Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема сарком  
Автордaниeлa rocп (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 16:11



на майка ми след 3 години ходене по мъките,уточниха диагноза-саркома утери и ни обсниха в онкодиспансер Стар Загора,че не подлежи на лечение по никакъв начин-нито химио нито лъчетерапия.Първоначално доста се уплаших,но веднъж реших да поровя в интернет какво бих могла да намеря за тази болест.Оказа се ,че саркома се препоръчва да бъде лекуван именно с химео и лъче терапия?!?Изумих се.Тогава решихме,да отидем в онкодиспансера в София и ще ходим,но ако някой може да ми препоръча добър народен лечител и да ми даде координати ,ще му бъда благодарна.Благодаря предварително!



Тема Re: саркомнови [re: дaниeлa rocп]  
Авторkaтя (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 17:05



Извинявай, ако ти е неприятно че те питам, но влезнах тук точно за да питам за саркома. Можеш ли да разкажеш по-подробно, какви бяха първите оплаквания, при какви лекари ходихте, как сложиха диагнозата, на колко години е майка ти, как се развива болестта. Имаме притеснения, които колкото намерих в нета за болестта, мога да си обясня само с това, но дори не знаеме на какъв лекар да отидем и откъде трябва да започнем.
Моля те, помогни ми с опита си, ако можеш, много ще съм ти благодарна.



Тема Re: саркомнови [re: kaтя]  
Автор Buba67 (новак)
Публикувано31.07.07 18:58



Здравейте момичета!
Сигурно сте се ровили но:
сарком
злокачествени тумори, произхождащи от тъкани с мезенхимен произход – хрущяли, кости, мускули, съдове и др. Различават се: хондросарком, остеосарком, лейомиосарком, рабдомиосарком, фибросарком, миксосарком, ангиосарком и др.
Аз имах липосарком. Доказан с 4 хистологии и три операции.
Лечението зависи от конкретния вид сарком. Моя вид не се влияе нито от лъче, нито от химио нито от радио. Това го решава комисия от онколози.
След последната операция, де факто съм без никакво лечение. Само с насоки и ограничения за храната от хирурга.
Така - вече почти 2 години пия каквото си харесам за засилване на имунната система. В справочника на темите има много алтернативи за това.
Сарком утери, ако не греша е сарком на матката - утробен. Консултирайте се с онколози в София. Би трябвало да може да се оперира.
А колкото до народните лечители - погледни пак в справочника. Аз лично не посетих никой - но въпрос на личен избор.
Аз пих алое с вино мед и черен оман, газ, детокс, лиций, екстракт от семки на грозде - всичко по няколко пъти - сега пия орехчета с мед.
А за оплакванията - нямах такива. Една подутина на крака, която след 4 мес изследвания се диагностицира.
Притесненията ги оставете и действайте. Питайте конкретни неща, за да ви отговаряме. Минали сме по пътеките - така че кураж!
Успех от сърце!



Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Авторkaтя (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 20:30



Здравей, Буба,

Точно за липосарком или нещо подобно са ми съмненията. Подутина доста голяма на ръката, почти на рамото, но в меката тъкан. Има я от повече от две години, не боли, не сърби, но за това време е нараснала почти тройно. Не знам на какъв лекар и къде трябва да отидем, откъде трябва да започнем, кой може да каже какво е и какво следва ако е сарком.
Моля те, дай ми някакви насоки, много съм объркана.

Желая ти само много много здраве.



Тема Re: саркомнови [re: kaтя]  
Автор Buba67 (новак)
Публикувано31.07.07 21:19



Успокой се!
Не пишеш от къде си. Първо от личния лекар направление за ортопед. Аз отидох в Горна Баня. Д-р Атанасов още като ме видя ми даде направление за ЯМР /ядрено магнитен резонанс/, който направих във ВМА София и се завъртяха нещата.
За уточнение - в Горна баня са три сгради 1 - болницата за операции "Бойчев" не съм сигурна за името но утре ще проверя, 2 - правят протези за крайници и 3 за прегледи с малки талони - в нея ме пое Д-р Атанасов. След ЯМР той ме изпрати в 1. Пътя е дълъг.
Ако искаш утре ще ти дам координати - телефони.
И аз си носих подутината години, докато близките не ме притиснаха. Не боли тая гад.


За кой става въпрос? Разбирам, че не си ти.
Питай! Не поставяй диагнози сама! Действайте бързо!
Дяволът не е толкова черен!



Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано31.07.07 23:05



Извинявай, твоята подутина през годините нарастваше ли? При моя лейомиосарком с години имах подутина, която определяха като липома, защото си стоеше кротко и не ми създаваше проблеми. Когато все пак я оперираха, дори не я изследваха. Не след дълго на същото място се появи ново образувание. Така и не разбрах дали първата операция "разбута" този процес или липомата се изроди в саркома, но новата подутина внезапно започна да нараства, да се зачервява и да повишава температурата си. Е, вторият път вече се установи, че е злокачествено. Май четох, че липомите могат да се израждат, но става изключително рядко - в около 5% от случаите. Може би аз съм била между тях... Ами нали все пак някой трябва да формира черната статистика и т. нар. изключения!





Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор Buba67 (минаващ)
Публикувано31.07.07 23:34



Всъщност той с години си е растял в колянната ямка. Като му е намаляло пространството - излезе настрани като подутина. Никой не можа да ми отговори от кога. Нямах болка, нито дори дискомфорт.
Стоеше си подутината без да нараства с години. Опитаха се да извадят тумора, но не се виждали кр. съдове дали са вътре или ги заобикаля . Затвориха ме и тогава нарастна от 1,5см на 10 см - до 10см на 12см и при това само за месец. Хирурга ми обясни, че с ръце го е освободил от околните тъкани /беше капсулован/ и започна един растеж не ти е работа. Отвори ми раната тая гад.





Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано31.07.07 23:38



Дали първата интервенция не е провокирала нарастването? Търся аналогия с моя случай...





Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор Buba67 (минаващ)
Публикувано31.07.07 23:42



По-скоро втората. Първата беше биопсия. Резултата - липосарком. Решиха веднага да го махнат, но заради кр. съдове не посмяха и тогава като почна да расте няма спиране.



Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано31.07.07 23:44



Което не променя въпроса ми - дали в случая биопсията не е станала причина да се активизира процесът?





Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор Buba67 (минаващ)
Публикувано31.07.07 23:48



Сега като се замисля, може и така да е. Със или без биопсия - той не е станал злок. за месец. А и никога не знаеш какво и кога ще го отключи да расте. С тази разлика, че вече знаеш с какво си имаш работа.



Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.08.07 00:12



Благодаря ти и извинявай, че толкова дълго питах. Всъщност от години си отглеждам още 2 подутини на различни места, но понеже до този момент не са променяли големината си, се правя, че не ги забелязвам. Гледали са ги и лекари, казвали са ми, че са липоми, но така беше и с първата. Всъщност не зная, ако не бях решила да я махна, дали щеше да има после саркома... Дяволска работа!





Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано01.08.07 06:05



Аз мисля, че биопсията раздразва клетките и трябва да се оперира бързо след като е излезла хистологията след биопсия. Така ми каза хирурга направил биопсията на баща ми с диагноза умеренодиференциран карцином на дебелото черво. Операцията направихме след десет дни, а той вече имаше ново малко образувание в съседно черво, което също отстраниха и добре, че видяха, тъй като на предварителните прегледи и снимки го нямаше.



Тема Re: саркомнови [re: lumixx]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано01.08.07 07:33



При ХОНДРОСАРКОМА (на дъщеря ми Ралица) той си е растял 4 год. без да я боли ръката и рамото ,без да дава и най малки признаци ,когато я заболя ръката още на ренгеновата снимка се видя че има туморно образование, при хондросаркома има само оперативно лечение ,той несе влияе от химия и лъче рецедивира през първите 3год.както стана при нас на шестия месец.
За биопсията- тя е голям проблем раздразва тумора ,и той започва да расте като ламя това е от личен опит и при трите операции на Рали ,докато дойде резултата от биопсията ,толкова нарастна, че стана невъзможно да се оперира

.



Тема Re: саркомнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.08.07 07:42



В този смисъл си мисля, нужна ли е биопсия - не може ли направо да се оперира? Така беше и с хистеректомията ми - отначало говореха за конизация, после прецениха, че това е само ДИАГНОСТИЧЕН метод и ако се наложи след хистологията, трябва да се оперира отново. Но както казвате, човек никога не знае какво ще стане през това време...


Преди години, когато на съпруга ми се появи топче колкото орех (на врата, вдясно от "адамовата ябълка"), решиха направо да оперират, без да правят предварителна биопсия. И слава Богу! Оказа се сарком на Ходжкин и щеше да тръгне по лимфите!... Затова просто не разбирам - след като това е известно на нас, лаиците, защо лекарите го допускат! Защо ги правят тези проклети биопсии!

Редактирано от *jull** на 09.08.09 08:35.



Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано01.08.07 07:49



И аз нямам обяснение ,а можеби защото на всяка операция взимат пари от здравн. каса и това им увеличава доходите





Тема Re: саркомнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.08.07 07:55



Толкова е ЦИНИЧНО, че чак не искам да вярвам!





Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано01.08.07 08:04



Повярвай ми ,наш близък лекар ми го каза

,такава е практиката.



Тема Re: саркомнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.08.07 08:26



Склонна съм да му вярвам. Това, което се случи със съпруга ми, беше по "социалистическо време" и тогава системата беше друга. Да не говорим, че всички контролни прегледи и цялото наблюдение след операцията му, беше грижа на Онкологията. Затова и почти не се налагаше ние да се интересуваме какво и как се прави. А сега пациентите и близките им изкарват едва ли не колеж по медицина покрай заболяването! Трябва да искаш, да настояваш, да търсиш пътища... Абе, ужас! Затова си мисля, възможно ли е в такъв случай ПАЦИЕНТЪТ да настоява за операция, а не за биопсия?



Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано01.08.07 08:51



Не ,това решава опериращият.

Аз исках направо да се оперира ръката на Рали но отказаха.

Редактирано от Юлия 48 на 01.08.07 08:53.



Тема Re: саркомнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.08.07 09:05



А отговорността от последствията?!





Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автордaниeлarocп (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 14:34



Благодаря за бързия отговор!Молбата ми е да ми пратиш точните пропорции на лекарствота с алое,мед,вино и черен оман и как се правят орехчетата с мед?Благодаря ти предварително!



