Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема "ЖИВА ВОДА № 1"...  
Авторdaoford (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 15:14



"Живата вода"всъщност е алкално-йонизирана вода.Тя се получава чрез електролиза от обикновенна чешмяна вода,но с ВИСОКО "Ph"9.5-10.0.Лечебният ефект е именно в това високо "Рh"и в активния хидроксилен анйон(-ОН).Каква е локиката?При тези и при някой други заболявания,ако се премери Ph на прясната урина на пациента ,ще се види ,че е доста под нормалното 6.8-7.2.Обикноженно е около 5.0,което значи ,че в организма има повишена киселинност т.е.АЦЕДОЗА(под Ph 6.2).Ако започнем да лекуваме ацедазата(повишената киселинност)и Ph на урината достигне около 6.5 ,при проверка ще се установи, че кистите,туморите и метастазите са се свили. С продалжаване на пиенето на "жива вода",(средно около 20 дни)те ще изчезнат съвсем...Лечението с "жива вода"трябва да бъде подпомогнато и от определена диета.Основната причина за повишената киселиност е невазможността на организма да преработи по-голямото количество ПИКОЧНА КИСЕЛИНА ,която е отпаден продукт при използването на белтъчини от организма.Затова храната която отделя голямо количество пик.кис.трябва да бъде най-добре спряна.Захар ,месо всякакво,сирене,кашкавал,яйца,газирани напитки.По време на лечението ,а препоръчително и след това,се минава на вегетариянска такава.По възможност сурови плодове и зеленчуци богати на целулоза.И следващото условие е да се избягват тежък физически труд,стресови ситуаций и отрицателни емоций,те увеличават нивото на пик.кис...Ph на прясна урина се мери в домашни условия с Ph индикаторна хартия от около 4.0-7.0,по възможност да е през 0.2 интервал... (продължението утре ,сега трябва да излизам)

Редактирано от Buba67 на 15.06.09 17:21.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Авторaia1981 (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 16:59



Можели да ми кажеш как се приготвя?



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: aia1981]  
Авторkaloiana (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 04:08



Аз също се интерисувам от приготвянето на водата.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: kaloiana]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано11.09.07 07:49



Пратих вчера на "Jull",на личния и имейл цветна скица ,за да я качи(аз незная как).Ако искаш на лични мога да пратя тел. на д-р Нешев, който лекува с "жива вода"и прави тези апаратчета?Ще помоля Jull да го включат в списъка с адреси на лечители.С "живата вода"най-лесно се избягва "ножа"...



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Авторflora bg. (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 15:23



Чувала съм за лекуване със жива вода/е не тази от приказките,ех ако имаше наистина такава.../Не е зле да опитаме нали от всичко все опитваме...та Джул хайде покажи ни това апаратче.Макар1че пиенето на два литра вода с една кафяна лъжичка сол е по лесно и също толкова ефикасно пкакто това пс живата вода.От близо година пия тази солена вода1намалих кръвното,ослабнах и тонуса ми е за завиждане.В темата за книги за рака я има тази книга.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: flora bg.]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано11.09.07 17:27



Флора,полей си цветята с такава "вода"и виж дали ще има някаква промяна???



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано11.09.07 17:47



За Flora.бг и който се интересува от схемата за електролиза на водата - можете да си я свалите (със save image) от този сайт:



Много е голяма за качване тук.
Благодаря ти, Daoford
`

* * *

Редактирано от all*you*need на 11.09.07 22:39.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: all*you*need]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.09.07 18:29



Благодаря, че помести линк към схемата, защото аз направих безуспешни опити да изпратя тук самото изображение. Не зная защо не се получи...Моля, ако има някой, който може да ми обясни как се изпращат такива изображения, нека го направи. Предполагам, че и занапред ще трябва (и не само на мен)...





Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Авторaia1981 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 18:44



Само че аз немога да я приготвя най много да ме изгърми тока ,тая вода е за ел техници



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано11.09.07 18:51



*jull**,
Струва ми се, че за да качиш image, той трябва първо да е качен някъде, не можеш както аватара да си го Load-неш от твоя харддиск. Затова я качих на моя страница и с линк натам.
За сега не мога да я постна тук

. Като се науча как става, ще ти кажа.

* * *


Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Авторflora bg. (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 19:32



Слушай мило дете,ти на стария човек акъл не давай особенно ппък на препатили.Знакм какво ще им стане на пцветятя и ,но за съжаление не съм цвете макар че нося това име.Ако прочетеш книгата "Тялото жадува за вода" от д-р.Ф.Батманжелидж ще ти светне лампичката.Тялото има нужда от вода,обикновенна,чешмяна.Нашия организъм без сол ще загине.Не четеш ли най-новите изследвания които отхвърлят безсолните диети.Че ако обезсолиш организма си можеш да загинеш.Аз не отричам твоята жива вода ,не отричай и ти моята солена вода.А поф.д.м.н.Иван павлович Неумивайкин,който отговаря за здравето на космонавтите казва:на чаша вода трябва да капвате по 5-10 капки кислородна вода.Кислородната вода убива и доубива всички вътрешни врагове.Кара да заработи защитния механизъм на имунната система.Много интересна статия.Е този ли пофесор трябва да си полее цветята с кислородна вода,че да види какво ще стане?Ха-ма-ха!!!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: flora bg.]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано11.09.07 19:47



Флора, в книгата на д-р.Ф.Батманжелидж не се споменава КАКВА е солта. Преди да си купя книгата, доста четох из Нет-а за него и водата. Та на повечето сайтове е допълнено да се слага МОРСКА сол, която е много по-богата на микроелементи (съдържала около 80), а не готварска. Има резон. Аз я пия с морска, като я смилам, за да са еднакви лъжичките.

* * *



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: all*you*need]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.09.07 20:34



Имам въпрос.
Сигурни ли сме, че приемаме по-малко сол, отколкото е необходимо за човешкия организъм като дневна доза? Всички здравни организации по света гърмят, че човек приема многократно повече сол, отколкото е здравословно и апелират за ограничаването й във всекидневното хранене.
Иначе съм чела всички посочени от вас материали. Дори има и една "солена" диета, но не смея да я използвам...
По магазините не сте ли попадали на ситна (готварска) морска сол? Аз съм виждала и българска, и румънска, и израелска...





Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор nincka45 (непознат)
Публикувано11.09.07 21:16



В книгата на Петрас Шибилскис "Активирана и сребърна вода" пише: "При лекуване на онкологичини заболявания не се допуска използването на жива вода".


Наистина всеки сам трябва да решава, но все пак, на кого да вярва човек? А иначе се използват едва ли не за всички болести.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: nincka45]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано12.09.07 00:18



Прочетох го.Не посочва причини първо.Второ ,преди това дава като ФАКТ,че КРОТОВ СИ Е ИЗЛЕКУВАЛ АДЕНОМ НА ПРОСТАТА???пиейки АКТИВИРАНА ВОДА???Д- р Нешев от 94 год., освен себе си от аденом на простатата, е излекувал и много други с различни тумори и карциноми чрез пиене на "жива(активирана)вода"и подходяща диета...Когато фактите говорят доцентите(например)мълчат.Питай го защо не,след като "това нещо"работи?



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 04:51



Водата има свойства, подобни на човешкия мозък, твърдят учени
16.07.2007 13:47
Dnes.bg


Свойствата на водата да чува, вижда и запаметява информация, подобно на човешкия мозък, е едно от трите най-големи открития. Това каза на пресконференция инж. Живко Желев - председател на Единение "Ден" по повод на посещението в България на японския учен и изследовател на водата Масаро Емото - автор на световния бестселър "Тайните послания на водата".

Информацията се запаметява във връзките между водните молекули, поясни проф. Антон Антонов. По думите му празните пространства предават много повече информация и са много по-ценни, затова и хората изграждат стаи и ползват чаши за консумацията на вода.

Човекът излъчва биофотони, водата също излъчва биофотони, което е доказателство, че тя е жива, твърдят учените. Според тях е важно, когато държим в ръце чаша с вода, да излъчваме положителна енергия и мисли, които да предадем на организма си, като я пием. Когато в ръцете си имаме бутилка с вода, се увеличава и нашата възприемчивост, смятат изследователите.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: @]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано12.09.07 09:29



Много ти благоря "@",за тази информация!!!Това обяснява другите случай ,за които споделих с *Jull**,tetty71 и други в клуба,но на "лични".





Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.09.07 09:58



Не мога да разбера защо на лични си обменяте тази информация, или тя не е за всеки?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: vesela.bg]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано12.09.07 21:51



Весела!!!На 28.08.07 ти пратих на личния имейл описание на случая с моя колега...Ти ми отговори ,че след като се върнеш от морето ще ми дадеш отговор?И тъй като не получих никакъв ,(мисля че правилно прецених),реших че това "нещо" не представлява интерес за теб(ти ме забрави,защото явно не ми повярва,аз самият не можех да си повярвам в началото).Jull също бе много агресивна в началото(Jull извинявай ,това не е най-точното определение ),но сега е много по-сговорчива...Ако бях споделил тази информация тук ,ти може би щеше да ме пратиш в клуба на психично-болните?...Все пак, бих могъл да ти пратя на "лични" описание на няколко случая и ти да решиш дали да ги постнеш?





Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.09.07 22:10



Ако четеше повечко тук, щеше да разбереш, че съм в несвяст от една седмица и нито ми е било до и-мейли, нито до нещо друго.
Няма значение какво си ми изпратил на и-мейл. Няма значение е и моето мнение по въпроса. Това същото можеше да го напишеш тук в клуба, в отделна тема и да се обсъди, да остане като информация в клуба, а не да го обсъждаш с отделни хора.
Всяко нещо си има противници и привърженици. Коя съм аз, че да те пращам някъде си? Моята роля тук е съвсем друга. А ролята на клуба е да се попълва с всевъзможна информация в помощ на всички четящи. Тук се чете от хиляди хора. Единственото, което не разрешавам е реклама и то агресивно представена, както и грубо отношение към хората от клуба.
Иначе нормално обсъждане правим непрекъснато.
Не искам да обсъждам предложения, лечения и алтернативи на лични.
Аз не съм богоизбрана, че да ги обсъждате само с мен. Хората имат нужда от информация. И ако някой има такава, да я пише тук, а не лично на мен.
Винаги, когато нещо се обсъжда покрито, извън клуба намирисва!
Аз не одобрявам и не отхвърлям. Всеки сам взема решенията за лечението си!
Също така всеки за себе си взема решение къде да коментира - на и-мейл, на лични или в клуба пред всички.
Аз за себе си съм избрала - пиша и обдсъждам в клуба всичко - така поне се надявам, че съм в помощ на всички, а не на няколко човека! Затова, моля, не ми задавайте въпроси на лични, да отговарям на всеки персонално и поотделно! Нямам сили хора! И аз се боря като всички вас! Питайте тук в клуба. Насреща съм и отговарям на всички!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: vesela.bg]  
АвторKaloiana (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 06:22



А какво ще кажете за структурната вода. Някой има ли информация за нея, как действа, какво количество се пие, колко дълго. Как се създава, произвежда.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор siami (непознат)
Публикувано13.09.07 13:24



Мили хора,моля ви вслушайте се в daoford,аз самата много късно разбрах от него за д-р Нешев от Троян.Много ме стреснаха неговите думи по телефона-не знаеше нищо за случая на мама.Само ми каза,че енергиятя й си отива,че е много късно вече,но да не ме обезкуражава да опитам все пак нещо-конкретно за живата и мъртвата вода и рефлексомасаж.Без да знае какви операции е преминала ми каза,че далакът й не работи добре и няма бели кръвни телца да се борят с раковите клетки,а той всъщност е отстранен.Каза ми и още неща без никога да е чувал преди за нас.Бях безумно уплашена и реших че не може да е вярно всичко това, че е някак свръхестествено за моето разбиране това поставяне на диагноза по телефона от човек,никога досега не чувал за нас.Едно денонощие след този разговор мама почина,без да има сили за каквото и да било,тихо,пое си два пъти дъх и.............



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: vesela.bg]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано13.09.07 13:41



Искам да прочета за тези случаи.Така, както си ги разменяте на лични, не е честно към всички останали от клуба. Ако ще си общувате само на лични изобщо не повдигайте темата в клуба.





Тема ВОДАТАнови [re: feniks_m]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано13.09.07 14:26



Гледали ли сте филма "Великата тайна на водата"? Руски, научно-популярен.
Заслужава си да се види! и приложи нещичко от там.



Можете да го свалите от тук:



* * *


Тема до Гамбанови [re: daoford]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано14.09.07 00:48



Постинга на daoford, прехвърлям го тук от друга тема:

Гамба,втрещен съм от комбинацията ПОДАГРА и ОНКО заболяване???Ти си НАЙ-ЯРКОТО ДОКАЗАТЕЛСТВО за ОБЩАТА ПРИЧИНА "АЦЕДОЗА И ОНКО ДИАГНОЗА"!!!Причината и за двете е многото пикочна киселина вследвие най-вероятно приемането на храна отделяща много пурини т. е.МЕСА,най- вероятно пушени."ПОДАГРАТА е болест на богатите".Единствената причина за нея е високото количество ПИКОЧНА КИСЕЛИНА отделяща се при усвояването на белтъчините от организма, която се отлага в ставите и обикновенно започва от палеца на левия(или десния)крак!!!Причината за появата на туморни клетки (виж "ЖИВА ВОДА"),също е високата киселинност на твоя организъм???...Опитай с един съвет от мен:ИЗЛЕКУВАЙ СИ ПОДАГРАТА,но не с"Би профенид",а като направиш необходимото:"Ph"на прясната ти урина да стане 6.5-7.0.Сега ,ако я премериш ще е под 5.0.Ако качиш "Ph"-то на урината си с диета ИЗКЛЮЧВАЩА храни отделящи голямо количество пикочна киселина(повтарям за да се запомни)и пиеш "жива вода",малко СЛЕД КАТО ИЗЧЕЗНЕ ПОДАГРАТА,НЯМА ДА ИМАШ НУЖДА ОТ ХИМИОТЕРАПИЯ!!!Стига ДА НЕ ДОПУСНЕШ "Ph"-то ДА ПАДНЕ ПОД 6.0 за по- продължително време.Не зная каква ти е диагнозата и какви точно "лоши клетки"се опитваш да мориш или подтискаш, но ще направя едно сравнение.Както на плевелите като им махнеш почвата и увисвайки във въздуха изсъхват, така и на раковите клетки като им отнемеш киселата среда загиват...Съветвам те ,пробвай.Това не е химия,това е "ВОДА".Тази "вепизида",след като е изостряла подаграта ти... ???Сети се сам...Ще ти помогна:ЗНАЧИ ЧЕ Е СВАЛЯЛА РН -то ти.Увеличавала е киселинноста...ЪЪЪЪ..ПСУРДдд...НЯМАМ ПОВЕЧЕ ДУМИ...Весе, набрах смелост да изкажа свободно мнението си тук във форума ,а не на лични.Дано не съм те разгневил???(Последното изречение бе шегичка.Sorry)

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: до Гамбанови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано14.09.07 01:11



И да допълня,че от три години не правя химиотерапия,но изпитвам ужас при мисълта за това и ми се повдига защото просто нямам вени.Пак ще чета това което си писал/а защото май не мога да го схвана както трябва ,но (ако не бъркам) всички се стремяха да ми свалят киселинноста на урината тогава ,а ти говориш да я кача...какво става в крайна сметка??????И ако това е начина да избегна някой ден химиотерапия съм съгласен на всичко



Тема Re: до Гамбанови [re: Гaмбa]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано14.09.07 07:44



ГАМБА,това което те са искали ,е правилно(да ти свалят киселинноста...).Това което ти казвам аз, е същото.???Ще ти го обясна по просто:Когато ти казвам да качиш РН-то значи да свалиш киселинноста.т.е.Когато РН е НИСКО около 5.0 например, КИСЕЛИННОСТА Е ВИСОКА.Отвеждането на излишното количество ПИКОЧНА КИСЕЛИНА от организма ,толкова много,че при теб вече е КРИСТАЛИЗИРАЛА В СТАВИТЕ (това е причината за режещата болка в тях),води до покачване на стойностите на РН показателя.С две думи:При ВИСОКА КИСЕЛИННОСТ "РН"-ТО Е НИСКО (под 6.2 "ацедоза").При РН 6.8-7.2 НЯМА киселинност,има АЛКАЛНО-КИСЕЛИНЕН БАЛАНС.Пиейки АЛКАЛНА ВОДА("ЖИВА")ти помагаш на организма си по бързо да неутрализира излишната "пикочна КИСЕЛИНА"и РН от 5.0 да се качи над 6.2.Ако и сега не си го разбрал, ще се опитам да ти го обясня още по простичко на "лични"(ако ми разреши веси)...



Тема Re: до Гамбанови [re: daoford]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано14.09.07 11:59



Как да не го разбрах ,разбрах го .Така е като влизам вечер в полусънно състояние и обременен с други неща.Благодаря.Сега ако ми кажеш и откъде да си набавя апаратчето ще съм ти благодарен......и започвам сериозно да си мисля,дали леката форма на подагра не е провокирала заболяването ми



Тема Re: до Гамбанови [re: Гaмбa]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано14.09.07 12:56



Oтзад напред."Леката форма на подагра" е ПРОЖЕКТОРЪТ ,който ти е светел в очите и ставите,че ПИКОЧНАТА КИСЕЛИНА в тялото ти е в прекомерни количества.ПОДАГРАТА при теб не е била провокатор,а ИНДИКАТОР!!! Тя кристализира освен в ставите(подагра),по костите(шипове)по вътрешните органи(кисти), в кръвоносните съдове ,където се образуват тромбози, и в капилярите които се стесняват и нарушават нормалното хранене на клетките и ги обричат на "гладна смърт".И те, КЛЕТКИТЕ, ЗА ДА ОЦЕЛЕЯТ ,ЗАПОЧВАТ ДА ЖИВЕЯТ БЕЗ КИСЛОРОД...ДИШАНЕТО ИМ СПИРА И ЗАПОЧВАТ ДА СЕ ДЕЛЯТ БЕЗ ДА МИСЛЯТ...Оцеляват без кислород и хранителни вещества като изяждат нормалните клетки отделяйки ензим който ги разлага...За апаратчето:Ти си инж.доколкото видях в профила ти,така че ако прегледаш предишните бележки ,ще намериш линка от който да си свалиш цветната скица.(Това бе сложно за мен.)Елементарно е за инж.,но ако го искаш готово, на "лични"ще ти дам тел. на човека който ги прави.



Тема Re: до Гамбанови [re: daoford]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 16:27



Здравейте и от мен!Тъй като преди някалко часа се свързах с д-р нешев по телефона,бих искала само да допълня казаното от даофорд - приемането на жива вода водело до разпадане на туморите и човек ги изхвърлял чрез урината.Освен това д-рът препоръчва да се поемат повече плодове и типов хляб,да се изключат за известно време зеленчуците и на ден да се ходи около3км пеша на чист въздух,веднъж на ден студено обливане с вода на корема.



Тема Re: до Гамбанови [re: daoford]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано15.09.07 02:24



Какъв инженер съм аз???????????????????????? Къде видя таз титла в профила ми?? Педагогическо е едното ми образование,т.е.--инженер на човешките души,но технически съм абсолютен профан.Дай телефона ,моля те да се обадя на човека.Благодаря ти!



Тема Re: до Гамбанови [re: Гaмбa]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано15.09.07 08:38



Пратих ти на "лични"тел.на д-р Нешев....Тук е забранено!!!!!!!

Редактирано от daoford на 15.09.07 08:39.



Тема Re: до Гамбанови [re: daoford]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано15.09.07 10:46



Благодаря ти приятелю,че отделяш от времето си !



Тема Re: до Гамбанови [re: Гaмбa]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано16.09.07 01:16



В сайт за билки прочетох, че копривата увеличава излъчването на пикочна киселина чрез урината.

Наред с другите й свойства ... Скоро моя близка ми препоръча чай от коприва, освен че действа най-вече кръвопречистващо, има и много други ефакти. Пречиствайки кръвта, повишава, грубо казано, качествеността й и оттам идва оздравителното й действие.

Две суп. лъжици във 1/2 л вряща вода вода и се вари около 15 мин.
Стои така докато се охлади, прецежда се и се пие 2 пъти на ден преди
хранене.

