Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: laleto1]  
АвторDjessi (Нерегистриран)
Публикувано08.07.10 13:58



Здравейте!Бих искала да опиша случая с татко и ако мога да бъда полезна с нещо на някого.Всичко започна мин.година лятото,когато му спадна гласа-все едно е настинал.Отиде при личния лекар и той му даде някакви сиропчета и каза,че няма проблем,но се оказа че има такъв.Обаче така си и продължаваше седмици наред.Питах го дали чувства някаква болка,но той категорично отричаше.Нямаше подобрение и аз настоях да отидем на лекар.Заведох го на пулмолог,направи си рентген на белия дроб и имаше някаква малка сянка,която впоследствие се оказа,че е от пушенето,но нищо сериозно.Последваха редици изследвания,в които нямаше никакви отклонения,скенер на белия дроб-нищо.Последва лекар УНГ.Дадоха му направление и ни насочиха към ИСУЛ.МИЛИ ХОРА,НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!!!Това е моето мнение!Оттам започнаха мъките и изливането на лекарската помия.За наше нещастие попаднахме на д-р Конов от екипа на проф.Кунев.Той погледна татко с огледалцето и каза"оооо,тук ще се прави голяма операция!ЕЕЕх,млад човек си.Рак си е!"-Аз тогава се възмутих и го попитах как може така да говори без биопсия и откъде е сигурен дали е злокачествено или доброкачествено,а той ми отговори,че няма доброкаствен рак.Поиска ми 30лв нищо,че бяхме с направление.Назначи биопсия.След 1 седмица я направиха и каза да му се обадим за резултатите.Обадих се и той ми каза"Рак е... аз нали ти казах още преди",при което всичко ми се сгромуляса.Запалих колата и право там.Едвам го намерих по етажите...беше в 1 стаичка с 1 сестра и когато ме видя и разбра,4е аз искам да взема изследванията много се ядоса и с троснат тон ми каза"Абе момиче,аз колко пъти ще ти казвам,че баща ти има рак"и почна да си свирка с уста...еее така стават убийствата

бива,бива,ама не съм очаквала такова безчовечно отношение.Каза,че ще му назначи дата за операция,че трябва да му се премахне целия ларингс и да не се опъваме.Но аз чувствах,че не е така.Даде ми някакво си листче там,което и аз мога да го напиша и аз се ядосах .отидох право в патологията,за да взема биопсията.Там попаднах на д-ра,който поставя диагнозите и като разбра,че искам да я взема му стана много неприятно.Взе отново да я гледа под микроскоп и ми поиска 30лв.ЯВНО СЕ ПОСТАВЯТ ДИАГНОЗИ НАЛЯВО И ДЯСНО,ЗА ДА ИМА ОПЕРАЦИИ...НАЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗТОЧВАТ ПАРИ ОТ ЗДРАВНАТА КАСА...НЯМА НИЩО,ЧЕ ОСАКАТЯВАТ ХОРАТА И СИ ИГРАЯТ С ТЯХНАТА МЪКА!!!
Последваха ровене в нета,търсене на д-ри,връзки,познати и т.н.От доста мои познати научих за д-р Кирилова-УНГ до Съдебната палата.Наистина жената си разбира от работата,поставя мн.точно диагнозите,но не извършва операции,а насочва.Отидохме при нея и тя жената беше възмутена как веднага се нахвърлят за премахване на целия ларингс.Оказа се,че лявата страна е непокътната от образуванието,а дясната частично и така се спасява ларингса и говора съответно.МАЛКА СВЕТЛИНА!Отидохме в МВР болница при проф.Бенчев.Той също си поиска пари,но давах,защото в такъв момент човек няма др.какво да направи.Каза,че ще види какво може да направи,но има вариант за спасяване-малко или много да се чувстваш зависим,то е ясно защо.Татко остана там и после се оказа,че всичко.което му е назначено за изследвания и скенер не е направено,но не и за пред касата.Това беше вече ужасно!Нито гледан на апарат..нищо,нищо...щеше да последва операция,без да се знае нищо за образуванието.Вече не знаех какво да правя и при кой да заведа татко.Той ,горкият,гледаше как се измъчвам и не искаше да ме притеснява,каза ми"Тука ще направя,та нали той е професор" Аз обаче не се съгласих.И тогава 1 близък приятел се обади и каза д-р Златков от Токуда.И това беше Нашият Доктор!Абсолютно всички изследвания,скенери,освобождаване на ларингса и татко си имаше глас.Биопсия,която се оказа добра...никакво наличие на тумори.Оказа се,че при съответния д-р Конов от ИСУЛ са били много осакатени хора,без да се налага,много починали...Даже имаше в стаята на татко 1 човечец-толкова ми стана жал за него-и той преди това е бил при Конов,който го е осакатил,премахнал му целия ларингс(явно това е практика,за да гушне пари,но той ще си плати пред когото трябва)искал му 1200лв,следва усложнение,заради недобре изрязване,др.операция пак 1200лв и накрая му е казал"Защо идваш тука,ти си пътник" и човекът плачеше.