Тема Re: саркомнови [re: дaниeлarocп]  
Автор Buba67 ()
Публикувано02.08.07 16:55




200гр. листа от алое /растението да е над 3 годишно/ - ситно нарязани,
400гр. мед,
30гр. черен оман /от билковата аптека/
и 500мл червено вино - по възможност домашно.
Всичко се слага да се вари на водна баня 40 мин. - в йенска или емайлирана тенджерка /не метал/
Прецежда се. Съхранява се в хладилник.
Приема се по 1 супена лъжица сутрин на гладно
Ако имате още въпроси питайте! Нали знаете питай патило, не старило!
Успех!



Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автордaниeлarocп (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 17:10



благодаря ти!Ако се сетиш още нещо,давай.:)



Тема Re: саркомнови [re: дaниeлarocп]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.08.07 18:38



Този билков комплекс намерих в един руски сайт. Използва се за профилактика и лечение на различни видове тумори, вкл. САРКОМА, както и на доброкачествени тумори: полипи, папиломи, фиброми, миоми, мастопатии и други туморни заболявания. В сайта пишеше, че действието на този билков комплекс е нееднократно проверен.
Състои се от билките: змийско мляко, имел, аир и невен.

За приготвянето на настойката са необходими три 3-литрови буркана с пластмасова капачка.
1) Змийското мляко – събрано с корените – се измива, оставя се да се отцеди водата, след това се нарязва на ситно и се смила през машинка за месо. 3 кг от така приготвената суровина се разпределят в трите буркана поравно;
2) Листата и клонките от имела (желателно да се използва имел, паразитиращ по плодни дървета) също се смилат с машинката за месо – и така, докато се получи 3 кг готов смлян материал. По килограм от приготвената маса се разпределя във всеки буркан;
3) Свежите цветове от невен също трябва да се смелят с машинката и получения 1.5 кг материал се разпределя по половин килограм във буркан, където вече сме насипали змийското мляко и имела.
4) След това се добавят в бурканите по 100 г свежи или ако нямаме - сухи, стрити корени от аир.
Змийското мляко, имела, невена и аира се смесват хубаво и се заливат с а се 50%-ов спирт, коняк или водка, в краен случай вино за тези, на които трудно понасят концентратите). Течността трябва да покрива билките и да е с 2-3 см над нивото на растителната маса.
След като престои 3 дни, нивото на настойката в бурканите спада, и трябва да се долее с алкохол до предишното ниво. Настойката се държи на тъмно и прохладно място в продължение на 7 дена (но не в хладилник!). Ако за настойката се използва вино вместо концентрат – след 7-те дена бурканите трябва да се преместят в хладилник.

През първите две седмици се взимат по 1 ч.л. от настойката 3 пъти дневно - 15-20 минути преди хранене. А след тези седмици – по 1 с.л. Растителната маса не бива да се изхвърля. След като се отцеди и изпие настойката на първия буркан, изстисканото растително съдържание се залива с 1.5 л вряла вода , престоява 1 нощ, изцежда се и едва тогава вече може да се изхвърли суровината. Получената течност може да се взима по 2 с.л. по 3 пъти на ден преди хранене.
Аналогично използвайте и втория, и третия буркан. След това направете почивка от 3 месеца и повторете курса.
За да се достигне пълно оздравяване такива курсове трябва да се повтарят регулярно, редувайки ги с тримесечни почивки.
А за профилактика срещу развитие на тумори е достатъчно да се проведе един курс на година.





Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Авторзaщo (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 10:11



Здравейте! Преди няколко дни открих на крака си малко топче, по-малко от грахово, а вчера прочетох и за сарком!Моля, напишете ми към какви специалисти да се обърна за преглед и изследване, дали да изчакам и да наблюдавам дали нараства! Благодаря предварително за съветите ви!



Тема Re: саркомнови [re: зaщo]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.08.07 11:25



Много често се случва като четеш за някакво заболяване, тутакси да си откриеш симптоми и да си сложиш "диагноза"!

Но това е по-добрия вариант, отколкото да не си обърнеш внимание и нещата да напреднат... Затова моят съвет е да отидеш на хирург. Още по-добре онколог. Те имат най-точен усет за тези неща. Иначе може да случиш на лекар, който да реши, че е "безобидно топче", но лично на мен всички приказки за "безобидни" топчета са ми излизали през носа! Не се съгласявай на биопсия, нека направо да ти го махат. Лесно е, бързо е и няма никакви проблеми. Не се плаши, дори и да е нещо такова, щом е малко, ще ти го махнат и бързо ще го забравиш. Разбира се, не е задължително да е нещо злокачествено. Но трябва хирургът да прецени. Просто опитът ми ме е научил да тръгвам от игнориране на най-лошото. А хубавото е добре дошло!
Отивай на лекар и сподели резултатите си! Пожелавам всичките ти притеснения да са напразни!




Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Авторзaщo (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 18:19



Благодаря " джул"! Благодаря за съвета и окуражителните думи! Ще взема мерки и ще те потърся пак в този форум! Пожелавам на всички, които пишат тук, доброта и сила !



Тема Re: саркомнови [re: зaщo]  
Автор danielagosp (непознат )
Публикувано06.08.07 10:30



веднага се обърни към онколог!не чакай!



Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Авторeднa жeнa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 06:58



Мила Джул,

За съжаление механизмите с които туморните клетки ангажират имунната система и я прилъгват да им служи вместо да ги изчиства все още са неизвестни. Имаше статия в едно скорошно издание на Scientific American по въпроса, ако искате, мога да я преведа и постна тук. Просто не е ясно защо и как имунната система се обръща в полза на туморните клетки, но е установена статистическа корелация на активиране на туморна дейност след хирургична намеса (имунната система атакува раната, която трябва да зарастне). Но при различните хора е различно, и понеже механизмът е неясен просто няма как да се каже при кого как ще бъде. Предполагам че има разлика какво точно се оперира, не всяка операция е като изрязване на мастно топче, все пак, нали.

Ако наистина има лекари които вземат решения за пациентите си с меркантилни мисли за финансово облагодетелстване, то, силно вярвам, че по един или друг начин ще платят за свинщините си, и болката която причиняват. Разбира се, това е просто една с нищо неподплътена, лична вяра.

Въпреки че не я познавам, Ралица остави и в мен дълбока бразда. При все всичко с което се намъчи, тя не се оплака ни веднъж, и единственото което струеше от нея тук бе светлина и надежда. Възхищавам се от духа и! Тя наистина е звезда, Юлия, която ще продължава да грее във внучката ти.



Тема Re: саркомнови [re: eднa жeнa]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.08.07 08:33



Благодаря, ще ми бъде интересно и много полезно да се запозная с тази статия от "Scientific American"!





Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Авторkaтя (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 11:49



Благодаря ви, че споделихте опита си.
Не писах досега от суеверие, докато отидем на лекар. Става дума за моя много близка роднина. Казали са, че е липом, но я викат пак на преглед след един месец.

Може ли да ви пишеме на лични бележки, защото имаме доста въпроси, които сигурно ще ви се видят глупави, но ние не знаем нищо, а вие сте минали по този път?



Тема Re: саркомнови [re: kaтя]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.08.07 12:37



Разбира се, ще помагам с каквото мога!

Предполагам знаете, че за да пишете на "Лични", трябва да се регистрирате.




Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор katy72 (непознат)
Публикувано09.08.07 13:02



Да, знам, благодаря ви.


Ще ви пиша.



Тема Re: статиянови [re: дaниeлa rocп]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано26.06.08 14:13







Тема Re: статиянови [re: lumixx]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.06.08 18:53



Благодаря за линка!

Към свойствата на кристала, искам да добавя още мъничко.
Кристалите действително имат лечебни свойства и съчетани с методите на традиционната медицина, подсилват ефекта им. Пиенето на вода, в която е престоял за една нощ кристал, помага за подобряването на общото състояние на организма, за повишаване на жизнения тонус. Поставени на място, където изпитваме болка (или чрез лек масаж), кристалите действат като болкоуспокояващо средство. Рана, обработена с тях, заздравява два пъти по-бързо.
Има различни видове кристали с различно предназначение, но най-универсален е кварцът. Което означава, че при нужда
може да замести всякакъв друг кристал.
Ох, няма как, ще трябва да си понакупя малко скъпоценности... с лечебна цел!







Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: зaщo]  
Автор mamaioni (непознат )
Публикувано17.06.09 00:05



Доколкото прочетох във форума и двете сте се сбъскали и борили със саркомите. Моят случай е такъв : преди 7 г. ме оперираха от високодиференциран миксоиден липосарком на надбъбречна желза. Туморът се беше залепил на бъбрека, но не беше проникнал. Операцията направи доц.Т.Сечанов от ендокринологията и не махна бъбрека. Туморът беше 17 см, стигаше до белия дроб. Сега има рецидив. Когато го откриха на 21.05 т.г. толкова се шашнахме, не очаквахме след толкова години. При ядрено-магнитния резонанс на тазобедрена става казаха, че имало образувание и там. Отидохме на ПЕТ скенер и консултация в Париж. ПЕТ скенерът не разчете образуванието като рак, което изтълкуваха, че не е агресивен, т.е. като първия път. Специалистът по саркоми в "Гюстав Роси" каза, че този вид тумори не давал разсейки, а ортопеда-онколог каза, че това в ставата е киста- стара травма. Тъй като излизат във ваканция /представете си/ и въпросната лекарка- хирург била с най-голям опит в тази област , насрочиха операцията чак за 25.08. Това е доста дълъг перид и аз се чудя какво да правя. Дали да не потърся тук хирург, въпреки ,че рецидивът е явно поради не добре свършена работа преди. Изписаха за всеки случай химиотерапия на хапчета - Еноксан 150 мг дневно. Не съм ги почнала още и се чудя да ги почвам ли въобще ? Пия Натанал още от момента когато разбрах, че има тумор. Какво мислите да чакам ли още 2.5 месеца, да търся клиника някъде другаде ли ,що ли ? Разбирам, че трябва да се отчита спецификата и редкостта на този вид тумори ....Споделете опит. Моля, препоръчайте ми лекар -онколог в София запознат със саркомите.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 01:32



Мамайони, помниш ли, като ти казах, че проблемите ти с ПЕТ сканът няма да се решат, даже най-много да се объркат...

...Специалистите по ракови заболявания са в Ракова болница София, отивай там и търси , този, които разбира от саркоми(но не на костите)...Успехове!



