Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема РАК НА ЛАРИНКСА  
Автор maria_raykova (непознат )
Публикувано20.08.07 20:26



здравейте,
днес се регистрирах във вашия клуб.
искам да паздравя всички, надявам се да получа полезна информация от вас , а също и аз да бъда полезна с каквото мога.
за съжаление тук съм, защото брат ми е с рак на ларинкса, опериран бе в четвъртък 18.08 в ИСУЛ от проф. Кунев. наложи се да извадят ларинска, защото туморът се оказа злокачествен. чакаме резултатите от хистологията.
моля ако има някой, който има или е имал същия проблем, да сподели мнения и информация. не зная много и нямам време да чета, защото все още съм с него в болницата. предстои лъчетерапия. ще бъда много благодарна на всички, които ми отговорят.
желая късмет!

Редактирано от *jull** на 30.10.11 12:21.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maria_raykova]  
Автор *jull** (())
Публикувано21.08.07 00:51



Здравей! Съжалявам за брат ти, защото всеки тук по един или друг начин е минал през ада, в който сте вие в момента. Затова и всички те разбират и ще помагат с каквото могат. В Клуба май не съм срещала още тази диагноза, така че вашият опит ще бъде от изключително значение. Първо, обаче, трябва да разберем от хистологията какъв точно е туморът, големината, стадият му, има ли разсейки и т. н., а оттам и какво лечение ще предприемат лекарите. Най-добре е да препишеш диагнозата, за да е ясно за какво точно става въпрос.
Аз вече съм ти подготвила и няколко изпитани народни рецепти, така че ако проявяваш интерес към алтернативната медицина, ще ти ги напиша. Стига, разбира се, и брат ти иска да се лекува с тях. Но за това има време. Нека първо да се възстанови от операцията. А после каквото и да изберете - важното е да има кураж и воля за излекуване!
Желая ви го от все сърце!





Тема Re: рак на ларинксанови [re: maria_raykova]  
Автор maria_raykova (непознат )
Публикувано24.08.07 18:09



благодаря ДЖУЛ.
в момента не съм в софия, но веднага когато мога, ще препиша точната диагноза. може ли малко информация - може и препратки- за това какво се проверява с тази хистологична проба, която му е взета по време на операцията. за съжаления, брат ми протака много дълго постъпването в болница. до последно не вярваше, че има тумор.
туморните маркери са друг вид изследвания- така ли?
а те кога се правят и защо?
днес са му махнали сондата и е започнал да се храни през устата.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maria_raykova]  
Автор EFO75 ()
Публикувано28.03.08 09:22



Здравей те.Искам да ви споделя моята нова история,която се отнася за бащами.Идва ни на гости в София,и гледам и невярвам на очи те си./него бях виждала 2месеца./Кашля,гърлото го'дразни',храчи кръв,не може да яде и да пие,станал 20кг.с дрехите,затруднено диша.Заведох го в поликлиниката на УНГ.Прегледаха го и след като ми съобщиха на мен че 99%има рак на ларингса,ни изпратиха в Исул-1унг,за консултация с проф.Кунев.Професора след преглед с апарат,каза че нещата неса от 3месеца и незабавно трябва да постъпи в болницата за операция.Ca laryingis с метастази.И сега трябва да направим изследвания и ренген,с готовите резултати да постъпи в болницата. Много ми е тежко и мъчно.Той мисли че ''пипалцата кадето го дразнят на гърлото''/така казва/ще му се махнат щом се храчи.Незнам как да постапя,исината да му кажа или не.Аз съм едно кълбо нерви,разболях се още толкова,че незнам какво да правя.Искам да му помогна,но на сила немога да го накарам да се оперира.Какво да правя???



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maria_raykova]  
Автор jojomecho (непознат )
Публикувано16.04.08 12:44



zdraveyte...
zna4i 6te vi popitam ne6to i 6te vi kaja ne6to.
kartinoma larinks li e?i ako e ...
zna4i ba6ta mi be6e na 3 gog.i se operira ot tova......
ta la4o terapia mu se napravi vav varna i ako nyakoi hora vi kajat da ne hodite poneje e mnogo riskovano ne gislu6ayte...
ba6ta mi sled operaciata se 4ustva6e dobre daje ne iska6e da hodi na terapia no kakto i da e otida i mu se napraviha dosta silni obla4vania.
sled polovinata ot tyah zapo4na da se 4ustva mnogo zle i po zle,no tova e normalno,ne se predavayte,,,,sled terapiyata6te e mnogo trudno za izvestno vreme trabva da se pomaga s nay razli4ni bilki kremove i protein4eta...
ta tova napravihme nie i za sega sled 2 god.period vsi4ko e 4isto ,no tova e do 4oveka sa6to.nyakoi hora ya poemat leko nyakoi tejko taka 4e tova sa moi saveti,,,,,
radvam se ako sam bil polezen.......



Тема Re: рак на ларинксанови [re: jojomecho]  
Автор EFO75 ()
Публикувано16.04.08 20:15



Здравей те.Татко го оперираха.Махнали са тумора,и сега чакаме резултат от хистология.Има сонда и дупка,шевовете стигат чак зад ухото.Засега е добре.Храна го с спринцофка,промивам го с някакъв разтвор,иначе се държи и вече иска да си ходи.Това е за сега.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор EFO75 ()
Публикувано24.04.08 08:57



Привет на всички.Окончателната диагноза на татко е КАРЦИНОМА ЛАРИНГИС ХИПОФАРИНГИС.МЕТА КОЛИ СИНИСТРА Т4N3МО. Направена трахеотомия,ларингектомия.Шия;Л.В.с р-ри.около3x3см.4ниво в ляво,пакет л.в. на шията3ниво с р-ри.около4x4см.фиксирани към околните тъкани.Хистология-умеренодиференциран/G2/спиноцелуларен карцином с оскъдно кератинообразуване. Мета от същия карцином. Насочва се за следоперативна ТГТ. Направихме скенер и потвърди находките,и сега отиваме до болницата,казаха ни че ще го приемат днес,да започнат терапията.Той се чувства добре,като изключа че вече неможе да понася храненето с спринцофка,но се надявам да му махнат сондата. Докладвах.,Приятен ден на всички и много успех.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Авторsyzygy (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 15:30



Molya za pomosht! Bashta mi e s takava diagnoza otskoro i mu predstoi operacia. Tyrsia GSM na prof. Kunev ot Carica Yoana.