Та оттук казаното,моят извод:Не ходете в ИСУЛ при д-р Конов! Препоръчвам д-р Златков от Токуда.
Дано да съм била полезна! Успех на всички и дано Господ бъде с нас!!!



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: Djessi]  
Авторyтpo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.10 20:58



Djessi,

Потресена съм от разказаното. И благодаря, че го сподели.

Моя баща беше опериран в началото на 2010 г. в ИСУЛ от проф. Кунев. - диагноза карцином на ларинкса. Не е пушач и не пие. Отстраниха му целия ларинкс. Обясниха ни че тумора е разположен субхордално и няма друг вариант.
И до днес ме гложди съмнение относно коректността на резултатите от биопсията и съответно диагнозата, въпреки че хистологията след махане на тъканта потвърди карцином. Преди операцията и аз бях взела блокчетата с резултатите от биопсията от пловдивската болница, където беше направена и я занесох в патологията в (случайно пак) ИСУЛ за потвърждение.

Съвет към всички - потвърждавайте диагнозата!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maria_raykova]  
Автор fredifredi (непознат )
Публикувано12.10.10 21:59



Здравейте, искам да попитам има как може да се пвлияе на рак на гласна връзка. Дали единственото решение е операция и махане на целия ларинкс.
Диагнозата е:
Карцином на ларинкса,
туморна формация, обхващаща цялата дължина на лява истинска гласна гънка.

Хистология:Е3148-51/20.09.2010-умеренодиференциран спиноцелуларен карцином Г2 с оскъдно кератинообразуване.

Предварителни изследвания: Er-4,45x106/mm3; Lev-6.0x103/mm; Hgb 135g/l, Thr-299x103/mm3

Благодаря предварително за всякакво съдействие.




Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: maria_raykova]  
Автор fredifredi (непознат )
Публикувано12.10.10 22:01



Здравейте, искам да попитам има как може да се пвлияе на рак на гласна връзка. Дали единственото решение е операция и махане на целия ларинкс.
Диагнозата е:
Карцином на ларинкса,
туморна формация, обхващаща цялата дължина на лява истинска гласна гънка.

Хистология:Е3148-51/20.09.2010-умеренодиференциран спиноцелуларен карцином Г2 с оскъдно кератинообразуване.

Предварителни изследвания: Er-4,45x106/mm3; Lev-6.0x103/mm; Hgb 135g/l, Thr-299x103/mm3

Благодаря предварително за всякакво съдействие.




Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: fredifredi]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.10.10 23:14



В една от темите за рак на ларинкса има мнение, което дава отговор на въпроса ви.
"Затова съвет към всеки на когото му е поставена хистологично доказана диагноза РАК НА ЛАРИНГСА да настоява за използване на всяка възможност за спасяване на чат от този така важен орган за да може да запази след операцията си възможността за нормален говор. За тези при които това е невъзможно -НЕ ПАДАЙТЕ ДУХОМ. Аз след операцията бях с "временна канюла" до зарастване на оперираната част и се убедих, че в крайна сметка и така се живее. "




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 12.10.10 23:17.