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 14:06



Позната картинка

. Всъщност хирургът Ви трябва да е много в час с хирургията на ретроперитонеума, вкл. да има опит със съдовите резекции, тъй като не е рядкост те да са наложителни по време на операцията, особено в случаите на рецидивен тумор. А иначе и най-авансиралите лезии често се оказват операбилни в подходящи ръце, така че - без паника. Операцията вярно не е от най-простите, но пък има и много по-сложни. Ако не Ви е гадно да гледате оперативни интервенции можете да погленете какво представлява операция на голям ретроперитонеален тумор в тази зона на следните адреси (след свободна регистрация):

http://www.surgytec.com/playvideo.php?video_id=1895

http://www.surgytec.com/playvideo.php?video_id=1751



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.06.09 18:47



Мамайони, трябва ти коремен хирург, ако мога така да се изразя. Разбира се да е онколог. Не мога много да ти помогна, моят сарком беше същия - миксоиден липосарком, но се намираше в ямката на коляното. Лежах два пъти в Горна Баня, но операцията я извърших в Пирогов. Д-р Чанков повика проф. Андреев като консултант и ме оперираха заедно. Професора е специалист по туморите в меките тъкани, но не знам дали още приема в Горна баня. А там определено са специализирани по тумори по крайниците. Така, че прав е MD. Коремен хирург, който е в час с ангиопластиката /когато има засегнат кръвоносен съд, режат и изграждат нов/. Ето един от най-добрите в момента:




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: MD]  
Автор mamaioni (непознат )
Публикувано17.06.09 23:33



Благодаря на всички за подкрепата и специално на д-р MD, въпреки че не разбрах всичко, което ми казва, схванах насоката на мисълта - трябва добър и опитен хирург!
Мисля, че все повече се убеждавам, операцията да я направя във Франция. При прегледа при ортопеда-онколог от същата болница, последният препоръча въпросната лекарка, като най-добра за този вид тумори и този вид операция. Казва се Sylvie Bоnvalot и ние имахме насрочена среща точно с тази лекарка. Аз владея френски, а информацията в нета-а е само на англ.език, но името на лекарката излиза точно във връзка с операции на саркоми. Операцията беше насрочена за след два месеца, защото въпросната лекарка, с оглед на факта , че туморът не е агресивен и според нея размерът не е смущаващ /10 см./, държеше тя да оперира и проследи следоперативния период.Думите й бяха " В една онкологична операция не е важно какво се маха, а какво се оставя. " От едната страна туморът се допира до мускул и тя каза, че трябва и от мускула да се отреже, дори и да няма прораствания. А тук в България чух изказване на лекар онколог, че мускул никога не се пипа. На кого да вярвам? / въпросът е към доктора във форума/
Относно изписаната химиотерапия с Ендоксан мисля да не я започвам засега.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 09:06



Доктора във форума е онкохирург

и мога да кажа, че колегата не е в час. При една онкологична операция се премахват ВСИЧКИ засегнати тъкани и органи, ако това е съвместимо с живота и естествено с опита на оператора. Мускулите въобще не влизат в групата на притеснителните стуктури. Операцията, която Ви предстои е проста според мен. Свикнете с тази мисъл и не се притеснявайте толкова.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: MD]  
Автор mamaioni (непознат )
Публикувано18.06.09 12:57



Благодаря - вече съм се взела в ръце - духът е бодър и вярата силна!
Да разбирам ли, че мускулът подлежи на изрязване? А твърдението на бълг.онколог-хирург беше, че мускул не се пипа и така било в цял свят. И още нещо, че когато пациентът след операция казвал : "Ама моля Ви, защо не изрязохте всичко ?" Операторът отговарял: "Опасно е , заразата ще тръгне по целия организъм. Така се прави по цял свят!" Аз ли нещо не схващам ?!
Д-р МД, моля за мнението Ви да изчакам ли 25.08 или да търся проф.Димитров от онкологията коремния хирург?



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.06.09 14:30



Как така "мускул не се пипа"?! Направо онемявам!
При моя лейомиосарком доста мускул замина и пак съм цяла!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 21:14



Първо - говорили сте не с онкохирург, а с някакво друго същество. А относно мнението ми - тъй като вече касае много конкретна ситуация не бих могъл да Ви отговоря без да споделите данните от последния скенер.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: MD]  
Автор mamaioni (непознат )
Публикувано18.06.09 22:24



На 21.05 беше първият скенер и беше открит тумора на левия бъбрек. Туморът не прониква в околни структури. На 03.05. позитрон-емисионната томография не разпозна тумора като раков , образуванието се засичаше само с нормален скенер. Тълкуването беше, че е ниско активен и не агресивен или е доброкачествен, също имаше и хипотеза,че рак който не реагира на глюкозата и ПЕТ скенера поради тази причина не го разчита /това е мнението на образния диагностик/. Последният наричаше образуванието "маса", отново го видя , че не прониква в други структури, а е обхванал бъбрека.
Цитирам заключението от 21.05. : " В областта на оперативната интервенция в ляво периренално и ретроперитонеално се намира голяма предимно хиподенсна туморна формация, обхващаща концентрично левия бъбрек.Формацията е добре отграничена от околните структури ангажираща периреналната мастна капсула.Формацията се разпространява каудално и е с размер 79/9 мм. в диаметър и прилежи плътно до латералната повърхност на м.илеопсолас.Формацията ангажира частично бъбречния кортекс в областта на горен полюс като прораства по хода на бъбречните съдове в хилуса на бъбрека. В порталната фаза на контрастното изследване формацията незначително усилва интензитета си предимно към долния си полюс."
Благодара Ви, предварително!



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано19.06.09 10:55



Сега, при тази ситуация, като се има предвид, че иде реч за рецидивен сарком при операцията Ви за да е радикална според съвременните схващания за това заболяване би следвало да отстрани всички тъкани, които са в контакт с тумора, дори да не са директно инфилтрирани - т.нар. "компартментна резекция". Във Вашия случай това означава, че може да се наложи да се отстранят освен левият бъбрек и инфилтрирания мускул още и слезката и опашката на панкреаса.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: MD]  
Автор mamaioni (непознат )
Публикувано19.06.09 22:44



Благодаря за професионалния отговор! Ако имате желание и възможност ще се радвам да се видим и да чуя цялостното Ви мнение по случая. И-мейлът ми е stanivel@mail.bg



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано30.05.12 18:03




Молба към модераторите-можете ли да го активирате ,защото не мога да се справя
От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Рени, маркираш текста, който искаш да активираш и после натискаш буквичките (под прозореца) URL

Редактирано от *jull** на 30.05.12 19:47.



Тема Re: ЕМА актуализира стандартите за лечениенови [re: reni56]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано28.09.12 17:49



ЕМА актуализира стандартите за диагностициране, лечение и проследяване на остеосарком (сарком, приозлизащ от тъканите на костната структура)



ЕМА актуализира и стандартите за диагностициране, лечение и проследяване на мекотъканните саркоми

Принципите и методите заложени в тези стандарти се прилагат и у нас.



Тема Re: статиянови [re: *jull**]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано28.09.12 23:59



И как да ги усвои тези минерали с храната пациентката като вече има проблеми със стамаха. По-добре обяснете на жената за нанокристалите, които полепват по клетките и убиват раковите и за Аюрведа, които от хилядолетия стриват на прах минерали и ефектът е като при нанокристалите на руснаците. Но за тази пациентка вече това ще е слабо. За нея трябва да се отиде още по на фундаментално ниво. Тоест да се обясни, че кристалите със своята подредена структура подреждат течната среда, в която се намират.
За тази пациентка трябва вода със страшно ниска ентропия, а това кристалите вече не могат да го направят. Трябва да си го направи с машина сама. Това е



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: MD]  
Автор tarse (непознат )
Публикувано26.11.12 17:29



Моля,дайте информация къде да направи химиотерапия на саркома на меките тъкани със метастази?При кой специалист да се отиде?



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: tarse]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.11.12 21:59



Първото име, за което се сещам е на д-р Марчела Колева от ИСУЛ. Но в Справочника (постоянна тема горе на първата страница на клуба) има тема "Бял и черен списък на лекарите", където ще прочетеш и за други добри химиотерапевти. Разбира се, може междувременно да се включат и клубари с лични препоръки.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 26.11.12 22:21.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: *jull**]  
Автор tarse (непознат )
Публикувано27.11.12 13:15



благодаря,ще ми е нужно мнението им,а ако има и лекар който да даде такова



Тема Препоръчайте химиотерапевт!нови [re: tarse]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано27.11.12 14:46



Tarse , химиотерапия за всякскви видове тумори се провежда само в клиники по химиотерапия (сега им казват кл. по медицинска онкология). Там лекарите са специалисти и по утвърдени стандарти предписват съответното лечение. При саркомите то често е комбинирано и с лъчетерапия, но всичко зависи от вида на саркома и до колко е напреднала болестта. Д-р Марчела Колеве вече не работи в ИСУЛ, а в болница Сердика в Клиника по медицинска онкология "Доц.Валентина Цекова". Тя е чудесен специалист, но болницата е малка - няма скенер, няма апаратура за лъчелечение.... Това не пречи да се консултирате с нея. Там клиниката се ръководи от д-р Койнов - също много добър лекар. В ИСУЛ може да потърсите д-р Росица Кръстева - в каб.11.
Като цяло саркомите са редки тумори и онколозите имат ограничен опит с тяхното лечение. Това налага чести консултации в големите ни онкологични клиники - предполага се, че там пациентите са повече и лекарите ни са успели да натрупат опит.
Ако диагнозата е поставена скоро - задължително потърсете втори мнение при дръг патолог в друга лаборатория.
Ето малко инфо за химиотерапия при сарком. Биват саркоми на крайници, вътрекоремни, ретроперитонеални, стомашно-чревни стромални, дезмоидни и др.

§ Адювантна химиотерапия
Прилага се след хирургическо лечение на саркоми с размер над 5 см или местно напреднали саркоми: Епирубицин – 60 мг/м2 венозно 1 и 2 ден + Ифосфамид – 1800 мг/м2 венозно 1-5 ден, през 28 дни.

§ Първа линия химиотерапия
1. Ифосфамид – 1500 мг/м2 венозно 1-5 ден + Цисплатин – 20 мг/м2 венозно 1-5 ден + Винкристин – 2 мг венозно 1 ден, през 28 дни.
2. Циклофосфамид – 500 мг/м2 венозно 1 ден + Винкристин – 1,4 мг/м2 венозно 1 ден + Епирубицин – 70 мг/м2 венозно 1 ден + Дакарбазин – 400 мг/м2 венозно 1-3 ден, през 21 дни.

§ Втора линия химиотерапия
Актиномицин Д – 0,5 мг дневно венозно 1 и 2 ден + Цисплатин – 75 мг/м2 венозно 1 ден, през 21 дни.

o Лечение на стомашно-чревни стромални тумори
Прилага се след хирургическо лечение на тумори с висок риск и при тумори с далечни разсейки.
1. Иматиниб – 800 мг дневно през устата до прогресия.
2. Сунитиниб – 50 мг дневно през устата 28 дни, 2 седмици пауза, до прогресия.
Тази информация е малко стара, сега има още едно лекарство (от тази година) - казва се Вотриент (пазопаниб)
Успех!