Тема Re: рак на ларинксанови [re: syzygy]  
Авторsyzygy (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 15:45



Ako imate GSM na prof. Kunev molya pusnete edno e-mailche do syzygy@abv.bg
Molya



Тема Re: рак на ларинксанови [re: syzygy]  
Автор EFO75 ()
Публикувано24.04.08 16:09



Приема всеки ден след14ч.в част.кабинет на бул.Мадрид-7 ет.2/тел.ти го пратих/. Нас за лъчетерапия ни записаха за 12.5.08г.до тогава продължаваме така,като досега.Успех на всички.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано24.03.09 16:58



Здравей,моята съдба е като твоята.Моля те кажи ми как каза на баща ти тази лоша вест и как го съгласи да се оперира.Моля те спешно ми трябва твоя съвет.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maribob]  
Автор EFO75 ()
Публикувано25.03.09 09:01



Здравей.Отначалото лекарката от поликлиниката-унг-кб.,каза само на мен че е сигурна за диагнозата и ни изпрати вИсул.Баща ми беше сигурен че ако му дадат лекарства 'пипалцата кадето го дразнят ще се махнат/така казваше той/и ще му мине.Докато станат всички изследвания,аз го окоражавах че всичко е наред и ако кажат за операция трябва да я направи та да се оправи/аз имам 5опер./В Исул ни прие проф.Кунев,той самият му каза много деликатно за диагнозата,рискове и тн. и веднага да се оперира,и така разбра и се съгласи за операция.А на мен самата много ми помогна Клуба.Желаяти успех.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано26.03.09 10:38



Здравей!Благодаря ти за изчерпателния отговор и дано Бог е с нас и с всички страдфащи и нестрадащи!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано26.03.09 17:36



Здравей EFO75! Много сме притеснени,досега криехме от него страшната диагноза,но днес настъпи момента да му кажем,но се страхуваме ,че той би могъл да откаже операцията заради това че ще загуби говора си.Дано да се справим успешно с това.Друго което искам да те попитам(нали може?):Колко време продължава операцията,колко време е престоят в болницата след нея и какво представлява самия възстановителен процес?Спазва ли се някаква специална диета?Разрешават ли придружител при него?



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maribob]  
Автор EFO75 ()
Публикувано27.03.09 09:11



Нормално е да се притесняваш.И татко не искаше/отначалото/никаква операция,но след обяснението на професора се съгласи.За говора ни казаха че може да си закупим апаратче с което се говори.Операцията беше около 2часа-доста са изрязали.Две седмици престоя в болницата.Само течни храни,бульони,защото се хранех ме с спринцовка.Да разрешават придружител.При исписването ни записаха за следващия месец на лъчетерапия-в болницата с приемане наново. Успех.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано27.03.09 18:08



Благодаря ти за информацията!А как е баща ти сега?Как се чувства?Успяхте ли да си закупите апаратче,откъде и колко струва?Нали не те притеснявам с въпросите ми,но много работи не са ми ясни?!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maribob]  
Авторbabymona (Нерегистриран)
Публикувано29.03.09 22:32



здравеи марибоб.баща ми го оперираха януари.операцията продалжава около 3 часа.първо се прави трахеотомия и след което се отстранява ларинкса.след оперативния период е много тежък,особено ако е пушач.храненето става със сонда през носа и продължава около 10 дена.баща ми няма назначена лъче и химио терапия.ако имаш други въпроси можеш да ми пишеш на ймеила:blagovesta_velkova@abv.bg.желая ви много късмет.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: babymona]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано30.03.09 02:49



.благодаря за информацията бабимона,но все пак се надяваме на Божието чудо,дано да стане и при нас!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maribob]  
Автор ani_68 (непознат )
Публикувано30.03.09 13:06



maribob , баща ми го оперираха миталата година на 19.03.08г. въстановяването в болницата беше 14 дни хранеше си със сонда.Трудно е но всичко се превъзмогва . Направиха му 30 лъчетерапии.Сега и физически
и психически е по-добре.Взехме и ларингофон с който се учи да говори.Ако те интересуват повече подробности пиши ми на ana_68@abv.bg



Тема Re: рак на ларинксанови [re: ani_68]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.03.09 13:20



Момичета, моля ви споделяйте тук. Така повече хора ще знаят какво да очакват и какво да правят. Това е идеята на клуба. Благодаря.





Тема Re: рак на ларинксанови [re: Buba67]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано05.06.10 08:44



Здравейте, пак съм тук, но сега не се отнася за мен. Искаше ми се да пиша в кутията "добрата навина", но друг път. Буба, Жул, нека помогнем на едно момче от нашия град, което е с диагноза Карцинома хипофарингис. На 20 години е, преминал е оперативно лечение при др. Кунев, химиотерапия през декември, но сега отново е с тумор и в момента е в Германия, където му предстои операция. Всички приятели и целият град са потресени и събираме средства за лечението му. Но много ми се иска, ако има някой с подобна диагноза и преминал през пътя на ада, да каже нещо обнадеждаващо. А и алтернативно лечение, защото знам, че когато заедно с традиционната медицина се прилага и народната, може да се пребори човек. И нали помните -вярата в чудото е най-важното нещо! И сега се моля за чудо! Моля ви, помогнете да спасим един млад и невероятен човек!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: laleto1]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.06.10 22:54



Лаленце, четем всичко, но просто не мога да ти дам дори един пример на справяне с този вид тумор и от след рецидив. Единственото, което ми мина като идея през ума е комбинацията от газ и Шевченко. Обаче Шевченко не търпи други лечения. Скоро имаше добър ефект от редуването на Шевченко с прием на газ в съотношение 2 на 2 седмици в клуба. При положение, че е в Европейска клиника, сигурно ще му предложат комбинация от химио и лъчелечение. Ще трябва да ги приключи и тогава да се заеме с алтернативите. Ще поровя в книгите на Петър Димков, да видя какво е дал за този вид рак.


Редактирано от Buba67 на 06.06.10 23:09.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: Buba67]  
Автор EFO75 ()
Публикувано07.06.10 12:23



Здравей,


Както ти е писала Бубето,може да пробвате,аз съм на газ,но 1 месец след операцията правех инхалации с 'лайка'/100гр.цвят с 500мил.вода/за 10-15мин.и след това си минах на газта-нея я пия от 2-3години с прекъсване.Но аз съм без канюли.А моя баща беше с канюла и сонда за храна и не искаше нищо алтернативно/дори и да пробва/Би трябвало да има и лъче терапия при момчето.-/мое мнение,защото с различни стадии имахме назначени лъче терпии след операция/
Кураж и успех,всичко щее наред



Тема Re: рак на ларинксанови [re: Buba67]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано07.06.10 16:46



Бубче, много ти благодаря за бързия отговор. Не знам точно каква е операцията, която му предстои и какво ще следва след нея. В момента не поема нито храна, нито течности. Нещата са много сериозни. Ще пиша другата седмица, когато , надявям се искренно, всичко мине благополучно и имам повече яснота. До тогава ще търся и аз нещо из нета. Благодаря ти отново.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано07.06.10 16:51



Благодаря ти и на теб, мила. Освен лечение, имаме нужда и от надежда, а тя е много силна, когато е от хора, които са преборили болестта. Късмет и сили ти желая и на теб!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: laleto1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.06.10 20:38