* * *



Тема до весела БГнови [re: all*you*need]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 21:37



Аз съм Калояна Имам проблеми с латинеца в този прозорец Трудно ми е да пиша, но искам да дам информация Предполагам, че си мъж, защото пишеш в мъжки род, нищо че името е женско Интерисувам се от апаратчето за Жива вода Аз дори немога да напиша е-майла си, не защото не искам, а защото или програмата нещо не е наред на формура, или аз незнам какво да направя, за да имам кирилица Дори и точката вече ми отказа



Тема Re: до весела БГнови [re: kaлoянa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.09.07 22:40



Калояна, четем всичко, не е нужно да повтаряш едно и също във всеки постинг

Използвай Кредора....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: до весела БГнови [re: vesela.bg]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано17.09.07 11:01



каква е цената на това апаратче



Тема Re: до весела БГнови [re: kattt_1]  
Авторkaloiana (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 18:47



От къде закупувате това апаратче



Тема Re: до весела БГнови [re: kaloiana]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано17.09.07 23:21



Kaлояна,на по предните постинги има сайт от който можеш да си свалиш цветната скица на апаратчето.Състой се от един "диод"KY715(или може да бъде заменен с какъвто и да е друг с подобни параметри),два "електрода"от неръждаема ламарина(могат да се ползват дори две лъжици)на разстояние 4см.и парче кабел със щепсел за да се включи в контакт.Подробности за двата съда ще видиш на самата скица.Те са още по елементарни.Всеки учител по химия или физика до 8-ми клас ,може да ти обясни ,как се прави електролиза.Ако все пак го искаш направено,напиши на търсачката на "DIR"-а"д-р НЕШЕВ ",търси само в този клуб и ще видиш тел. и адрес.Ако беше регистрирана ,щях да ти ги пратя на лични.Тук ,тел.са забранени!

Редактирано от daoford на 17.09.07 23:25.



Тема Re: до Гамбанови [re: all*you*need]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано18.09.07 00:54



В един буркан си държа изсушена коприва и си я запарвам отвреме-навреме,а и почти винаги използвам като подправка към супи



Тема Re: до Гамбанови [re: Гaмбa]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано18.09.07 01:24



Варене от време на време е чайче за кеф `



Написаната доза за ежедневно пиене е за лечение, ако имаш възможност, опитай известно време и виж как ще се чувстваш, измери си и киселинността - преди да почнеш и след това. Ако искаш, ще питам колко време е минимума, за да има ефект.

* * *

Редактирано от all*you*need на 18.09.07 01:37.



Тема Re: до Гамбанови [re: all*you*need]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано18.09.07 01:49



Ако не ти пречи попитай наистина колко е минимума,аз лично не знам към кой да се обърна, а и в момента като съм в ремисия и се чувствам добре съм бил пълен отбой на всичко и май се отнасям доста безотговорно към здравето си и се правя на сляп и глух



Тема Re: до Гамбанови [re: Гaмбa]  
Авторhptv (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 11:41



Какво става някои ползвали апарата за жива вода.Как мислите не е ли нехигени4но да се пие тази вода която е в брезентовото сак4е.Аз си закупих това апарат4е ,но много ме гнус да пия от тази вода .Брезента не ми вдъхва доверие.Не знам какво да правя



Тема Re: до Гамбанови [re: hptv]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано01.10.07 12:58



Аз ползвам от няколко дни апарата ,като предварително измих металните пластини ,а брезента изварих даже малко конците му разших,какво има толкова сложно : изпираш брезента и пиеш



Тема Re: до Гамбанови [re: Гaмбa]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.10.07 01:19



Извинявай, купи ли си апарата или си го направи сам (по схемата)? А има ли нещо особено във вкуса на водата?
И още един въпрос - смяташ ли да си премериш нивото на Ph за сравнение?





Тема Re: до Гамбанови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано05.10.07 00:28



Джул ,добре ,че разрових и втора страница на темите в клуба и видях,че си ми писала.Вчера и оня ден не съм влизал и поради това не съм ти отговорил.
Понеже съм " сръчен" в ръцете си закупих апарата,но наистина устройството му е много елементарно и човек сам може да го направи,но пък не е и толкова скъп.Вкуса на т.нар жива вода е много мек и ненатрапчив и се различава от този в чешмата,докато на мъртвата вода леко киселее.Това е което се усеща.Относно Рх-то си все се каня от аптека да закупя лакмусова хартийка,но като изляза сутрин и ежедневието ме грабва и забравям.Тази вечер установих ,че съм просрочил да върна книгите за библиотеката и ги сложих по средата на кухненската маса,но като напиша бележка и я забравя в джоба после кой да ме подсети:((.В момента в който измеря Рх-то ще докладвам за какво става дума..



Тема Re: до Гамбанови [re: Гaмбa]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.10.07 07:28



Благодаря! Написах ти бележка на "Лични".





Тема Re: до Гамбанови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано05.10.07 12:32



Къде мога да измеря Рх-то на водата и моето?Тук в няколко аптеки проверих днес и не продават такива неща



Тема за солтанови [re: *jull**]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 14:15



В България има много хубава сол LO Salt която е 66% калий и 33 % натрий, внос от Шотландия Също препоръчвам и френската Celtic Sea Salt с минерали www.celtic-seasalt.com



Тема Re: до Гамбанови [re: Гaмбa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.10.07 17:51



PH-то на урината не се продава в аптеките


Искаш да кажеш лакмусите /тестчетата/ така ли?
Бе изразявайте се правилно бе хора
На мен днес ми дадоха /позната/ от една лаборатория няколко листчета заедно с кутията, на която има схема с цветовете и какво се гледа.
Довечера ще докладвам как е при мен!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема До Daofordнови [re: vesela.bg]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 18:18



Моля те обади ми се Е valentinavelkov149@hotmail.com Благодаря



Тема Re: до Гамбанови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.10.07 22:19



PH на моята урина е 6,5

Току що я измерих, утре сутрин ще направя пак тест.

Не зная дали зависи от тестовете, но лаборантката, която ми даде лентичките /лакмуса/ каза, че урината трябва да е студена. Ако е топла резултата не е верен.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема PH-тонови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.10.07 10:37



PH-то на урината ми тази сутрин е 5.
Това било променливо така ли да го разбирам?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: PH-тонови [re: vesela.bg]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано06.10.07 11:08



Весе, и мен ме вълнува Ph-то.
Като поразрових, се спрях на долните 2 инфо:
"Ползата от пиене на течности (специално вода) - урината се разрежда и нейната киселинност се неутрализира. Концентрираната или кисела урина раздразва пикочния мехур, докато разредената урина се отделя по-лесно. Неприятното в този случай е, че това води до често ходене по малка нужда, съответно по-често ставане през нощта. Въпреки, че по принцип да се пият повече течности е от полза, от по-голямо значение е видът на изпитите течности. Тези от тях, като например кафе или плодови сокове, които подкиселяват урината, вероятно трябва да бъдат сведени до минимум.

***
"Реакция на урината

Тя може да се колебае в определени граници, но може да излиза извън тях в едната или другата посока поради различни нарушения при солите и ферментите, предизвикани от употребата на една или друга храна. Употребата на месо води до окисляване на урината, а млечно-растителната храна към увеличение на рН. Кисела реакция има при захарния диабет, при подагра или тежка бъбречна недостатъчност.

Алкална реакция се наблюдава при възпалителните процеси на пикочните пътища, при повишена киселинност на стомашния сок. Но при всички случаи реакцията на урината е показател за детайлни и по-обемни анализи."

Значи киселинността се влияе и от храната, и от поетите течности.
Според мен най-вероятно разликата при теб се дължи точно на това - сутрешната е по-концентрирана.

За себе си приемам обедно измерване


Утре ще питам един биолог за повече информация.

* * *


Тема Re: PH-тонови [re: all*you*need]  
Авторdaoford (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 15:16



Сутрин РН-то винаги е малко по ниско отколкото вечер.Пиенето на повече течности разрежда кръвта и помага за баланса,но ние тук търсим лечебния ефект,които идва от "агресивния"(в най-добрия смисъл на тази дума) ХИДРОКСИЛЕН АНЙОН.Той буквално търси свободните киселинни водородни катйони,свързва се с тях и се получава чиста вода която се извежда от организма.Има минерална вода с РН9.5,но ефекта не е оздравителен.Ако вземете две парчета желязо и ги доближите едно до друго,те няма да се привличат.Ако едното обаче е намагнитизирано, привличането ще е факт.Туморните клетки имат повишена киселинност.Чрез кръвта "агресивните"хидроксилни анйони влизат в химическа реакция на клетъчно ниво с киселинните водородни катйони,в туморните клетки и "повишават"тяхната вътрешна алкалност.Тази вътрешна алкалност е смърт за тях.Според научни данни(Малахов),повишаването на алкалноста само с 0.003 е достаточно да убие туморните и ракови клетки.Прието е че в човека има средно 5л.(5000мл.)кръв.При повишена киселинност, примерно РН5.0 в 1мл.кръв има 5000 хидроксилни анйона.В 5000мл.съответно25 000 000 хидр.анйона.При изпиване на 200мл."жива вода"с РН 10.0 внасяме в кръвта още 2 000 000(200х10 000=2 000 000) хидр.анйона,или общо 27 000 000 алкално-хидроксилни анйони.Като разделим общото количество хидр.анйони на общото количество кръв(5000мл+200мл.)получаваме РН 5.192.(27 000 000:5200=5.192).От получения резултат се вижда,че РН-то се е увеличило с 0.192.Какво значи това?Като разделим 0.192:0.003=64.Това показва ,че повишеното РН е 64 пъти по-силно от минималното повишаване на алкалноста, необходима за убиването на туморните и раковите клетки.На всеки 4 часа внасяйки в кръвта по 150-200мл."жива вода"се осигурява достатъчно мощна атака към тях, без де е нужно да се трови целия организъм и да се срива имунната система със химиотерапия...След първия ден може да се получи разстройство или урината да придобие млечно бял цвят и т.н.Тези моментни промени са доказателство че оздравителния процес започва.Може да има леко потъмняване или леко помътняване,но когато в урината се появят малки "пихтиести парцалчета,пухчета"значи че "живата вода"си е свършила работата.Това са мъртвите туморни клетки които се виждат без скенер или ехограф или туморен маркер и т.н...Искренно се надявам, че ви бях полезен...



Тема Re: PH-тонови [re: daoford]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано06.10.07 15:27



Весе, можеш ли да оцветиш никнейма на постигна ми?Пиша бавно и някак си ме изхвърля от системата,и се повявам като нерегистриран.Тази ми молба можеш да я изтриеш.



Тема Re: PH-тонови [re: daoford]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.10.07 15:52



Оцветяването на никнейма не го правя аз!
Когато пишеш регистриран - никнейма ти е оцветен!
Когато пишеш нерегистриран - никнейма не ти е оцветен!

И няма да ти изтрия постинга, за да видят и другите с какви простотии ме занимаваш! Ега ти! Цветът на никнейма ли е най-важен?!?


Извинявай, но не мога да ти го спестя това!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: PH-тонови [re: daoford]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано06.10.07 17:15



daoford,

много ти благодаря за обяснението. Аз още не съм започнала да пия Жива вода, но реших "профилактично" да проверя Ph-то. Лентите ми са с изтекъл срок (до юли), пък и на са през 0,5 , та сега търся нови и по-читави.

* * *



Тема Re: PH-тонови [re: vesela.bg]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано06.10.07 17:18



Весе, извинявай за намесата, но дао има причина за молбата си, която аз разбирам ...
Разбирам и теб ...

* * *



Тема Re: PH-тонови [re: all*you*need]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано07.10.07 00:54



Благодаря ти за разбирането!Аз също я разбирам и и прощавам "тона".Може би е уморена и затова е малко нервна...Това за регистриран и неристриран го зная.Допуснах ,че като Модератор ,освен да трие може и да създава, но съм надценил вазможностите и.Колкото до "най-важното",мисля че съм го поднесъл в предишния постинг.А и с цялата тема като цяло.Аз не съм онко-болен.Присъствието ми тук в този клуб е да помогна доколкото мога на онези които търсят алтернатива за своето спасение!Отделям достатъчно от времето си...за вас.Такава ми е философията-състрадателна....Ще ви предложа американски линкове по темата "ЖИВА ВОДА",на които се натъкнах днес следобяд www. ph-ion.com/index.asp , http://home.bluegrass.net/~jclark/coral_calcium.htm.Който има време и желание, нека да преведе онова, което според него е ценно и би било полезно за всички...Извинявам се на всички които по някакъв начин се чувстват засегнати!!!Пожелавам на всички вас най вече здраве!!!Лека нощ...



Редактирано от vesela.bg на 07.10.07 01:02.



Тема Re: PH-тонови [re: daoford]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано07.10.07 10:55



"Може би е уморена и затова е малко нервна..."

Daoford, не съм уморена, нито малко нервна!
В момента съм и физически и психически СРИНАТА. Но който не е онкоболен, той няма представа как се чувства един такъв след две години химиотерапия.

Нищо лично нямам към теб. Не проявявам нито пристрастрия, нито отхвърлям нечия теория, мнение или алтернативна терапия. Този форум е свободен за изказване на всякакви мнения и не аз определям кой да пише в този клуб.
РОЛЯТА НА МОДЕРАТОРА Е ДА ПОЧИСТВА КЛУБА ОТ СПАМ, РЕКЛАМИ И ГРУБОСТИ И ДА СЛЕДИ ЗА РЕДА В КЛУБА.
Ролята на Модератора не е да редактира постинги на хора, които са спали, докато са писали. Или да поправя неграмотно написани постинги.
Модераторъйт не може да направи от "нерегистриран" - "регистриран"/ каквото беше искането ти.
Същата ще бъде реакцията ми към всеки друг, който ме занимава с глупости.

И искам да сте наясно всички - пиша активно в този клуб, защото съм една от вас в борбата с тази диагноза, А НЕ ЗАЩОТО СЪМ МОДЕРАТОР!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: PH-тонови [re: daoford]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано07.10.07 11:09



Аз не съм онко-болен. Присъствието ми тук в този клуб е да помогна доколкото мога на онези които търсят алтернатива за своето спасение!Отделям достатъчно от времето си...за вас. Такава ми е философията-състрадателна...

И тук следва да кажа "Дълбок поклон, ето един свят и благороден човек!"
Когато се правят такива неща, човек не очаква да получи нищо.
А ти насочваш към продажба и закупуване на апаратчетата за жива вода! Тоест облагодетелстваш се, да не кажа печелиш.
И не ми казвай, че ти нямаш нищо общо с това.
И въпреки всичко, не съм ти изтрила темата, защото е забранено да се използват форумите за търговия, продажба и т.н.

За разлика от теб, аз не получавам пари за модерирането на този клуб. Модераторът не е платена длъжност, както мислят някои хора!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: PH-то и daofordнови [re: all*you*need]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 19:10



Много ти благодаря за вниманието, ти си умен човек и способен, обичаш да помагаш на хората, имаш сърце за всички, давай още информация, тя е много полезна за всички нас, другото са подробности



Тема Re: PH-тонови [re: vesela.bg]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано07.10.07 23:10



Весенце!!!Вече ти казах че те разбирам!Добре ,не си "малко уморена",а си "физически и психически срината"от две годишната химиоттерапия.Обещавам да си завършвам писаниата преди да заспя!На всичко съм съгласен,само мир да има.Тези отрицателни емоции могат да увеличат малко нивото на пикочната киселина и да ти намалят малко РН-то.Не си хаби енергиата заради такива като мен.Аз започнах да влизам тук ,не за те ядосвам!Вярвай ми!Не и за да правя и продавам апаратчета за "жива вода".Аз се натресох в този клуб някъде около средата на юли.Търсачката на ДИР-а ме пращаше тук и някак си постепенно свикнах с вас.Причината:На мой колега и добър приятел, тогава му намериха нискодиференциран аденокарцином със слузообразуване след ВАТС на плеврален излив с инфилтрация в белия дроб(всички тези термини тогава не можех да ги произнеса,камо ли да ги запомня)...Доцента правил ВАТС-а беше казал на съпругата му(тя е инвалид втора група)"много жалко, това е млад човек..."Трябваше да помагам някак си.Преди време пробвах да откажа една приятелка от цигарите ,като ги "заредя".Тя само смени марката.Значи подсъзнанието и бе приело "заредената"инфо.Другото което знаех е че "водата има памет".Съчетавайки двете започнах да "програмирам"водата която му носехме на втория ден след ВАТС-а при свижданията в болницата със съгласието на съпругата му ,без той да знае.Това си беше чиста импровизация от моя страна,но интуицията ми подсказваше ,че може би това е начинът аз да му помогна.След изписването го диспансеризираха и му пуснаха АФП и още един маркер.За моя приятна изненада ,те бяха в норма?ЯМЗ-то от Чирковата болница също бе чисто,освен следите от ВАТС-а.Правиха му гастро и ректоскопия-нищо.Случайно се свързахме с д-р Нешев и колегата започна да пие "жива вода"профилактично(вече около месец)Пуснаха му още 4 маркера ЦА19-9,СЦЦ,(другите не ги помня)също са в норма.Въпреки че няма абсолютно никакви оплаквания и други "находки", утре влиза за профилактично вливане на 4 съставки химио."цисплатина","етопозит","5фу","левковорин".Нали не мислиш,че ако кажа на химиотерапевтката(д-рГанчева)че е изпил няколко бутилки вода която съм държал в ръцете си и в момента цял месец пие "алкално-йонизирана вода",тя ще отмени вливанията.Най вероятно да се обади на 4-ти километър и да ме приберат в психодиспансера.В началото когато влязох тук не можех да пиша на кирилица и обменях инфо с другите на"лични".Те ме посъветваха да отворя нова тема"ЖИВА ВОДА"за да бъдат информирани всички за още една алтернатива в борбата.Весенце,не произвеждам и не продавам апаратчета.Нека всички на които съм продал да дойдат да им върна парите.Подарявам им ги!!!Доволна ли си?Вече няма да съм на печалба ,а на загуба.Днес следабяд открих едни американски апаратчета за "жива вода".Рекламата им звучи така "Планинска вода от вашата чешма".Ако се съгласят за 10% комисионна о'к.

Погледни ги и виж за каква печалба става въпрос...Колко струва едно шишенце цитросепт?Какво лекува?Освен гъбички по краката, глухота, слепота и т.н?Ако ме питаш мен, абсолютно нищо. Мисля че доктора продава апаратчето на цената на 2-3 шишенца цитросепт?Само че цитросепта свършва ,а водата от чешмата не...Весенцеее!!!Усмихни сеее!!!Предлагам ти да бъдем приятели и да не ми се караш за глупости.Все пак аз съм тенор(?)и всичко ми се прощава защото е или от глупост или от незнание.Лека нощ!!!



Тема Re: PH-тонови [re: daoford]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.10.07 00:50



Daoford, аз не оспорвам теорията за PH-то и влиянието на "живата" вода".
Напротив, информацията е много интересна и много полезна.
И по тази причина не е необходимо на мен лично да доказваш истиността на тази теория. Само че ти посочваш само един случай на повлияване, без да имаш доказателство, че повлияването е точно от "живата вода". Освен това, не забравяй, че всеки по различен начин реагира на различни методи....
Искам да ти кажа, че аз си имам моя теория относно алтернативите и не ми се влиза в спорове. Още повече, точно тук, в темата за "Живата вода". Темата си е чудесна и да не я разводняваме с обяснения.
Но ако на мен някой ми приложи някаква алтернатива за лечение без аз да знам /както ти си направил с твоя приятел/ ЩЕ ГО УБИЯ. Никой няма право да прави такива неща без знанието на човека.
Не съм ти била враг, за да искаш да сме приятели. Казах ти, нищо лично нямам към теб.
Утре съм на вливане в Диспансера, ако и твоя човек е там и ти дойдеш, може да се видим!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: PH-тонови [re: daoford]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.10.07 00:54





Пак в този сайт намерих и този апарат, утре ще питам каква му е цената!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: до Гамбанови [re: vesela.bg]  
Авторhptv (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 00:57



искам да ви питам.Като заредя водата с апарата,при мен после се отделя голяма утаика.Смятате ли 4е е безопасно да се пие.пишете 4е ваш близаък я пие.
Аз нешто се опасявам от този брезент,нали в този плат има оцветители.Аз изпрах брезента,но някак си стои мръсен.Дали няма някакъв друг на4ин да се раздели съда.



Тема Re: до Гамбанови [re: hptv]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано08.10.07 01:34



Значи аз пия водата ,това първо; второ,нали имаш книжките,чети и ще разбереш ,че утайката не е вредна и накрая стига с тоз брезент де.Колко по-лоши неща приемаме които не се виждат за брезента се тревожиш.И една молба: регистрирай се за да не досаждаме на целия клуб с въпроси за брезент и подобни неща.Отговорих ти от учтивост само,ако си нерегистриран следващия път няма да ти отговоря.



Тема Апаратите на Самоздрав:нови [re: hptv]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано08.10.07 13:36



Веднага звъннах на сайта, посочен от Весела, и разбрах следните (убийствени, поне за мен) цени:
1. Апаратът за жива и сребърна вода с таймер - 429 лв.(четиристотин двадесет и девет)
2. Този за жива и сребърна вода без таймер - 347 лв.
3. Само за жива вода и без таймер - 297 лв.

Нататък се въздържам от коментар ...

* * *



Тема информациянови [re: all*you*need]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 20:11



Днес видях в един друг форум, информация за жива и мъртва вода, Пиша дословно, но незнам дали е вярно

Книга и апарат за получаване на жива и мъртва дова се продават в книжарницата Астея, ул Пиротска 3 (от ляво на Халите) в безистена на 2 етаж, цена 25 лева



Тема Re: до Гамбанови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано09.10.07 12:55



А как си я измери?Аз днес намерих лакмусови хартийки ,изпълних указанията,но не може да ми е 0 показателя .Някъде бъркам и изразходих 7-8 броя вече.Ако е възможно и не те затруднявам драсни ми на бележка на коя фирма ползваш да не съм се набутал с ментаци аз



Тема Re: Апаратите на Самоздрав:нови [re: all*you*need]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.07 13:02



Даааа, така е...апаратите са скъпи....
Но това е повод да се замислите в такъв случай това, което се предлага за 25, 30,40 лева дали върши въобще някаква работа и дали водата, която преминава през брезентчета и други подобни ръчни приспособления изобщо е жива и здравословна.

