Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | >> (покажи всички)
Тема Re: Стаята на Весела №3нови [re: flora bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.09.07 22:50



Добре съм, бях командировка от петък до неделя. Чета ви и ви следя какви ги дробите



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Стаята на Весела №3нови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано25.09.07 01:47



И ти си имаш добре развита агентурна мрежа явно





Тема Въпрос към Веселанови [re: vesela.bg]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 10:53



Знам, че ще прозвучи глупаво, предвид индивидуалността, но искам да те питам имаш ли от таксотера изтръпване на ръцете и краката - аз получих такова от таксола /периферна невротоксичност/ и макар че минаха 28 дни от вливката, без да са ми правили друга, тези симптоми се усилват. Нова вливка не са ми правили, защото чакам таксотера. Четох из нета, но не намирам -колко време продължават тези симптоми. Не ми се ще да мисля, че са необратими.



Тема Re: Въпрос към Веселанови [re: инep]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.09.07 13:38



Аз бях на таксол и платина и трябва да ти кажа, че на 26/03/07 беше последното вливане и все още имам такива болки. Особено сутрин докато се раздвижа. Тогава и аз не знаех дали е нормално и няколко пъти ходих на невролог, а питах и химиотерапевта. Правих си и сцинтиграфия на костите и изследване за остеопороза. Това са очаквани симптоми.

Все пак мисля, че отшумяват макар и след месеци. А може би просто свикнах и не им обръщам такова внимание.



Тема Re: Стаята на Весела №3нови [re: vesela.bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.09.07 13:39



Еее, добре си ти

. Моренца, командировчици в чужбина, а ние те умислихме.





Тема taksolнови [re: Ekna]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 15:29



Благодаря за отговора,Ekna.
Даваха ли ти лекарства за намаляване на тези симптоми и те засилват ли се с натрупване на вливките? Днес ще ходя на невролог и пак се разколебах да продължавам ли химиотерапията. Сутрин се движа като робот ,ръце и крака са като дървени, после малко се раздвижвам, но вдървяването на ръцете ми остава.



Тема Re: taksolнови [re: iner]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.09.07 16:58



Инер, чак такова изтръпване нямам. Единствено средния пръст на дясната ръка понякога ми отказва докато пиша на компютъра.
Иначе след вливане винаги съм дървена, с болки, но след това отшумява.
Не знам при таксола как е - има ли премедикация, инжекции дексаметазон? Те са противовъзпалителни, намаляват оттоците и болките.
Днес научих, че Дексаметазона ВДИГА ЛЕВКОЦИТИТЕ. Затова питай лекаря си директно за Дексаметазон. Ако не се лъжа ти каза, че не са ти слагали, но той е важен за по-леко понасяне на тези странични ефекти. Слага се преди и три-четири дни след вливането. Но моля те, не спирай химиотерапията, ще я издържиш. Успех и пиши.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Трето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.09.07 17:11



26.09.2007 год.

Трето вливане на Таксотере /Боже, колко бързо минава времето/

Левкоцити 9,5 и хемоглобин - 147. Отново нищо специално не съм вземала за вдигане на левкоцити и хемоглобин. Но от една седмица ям като ламя, след гладуването от последната химиотерапия. Само стафидите сутрин и клизми през 2-3 дни. Докторът каза, че тези резултати се дължат на Дексаметазона - той вдигал левкоцитите.
От една седмица се чувствам добре и съм в кондиция, нямам болки, корема се оправи и вече не е подут /сега си мисля, че май пипнах вируса и оттам беше разстройството/. Днес също, до момента всичко е ок. Прибирайки се си направих една малка разходка от 3 часа по пазар, напазарувах си и се прибрах. Много се надявам този път да нямам издънки и да понеса това вливане по-нормално.
След две седмици ще правя контролен скенер и ще докладвам



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Трето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано26.09.07 18:07



От сърце ти желая този път да е по-леко!
Много целувки и стискам палци





Тема Re: Трето вливаненови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 00:47



И аз макар и от далече , те прегръщам и много ти се радвам!Аз просто бях сигурна,че беше олепила гнусничкият стомашно-чревен вирус...., който ми сгорчи и на мен престоя в България!Не можах мамка му да се отям на българска кухня, заради тази гад!!!!!!!!






Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.