Редактирано от *jull** на 27.11.12 23:33.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: MamaD]  
Автор tarse (непознат )
Публикувано27.11.12 17:03



благодаря ти за изчерпателната информация,от мненията във форума се ориентирах към доц.Тимчева,ако някой има лични координати за частна консултация,но може би ще посетим и нея а бе той за едната да се навие,че се е отказал от това лечение.Всъщност се колебая между Куртева и Тимчева(виждам в биографията и че е специализирала мекотъканни саркоми)

Редактирано от tarse на 27.11.12 17:18.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: tarse]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.11.12 18:16



Доцент Тимчева консултира в болница Сердика.

МБАЛ „ Сердика” ЕООД

Гр. София

Ул. „Дамян Груев” № 6 / бивша болница по ендокринология /

Тел. за контакти: 02 488 9999; 0882 157 399

Доцент Куртева в онкологията.

СБАЛО
Адрес: София,
ул. "Пловдивско поле" 6
Тел.:

02 8076-299

до 15ч.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: Buba67]  
Автор tarse (непознат )
Публикувано27.11.12 19:41



Благодаря!!!Моя близък ходи при д-р Милен Конов(Холистична медицина)
Какво ви е мнението за него?Имате ли информация?Може би не тук мястото,но незнам къде?

Редактирано от tarse на 27.11.12 21:04.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: Buba67]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано27.11.12 22:40



Бубе да питам, а доц.тимчева преместила ли се е от онкологията дървеница в болница сердика? Или там само дава консултации.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: nelly_83]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.11.12 22:46



Не знам дали се е преместила напълно от Дървеница в болница Сердика, но дава консултации там със сигурност въпреки, че я няма в екипа.





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: Buba67]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано28.11.12 11:43



Доц. Тимчева работи в Дървеница, може да я потърсите и там. Може да направите консултация и с доц. Куртева.



Тема Re: саркомнови [re: kaтя]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 14:12



Здравейте
Виждам че тук има няколко момичета със сарком.Това е рядко заболяване и няма много писано по темата.Аз съм от три дни с диагноза миксофибросарком първи стадии г2.Четох в клуба и придобивам надежда като виждам ,че има хора ,които успешно водят битката.Преди да ви намеря се бях отчаяла че няма да изкарам и една година.Вдъхновявате ме да се боря но все още съм ужасена.Чакам да мина 5 скенер на 17 и да разбера дали имам метастази.Все още се надявам ,но ако имам метастази всичко е загубено.Как се справяте вие аз не мога все още.Често плача и не виждам светлина в тунела.Ника е на съпруга ми който в момента ме налива със сокове, чай от глухарче,екстрат от чесан,сода бикарбонат.таблетки от карамфил ,орех и пелин.Изобщо всичко за което е прочел, че може да ми помогне.Към Буба имам въпрос от както си оперирана без прекъсване ли пиеш газ?Обръщам се към теб защото виждам ,че си със сарком макар и друг вид от много години.Бъдете здрави.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.05.16 14:46



Здравей, радвам се, че сме внесли малко спокойствие в душата ти.
Газта се пие с прекъсване. Първите две, три години я пиех месец и след това толкова почивах. Такъв режим три месеца пролет, три есен. После започнах да я пия по две седмици, с две седмици почивка. По един курс пролет и един есен, а последните три години не съм пила газ.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.05.16 14:51



Къде беше саркома?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 15:39



Саркома беше на предна коремна стена по скоро в сланинките близо до коста на хълбока.Не беше преминал през стената на корема ,но брат ми ряза доста за да изчисти максимално.Не знаеше че е злокачествено,но е хирург и е превантивна мярка.Патоанатомията дават 5 см здрава тъкан.Много ме е страх от метастази и от този 5 скенер какъв резултат ще излезе.Никой не ми казва все още каква е прогнозата.Нямам назначена нито лъче нито химио терапия.Образованието е 3 см.и го водят първи стадии.Знам че е рядка болест, но само при вас ми е надеждата да оцелея.Предполагам при теб е нямало метастази.Браво за борбата силен човек си.Моето малко момиченце ще е първи клас ,а мама не се знае дали ще го види пораснало.Като се замисля за всичко и ми е безнадеждно.Как да се боря и как да вярвам ,че и за мен има утре.Само 3 дни са минали, а целият ми свят е рухнал.Всичко за което съм мечтала някога е илюзия и не знам какво ми остава.Благодаря ти за подкрепата.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.05.16 16:07



Сърбала съм тази попара, въглените парят на гърлото..
Трябва време, за да преглътнеш.
Изчакай да се види ПЕТ скенера какво ще покаже, тогава ще е ясно дали и каква терапия ще правиш.
Между другото имаме и дама със сарком в коремната кухина, силно се надявам да се включи скоро.
А ти се опитай да приемеш предизвикателството без да правиш планове, без да се затрупваш под руините. Не търси отговори как, защо на мен. Знам, че е трудно, ще трябва да намериш своята светлина, към която да вървиш. Това отчаяно безвремие ме съпътства много дълго, преди да се реша да поговоря с психолог. Във всяка онкологична клиника има такъв и докато си на лечение помощта е безплатна.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.05.16 17:21



Евелинче, отговорих ти във "Визитника", но ще го направя и тук, заради отворената тема. В повечето случаи саркомите са склонни да рецидивират, а не да метастазират. Рецидивът се появява най-често до 3 години след операцията (при мен - след около 2 г.). Повечето видове саркоми не се влияят от химио- и лъчетерапия, така че единственият начин е да се отстранят хирургически. Което в известен смисъл е добра новина.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 18:00



Благодаря за надеждата която ми вдъхвате.Да брат ми ряза с електрически нож дори част от обвивката на стомаха е махнал само и само да режи по на дълбоко.Операцията беше с местна упойка щото не се очакваше това чудо.Въпреки това обясни ,че ако вземат решение за втора операция има какво да режат.Аз съм малко пухкава и сланинки бол.Не знам от колко време го нося докато го напипам и той го махна на следващия ден.Помислих го за лимфен възел и че имам лимфома ,защото не ме болеше.Е от толкова лекари в родата поне съм се научила да тичам към болницата при първите признаци на нещо нередно.Обаче ето така се случи ,че реално никой не може дами помогне ако бог не е решил да го направи.Като чета теб и Буба и се надявам и аз един и аз да мога да успокоя изпадналите в паника.А най добре да няма др.като нас.Бъди здрава.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано13.05.16 19:37



Първо - успокой се,мила! Аз съм с тази диагноза от 14 години и имам две операции - в ретроперитонеалната област. 3 см. тумор за този вид рак е много, много начален етап, хванато е много навреме! Благодари на Бога! Саркомите стават огромни. Миналата година оперираха една жена с 40 см.в корема, моите бяха по 17 см. Няма да имаш никакви метастази, отсега ти го казвам. Освен това ПЕТ скенера не е най-подходящата диагностика, при мен преди втората операция правих такъв и туморът не реагира като рак!!! Това са много особени и редки тумори. Ако искаш пиши ми на лични ще ти дам телефона си да поговорим и да се успокоиш. Преживяла съм този стрес, знам какво е. Почти всичко за моето лечение съм писала тук, ако поровиш ще го намериш.



Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 20:19



Благодаря момичета за надеждата която ми вдъхвате .Притеснена съм и не знам как да реагирам.Моя сарком не е високодиференциран .Това също ме притеснява .G2 доколкото разбирам е със средна степен за метастазиране.Само това ми обясниха докторите.Брат ми все пак е хирург, а не онколог.Освен това сигурно не ми казва цялата истина за да не ме стресира допълнително.Само дето аз постояно ровя в нета и още повече се стресирам.Вяра виждам че си се лекувала във Франция.На каква стойност излиза лечението там ?тука явно не се предлага никакво при такава ситуация.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано13.05.16 20:53



Миналата година свързах жената с 40 см.сарком, която беше оперирана вече в БГ, с лекаря ми във Франция. Тя отиде и направи консултация с лекар тясно специализиран в саркомите, може би един от най-добрите в Европа, хирург, защото като съм гледала международни конференции на тема саркоми, този лекар изнася винаги теми и е много известен в тези среди. Лекарят е жена, казва се Sylvie Bovalot и понастоящем е в институт Кюри в Париж. Моите консултации в другата болница Istitut Gystave Rousy бяха на стойност около 30 евро, за Кюри не знам, но не вярвам да се различават много. Мисля, че като начало ти трябва консултация. Жената, която ходи миналата година остана много доволна, разговаряли са повече от час. Тук искаха да й правят химиотерапия!!! При положение, че няма метастази и няма ефикасна химия за саркоми...без коментар!



Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 21:17



Тази стойност мога да си я позволя и ходенето до Париж също.Няма да ми навреди една екскурзиика за разведряване на страховете.Обаче въобще не знам чужди езици.Нито френски нито английски.Не знам как ще се разберем за какво иде реч.





Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано13.05.16 21:19





Публикация на д-р Бонвало от април 2016 г. за хирургия на сарком на меката тъкан.

Редактирано от *jull** на 13.05.16 23:55.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано13.05.16 22:17



Трябва да вземеш някой с теб, който знае. Тя говори английски, няма проблем.



Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.05.16 09:23



Да попитам при втората операция във Франция отстраниха ли ти някой орган?Четох че е добре направо да се отстрани органа ,а не да се изрязва до здрава плът.Ох аз пак си погледнах документите 5 мм а не см. е здравата плът.Е сега се питам достатъчно ли е ?Чакам да видя какво ще решат, но съм съгласна още да режат.Тук мога ли да се обърна към някого за консулт?



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.05.16 15:45



Можеш да попиташ в темата "Въпроси към лекарите" (темата е статична,
на първа страница горе). В нея отговаря онколог с дългогодишна практика.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara67 (член)
Публикувано14.05.16 16:01



Да, отстраниха бъбрека и част от дебелото черво. При първата нищо не отстраниха.
В БГ не знам кой може да те консултира, защото само в учебниците са чели за тези тумори. При население 6-7 милиона, много малко лекари имат реален опит със саркоми. В Германия например знам, че има специализирана клиника само за саркоми.



