Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: Buba67]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано28.11.12 11:43



Доц. Тимчева работи в Дървеница, може да я потърсите и там. Може да направите консултация и с доц. Куртева.



Тема Re: саркомнови [re: kaтя]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 14:12



Здравейте
Виждам че тук има няколко момичета със сарком.Това е рядко заболяване и няма много писано по темата.Аз съм от три дни с диагноза миксофибросарком първи стадии г2.Четох в клуба и придобивам надежда като виждам ,че има хора ,които успешно водят битката.Преди да ви намеря се бях отчаяла че няма да изкарам и една година.Вдъхновявате ме да се боря но все още съм ужасена.Чакам да мина 5 скенер на 17 и да разбера дали имам метастази.Все още се надявам ,но ако имам метастази всичко е загубено.Как се справяте вие аз не мога все още.Често плача и не виждам светлина в тунела.Ника е на съпруга ми който в момента ме налива със сокове, чай от глухарче,екстрат от чесан,сода бикарбонат.таблетки от карамфил ,орех и пелин.Изобщо всичко за което е прочел, че може да ми помогне.Към Буба имам въпрос от както си оперирана без прекъсване ли пиеш газ?Обръщам се към теб защото виждам ,че си със сарком макар и друг вид от много години.Бъдете здрави.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.05.16 14:46



Здравей, радвам се, че сме внесли малко спокойствие в душата ти.
Газта се пие с прекъсване. Първите две, три години я пиех месец и след това толкова почивах. Такъв режим три месеца пролет, три есен. После започнах да я пия по две седмици, с две седмици почивка. По един курс пролет и един есен, а последните три години не съм пила газ.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.05.16 14:51



Къде беше саркома?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 15:39



Саркома беше на предна коремна стена по скоро в сланинките близо до коста на хълбока.Не беше преминал през стената на корема ,но брат ми ряза доста за да изчисти максимално.Не знаеше че е злокачествено,но е хирург и е превантивна мярка.Патоанатомията дават 5 см здрава тъкан.Много ме е страх от метастази и от този 5 скенер какъв резултат ще излезе.Никой не ми казва все още каква е прогнозата.Нямам назначена нито лъче нито химио терапия.Образованието е 3 см.и го водят първи стадии.Знам че е рядка болест, но само при вас ми е надеждата да оцелея.Предполагам при теб е нямало метастази.Браво за борбата силен човек си.Моето малко момиченце ще е първи клас ,а мама не се знае дали ще го види пораснало.Като се замисля за всичко и ми е безнадеждно.Как да се боря и как да вярвам ,че и за мен има утре.Само 3 дни са минали, а целият ми свят е рухнал.Всичко за което съм мечтала някога е илюзия и не знам какво ми остава.Благодаря ти за подкрепата.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.05.16 16:07



Сърбала съм тази попара, въглените парят на гърлото..
Трябва време, за да преглътнеш.
Изчакай да се види ПЕТ скенера какво ще покаже, тогава ще е ясно дали и каква терапия ще правиш.
Между другото имаме и дама със сарком в коремната кухина, силно се надявам да се включи скоро.
А ти се опитай да приемеш предизвикателството без да правиш планове, без да се затрупваш под руините. Не търси отговори как, защо на мен. Знам, че е трудно, ще трябва да намериш своята светлина, към която да вървиш. Това отчаяно безвремие ме съпътства много дълго, преди да се реша да поговоря с психолог. Във всяка онкологична клиника има такъв и докато си на лечение помощта е безплатна.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.05.16 17:21



Евелинче, отговорих ти във "Визитника", но ще го направя и тук, заради отворената тема. В повечето случаи саркомите са склонни да рецидивират, а не да метастазират. Рецидивът се появява най-често до 3 години след операцията (при мен - след около 2 г.). Повечето видове саркоми не се влияят от химио- и лъчетерапия, така че единственият начин е да се отстранят хирургически. Което в известен смисъл е добра новина.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 18:00



Благодаря за надеждата която ми вдъхвате.Да брат ми ряза с електрически нож дори част от обвивката на стомаха е махнал само и само да режи по на дълбоко.Операцията беше с местна упойка щото не се очакваше това чудо.Въпреки това обясни ,че ако вземат решение за втора операция има какво да режат.Аз съм малко пухкава и сланинки бол.Не знам от колко време го нося докато го напипам и той го махна на следващия ден.Помислих го за лимфен възел и че имам лимфома ,защото не ме болеше.Е от толкова лекари в родата поне съм се научила да тичам към болницата при първите признаци на нещо нередно.Обаче ето така се случи ,че реално никой не може дами помогне ако бог не е решил да го направи.Като чета теб и Буба и се надявам и аз един и аз да мога да успокоя изпадналите в паника.А най добре да няма др.като нас.Бъди здрава.



Тема Re: саркомнови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано13.05.16 19:37



Първо - успокой се,мила! Аз съм с тази диагноза от 14 години и имам две операции - в ретроперитонеалната област. 3 см. тумор за този вид рак е много, много начален етап, хванато е много навреме! Благодари на Бога! Саркомите стават огромни. Миналата година оперираха една жена с 40 см.в корема, моите бяха по 17 см. Няма да имаш никакви метастази, отсега ти го казвам. Освен това ПЕТ скенера не е най-подходящата диагностика, при мен преди втората операция правих такъв и туморът не реагира като рак!!! Това са много особени и редки тумори. Ако искаш пиши ми на лични ще ти дам телефона си да поговорим и да се успокоиш. Преживяла съм този стрес, знам какво е. Почти всичко за моето лечение съм писала тук, ако поровиш ще го намериш.



Тема Re: сарком [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 20:19



Благодаря момичета за надеждата която ми вдъхвате .Притеснена съм и не знам как да реагирам.Моя сарком не е високодиференциран .Това също ме притеснява .G2 доколкото разбирам е със средна степен за метастазиране.Само това ми обясниха докторите.Брат ми все пак е хирург, а не онколог.Освен това сигурно не ми казва цялата истина за да не ме стресира допълнително.Само дето аз постояно ровя в нета и още повече се стресирам.Вяра виждам че си се лекувала във Франция.На каква стойност излиза лечението там ?тука явно не се предлага никакво при такава ситуация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.