Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: pavlova]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано26.10.11 15:50



Моля да ми помогнете.На брат ми му откриха карцином на ларинкса .какво да правим и къде да вървим ???



Тема Re: рак на ларинксанови [re: *jull**]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано26.10.11 15:52



Моля, помогнете! на брат ми му откриха рак на ларинкса и трябва да действуваме. какво , къде при кого ??



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: mgd2159]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.10.11 16:00



Здравей, започни от начало, кога го откриха тумора, опериран ли е? Знаете ли стадий и има ли разсейки?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: mgd2159]  
Авторdenicca (Нерегистриран)
Публикувано28.10.11 10:15



Здравей mgd159!!!Преди 4 месеца оперираха и моят баща от карцином на ларинкса.Стадият беше Т2 N0 M0.Оперира го доктор Рангачев от Исул.Премахна само част от ларинкса.Много сме доволни от д-р Рангачев.Малко трудно е възстановяването след операцията ,затова е добре да е с придружител.Сега баща ми ходи всеки месец на контролни прегледи и засега слава на Бог ,а дано и занапред винаги да е така, всичко е чисто.Той нямаше назначени лъче и химиотерапии.Ако мога с нещо да помогна ,питай.Моля се на Бог за моят баща и за всички останали на които се налага да се борят с тази коварна болест.



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: denicca]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано28.10.11 12:47



Много ти благодаря, че ми писа. Не зная тези подробности за стадия както ти си ги написала, но има направена биопсияв Плевен и знам, че е плоскоклетъчен карцином с ангажирана лява гласна връзка. той има това от дълго време, но никой не е предполагал,че спадането на гласа може да се дължи на тумор. За съжаление едва сега предприехме мерки. В понеделник ще бъдем в ИСУЛ при доц.Чалъков. Макар че сме от провинцията успяхме някак си да се свържем с него.Той е завеждащ на 1 во УНГ ( онкологично)отделение в Исул. Там доколкото разбрах от интернет работи и д-р Рангачев. След прегледа и консултацията с доц.Чалъков ще знам повече. Доцентът ни поиска да направим предварително пълни изследвания, скенер, ренген бял дроб, лимфни възли . Няма отклонения. т.е няма разсейки.Останалите му изследвания са в норма. Със сигурност предстои операция и от сърце се моля да може да му се спаси гласа. Ще трябва аз да съм до него в болницата, няма кой друг, много ми е трудно . Вече донякъде успях да приема факта,че това нещо е истина и се опитвам да се ориентирам в ситуацията.Какво предстои? Брат ми караше със спаднал глас повече от 4 години и ,господи, на никой не му мина през ум, че това може да е тумор.Сега предстои най-тежкото.Придружителят 24 часа ли трябва да е при пациента и как стои въпроса с това? Какво означава Т2 N0 M0 ? Много ще съм ти благодарна за подробности насоки , напътствия и всичко което може да помогне. Ти си единствената, която ми написа .



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: mgd2159]  
Авторdenicca (Нерегистриран)
Публикувано28.10.11 22:22



T2-втори стадий, NO -няма засегнати лимфни възли,MO-няма засегнати други органи.И на баща ми беше ангажирана лява гласна връзка.Придружителя е много нужен особено през първите 5-6 дни,защото храненето тогава е през сонда,която е в носа ,много е трудно и сам няма да може.А и за кураж ,че не е сам.Майка ми беше с баща ми през целия 13-14 дневен престой в Исул.Дръж се , бъди смела и давай кураж на брат си.Аз като видях баща си след операцията имах чуството че ще падна,трудно диша,кашля....абе лоша работа.Това ти го казвам ,за да си подготвена и да знаеш какво те очаква.Но всичко минава,моли се на Бог и вярвам ,че всичко ще бъде ок



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: denicca]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано30.10.11 12:03



здр! Благодаря! Утре понеделник сме при доцента.Тумор Т3Н0МО. Дано да имаме шанс..



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Авторdob4y (Нерегистриран)
Публикувано26.03.12 00:47



Здравейте на всички! ЕФО75 бащами има подобна диагноза само,че неговата е мета коли декстра пак Т4N3M0.. Моля за помощ... лекарите нищо неможели да направят и сме много отчаяни.Татко премина през много операций(ТРИ) и за жалост на всеки 7 8 месеца влизаше пак в болница..1вата операция през 2010 беше частична резекция на дясна гласна връзkа уж го хванаха в ранен стадий на рак на ларинкса Т1N0M0... след 6 месеца видяха нещо пак в гърлото и му направиха ларингектомия т.е му махнаха целия ларинкс.. после му назначиха лачетерапия и така отново за жалост след 7 месеца му се подуха лимфните възли д-р ценев му направи и следващата радикална операция,а тя е (шийна дисекция на лимфни възли) като премахна огнището произвеждащо ракови клетки което изби в лимфните възли... и така до след 6 месеца когато започна много да го боли главата да не може да спи нормално дори и да се храни.Решихме да отидем на ЯМР за да видим какво става защо го боли главата постоянно и видяха две маси които са пълни с течност но не се знае каква.направиха биосия и се разбра че са ракови клетките.После ни назначиха за химиотерапия но отново на него не му проварвя и там кадето е операцията понеже операцията е правена на място след лъчетерапия кожата там е изгорена с променен състав и тъкани и самата операция там беше станала твърда една такава и се сцепи и стана голяма рана 2 см и тече гной мн тъжно.. тази химиотерапевткава ме извика настрани и ми каза,че мн голяма раната и неможе да се направи химио,защото ще стане по голяма само му замазвали очите със сегашния антибиотик който ще започне след 2 3 дена някакав много силен за да се затвори дупката уж за пред него.. ама тя каза,че нямало как да стане това и няма какво да се направи повече.. се едно това е края за него пък той се мачи милия мн го боли иска да живее пък и аз искам.. внуци не е видял още нищо само на 55 години е :((( МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ!! кажете какво да му давам да пие билки газ всично стига да помага.. нещо което може да избие тези раковите клетки нещо изпитано доказано да му помогне след като няма какво да направят докторите аз искам да му помогна немога да седя и да гледам как си заминава... благодаря предварително на всички бъдете живи и здрави!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: dob4y]  
АвторПaвлoвa (Нерегистриран)
Публикувано26.03.12 12:55



Здравейте dob4y! Ако искате да разберете как и с какво ние се борим с болестта е хубаво да се се чуем, затова пишете на личния persida@mail.bg



Тема Re: рак на ларинксанови [re: dob4y]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано27.03.12 12:39



За жалост и ние сме в същото положение, мила. През април 2009 г. оперираха баща ми от рак на ларинкса. Две години беше добре, след което на рутинен преглед се видяха 3 метастази на белия дроб и на 30.03.2011 г. оперираха две от тях, след което премина курс химиотерапия октомври 2011 г. -7 месеца по - късно оперираха и 3-та метастаза. Но не е добре. През декември 2011 г. му направиха ЯМР, на който се видяха множество уголемени лимфни възли, т.е. метастази на лимфните възли. В безизиходица се чувстваме. Днес го водихме на контролен преглед в Благоевград и доктора каза , че е добре лъчетерапия, но ако не е вече късно. Ако някой разполага с обнадеждаваща информация, моля споделете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.