Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано24.03.09 16:58



Здравей,моята съдба е като твоята.Моля те кажи ми как каза на баща ти тази лоша вест и как го съгласи да се оперира.Моля те спешно ми трябва твоя съвет.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maribob]  
Автор EFO75 ()
Публикувано25.03.09 09:01



Здравей.Отначалото лекарката от поликлиниката-унг-кб.,каза само на мен че е сигурна за диагнозата и ни изпрати вИсул.Баща ми беше сигурен че ако му дадат лекарства 'пипалцата кадето го дразнят ще се махнат/така казваше той/и ще му мине.Докато станат всички изследвания,аз го окоражавах че всичко е наред и ако кажат за операция трябва да я направи та да се оправи/аз имам 5опер./В Исул ни прие проф.Кунев,той самият му каза много деликатно за диагнозата,рискове и тн. и веднага да се оперира,и така разбра и се съгласи за операция.А на мен самата много ми помогна Клуба.Желаяти успех.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано26.03.09 10:38



Здравей!Благодаря ти за изчерпателния отговор и дано Бог е с нас и с всички страдфащи и нестрадащи!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано26.03.09 17:36



Здравей EFO75! Много сме притеснени,досега криехме от него страшната диагноза,но днес настъпи момента да му кажем,но се страхуваме ,че той би могъл да откаже операцията заради това че ще загуби говора си.Дано да се справим успешно с това.Друго което искам да те попитам(нали може?):Колко време продължава операцията,колко време е престоят в болницата след нея и какво представлява самия възстановителен процес?Спазва ли се някаква специална диета?Разрешават ли придружител при него?



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maribob]  
Автор EFO75 ()
Публикувано27.03.09 09:11



Нормално е да се притесняваш.И татко не искаше/отначалото/никаква операция,но след обяснението на професора се съгласи.За говора ни казаха че може да си закупим апаратче с което се говори.Операцията беше около 2часа-доста са изрязали.Две седмици престоя в болницата.Само течни храни,бульони,защото се хранех ме с спринцовка.Да разрешават придружител.При исписването ни записаха за следващия месец на лъчетерапия-в болницата с приемане наново. Успех.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: EFO75]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано27.03.09 18:08



Благодаря ти за информацията!А как е баща ти сега?Как се чувства?Успяхте ли да си закупите апаратче,откъде и колко струва?Нали не те притеснявам с въпросите ми,но много работи не са ми ясни?!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maribob]  
Авторbabymona (Нерегистриран)
Публикувано29.03.09 22:32



здравеи марибоб.баща ми го оперираха януари.операцията продалжава около 3 часа.първо се прави трахеотомия и след което се отстранява ларинкса.след оперативния период е много тежък,особено ако е пушач.храненето става със сонда през носа и продължава около 10 дена.баща ми няма назначена лъче и химио терапия.ако имаш други въпроси можеш да ми пишеш на ймеила:blagovesta_velkova@abv.bg.желая ви много късмет.



Тема Re: рак на ларинксанови [re: babymona]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано30.03.09 02:49



.благодаря за информацията бабимона,но все пак се надяваме на Божието чудо,дано да стане и при нас!



Тема Re: рак на ларинксанови [re: maribob]  
Автор ani_68 (непознат )
Публикувано30.03.09 13:06



maribob , баща ми го оперираха миталата година на 19.03.08г. въстановяването в болницата беше 14 дни хранеше си със сонда.Трудно е но всичко се превъзмогва . Направиха му 30 лъчетерапии.Сега и физически
и психически е по-добре.Взехме и ларингофон с който се учи да говори.Ако те интересуват повече подробности пиши ми на ana_68@abv.bg



Тема Re: рак на ларинкса [re: ani_68]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.03.09 13:20



Момичета, моля ви споделяйте тук. Така повече хора ще знаят какво да очакват и какво да правят. Това е идеята на клуба. Благодаря.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.