И си мисля, че ако повечето са разумни, както винаги апелирам - ще спестят 300 лева само за 1 месец, ако спрат да дават пари за скъпи и прескъпи хранителни добавки и гъби на самозабравили се дистрибутори.

Аз лично смятам да си го купя този апарат за живата вода. Защото Daoford колкото и да си мисли, че не му вярвам, аз смятам че в тази теория има резон. Моето PH на урината също е ниско - 5 /грешно съм отчитала първия път лакмуса/. Затова ми се иска повече хора тук от форума да си измерят PH-то на урината и да споделят тук. Ако на над 50% от хората с онкологично заболяване им е ниско PH-то, значи че сме намерили една от причините за болестта и следва да изпробваме теорията за "живата вода". Аз поне смятам да изпробвам. Давайте



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Апаратите на Самоздрав:нови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано09.10.07 13:23



Аз днес си я измерих и показателя ми е една голяма 0: просто не се оцвети хартийката и утре ща не ща май трябва да ходя в лаборатория,но не ми се дават излишни пари след като вече си закупих тез хартийки



Тема Re: Апаратите на Самоздрав:нови [re: Гaмбa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.07 13:39



Сигурен ли си че мериш правилно? Щото и аз първия път не бях отчела правилно, та трябваше да ми обясняват.
Ако дойдеш в събота през деня до Пловдив за един час, донеси кутийката с листчетата, ще ти покажа как се отчита.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: Апаратите на Самоздрав:нови [re: Гaмбa]  
Автор siami (невярваща вече)
Публикувано09.10.07 14:23



Гамба,поначало лакмусовата хартия е оцветена в жълтеникав цвят като е суха,а като я потопиш в урината има пак подобен цвят,но се сравнява със скалата на твоята кутийка.Виж до кой показател на ph е най близко твоето оцветяване.Не чакай да стане червена или синя,тя пак ще е в жълтия цвят,но точно къде виж сам/а.Ако искаш да я провериш дали е годна-топни едно парченце в оцет-за киселина и в разтвор за миене на съдове например-за основа.Ще видиш оцветяването как е в двата случая.Няма ph 0.



Тема Re: Апаратите на Самоздрав:нови [re: siami]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.10.07 20:57



Гамба, можеш да си премериш сутрин и РН-то на слюнката.Преди да си закусил,пушил,пил кафе и т.н.Може и след хранене ,но да са минали поне 2 часа.РН на слюнката също е "огледало"за алкално-киселинния баланс на организма. РН-то трябва да е между 6.4-6.8.Малко след храна може да покаже стойности 7.8 и нагоре...ЗА БРЕЗЕНТЧЕТО:Утайката ,която се появява след електролизата са всъшност разтворените в питейната вода минерални соли.След електролизата "живата вода"има пълните характеристики на дестилираната вода.Тя е деминерализирана,но с РН 10.0.Тази висока алкалност, идва от хидроксилните анйони.Колкото по "твърда"(варовита)е чешмяната вода, толкова повече утайка ще се получава!Това е едно косвено доказателство че апаратчето работи.Второто доказателство ще бъде ако премерите РН-то на готовата "жива вода",ако след 20 минути е примерно 9.5,увеличете времето на 25 или 30 минути(водата в различните части на България е различна).И нещо ВАЖНО:БУТИЛКИТЕ(0.5л.) СЕ ПЪЛНЯТ ДО КАПАЧКАТА!!!Ако има въздух, водата може леко да се окисли.Третото най-важно доказателство че "живата вода""си върши работата",е реакцията на организма.Ако погледнете на етикетите на някой минерални води РН-то им е 9.5,но от тях никога няма да получите разстройство например.И все пак, ако пиете обикновенна минерална вода нека да е с високо РН.При всички случай в по голямо количество би подобрила ал.-кис.баланс...За хигиеничноста на брезентчето няма смисъл да го обсъждаме.Пиенето на "газ"или "урина"по ли е хигиенично?Самата КИСЕЛА ВОДА е силен дезинфектант и унищожава различни бактерии и микроорганизми.Ползва се външно за промивки на незарастващи рани например.Като след това се промива със "жива". Може да се ползва за гинекологични промивки при ранички на шииката на матката, както и при онкологични проблеми там.Сутрин се прави промивка с "кисела вода"и след около 15 мин. с "жива".До вечерта се правят още няколко ,но само с "жива вода".Пиенето си остава през 4 часа по 200мл...РН-индикаторна хартия, се продава и на ролки по 5 метра,във фирмите които предлагат консумативи за лаборатории.Ако се режат парченца по 0.5 см.,това са 1000 теста.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от daoford на 10.10.07 22:32.</EM></FONT></P>

Редактирано от daoford на 10.10.07 22:42.



Тема Re: Апаратите на Самоздрав:нови [re: vesela.bg]  
Авторmislitelia (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 15:33



Попаднах на сайт с доста инфо за активираната вода. предлагат и активатор за нея. Доста по евтин от онези за по 280 лв. Мже ли някой да ми каже има ли наистина смисъл да го купувам. Благодаря Ви. А ето и сайта: www.jivavoda.free.bg

Редактирано от vesela.bg на 15.10.07 21:26.



Тема Re: Апаратите на Самоздрав:нови [re: daoford]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано16.10.07 07:01



Четях си аз темата кротичко и си мислех, че при мен всичко си е добре!
Да, ама не!


Гамба не дойде в Пловдив Весела да му измери Ph-то на урината и тя измери моето!
Оказа се, че е 5!?
Ами сега???

Редактирано от lumixx на 16.10.07 07:01.



Тема Re: Апаратите на Самоздрав:нови [re: lumixx]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.10.07 07:44



Не прави изводи от едно измерване. Провери я няколко пъти през деня - в различно време, преди и след хранене и т. н.





Тема Re: Апаратите на Самоздрав:нови [re: *jull**]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано16.10.07 09:36



Благодаря ти Джул! :)
Не си направих кой знае какви изводи, просто ми светна една лампичка в главата!





Тема Re: Апаратите на Самоздрав:нови [re: lumixx]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.10.07 11:38



Гамба продължава да е с неизмерено Пх,лентичките които купих са фалшиви,мога ли да напиша името на фирмата която ме изработи ?А ти не се шашкай от едно измерване де



Тема "Комптентност"нови [re: Гaмбa]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано19.10.07 17:17



Здравей Daoford,
Искам да споделя с теб:

Вчера помолих сестрата на Джи Пи-то ми да ми измери киселинността на урината, докато си чаках реда. След малко излезна и с тържествуващ глас обяви :"Бомба си!!! Ph-ти е 5"


На репликата ми, че е малко ниско, не реагира. Също така не реагира и докторът, когато опитах да го заговоря за Ph и киселинността. Само коментар - зависи какво си яла; ми това го знам и не съм преяла нищо, което покачва киселинността.
С две думи - отказах се да очаквам каквото и да било от лекар. Ще се постарая да се оправям сама, където мога ...

* * *


Тема Re: "Комптентност"нови [re: all*you*need]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано04.11.07 15:02



искам да попитам кой храни са с алкален и кой с киселинен характе.Преди много време имаше един линк с таблица на голям брой храни и техния характер но немога да ги намеря.Ако някой се сеща моля ви да го напише тук



Тема Активатора "ДА-3"нови [re: vesela.bg]  
Авторmislitelia (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 07:53



изпрабвал съм действието на живата вода върху себе си и резултатите бяха меко казани учудващи. Имах пъпка на бедрото която не се махна с нищо друго. Две вечери и направих компрес с мъртва /кисилинна/ вода. Още първата вечер изтече маса гной. На втората повторих процедурата. През деня нямам възможност да правя компреси, пиивам по 3-4 пъти по половин чашка жива вода. Незнам дали си внушавам, но определено се чувствам много по добре. Венците ми се заздравиха и вече не кървят. Убедих се че водата , живата и мъртвата имат полужителен ефект. В началото мислех сам да си направя апарата, но предпочетох да дам 68лв. и да не обикалям да търся материали и т.н. Апарата заедно с книгата "Лечение с жива и мъртва вода", си ги купих от кн. "Астея" която се намира на Пиротска 3 на втория етаж в бизистена. За апарата научих от този сайт - www.jivavoda.free.bg. Лично разговарях с човека. Дори ми каза че ще ми даде и схемата ако реша да си правя уреда сам, но аз предпочетох да си го купя. Едно съм сигурен - водата помага и с нощо не вреди. Успех на всички.



Тема Re: Активатора "ДА-3"нови [re: mislitelia]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.11.07 09:12



Защо 68 лв?! Нали бяха 25 лв за апаратчето и още няколко (не помня колко) лева за книжката? Самият д-р Нешев продава на тази цена...





Тема Re: Активатора "ДА-3"нови [re: *jull**]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано05.11.07 10:13



това е някакъв друг апарат.Мисля че е на същия принцип но малко повече части.
В събота бяхме при др.Нешев и си купихме апарата за 30лв.



Тема Re: Активатора "ДА-3"нови [re: kattt_1]  
Авторmislitelia (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 12:42



Моля даите ми координата на др. Нешев, или ми пратете адрес на имайл : respektbg@abv.bg, blagodaria Wi predwaritelno



Тема Re: Активатора "ДА-3"нови [re: mislitelia]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано07.11.07 14:40



регни се де



Тема Re: Активатора "ДА-3"нови [re: mislitelia]  
Автор *jull** (())
Публикувано07.11.07 17:42









Тема Книжка за "Лечение с жива вода"нови [re: *jull**]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано15.11.07 07:28



В книжарниците има книжка "Лечение с жива и мъртва вода"от Максим Баринов (руски автор)и подзаглавие "Лечебната сила на йоните за обновяване на клетките"на цена 4 лв.Може да се чете и тук

.Има дадени три модела на апаратчета за "вода".Таблица за лечение и на други заболявания с "жива и мъртва вода".Примери на излекувани онко-болни (в Русия)с такава вода.Както и инфо с интересен (за мен)пример за паметта на водата("Какво помни водата"38 стр.)...Един от моделите на апаратчетата е с брезентов вътрешен съд.Може да се ползва само един диод KY715.Вчера проверих за цената,0.40лв.(струва 40 стотинки)Всичко останало може да си го направите с подръчни материали.Например крачол от стари дънки,две вече "поизносени"вилици за електроди(задължително от неръждавейка),парче кабел с щепсел от непотребен вече електроуред и долната половина на 10 литров бидон от мин.вода(ако брезента събира 2-2.5 л.). Ако безентовия съд събира примерно 1.5 литра,може да се ползва долната половина от 6 или 8 литров бидон.Двете вилици се "монтират"на 4-5 см.разстояние на пластмасов "носач"(с дължина около 30-40 см.и 4-5 см. ширина),от всякаква пластмаса,плексиглас и друг изолиращ материал...По-евтин вариант от този засега не мога да измисля. Желая на всички успех!

Бог помага на слабите,но обича Силните!

Тема Re: Книжка за "Лечение с жива вода"нови [re: daoford]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 16:20



Здравейте, апарата си го направих сам - излезе ми около 5 лева. проблема е в метала от който са изготвени електродите. в неръждаемата стомана има примеси от тежки метали, които се отделят при електролизата от електродите във водата и са вредни за организма. Подобно предупреждение го има и в книгата на Баринов. за сега използвам 2 лъжички от неръжд. стомана. Не е задължително мембраната да е от брезент. Кротов навремето е използвал брезент, защото тогава руснаците сигурно не са имали друго. може да се използва всяка друга полу непропусклива материя. аз използвах плат от стар чадър (не знам как се пише точно - шушлек или шушляк). изрязах дупка в пластмасово шише, върху депката залепих плата и готово. това шише слагам в по-голяма кутия, пълня всичко с вода, слагам електродите и включвам в мрежата за около 40 мин. Използвам диод, посочен в книгата на Баринов - D242. Доколкото знам има някои особености-четох, че водата не трябва да е направо от чешмата, а трябва да престои около 3-4 часа за да се отдели хлора. След приключване на процеса и разделяне на водата е хубаво да се изчака половин час за да се утаят примесите. Живата вода бързо губи свойствата си - след около 5-6 часа (така пише на повечето места).
Мога да пратя снимки и файл в PDF и DOC формати обаче не знам как и на кого.
В заключение искам да пожелая успех на всички!



Тема Re: Книжка за "Лечение с жива вода"нови [re: Nik]  
Автор мapa (непознат )
Публикувано29.11.07 08:28



имам следното питане- може да е малко тъпо, а може и да го има отговора по-нагоре....както и да е, аз не го открих. та:
може ли живата вода да се подлага на термична обработка? защото при всички чудеса и добавки, които пие и вари майка ми, все си мисля, че ако С ТАЗИ ВОДА се правят отварите и чайовете, все ще е по-поносимо. щото представете си как се пият 4-5 литра течности на ден???!!! гледам даже сока от моркови да й го доставям на хапчета

, щот ако трябва и него да пие, ще стане като камила...



Тема Re: Книжка за "Лечение с жива вода"нови [re: мapa]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано29.11.07 22:27



Tова е книжка за лечение с "жива и мъртва вода".В предишен постинг има реклама на американски "апаратчета"за "жива вода"на цена около 1300$.Там в рекламата пише че "живата вода"се ползва и за готвене.Ако знаеш малко английски ще си го преведеш.Предлагам ти следното:сложи в съд(не метален),може от йенско стъкло количеството "жива вода"за една отвара без да слагаш билките.Вари "живата вода"толкова колкото ще вариш отварата и след като изстине(под 30 градуса),премери РН-то на "водата".Ако се е запазило около 9.5-10.00,значи освен ефекта от отварата ще има ефект и от "живата вода".Това е моята логика...Дори РН-то да е 8.00 пак ще има ефект,но тогава по-добре си направете "жива вода"с РН 11.00 или 12.00(повече време за електролиза)...Желая ви здраве!!!

Бог помага на слабите,но обича Силните!

Тема Re: Книжка за "Лечение с жива вода"нови [re: daoford]  
Автор мapa (непознат )
Публикувано30.11.07 10:19



брагодаря ти

! с английския съм пълен инвалид, ма ще скокна да си купя българската книжка от пиротска и ще я връча на мама, заедно с лентите за контрол над ph-то и апаратчето. при нея главният проблем е, че обича всичко да става бързо и от раз и все вика- ми аз толкоз неща правя, а нищо... как да й обяснявам по 100 пъти, че всичко това иска време, за да подейства? сега си иска химията, сякаш е пенкилер и направо е склонна да зареже всичко друго! ма ако книжката е интелигентно написана, мосля, че ще хване декиш



Тема Re: Книжка за "Лечение с жива вода"нови [re: мapa]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 12:45



Общим является следующие требования к элементам конструкции: анод должен быть выполнен из неразрушаемого материала, например платины, химически чистого графита, неразрушаемых покрытий, таких как оксиды рутения, кобальта, иридия, диаксида марганца;катод не разрушается в процессе электрохимических реакций и может быть выполнен из нержавеющей стали, титана, графита. Не рекомендуется применять ржавеющие материалы. Нельзя применять алюминий, т.к. он разлагается в щелочной среде.
В качестве диафрагмы используется достаточно тонкий ультрафильтрационный материал, например оксид циркония, керамика, калька, открыто-пористый полиэтилен и некоторые другие щелочно-кислотностойкие материалы.


РЕКОМЕНДАЦИИ ПО ПРИМЕНЕНИЮ АКТИВИРОВАННОЙ ВОДЫ В ЛЕЧЕБНЫХ ЦЕЛЯХ
Наименование болезней Методика лечения Результаты, примечания