Тема Re: саркомнови [re: viara67]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.05.16 16:28



Само да мина този скенер и ще търся алтернатива на вън.При мен не знам какво могат да махнат още.Сланинка е ,а част от ципата на корема е отстранена.Боже дано си с мен.Това четох ,че е най добре да се отстрани органа.Щом аз го знам и лекарите го знаят.Само дето липсва орган за отстраняване.Джули при теб как беше?Разбрах,че е в мускула.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.05.16 17:51



Да, при мен беше в мускула отзад на врата (на границата с косата).
Изрязаха голяма част от него и на това място остана вдлъбнатина.
Не се безпокой, ако при теб не са изрязали достатъчно, ще го направят.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.05.16 18:06



Стига да няма разсейки ще го направят .Това чакат в момента.Ако не го направят във Варна брат ми ще ме терминира.Каза ,че има какво да се маха сланина и явно коремни мускули. Ама нали знаете каквото каже ония горе.Все още се надявам да е само голям шамар за да променя живота си.Благодаря ви момичета, че ми давате надежда и се извинявам ,че съм толкова досадна,но информация в нета почти липсва по въпроса.А на докторята в родата не вярвам именно, защото са доктори и крият не лицеприятната информация.Признавам ,че и аз на този етап само вас чета за да си вдъхна кураж и да не мисля за другия вариант.Не се справям явно с личната поща.Извинявам се отново, че досаждам.Голямо благодаря за личния опит който споделяте.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.05.16 18:13



Както казахме, спокойно момиче, в добри ръце си.


Всяка от нас е минала по твоята пътечка, да видим резултата от ПЕТ скенера, пък ако можеш ела да се видим. Срещата ни е на 29 май в София, ще видиш "на живо" три дами със саркоми. Силна прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.05.16 20:00



Момичета ако 5 скенера покаже добри резултати може и да дойда.В крайна сметка съм с рак и трябва да си доставям малки удоволствия.

На другия край на България сте ми ,но ще вида как да го уредя.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.05.16 20:30



"Стига да няма разсейки ще го направят".
Доколкото разбрах, ракът ти е в първи стадий. Това
означава, че образуванието е локализирано само в един орган.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.05.16 20:49



Ох за съжаление не знам колко е локализирано.Три сантиметра в подкожните мазнини на корема.На голимина като за п първи стадии,но държъа да проверят и за други огнища.Патоанатома вижда здрава тъкан ,но това не е гаранция,защото тумора е кръвоснабден и е G 2.Доколкото разбрах средна степен на склоност към метастази.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано14.05.16 20:53



Писах ти на лични.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.05.16 21:42



Бях останала с впечатление, че е високодиференциран (капсулован).
G2 означава умеренодиференциран. Но е важно, че е в начален стадий.
Всичко ще бъде наред.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.05.16 23:27



Капсолован е.Имаше обвивка като доброкачествен,но излезе друго и е малко агресивна гадината.Дано я преборя.



Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.05.16 23:29



За съжаление нищо не виждам.Стана ми ясно ,че не се справям аз ама

.Нещо трябва ли да се активира?



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.05.16 08:34



Щом е капсулован, дишай спокойно!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано15.05.16 09:35



Ще дишам по спокойно ако разбера ,че няма метастази и евентуално мога да се боря за да оцелея.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано18.05.16 12:04



Имам предварителни резултати от скенера.Още ме е страх да се зарадвам.Чакам да излязат и другите и дано и те са добри. Онколога каза ,че видима болест няма.Невидимата е ясна.В близките една, две години ако всичко е наред имам шанс.Е войната трябва да се почва.Агресивничка е гадинката ,но е на границата за добри прогнози.Все пак е първи стадии и трябва да се боря.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.05.16 13:42



Разбира се, че ще се бориш! Две мнения няма! Дори да отстъпваме малко понякога, то е само за да се засилим и да прескочим препятствието!

Успех!:-)



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.05.16 23:29



Разбира се, че ще са добри. Така както го обясни, още в началото ти казах да
дишаш спокойно. В този Клуб сме най-добрите диагностици, вЕрвай ни!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано19.05.16 10:40



Тук не сме фейсбук, ама давам един голям лайк на Джул





Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано19.05.16 10:43



Ела на срещата, защото ще научиш много повече от нас, отколкото от лекарите. Ние сме се учили и на принципа проба-грешка, така че имаме опит, вервай ни





Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано19.05.16 11:59



Ще дойда стига да не съвпада с втората операция.Сега се лутам все още какво да правя.Какво да пия.Каква диета да правя.Докарала съм я до там ,че ям само плодове ,салати и ядки от кайсии.Много ме притеснява това ,че никакво лечение не се прилага.А моята гад е малко агресивна и не знам колко ще устискам без разсейки и рецидив.Още не мога да изляза от дупката в която съм.Изследванията са добре,но докога?



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.05.16 12:42



Това, че не се налага никакво лечение, е един огромен плюс за имунната ти система. И не говори за тумора си в сегашно време, защото него вече го няма. Спомням си, че след втората ми операция (рецидив) хирургът съчувствено каза: "За съжаление, оказа се от същия вид." А аз безгрижно му отговорих: "И какво от това, нали вече го няма!" И всъщност е точно така. Колкото до профилактиката - не спазвам никакви диети, защото по природа не обичам т. нар. "вредни храни", нито хранителните добавки... Но това няма общо със саркома. За него се сещам рядко, надявам се и той да ме е забравил. Така че съветът
ми е да не се вторачваш в проблема, защото той скоро ще е минало. Радвай се на живота и прави неща, които са ти приятни. На мен смехът е любимото ми занимание!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано24.05.16 22:52



Здравейте. Отдавна не съм се включвала в клуба, но имам проблем с влизането.
Не ми приема паролата от моя лаптоп , а този използвам много рядко. Ние с момичето се намерихме на друго място. Надявам се да се е поуспокоила поне мъничко. Стискам палци резултатите и да са добри.



Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано06.06.16 11:22



Моята онко комисия мина днес.Другия понеделник влизам в болница, за да оперират отново през следващата седмица.Лъче и химио терапия явно няма да има ,пак ми обясниха ,че тумора не подлежи на такава.Някой знае ли дали ще правят отново хистология на остатъчния материал?



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.06.16 11:27



Би трябвало да прегледат материала за наличие на клетки на саркома. Нали първият път брат ти отстрани цялото топче?
Стискам палци, всичко ще бъде наред, прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано06.06.16 12:16



Да отстранено е първия път цялото топче със здрава плът от 5 мм според патолога.Много се надявам да има пак хистология и дано да няма клетки от саркома.То вече мина един месец от първата операция.Дано не е късно и да се преборя с гадината.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.06.16 12:26



Не е късно, спокойно.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано07.06.16 13:56



Не е късно, всичко ще е наред!



Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано08.06.16 23:14



Пък и аз да се оплача. Вчера бях на ехограф и докторката каза,че има 28 мм образувание - лимфен възел и ми препоръча КТ за уточнение. Обаче гинеколожката от Онкодипансера отсече, че март са ми правили скенер и как това ми бил яйчника и не можело пак да ме праща на скенер.И да отида в частния и кабинет да ми направи вагинален ехограф. То вярно, че ме боли там яйчника втори месец. Но четвъртък като и казах, се направи на разсеяна.
И сега се чудя ехографката специално ми каза, че не е гледала яйчници, тази отсече , че е това.
Утре ще отида при професорката дето ме оперира, но ми е важно вие какво, ще ми препоръчате? Дайте някакви съвети моля.
If стискам палци . Всичко ще е наред. Прегръщам те силно.



Тема Re: саркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.06.16 08:32



Боже, как може да не различават яйчник от образувание 28 мм.,

просто нямам думи. Намери свестен лекар, който прави и разчита образни изследвания и не спирай докато не изясниш ситуацията. Прегръдка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано09.06.16 19:01



Нямам думи. Утре съм на скенер и ще пиша. Благодаря ти Бубе.

Редактирано от bobb2603@abv.bg на 09.06.16 19:02.



Тема Re: саркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано11.06.16 16:58



Резултатът излезе. Всичко е наред. Няма нищо. Но това, което ме потресе е д-р от Младост. Като я сменя ще ви разкажа. Ивче, пиши какво става с тебе.



Тема Re: саркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.06.16 22:20



Браво, радвам се за теб! Спокойна неделя.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: саркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор anetoh (член)
Публикувано11.06.16 23:58



Супер! Дишай спокойно, че си представям какво си преживяла докато излезе резултатът.



Тема Re: саркомнови [re: anetoh]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано12.06.16 19:03



Благодаря ви за съпричастността. Наистина беше ужасно. Март месец имах подобен сценарий, само че в ляво. Сега беше дясно. Наистина беше ужасна цялата ситуация. Минах вторник на ехограф и ми казаха, че има нещо. Сряда следящата ме докторка като видя резултата и ми се развика ,тя какво да направела, не можело пак скенер. Да съм отдела при нея на другото и раб.място и да ме видела на вагинален ехограф. Разплаках се и в четвъртък при опериралата ме професорка. Хвана се за главата жената като и разказах какво се случи. Оттам едно обикаляне и звънене за направление и час. Та до петък на обяд. Добре, че на скенера като ме видяха колко съм притеснена веднага ми написаха резултата, а не чаках до понеделник. И така ще се ориентирам да се прехвърля другаде да ме следят. В Онокодиспансера явно не е моето място. Бъдете здрави, усмихнати и позитивни. Благодаря , че сме заедно.



Тема Re: саркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.06.16 17:39



Вече имам дата за операцията.В сряда ще е, ако всичко е наред.Дано бог е с мен и всичко мине добре.Имам фобия от пълни упойки ,че ще видим какво ще стане.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.06.16 17:50



Ще стискам палци!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано13.06.16 19:06



И аз стискам палци . Всичко ще е наред.Трябва да вярваш.



Тема Re: саркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.06.16 21:10



Благодаря ви момичета за подкрепата.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор anetoh (член)
Публикувано14.06.16 10:33



Всичко ще е ОК! Повярвай!
Прегръдка и утре ще стискам палци!



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано14.06.16 11:08



С теб съм, стискам всички палци! Всичко ще е наред!



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.06.16 14:14



Не се притеснявай от пълната анестезия (какво ли пък щяхме да правим без нея!). Има упойки, които предизвикват неусетно заспиване и приятно събуждане - като след прекрасен сън, от който излизаш свеж и отпочинал. Случи ми се вече и пазя нежен спомен от преживяното.

Но каквато и да е упойката, тя е най-малката грижа, по-важна е крайната цел. Ще стискаме палци и те очакваме отново тук - свежа, отпочинала и най-вече с хубав резултат!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано14.06.16 14:44



Операцията няма да е тежка, всичко ще мине и замине. Упойките съм ги преживявала с часове, нищо не усещаш и не помниш, спокойно и кураж!