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: yтpo]  
АвторDjessi (Нерегистриран)
Публикувано25.10.10 15:43



Утро,
Здравей и съжалявам за станалото! Но аз,след като видях на какво са способни тези т.нар."доктори" не вярвям на нито една диагноза.И абсолютно задължително е ,човек да се допитва до 2,3,4,5 или колкото е нужно други лекарски мнения!Аз не чух друга диагноза да поставят на хората,освен Рак и при всички се налагаше операция.Това са абсолютни говеда,готови да продадат и майчиното си мляко за пари!Aко мога да бъда полезна с нещо didi_alex@abv.bg



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISULнови [re: Djessi]  
Авторdob (Нерегистриран)
Публикувано12.01.11 22:40



Здравейте!Днеска оперираха и моя тати махнаха му целия ларинкс за жалост...благодарение на този некадарен лекар конов и екипа му некадърници от софия... и този проф.Кунев 3 месеца или 4 го е лъгал, че е добре а то рецидивира след частичната резекция..а от онкологията лекарката каза, че вижда нещо но кунев бе сигорен ,че нищо му няма но кунев си получи заслуженото сега е там кадето му е мястото!!!!! така му се пада на тоя че осакатиха баща ми сега да е без глас при положение, че можеше сега да си говори.. от нищо нещо направиха бездарници само лева гледат.. няма да се научим в тая нашата страна еиииииииии.........!





Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Buba67]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано14.02.11 23:08



Здравейте,
оперираха баща ми преди около 10 дни в Токуда! Бяхме се отчаяли от арогантното отношение на лекарите в ИСУЛ - баща ми се отказа да се оперира. Лекарят там само повтаряше - "Голяма операция ще е, лоша работа!". Това може ли да са приказки на лекар към пациент?! Отидохме в Токуда, потърсихме д-р Златков и това се оказа светлината в тунела. Той успокои баща ми и му каза, че ако има шанс да спаси ларинкса - ще го направи. Операцията мина добре - баща ми вече говори, много тихо, но говори! Лекарят си спази обещанието - спаси ларинкса. Да не говорим , че целия екип в Токуда се отнасяха много човечно - направиха възстановяването от тази ужасно тежка и травмираща операция доста по-лесно. Първия ден пред 5-10 минути го наглеждаха! Искам да благодаря на д-р Златков за това, че не само спаси живота на баща ми, но и направи така, че той да го живее нормално.

Искам да благодаря и на Джеси за информацията - ако не беше поста и в този форум, нямаше да знаем за д-р Златков. Моят съвет към всички тук е - където и да решите да се оперирате, споменат ли ви за "голяма операция" - търсете 2-ро и 3-те мнение! Не се предоверявайте! И ИСУЛ не е единствения вариант.



Тема Re:Моля за съдействие спешно, ако някой знае нещонови [re: Жeни]  
АвторA-51 (Нерегистриран)
Публикувано20.02.11 21:03



Бих искала да споделя,подкрепя и да благодаря.Моят съпруг бе опериран на 03.02. 2011 в Токуда от д-рЗлатков 6 дни след бащата на Жени.Избрахме болницата и д-рЗлатков благодарение на форума и по-точно на написаното от Джеси.Записахме възможно най-близкия час за преглед.Диагнозата бе постановена веднага тумор на ларингса.Всичко от този момент се задвижи много бързо-изследвания, биопсия,операция.Операцията е много тежка, но професионализма на д-рЗлатков и на неговия екип прави чудеса.Бях информирана за всичко, което се случва с моя съпруг и получих отговори на всички мои въпроси.Благодаря на д-рЗлатков, д-рКюлев целия екип от медицински сестри.
Подкрепям казаното от Жени още повече,че баща й и моят съпруг бяха в една стая.Искам да благодаря и на тях,баща й ни помагаше през цялото време



Тема Re: рак на ларинкса-Konov ISUL [re: dob]  
Авторлuлu (Нерегистриран)
Публикувано28.03.11 15:35



Здравейте,
А не си ли давате сметка колко човешки живота е спасил проф. Кунев и екипа му, както може би и живота на татко ви - не сте написали диагнозата му за да преценя? Не отричам многото недостатъци на медицината ни, но вярвам, че нещата ще се оправят!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.