1. АБСЦЕССЫ (ГНОЙНИКИ) Несозревший гнойник обработать слегка подогретой мертвой водой и наложить на него компресс из мертвой воды.
Если гнойник прорвался, либо проколот, хорошо промыть его подогретой мертвой водой и наложить повязку. На ночь рекомендуется выпить 0,5 стакана живой воды.
Когда место гнойника окончательно очистится, то его заживление можно ускорить компрессами из живой воды (можно смачивать через бинт). Рана (гнойник) заживает за несколько дней.
Если при перевязке снова замечен гной, то нужно опять обработать мертвой водой.
2. АДЕНОМА ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ Один цикл лечения 8 дней. Все 8 дней нужно 4 раза в день (за 1 час перед едой и на ночь) пить по 0,5 стакана живой воды. Если кровяное давление нормальное и заметно не повышается, то дозу нужно увеличивать до целого стакана.Половые сношения не должны быть прекращены.
Если от большого количества живой воды повышается давление, либо, если у больного и без того высокое давление, то через 1-1,5 часа после приема живой воды следует выпить 0,5 стакана мертвой воды и полежать, а дозу живой воды не увеличивать.
Нередко цикл лечения нужно повторить. Если давление позволяет, то перерыва можно и не делать.
Полезно в процессе лечения делать массаж промежности. На ночь рекомендуется сделать компресс из живой воды на промежность, предварительно протерев то место мертвой водой.
Лечению способствуют и клизмы теплой живой водой, а также, смоченные в этой воде марлевые свечки. Объем клизмы 200 грамм, экспозиция 20 мин. Как всегда, сначала нужно сделать очистительную клизму. Через 4-6 дней обычно проходят или становятся реже позывы часто мочиться, уменьшается опухоль.
У некоторых людей вместе с мочой могут выделяться частички черного или красного цвета, поэтому могут ощущаться боли. В процессе лечения удушается общее самочувствие, аппетит, пищеварение.
Практика показывает, что лечение довольно эффективное. Не мало пожилых людей вылечили аденому и избежали предстоящих операций.
Многим наступает значительное улучшение.
3. АЛЛЕРГИЯ. АЛЛЕРГИЧЕСКИЙ ДЕРМАТИТ Три дня подряд после еды полоскать нос (втягивая в него воду), рот и горло мертвой водой. После каждого полоскания выпить по 0,5 стакана живой воды.
Все высыпания, прыщики, опухоли смачивать только мертвой водой 5-6 раз в день. Обычно болезнь проходит за 2-3 дня.
Кроме того, следует найти и устранить причины, вызывающие аллергию.
4. АНГИНА В течение трех суток 5-6 раз в день и обязательно после каждого приема пищи полоскать горло чуть подогретой мертвой водой. Если есть насморк, промывать и носоглотку. После каждого полоскания выпить 0,3 стакана живой воды. Каждое полоскание должно длиться хотя бы 1-2 минуты. Температура снижается в первые сутки. Болезнь проходит за 2-3 дня. У некоторых - через сутки.
5. АТЕРОСКЛЕРОЗ АРТЕРИЙ НИЖНИХ КОНЕЧНОСТЕЙ Помыть ноги теплой водой с мылом, насухо вытереть, после чего смочить теплой мертвой водой и оставить высыхать, не вытирая. На ночь сделать на ноги компрессы живой воды, а утром побелевшую и смягченную кожу стереть. После чего - помазать те места растительным маслом.
В процессе лечения перед едой выпивать по 0,5 стакана живой воды (за полчаса). Полезно делать массаж ног.
Если видны выделяющиеся вены, то те места нужно смачивать мертвой водой или накладывать на них компрессы. После всего - смочить живой водой. Лечение длится 6-10 дней и дольше. За это время заживают трещины, обновляется кожа на подошвах, улучшается общее самочувствие.
6. БОЛЬ В ГОРЛЕ (ПРОСТУЖЕННОЕ ГОРЛО) Если заболело горло, больно глотать слюну (напр. ночью), нужно слегка подогреть мертвую воду и начать полоскание горла. Полоскать 1-2 мин. Через 1-2 часа - повторить. (До утра лучше не дожидаться). Если полоскание начать вовремя, боль в горле проходит быстро, напр. к утру.
7. БОЛЬ В СУСТАВАХ РУК, НОГ (ОТЛОЖЕНИЕ СОЛЕЙ) Три-четыре дня за 30 мин. до еды выпивать по 0,5 стакана мертвой воды. Больные места смачивать теплой мертвой водой, втирать е&#9574; в кожу. На ночь можно сделать компрессы мертвой водой.
Эффективность лечения повышает регулярная гимнастика, напр. вращательные движения болящих суставов. Лечение можно продолжать и более длительное время. Обычно боли уменьшаются, снижается кровяное давление, улучшается сон, успокаиваются нервы.
8. БРОНХИАЛЬНАЯ АСТМА, БРОНХИТ Три-четыре дня после еды полоскать нос, рот и горло слегка подогретой (не очень холодной) мертвой водой, т. е. обезвредить аллергены, вызывающие приступы астмы. После каждого полоскания для облегчения откашливания выпивать по 0,5 стакана живой воды.
В целях профилактики рекомендуется такое полоскание периодически (или при необходимости) повторять. Болезнь проходит, облегчается откашливание, улучшается самочувствие.
Полезно выяснить и устранить астму вызывающие причины, (чаще всего - аллергены).
9. БРУЦЕЛЛЕЗ Так как этой болезнью люди заражаются от животных, то на фермах, в помещениях для животных нужно соблюдать правила гигиены. После кормления, поения животных, дойки - обязательно помыть руки мертвой водой, или обычной водой с мылом.
При заболевании - перед едой пить по 0,5 стакана мертвой воды. Не употреблять сырое молоко. Помещение для животных дезинфицировать.
10. ВОСПАЛЕНИЕ ПЕЧЕНИ, (ГЕПАТИТ) Один цикл лечения 4 дня. Первый день 4 раза (перед едой и на ночь) выпить по 0,5 стакана мертвой воды.
Оставшиеся три дня в таком же порядке пить живую воду. Если боли не проходят, обратиться к врачу. Боли проходят, улучшается самочувствие.
11. ВОСПАЛЕНИЕ ТОЛСТОЙ КИШКИ (КОЛИТ) Первые сутки рекомендуется ничего не кушать. В течение дня надо 3-4 раза выпить по 0,5 стакана мертвой воды.
Полезно сделать клизму с кипяченой и мертвой водой пополам. Обычно воспаление проходит за сутки.
При необходимости лечение можно продолжить.
12. ВЫПАДЕНИЕ ВОЛОС (ОБЛЫСЕНИЕ) Один раз в неделю помыть голову шампунем или с мылом, вытереть, после чего промыть теплой мертвой водой. Через 5-8 мин. хорошо промыть волосы теплой живой водой и дать высохнуть, не вытирая.
Далее, всю неделю по вечерам смачивать кожу головы живой водой, легко массажируя ее кончиками пальцев, и оставляя высыхать. Это можно делать и чаще.
Весь такой цикл следует повторять 4-6 недель подряд. Волосы становятся мягче, исчезает перхоть. Корни волос укрепляются и прекращается выпадение волос.
С течением времени начинают расти новые волосы. &#9552;
13. ГАСТРИТ В течение трех дней 3 раза в день за 15-20 мин. перед едой выпивать по 0,5 стакана живой воды. При необходимости можно продолжать пить живую воду и дальше. Уменьшается кислотность, прекращается изжога, улучшается пищеварение, проходимость пищи.
14. ГЕМОРРОЙ, ТРЕЩИНЫ ЗАДНЕГО ПРОХОДА Лечение следует начать после посещения туалета. В начале нужно промыть трещины, узлы теплой водой с мылом, насухо вытереть и смочить, обработать теплой мертвой водой.
Через 5-10 мин. начать смачивать эти места живой водой, либо делать тампоны (напр. вата, обильно смоченная в живой воде). При высыхании тампоны менять. Так продолжать до следующего посещения туалета, после чего весь цикл повторить сначала.
На ночь можно выпить 0,5 стакана живой воды.
Процедуры продолжать 4-5 дней. Кровотечение прекращается, язвочки, трещины заживают за 3-4 дня.
В процессе лечения следует избегать острой пищи и запоров, не употреблять алкоголя.
15. ГЕРПЕС (ПРОСТУДА) Перед лечением прополоскать нос и рот мертвой водой, выпить 0,5 стакана мертвой воды.
Пузырек с содержимым герпеса сорвать ваткой, смоченной подогретой мертвой водой.
Далее, в течение дня, 7-8 раз по 3-4 минуты прикладывать к пораженному месту тампоны с мертвой водой.
Такую же процедуру проделать и на второй и третий день - до полного заживания.
Пузырек с герпесом можно и не срывать, а только часто смачивать его мертвой водой. В этом случае лечение несколько затягивается, зато удается избежать боли при срывания пузыречка. Обычно герпес проходит за 3-4 дня, несколько быстрее, чем при лечении химическими препаратами.
16. ГИГИЕНА ЛИЦА Утром и вечером, после умывания 2-3 раза с перерывом в 1-2 минуты смочить лицо, шею, руки живой водой и дать высохнуть, не вытирая. (Мужчинам это рекомендуется делать после бритья вместо одеколона или лосьона).
На морщинистые места сделать компресс живой воды и подержать его 10-20 мин. Если кожа сухая, то в начале ее следует помыть мертвой водой, после чего выполнить указанные процедуры.
Несколько раз в неделю дополнительно можно протереть лицо таким раствором: 0,5 столовой ложки соли и 0,5 чайной ложечки уксуса, растворенных в 0,5 литра живой воды. Кожа становится мягче, исчезают раздражения.
Постепенно выравниваются морщины.
17. ГИНГИВИТ (ВОСПАЛЕНИЕ ДЕСЕН) Эту болезнь вызывают бактерии или вирусы, некачественные пломбы, коронки, налет на зубах, поэтому, прежде всего, нужно выполнять требования гигиены, чистить зубы и после каждого приема пищи несколько раз по 1-3 минуты полоскать полость рта мертвой водой, дезинфицировать рот и десны.
Десны полезно периодически массировать. Уменьшается кровотечение десен, растворяются камни, исчезает неприятный запах. Последний раз прополоскать живой водой.
18. ГЛИСТЫ (ГЕЛЬМИНТОЗ) Утром, после опорожнения сделать очистительную клизму мертвой водой. Через час сделать клизму живой водой.
Далее, в течение суток через каждые полчаса надо пить по 0,5 стакана мертвой воды.
Следующий день нужно пить живую воду в таком же порядке для восстановления энергии.
Если через двое суток болезнь не прошла, цикл лечения нужно повторить. Первые сутки самочувствие может быть не важным. Оно улучшается при приеме живой воды.
19. ГНОЙНЫЕ РАНЫ, ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ РАНЫ, ТРОФИЧЕСКИЕ ЗАСТАРЕЛЫЕ ЯЗВЫ, СВИЩИ, НАРЫВЫ Пораженные места промыть подогретой мертвой водой и дать просохнуть. Затем через 5-8 минут смочить их теплой живой водой. Вместо этого, чистую рану можно перевязать и залить бинт живой водой. Далее следует смачивать рану (можно через бинт) 6-8 раз в сутки.
Если при перевязке замечено, что гной еще выделяется, то необходимо опять обработать раны мертвой водой, затем снова лечить живой водой.
Следить, чтобы раны не травмировались, соблюдать чистоту. Раны, язвы, вычищаются, высыхают, начинается их быстрое заживление. Обычно они затягиваются за 4-5 дней.
Старые трофические язвы заживают медленнее.
20. ГОЛОВНАЯ БОЛЬ Если голова болит от ушиба, сотрясения, то ее надо смочить живой водой.
При обычной головной боли рекомендуется смочить больную часть головы мертвой водой и выпить 0,5 стакана мертвой воды. Полезно полежать. Обычно боль проходит в течение часа и раньше.
21. ГРИБОК Перед лечением пораженные грибком места помыть горячей водой с мылом и насухо вытереть. Если грибком поражены ногти, то их нужно подержать в горячей воде, потом обрезать, очистить.
После этого смочить пораженные места мертвой водой и далее периодически смачивать 5-8 раз в день, не вытирая.
Можно сделать ванночку ног (особенно, когда лечится грибок ногтей) подогретой мертвой водой, и выдержать 20- 30 минут.
Носки хорошо простирать и вымочить в мертвой воде.
В обувь залить мертвой воды, выдержать 10-15 минут, вылить воду, протереть и высушить.
Для этих целей рекомендуется концентрация воды около 2 рН. Грибок исчезает за 5-6 дней, иногда медленнее.
Грибок ногтей лечится дольше - пока постепенно не сойдут пораженные ногти и не отрастут новые, здоровые.
22. ГРИПП Первые сутки рекомендуется ничего не есть (не тратить энергию организма на переваривание пищи, а направить ее на борьбу с вирусами).
Слегка подогретой мертвой водой 6-8 раз в сутки полоскать нос, рот и горло. На ночь выпить 0,5 стакана живой воды. Грипп проходит в течение суток, иногда, в течение двух суток.
Значительно облегчаются его последствия
23. ДИАТЕЗ Все высыпания, припухлости смочить мертвой водой и дать просохнуть. Затем сделать компрессы из живой воды и выдержать 10-15 минут. Такую процедуру повторять 3-4 раза в день.
Кроме того, следует пересмотреть меню ребенка и исключить продукты, вызывающие диатез, меньше давать молока, масла, больше - свежих овощей, фруктов. Нужно избегать и химических лекарств Диатез обычно проходит за 2-3 суток.
Полезно проверить, не вызывают ли диатез комнатные цветы, пуховые подушки, домашние животные.
24. ДИЗЕНТЕРИЯ Первые сутки рекомендуется ничего не есть. В течение дня нужно 3-4 раза выпить по 0,5 стакана мертвой воды, концентрацией около 2-2,5 рН.
Полезно сделать очистительную клизму из мертвой воды. Дизентерия проходит за сутки.
Проверено !!!
25. ДЕЗИНФЕКЦИЯ Мертвая вода - отличный дезинфектор, поэтому при полоскании полости рта, горла, промывании ею носа, уничтожаются микробы, токсины, аллергены. При умывании лица, рук дезинфицируется кожа.
Протирая этой водой мебель, посуду, моя полы и т. д., дезинфицируем соответствующие поверхности и т. д. Для целей дезинфекции поверхностей, полов рекомендуется применять более "крепкую" мертвую воду (рН около 2). Обычно для дезинфекции достаточно одной обработки.
26. ДЕРМАТИТ (АЛЛЕРГИЧЕСКИЙ) Прежде всего, нужно устранить причины, вызывающие аллергический дерматит (контакты с травами, пыль, химикаты, запахи и т. д.)
Высыпания, опухлости смачивать только мертвой водой. После еды полезно прополоскать нос, рот и горло мертвой водой (как и при лечении аллергии). Болезнь проходит за 3-4 дня.
27. ДЕРМАТОМИКОЗЫ (ГРИБКОВЫЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ КОЖИ) Пораженные места помыть теплой водой с мылом, насухо вытереть. Потом 6-7 раз в день смачивать их слегка подогретой мертвой водой (рН=2,5). Обычно болезнь проходит за 4-5 дней. При необходимости лечение надо продолжить.
28. ЖЕЛТУХА (ГЕПАТИТ) Три-четыре дня по 4-5 раз в день за полчаса до еды пить по 0,5 стакана живой воды.
Спустя 5-6 дней следует показаться врачу. При необходимости, лечение продолжить. Улучшается самочувствие, аппетит, восстанавливается натуральный цвет лица.
29. ЗАПАХ НОГ Вымыть ноги теплой водой с мылом, насухо вытереть и смочить мертвой водой. Дать просохнуть, не вытирая.
Через 8-10 минут смочить ноги живой водой и также, не вытирая, дать просохнуть. Процедуру повторять 2-3 дня, потом - периодически 1 раз в неделю. Неприятный запах исчезает, очищается кожа, смягчается кожа на пятках.
30. ЗАПОР Выпить 0,5-1 стакан живой воды.
Полезно сделать клизму из теплой живой воды.
Если запоры постоянные, то необходимо очистить толстую кишку (сделать серию клизм), подкорректировать меню. Запор проходит, однако следует задуматься о том, правильно ли Вы питаетесь?
31. ЗУБНАЯ БОЛЬ Подогреть мертвую воду и 10-20 мин. полоскать ею полость рта. Если надо, процедуру повторить. Боль быстро проходит.
32. ИЗЖОГА Перед едой выпить 0,5 стакана живой воды (уменьшить кислотность, стимулировать пищеварение). Изжога проходит.
33. КАШЕЛЬ В течение суток после еды выпивать по 0,5 стакана живой воды. Улучшается откашливание.
34. КОЛЬПИТ (ВАГИНИТ) Подогреть до 38° С активированную воду и спринцеваться на ночь в следующем порядке:
- сначала мертвой водой,
- через 8-10 мин. - живой водой.
Спринцевание живой водой повторить несколько раз с небольшими паузами. (Лечение, как и от эрозии шейки матки). Болезнь проходит за 2-3 дня.
35. КОНЪЮНКТИВИТ, ЯЧМЕНЬ Пораженные места, глаза промыть слегка подогретой мертвой водой слабой концентрации (рН=4,5-5,0), а через 3-5 минут -живой водой (рН=8,0-8,5). На ячмень делать компрессы из подогретой живой воды.
Процедуры повторять 4-5 раз в сутки. На ночь полезно выпить 0,5 стакана живой воды. Глаз очищается, воспаление проходит.
Ячмень проходит за 2-3 дня.
36. КОРРЕКЦИЯ МОРЩИН См. п. 16 - Гигиена лица.
37. ЛАРИНГИТ Лечится, как и ангина: нужно полоскать горло подогретой мертвой водой (см. п. 4).
Кроме того, нужно стараться не перегружать горло, голосовые связки долгой и громкой речью, не курить, не употреблять крепких алкогольных напитков, не есть грубой, острой пищи и т. д. Болезнь постепенно проходит.
В целях профилактики полезно полоскать горло после еды.
38. НАСМОРК 2-3 раза промыть нос, втягивая в него мертвую воду. Детям можно закапать мертвую воду пипеткой. В течение дня процедуру повторить несколько раз.
Для повышения эффективности можно сделать 1-3 процедуры электрофореза (см. главу 4). Обычный насморк проходит в течение 0,5-1 часа.
39. ОЖОГИ Осторожно обработать обожженные места мертвой водой. Через 4-5 минут смочить их живой водой и потом продолжать смачивать только ею.
Пузыри стараться не прокалывать. Если они все же прорвались или появился гной, то обработку начать мертвой водой, потом продолжать лечение живой водой. Можно ею поливать и через бинт, не развязывая, не травмируя рану. Ожоги затягиваются и заживают за 3-5 дней.
40. ОПУХАНИЕ РУК И НОГ Трое суток по 4 раза в день за полчаса до еды и на ночь пить:
- в первые сутки по 0,5 стакана мертвой воды;
- во вторые сутки - по 3/4 стакана, мертвой воды;
- в третьи сутки - по 0,5 стакана живой воды. Опухание уменьшается и постепенно проходит.
41. ОСТЕОХАНДРОЗ Рекомендуется одни сутки пить мертвую, а вторые сутки - живую воду. Пить 3 раза в день по полстакана за полчаса до еды.
На больное место сделать компресс из мертвой воды. Процедуры продолжать 10 дней.
Полезен и массаж спинного хребта. Боли уменьшаются.
Беречься простуды, стараться не делать резких движений, не поднимать тяжестей.
42. ОТИТ Теплой мертвой водой очень осторожно промыть слуховой канал, после чего впитать в ватку оставшуюся воду (осушить канал). На больное ухо можно дополнительно сделать компресс из теплой мертвой воды.
Выделения, гной промывать мертвой водой.
При осложнениях обращаться к врачу. Избегать простуды, не сморкать нос, а лечить насморк.
43. ПАРАПРОКТИТ Прежде всего, необходимо соблюдать правила личной гигиены, стараться, чтобы не было запоров, своевременно лечить поносы, не использовать в туалете газеты, своевременно начать лечить геморрой и т. под.
При лечении парапроктита нужно после посещения туалета промыть теплой водой с мылом задний проход, потом узлы, трещины обработать теплой мертвой водой, сделать клизму из теплой мертвой воды и постараться не оправляться 10-15 минут.
Если есть выделения, гной, то клизму следует сделать еще раз. В заключение можно сделать клизму из живой воды. После всего все трещины, узлы смачивать живой водой. На ночь выпить 0,5 стакана живой воды. Постепенно парапроктит проходит.
Лечение продолжается 4-5 дней.
44. ПОВЫШЕННОЕ КРОВЯНОЕ ДАВЛЕНИЕ (ГИПЕРТОНИЯ) Утром и вечером перед едой выпить по 0,5 стакана мертвой воды. Если давление не снижается, пить 3 раза в день, пока не нормализуется.
Часто бывает достаточно выпить полстакана и немного полежать. Давление нормализуется.
45. ПОНИЖЕННОЕ КРОВЯНОЕ ДАВЛЕНИЕ (ГИПОТОНИЯ) Утром и вечером перед едой выпить по 0,5 стакана живой воды. При необходимости и хорошем самочувствии, можно пить и дольше, напр. неделю.
Всегда полезно контролировать свое давление и уточнять дозу потребляемой воды. Давление повышается, прибавляется энергии, бодрости, улучается аппетит, пищеварение.
46. ПОЛОВАЯ СЛАБОСТЬ Так как живая вода действует, как тонизирующее, стимулирующее средство, то следует ее периодически (утром и на ночь) пить по 0,5 стакана.
Перед половым актом стараться не думать о возможной неудаче.
47. ПОЛИАРТРИТ Один полный цикл лечения - 9 дней. Первые три дня 4 раза в день за полчаса до еды надо пить по 0,5 стакана мертвой воды. Четвертый день - перерыв. Пятый день - перед едой и на ночь пить по 0,5 стакана живой воды. Шестой день - опять перерыв.
Последние три дня (7, 8, 9-ый день) опять пить мертвую воду, как и в первые дни.
Если болезнь застарелая, то нужно на больные места делать компрессы из подогретой мертвой воды, либо втирать е&#9574; в кожу. Боль в суставах проходит, улучается общее самочувствие, очищается организм.
При необходимости цикл лечения надо повторить.
48. ПОНОС Выпить 0,5 стакана мертвой воды. Постараться воздержаться от еды. Если за час понос не прекратился, выпить еще 0,5 стакана. Обычно понос прекращается в течение часа.
49. ПОРЕЗЫ, ССАДИНЫ, ЦАРАПИНЫ Промыть ранку мертвой водой, подождать пока высохнет.
Затем приложить к ней тампон, пропитанный живой водой.
Лечение продолжать уже живой водой.
При появлении гноя, вновь обработать ранку мертвой водой. Ранки затягиваются в течение 2-3 дней.
50. ПРОФИЛАКТИКА ОРЗ, простудных заболеваний в период эпидемий Периодически, 3-4 раза в неделю, а при необходимости и каждый день, утром и вечером полоскать нос, рот и горло мертвой водой. Через 20-30 мин. выпить 0,5 стакана живой воды.
После контакта с инфекционными больными, посещения поликлиник, общественных мест проделать вышеописанную процедуру дополнительно.
Дома желательно помыть руки, умыть лицо мертвой водой. Появляется бодрость, повышается работоспособность, улучается общее самочувствие.
Микробы, бактерии погибают.
51. ПРОФИЛАКТИКА БЕССОННИЦЫ, ПОВЫШЕННОЙ РАЗДРАЖИТЕЛЬНОСТИ На ночь выпить 0,5 стакана мертвой воды. Для усиления лечебного эффекта в течение 2-3 дней за полчаса до еды рекомендуется также пить по 0,5 стакана мертвой воды. Острую, жирную пищу и алкоголь исключить. Успокаиваются нервы, улучшается сон, снижается раздражительность. &#9552;
52. ПРОЛЕЖНИ Пролежи осторожно обмыть подогретой мертвой водой, дать высохнуть, потом смочить подогретой живой водой. После перевязки, можно смачивать живой водой через бинт.
Если при перевязке опять замечен гной, то опять следует обработать рану мертвой водой и продолжать лечение живой (как и при лечении гнойных ран).
Больному рекомендуется лежать на льняных простынях, подкладывать под рану мешочек с семенами льна (чтоб рана "дышала").
Один цикл лечения - 6 дней. Практика показывает, что при таком способе лечения пролежи заживают быстрее, чем при лечении традиционными химическими лекарствами.
53. ПСОРИАЗ (ЧЕШУЙЧАТЫЙ ЛИШАЙ) Перед лечением надо хорошо вымыться с мылом, пораженные места пропарить с максимально терпимой температурой либо сделать горячий компресс, чтобы чешуя, поврежденная кожа смягчилась.
После этого пораженные места обильно смочить подогретой мертвой водой, а через 5-8 минут смочить живой водой.
Далее, все 6 дней эти места нужно смачивать только живой водой, желательно по 6-8 раз в день. Никаких купаний, пропариваний больше делать не нужно.
Кроме того, первые 3 дня 3 раза в день перед едой нужно выпивать по 2/3 стакана мертвой воды, а оставшиеся 3 дня - по 0,5 стакана живой воды.
После первого цикла делается недельный перерыв, потом лечение повторяется снова.
У некоторых людей в процессе лечения пораженная кожа сильно высыхает, трескается и болит. В таких случаях рекомендуется ее несколько раз смочить мертвой водой (ослабить действие живой воды).
Болезнь трудно излечимая, поэтому требуется воля и терпение. Через 4-5 дней пораженные места начинают очищаться. появляются чистые, розоватые участки кожи. Постепенно лишай исчезает.
Чаще всего хватает 3-4 циклов лечения, некоторым - меньше, а некоторым - больше. Излечивается значительная часть больных.
В процессе лечения следует избегать курения, употребления алкоголя, острой пищи, копченостей, также стараться не нервничать.
54. РАДИКУЛИТ, РЕВМАТИЗМ Двое суток по три раза в день за полчаса до еды, пить по 3/4 стакана живой воды.
В больное место втереть мертвую воду или сделать из нее компресс. Воду перед применением подогреть. Боли проходят в течение суток, у некоторых за 2-3 часа, в зависимости от причины обострения.
55. РАЗДРАЖЕНИЕ КОЖИ (НАПР. ПОСЛЕ БРИТЬЯ) Несколько раз сполоснуть лицо (смочить раздраженные места) живой водой и дать просохнуть, не вытирая. Если есть порезы - приложить к ним тампон, пропитанный живой водой и подержать 5-7 минут. Немного саднит кожу, но заживает очень скоро.
56. РАЗРЫВЫ, КОЖИ НА ПЯТКАХ НОГ Лечение такое же, как и от запаха ног. Дополнительно после процедуры рекомендуется смазать пятки, другие разрывы, трещины растительным маслом и дать ему впитаться.
Кроме того, пока кожа мягкая, можно потереть ее пемзой, чтобы быстрее удалилась отмершая кожа. Разрывы, трещины заживают за 2-3 дня. Кожа становиться эластичной.
57. РАСШИРЕНИЕ ВЕН Места расширения вен и кровоточащие места промыть мертвой водой, после чего приложить компрессы из живой воды на 15-20 минут и выпить 0,5 стакана мертвой воды.
Процедуры рекомендуется повторять до появления ощутимого результата. Болевые ощущения притупляются. Со временем болезнь проходит.
58. САЛЬМОНЕЛЛЕЗ В целях профилактики есть только хорошо проваренное (прожаренное) мясо, осуществлять ветеринарный контроль мяса, не пить сырого молока.
При заболевании промыть желудок слегка подогретой мертвой водой, первые сутки ничего не есть, периодически через 2-3 часа выпивать по 0,5 стакана мертвой воды.
Дополнительно можно сделать клизму из мертвой воды (концентрация около 2-2,5 рН). Сальмонеллы погибают, болезнь проходит за 2-3 дня.
Если этот способ лечения не помогает, надо обратиться к врачу.
59. САХАРНЫЙ ДИАБЕТ Постоянно перед едой выпивать по 0,5 стакана живой воды. Дополнительно рекомендуется массировать поджелудочную железу, внушать мысль, что она хорошо выделяет инсулин. Самочувствие заметно улучшается.
Диабетные раны лечить, как и гнойные раны.
60. СЕБОРЕЯ ЛИЦА (ПРЫЩИ) Утром и вечем умыться горячей водой с мылом, вытереть лицо и смочить его подогретой мертвой водой. Прыщи можно смачивать чаще.
Таким же образом лечат и юношеские угри.
Дополнительно можно выпивать по 0,5 стакана мертвой воды. Постепенно прыщи и угри исчезают, кожа очищается, становится мягче.
61. СТОМАТИТ После каждого приема пищи, а также дополнительно 3-4 раза в день полоскать рот живой водой по 2-3 минуты. Язвочки заживают в течение 1-2 дней.
62. УГРЕВАЯ СЫПЬ Периодически смачивать кожу мертвой водой (по возможности это делать чаще).
Полезно подкорректировать меню. Дополнительно см. п. 16- Гигиена лица.
63. УДАЛЕНИЕ ОТМЕРШЕЙ КОЖИ СО СТУПЕНЕЙ НОГ Попарить ноги в горячей мыльной воде в течение 30-40 минут, обмыть теплой водой, потом подержать ноги в теплой мертвой воде и через 15-20 минут осторожно снять (стереть пальцами или пемзой) слой отмершей кожи.
Полезно помыть ноги теплой живой водой и дать высохнуть не вытирая. (Методика похожа на ту, что применяется при устранении запаха ног, лечении трещин пяток). Мертвая кожа постепенно сходит, заживают трещины, разрывы.
Такую процедуру следует периодически (1 раз в месяц) повторять.
64. УЛУЧШЕНИЕ КРОВООБРАЩЕНИЯ Если имеется достаточное количество живой воды, рекомендуются ванны из этой воды или периодические обливания ею.
При наличии оборудования жемчужных ванн, полезно эти процедуры выполнять с добавлением в обычную воду живой воды. Увеличивается энергия, снимается усталость, улучшается кровообращение. Кожа становится нежнее.
65. УЛУЧШЕНИЕ ПИЩЕВАРЕНИЯ При остановке работы желудка, например, при переедании или смешении несовместимых продуктов, выпить один стакан живой воды. Через 15-20 минут желудок начинает работать.
66. УЛУЧШЕНИЕ САМОЧУВСТВИЯ Периодически 1-2 раза в неделю прополоскать нос, рот, горло мертвой водой, после чего выпить 0,5 стакана живой воды. Лучше всего это делать утром после завтрака и на ночь.
Такую процедуру нужно проделать и после контакта с больным, а также в период эпидемии гриппа и т. п. Появляется бодрость, увеличивается энергия, повышается работоспособность. Гибнут микробы, бактерии.
67. УХОД ЗА ВОЛОСАМИ Для ухода за волосами достаточно один раз в неделю вымыть голову живой водой с мылом или шампунем, потом хорошо промыть живой водой и оставить высыхать, не вытирая. Волосы становятся мягкими, шелковистыми, исчезает перхоть,
68. УХОД ЗА КОЖЕЙ Для ухода за кожей можно регулярно использовать мертвую воду с концентрацией рН=5,5. &#9552; Такой водой и следует мыться.
69. ФУРУНКУЛЕЗ Пораженное место помыть горячей водой с мылом, потом дезинфицировать подогретой мертвой водой и дать ей высохнуть.
Далее, на фурункулы надо делать компрессы из живой воды, меняя их 4-5 раз в сутки или чаще.
На ночь выпить 0,5 стакана живой воды.
Полезно провериться, не начался ли сахарный диабет. Обычно фурункулы заживают за 3-4 суток. Следует избегать простуды.
70. ХОЛЕЦИСТИТ (ВОСПАЛЕНИЕ ЖЕЛЧНОГО ПУЗЫРЯ) Четверо суток по 3 раза в день, за полчаса до еды пить активированную воду в следующем порядке:
- первый раз (т.е. перед завтраком) - мертвую воду;
- второй и третий раз - живую воду.
Концентрация рекомендуется несколько крепче (рН=2,5 и рН=10,5). Боли в области сердца и правой лопатки проходят, исчезает горечь во рту, проходит тошнота.
71. ХРОНИЧЕСКИЙ ТОНЗИЛЛИТ См. лечение от ангины - п. 4.
72. ЭКЗЕМА, ЛИШАЙ Перед началом лечения пораженные места попарить (сделать горячий компресс), после чего смочить мертвой водой и дать высохнуть.
Далее нужно смачивать только живой водой и делать это по 4-6 раз в день в течение недели.
На ночь нужно выпивать по 0,5 стакана живой воды. Пораженные места заживают в течение 4-5 дней.
73. ЭРОЗИЯ ШЕЙКИ МАТКИ Спринцеваться на ночь подогретой до 38°C мертвой водой. Через 10 минут такую же процедуру нужно повторить с подогретой живой водой.
Далее продолжать спринцевание живой водой несколько раз в день. Эрозия проходит за 2-3 суток.
74. ЯЗВА ЖЕЛУДКА И 12-ТИ ПЕРСТНОЙ КИШКИ ПРИ ПОВЫШЕННОЙ КИСЛОТНОСТИ В течение 5-7 дней за 1 час до еды выпивать по 0,5 стакана живой воды. После этого сделать недельный перерыв и, не взирая на то, что болей нет, еще раз повторить курс лечения. Если давление не повышается, то дозу живой воды можно увеличить до 3/4 стакана.
В процессе лечения надо соблюдать диету, избегать острой и грубой пищи, особенно сырокопченого мяса, не курить, не употреблять алкогольных напитков, не перенапрягаться. Боли, тошнота быстро проходят (за 1-3 дня), улучшается аппетит, общее самочувствие, уменьшается кислотность.
Язва 12-перстной кишки заживает медленнее.
75. ЯЗВА ЖЕЛУДКА ПРИ НУЛЕВОЙ КИСЛОТНОСТИ Методика лечения аналогична п. 74, только в этом случае рекомендуется в процессе еды выпить 0,5 стакана мертвой воды (добавить в желудок кислоты). Остальные рекомендации те же. Данное уточнение предложено больными, лечившими язву при нулевой кислотности. Эффект хороший.