Мила, писах ти на Лични!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рецепти Димковнови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.06.10 21:38



Ето Лаленце, целият режим, който Димков препоръчва при рак на гърло, глътка и трахея.
"Народната медицина прилага общо лечение.
А. При рак на гърлото и на глътката лечението е следното:
I. Сутрин, обед и вечер 30 минути преди ядене болният да взема
едно от следните средства:
а) По 1 супена лъжица сироп от алое арборесценс (трионче).
Вземат се 200 г зелени листа, махат се бодлите им, смилат се на
каша и се смесват с по 50 г корени от ранилист, магарешки трън
и полски бъзунек, на ситно нарязани. Прибавят се 2,5 л чисто натурално
червено вино и 2 кг чист пчелен мед и на водна баня на тих
огън се варят 1 час. Като изстине, се прецежда през тънка кърпа
и се държи на студено, за да не вкисне. Или:
б) по 1 супена лъжица настойка от чист маслинен зехтин - 1
л зехтин с по 2 супени лъжици широколистен живовляк (листа),
жълт и червен кантарион, подбел (листа), ранилист (корени) и ца-
риче (листа и цвят) във водна баня се вари 1 час, почива 1-2 дни
и се прецежда. Или:
в) да изяжда по 2 чаени лъжички чист пчелен мед заедно с
восъка, който се дъвче колкото може повече, за да се втечни в
устата.
II. Двадесет минути след това да изпива 1 чашка от 75 г отварка от акация (цвят), волски език, магарешки трън (корени), жълт кантарион, кървав здравец (корени), лайка, ранилист (листа и цвят) и мащерка - по 50 г от всяка. От тази
смес 4 супени лъжици се запарват с 1 л вряща вода. На тих огън
се вари в закрит съд 30 минути, за да остане наполовина, и като
изстине, се прецежда. Пие се подсладена с мед и лимон по вкус и
се държи на студено, за да не вкисне.. В този случай отварката се подслажда с чист пчелен мед,
предварително варен във водна баня 10 минути, за да не дразни
кашлицата.
Диета. Същата, както при „Рак на стомаха", със следните добавки.
Преди закуска, обяд и вечеря като аперитив болният да изяжда
по 1-2 глави печен кромид лук със захар (пече се като ябълки
със захар и се яде без хляб) или да изяжда по 1 чинийка салата от
сварено червено цвекло, настъргано на ситно, или пък да изпива
1 чашка от 50 г от сока му. След обяд и вечеря да изпива по 2-3
чаени лъжички пресен селски хлебен квас (забъркан преди 4 часа),
засилен с 1 чаена лъжичка пречистена бяла глина (от аптеката) и
476
1 чаена лъжичка шипково брашно, малко сок от червено цвекло
или вода и мед, да стане гъсто и сладко като боза.
Вместо вода, ако дадените отварки са недостатъчни, да пие
отварка от алтея (корени), ленено семе и смрадлика - по 1 супена
лъжица, и анасон, сладко коренче и дилянка (корени) - по 1
чаена лъжичка. В 750 г вода се вари на тих огън 10 минути и като
изстине, се прецежда.
III. Два часа след ядене да изпива 1 чашка от 100 г отварка от
агримония, лавандула, лепка, магарешки трън (корени), невен, пача
трева, ранилист (листа и цвят) и цикория (листа и стебла) по 50 г
от всички. От тази смес 2 пълни супени лъжици се запарват с 500
г вряща вода. Вари се 15 минути и като изстине, се прецежда.
IV. Вечер преди лягане 2-3 вечери подред се прави топла клизма
с 1 л вода или с чай от лайка (3 супени лъжици цвят от лайка
се запарват с 1 л вряща вода; кисне захлупено 20 минути и като
изстине, се прецежда), а след това само при запек клизма с 1/2 л
от същия чай. След това се прави парна баня на главата с вода
или с чай от лайка с продължителност около 10 минути или пък
парен компрес на болното място (глътката и гърлото) с торбичка,
напълнена с топъл (36°С) ечемик (варен само 10 минути, за да може
да се използва 2-3 вечери подред), с продължителност около
20 минути. Следват меняваща баня на краката до под коленете
(42СС за 30 секунди, 22°С за 3 секунди - 5 пъти) и коремен компрес
от 4 хасени парчета, натопени в топла отварка от листата на
полски бъзак (6 супени лъжици се запарват с 600 г вряща вода;
вари се 10 минути и като изстине, се прецежда), или пък от зелен
лист прясно зеле, попарен с вряща вода да омекне - изстисква се
и отгоре се слагат вестник и вълнен пояс. Едновременно болното
място (глътката или гърлото) се налага първата вечер с торбичка,
която да обхваща цялата шия, напълнена с топла лапа от попарена
горска теменуга (корени, листа и цвят, добре изстискани) или с
топла лапа от печен кромид лук, обелен, нарязан, полуизстискан
и засилен с 1/2 чаена лъжичка чист боров катран (от аптеката) и
9-15 сини сливи (от тези за компот), смачкани без костилките,
поръсена с малко царевично брашно за отнемане на излишната
влага на лапата.
Забележка. Най-добре е лапата на шията да се слага в торбич-
ка, която добре да я обхваща и да има 1 напречен тегел, който да
не й позволява да бяга настрани.

