Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано13.05.16 20:53



Миналата година свързах жената с 40 см.сарком, която беше оперирана вече в БГ, с лекаря ми във Франция. Тя отиде и направи консултация с лекар тясно специализиран в саркомите, може би един от най-добрите в Европа, хирург, защото като съм гледала международни конференции на тема саркоми, този лекар изнася винаги теми и е много известен в тези среди. Лекарят е жена, казва се Sylvie Bovalot и понастоящем е в институт Кюри в Париж. Моите консултации в другата болница Istitut Gystave Rousy бяха на стойност около 30 евро, за Кюри не знам, но не вярвам да се различават много. Мисля, че като начало ти трябва консултация. Жената, която ходи миналата година остана много доволна, разговаряли са повече от час. Тук искаха да й правят химиотерапия!!! При положение, че няма метастази и няма ефикасна химия за саркоми...без коментар!



Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 21:17



Тази стойност мога да си я позволя и ходенето до Париж също.Няма да ми навреди една екскурзиика за разведряване на страховете.Обаче въобще не знам чужди езици.Нито френски нито английски.Не знам как ще се разберем за какво иде реч.





Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано13.05.16 21:19





Публикация на д-р Бонвало от април 2016 г. за хирургия на сарком на меката тъкан.

Редактирано от *jull** на 13.05.16 23:55.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано13.05.16 22:17



Трябва да вземеш някой с теб, който знае. Тя говори английски, няма проблем.



Тема Re: саркомнови [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.05.16 09:23



Да попитам при втората операция във Франция отстраниха ли ти някой орган?Четох че е добре направо да се отстрани органа ,а не да се изрязва до здрава плът.Ох аз пак си погледнах документите 5 мм а не см. е здравата плът.Е сега се питам достатъчно ли е ?Чакам да видя какво ще решат, но съм съгласна още да режат.Тук мога ли да се обърна към някого за консулт?



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.05.16 15:45



Можеш да попиташ в темата "Въпроси към лекарите" (темата е статична,
на първа страница горе). В нея отговаря онколог с дългогодишна практика.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara67 (член)
Публикувано14.05.16 16:01



Да, отстраниха бъбрека и част от дебелото черво. При първата нищо не отстраниха.
В БГ не знам кой може да те консултира, защото само в учебниците са чели за тези тумори. При население 6-7 милиона, много малко лекари имат реален опит със саркоми. В Германия например знам, че има специализирана клиника само за саркоми.



Тема Re: саркомнови [re: viara67]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.05.16 16:28



Само да мина този скенер и ще търся алтернатива на вън.При мен не знам какво могат да махнат още.Сланинка е ,а част от ципата на корема е отстранена.Боже дано си с мен.Това четох ,че е най добре да се отстрани органа.Щом аз го знам и лекарите го знаят.Само дето липсва орган за отстраняване.Джули при теб как беше?Разбрах,че е в мускула.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.05.16 17:51



Да, при мен беше в мускула отзад на врата (на границата с косата).
Изрязаха голяма част от него и на това място остана вдлъбнатина.
Не се безпокой, ако при теб не са изрязали достатъчно, ще го направят.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: сарком [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано14.05.16 18:06



Стига да няма разсейки ще го направят .Това чакат в момента.Ако не го направят във Варна брат ми ще ме терминира.Каза ,че има какво да се маха сланина и явно коремни мускули. Ама нали знаете каквото каже ония горе.Все още се надявам да е само голям шамар за да променя живота си.Благодаря ви момичета, че ми давате надежда и се извинявам ,че съм толкова досадна,но информация в нета почти липсва по въпроса.А на докторята в родата не вярвам именно, защото са доктори и крият не лицеприятната информация.Признавам ,че и аз на този етап само вас чета за да си вдъхна кураж и да не мисля за другия вариант.Не се справям явно с личната поща.Извинявам се отново, че досаждам.Голямо благодаря за личния опит който споделяте.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.