Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор Buba67 (минаващ)
Публикувано31.07.07 23:48



Сега като се замисля, може и така да е. Със или без биопсия - той не е станал злок. за месец. А и никога не знаеш какво и кога ще го отключи да расте. С тази разлика, че вече знаеш с какво си имаш работа.



Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.08.07 00:12



Благодаря ти и извинявай, че толкова дълго питах. Всъщност от години си отглеждам още 2 подутини на различни места, но понеже до този момент не са променяли големината си, се правя, че не ги забелязвам. Гледали са ги и лекари, казвали са ми, че са липоми, но така беше и с първата. Всъщност не зная, ако не бях решила да я махна, дали щеше да има после саркома... Дяволска работа!





Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано01.08.07 06:05



Аз мисля, че биопсията раздразва клетките и трябва да се оперира бързо след като е излезла хистологията след биопсия. Така ми каза хирурга направил биопсията на баща ми с диагноза умеренодиференциран карцином на дебелото черво. Операцията направихме след десет дни, а той вече имаше ново малко образувание в съседно черво, което също отстраниха и добре, че видяха, тъй като на предварителните прегледи и снимки го нямаше.



Тема Re: саркомнови [re: lumixx]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано01.08.07 07:33



При ХОНДРОСАРКОМА (на дъщеря ми Ралица) той си е растял 4 год. без да я боли ръката и рамото ,без да дава и най малки признаци ,когато я заболя ръката още на ренгеновата снимка се видя че има туморно образование, при хондросаркома има само оперативно лечение ,той несе влияе от химия и лъче рецедивира през първите 3год.както стана при нас на шестия месец.
За биопсията- тя е голям проблем раздразва тумора ,и той започва да расте като ламя това е от личен опит и при трите операции на Рали ,докато дойде резултата от биопсията ,толкова нарастна, че стана невъзможно да се оперира

.



Тема Re: саркомнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.08.07 07:42



В този смисъл си мисля, нужна ли е биопсия - не може ли направо да се оперира? Така беше и с хистеректомията ми - отначало говореха за конизация, после прецениха, че това е само ДИАГНОСТИЧЕН метод и ако се наложи след хистологията, трябва да се оперира отново. Но както казвате, човек никога не знае какво ще стане през това време...


Преди години, когато на съпруга ми се появи топче колкото орех (на врата, вдясно от "адамовата ябълка"), решиха направо да оперират, без да правят предварителна биопсия. И слава Богу! Оказа се сарком на Ходжкин и щеше да тръгне по лимфите!... Затова просто не разбирам - след като това е известно на нас, лаиците, защо лекарите го допускат! Защо ги правят тези проклети биопсии!

Редактирано от *jull** на 09.08.09 08:35.



Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано01.08.07 07:49



И аз нямам обяснение ,а можеби защото на всяка операция взимат пари от здравн. каса и това им увеличава доходите





Тема Re: саркомнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.08.07 07:55



Толкова е ЦИНИЧНО, че чак не искам да вярвам!





Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано01.08.07 08:04



Повярвай ми ,наш близък лекар ми го каза

,такава е практиката.



Тема Re: саркомнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.08.07 08:26



Склонна съм да му вярвам. Това, което се случи със съпруга ми, беше по "социалистическо време" и тогава системата беше друга. Да не говорим, че всички контролни прегледи и цялото наблюдение след операцията му, беше грижа на Онкологията. Затова и почти не се налагаше ние да се интересуваме какво и как се прави. А сега пациентите и близките им изкарват едва ли не колеж по медицина покрай заболяването! Трябва да искаш, да настояваш, да търсиш пътища... Абе, ужас! Затова си мисля, възможно ли е в такъв случай ПАЦИЕНТЪТ да настоява за операция, а не за биопсия?



Тема Re: саркомнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано01.08.07 08:51



Не ,това решава опериращият.

Аз исках направо да се оперира ръката на Рали но отказаха.

Редактирано от Юлия 48 на 01.08.07 08:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.