Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:43 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Автор daughter_ (непознат )
Публикувано08.02.12 15:03



Здравей chriss,
Първо да ти пожелая на теб и на семейството ти много кураж и късмет :-)

Относно препоръки за хранене, аз ще се присъединя към anastasiar че трябва да се избягват месото и млечните продукти, както и всякакви пържени или много мазни храни. Храненето е много обширна тема що се отнася до хора с подобни диагнози, и като цяло (моето мнение не е миродавно) се обединяват около избягване на животинските продукти и наблягане на плодове и зеленчуци. До колкото четох стандарт е сок от червено цвекло, моркови, ябълки. За цитрусите като че ли не всички са категорични. Едно от съображенията е че съдържат много фруктоза, а туморните клетки се хранят предимно със захарите в кръвта и с желязото от животински произход - затова и се избягват животинските храни. Предполагам че никой не би ви спрял да носите сокове на майка си в болницата. Много вода, течности, билкови чайове за пречистване - може би някакви за бъбреци.
Относно хранене, диети, билки, има страшно много неща изписани в темите за алтернативно лечение. Аз лично много се бях объркала покрай толкова много информация. Иска ти се някой да ти сдъвче и смели всичко и да ти напише рецептата какво кога и как трябва да се прави :-) На мен лично най-голямо доверие ми спечелиха подходите на Йоанна Будвиг и Хулда Кларк - чисто субективно мнение:-)
Иначе има раздел във форума "ХРАНЕНЕ НА БОЛНИТЕ":


Друг е въпроса че както ти пишеш майка ти е доста отпаднала и отслабнала и може би сега не е момента да започва някакви хранителни диети, а напротив трябва й подсилваща храна. Сигурна съм че лекарите в Токуда ще са достатъчно отзивчиви и ще направят нужното:-)
И не на последно място - парите не са малко наистина, но по-важното е че сте намерили същността на проблема и че имате лекуващи лекари които са се ангажирали да помогнат! Не искам да влизам в подробности да ти обяснявам колко важно наистина е това. А на нас ни изглежда че се подразбира от самосебе си.
Стискам палци, успех и пиши как сте :-)



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: daughter_]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 12:23



Благодаря за всичките отговори :) При нас нещата не се развиха както очаквахме.... Мама счупи крак когато я приеха за операция на бъбрека и съответно направих операция на коста. След това уж се възстановяваше добре и трябваше да се направи другата операция, но анестезиолозите отказаха упойка - просто казаха, че общото й състояние не позволява.... Доста е обездвижена от метастазите в счупения крак и сега откакто си я прибраме като че ли е по-добре и предимно спи. Но се чудя от тук нататък какво ? Има ли шанс за лечение със СУТЕНТ. Много ми се иска да й се влива и зомета понеже на някой места костите доста са се стопили. От кой зависи това дали тези лекарства биха се отпуснали. Ние напрактика нямаме биопсия на бъбрек- само скенири и ехографи. С тези документи ако отида в Онкология биха ли задействали нещо. Също се чудя, може ли да се правят вливания по домовете- просто в момента няма шанс да мъкна мама по болници. Ако някой се включи ще съм му мноооооогоо благодарна





Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.12 12:55



Здравей, без биопсия няма как да назначат Сутент. Вливки по домовете не се правят, но има таблетки за костни метастази, казват се бондронат. Всичко това се решава от онкологичен комитет. Вземи епикризите, личната карта на мама и я регистрирай в Онкологията /на регистратурата/. До седмица ще разгледат случая и на онкологичен комитет и ще излязат с протокол. После ще мислиш какво да се прави, според препоръките.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: Buba67]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано22.02.12 13:33



Благодаря за съвета - опитах се да го изпълня - т.е. регистрирах мама в Онкодиспансера. Но се получи едно голямо нищо. Понеже ние нямаме биопсия нито от бъбрек, нито от кост и ми казаха, че без хистология немогат да я лекуват. Ок такъв е закона, но що се отнася до костните метастази, при все, че имаме ЯМР и има фрактура на бедрото следствие на това и е документирано и в епикризи, не могат ли да се отпускат бифосфонати? Аз купих Зомета и направихме първа вливка, но това не си е работа да се купува така. Далеч не е евтино.....

Много ми е мъчно, че откакто знаем за проблема- от почти месец, никой нищо не ни обяснява, а нещата само се влошават . Може би въпроса ми трябва да бъде към темата за метастазите в костите, но понеже съм започнала да пиша тук се надявам някой да ми отговори на въпроса. Благодаря за всичките Ви отговори



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.02.12 13:49



Пак стигнахме до първоначалната точка. Така е, лечение само с доказано хистологично изследване /биопсия/, независимо дали за основния вид рак или метастаза. Никой ли не иска да вземе биопсия от бъбрека?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: Buba67]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано22.02.12 18:03



В Токуда не - макар, че говорихме там за биопсия на крака евентуално, пак ако анестезиолозите дадат упойка. Незнам къде другаде да питам. Чудя се за Пирогов или Окръжна Болница.Може и в Онко болницата....Незнам тя биопсията на бъбрека не е ли много тежка ката манипулация?Също така се чудя колко струва. Понеже сега започваме и лечение в клиниката по Интегративна медицина, а то далеч не е евтино.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано23.02.12 11:51



На мен са ми правили биопсия на бъбрека, не е страшно. Най-добре да се направи консултация с нефролог.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Авторнeлu (Нерегистриран)
Публикувано26.02.12 22:01



щом има доказани костни метастази, би трябвало да могат да й вливат зомета. защо не питате в исул в онкологичното отделение или в болницата в дървеница? там вливат бифосфонати. костни метастази се доказват най-сигурно с костна сцинтиграфия, но с тези бъбреци не зная дали няма да е противопоказна. в онкодиспансера се прави, на гама камера, сцинтиграфията.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: нeлu]  
Автор EFO75 ()
Публикувано27.02.12 14:55



В ВМА правят сцинтиграфия и на кости и на бъбреци.Вече има изотопи



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: EFO75]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано03.03.12 18:39



Здравейте, не съм писала скоро, че имаше толкова много неща...... Първо се отказахме от центъра по Интегративна медицина - много е мил лекаря, който идва вкъщи и не са лоши процедурите, но са много скъпи.... И от биописията се отказахме- оказа се високо рисова манипулация и като цяло се практикува в много краен случай, камоли в нашия. И така си оставаме без химиотерапия, купуваме си Зометата и така(незнам докога ще имаме пари и за това). Все още не мога да повярвам, че няма шанс за лечение от държавата. Сцинтиграфия приема ли се като доказателство. Понеже ЯМР го погледнаха и казаха, че не е доказателство. Поне Зометата да не я купуваме. Незнам....разбирам ги лекарите, че си спазват законите, но с 2 думи в нашия случай оправяте се и умирайте. А пък мама е все по-добре. Всмисъл отпаданала е, но почти няма болки като знам, че преди 3 седмици беше на 6 болкоуспокояващи на денонощи и наркотични и какви ли не , а сега само 1-2 аулина на денощие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.