Тема Re: Книжка за "Лечение с жива вода"нови [re: Hиk]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 09:31



Подариха ми тибетски млечна гъба. Препоръчаха ми я за подсилване на имунитета и поддържане на добро здраве.

Някой ползвал ли е гъбата? Дали е толкова ефикасна, колкото пишат?

Това е BG инструкцията:

Тибетска гъба

Медицината на тибетските народности дълго я е пазила в тайна. В Европа е внесена от излекуван от цироза полски професор.
Тибетската гъба е с цвят на извара, с размери 5Х6 мм. в началото на развитието и 40Х50 мм в края на периода преди делене. Притежава следните свойства:
• 1. Лекува рак, като преустановява растежа на раковите клетки.
• 2. Напълно нормализира обмяната на веществата в организма.
• 3. Лекува практически всички алергични заболявания.
• 4. Ликвидира всички стомашно-чревни заболявания, в т.ч. и язва на стомаха.
• 5. Лекува заболяванията на белите дробове, бронхит, пневмония.
• 6. Лекува всички заболявания на черния дроб, жлъчния мехур, разтваря камъни в бъбреците.
• 7. Лекува всички възпаления, тъй като изпълнява ролята на антибиотик.
• 8. Напълно изчиства организма от плаки, тъй като изкарва всички продукти на обмяната, в т.ч. холестерина, солите на тежките метали, дионуклеидите и продуктите на обмяната на алкохола.
• 9. Лекува диабет, като нормализира въглеродния обмен.
• 10. Повишава половата активност и намалява телесното тегло, като преустановява процеса на стареене на клетките.
• 11. Повишава тонуса и вътрешните резерви на организма, подобрява паметта и вниманието.
Гъбата се отглежда във всяко японско семейство, в резултат на това Япония има най-здравата нация.

Начин на употреба: Гъбата се залива с прясно мляко със стайна температура, около 250 мл и се оставя при стайна температура за 24 часа. Получава се за около 18-20 часа подквасено мляко с лечебни свойства. Консумира се сутрин поне половин час преди хранене или вечер 30-50 мин преди сън. Признак на пълното подквасване е появата на гъст слой отгоре, където се намира гъбата. Млякото се прецежда през едро пластмасово сито, а гъбата се изплаква под струя студена вода и после се залива с нова порция прясно мляко. Ако гъбата не се промива ежедневно и не й се сменя млякото всеки ден, тя става кафява, спира да се размножава и умира.
След около 17 дни масата на гъбата се удвоява и част от нея може да се даде на друг човек. Редува се 20 дни употреба – 10 дни почивка, като по време на почивката гъбата трябва да се поддържа здрава по посочения начин. По време на лечението с тибетска гъба се забранява употребата на алкохол.
Реакция на организма: През първите две седмици рязко се повишава активността на стомаха, поради което се повишава газоотделянето. Възможно е да се появи и разстройство, поради което се препоръчва квасеното мляко да се приема вечер, а не сутрин преди работя. У хората с болни бъбреци и черен дроб може да се появи едновременно напрежение в съответните области, но скоро то отшумява – лечението в никакъв случай не трябва да се прекъсва.
След бурната реакция на организма, която продължава около 10-12 дни започва подобряването на общото състояние и тонус, увеличава се и половата активност, особено при мъжете. След 20-дневна употреба организмът се чувства много по-добре, а след 2 месеца някои от оплакванията съвсем изчезват. След една година организмът практически е напълно здрав.
Квасеното мляко може да се използва за мазане и разтриване на ръцете и лицето, предпазва от бръчки, забавя стареенето на кожата, премахва умората. При полиартрит и ревматизъм премахва болката – болните места се намазват 6-8 пъти дневно. Всяко натъртване или рана заздравяват много бързо, ако натопен в млякото бинт се сменя 6-8 пъти дневно.
На болните от алкохолизъм препоръчвам лечението с тибетска гъба, тъй като тя напълно възстановява обмяната на веществата и лекува заболяванията, възникнали в резултат на злоупотребата с алкохол.
Помнете, че за гъбата са нужни грижи. Отнасяйте се към нея като към малко същество! Излишните гъбки раздавайте на други нуждаещи се хора, но обезателно с инструкцията.
.
Забележка:
Ако се чувствате добре, след първия месец можете и да не правите почивка от 10 дни.
Гъбата може да се съхранява няколко дни при стайна температура и само в чиста вода
Оставяйте капака на съда леко открехнат, за да влиза въздух



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор galushka (непознат )
Публикувано04.04.08 09:39



Здравейте на всички от клуба! Преди няколко дни, ровейки за съвети заради пурините в кръвта на съпруга ми, попаднах на вашия клуб. Прочетох за живата вода и ще ви напиша съвсем накратко тона, което прочетох във вестник "Доктор": - сребърна вода: вода в сребърен съд или потопен в нея сребърен предмет, чрез слабо електричество да се разтвори малко метал в нея /т.е. електролиза/, снежна вода І замразена и след това размразена вода, при нея се променя структурата на водните молекули и те стават адекватни на молекулите в организма, прогонва умората, магнитна вода - питейна вода, преминала през магнитно поле създадено от постоянни магнити /например фуния с прикрепени на нея магнити. Пълната публикация на тези данни съм взела от вестник "Доктор" бр.2 с дата12-19.1.2004 г. Освен това четох пак в този вестник, че съществува магнитна чаша, китайска и в нея се налива вода, която се намагнетизира. Ако имате въпроси питайте! На всички пожелавам много здраве и още по-голям късмет от все сърце и душа!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: galushka]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 22:35



ЗДРАВЕЙ,баща ми пие ЖИВА ВОДА,кокво още прочете,пиши моляте.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор galushka (непознат )
Публикувано05.04.08 11:56



Пиша дословно от в-к "Доктор": СРЕБЪРНА ВОДА: Сребърните съдове са се изплзвали преди много години като средство за лечение. Известно количеств от метала заедно с водата попада в организма и по този начин унищожава бактериите Ефикасността на такава вода се повишава, ако в нея с полощна на електричество се разтвори неголямо количество сребро. СНЕЖНА ВОДА: Замразената, а след това размразена вода се изчиства от химическите вещества, от радионуклеотиди, но преди всичко се изменя структурата на водните молекули в организма. Снежната вода прогонва умората и затова е изключително полезна за учениците, студентите, научните работници. ВНИМАНИЕ: в емайлиран съд се сипва вода и се поставя в камерата на хладилника. След 45 часа съдът се изважда, ледът се счупва и незамръзналата ош(ще вода се изсипва в друг също емайлиран съд. Ледът се изхвърля, защото съдържа молекули на тежката вода, тъй като те замръзват бързо. Съдът с пресипаната вода се постаняв отново в хладилника и се дъри докато не замръзнат 2/3 водата. След това съдът се изважда, пробива се дупка в леда и се излива незамръзналата водда. Ледът се оставя да се втечни на стайна температура. Това е пречистената снежна вода, която се пие хладна, на малки глътки по 2-3 чаши на денн, 1 час преди ядене. МАГНИТНА ВОДА: става въпрос за питейна вода, която е преминала през магнитно поле, създадено от постоянни магнити /напр. фуния с прикрепени на нея магнити/. Тази вода има лечебни,стимулиращи свойства, нормализира кръвното налягане и може да се използва за пиене и миене. КРЕМЪК: поставен в съд с вода унищожава гнилостните и други бактерии, подобрява вкуса и прозрачността на питейната вода, абсорбира примесите на тежките метали и ускорява утаяването им. АКТИВИРАНА ВОДА: активираната вода, получена чрез електролиза, е вода, която придобива съвършено нови свойства и се превръща в ефикасно действащо средство за профилактика на редица болести. ЕТО ТАКА БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ ПРИЕМЕ ТЕЗАТА ЦА ЖИВАТА И МЪРТВАТА ВОДА - автор Пламен Йорданов, София, в-к "Доктор",бр.2 12-19.1.2004 г. ПРОЧЕТЕНО ЛИЧНО ОТ МЕН /Галюшка/ в книгата на Луиз Хей "Излекувай тялото си" - авторката е била болна от рак на матката и едно от леченията е рефлексотерапията. На всички от форума - ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: galushka]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.04.08 12:13



Знам, че единствено ефективен е опалово-халцедоновият кремък. Знае ли някой откъде може да се намери? Може би само от минералотерапевта Иван Митев?...





Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 20:20



ЗДРАВЕЙ,най-добре при него,той е много отзивчив.
АЗ ВЯРВАМ!!!!!!!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: flora bg.]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано15.12.08 23:52



Още една много интересна тема, забутана нейде в пространството......



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: mimoza - живa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.12.08 00:29



Ще те видя как ще поддържаш толкова теми на първа страница!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано16.12.08 09:48



Само стой и гледай!!!!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: mimoza - живa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 10:36



А бре Мимоз,поспри се не мога да изчета всичко и ще ми свърши работното време и пак ще се натрупат мнения дето не съм прочел,имай милост ошашави ме.
Ако искаш нещо за живата вода да питаш кое как се прави,аз си я правех миналата година,но понеже лентичките които купих на два пъти се оказаха шашма на производителя спрях да си я правя.Мога да ти снимам уредите и да ти изстрелям една снимчица



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано16.12.08 10:42



Оххх тези ваши снимки.....Как ги слагате бе хора

Все опробвам и все не става, пфууууууууууууууууу. Уж ми обяснявахте, или аз съм тъпа или вие не можете да обяснявате Май е първото. Опаааа, тук не е мястото, сори Джул, махам се.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: mimoza - живa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 11:20



Сигурно ние не можем да обясним както трябва ,като не знаем методиката е така





Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.12.08 15:05



На мен също ми изпратиха миналата година схема за това апаратче, обаче не можахме да намерим някакви дребни части -
диоди ли бяха... (да не говоря глупости!)

А ти за кои лентички говориш?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 15:17



лентичките за измерване на киселинноста при мен се оказаха фалшиви и даже Весето се бъзикаше,че заедно сме щели да си ги мерим ,и като са фалшиви не се знае Рх какво е и спрях да го ползвам и съм забравил,голям немарливец съм



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.12.08 15:21



Ясно, но кажи как си намери всичко, необходимо да си направиш апаратчето (имам предвид електричарската част)?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 16:05



Пратих пари на един доктор,говорих с него по телефона и стана всичко.После като разгледах апарата,това всичко се намира лесно по магазините,но си спомням някакви вносни имаше до Халите по 100-на лева,аз го взех от доктора за 35 с 4 книжки от него написани.Да кажа ли името му?
Апарата е добър и наистина действа,но казах защо не го ползвам.Сега е на терасата в кашон ,ще го разгледам и ще кажа кое оъткъде да се вземе ,че така наизуст не ми се говори



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Poтoни (Упорит)
Публикувано16.12.08 16:15



Ако на някой му трябва апарат за правене на такава вода да се обади, аз имам. На нас с Кари ни го направи д-р Нешев от Троян за 60 лв., но аз този който го имам го подарявам. Имам и Запер, ако някой го иска и него го подарявам. Които се интересува от машината за алкална вода ще му кажа и как се приготвя.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Poтoни]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.12.08 17:01



Моля те, разкажи тук за "машината за алкална вода"! Всъщност това не е ли пак апаратът на д-р Нешев -
ако не греша, "живата" и "мъртвата" вода всъщност са алкална и киселинна?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Poтoни]  
Автор nelke (непознат )
Публикувано16.12.08 17:03



Здравейте Ротони! Ако не е вече късно бих била много благодарна за запера - апарат за жива вода вече имам, също от д-р Нешев от Троян. Коларова 0888746689



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Poтoни]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано16.12.08 17:05



Да, Ротони, кажи как се прави тази жива вода, и как се прави този "апарат"? Аз също искамд а си нсправя.

"Перката в дупето и старт към живота"


Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Poтoни]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 17:08



Да от д-р Нешев от Троян го взех.Ротони много скъпо или за двата платихте толкова?