Втората вечер налагането става с торбичка, напълнена с
пресен селски хлебен квас (забъркан преди 4 часа), засилен с 5-7
супени лъжици диви кестени, настъргани с корите (при липса на
кестени с толкова пресни корени от полски бъзак, счукани на каша),
и 5-9 сини сливи, или пък със смесена лапа от магданоз (листа),
кромид лук и слез (листа и цвят) - по равни части, сварени с малко
вода до гъстотата на лапа от ленено семе и преди поставянето поръсени
с 1 чаена лъжичка захар. Едновременно във всички случаи
малкият мозък се налага с торбичка, напълнена с пресен селски
хлебен квас, засилен с 1-2 супени лъжици диви кестени, настъргани
с корите (или пък с корени от полски бъзак), а при главоболие
се поставя цяла „шапка" от същия квасец, засилен в троен размер
от казаното. Държат се цяла нощ.
V. Сутрин. Процедурите са същите, както при рак на стомаха.
Неделя. Почивка от всичко - пият се билките, спазва се диетата
и болното място се налага с кърпичка, леко намазана със смес от
50 г чист боров катран, 6 г нишадър на прах и 2 г рафинирана сяра
(от аптеката) и леко увита с фланелей бинт. При нужда лечението
продължава по плана.
При менструация меняваща баня на краката не се прави.
VI. Лятно време преди обяд от 10 до 12 ч. са полезни слънчевите
бани на гърлото и трахеята със зелени листа от репей, слънчоглед
или тиква с продължителност 1-2 часа (главата се предпазва от
слънцето с бяла кърпа), последвани от поливане на цялото тяло
с хладка слънчева вода или от цели топли бани с отварка от корените
на полския бъзак.
Важна добавка. Добре е на всеки 2-3 часа да се прави и гарга-
ра с дадените отварки от алтея (корени), ленено семе, смрадлика
и анасон.
Б. При рак на трахеята лечението е същото със следните
добавки:
1. При силна трахеитна кашлица болният на всеки 2 часа, и
то преди да изпие поредната си отварка, да взема по 1 супена
лъжица от следната смес: 200 г чист пчелен мед (предварително
варен във водна баня 10 минути, защото суровият мед дразни
478
кашлицата), размесен с 200 г сок от печен кромид лук и сока на
1 изцеден лимон.
2. При чести спазми в трахеята вместо друга храна болният да
яде печен кромид лук със захар и отвън на трахеята непрекъснато
да държи торбичка, напълнена с топла лапа от печен кромид лук,
нарязан, полуизстискан и засилен с 1 супена лъжица захар и малко
царевично брашно за отнемане на влагата на лапата.
3. При газове след ядене да взема по 1 чаена лъжичка прах от
липови въглища или пък от овъглен до черно картоф.
4. При киселини след обяд и вечеря да взема по 1 супена лъжица
сок от суров картоф, настърган и изстискай - изпива се веднага.
5. Торбичката за парния компрес или пък за топлата лапа на
трахеята трябва да е широка 12-15 см и дълга от ключицата до
лъжичката.
6. Лапите трябва да бъдат в двоен или троен размер от дадените
по-горе, за да покриват добре и плътно трахеята.
7. В този случай може да се добавят и следните лапи:
а) от сухи сини сливи, предварително накиснати в топла вода,
за да се извадят костилките, поръсени с 1-2 супени лъжици царевично
брашно и 1 супена лъжица ситна захар. Или:
б) топла лапа от прясно зеле (при липса на зеле от праз лук,
бялата му част), на ситно нарязано и засилено с 1 китка магданоз
(листа), също на ситно нарязан, и 100 г прясно мляко. Ври да стане
гъста като тесто лапа и преди поставянето се поръсва с 1 супена
лъжица ситна захар.
Неделя. При липса на болки върху трахеята може да се държи
кърпичка, намазана с малко от следната смес: 90 г несолена свинска
мас и 30 г камфор на прах (от аптеката). Държи се до вечерта.
Важни добавки:
1. При кръвоизлив болният да пие по 3-5 чашки чай от маточина
- попарва се като обикновен чай.
2. При липса на някои от посочените в плана билки лечението
може да започне и без тях.
3. Когато на трахеята се слагат топли лапи, парни бани и парни
компреси може да не се правят.
4. Добре е болният през деня да носи в джобовете си по 3-5
диви кестена."

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рецепти Димковнови [re: Buba67]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано07.06.10 22:23



Бубче, страхотна си! Благодаря ти много! Копирах всичко, още утре ще го дам на майката на момчето. Толкова искаме всички да успее, защото наистина е невероятно дете! Ще пиша пак, когато разбера как се развиват нещата. Знам, вярвам, че с ваша помощ ще се пребори. Впрочем, не му е тук много мястото, но последният преглед на моят съпруг е много обнадеждаващ. И всичко, което постигаме, е благодарение на вас и вярата която ни вдъхвате, за да продължим напред. На всички в този клуб огромно благодаря!!!!



Тема Re: Рецепти Димковнови [re: laleto1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.06.10 22:39



Лаленце, когато имаш време, напиши по-подробно за съпруга си.
Нали знаеш как отимистично и тонизиращо действат такива новини!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рецепти Димковнови [re: *jull**]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано08.06.10 00:05



Знам Джул, знам, защото именно това ни помогна на нас. Вярата, че щом други са успели, ще успееш и ти, е най-силното лекарство. Именно затова търся подкрепа за това дате, за да повярват близките му, а и той, че може да победи. Наистина сега нямам възможност да пиша, иска ми се да мога да им помогна на тях, а и изчаквам сладващата КТ. Тя ще е след месец и тогава ще пиша - сега откровено да си кажа, ме е страх.

Редактирано от *jull** на 15.09.10 08:23.



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: laleto1]  
АвторDjessi (Нерегистриран)
Публикувано08.07.10 13:58



Здравейте!Бих искала да опиша случая с татко и ако мога да бъда полезна с нещо на някого.Всичко започна мин.година лятото,когато му спадна гласа-все едно е настинал.Отиде при личния лекар и той му даде някакви сиропчета и каза,че няма проблем,но се оказа че има такъв.Обаче така си и продължаваше седмици наред.Питах го дали чувства някаква болка,но той категорично отричаше.Нямаше подобрение и аз настоях да отидем на лекар.Заведох го на пулмолог,направи си рентген на белия дроб и имаше някаква малка сянка,която впоследствие се оказа,че е от пушенето,но нищо сериозно.Последваха редици изследвания,в които нямаше никакви отклонения,скенер на белия дроб-нищо.Последва лекар УНГ.Дадоха му направление и ни насочиха към ИСУЛ.МИЛИ ХОРА,НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!!!Това е моето мнение!Оттам започнаха мъките и изливането на лекарската помия.За наше нещастие попаднахме на д-р Конов от екипа на проф.Кунев.Той погледна татко с огледалцето и каза"оооо,тук ще се прави голяма операция!ЕЕЕх,млад човек си.Рак си е!"-Аз тогава се възмутих и го попитах как може така да говори без биопсия и откъде е сигурен дали е злокачествено или доброкачествено,а той ми отговори,че няма доброкаствен рак.Поиска ми 30лв нищо,че бяхме с направление.Назначи биопсия.След 1 седмица я направиха и каза да му се обадим за резултатите.Обадих се и той ми каза"Рак е... аз нали ти казах още преди",при което всичко ми се сгромуляса.Запалих колата и право там.Едвам го намерих по етажите...беше в 1 стаичка с 1 сестра и когато ме видя и разбра,4е аз искам да взема изследванията много се ядоса и с троснат тон ми каза"Абе момиче,аз колко пъти ще ти казвам,че баща ти има рак"и почна да си свирка с уста...еее така стават убийствата

