Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: MD]  
Автор mamaioni (непознат )
Публикувано17.06.09 23:33



Благодаря на всички за подкрепата и специално на д-р MD, въпреки че не разбрах всичко, което ми казва, схванах насоката на мисълта - трябва добър и опитен хирург!
Мисля, че все повече се убеждавам, операцията да я направя във Франция. При прегледа при ортопеда-онколог от същата болница, последният препоръча въпросната лекарка, като най-добра за този вид тумори и този вид операция. Казва се Sylvie Bоnvalot и ние имахме насрочена среща точно с тази лекарка. Аз владея френски, а информацията в нета-а е само на англ.език, но името на лекарката излиза точно във връзка с операции на саркоми. Операцията беше насрочена за след два месеца, защото въпросната лекарка, с оглед на факта , че туморът не е агресивен и според нея размерът не е смущаващ /10 см./, държеше тя да оперира и проследи следоперативния период.Думите й бяха " В една онкологична операция не е важно какво се маха, а какво се оставя. " От едната страна туморът се допира до мускул и тя каза, че трябва и от мускула да се отреже, дори и да няма прораствания. А тук в България чух изказване на лекар онколог, че мускул никога не се пипа. На кого да вярвам? / въпросът е към доктора във форума/
Относно изписаната химиотерапия с Ендоксан мисля да не я започвам засега.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 09:06



Доктора във форума е онкохирург

и мога да кажа, че колегата не е в час. При една онкологична операция се премахват ВСИЧКИ засегнати тъкани и органи, ако това е съвместимо с живота и естествено с опита на оператора. Мускулите въобще не влизат в групата на притеснителните стуктури. Операцията, която Ви предстои е проста според мен. Свикнете с тази мисъл и не се притеснявайте толкова.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: MD]  
Автор mamaioni (непознат )
Публикувано18.06.09 12:57



Благодаря - вече съм се взела в ръце - духът е бодър и вярата силна!
Да разбирам ли, че мускулът подлежи на изрязване? А твърдението на бълг.онколог-хирург беше, че мускул не се пипа и така било в цял свят. И още нещо, че когато пациентът след операция казвал : "Ама моля Ви, защо не изрязохте всичко ?" Операторът отговарял: "Опасно е , заразата ще тръгне по целия организъм. Така се прави по цял свят!" Аз ли нещо не схващам ?!
Д-р МД, моля за мнението Ви да изчакам ли 25.08 или да търся проф.Димитров от онкологията коремния хирург?



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.06.09 14:30



Как така "мускул не се пипа"?! Направо онемявам!
При моя лейомиосарком доста мускул замина и пак съм цяла!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 21:14



Първо - говорили сте не с онкохирург, а с някакво друго същество. А относно мнението ми - тъй като вече касае много конкретна ситуация не бих могъл да Ви отговоря без да споделите данните от последния скенер.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: MD]  
Автор mamaioni (непознат )
Публикувано18.06.09 22:24



На 21.05 беше първият скенер и беше открит тумора на левия бъбрек. Туморът не прониква в околни структури. На 03.05. позитрон-емисионната томография не разпозна тумора като раков , образуванието се засичаше само с нормален скенер. Тълкуването беше, че е ниско активен и не агресивен или е доброкачествен, също имаше и хипотеза,че рак който не реагира на глюкозата и ПЕТ скенера поради тази причина не го разчита /това е мнението на образния диагностик/. Последният наричаше образуванието "маса", отново го видя , че не прониква в други структури, а е обхванал бъбрека.
Цитирам заключението от 21.05. : " В областта на оперативната интервенция в ляво периренално и ретроперитонеално се намира голяма предимно хиподенсна туморна формация, обхващаща концентрично левия бъбрек.Формацията е добре отграничена от околните структури ангажираща периреналната мастна капсула.Формацията се разпространява каудално и е с размер 79/9 мм. в диаметър и прилежи плътно до латералната повърхност на м.илеопсолас.Формацията ангажира частично бъбречния кортекс в областта на горен полюс като прораства по хода на бъбречните съдове в хилуса на бъбрека. В порталната фаза на контрастното изследване формацията незначително усилва интензитета си предимно към долния си полюс."
Благодара Ви, предварително!



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано19.06.09 10:55



Сега, при тази ситуация, като се има предвид, че иде реч за рецидивен сарком при операцията Ви за да е радикална според съвременните схващания за това заболяване би следвало да отстрани всички тъкани, които са в контакт с тумора, дори да не са директно инфилтрирани - т.нар. "компартментна резекция". Във Вашия случай това означава, че може да се наложи да се отстранят освен левият бъбрек и инфилтрирания мускул още и слезката и опашката на панкреаса.



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: MD]  
Автор mamaioni (непознат )
Публикувано19.06.09 22:44



Благодаря за професионалния отговор! Ако имате желание и възможност ще се радвам да се видим и да чуя цялостното Ви мнение по случая. И-мейлът ми е stanivel@mail.bg



Тема Re: към Буба67 и Джул !нови [re: mamaioni]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано30.05.12 18:03




Молба към модераторите-можете ли да го активирате ,защото не мога да се справя
От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Рени, маркираш текста, който искаш да активираш и после натискаш буквичките (под прозореца) URL

Редактирано от *jull** на 30.05.12 19:47.



Тема Re: ЕМА актуализира стандартите за лечение [re: reni56]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано28.09.12 17:49



ЕМА актуализира стандартите за диагностициране, лечение и проследяване на остеосарком (сарком, приозлизащ от тъканите на костната структура)



ЕМА актуализира и стандартите за диагностициране, лечение и проследяване на мекотъканните саркоми

Принципите и методите заложени в тези стандарти се прилагат и у нас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.