Тема Re: саркомнови [re: feniks_m]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.06.16 19:45



Благодаря момичета за подкрепата ви.Ще пиша като изляза от болницата.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано17.06.16 17:28



Вече съм си в къщи.Чакам да излезе резултат от хистологията и да се види дали има нещо в тъканта.Видими находки нямаше та ще чакаме.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.06.16 18:32



Браво, герой, всичко ще бъде чисто. Сигурна съм!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано21.06.16 15:47



Здравейте,
Чувствам се безкрайно зле.Не знам как да го обясня.Ходих на превръзка в болницата.На връщане минах през центъра.Срещнах няколко познати който ми казаха колко добре изглеждам и си почивам.Накрая ме хвана яд и обясних на няколко по близки ,че изобщо не съм добре и имам рак.Прибрах се в къщи изпих чаша вино и почнах да готвя.Нещо което не съм правила много често в последно време.Имам невероятно подкрепящ съпруг.След диагнозата той готви ,чисти и се занимава с децата.Аз съм му обяснила ,че след няколко години ще си намери по добра от мен която ще го прави щастлив.Той естествено отговаря ,че това са глупости и че ще остареем заедно,но аз не го вярвам.Извинявайте за глупостите с които ви занимавам но не знам как да преодолея депресията в която изпадам.Вече дори на приятели не вдигам телефона .Не знам как да им обясня ,че умирам и не искам да гледам сконфузените им физиономии.Извинявам се ,но не знам къде да споделя.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.06.16 16:16



Здравей, не очаквай хората да знаят как се чувстваш.
А и нямаш никакви основания да се чувстваш зле, поне физически. Трябва време, за да приемеш диагнозата с всички последствия. Свържи се с психолог, моля те.
Ако не искаш в града, давам ти алтернатива и срещи по скайп. Цените ги има в сайта.
И не бързай да се разпореждаш с живота си, само Създателя има това право. Силна прегръдка от мен.
Излезе ли втората хистология след ревизията?



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано21.06.16 16:46



Благодаря Бубе.Не, 10 дни е срока в който ще излезе втората хистология.Знам ,че физически в момента съм добре.Нямам рицидив ,нямам разсейки,но психически все още се чувствам ужасно.Не знам кога ще преодолея шока.В един момент си мисля ,че има надежда ,а в следващия си мисля,че ако изкара една две годинки ще съм щастливка.В града няма психолог.Тя и болницата не се знае до кога ще я има. Съжалявям ,че ви занимавам с моите проблеми.Никога не съм била силна и това сега му убива.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.06.16 17:17



Видяхме се и знаеш, че може да се живее. Да не говорим, че в семейството имаш лекари. Знам, че трудно се приема мисълта, че всичко ще свърши без време и се губи смисъла, но повярвай, има за какво да продължиш напред!
Моля те от сърце, свържи се по скайпа с психолога и пробвай да направиш две три сесии, ако не стане пиши, ще ти намеря друг психолог.
И престани да се извиняваш, за това сме тук. Както казах, "сърбали сме я тази попара" и ще помагаме както и с каквото можем.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано21.06.16 17:36



Бубе видяхме се знам,че имам шанс ,но моя осмокрак беше Г 2 и КИ 67-15 което хич не е добре.Макар ,че патоложката ония ден ме убеждаваше ,че при напълно отстранен тумор няма какво да му треперя.А и едва ли не всички тумори от тоя вид са с такова КИ.Това щото ходих да си взема блокчетата.Брат ми на 28 заминава за Германия и искам и там да ги видят.Междувременно и тук ще искам второ мнение.Да лекари в семейството ,но с тая диагноза и те не могат да направят нищо освен да повдигат духа и да говорят откровени лъжи.Единствено Бог знае какво предстой ,но не си говорим по мобилния за съжаление.





Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано21.06.16 22:08



Абе момиче, я ми напиши телефона си. Аз съм нанлизо. Ако успея ще мина да те видя.



Тема Re: саркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано22.06.16 13:37



Имаш го на лични



Тема Кое е лъжа ?нови [re: batnacko]  
Автор nbb (пристрастен)
Публикувано22.06.16 14:44



Че от теб зависи дали ще живееш или не ?


Ако позволиш на една диагноза да те срине, твой проблем. Аз се борех със зъби и нокти да оживея и успях. Ако не бяха Бог, ангелите и мъжа ми, нямаше да се справя, признавам си. Ако искаш силно нещо, винаги се намира начин.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.06.16 16:16



Хей, момиче, я да се взимаш в ръце! Какви са тези пораженчески приказки?! Първо натоварваш психиката си (а оттам и имунната си система), а да не говорим, че можеш и да програмираш заболяване, което само дебне да му отвориш вратата! Така и не можах да разбера какво искаш - казали са ти специалисти, че туморът вече го няма. При този вид тумори, оперативното отстраняване е най-доброто решение.

Ако очакваш някой да ти каже колко ще живееш - няма кой да го направи. Нито на теб, нито на мен, нито на който и да е здрав човек. Но да плашиш другите с диагнозата си, да разправяш на мъжа си каква жена ще си намери след няколко години... Нямам думи! Нали все пак ти пука за този човек? Питаш ли го как се чувства, какво му причиняваш? Ами на другите край теб? Нали не искаш да започнат да странят от теб, заради конфуза, в който ги поставяш? Защото много често се случва точно така.

Сигурно не ти харесва начина, по който ти пиша, но май е необходимо някой да го направи. Имаш късмет, че не беше по времето на предишната модераторка, която досега щеше здраво "да те срита по задника", както се изразяваше тя. И не от лоши чувства, а защото всеки трябва да се вземе в ръце и сам да се издърпа от блатото като барон Мюнхаузен! Ракът далеч не е най-смъртоносната болест и тя поне дава срок да се бориш. А диабетът, инфарктът, инсултът - особено последните, които поразяват неочаквано и често фатално? Нали не искаш да поболееш някого от най-близките си от притеснение по теб?

Много се надявам да не се обидиш от думите ми, защото аз най-малко съм страничен наблюдател, който само дава акъл на чужд гръб. Тази диагноза три пъти е влизала в семейството ми - веднъж при мъжа ми, два пъти при мен. Знам през какво минаваш, но вече е време да го преодолееш. Стягай се и не се дръж като обречена. Твоето здраве е в ръцете ти. Много се надявам да ме разбереш и най-вече да ми повярваш, защото го казвам на базата на дългогодишен личен опит и на този, споделен в Клуба.

Прегръщам те и се надявам много скоро да стъпиш на правилния път.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 22.06.16 16:17.



Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано22.06.16 18:46



Благодаря за сритването явно имам нужда.Не се обиждам знам ,
че на моменти съм ужасна.Аз винаги съм била паникьор и сега това ми се отразява много зле.А на всеки му се живее ,но страхът от неизвестното е побъркващ за мен.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано22.06.16 20:06



Мила, спри да мислиш за глупости. Всичко е в ръщете на Всевишния. Аз живея трети живот и установих, че все още не ме иска. И моят рак е с всички плюсове на ХЕР-а, силно агресивен, но както виждаш все още съм жива. На всички, които ме питат как съм, казвам, че съм "Жена като пуканка". Радвай се, че мъжът ти е до теб, с твоя песимизъм може да го провокираш... Започни да мислиш само за хубави неща, които ще ти се случат. Послушай и другите какво ти казват, всички сме приятели и ти мислим доброто. След диагнозата хората от клуба ми помогнаха да се взема в ръце. Даже и на психолог не съм ходила. Направи всичко възможно да го преодолееш. Трябва да се виждаме на още срещи занапред. Целувки от мен с най-добри чувства!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор anetoh (член)
Публикувано22.06.16 20:59



Хей, момиче, всичко е ОК. Трябва да приемеш нещата такива, каквито са! Няма друг начин.
И в Божите работи не се бъркай!
Повярвай, знам как се чувстваш!
Ще го преодолееш- ако искаш да водиш пълноценен живот (ако не, ще си живееш хленчеща и самосъжаляваща се)-ти избираш.
Само да ти кажа- преди 16 години се чувствах точно така (не помня колко време). И сега ме обвзема паника, когато ходя на прегледи (вече го правя на 3 години, когато се явявам на ТЕЛК)
Ракът не ме уби, но на 2 пъти ме ужилва оса и бях в реанимация- първия път ми е спряло сърцето- казаха, че са ме върнали по чудо... а и аз си гледах тялото отгоре.
Така че се успокой, радвай се на живота и изживявай всеки ден с удоволствие- като за последно.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано22.06.16 21:54



Послишай ги. Виж всички едно и също под различни думи ти казваме. Дръж се и бъди силна. И я утре приготви нещо любимо на момичетата и на момчето.



Тема Re: саркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано23.06.16 00:57



Българка създаде лек срещу рака



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: саркомнови [re: kaloyana1777O4]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано23.06.16 11:08



Благодаря ви за подкрепата момичета.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано25.06.16 12:33



Момичета имам нужда от вашата подкрепа.Искат ми стъклата от предната хистология.Явно са намерили нещо ново.Няма и два месеца от как го извадиха ,а гадината явно е тръгнала.И мъничката ми надеждица умря.



Тема Не знамнови [re: batnacko]  
Автор nbb (пристрастен)
Публикувано25.06.16 13:21



дали ще ме разбереш, но ще опитам да ти покажа друга гледна точка към проблема.

Болестите идват в живота ни, защото не правим нещо както трябва и сме излезли от баланс. Ние не сме само физическо тяло, а освен това имаме ум и душа. Когато между ума и душата има противоречия, това се отразява на физическото ни тяло. Сама се вкарваш в драми и чакаш друг да ти реши проблема. Това няма как да се случи. Всичко е в твоите ръце, друг няма как да те измъкне от блатото, ако самата ти не искаш да го направиш. Може всички да впрегнат и последните си сили, но ако ти самата не искаш да изплуваш, няма как да се случи. Промени ли нещо в живота си, откакто разбра за болестта ? Промени ли храненето си, отношението към близките си, нещо, каквото и да било, дори и съвсем малко ? Ако не си, не разчитай, че болестта ще си тръгне. Трябва да й покажеш, че не е добре дошла в живота ти, но първо помисли как точно си я поканила да дойде. За мен болестта се оказа най-добър приятел, научи ме, че аз съм най-важната в живота си, а преди това се бях поставила на последно място, всичко друго беше по-важно от мен. Преподредих приоритетите си, послушах душата си и болестта си тръгна, защото изпълни ролята си.
Не обичам да пиша дълго и затова написаното се оказа доста хаотично, но ако имаш въпроси, ще се радвам да ти отговоря.
Горе главата ! Ще се справиш, ако поискаш !