бива,бива,ама не съм очаквала такова безчовечно отношение.Каза,че ще му назначи дата за операция,че трябва да му се премахне целия ларингс и да не се опъваме.Но аз чувствах,че не е така.Даде ми някакво си листче там,което и аз мога да го напиша и аз се ядосах .отидох право в патологията,за да взема биопсията.Там попаднах на д-ра,който поставя диагнозите и като разбра,че искам да я взема му стана много неприятно.Взе отново да я гледа под микроскоп и ми поиска 30лв.ЯВНО СЕ ПОСТАВЯТ ДИАГНОЗИ НАЛЯВО И ДЯСНО,ЗА ДА ИМА ОПЕРАЦИИ...НАЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗТОЧВАТ ПАРИ ОТ ЗДРАВНАТА КАСА...НЯМА НИЩО,ЧЕ ОСАКАТЯВАТ ХОРАТА И СИ ИГРАЯТ С ТЯХНАТА МЪКА!!!
Последваха ровене в нета,търсене на д-ри,връзки,познати и т.н.От доста мои познати научих за д-р Кирилова-УНГ до Съдебната палата.Наистина жената си разбира от работата,поставя мн.точно диагнозите,но не извършва операции,а насочва.Отидохме при нея и тя жената беше възмутена как веднага се нахвърлят за премахване на целия ларингс.Оказа се,че лявата страна е непокътната от образуванието,а дясната частично и така се спасява ларингса и говора съответно.МАЛКА СВЕТЛИНА!Отидохме в МВР болница при проф.Бенчев.Той също си поиска пари,но давах,защото в такъв момент човек няма др.какво да направи.Каза,че ще види какво може да направи,но има вариант за спасяване-малко или много да се чувстваш зависим,то е ясно защо.Татко остана там и после се оказа,че всичко.което му е назначено за изследвания и скенер не е направено,но не и за пред касата.Това беше вече ужасно!Нито гледан на апарат..нищо,нищо...щеше да последва операция,без да се знае нищо за образуванието.Вече не знаех какво да правя и при кой да заведа татко.Той ,горкият,гледаше как се измъчвам и не искаше да ме притеснява,каза ми"Тука ще направя,та нали той е професор" Аз обаче не се съгласих.И тогава 1 близък приятел се обади и каза д-р Златков от Токуда.И това беше Нашият Доктор!Абсолютно всички изследвания,скенери,освобождаване на ларингса и татко си имаше глас.Биопсия,която се оказа добра...никакво наличие на тумори.Оказа се,че при съответния д-р Конов от ИСУЛ са били много осакатени хора,без да се налага,много починали...Даже имаше в стаята на татко 1 човечец-толкова ми стана жал за него-и той преди това е бил при Конов,който го е осакатил,премахнал му целия ларингс(явно това е практика,за да гушне пари,но той ще си плати пред когото трябва)искал му 1200лв,следва усложнение,заради недобре изрязване,др.операция пак 1200лв и накрая му е казал"Защо идваш тука,ти си пътник" и човекът плачеше.

Та оттук казаното,моят извод:Не ходете в ИСУЛ при д-р Конов! Препоръчвам д-р Златков от Токуда.
Дано да съм била полезна! Успех на всички и дано Господ бъде с нас!!!



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: Djessi]  
Авторyтpo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.10 20:58



Djessi,

Потресена съм от разказаното. И благодаря, че го сподели.

Моя баща беше опериран в началото на 2010 г. в ИСУЛ от проф. Кунев. - диагноза карцином на ларинкса. Не е пушач и не пие. Отстраниха му целия ларинкс. Обясниха ни че тумора е разположен субхордално и няма друг вариант.
И до днес ме гложди съмнение относно коректността на резултатите от биопсията и съответно диагнозата, въпреки че хистологията след махане на тъканта потвърди карцином. Преди операцията и аз бях взела блокчетата с резултатите от биопсията от пловдивската болница, където беше направена и я занесох в патологията в (случайно пак) ИСУЛ за потвърждение.

Съвет към всички - потвърждавайте диагнозата!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maria_raykova]  
Автор fredifredi (непознат )
Публикувано12.10.10 21:59



Здравейте, искам да попитам има как може да се пвлияе на рак на гласна връзка. Дали единственото решение е операция и махане на целия ларинкс.
Диагнозата е:
Карцином на ларинкса,
туморна формация, обхващаща цялата дължина на лява истинска гласна гънка.

Хистология:Е3148-51/20.09.2010-умеренодиференциран спиноцелуларен карцином Г2 с оскъдно кератинообразуване.

Предварителни изследвания: Er-4,45x106/mm3; Lev-6.0x103/mm; Hgb 135g/l, Thr-299x103/mm3

Благодаря предварително за всякакво съдействие.




Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: maria_raykova]  
Автор fredifredi (непознат )
Публикувано12.10.10 22:01



Здравейте, искам да попитам има как може да се пвлияе на рак на гласна връзка. Дали единственото решение е операция и махане на целия ларинкс.
Диагнозата е:
Карцином на ларинкса,
туморна формация, обхващаща цялата дължина на лява истинска гласна гънка.

Хистология:Е3148-51/20.09.2010-умеренодиференциран спиноцелуларен карцином Г2 с оскъдно кератинообразуване.

Предварителни изследвания: Er-4,45x106/mm3; Lev-6.0x103/mm; Hgb 135g/l, Thr-299x103/mm3

Благодаря предварително за всякакво съдействие.




Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: fredifredi]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.10.10 23:14



В една от темите за рак на ларинкса има мнение, което дава отговор на въпроса ви.
"Затова съвет към всеки на когото му е поставена хистологично доказана диагноза РАК НА ЛАРИНГСА да настоява за използване на всяка възможност за спасяване на чат от този така важен орган за да може да запази след операцията си възможността за нормален говор. За тези при които това е невъзможно -НЕ ПАДАЙТЕ ДУХОМ. Аз след операцията бях с "временна канюла" до зарастване на оперираната част и се убедих, че в крайна сметка и така се живее. "




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 12.10.10 23:17.



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: yтpo]  
АвторDjessi (Нерегистриран)
Публикувано25.10.10 15:43



Утро,
Здравей и съжалявам за станалото! Но аз,след като видях на какво са способни тези т.нар."доктори" не вярвям на нито една диагноза.И абсолютно задължително е ,човек да се допитва до 2,3,4,5 или колкото е нужно други лекарски мнения!Аз не чух друга диагноза да поставят на хората,освен Рак и при всички се налагаше операция.Това са абсолютни говеда,готови да продадат и майчиното си мляко за пари!Aко мога да бъда полезна с нещо didi_alex@abv.bg



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: Djessi]  
Авторdob (Нерегистриран)
Публикувано12.01.11 22:40



Здравейте!Днеска оперираха и моя тати махнаха му целия ларинкс за жалост...благодарение на този некадарен лекар конов и екипа му некадърници от софия... и този проф.Кунев 3 месеца или 4 го е лъгал, че е добре а то рецидивира след частичната резекция..а от онкологията лекарката каза, че вижда нещо но кунев бе сигорен ,че нищо му няма но кунев си получи заслуженото сега е там кадето му е мястото!!!!! така му се пада на тоя че осакатиха баща ми сега да е без глас при положение, че можеше сега да си говори.. от нищо нещо направиха бездарници само лева гледат.. няма да се научим в тая нашата страна еиииииииии.........!





Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Buba67]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано14.02.11 23:08



Здравейте,
оперираха баща ми преди около 10 дни в Токуда! Бяхме се отчаяли от арогантното отношение на лекарите в ИСУЛ - баща ми се отказа да се оперира. Лекарят там само повтаряше - "Голяма операция ще е, лоша работа!". Това може ли да са приказки на лекар към пациент?! Отидохме в Токуда, потърсихме д-р Златков и това се оказа светлината в тунела. Той успокои баща ми и му каза, че ако има шанс да спаси ларинкса - ще го направи. Операцията мина добре - баща ми вече говори, много тихо, но говори! Лекарят си спази обещанието - спаси ларинкса. Да не говорим , че целия екип в Токуда се отнасяха много човечно - направиха възстановяването от тази ужасно тежка и травмираща операция доста по-лесно. Първия ден пред 5-10 минути го наглеждаха! Искам да благодаря на д-р Златков за това, че не само спаси живота на баща ми, но и направи така, че той да го живее нормално.

Искам да благодаря и на Джеси за информацията - ако не беше поста и в този форум, нямаше да знаем за д-р Златков. Моят съвет към всички тук е - където и да решите да се оперирате, споменат ли ви за "голяма операция" - търсете 2-ро и 3-те мнение! Не се предоверявайте! И ИСУЛ не е единствения вариант.



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Жeни]  
АвторA-51 (Нерегистриран)
Публикувано20.02.11 21:03



Бих искала да споделя,подкрепя и да благодаря.Моят съпруг бе опериран на 03.02. 2011 в Токуда от д-рЗлатков 6 дни след бащата на Жени.Избрахме болницата и д-рЗлатков благодарение на форума и по-точно на написаното от Джеси.Записахме възможно най-близкия час за преглед.Диагнозата бе постановена веднага тумор на ларингса.Всичко от този момент се задвижи много бързо-изследвания, биопсия,операция.Операцията е много тежка, но професионализма на д-рЗлатков и на неговия екип прави чудеса.Бях информирана за всичко, което се случва с моя съпруг и получих отговори на всички мои въпроси.Благодаря на д-рЗлатков, д-рКюлев целия екип от медицински сестри.
Подкрепям казаното от Жени още повече,че баща й и моят съпруг бяха в една стая.Искам да благодаря и на тях,баща й ни помагаше през цялото време



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: dob]  
Авторлuлu (Нерегистриран)
Публикувано28.03.11 15:35



Здравейте,
А не си ли давате сметка колко човешки живота е спасил проф. Кунев и екипа му, както може би и живота на татко ви - не сте написали диагнозата му за да преценя? Не отричам многото недостатъци на медицината ни, но вярвам, че нещата ще се оправят!



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: A-51]  
Автор Русева (добродетел)
Публикувано29.03.11 22:36



Здравей,радвам се че всичко е минало успешно .На нас ни предстои да постъпваме там,много съм разочарована от ИСУЛ и затова решихме в Токуда.Как сте сега всичко наред ли е и моля те пиши ми каква сума ви взеха там за операцията.Въпреки болката ,трябва да мислим и за финансовата част на въпроса.Благодаря ти предварително.



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: Djessi]  
АвторBuлuнka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 14:05



Здравейте,
преди месец вях оперирана от туморно образование в гърлото. От позната чух за д-р Димитър Златков от болница Токуда и отидох на преглед при него .Преди това бях посетила доста доктори , които ми поставяха все една и съща диагноза - тумор в корена на езика . Думата ТУМОР звучи наистинаа стряскащо !
След прегледа ми при доктор Златков а наистина се успокоих.Човекът ми каза , че това не е тумор , а киста , която трябва да бъде премахната оперативно . Аз му се доверих и направихме операцията . Тя е продължи 45 минути под пълна упоика .След като се събудих се чувствах чудесно ! Условията в стаята , сестрите и екипа на д-р Златков бяха повече от добри и внимателни. Сега се чувствам чудесно и нямам никакви оплаквания! Препоръчвам на всички , които имат нужда от специалист УНГ да потърсят доктор Димитър Златков и неговия екип от професионалисти ! Няма да сгрешите !



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Русева]  
АвторA-51 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 16:40



Извинявайте за забавения отговор.В момента сме на лъчетерапия.Още сме в началото - на 4-тата процедура.Няма симтоми на неблагоприятни промени.Вяраме че операцията е качествена и се надяваме че сме действали на време, макар а знаем че този рак е с много скрита симптоматика.Ако ви предстои нещо подобно бъдете смели и вярвайте.



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Русева]  
АвторBuлuнka (Нерегистриран)
Публикувано15.04.11 11:38



Здравейте , операцията ми струваше 250 лв с направление от личната докторка , без направление би ти струвала около 560 лв. Четох , че здравната каса поема само половината .



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Buлuнka]  
Авторвъnpoc (Нерегистриран)
Публикувано05.10.11 13:24



Здравейте,

някой, който е преживял операция от рак на ларинкса може ли да сподели колко време след операцията продължи да се възстановява. Оперираха баща ми преди 9 месеца - сега получава главоболие и отоци и все още трудно пие вода. Не е изкаран целия ларинкс.

Искам да попитам има ли и изследвания, които можем да направим, за да сме сигурни, че няма разсейки.

Благодаря ви предварително!



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: въnpoc]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано13.10.11 22:07



Ами според мен досега е трябвало да се възстанови. Баща ми е опериран от рак на ларинкса, само че при него целия е изваден. Според мен си направете един скенер или туморни маркери.
Успех!



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: maribob]  
АвторKaжeтe (Нерегистриран)
Публикувано21.10.11 02:11



опериран съм от рак на ларинкса, с трахеостома съм, преди 4 месеца. наскоро изкарах лъчетерапията. нтересува ме кога ще ми се ъзвърне вкуса и обонянието, ще имам ли отново брата, коса, които окапаха или изгоряха. Вече десетина дни са минали от последната процедура...



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Kaжeтe]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.10.11 14:47



С копи и пейст преместете въпроса в темата Въпроси към лекарите.
Ще се нормализират нещата, но трябва време.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Kaжeтe]  
Авторpavlova (Нерегистриран)
Публикувано22.10.11 19:58



Имайте търпение! Съпругът ми също е опериран и след лъчетерапията, но той премина и през няколко курса химеотерапия, имаше проблеми като вашите. Косата му порасна, даже сега е с по-тъмен цвят е се накъдри, брадата също, вкусът му се възвърна, единствено няма все още обоняние. Ако имате други въпроси пишете.



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Kaжeтe]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано26.10.11 15:46



Моля да ми помогнете, на брат ми му откриха карцином на ларинкса и предстои операция. Как, къде и какво да направим. Помощ!!!



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: pavlova]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано26.10.11 15:50



Моля да ми помогнете.На брат ми му откриха карцином на ларинкса .какво да правим и къде да вървим ???



Тема Re: рак на ларинксанови [re: *jull**]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано26.10.11 15:52



Моля, помогнете! на брат ми му откриха рак на ларинкса и трябва да действуваме. какво , къде при кого ??



