат да работят над себе си в тази посока!
Дали не трябва да я изведем като самостоятелна? Нещо от рода на: "ДА ПРОМЕНИШ ЖИВОТА СИ" или "ДА ОЦЕЛЕЕШ", например...





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.10.07 23:01



Давай новата тема за да споделя и аз



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 23:03



Стремя се да се променям Jуll!Трудно е на 40 години, но не е невазможно!Спрях да пуша(бях сериозен пушач 24 години!)Избягах от България, после от първият канадски град в който живях-Монтреал-пропътувахме5000км.барабар с дакелът и котето ни........Сменям си тотално професията от инж.химик, почвам от декември да уча за мед. сестра-2 години-не е малко , но не е и много като време!Разкарах всички непочтени хора около мен....или ако видя че са такива изобщо не се заномавам с тях, а преди от куртоазия все търпях!Окончателно се обедих(идвайки тази година в България),че леля ми и баща ми ме имат само за ходеща доларова банкнота, изобщо не им пука аз как съм здравословно, как е семейството ми....имаме ли и ние проблеми там далеч на север....прекратих (колкото и мъчително да беше)Отношения с тях.Естествено при някаква спешна ситуация пак съм насреща, но....като цяло по-далече по-добре!Сега постепенно свиквам с мисълта, че аз всъщност мога да разчитам само на себе си , мъжът ми и синът ми-лошо е. че приателите ми са далеч............, но поне истинските си ги имам и държим един на друг!!!!!!!!!!!Така малко по малко човек става по-силен, а от там и някак си по-здрав!Темата е интересна може да я продължим!целувам ву!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 23:08



Веселушка, ако искаш може да преместиш последните ми разсъждения в нова тема, би било чудесно!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.10.07 23:14



Нееее, ти ще си ги напишеш там, няма да ги местя.


Нови неща разказваш, което ми харесва! Доволна съм от теб!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.