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.06.16 22:23



Недей да гадаеш, по-добре да сравнят всички материали. Не е задължително да е тръгнало нещо отново, може да искат само да сравняват тъканите. Прегръдка и кураж!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано26.06.16 09:23



batnacko, на всички ни се е случвало поне веднъж да изпаднем в твоята ситуация, притеснения и много въпроси какво следва от тук нататък! Признавам си на мен 2 пъти

Но знаеш ли , просто реших да гледам напред и малко като щраусите да си скрия главата и просто да си живея живота. След първата операция живеех в страх от рецидив поне 2 години, после ми трябваше още 3 години да се успокоя и да мисля положително и да вляза в хармония със себе си. Главното ! И тъкмо когато реших, че съм го постигнала, ракът ме намери отново, но този път много по силно- Г2 като теб, но Ki 67 даже 25%. Но, сега просто си живея - тайничко си мисля, че искам да видя големия ми син абитуриент, после другия и въобще не си задавам въпроси! Следвам си моята програма!!!! И ми е добре.
Грижи се за себе си и се обичай! Оставяй се да те глезят и бъди Позитивна!
Прегръдки!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор Phillip (Watanabe)
Публикувано26.06.16 12:01



Не бой се. Ситуацията твърде вероятно да е съвсем прозаична. Твоята диагноза е сравнително рядка и някой там кариерно прогресиращ доктор е решил да изпраска една впечатляваща научна публикация и като така, събира всички възможни данни за състоянието ти. Изобщо не значи, че върви на зле, даже напротив. Научните публикации от тази област, са със заглавия като: "А па да видите каква гадина преборихме!", разговорно казано.



~~~~
”Нужни са модерни технологии за контрол на потоците враждуващи футболни фенове!”

Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: Phillip]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано26.06.16 15:25



Филип е прав, не се паникьосвай. Страхът не ти дава възможност да видиш нещата реално и цялостно. Успокой се, ако трябва с помощ, но се успокой.



Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: feniks_m]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано27.06.16 17:08



Благодаря на всички за подкрепата.
Тези доктори ще ме подлудят.Занесох си стъклата.Сравниха каквото сравниха.На мнение е докторката ,че не е същото,но има изменени клетки за който тумора е положителен,но според нея са променени в резултат на предходната операция.Това и е становището,но ми препоръча второ мнение,защото тя не е гледала такива тумори.Е пак ще чакам второ мнение,но поне е успокоително,че не са идентични с наличните в тумора.



Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.06.16 17:40



Ще пишем дисертация на твой гръб.

Спокойно, прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано28.06.16 23:10



Те не били виждали друг път такъв тумор твоите лекари пък му определят някакви стойности и параметри и те хвърлят в безумна паника. Я се замисли, че нещо логиката се губи, за какви ки-та говориш ?! Аз не знам саркомите да имат такива идентификации.

Знам как се чувстваш и какво преживяваш. Имаше периоди, в които не можех да мисля и да планирам живота си за повече от три-четири месеца напред, един сезон така да се каже. Между другото и сега не правя планове за години напред. И умирах като теб в продължение на години, ама Господ друго реши и ето на - жива съм. Ще премине този период, трябва време. Не пишеш почна ли работа? Не оставай вкъщи, намирай си някакви занимания, дори и домакинстването и готвенето е занимание. Не се обвинявай и не търси отговор на въпроса защо ти се е случва това на теб, няма да го намериш. Ние винаги искаме отговор и обяснение на случващото се, но понякога трябва просто да приемем фактите и да продължим напред, защото ясен отговор на въпроса защо точно аз съм засегната от тази диагноза няма. При всички положения болестта ни променя и то из основи. Като прочетох всички коментари от последните дни се сетих за една библейска история, тази на Йов, ако имаш Библия отвори и я прочети, в Стария завет е. Прегръщам те и горе главата!!! Имаш прекрасно семейство!



Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано29.06.16 13:47



Иве,тя тази докторка е друга дето не е виждала сарком.При положение че това е в онко болницата където ми направиха втората операция.Ки 67 е сравнително нов маркер ,който използват за прогнозиране на приживяемостта при всички тумори.Най добре е стойността му да е под 10 тогава не се очакват мети и разсейки.Е успокоих се малко, защото прочетох ,че има и хора с високо Ки ,който са си живи дълги години след това.Както казва брат ми 2 и 2 в медицината не е четири. Чакам си все още второто мнение за първата хистология.За втората ще видим кога ще пращам.Аз не ,че вярвам много във всички добавки дето се тъпча,но някакъв ефект има.Е не знам колко ще държат на страни осмокракото ,но си имах от 15 години едни доброкачествени образования които като по чудо изчезнаха.





Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано04.07.16 16:00



Трансхеликс ми потвърдиха диагнозата.По думите на Михова явно трябва да очаквам рецидив.Да си ходя на прегледи през светлия период.Това е .Надежда всяка тука останете.Май няма какво повече да пиша.



Тема Така леснонови [re: batnacko]  
Автор nbb (пристрастен)
Публикувано04.07.16 16:34



ли се предаваш ?

Не съм броила колко чуда изхвърлих от себе си, докато се борех с туморите. Покажи, че си по-силна от всичко, ако наистина ти се живее. Три години от живота ми минаха да победя врага, но си струваше заради всички мои близки, които изгубиха битката. Не позволявай на страха да те превземе, защото няма да можеш да се измъкнеш от блатото.



Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.07.16 15:49



Не ми харесва пораженческото ти мислене. Казахме ти още в началото, че при саркомите най-често се очаква рецидив и много рядко метастази. И че при появата на рецидива следва операция. И какво толкова? Аз имах рецидив и ме оперираха много по-"широко" и "дълбоко", в сравнение с първия път, когато не знаеха, че става въпрос за злокачествено образувание. Когато се преглеждаш редовно, дори и да се появи, ще бъде уловен в начален стадий, когато е съвсем малък и по-лесно може да се оперира в голям периметър. А това дава огромен шанс повече да не се появява. Така стоят нещата, а дали ще живееш с мисъл за обреченост, си е твой избор.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: *jull**]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано05.07.16 22:03



Напълно подкрепям Джул, няма какво повече да се каже. Лято е, обърни погледа и мислите си към други неща. Нито си първата, нито последната с тази диагноза, животът продължава.



Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.07.16 09:13



По думите точно на доц. Михова имах 2, 3 години да "сложа нещата си в ред". Моля те, не се хващай за всяка статистика, видя ме и пихме вино 11 години след пророкуването и. Наистина спри да мислиш пораженски, да се взираш и чакаш рецидив. Продължаваш напред, каквото дойде го приемаш, справяш с с него и пак напред. Намери своята светлина, смисъл да продължиш напред. Не се оставяй на страха и паниката да превземат живота ти. Намери ли психолог?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Да,нови [re: Buba67]  
Автор nbb (пристрастен)
Публикувано06.07.16 09:16



и на свекър ми лекуващият лекар каза, че няма да го бъде дълго, но си замина от този свят 5 години преди него. Чудя се защо лекарите се месят в Божиите дела.





Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано28.10.16 13:19



Здравейте,направих си изследвания понеже ще ходя на скенер .Кръвната утайка е 28 при норма 18.Това е близо 6 месеца след първата операция.Притеснена съм ,че гадостта си работи в мен.Тази утайка така и не падна под 25 за тези 6 месеца.Такъв ужас ме тресе ,че не знам какво да правя.



Тема Нема страшно.нови [re: batnacko]  
Автор Phillip (Борручага)
Публикувано28.10.16 13:33



Тази утайка може да е от 100 съвсем други причини.



~~~
Сърце играе, душа ликува, кожа настръхва, а крака … не мърдат!
(Rzevski за танците)


Тема Re: Нема страшно.нови [re: Phillip]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.10.16 13:41



И аз мисля, че не проблем тази утайка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Нема страшно.нови [re: Phillip]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано28.10.16 13:47



О знам това ,но няма видими др. причини освен лек грип преди 20 дни.И Понеже така и не падна през тези 6 месеца съм ужасена.Тя и не беше висока при операцията 36.И пак ми казаха ,че сигурно не е от това и че при онко болните са три цифрени стойности.Да ама не оказа си се рак и то какъв.Та сега страхът е огромен ,но дано е само страхът.





Тема Помисли логично, Бат Нацко.нови [re: batnacko]  
Автор Phillip (Борручага)
Публикувано28.10.16 19:17