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: mgd2159]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.10.11 16:00



Здравей, започни от начало, кога го откриха тумора, опериран ли е? Знаете ли стадий и има ли разсейки?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: mgd2159]  
Авторdenicca (Нерегистриран)
Публикувано28.10.11 10:15



Здравей mgd159!!!Преди 4 месеца оперираха и моят баща от карцином на ларинкса.Стадият беше Т2 N0 M0.Оперира го доктор Рангачев от Исул.Премахна само част от ларинкса.Много сме доволни от д-р Рангачев.Малко трудно е възстановяването след операцията ,затова е добре да е с придружител.Сега баща ми ходи всеки месец на контролни прегледи и засега слава на Бог ,а дано и занапред винаги да е така, всичко е чисто.Той нямаше назначени лъче и химиотерапии.Ако мога с нещо да помогна ,питай.Моля се на Бог за моят баща и за всички останали на които се налага да се борят с тази коварна болест.



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: denicca]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано28.10.11 12:47



Много ти благодаря, че ми писа. Не зная тези подробности за стадия както ти си ги написала, но има направена биопсияв Плевен и знам, че е плоскоклетъчен карцином с ангажирана лява гласна връзка. той има това от дълго време, но никой не е предполагал,че спадането на гласа може да се дължи на тумор. За съжаление едва сега предприехме мерки. В понеделник ще бъдем в ИСУЛ при доц.Чалъков. Макар че сме от провинцията успяхме някак си да се свържем с него.Той е завеждащ на 1 во УНГ ( онкологично)отделение в Исул. Там доколкото разбрах от интернет работи и д-р Рангачев. След прегледа и консултацията с доц.Чалъков ще знам повече. Доцентът ни поиска да направим предварително пълни изследвания, скенер, ренген бял дроб, лимфни възли . Няма отклонения. т.е няма разсейки.Останалите му изследвания са в норма. Със сигурност предстои операция и от сърце се моля да може да му се спаси гласа. Ще трябва аз да съм до него в болницата, няма кой друг, много ми е трудно . Вече донякъде успях да приема факта,че това нещо е истина и се опитвам да се ориентирам в ситуацията.Какво предстои? Брат ми караше със спаднал глас повече от 4 години и ,господи, на никой не му мина през ум, че това може да е тумор.Сега предстои най-тежкото.Придружителят 24 часа ли трябва да е при пациента и как стои въпроса с това? Какво означава Т2 N0 M0 ? Много ще съм ти благодарна за подробности насоки , напътствия и всичко което може да помогне. Ти си единствената, която ми написа .



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: mgd2159]  
Авторdenicca (Нерегистриран)
Публикувано28.10.11 22:22



T2-втори стадий, NO -няма засегнати лимфни възли,MO-няма засегнати други органи.И на баща ми беше ангажирана лява гласна връзка.Придружителя е много нужен особено през първите 5-6 дни,защото храненето тогава е през сонда,която е в носа ,много е трудно и сам няма да може.А и за кураж ,че не е сам.Майка ми беше с баща ми през целия 13-14 дневен престой в Исул.Дръж се , бъди смела и давай кураж на брат си.Аз като видях баща си след операцията имах чуството че ще падна,трудно диша,кашля....абе лоша работа.Това ти го казвам ,за да си подготвена и да знаеш какво те очаква.Но всичко минава,моли се на Бог и вярвам ,че всичко ще бъде ок



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: denicca]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано30.10.11 12:03



здр! Благодаря! Утре понеделник сме при доцента.Тумор Т3Н0МО. Дано да имаме шанс..



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Авторdob4y (Нерегистриран)
Публикувано26.03.12 00:47



Здравейте на всички! ЕФО75 бащами има подобна диагноза само,че неговата е мета коли декстра пак Т4N3M0.. Моля за помощ... лекарите нищо неможели да направят и сме много отчаяни.Татко премина през много операций(ТРИ) и за жалост на всеки 7 8 месеца влизаше пак в болница..1вата операция през 2010 беше частична резекция на дясна гласна връзkа уж го хванаха в ранен стадий на рак на ларинкса Т1N0M0... след 6 месеца видяха нещо пак в гърлото и му направиха ларингектомия т.е му махнаха целия ларинкс.. после му назначиха лачетерапия и така отново за жалост след 7 месеца му се подуха лимфните възли д-р ценев му направи и следващата радикална операция,а тя е (шийна дисекция на лимфни възли) като премахна огнището произвеждащо ракови клетки което изби в лимфните възли... и така до след 6 месеца когато започна много да го боли главата да не може да спи нормално дори и да се храни.Решихме да отидем на ЯМР за да видим какво става защо го боли главата постоянно и видяха две маси които са пълни с течност но не се знае каква.направиха биосия и се разбра че са ракови клетките.После ни назначиха за химиотерапия но отново на него не му проварвя и там кадето е операцията понеже операцията е правена на място след лъчетерапия кожата там е изгорена с променен състав и тъкани и самата операция там беше станала твърда една такава и се сцепи и стана голяма рана 2 см и тече гной мн тъжно.. тази химиотерапевткава ме извика настрани и ми каза,че мн голяма раната и неможе да се направи химио,защото ще стане по голяма само му замазвали очите със сегашния антибиотик който ще започне след 2 3 дена някакав много силен за да се затвори дупката уж за пред него.. ама тя каза,че нямало как да стане това и няма какво да се направи повече.. се едно това е края за него пък той се мачи милия мн го боли иска да живее пък и аз искам.. внуци не е видял още нищо само на 55 години е :((( МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ!! кажете какво да му давам да пие билки газ всично стига да помага.. нещо което може да избие тези раковите клетки нещо изпитано доказано да му помогне след като няма какво да направят докторите аз искам да му помогна немога да седя и да гледам как си заминава... благодаря предварително на всички бъдете живи и здрави!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: dob4y]  
АвторПaвлoвa (Нерегистриран)
Публикувано26.03.12 12:55



Здравейте dob4y! Ако искате да разберете как и с какво ние се борим с болестта е хубаво да се се чуем, затова пишете на личния persida@mail.bg



Тема Re: рак на ларинксанови [re: dob4y]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано27.03.12 12:39



За жалост и ние сме в същото положение, мила. През април 2009 г. оперираха баща ми от рак на ларинкса. Две години беше добре, след което на рутинен преглед се видяха 3 метастази на белия дроб и на 30.03.2011 г. оперираха две от тях, след което премина курс химиотерапия октомври 2011 г. -7 месеца по - късно оперираха и 3-та метастаза. Но не е добре. През декември 2011 г. му направиха ЯМР, на който се видяха множество уголемени лимфни възли, т.е. метастази на лимфните възли. В безизиходица се чувстваме. Днес го водихме на контролен преглед в Благоевград и доктора каза , че е добре лъчетерапия, но ако не е вече късно. Ако някой разполага с обнадеждаваща информация, моля споделете.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: dob4y]  
Автор egu6terova@abv.bg (непознат )
Публикувано27.06.12 10:01