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор nelke (непознат )
Публикувано16.12.08 17:14



Апарата за жива вода го купих от д-р Нешев за 35 лева



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор Poтoни (Упорит)
Публикувано16.12.08 21:07



Може и за двата апарата да е било, не си спомням. "Живата вода" я приготвяхме по следния начин: В една туба от минерална вода от 3 литра - срязана от горе, се поставя брезентов маншон. Маншона и тубата се пълнят с обикновена чешмяна вода, почти до горе, но така, че водата да не прелива от маншона в тубата. След това се слагат електродите, които са свързани под формата на П образ, като единия електрод влиза в маншона, а другия в тубата (между маншона и стената на тубата). Включваме го в ел. мрежата и стои така около 20-25 минути, докато водата в маншона побелее и направи пяна. Тази вода е "Живата" и тя трябва да се извади и сипе в шишета. Ние приготвяхме на Кари по 2.5-3 литра на ден. Всеки ден й давахме прясно направена вода.
Относно апарата, който е копие на "Запер"-а на Хулда Кларк, Кари държеше двата електрода 3 пъти по 7 мин. с 20 минути почивка три пъти на ден.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 09:40



"ако не греша, "живата" и "мъртвата" вода всъщност са алкална и киселинна"
Наистина е нака, но с това не се изчерпват свойствата на водата. ако вземем 2 чаши вода от чешмата и сложим в едната лъжичка сода за хлябу а в другата лъжичка оцет, първата вода ще стане алкална, а другата киселинна. Само че няма да имат свойствата съответно на жима и мъртва вода.
ОСВЕН АЛКАЛНОСТТА/КИСЕЛИННОСТТА АКТИВИРАНАТА ВОДА ИМА ОЩЕ ЕДНО ВАЖНО СВОЙСТВО, ТА КОЕТО ДО ГОЛЯМА СТЕПЕН СЕ ДЪЛЖИ ДЕЙСТВИЕТО ИМ. СТАВА ВЪПРОС ЗА ОКИСЛИТЕЛНО - ВЪЗСТАНОВИТЕЛНИЯ ПОТЕНЦИАЛ (ОВП) НА ВОДАТА. Нарича се още REDOX- потенциал. Не знам защо почти не се пише и говори за него. Ето какво открих за Redox в Интернет:
"Redox потенциала се явява една от важните характеристики, определящи физико-химичните свойства и биологическата активност на водата. Ако Redox е положителен товорим за окислително действие, а ако е отрицателе, говорим за възстановително действие на водата. Водопроводната вода има потенциал около +200. При активирането на водата Redox потенциала на живата вода може да достигне до - 800мВ, а на мъртвата до + 1200.
Терапевтичната доза е около - 400мВ. Жива вода с такъв потенциал се явява мощен антиоксидант, който стимулира биолотичните процеси (оказва биостимулиращо влияние на тъканите)."
Намерих цяла книга на тази тема - там всичка е подробно, книгата е на руски, ако искате мога да я кача тук на части.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Hиk]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 11:38



Може ли да напишете от къде свалихте книгата или как се казва?



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Hиk]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.12.08 20:46



Благодаря за уточнението!

Всъщност, ако не те затруднява, може и да преведеш
в резюме най-важните части от книгата (така преди време преведох диетата на д-р Ласкин).
По-младите хора, които посещават Клуба, не са учили руски.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 23.12.08 21:01.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: вяpa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 19:22







Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Kaлoянa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано31.12.08 00:23



при доктора е по-евтин апарата



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор factfinder (accord)
Публикувано31.12.08 12:43



Мисля, че руския текст е от тази книга:


автор д-р Петрас Шибилскис.
Може да Ви е полезна.
Щастлива Нова Година!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: factfinder]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано05.01.09 10:02




Там има доста информация за ОВП (Redox) и влиянието на активираната вода.
Ако не искате да четете останалото пуснете "ОВП" на търсене.
На този линк има и друга информация относно кръвта, рака и др.

Редактирано от *jull** на 05.01.09 10:17.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Hиk]  
Автор heatO8O6 (непознат )
Публикувано03.02.09 22:38



Buba67 е виновен за неподължението.
Съжелявам за админа, че заключи темата.
Не знаех, че има подобна тема и трябва да пиша в нея
просто съм с преповдигнат адреналин от това което се получи с баща ми ....

Редактирано от heatO8O6 на 03.02.09 22:42.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: heatO8O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.02.09 00:19



Никой за нищо не е виновен!

Ето че вече си в темата - спокойно чети, коментирай, задавай въпросите си!...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано05.02.09 10:03



Здравейте, прочетох цялата тема, но никъде няма отзив на хора, на които им е помогнала. Не че не се обадих вчера на доктора от Троян да го питам.....той ми зададе странен въпрос: Пита ме дали по след операцията на баща ( тумор на дебелото черво и разсейки по тънкото. Беше му възтановена само проходимистта на червата) мястото , където е туморът е все още кръвоснабден....аз си мисля, че няма причина да не е ....много странно сега се чудя дали да звъня на хирурзите да ги попитам това или все пак тази жива вода няма да му навреди........посъветвайте ме......при някой има ли ефект след приема??



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.02.09 15:55



"Пита ме дали по след операцията на баща (тумор на дебелото черво и разсейки по тънкото. "...? Аз така и на разбрах въпроса на доктора от Троян!


А дали живата вода е помогнала на някого - да, това го потвърди Daoford (преди време пишеше в Клуба,точно в темата за живата и мъртвата вода). Той самият помагаше на един свой приятел да се лекува от рак по този метод. Последния път изследванията бяха отлични. Обаче Daoford изчезна някъде и отдавна не е писал...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано05.02.09 16:26



Здравей Джул, ние се разбрахме с лекарят той искал да знае дали мястото на туморът се кръвоснабдява, защото водата действа именно чрез кръвта. Ние вече си поръчахме уредът, по телефона лекарят ми се видя много добър човек. Поне тази вода мове да се съчетава с лечение с газта, защото ние и него провеждаме от 2 седмици..Д-р Нешев спомена нещо интересно , когато му казах ,че баща ми се чувства доста отпаднал и че най- верочтно е от газта, и тогава той каза, че това лечение с газта е като химиотерапия и се прилагало на много енергични хора.
Та след 15 дена ще видим дали на нас ще ни подейства ли! Дай Боже!
Иначе колкото до daofort, наистина се надяшам думите , които казва да са истина....



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.02.09 00:10



"...лечение с газта е като химиотерапия и се прилагало на много енергични хора".

Не знам дали да се съглася с това твърдение, защото в Клуба има описан случай на човек в последен стадий на заболяването, който благодарение на газта, се е изправил на крака. Каква енергия у умиращ човек?! Напротив - именно от газта е получил енергия и е започнал втори живот!
Тези дни ми разказаха и за друг подобен случай, но нека авторката сама напише за него, когато реши.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 05.06.09 14:56.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано06.02.09 11:37



Дано наистина да е така както казваш, защото баща ми и той е в последен стадий и надеждатата ни е именно в газта, защото той не се лекува с нищо друго! В началото на приема беше доста енергичен разяде се, но сега две седмици след това е много отпаднал! Четох тук някъде из форума за една жена, която по време на приема се е чувствала по същият начин, но през почивката е била особенно енергична. Така, че явно при всеки е различно!
Ние се надяваме и при нас да е така!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Mariq Zh]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано06.02.09 13:03



Освен газ може да пробвате диетата на Йоана Будвиг, с нея са се излекували много хора, а освен това е много лесна. Тя осигурява правилно клетъчно хранене,повече кислород и енергия за клетките , вече 50 години се лекуват хора по нейния метод и има 90% успеваемост в много тежки случаи. Сутрин извара с 2 с.лъжици смляно ленено семе, 3 с.лъжици ленено олио-студено пресовано от аптеките(немско),овесени ядки 2-3 л;ъжици; на обяд сварена елда със зеленчуци,няколко плодови и зеленчукови сока през деня; за вечеря зеленчуци с ленено олио.Подробности -от книгата На Будвиг -Ракът,промлемът и решението. Успех.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: iner]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано06.02.09 18:16



Здравейте, блягодаря за съвета, Вие самата използвали ли сте този метод на Йоана Будвиг? Ние малко се притесняваме, да започнем две лечение паралелно, защото повечето хора, които са пили газ, не са го смесвали с никакви други добавки или лечения....



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.02.09 23:55



Нито олиото, нито изварата или елдата са добавки. Това са натурални продукти
и тук става въпрос за ДИЕТА, т. е. за начин на хранене. Така че не се страхувайте,
а давайте смело, за да не губите време!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Mariq Zh]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано07.02.09 11:33



Използвам точно този метод - пия газ 5 седмици и 3 почивам - така 3 курса . Газ вземам по една чаена лъжица сутрин и една вечер половин час преди хранене и поне половин час след приемане на нещо. Сутрин закуската ми е мляко с ленено семе и олио , бадеми и овесени ядки, а на обяд ям сварена елда с извара. Елдата влиза в диетата на д-р Ласкин и там също е описано защо помага.

За газта може да почнете с капки , докато свикне човека, а после да стигнете до супена лъжица- зависи как ще я приеме. Който почне да пие газ, свиква с вкуса и като се мине тази и психологическата бариера , си я пие съвсем нормално. Няма ограничения в храненето при прием на газ, освех алкохол.
Така че давайте смело - плюс 3 зелени чая и 3 сока. Успех.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: инep]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано07.02.09 13:40



Благодаря за отговорът, днес смятам да купя тази книга на Йоана Будвиг,но си мислех вие всеки ден само това ли ядете....много ще е трудно да го накараме да спазва режима, но трябва да успеем...А елдата от къде я купувате?...иначе той пие газ близо две седмици,но болките ощене самуотихнали:(



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.02.09 13:58



Тук може да се прочете за диетата на Й. Будвиг:



Елдата се продава в магазините за диетични храни и на специализираните щандове в големите вериги магазини.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано07.02.09 15:45



Аз ям това на закуска и обед почти всеки ден,но ако човек реши да използва пълноценно диетата, трябва да я направи поне 2-3 седмици изцяло.
Само не купувайте ленено масло на капсули, дори от това с американските награди, в книгата пише, че както и да се правят капсулите, си губи ефекта



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: инep]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.02.09 19:49



По принцип съм против всякакъв вид капсули и преработки.
Когато е възможно предпочитам натуралния вид.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Mariq Zh]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано08.02.09 05:57



Аз преди година и половина си поръчах апарата и си правих водата чрез него,но това след като ми минаха всички операции и лечението като цяло.
Писах за братовчедка си ,която има рак на гърдата и проблеми с шийката на матката и я посъветвах да се свърже с доктор Нешев което и направи и преди 10-на дни пътува до Троян.
За срещата им ми е чудно,че доктора и е казал ако пие водата няма нужда да се оперира от шийката на матката и яйчниците и да започне веднага да я пие,както и че бил против ХТ


Но пък има друго: седмица след като започнала да пие живата вода и да се подмива с мъртвата и спряло течението.Каза и за майка и която имала екземи по ръцете от разликата в температурата на водата и времето и случайно се е мила с тази жива вода ,само за уикенда докато и гостувала и екземите и изчезнали.Сега това не са празни приказки ,а във вторник мисля се чухме и говорихме по телефона и момичето наистина е учудено от тези ефекти.По-късно през деня ще говорим пак,но тя има намерение след месец да си направи пак цитонамазка и да видим какъв щее ефекта от живата вода.
А аз ще докладвам какво става .



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.02.09 08:30



"За срещата им ми е чудно,че доктора и е казал ако пие водата няма нужда да се оперира от шийката на матката и яйчниците и да започне веднага да я пие,както и че бил против ХТ"

Не се учудвай - повечето лечители са против агресията на химиотерапията, защото все пак "меките" природни средства трудно могат да се преборя с нея. И съответно ефектът не е такъв, какъвто трябва да бъде (а често е и нулев). Хубаво е, че твоята близка има време да изчака, за да види резултатите от това лечение. А после ще реши какво да прави. Тя приема ли газ или засега е само на жива вода?

А ти не ни забравяй съвсем, че наистина ни липсваш!

Твоите контроли кога са?
Хайде, че кутията с ДОБРАТА НОВИНА отдавна не е отваряна!
Чул ме Господ!...



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 05.06.09 15:09.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано08.02.09 12:02



Страхотно е ,че живата вода е подействала на твоятя братовчетка. Ние на баща ни обаче смятаме да не му даваме по схемата през 4 часа по 200мл, защото той има тумор на дебелото черво и приемането на всякякъв вид течности го надува и причинява болка. Затова той ще си пийва от нея когато му се допие само....просто много ще го измъчим ако приемът и е под режим, защото той пие и газ. Много режими ще станат.
Успех на братовчедка ти , дано цитонамаската и е в норма!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано09.02.09 20:21



Близката ми Джу е ошашавена защото един и казва веднага операция,друг да изчака месеци ,става дума за шийката на матката.
А контролите ми са през три месеца ,аз от август не съм си правил,подкарал съм ги от август на август и йай така ще ги карам.То да няма нищо и висчко да е ОК



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.02.09 20:27



Наясно ли е твоята близка до каква степен се е развило заболяването й и търпи ли отлагане операцията?

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано09.02.09 22:38



Изобщо не е наясно защото получава противоречиви мнения.Това не е за гърдата,там прави ХТ и е ясно всичко,но проблема е в шийката на матката ,Утре ще поискам да ми прати сканирани епикризите и ще ги пльосна тук да видите какво пише там



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор rrr2OO9 (непознат )
Публикувано11.03.09 20:17



Внимание!! Моля потребителите и модераторите да обърнат внимание. На форума има мошенник с никнейм mislitelia, който си прави реклама. Тук http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=medicine&Number=1947971119&page=&view=&sb=&vc=1 той казва че е намерил сайт с евтини активатори за вода (jivavoda.free.bg) и се чуди дали да си купи от тях, а тук http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=rak&Number=1948457427&page=&view=&sb=&vc=1 същата личност казва че той е създал този уред за нас, тоест прави се на потребител и производител едновременно и си рекламира производството.
Аз реших да си купя този уред (преди да видя че си прави сам такава реклама) и опитът ми е печален. По-надолу публикувам мнението ми за уреда, което съм оставил във форума на неговия сайт jivavoda.free.bg. Най-вероятно ще бъде изтрито, затова го дублирам тук:

Искам да предпазя всички, които искат да си купят активатор за вода ДА-3! Споделям мнението си след закупуване на уреда от сайта jivavoda.free.bg.

Закупих си активатор. Предварително прочетох доста материали и съм убеден в свойствата на активираната вода.
Моят уред не работи!! Опитах с минерална и чешмяна вода и нищо не се получава. Водата е еднаква на вкус и в двата съда, лакмуса също не се променя. Направих си труда да измеря електрическите параметри при работа: напрежение 208 В. и ток 0.4mA (няма грешка - 0.4mA - нищожен ток). Силно ме съмнява дали такъв ток може да свърши необходимата работа. И може би водата не минава през глиненият съд?. Използвали сте най-елементарната схема за любители, която сте намерили в интернет. Абсолютно правилна е забележката на единият от потребителите, че не привеждате никакви електрически параметри за уреда (едва ли съображението му е било цената, както извъртяхте нещата). Потребителите са болни, но достатъчно грамотни и интелигентни за да им продавате такова нещо. По груба преценка цената на частите е не повече от 10 лева заедно с труда за направата, останалото е към 300% печалба.

Освен, че уредът не работи, имам следните изключително съществени забележки:
1.Толкова ли е трудно да се предвиди една лампа в схемата ? 1) за да се наблюдава дали уредът работи (иначе трябва да гадаеме, екстрасенсите не пият такава вода); 2) когато водата е готова яркостта на лампата би трябвало да намалява и това е сигнал за прекратяване на процеса.

2. Господин производител!!! Тези директиви които цитирате в документа за съответствие не сте ги чели въобще и уредът не отговаря на тях. Уредът е опасен!! и не съответства на никаква техника за безопасност. Едва ли има изпитвателна лаборатория в България която би го узаконила. Няма електроуред в света при който потребителя да има директен достъп до електроди с високо напрежение, и то във водна среда, чудно е как все още няма убити от ток. Аз лично при включването стоях далеч от него. А какво да правят възрастните болни хора които не съобразяват, недовиждат и т.н???? Съветът да изключим от електромрежата преди да отваряме уреда не можем да помним винаги, няма битов електроуред, който да се изключва от мрежата преди да се ползва. За зануляване да сте чували????? При попадане на вода върху корпуса или в горния капак, който въобще не е уплътнен срещу попадане на вода в електродите и диода, токовият удар е гарантиран. Навярно сте направили проучване за подобни произвеждани уреди по света, например в Русия модел АП-1

Случайно да забелязвате, че има захранващ блок с ниско БЕЗОПАСНО напрежение???? Не напразно върху "уреда" - или по-скоро самоделката- няма никакви данни за производителя и на кои нормативи на държавата съответства. Ако някой пострада- проблемът си е негов - това ще е заключението на съда.

Призовавам хората да НЕ КУПУВАТ този уред, изключително опасен е!!!! Лично аз смятам да сигнализирам контролните органи да обърнат внимание.
Публикувам мнението си в няколко форума, където става въпрос за жива и мъртва вода, в случай, че мнението ми бъде изтрито.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Автордekoв (Нерегистриран)
Публикувано12.03.09 08:13



Казвам се Георги Деков и съм производителя на Активатора ДА-3. rrr2009,
разбирам желанието ти да ти тръгнат нещата с посочения от теб модел на активатор.
Няма да махна мнението ти от форума, напротив там много ясно съм отговорил на лаишките ти въпроси.
Добре е, че хората които използват активатора ми са доста по-умни от теб, да да не вземат да се утрпят.
Сигурен съм, че ако си купиш бръснарко ножче, първо го пробваш как реже върху себе си, защото на него няма упътване:))))).
Пожелавам ти успех в мисията ти. Аз не се крия и всеки може да да ме намери по телефона в сайта, а теб........



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Авторanonimna (Нерегистриран)
Публикувано12.03.09 08:58



Здравейте,
закупих активатора за майка си, която е с неизяснено онкологично заболяване, т.е. все още не могат да решат от къде е тръгнало - гърда или бял дроб, защото и на двете места има образувания. След месеци ходене по мъките и химео и лъче терапии за сега няма никакво подобрение. Има метастази в лимфите, кожата и мозъка и претърпя вече една операция на глава, но сега има нови образувания.
Прочетох в книжката на активатора, че не е добре водата да се комбинира с химически лекарства или поне да се приема 1 час след тях и трябва да се мине на диета без белтъчини. Въпросът ми е как да стане това при положение, че майка ми е на непрекъсната химеотерапия с разпад на веществата над 30 дни и при това й състояние не виждам как би могла да преживява на плодово-зеленчукова диета. Може ли някой да ми каже какво да правя? Не мога да й спра лечението, за да може да пие водата, а вярвам, че ще й помогне.

Предварително се извинявам ако някъде вече има отговор на въпросите ми, но не успях да прочета всичко



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор rrr2OO9 (непознат )
Публикувано12.03.09 12:03



Уважаеми посетители във форума, продължавам да публикувам постингите си с мнението си за активатора на вода ДА-3 на г-н Деков. Оригиналните постинги са на неговият форум jivavoda.free.bg, но се страхувам че ще бъдат изтрити от него, където той е администратор. Живата и мъртвата вода са велико откритие и са помогнали и ще помогнат на много хора. В интернет има много схеми на самоделни активатори, например на този адрес http://www.shram.kiev.ua/goods/voda.shtml е представена една любителска схема. Обърнете внимание, че се захранва от 220В. Вода+220В+ човек на какво е равно? Разбира се никой няма нарочно да бърка във водата, но винаги човек може случайно да пипне - самият той, и дете или случаен човек, особено ако корпусът е мокър, все пак вода се налива. Самият аз отначало реших да си направя самоделен активатор за собствено ползване и на семейството ми, но прецених че ми трябва електробезопасен уред. Направих проучване в интернет и на първо място в гугъл излиза уредът ДА-3 от сайта jivavoda.free.bg на г-н Деков. Той е единственият предлаган в България на поносима цена. Реших да го купя от книжарницата на Пиротска в безистена, 2 етраж. Нямах търпение да го ползвам. На форума на сайта jivavoda.free.bg съм споделил мнението си за конструкцията на уреда. Псевдонимът ми е rrr. Подчертавам, изказвам мнение не за действието на живата и мъртвата вода за лечение на болести, а за устройството и безопасността на предлаганият уред. Всеки може да го купи, има го в книжарницата, но съм длъжен да предупредя за опаснотта от токов удар!! По надолу копирам отговорът си на г-н Деков на форума на неговия сайт jivavoda.free.bg (не го наричам инженер, тъй като той не е запознат с елементарни правила на техниката на безопасност)

Г-н Деков, благодаря че не сте изтрили мнението ми. Ако не ми говорите на "ти "ще бъде още по-добре. Също така не е коректно да пишете в моя постинг, а е редно да ми отговорите с нов постинг.
Посочването на телефона Ви върху уреда не е достатъчна гаранция за неговата безопасност. Аз си купих активатора (не пиша че е модел ДА-3 тъй като вие не предлагате друг) Ви от книжарницата на Пиротска в понеделник тази седмица за 48 лева. Една много любезна жена ми обясни как работи, разбира се аз като грамотен човек преди това бях направил проучване за принципа на действие и за това какво се предлага на пазара. Отначало мислех сам да си го направя, в интернет има достатъчно схеми, но тъй като го продавате на допустима цена реших да го купя. В същност това е една пластмасова кана за вода с потопени два електрода с високо напрежение в нея!!! Електрическата схема, която използвате е най-простото нещо което съществува, очевидно искате да е много евтин. Напрежението на електродите е 208V, кой знае какви второкачествени елементи използвате, специално диода. Не става въпрос за това че моят екземпляр не активира водата, това мога да го преглътна,и друг път съм купувал некачествени уреди с каквито днес е пълно в България. Става въпрос за елементарното изпълнение и опсаността от него. Този активатор който съм посочил (риския модел) случайно го намерих в интернет, и го посочих защото на тази картинка отлично се вижда захранващия трансформатор с НИСКО БЕЗОПАСНО напрежение. А в ДА-3 (вече ще споменавам конкретния модел за да няма недоразумения) напрежението е опасно високо. Нямам никакво отношение към тези уреди, нито към производството, нито към разпространението им, занимавам се с друга дейност в държавно предприятие и на държавна заплата. Исках да купя или направя уред за майка ми, аз не съм болен и за сега нямам нижда. Хора като вас дискредитират такива велики открития като живата и мъртвата вода и спекулират с надеждите на хората. Но аз имам гражданска съвест освен всичко и не мога да премълча.
Хората не знаят, че декларацията за съответствие на европейските норми попълвате ВИЕ, а не оторизирана изпитвателна лаборатория. Тук

потребителите могат да прочетат какво представлява декларацията за съответствие и от кой се издава!!!. Тя се издава от производителя и той носи отговорност в случай на авария или нещастен случай!!! Тоест всеки "производител" може да попълни такава декларация без уредът му да е минал необходимото узаконяване с презумпцията че той си носи отговорността. С какви изпитвателни уреди и изпитвателни лаборатории разполага вашият завод с които контролирате безопасността? (какъвто завод или предприятие съгласно качеството на направа на активатора ДА-3 се съмнявам че има). С какво вашата отговорност и вашият телефон, както многократно заявявате, ще помогнат в случай на смърт на човек от токов удар от уреда ви?
Бихте ли предоставили адрес на лабораторията, която го узаконява и дава оценка за неговата безопасност? Или протокол за извършено изпитание за безопасност? Ако представите такъв ще се извиня публично.
Спестих в миналия си пост мнението си за ужасните граматични грешки от инструкцията за експлоатация,те не са една и две, да не говорим че материалът в него изцяло е изплагиатстван от книгата Активирана и сребърна вода на Петрас Шибилскис, издателство Паневежис 2003. Книгата е достъпна свободно навсякъде в интернет.