Помисли логично. Изследването за утайка е просто и евтино, т.е. имаме огромна база данни и все някой щеше лесно да е открил и доказал корелация между точно такъв сарком и утайката. А такова нещо няма.



~~~
Сърце играе, душа ликува, кожа настръхва, а крака … не мърдат!
(Rzevski за танците)


Тема Re: Нема страшно.нови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.11.16 21:56



Аз цял живот съм със завишена утайка. Така и не разбрах от какво.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Нема страшно.нови [re: *jull**]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано02.11.16 16:16



Ето ме тук ,но не знам какво точно да кажа.
От вчера имам предварителни резултати от пет скенер.Който уж са добри,но е светнал яйчник ,което вероятно е от периода на отделяне на фоликул според доцента гледал резултата.Уж нищо тревожно.Е аз нали съм Тома Неверни веднага проверих в нета и да получава се понякога.Е казах си ще дишам спокойно.Днес звъня на онколога си да питам дали ще звънка за окончателните резултати или да си ги чакам по пощата.Съответно ми каза да си ги чакам, добри били ,но след два, три месеца пак скенер за да сме спокойни.Той настоява още януари месец за нов пет скенер,а уж резултатите добри.А сега де, вече зрънцето на съмнение се надига.Та не знам какво да мисля.Ами то след два месеца пак ще е същия яйчник на ред да отделя фоликул.Дано улучим друг период от цикъла и дано това е проблема, а не осмокракото.Съгласна съм ,че е по добре излишно изследване отколкото да изтървем нещата ,но пак няма да съм спокойна и то по празниците.Мисля си обаче ,че имаха по големи съмнения щяха да настояват за биопсия.Ох дано Бог е с мен.



Тема Re: Нема страшно.нови [re: batnacko]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано02.11.16 17:53



Всичко е наред.Давай по-спокойно.Гледай пълната чаша,ане дополовина пълната.Успокой се и си изкарай весело празниците.Имаш време да подишаш спокойно.След тях ще направиш нов скенер и всичко ще е наред.





Тема Re: Нема страшно.нови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано02.11.16 22:13



Помисли малко! На мен ми се струва, че те вкарват в капана на т.н. българска здравна система. Като те виждат в какъв стрес си и си готова на всякакви изследвания, те веднага ти ги предлагат. За първи път чувам контролен скенер едва след два месеца ?! И какво ще търсят след два месеца? И защо е ПЕТ, когато това изследване може да бъде много лесно компрометирано - светват разни части от тялото, но те могат да светят заради куп причини, не само заради бързо делящи се ракови клетки? И защо не назначават класически скенер? Не съм чувала за стандарт при саркоми да е ПЕТ скенер? Съветвам те да потърсиш по-качествена консултация с онколог, който да ти назначи адекватни изследвания и контроли! Я попитай твоят онколог, с колко и какви саркоми има опит досега, да видим какъв ще е отговорът му или само по учебниците е чел за саркоми...



Тема Re: Нема страшно.нови [re: viara6767]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано08.11.16 14:55



Официален резултат :

Няма РЕТ/СТ данни за локален рецидив на онкологичното заболяване и далечни метастази.



Освен това:
Възел на щитовидна не натрупващ радионуклида.
Множество кисти в черен дроб.
Физиологична активност в ляв яйчник.

Не пише нещо да свети над нормата или гранично.
Щитовидната си я следя ,защото този възел ми се появи след саркома,но всички ме убеждават ,че не е разсейка.
Направих си и консулт с гинеколог и там ще проследя нещата.На първия преглед не видя нищо нередно.

Тъй като онколога ми е много близък роднина и е един от най -добрите във Варна, не вярвам в капана на здравеопазването.По скоро вярвам ,че се притеснява да не изтърве нещо.Все пак той лично говори с гледащия резултата доцент.Ще говоря с него все пак.

За сега смятам да не се тръшкам след този резултат.
Ще отида да ми видят щитовидната и яйчника, както съм се разбрала с лекарите си.Надявам се всичко да е наред и да мога да изкарам едни нормални празници.
Знам, че е рано да се радвам,защото метите се появяват около годината и след това,но си е глътка въздух все пак.



Тема Re: Нема страшно.нови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.11.16 16:24



Престани да се вписваш в статистиките. Резултатът е чуден, следи щитовидната жлеза и яйчника и си изкарай празниците спокойно. Силна прегръдка от мен!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Нема страшно.нови [re: batnacko]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано08.11.16 18:51



Ех Иве... Много се радвам. Нищо, че не пиша, но те мисля много. Момчета прегръщам ви и от все сърце ви желая много сила и вяра.



Тема Re: Нема страшно.нови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано09.11.16 16:41



Направо си е за почерпка и за голяма радост!



Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано14.12.16 01:55



Здравейте,
преди 4 месеца ми откриха кистозен възел,който беше 0,6см.Днес същия възел беше 2 см и има нов по -малък. Двата възела се намират в левия лоб ,който е увеличен.
Възела не свети на ПЕТ скенер..Според двамата лекари е много малка вероятността това да е разсейка от саркома,но операция ще се прави за премахване на ляв лоб,заради бързо растящият възел.Знам ,че ПЕТ не най- подходящото изследване за щитовидна.Много съм притеснена може ли да си имам и друг рак?Настояват за нов ПЕТ,но аз не искам и не виждам логика като така и така ще махаме част от железата.



Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.12.16 09:06



Здравей, какви са възлите, ще разбереш след операцията. Наистина ПЕТ скенер в момента не е нужен. Силно се надявам възлите да са доброкачествени. Кога ще правиш операцията? Силна прегръдка от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: Buba67]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано14.12.16 14:22



Днес си поговорих с онколога.Ще правим операцията около 10-15 януари .Ще се реши след празниците.Възлите са кистозни,но при щитовидната и те може да са злокачествени.Вероятността за разсейка е 1 процент.При положение ,че вероятността за за сарком е по -малка как да е спокоен човек.Саркома не е киста та се надявам да не е разсейка.Дано са си обикновени кисти и всичко да приключи с това.Два рака ще ми дойдат в повече.





Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано15.12.16 21:26



Кистата не е рак! Тя е с друга структура, един добър ехографски преглед дава отлична информация за това киста ли е или друг вид образувание. Аз от 30 години имам кисти по щитовидната жлеза, едни изчезват, други се появяват, от няколко години не съм ходила да ги гледат... никой не ми е препоръчвал да ги оперирам, а съм ходила все при светила. Преди 3-4 години ми казаха,че имам Хашимото, ама то не се лекувало и така повече не съм ходила по ендокринолози. И пак ти казвам - не е рак, спокойно! Ще го отстранят и ще се успокоиш!

Редактирано от viara6767 на 15.12.16 21:28.



Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: viara6767]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано16.12.16 00:53



Дано са само кисти.Проблемите се появиха 3 месеца след саркома и затова всички са панирани.А и бързо растат и се множат.Ще видим след празниците какво ще се случва.



Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано16.12.16 21:24



Всичко е от преживения стрес





Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: viara6767]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано11.04.17 15:05



След един месец рязане и изследване на блокчетата германците се произнесоха.Според тях не е миксофибро сарком,а фибромиксо сарком.Разликата явно е в процента миксоидната и фиброзната тъкан.Те не изследват ки 67 от три години за мекотъкани саркоми ,защото не го смятат за прогнозен фактор.Според тях е важно местоположението ,броя митози и некрози.Та техните прогнози са ,че ще живея .


А дано и Господ е решил така.
Весели Великденски празници.



Тема Така денови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.04.17 17:21



Че ще живееш е ясно като бял ден! Светли празници!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Така денови [re: Buba67]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано13.04.17 16:08



Благодаря Бубе.



Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: batnacko]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано22.04.17 19:13



Много малко лекари имат опит със саркомите. Имаме двама онколози за които знам, че са ходили на специално обучение в център за лечение на саркоми. Едната е във ВМА София - Д-р Вера Мегданова, специализант при Доц.Д-р Жасмина Михайлова, другата е Д-р Наталия Чилингирова от екипа на проф. Куртева. И двете четат, интересуват се и са в крак с последните новости при саркомите. Имат изградени съответните връзки със специалисти в Европа и свободно се консултират с тях.


За хистологията - Доц. Каменова е много добра.



Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: MamaD]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано23.04.17 18:41



Благодаря за информацията.Направих три хистологии едната ,от който в Германия.На този етап нито в България, нито в Германия ми предлагат някакво лечение.Мина почти година от първата операция и освен ПЕТ скенери нищо друго не правя.Дано нещата си останат така и не ми се налага да търся други медицински светила.

Успех на всички в борбата с тази коварна болест.



Тема Re: Така денови [re: Buba67]  
Автор O98O98O (член)
Публикувано01.06.17 18:28



Момичета, вчера дъщеря ми забеляза, че имам голяма подутина на лявата ръка между лакътя и рамото , от външната страна, която сега усещам, че е топла. Тъй като от известно време не съм добре със зрението, ми е убягнала! Сега , обаче, само за това мисля! Какво да правя?



Тема Re: Така денови [re: O98O98O]  
Автор O98O98O (член)
Публикувано01.06.17 20:22



Не съм я забелязала, заради дългите ръкави, явно! Но вчера и днес съм по потник, много ясно!





Тема за всеки случайнови [re: O98O98O]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.06.17 08:46



Здравей, иди хирург да види подутината. Те могат с опипване да разберат оток ли е, образувание ли и съответно да назначат нужните изследвания. Не се панирай, а действай, за да разбереш за какво става дума.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 02.06.17 10:01.



Тема Мда. Може да енови [re: Buba67]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано02.06.17 09:55



Може да е:
1. Възпаление/запушване на потна/мастна жлеза.
2. Ухапване от насекомо. Има някои гадини, които хапят безболезнено и после така се подува, като не сърби и само при натиск леко боли. И на мен ми се е случвало като се забия по селските райони. На крака и да не казвам още къде.



~~~


Тема Re: Мда. Може да енови [re: Phillip]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано02.06.17 14:59



Саркома е рядко заболяване.
Може да е съвсем безобиден липом.
Отиди на преглед при хирург.След това ще се прецени. как ще се действа.



Тема Re: за всеки случайнови [re: Buba67]  
Автор O98O98O (член)
Публикувано02.06.17 15:52



Благодаря, ще гледам другата седмица на мина при личната, а после не знам специален хирург ли да търся или просто в ДКЦ-то който е? От София съм.



Тема Re: Мда. Може да енови [re: Phillip]  
Автор O98O98O (член)
Публикувано02.06.17 15:53



Дано да е нещо друго, но знам ли? Оперирана съм от какво ли не... Благодаря!



Тема Re: Мда. Може да енови [re: batnacko]  
Автор O98O98O (член)
Публикувано02.06.17 16:06



Ще отида и ще пиша после!

Благодаря!



Тема Re: Мда. Може да енови [re: Phillip]  
Автор O98O98O (член)
Публикувано02.06.17 16:08



Златни ти уста, се казва! Благодаря, че се отзовахте, хора!





Тема Най-вероятнонови [re: O98O98O]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано02.06.17 20:40



Най-вероятно хирург или дерматолог, ще го огледа и опипа. Може и на рентген или ЯМР да я прати. И ще и каже на момичето да дойде пак примерно след 2-3 седмици. Ако нещото не е нараснало или е намаляло, няма страшно.
Принципът е, че повечето злокачествени новообразувания имат забележим растеж за такъв период, а загубените дни не са съществени за лечението, ако е такъв случая. Но и пак може да не е злокачествено, в крайна сметка се проверява с биопсия и материалът се гледа под микроскоп и му се правят някакви там тестове.

~~~



Тема Re: за всеки случайнови [re: Buba67]  
Автор O98O98O (член)
Публикувано03.06.17 16:47



Buba67, още веднъж да питам: талон за хирург или за ортопед да искам? И къде в София да отида? Ще ми помогнете ли?



Тема Re: за всеки случайнови [re: O98O98O]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.06.17 22:20



Хирург е първият специалист, който ти трябва. Той ще прецени дали си за ортопед или някой друг. Не ти трябва някакво светило, а хирург, който да знае какво прави - д-р Вълковски 12 дкц София база 2 /бивша 26 поликлиника/ - при него ходя, не в онкологията. Ако не ти е много далече -


Дръж ни в течение, а и спри да четеш в нета моля.
Ако се наложи ортопед - имам "клубен жокер" в ортопедията в Горна баня, ще те свържа.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: за всеки случайнови [re: Buba67]  
Автор O98O98O (член)
Публикувано04.06.17 15:09



Благодаря сърдечно! Ще ви държа в течение, да!





Тема Re: за всеки случайнови [re: Buba67]  
Автор O98O98O (член)
Публикувано15.06.17 03:07



Здравейте! Ходих на хирург, който каза, че това е липом, а болката в ръката идва от врата. Да го наблюдавам дали расте, защото в такъв случай трябва да се оперира. Благодаря ви, че ме насочихте какво да правя.





Тема Re: за всеки случайнови [re: O98O98O]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.06.17 13:06



Чудесно, следи се.
Силно се надявам да нямаш нужда от съветите ни, но ако се наложи, сме насреща.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: за всеки случайнови [re: O98O98O]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.06.17 17:20



Само да допълня, че липомът се състои от мастни клетки и ако се увеличи общото тегло на тялото (т.е. ако
човек качи повечко килограми), липомът също увеличава размерите ти. Така че това не е повод за безпокойство.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: за всеки случайнови [re: Buba67]  
Автор O98O98O (член)
Публикувано21.06.17 15:59



Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.