Zdraveite mili hora.Az syshto sym mnogo otchaqna.Tatko mi pretyrpq dve operacii ot rak na larinksa i edna godina sled tova ot rak na glasnite struni,minahme i lycheterapiqsled koeto napravihme skener na bql drob i kazvat che vsichko e ok.No mnogo go boli uhoto i veche minaha pochti 6 meseca ot lycheterapiqta i zapochna da se hrani trudno(trudno preglyshta hranata) a ima golqm apetit.Doktorite kazvat che tova e ot lycheterapiqta.Molq vi ako nqkoi e imal syshtiqt problem da mi pishe,dali shte se opravqt neshtata sled vreme ili trqbva da se napravi neshto drugo.Vsqko mnenie ili syvet shte mi e ot golqmo znachenie.Blagodarq vi predvaritelno.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: egu6terova@abv.bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.06.12 16:01



Моля те да пишеш на кирилица.
Тя е задължителна за всички клубове на Дир.бг


"Совите не са това, което са..."


Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Buba67]  
Автор Crasiva (новак)
Публикувано22.09.12 21:12






Значи, филмът е дълъг и не е точно за рак, но е много полезен. Показани са случаи на сделки с Господ с готовност за промяна от страна на хората.
По-старият мъж е богат адвокат. Отписан от лекарите. С рак на гърлото, защото много лъжел. Показват му диетата, промяната в начина на живот. Всякаква проуцесната храна я избягва. Набляга на разтителната. Сваля си стандарта на разточителен живот. И много други неща. Препоръчвам ви го много хубав е



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор Stoqn Petrov (непознат )
Публикувано25.10.12 20:43



Здравейте.Имам няколко въпроса помогнете, ако можете.Майка ми беше оперирана преди 1 седмица от рак на ларинкса. Беше и отстранен част от ларинкса и едната гласна струна.Професора каза че операцията е минала добре и че майка ми ще може да говори. Може ли да се говори с една гласна връзка или просто шептиш. Неможах да намеря нищо по този въпрос в интернет ,

много сме притеснени пишете



Тема Re: рак на ларинксанови [re: Stoqn Petrov]  
Автор deniccaa (непознат)
Публикувано26.10.12 15:13



Здрасти!Моят баща претърпя същата операция преди година и 5 месеца.Сега слава на Бога е добре , говори малко дрезгаво,но това не го притеснява.Не е шепот,но и не е както преди. Освен това доктора ,който го оперира ни каза че има и рехабилитация ,става въпрос за Исул,като още повече се подобрява гласа.Татко все се кани ,но още не е ходил.Конатктува без проблем.Не се притеснявайте всичко ще бъде наред. Не спирам да се моля на Бог!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: egu6terova@abv.bg]  
Автор stoqnova.86 (непознат )
Публикувано12.12.12 19:23



Zdraveite, izvinqvam se, che ne pisha na kirilica, no imam problem s klawiaturata. Predi nqkolko dni moqt bashta beshe na pregled i lekarite se symnqvat che ima tumor na larinksa. Naprawiha mu biopsiq, no rezultatite ne sa gotovi. Ot polovin godina govori presipnalo, no otkazvashe da otide na lekar. Sega sled biopsiqta edvam govori i se strahuvam, che syvsem shte izgubi glasa si. Molq kajete mi normalno li e tova sled biopsiq. I iskam da popitam, ako tumoryt e v naprednal stadii, vijda li se s obiknoven pregled, zashtoto na men nadejdata mi e, che pone e v nachalen stadii. Molq pishete dali imate mnenie za doktor Melamed ot Sofiq. Ako nqkoi jelae da mi pishe i e minal prez tozi ad, moje da mi pishe na e-mail: serien@abv.bg



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: Djessi]  
Автор tania1234 (непознат)
Публикувано25.06.13 19:27



Здравейте, баща ми е с рак на ларинкса. Прочетох, че е добре да се потърси второ мнение на всяка диагноза, което и аз смятам за редно. Приет в ИСУЛ. Все още не е опериран, но са му казали да се готви за операция ....и толкова. Моля за координати на цитирания д-р Златков от Токуда.



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: tania1234]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано25.06.13 19:34



Таня, ето инфото, лесно и удобно от чичко гугал, успех.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: Kaлoянa]  
Автор tania1234 (непознат)
Публикувано25.06.13 22:26



Благодаря, Калояна!



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: tania1234]  
Автор tania1234 (непознат)
Публикувано26.06.13 09:07



Посъветвайте ме как да взема пробата на баща ми за да искам втори анализ. още повече, че се съмнявам че ще му вземат такава едва след операцията. Възможно ли е да постъпят така? Ако пък му направят биопсия преди това, то колко време се чака за резултат? В момента е в ИСУЛ с направление от специалист УНГ.След колко време ще може да му издадат второ направление за друга болница и възможно ли е да се издават две направление за една и съща диагноза? И последно посъветвайте ме за операция в ИСУЛ или вТокуда? Моля ви!



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: tania1234]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.06.13 10:08



Пробата се взима с епикриза, защото в нея се описват номерата на блокчетата, в които е материала. Ако му издадат епикриза без хистология /има такива случаи/, хистологичното изследване излиза по-късно и едва тогава може да вземете пробите за второ мнение.
Хистологията се бави от седмица до три седмици.
С лична карта и един от горните документи се отива в патологията на болницата и се заявява, че искате материала за второ мнение. Преди това трябва да сте се уговорили с друг патолог - къде ще го носите, колко ще струва. Направлението за УНГ важи месец. Може да си платите консултацията със специалист УНГ, а след това ако изберете да се оперира в Токуда, направлението е 7 и не е с лимит. Най-сложен е въпросът с избора в коя болница да се оперира. И в двете болници има специалисти, на кой да се доверите е труден и личен избор.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: Buba67]  
Автор tania1234 (непознат)
Публикувано27.06.13 13:32



Здравейте, за днес баща ми беше плануван за биопсия, но лекаря му е предложил да направят само една операция за премахване на тумора с аргумент, че образуванието е много голямо и по това, което е виждал досега сигурно е злокачествено. Дайте съвет, да се прави ли задължително биопсия, преди самата операция?



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: tania1234]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.06.13 22:11



Не е задължително, да се прави биопсия преди операцията. Преценява лекаря /въпреки че повечето искат биопсия, за да знаят с какво си имат работа/, ако е сигурен какво е, направо отстранява образуванието, после го изследват. При всички случаи трябва да се махне от там. Така, че с биопсия отлагате нещата поне още две седмици /докато излезе резултата/, иначе направо оперира и чакате пак толкова, за да е ясно как ще продължи лечението.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.