Примерът с горещата ютия не е удачен - от ютията само ще се изгорите, от уреда ви в случай на токов удар ще умрете!!
Аз питам: какво ще стане ако върху корпуса има вода и се докоснем до него? Или забравим да изключим от мрежата? Май ще ни удари ток и най-вероятно последствията ще са фатални. Директен достъп до електродите с високо напрежение има, въпреки вашето твърдение. Има нещо наречено ДОБРА ПРАКТИКА, което вие не спазавате.
В случая следва да бъде сигнализирана Държавната агенция за метрология и технически надзор, която вече отговаря за безопасността на електроуреди и други стоки. Като за начало смятам да се консултирам с колеги от Технически университет за безопасността на уреда, все пак трябва да бъдем обективни и да изслушваме и експертите.

Другата Ви конспирация в клубовете на dir.bg където под никнейм mislitelia се правите че искате да си купите активатор ДА-3 от самия себе си (всеки заинтересован може да проследи как този човек с този никнейм търси да си закупи уред, после в друг казва че е намерил такъв - от къде? -от самия себе си:)
Тук http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=rak&Number=1947819336&page=0&view=collapsed&sb=5&part=all&vc=1 отново се опитвате да правите конспирация по псевдоним anonimnia и да се представяте за друг човек:)) Живата и мъртвата вода помагат, не съм казал че не помагат, но уредът ви е опасен.

Продължавам да публикувам мненията си в свободния интернет, в случай че бъде изтрито мнението ми оттук(става въпрос за форума на г-н Деков).
За по обективен разговор Ви предлагам също така да водим разговор не във вашия форум (на г-н Деков), където сте администратор и модератор а например в такова демократично място като клубовете на dir.bg.

Активираната вода е страхотно нещо,надежда е за много хора, но не бива да се злоупотребява с нещастието и нуждата на хората.
Призовавам да не купувате активатор ДА-3 - ОПАСЕН е!!! Някой ако го иска много ще му подаря моя.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от rrr2OO9 на 12.03.09 12:19.</EM></FONT></P>

Редактирано от rrr2OO9 на 12.03.09 15:37.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Автордekoв (Нерегистриран)
Публикувано12.03.09 19:13



Ей, това да си проправите път на бизнеса си сте направо нагъл. Към всички във форума , ако не знаете как да си направите активатор и ТОЗИ продължи да ви изнудва, моля свържете се с мен и ще ви кажа как да си го направите. В интернер всички схеми работят на напрежени с 220В и това го прави толкова сполучлив и с ниска стойност. И това е истинския вариант. Всичко останало е да се оправдават излишни разходи. Повече на лаик който гони лични изгоди няма да отговоря. Пияния ще изтрезнее, но глупака ще си остане за цял живот глупак. Искренно се моля да предостави активатора на контролните органи и да разбере че живее в европа. Право на избор. инж. Г. Деков



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор rrr2OO9 (непознат )
Публикувано13.03.09 12:09



Здравейте, така и стана както предполагах, г-н Деков ми изтри постингите от форума си:))) (сайта jivavoda.free.bg, активатор ДА-3). Оставил е само първият ми постинг, който съм изкопирал на този форум.Това потвърждава факта че съм прав и че не му е чиста работата. Реклама не правя на никакъв апарат, вече обясних по-горе историята си.
Той е прав, че схемите на всички самоделни активатори който са в интернет са на 220В, всъщност това е една и съща схема, копирана много пъти и е публикувана през 80те години в съветско списание - два електрода, диод или схема грец и захранване 220В. Но това е една ЛЮБИТЕЛСКА схема. В по-горни постинги съм дал линк към такава схема. Това са самоделки за собствена употреба и всеки си носи отговорност при нещастен случай. Един елементарен китайски бързовар с цена 2 лева има изолация на нагряващият реотан от корпуса и няма достъп на ток до водата, за разлика от активатора ДА-3. Промишлено произвежданите битови електроуреди са обезопасени, за да не убиват хора, но както знаете и при тях има нещастни случаи. Няколко от възможните начини за обезопасяване на подобен апарат са:-1 вариант) върху електродите се подава по-ниско напрежение от което се увеличава времето за приготвяне на водата, например 1 час, но свойстват й не се променят. 2 вариант) при отваряне на капака се прекъсва електрическата верига и се прекратява подаването на високо напрежение към електродите. Аналогично е в кафемелачките или електрическите рендета - като отворите капака се прекъсва електрическата верига и ножчето спира да се върти.3) вариант използва се генератор на ток (едва ли автора г-н Деков на активатора ДА-3 има такива познания и е чувал за такова устройство, което работи на ниско напрежение и е безопасно).
Нито един от изброените начини за обезопасяване не е приложен в активатора за жива и мъртва вода ДА-3.
Но удавник и за сламка се хваща, все пак никой не си купува кана с два забучени в нея електрода с високо напрежение защото така му харесва, а от нужда да се лекува.

Така че, ще променя малко призива си и ще го разширя:
1) не купувайте активатор ДА-3, работещ с високо напрежение 220В. По-добре се свържете с грамотни хора да ви го направят. Пак повтарям, аз не се занимавам с бизнес, държавен служител съм и моля, не ми пишете, не произвеждам или разпространявам такива уреди. Просто имам гражданска съвест, която г-н Деков няма. Напишете в гугъл "опасни електроуреди" и ще видите какво излиза. Такива уреди и в Китай не се произвеждат.
2)който си го е купил и го ползва- много да внимава - има реална опасност от токов удар. Не го давайте на възрастни хора, по-добре сами им приготвяйте вода. Слагайте го на високо или на недостъпно място. Изключвайте от контакта със сухи ръце. Не пипайте корпуса въобще с ръце по време на работа и внимавайте да не попадне вода в мястото на закрепване на електродите - може да проникне вода в капака, не е уплътнен, а само залепен в няколко точки със силиконово лепило. Не пипайте с ръце корпуса или електродите да проверявате дали работи. Би трябвало да има монтирана елементарна светеща лампичка която показва дали работи, струваща стотинки, но това е спестено от "производителя" с цел по-голяма печалба. Вече споменах, че производствената цена на ДА-3 е в рамките максимум на 10 лв.- кана с капаче най-много 3-4 лв (вижте пластмасова кана за течност колко струва в магазин за домашни потреби ), два тънки електрода от неръждаема стомана - струват под един лев, схема грец - под 1 лв (във всеки магазин за електронни компоненти)., захранващ кабел - около 1 лв (или малко повече), глиненото гърненце незнам колко струва, но - едва ли е над 2-3 лева, най-вероятно е по-малко. До продажна цена от 48 лв. има доста печалба, но тя е за сметка на безопаснотта. Аха, забравих и няколко лентички лакмусова хартия с цена няколко стотинки.
3) Редно е г-н Деков(не го наричам инженер, той не знае елементарните закони на електротехниката) да си преработи уреда, така че да отговаря на стандартите за електробезопасност. Надявам се контролните органи да обърнат внимание, нали сме европейци вече.
Също така пак обръщам внимание, че той на форума има няколко псевдонима и се представя за различни хора и си говори сам със себе си: mislitelia, anonimna, деков, а може да има и други. На собствения си сайт free.jivavoda.bg имам чувството, че сам си създава потребители и си пише мненията, все пак той там е администратор и модератор. Тук, в клубовете, не е забранено човек да се регистрира колкото си пъти иска, но стилът на общуване, както и почерка са строго индивидуални за всеки човек и не могат да се скрият зад различни псевдоними.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от rrr2OO9 на 13.03.09 12:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от rrr2OO9 на 13.03.09 12:17.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано13.03.09 12:55



Защо не се обадиш на Комисията за Защита на Потребителите щом е опасен уреда?Това което казваш наистина буди страх .Интересно е,че при уреда който взех преди година и полвина няма 220 волта в електродите долу,значи ако човек се разрови и постарае може да го обезопаси.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.03.09 13:02



"ако човек се разрови и постарае може да го обезопаси."

Аз и да се старая, нищо не мога да направя, защото не ме бива по тази част.


Пък и нужно ли е човек да е с техническо образование, за да ползва една електрическа каничка за вода?!
Всичко трябва да е достатъчно безопасно, за да се използва от деца до възрастни... Или поне да има предупреждение!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано13.03.09 13:35



Не се изразих правилно: под човек имах впредвид производителя ,първо защото това е негова отговорност и второ по презумпция той е компетентното лице.
Заради това дадох с моя уред пример: оттам откъдето го взех е обезопасен : значи човека се е постарал да го направи такъв



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор rrr2OO9 (непознат )
Публикувано13.03.09 13:46



Дааа, преди малко г-н Деков ме изтри въобще като потребител от форума си:)))) доста се е спекъл и има за какво. Аз ще се обадя на Държавна агенция за метрология и технически надзор, която отговаря за електроуредите. Но се и надявам този човек дапрояви малко съвест и да си вземе бележка, да си поправи грешката по най-бързия начин, а също така и да подмени продадените уреди на 220В.
Всяка електрическа каничка за вода е изолирана, там нямате достъп до тока, само при техническа повреда ще има напрежение във водата, докато в ДА-3 конструктивно високото напрежение е вкарано във водата. Единственият недостатък при по-ниско напрежение е, че ще се увеличи времето за приготвяне на водата, но все пак не си правиме чай или кафе за да бързаме. Той казава че водата се приготвя за 6 мин., но не виждам какъв е проблема и за 1 час да се приготвя.
Целия проблем в нашата държава, е че се разреши на производителите по европейски модел сами да си тестват уредите и да дават сами оценка за безопаснотта им. Докато на Запад, а пък и в има много примери и в България самоконтролът е изключително сериозен и фирмите правят всичко възможно за обезопасяване като се съобразяват със задължителните директиви за изработка на уреди, тука такива като г-н Деков се радват на липсата на контрол и "яхват" нуждите на хората. Ако съм му конкурент в бизнеса, както той твърди, бих критикувал и запера му, който продава на същия сайт, но той е безопасен напълно:))) и нямам забележки, въпреки че и тук цената е спекулативна и с пъти завишена. Но все пак е доста по-евтин от предлаганите западни и руски модели. Но това са принципите на пазарната икономика - нещо струва толкова, за колкото може да се продаде.


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от rrr2OO9 на 13.03.09 14:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от rrr2OO9 на 13.03.09 14:09.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано13.03.09 14:32



Когато започна да пишеш поста си помислих,че пак се е появил някой КУ Ку Бенд защото моя уред си е добре и бавно става водата,но пък 220 волта наистина не стигат до водата и спокойно съм си бъркал вътре в съда (ествествено,че не вярвам докато лично не го изпробвах техчнически ),но постепенно разбирам,че наистина има проблем и то сериозен.
Само КЗП би реагирала адекватно,те имат и правомощия и се отзовават веднага на сигналите каквито и да са и от когото и да са отправени



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор rrr2OO9 (непознат )
Публикувано13.03.09 14:50



Всички сме кукубендовци в нашата действителност, защото търпим всичко, което ни се случва , понякога лудите са доста по-нормални от нас.

Последна новина, г-н Деков съвсем си закри форума:)) нещо се е уплашил

Не разбрах дали уредът ти е същият, за който говорим, ако е същият значи е по-стар модел, който е бил с ниско напрежение както е редно да бъде.

Редактирано от rrr2OO9 на 13.03.09 18:34.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 19:27



нямам претенции да разбирам много от електротехника и моля, аконякойможе да обясни. Не знам дали е удачен примера с бързоварите и каните за загряване на вода. И как действа изолацията там. При тези уреди реотана загрява и отдава топлина на водата. При получаването на жива и мъртва вода няма загряване, тока е прав и съответно електродите са + и -. Мисля, че самия процес се нарича електролиза и и така се променя качеството на обиковената вода околодвата електрода. Та конкретен въпрос - ако има изолация на електродите дали ще може да се получат двете води. Всъщност каквото и да умувам(е) най-лесно е, ако някой може да направи съответните замервания и да покаже резултатите тук - какъв ток протича между електродите и с каква сила ще те перне тока, ако си топнеш пръста в каната. На сайта има клип с интервю на производителя. Там той споменава, че предишния модел бил с по-слаб ток и отнемало около половин час (не помня точната цифра) приготвянето на водата, но тъй като хората забравяли каната направил промяна (увеличил силата на тока) и със сегашния модел отнема само около 5 минути.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: kkk]  
Автор rrr2OO9 (непознат )
Публикувано13.03.09 19:42



Мдааа, очевидно на доста голяма част от хората им се губи 5-6 клас по физика!!!. Вземете прочетете учебниците на децата си. Какъвто и да е тока, при 220В с вода резултата е плачевен. Безопасното напрежение върху електродите е максимум 24В. На вас спешно ви трябва жива вода за 5 мин, така ли? При социализма имаше лозунг във връзка с пътно-трансопртните произшествия - "миг невнимание и цял живот мъртъв".

Редактирано от rrr2OO9 на 13.03.09 19:56.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 21:53



Не става въпрос колко спешно да става водата. Варианти много. Мои приятели имат техен си уред, които работи от 30-40 сек. Всичко е въпрос на изработка - параметри на тока, както и площ на електродите. Разбира се позлват сиго само те и не го разпространяват/продават.
Ясно е, какво става и с комбинацията 220В+вода. Толкова е тока в капака, там където влиза захранващият кабел. Вярно е, че има опасност (не добро уплътнение на електрическите елементи в капака) вода да попадне там. А уредите, предлагани като стока трябва да бъдат устойчиви на всякакъв проявен заплес.
След това тока се изправя и т.н. и в самите електридо не е с входящите (от мрежата параметри).
Молбата ми беше, ако някой може да направи измервания и да ги съобщи. Вторият ми въпрос беше ако има изолация на електродите дали ще може да се получат жива и мъртва вода. Уреда може да се изработи и със сребърно елетроди, което прави водата и сребърна със съответните допълнителни качества. Наличието на изолация как се отряазява на активирането на водата. За затоплянето не пречи.
Отдавна нямам учебници около мен, пък и мисля, че подобна информация би била полезна да се види тук.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: kkk]  
Автор rrr2OO9 (непознат )
Публикувано14.03.09 11:19



Уважаеми ккк, в първият си постинг казахте, че не разбирате нищо от електротехника:))) Обаче според мен показвате добри познания относно електричеството, електролизата, живата и мъртвата вода, сребърната вода. А също така и относно конструкцията на конкретния модел активатор ДА-3:)))) , по-специално относно капака и това как са свързани електродите и това, че може да влезе вода там. Няма как да знаете тези подробности, ако нямате такъв уред, ако не сте го оглеждали подробно или пък ако не го произвеждате вие:)))) Дали пък не сте г-н ДЕКОВ???? Това е поредният ви никнейм в този форум. Мимикрията и шизофренията (все пак, говорите от името на няколко личности, нали?) няма да ви помогнат. По-горе ви казах, че стилът на общуване не може да се прикрие, във вашия случай е очевиден. Да не говорим , за граматичните грешки които правите постоянно. Интересно, ако се проследи от къде сте влизал с различни псевдоними, дали пък няма да се окаже че е от един и същи IP адрес?. РЕазбира, се можете да сменяте компютрите, да ползвате програмки за смяна на IP, но много ще се затрудните:)))
По-добре си отстранете проблемите с електробезопасността на ДА-3 и недейте спекулирайте с нещастието на хората.
И както предлагате по горе в постинга си, искате ли да се срещнем с вас и да ви дам мойта кана да си топнете пръста и да видим как ще ви "перне" тока?
Хората, предполагам вече си мислят че става въпрос за много сложен уред, който толкова много се коментира. Пак повтярям аактиватора ДА-3 какво представлява: пластмасова кана (за сок, за айрян и др.) от тънка некачествена пластмаса с две забучени в нея метални пръчки с напрежение 220В върху тях. И всичко това работи във вода без никаква изолация. Ето любителската схема, по която е изпълнен активатора ДА-3:

само че диода е заменен със схема грец (тоест 4 диода)
С въпросите си които задавете отново искате да заблудите хората по следните параметри (вижте постингите на ккк):
1) Естествено, че ако се изолират електродите от водата, няма да тече ток:)))) По-горе съм ви казал как да си отстраните проблемите с уреда и да носи полза на хората, а не да ги осакатява. Но това доста ще ви затрудни, защото ще трябва да си изтеглите и изкупите всички уреди от търговската мрежа, да ги обезопасите и извините на хората. Ще ви струва, време, услилия и пари, затова е съвсем логично да се съпротивлявате. А за проблемите с държавните контролните органи да не говорим.
2) Естествено че в уреда влиза 220В ток, доколкото ми е известно в цяла България напрежението в контакта е толкова. Вашият ПРОБЛЕМ, е че не само толкова влиза, а и толкова излиза върху електродите. Ще взема да снимам уреда ви и да приложа снимките тука да видят какво произвеждате и продавате за 48 лева. Една качествена кана за гореща вода струва между 20 и 30 лева, за съжаление не приготвя активирана вода. Един активатор също може да се произведе за толкова пари и да отговаря на всички норми. Защо вашият уред е 2 пъти по-скъп? и 1000 пъти по опасен. Защото искате много да печелите, а малко да инвестирате. Вие обаче намерихте ниша в пазара, създадена от нуждата и безизходицата на хората и произведохте ДА-3 за нас, да ни спасява, както сам казвате. Аз успях да го отворя, изключително примитивна изработка, незнам по-какво сте инженер, нямате си представа как се произвеждат изделия.
Това, че затворихте форума си на jivavoda.free.bg (започвам навсякъде да цитирам сайта ви и моделът активатор ДА-3, за да знаят хората за какво става въпрос) до 20.03 с какво ви помага? Ослушвате се да видите какво ще стане сигурно. Мненията ми тук и на други места ги има, всеки разумен човек предварително проучва нещата и преценява. Хората не пасат трева, както си мислите вие. По-мое мение, във форумите, особено медицинските, участват най-интелигнетните и будни хора, затова и МВР иска да сложи ръка на интернет.

А!!! и забравих:))) вижте тук какво има. Те не си поплюват.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от rrr2OO9 на 14.03.09 11:40.</EM></FONT></P>

Редактирано от rrr2OO9 на 14.03.09 11:42.



Тема и до модератора Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Автор Mimi2OO9 (непознат )
Публикувано14.03.09 12:28



Предлагам да си изнесете личния разговор на друго място. Всеки път като излезе напред темата си мисля, че има нещо важно и ново.



Тема и до модератора Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Mimi2OO9]  
Автор human_energy (непознат )
Публикувано14.03.09 13:10



Привет уважаеми човеци!
Животът е едно чудо и затова трябва да го ценим! Да го пазим и (ако можем) да му се наслаждаваме, въпреки всички изпитания на които ни подлага! Вярвам, че хората в този клуб по-ясно от всчки други разбират това.
Електрическият ток лекува но и убива. Убива бързо.
Неволната смърт от електрически удар може да се определи като "непредумишлено самоубийство".
Преди няколко години по такъв нелеп начин изгубихме колега в разцвета на силите си.Лека му пръст!Ние носим отговорност за собствения си живот.Би било хубаво да предвиждаме и да се предпазваме от опасностите които ежедневно ни грозят.Но това е често е невъзможно.Понякога само късметът помага да се избегне непоправимото.Когато си закупим някакъв продукт той нормално е придружен от гаранционна карта, сертификат за съответствие и инструкция за използване.Някои потребители я четат, други не.Често в тази инструкция с удебелен шрифт се предупреждава за опасност и се забраняват редица неща, главното от които е да не се разглобява даденият уред или това да става от квалифициран специалист.Затова производителят често взима допълнителни мерки като прави продукта си труден за разглобяване изполвайки нестандартни винтчета.

Пиша това защото съм в течение на случая.rrr2009 е мой колега и приятел, когото много ценя.Съжалявам че в момента хаби нерви и време да се занимава с разни инстанции,но го подкрепям с две ръце!Разпространението на такъв уред като ДА-3 във варианта с високо напрежение е недопустимо.Забележете - променливото напрежение от 220 волта от контакта се изправя (в случая чрез схема Грец) и запознатите с електротехника правилно ще съобразят че напрежението се увеличава.Така реално имаме две достъпни до контакт с човек метални "пръчки" с напрежение между тях над 300 волта прав ток.Разумен човек не би трябвало даже да подарява такъв уред вярвайки единствено, че потребителя акуратно ще спазва инструкциите за безопасност.

Съжалявам, че не можахме да опитаме активираната вода,защото освен опасен уреда беше и неизправен.
Познавайки rrr2009, едва ли ще подари такъв уред на някого!
Пазете се,борете се и се обичайте!
Надеждата умира последна!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от human_energy на 14.03.09 13:11.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от human_energy на 14.03.09 13:12.</EM></FONT></P>

Редактирано от human_energy на 14.03.09 15:06.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Автордekoв (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 13:44



Никого няма да спирам да си говори по форомите, но на моя форум няма да позволя да ме плюят. Форума ще заработи на посочената дата и ще се публикуват мненията след предварителен преглед, няма да допусна в собствения ми дом да се пишат лъжи и да се настроиват хората по-този грозен начин. Активатора работи с високо напрежение и това указано ясно и всеки е предупреден. Досега е нямало случай в който да не сме заменили актоватор в случай на неизправност, колкото и малко да са те. Както сте показали във поста си активатора е много по-безопасен от домашните самотелки. Въпреки, че повече няма да Ви обръща внимание един реторичен въпрос - по магазините продават готови кабели за ел. уреди - Вие бихте ли включили кабела в контакта и да хваните двата кабела, съветвам Ви да се отнесете до компетентните органи да спре предлагането им. Пожелавам Ви успех. Предлагам матадора наистина, ако сметне за необходимо да изтрие личните постове, този форум има съвсем друга цел. инж. Г.Деков



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: дekoв]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.03.09 14:24



"Предлагам матадора наистина, ако сметне за необходимо да изтрие личните постове"

*jull**: Нищо няма да трие "матадорът"

, но ще помоли да приключите с тази дискусия.
Всички вече са ориентирани достатъчно добре в проблема и могат да вземат правилното решение.
Благодаря на участниците и очаквам да се включите отново, ако има някакво развитие по въпроса.







"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор rrr2OO9 (непознат )
Публикувано14.03.09 14:56



Ето че ккк се издаде, че е г-н Деков.:)) Доколкото знам на форума е забранена търговската реклама. но по-нагоре mislitelia (г-н Деков) си прави такава.
Благодаря за намесата на матадора, пардон модератора:))) това показва интелекта на производителя на ДА-3, съответно културата на произвежданата продукция. Както той казва, вече на частният му форум ще се публикуват само положителните мнения:))) отрицателните ще ги премахва той:)))
г-н Деков, предупреждението ви не е достатъчно. Щом с уредът се борави, значи може нещо да стане. Не, не бих хванал кабела с две ръце умишлено:))) но случайно може да се случи, също така не гарантирам за детето си или болен възрастен човек.

Аз смятах въпроса за изчерпан с първите ми два постинга, но това лице се явява с различни псевдоними:))) и заблуждава участниците.

Не искам да развалям темата, затова прекратявам участието си по въпроса, каквото исках да кажа го казах по-горе. Извинявам се на участниците, че ги занимавах цяла седмица с този проблем.
Ще участвам само относно свойствата на живата и мъртвата вода, имам доста материали.
Поздрави
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от rrr2OO9 на 14.03.09 15:13.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от rrr2OO9 на 14.03.09 15:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от rrr2OO9 на 14.03.09 15:30.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор rrr2OO9 (непознат )
Публикувано14.03.09 16:14



За да допринеса нещо за общия дух във форума - нещо изключително достъпно, и навярно ефективно - силициева вода. Може би това е живата вода?

Според съвремнната наука, най-разпространените на Земята химични елементи са: кислород 47%, силиций 29%, алуминий 8%, желязо 4.7%, калции 2.96% и т.н, тоест това е вторият по разпространеноет елемент в природата.
Дълго време хората са използвали силициевите камъни за лечение, макар механизмът на тяхното действие да си оставал непонятен. Днес вече нещата започват да се изясняват. С изучаването на свойствата на силиция се занимават цели лаборатории, като използват последните постижения на науката и техниката.
Изследванията показват, че във водата кремъкът отделя силициева киселина. Дозите са много малки, но са достатъчни при попадането й в организма тя да разтваря шлаките и отложените соли. В Тибет се употребява за различни цели вода от извори, която преминава през силициеви залежи. Най-малко боледуват хората от високите планини, защото пият разтопена, мътна на цвят вода, преминала през много земни пластове и обогатена с минерални елементи.
Ето една малка извадка от книгата, която може да се изтегли от този линк:



"Лечебните свойства на силиция стават известни сравнително скоро, в края на 70-те години на XX век. Заслугата за откриването на удивителните качества на силициевата вода принадлежи на инженера от Минск А. Малярчиков. Не случайно се казва, че всичко гениално е просто. Наистина простотата на решенията и откритията идва при този, който е достоен за нея и се е стремил да разгадае тайните на природата дълги години.
Малярчиков е роден и израснал край езерото Светлое, разположено на 150 км от Петербург. Ето какво си спомня той:На дъното на това езеро има много кремък и то винаги е изглеждало странно на хората: водата му е чиста като детска сълза и дъното на 10-метрова дълбочина се вижда ясно. В него няма риба, не растат и водорасли, отсъстват и други представители на биосферата. Местните жители го смятат за мъртво и избягват да ходят там. Но ние, момчетата, въпреки забраната на възрастните се къпехме в него, пиехме вкусната му вода и почти не обръщахме внимание, че всичките ни рани и драскотини зарастваха мигновено, че много бързо ни растяха косите и ноктите..."
Разказват, че докато се разхождал край железопътната линия, Малярчиков обърнал внимание на разноцветните камъчета. Друг би минал покрай тях, но той ги събрал в полиетиленова торбичка и у дома ги поставил в буркан с вода, за да ги измие от калта. Струпала му се работа и съвсем забравил за находката си. И чак след десет дни си спомнил за камъчетата. За това време водата в съда би трябвало да се е изпарила. Какво било удивлението на инженера, когато видял, че водата не само не се е изпарила, а се е променила! Тя била чиста и прозрачна, много по-чиста от водопроводната. А на вкус била не по-лоша от изворната. Инженерът се досетил, че причината за подобна метаморфоза са намерените от него камъчета.
Но всички камъни ли притежават подобни свойства? Той поставил всяко камъче в отделен съд. И след седмица станало ясно, че само в един от тях водата е кристално бистра. Там лежал обикновен, невзрачен кремък, който подритваме буквално навсякъде. А какво се знаело за него? Че с негова помощ се секват искри. Приличал на омазаната с пепел Пепеляшка, чието място не е на бала."

В книгата има приведени случаи на лечение на различни болести, включително и онкоболни. Няма да описвам как се приготвя такава вода, препоръчвам да прочетете книгата, много е интересна.
Ще допълня, че силициевите камъни са всъщност кремък, който се е използвал за палене на огън, представлява сиви или черни камъчета, среща се по реките. Как изглежда може да се види тук . В руският нет се нарича кремний, там също има много информация за свойствата му.
В България, доколкото ми е известно има извори с вода, богата на силиций в село Бързия, (Берковица) и Карловски минерални бани. Силиций има и в бялата глина (хумата, чистата, а не оцветената), има го и в растението топинамбур, също така и в копривата.

Редактирано от rrr2OO9 на 14.03.09 19:06.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Автор kkkO (непознат )
Публикувано14.03.09 17:59



И аз ще помоля за извинение за този постинг, но смятам, че е коректно да отговоря на отправените забележки/критики към "kkk". Току що се регистрирах, но системата не ми позволи ползването на споменатия ник. Така, че двата постинга на "ккк" и този са мои.
1. В първия си постин казвам "не разбирам МНОГО от електротехника", а не "нищо". Ученето ми е било толкова, колкото да си взема изпита. Не можах да разбера нещата в началото (лош даскал), така и не ми стана интересно. Логическите разсъждения и общата култура са единствените, на които дължа компетентността показана тук.
2. Да, познавам конструкцията на дискутирания уред, защото го притежавам. Преди години имах и още по-примитивен, направен от приятел. Поддържам 100% критиките, които отправяте. За опасността - ами внимавам. За мен закупуването е компромис - да купя нещо готово, отколкото да си го правя (да ми го правят) и да имам желаната вода. Лично аз очаквах много по-качествен продукт - това, че е пластмасова кана се вижда на снимките, но аматьоркото изпълнение на капака определено ме разочарова. Но пак казвам - така си спестих търсене на подходящи материали и помощ за изработката.
3. Не, не съм г-н Деков. Споделям обаче подозренията ви за единтичността на mislitel и въпросния господин. Категорично не приемам оприличаването на стила ми с неговия и още по-малко за допускането на правописни грешки като неговите. Внимателнло прочетох и двата си постинга - има само 2 "о" вместо "и", което е техническа грешка - клавишите са един до друг и на няколко места слято изписване на думи. Това също има обяснение - интервала на клавиатурата ми сработва много трудно, така, че тази "грешка" си ми е запазена марка. Ако трябва да коментирам грамотността на г-н Деков - бих оправдала грешки при писане във форуми, но изобилието на такива в техническата документация на уреда са недопустими. Ако човек няма нужните знания би трябвало да се обърне към специалист.
4. Останалите критики споделям, но игнорирам защото за отправени към производителя. Искрено се надявам да успее да изработи (сам или с помощ) безопасен уред. Ако не той, може би някой друг. До тогава ще внимавам като отварям капака.
5. Регистрирах се за да дам възможност да ми бъде изпратено лично съобщение, ако някой желае.
6. Въпроса за стойностите зададох защото искам да ги знам колко са в действителност, а не да предполагам.
7. Към rrr2009 - призовавате ме за среща имайки превид г-н Деков. Не знам дали той ще приеме, но аз с удоволствие.

Още веднъж се извинявам на всички потребители и се надявам, че следващата информация ще бъде много по-полезна. Все пак мисля, че имаше някаква полза и от тази дискусия - дори и за това, че беше някакво предупреждение.

Редактирано от kkkO на 14.03.09 19:46.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Автор Mimi2OO9 (непознат)
Публикувано14.03.09 18:48



Това е вече нещо по същество - багодаря за информацията, наистина е много интересна.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: дekoв]  
Авторттт (Нерегистриран)
Публикувано22.03.09 15:38



закупих си активатора ДА-3 вместо да си го направя сам, но той се оказа менте .И не защото има опастност от токов удар ,а защото най-важният и ''най-скъпият'' /около-2лв/ елемент просто не е монтиран и поради тази причина ДА-3 не е нищо повече от една кана с потопен в нея оголен кабел. И всички писания за ефекта от ползването на точно този модел са вероятно от производителя. НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ!!!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: ттт]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.03.09 16:28



А кой е този най-важен елемент и по какво да разберем, че липсва?
Трябва ли да имаме технически познания или схемата на уреда?
А защо не направиш рекламация там, откъдето си го купил?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Авторттт (Нерегистриран)
Публикувано24.03.09 20:04



Елементът е високоволтов диод. Няма как да разберете дали го има докато не разглобите капака на каната на ДА-3 . Не направих рекламация защото не съм от София и го получих по пощата с наложен платеж.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Авторnana (Нерегистриран)
Публикувано31.03.09 16:16



Моля, ако някой има телефона на Д-р Нешев за апарата за жива и мъртва вода нека да ми го прати на :arebulg.zlateva@mbox.contact.bg



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: nana]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.03.09 16:37



Изпратих ти го.



"Совите не са това, което са..."

Тема ПОВРЕДЕН ЛИ Е АПАРАТЪТ МИ?нови [re: Poтoни]  
Авторнaнa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.09 09:49



Ротони,
имам известни съмнения. Купих си апарата от магазина на Пиротска за 48 лева. Представлява една кана от пластмаса, в която е поставен друг цилиндричен съд от керамика. Напълват се двата съда и се поставя капака, на който са монтирани електродите. Според инструкцията се включва в ел. мрежата за 6 минути. При мен в никой от съдовете водата не побеля. Вероятно апарата е повреден, не знам? Мисля да го рекламирам.
Някой ползвал ли е този апарат и има ли впечатления?
arebulg.zlateva@mbox.contact.bg

Редактирано от *jull** на 03.04.09 13:14.



Тема Re: ПОВРЕДЕН ЛИ Е АПАРАТЪТ МИ?нови [re: нaнa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.04.09 13:12



Моля ви да отговаряте тук, а не на имейл. Информацията е важна за всички!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: rrr2OO9]  
Авторkokitch (Нерегистриран)
Публикувано13.04.09 13:51



много си прав ррр и аз му написах на Деков че няма как да се скрие с тия правописни грешчици и е тапо сам да си прави ниакакви потребителски мнения които личат от самолет но не ме допуска или ме трие от форума си а за водата като ниама алтернатива какво да правим маика ми я иска от каде да и я купя



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: kokitch]  
Авторkokitch (Нерегистриран)
Публикувано13.04.09 13:55



Ето така пише г-н Деков!!!
Уникален инж.!!!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: kokitch]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.04.09 17:11



Защо не се обърнете към д-р Нешев от Троян?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: kokitch]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано13.04.09 20:18



Не мога значи да ви разбера нещо.Регистрирайте се и ми пишете не лични бележки,ще ви дам и телефона и адреса на д-р Нешев от Троян .Аз ползвам неговия апарат и нямам проблеми.Ясно ,разбрахме,че на онзи човек не е в ред апарата ,няма смисъл да пишете пак,но ако имате желание наистина за хубав и надежден апарат обадете се доктора тогава.Да не казвам и в Пловдив кой ги прави и то защитени



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.04.09 22:19



Тази, който ги прави в Пловдив официално ли ги продава? Ако е така, можеш да кажеш къде и на каква цена.
А координатите на д-р Нешев ги има поместени в Клуба.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор to6oO1O4 (непознат )
Публикувано14.04.09 19:51



Здравейте!Купих си апарат ДА-3 от гр.Варна.Но при проверка с лакмусовите лентички РН ми отчита винаги 6!!!Купих си нови лакмусови лент.,но пак същия резултат-6.Някой ползвал ли е този апарат?Може би аз не го ползвам както трябва...как го ползвате вие?Включих го за 6,после за 10мин,но резултата е все един и същ-РН 6!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано14.04.09 22:46



Продава ги,но нека да разговарям с него първо и тогава.Иначе са същите като на д-р Нешев



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: to6oO1O4]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано15.04.09 00:30



A за6то не си го сглоби6 сам???Ако не може6,го даи на някои у4еник да ти го събере в 4ас по ръ4ен труд...

PS. Извинявам се за правописа но пи6а на немска клавиатура...


Човек отнася със себе си на Онзи Свят само онова, което е раздал на Този!!!

Редактирано от daoford на 15.04.09 00:37.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.04.09 01:07



Това за сглобяването го бях проучвала, но се стигна до някакви диоди (или нещо от сорта),
които не можаха да се намерят по магазините и работата се разсъхна...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано20.04.09 01:45



Диодът е само един КY 715, за 110 волта напрежение и 20 А (ампера )сила на тока.Става с всеки друг Диод с подобни параметри...


Човек отнася със себе си на Онзи Свят само онова, което е раздал на Този!!!


Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.04.09 02:07



Благодаря, ще докладвам.


Дано стане този път, че вече загубих надежда...

Как е впрочем твоят приятел? В ремисия ли е?

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 20.04.09 02:09.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Автор Danito495 (огнена)
Публикувано21.04.09 13:28



Днес изпратих мъж ми да ми купи този апарат.Като го донесе почвам и с нея.Наистина как е приятеля на daoford?


ДНЕС,ЗАЩОТО УТРЕ Е............ДАЛЕЧЕ!!!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: *jull**]  
Авторнaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.09 10:26



Джул, благодаря ти за телефона на д-р Нешев!!!

Мъжът ми, който е след операция на аденокарцином на ректума с метастази в черния дроб /иноперабилни/ в момента е на химиотерапия и реши да пие живата вода. Обадих се на доктора и той каза да отидем там и да ни продаде неговия активатор заедно с капсули невен и също спомена нещо за пиене на йод, което не разбрах. Междувременно мъжът ми купи си от тук /София/ активатора за вода за 48 лева и вече 18 дена пие от нея. В книжката, която дават с активатора се споменава, че може да пие без ограничения тази вода. Не знам дали водата без невена и йода ще има този ефект, който очакваме?


Благодаря ти !

нана



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: нaнa]  
Автор Danito495 (огнена)
Публикувано24.04.09 10:38



Нана откъде си купихте невена на капсули и йод.


ДНЕС,ЗАЩОТО УТРЕ Е............ДАЛЕЧЕ!!!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Danito495]  
Авторнaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.09 15:06



Не сме ги купили. Когато говорих с д-р Нешев той ми спомена, че освен живата вода ще трябва да закупим от него капсули с невен и ще трабва да пие капки йод по схема, която той ще ни даде ако отидем при него. Каза, че по-добре да купим неговия апара, защото той гарантирал за него.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: нaнa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.04.09 16:06



Не знам за капсулите от невен, но по принцип това растение има изразено антираково действие. Мисля, че може да се доверите на д-р Нешев, защото от отзивите за него съдя, че е почтен и знаещ човек. Ако нямате възможност да отидете лично, може би ще се уговорите по телефона да ви ги изпрати с наложен платеж.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 25.04.09 00:14.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: daoford]  
Автор tedy51 (непознат )
Публикувано02.05.09 11:55



daoford,
преди 25 години работех с руснаци и ми попадна статия с проблема "Жива вода"вашето описание го прочетох и ме заинтересува.Аз съм техническо лице и мога да изпълня инсталацията,но съм прочел само първата част/прекъсваш поради излизане/ ,а втората част как мога да я намеря.
Благодаря ти предварително.

tedy51



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: tedy51]  
Автор Danito495 (огнена)
Публикувано04.05.09 10:33



Здравей.Не виждам смисъл да си правиш сам уреда,след като го има на приемлива цена.Аз пия водата от 10 дни и няма никакъв проблем.Водата се активира.ПХ й е 9.На мъртвата е ПХ 5.Апарата е страшно удобен за употреба.Трябва да си намериш само лакмусова хартия.Аз си я закупих от склад на аптечно у-е.Както и лакмус за ПХ на урината.Това е.Купувай и започвай.Наздраве!!!При мен резултата за 10дни е ПХ на урина 6.8.



ДНЕС,ЗАЩОТО УТРЕ Е............ДАЛЕЧЕ!!!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Danito495]  
Автор mari197O (непознат )
Публикувано04.05.09 10:38



Какъв е този апарат и откъде мога да си го закупя в София.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: mari197O]  
Автор Danito495 (огнена)
Публикувано04.05.09 10:43



Влизаш в сайта jivavoda.com и четеш.Там има описан и самия апарат и дистрибуторите за страната.



ДНЕС,ЗАЩОТО УТРЕ Е............ДАЛЕЧЕ!!!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: Гaмбa]  
Автор frazla (непознат )
Публикувано05.06.09 12:52



Здравей, за пръв път пиша тук, но от известно време влизам и чета. Искам да те помоля за телефон на д-р Нешев от Троян. Става въпрос за майка ми има рак на костите със множество разсейки - откриха го преди 2 седмици - има метастази в главата и белия дроб и подкожни по тялото. До този момент лекарите не са започнали лечение.Ще съм много благодарна.



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: frazla]  
Автор Danito495 (огнена)
Публикувано05.06.09 16:48



Телефон на д-р Нешев-0885 841 787.С обич!!!



ДНЕС,ЗАЩОТО УТРЕ Е............ДАЛЕЧЕ!!!



Тема Re: "ЖИВА ВОДА"...нови [re: to6oO1O4]  
Автор дekoв (непознат)
Публикувано14.06.09 16:00



Здравейте. Искренно съжалявам ако активатора не Ви работи. Наистина има проблеми с лакмуса. Моля погледнете дали около електрода се образуват и отделят мехурчета, ако няма такива върнете активатора и същия ще Ви бъде заменен. Ако е необходимо ми се обадете на тел. 0897 558 685. Поздрави и успех.



Тема Re: до Гамбанови [re: daoford]  
Автор maika5O (добронамерена)
Публикувано15.06.09 13:21



Здравей, може ли на личният да ми изпратиш тел.на д-р Нешев. Благодаря ти.



Тема Re: до Гамбанови [re: daoford]  
Автор maika5O (добронамерена)
Публикувано15.06.09 13:22



Здравей, може ли на личният да ми изпратиш тел.на д-р Нешев. Благодаря ти предварително.



Тема Re: д-р Нешев телефоннови [re: maika5O]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.06.09 13:41



Ето телефона на д-р Нешев 0885 841 787.
Координати и телефони на лекари може да изписвате. Забраната е за лични телефони.




Затваряма тази тема, защото мина 200 постинга и слагам 1 към заглавието и отварям нова с 2. Ще продължим там.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.